Haarlem's Dagblad Weer hevige luchtgevechten boven Engeland. Wetenschap. De verduistering Kolendistributie ActikeCen^ 58e JAARGANG No. 17553 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N.V Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37 Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082. Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschünt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Zaterdag 7 September 1040 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35 Reclames ƒ0.60 per regel Regelabonnementstarleven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15. Groentjes zie rubriek. De hopteelt in de Langstraat, die men belangrijk had uitgebreid, heeft gunstige resultaten opgeleverd en de oogst is thans in vollen gang. Vele handen vinden werk. (Foto Het Zuiden.) Strategische punten nabij Londen gebombardeerd. Honderden bommen op vliegdepot. Het D. N. B. meldde Vrijdagavond: Zoojuist teruggekeerde af deelingen jagers melden dat vijftien Engelsche vliegtuigen zijn neergeschoten. Aan weerskanten van den Beneden-Theems zijn hardnekkige gevech ten gevoerd tusschen deze jagers en de Engel sche jachttoestellen. Ook zijn wederom ver schillende strategische doelwitten in het gebied rondom Londen gebombardeerd. Laat in den middag werden de luchtgevech ten heviger. De Engelsche verliezen van Vrij dag zijn volgens de tot dusverre ontvangen be richten gestegen tot 60 toestellen, waarvan er 10 op den grond vernietigd zijn. Veertien Duitsche toestellen gingen verloren. Duitsche gevechtsvliegtuigen zoo bericht het D. N. B. nader hebben gisteren laat in den na middag wederom de havenwerken aan den mond van de Theems aangevallen. De hoofdaanval richt te zich tegen het groote oliedepöt „Thameshaven". Honderden bommen werden daar uitgeworpen. Een reusachtige vuurgloed en hevige ontploffingen be wezen, dat de opslagplaatsen getroffen waren. Met zekerheid kon vastgesteld worden, dat 8 tanks in brand stonden. De andere tanks waren geheel in zwarte rookwolken gehuld. Op 5 September hebben Duitsche verkennings vliegers boven Liverpool geconstateerd dat door de voorafgegane aanvallen van Duitsche gevechtsvlie gers bomtreffers bij de gasfabriek van Liver pool in pakhuizen, een koelhuis en in droogdok ken geplaatst zijn. Ook een groot koopvaardijschip heeft een bomtreffer gekregen. Bij den nachtelij ken aanval van 5 op 6 September werden bran den en ontploffingen in de industriebedrijven van Liverpool en Birkenhead waargenomen. In denzelfden nacht ontstonden nog zes nieuwe bran den in de groote opslagplaatsen van benzine in Thameshaven. LONDEN, 6 September (Reuter). De strijd tegen Engeland komt in een nieuwe, fellere phase. De luchtaanvallen worden sneller herhaald en tal rijke Duitsche formaties kruisen over Engeland. Even over acht uur Greenwichtijd hebben van ochtend 200 Duitsche vliegtuigen de zuid-oost kust in de richting van Londen gepasseerd. In twee gevallen waren vliegvelden de vóórnaamste doelen der sterke vijandelijke formaties. Toen de luchtstrijd in de richting van Londen naderde werd in de hoofdstad voor de tweede maal lucht alarm gemaakt. Arbeiders hebben groote rook pluimen in de lucht gezien, doch konden geen an dere teekens van den strijd waarnemen, omdat de vliegtuigen te hoog vlogen. In een wijk heeft men het gedreun van zware ontploffingen en vallende bommen gehoord, welke waarschijnlijk in een stad ten oosten van den Theems zijn neergeworpen. Men hoorde even eens het felle vuur der batterijen en machinege weren. De mededeelingen omtrent den vroegen luchtaanval waren nog niet geheel uitgewerkt, toen het derde luchtalarm in Londen werd gemaakt. Naar Reuter later meldde, is in den loop van Vrijdag in Londen tot dusver viermaal luchtalarm gemaakt. Aan den laatsten luchtaanval namen hon derden Duitsche bommenwerpers en jachtvliegtui gen deel. De inlichtingendienst van het Britsche ministerie van luchtvaart telde 300 Duitsche vlieg tuigen, die aan dezen massaluchtaanval in golven van telkens twintig of dertig machines deelnamen Zij hadden hun aanvallen gericht op de vliegvelden van de Royal Air Force. Ongeveer d'iizend nersnnen, die zich fiidcnc »en luchtaanval iln een openbare schuilgelegenheid be vonden, zijn volgens Reu'er aan den dood ontsnapt, toen een bom on hot bouv^erk int ont ploffing kwam. Twee personen werden licht ge wond. Een grootp format;- .-««-md'-nn-p Donderdagavond laat ovei; de oostkust gevlo gen. Men gelooft dat dit tot dusverre de grootsti formatie is geweest, die sedert het begin var den oorlog dit gebied heeft aangevallen. Brand en fluitbommen werden in Londen uitgeworpen Boven acht steden werden vijandelijke vliegtui gen gemeld. Oude Amerikaansche tanks naar Canada? Reuter meldt uit New York: De chef van den Amerikaanschen generalen staf, George Marshall, heeft tegenover journalisten verklaard dat de Vereenigde Staten de kwastie bestudeeren van «fstand van verscheidene honderden oude tanks aan Canada. (Volgens een statistiek wordt in Amerika jaarlijks 13 millioen dollar aan pedicuren besteed.) Men teekent ons den Amerikaan, Ten voeten uit, in geld, Hier wordt hij ('t wordt compleet gedaan) Voor ons ten-toon-gesteld. Wij wisten wel langzamerhand Precies, wat bij elkaar, Het volk van dat belangrijk land Besteedde in een jaar, Aan eten, kleeding en vermaak,. Aan auto's, radio, En practisch elke andre zaak, Tot rouge toe en zoo. Maar hoeveel aan den pedicuur, Was iets dat men niet wist, Een wetenschap, die op den duur Wel noode werd gemist. Doch nu wordt ons te langen lest, Ook dit geheim onthuld, En dat is goed, ja, het is best, Een leemte is gevuld. Want niets mankeert er nu meer aan, Wij zien van laag tot hoog, Nu eindelijk den Amerikaan, Goed oog in eksteroog. P. GASUS. Zondagavond DANSEN.in „De Leeuwerik" HAARL. AMUS. VER. Op veler verzoek Nederland's beste croonduo THE HOT RASCALS. Adv. Ingez. Med.) Bloembollen naar Zweden en Finland. De export van bloembollen naar Zweden en Finland is reeds begonnen. Hoewel er nog geen zekerheid bestaat over de totale hoeveelheid, die kan worden uitgevoerd staat dus in ieder geval vast, dat een kwantum van onze Neder- landsche bloembollen in de Scandinavische landen zal worden ingevoerd. Bij de handels besprekingen, die op het oogenblik tusschen Zweden en Nederland worden gevoerd wordt ook de kwestie van de bloembollenexport on der de oogen gezien. De politie werkt door! Totdat alle Haarlemmers geleerd hebben. De politie heeft Vrijdag weer 68 ingezetenen van Haarlem bekeurd wegens overtredingen van de verkeers- en verduisteringsvoorschriften. Er wa ren zoowaar weer 17 wielrijders, die geen teeken van richting-verandering gaven: 11 die niet rechts, 12 die zonder licht en 17 die met onvoldoend af geschermde lantaarn reden. Voor dit laatste euvel kregen ook twee autobestuurders en een motor- wielrijder een bekeuring. Acht inwoners lieten licht uit hun huizen stralen. Te duur verkochte suiker. Doortwee sigarenhandelaren! In ons nummer van Vrijdag 30 Augustus werd medegedeeld, dat bij twee inwoners van Haarlem, die te zamen een sigarenhandel dreven, door de politie een groot aantal artikelen in bezit was ge nomen wegens overtreding van de Prijsopdrijvings- en Hamsterwet. Op een gedeelte van de suiker werd beslag gelegd omdat die blijkbaar van mis drijf afkomstig was. Nader deelt de politie ons mede. dat in verband hiermee Vrijdag tegen nog twee Haarlemmers pro ces-verbaal is opgemaakt omdat zij vijftig K.G. suiker in strijd met de Distributiebepalingen had den verkocht. Bij een van de twee sigarenhande laren is alsnog 22 K.G. suiker in beslag genomen. OVERTREDING PRIJSOPDRIJVINGS- EN HAMSTERWET. De politie te Haarlem heeft bij een 30-jarigen melkslijter wegens overtreding van de Prijsopdrij ving.?- en Hamsterwet in bezit genomen ongeveer 60 liter slaolie, 90 pond vloeibare zeep, 100 pond groene erwten en 100 pond rijst. Deze artikelen zijn ter beschikking van den Distributiedienst gesteld. De maatregelen inzake verlaging van loonen en salarissen. Een nadere toelichting. 's-GRAVENHAGE, 6 September. (A.N.P.) De leider van de afdeeling sociale zaken bij den com missaris-generaal voor financiën en economie deelt mede: De Rijkscommissaris voor de bezette Nederland- sche gebieden heeft eenige dagen geleden een ver ordening uitgevaardigd over het verbod van het verlagen van loonen en salarissen. Deze verorde ning is gepubliceerd in het Verordeningenblad van 29 Augustus 1940. In overeenstemming met artikel 3 dezer verordening heeft de secretaris-generaal van het departement van Sociale Zaken de voor de uitvoering vereischte voorschriften in de Neder- landsche Staatscourant van 2 September 1940 be kend gemaakt. De verordening van den Rijkscommissaris heeft de bedoeling de werknemers te beschermen tegen willekeurige verlaging van hun ontvangsten, d.w.z. tegen kortingen, die niet geboden zijn door de eco nomische verhoudingen in het bedrijf. Zij is uitge vaardigd na overleg met de werkgevers, en werk nemersorganisaties. Zij treedt, wat de kern be treft, in de plaats van het besluit van den Neder- landschen opperbevelhebber van land- en zeemacht van 24 Mei 1940. De bedoeling van dat besluit was ongetwijfeld ook den werknemer te beschermen tegen ongerechtvaardigde vermindering van zijn inkomen; de er in genoemde rechtsmiddelen zijn echter voor dit doel ontoereikend gebleken. Het be sluit van den Nederlandschen opperbevelhebber gaf weliswaar den werknemer het recht tegen on gerechtvaardigde loonsverlagingen bezwaren in te brengen bij het college van rijksbemiddelaars, doch het schiep niet de mogelijkheid, ook zonderuit drukkelijke bezwaren van den betrokken werkne mer, op te treden tegen willekeurgie inkomenver lagingen. De ervaring heeft echter geleerd, dat de werknemer dikwijls, hetzij om persoonlijke rede nen, hetzij op grond van zijn economische afhanke lijkheid, in het geheel niet in staat is van het hem gegeven recht gebruik te maken. Daartegenover eischt de verordening van den Rijkscommissaris voor het doorvoeren van een loonsverlaging van den werkgever het bewijs, dat deze in den voorgenomen omvang door den econo- mischen toestand van het bedrijf dringend nood zakelijk en met de sociale verhoudingen van zijn werknemers vereenigbaar is. In de plaats van het recht tot beklag van den werknemer stelt de ver ordening den eisch van goedkeuring en draagt hier door de bewijslast voor de noodzakelijkheid van de korting op den werkgever over. De verordening ontkent echter anderzijds niet, dat onder den tegen- woordigen economischen toestand soms het blijven bestaan van een bedrijf slechts door een, zich bin nen zekere grenzen bewegende vermindering van de loonkosten kan worden verzekerd. Zij bepaalt, dat in zulke gevallen zonder ingrijpen van dé over heid door een overeenkomst tusschen de beide be langhebbende partijen een regeling tot stand moet komen, die zoowel met de belangen van het bedrijf als met de sociale omstandigheden van den arbei der behoorlijk rekening houdt. Nieuw is echter dat de werkgever niet zelf zon der meer tot een loonsverlaging kan besluiten, maar zich hierover eerst met zijn werknemers be raden moet, een eisch, die, wanneer zij door de beide partijen juist wordt begrepen, tegelijkertijd geschikt is om de gemeenschapsgedachte in het be drijf te bevorderen en daardoor tenslotte slechts het algemeen belang van alle betrokkenen dient. Onder het geldigheidsgebied van de verordening van den Rijkscommissaris vallen alle landbouw- economische, industrieele- en handelsbedrijven met inbegrip van visscherij- en scheepvaartbedrijven. De verordening is verder van toepassing op de ar beidsverhoudingen in de vrije beroepen. Onder „geldende loon. en salaristarieven', voor korting waarvan toestemming vereischt wordt, worden verstaan de in feite betaalde loonen en salarissen met inbegrip van alle regelmatige toeslagen en andere vergoedingen. Niet onder het verbod vallen b.v. toelagen en vergoedingen, die slechts een en kele keer worden verstrekt en die slechts zoo nu en dan om bijzondere redenen worden gegeven. Daartegenover zijn vergoedingen, zooals verlofs- gelden, als ook toeslagen voor overwerk, toelagen voor zwaren arbeid, toelagen voor bijzondere ver ontreiniging, enz. in de verordening opgenomen. De wijze van goedkeuring zelve is in de uitvoe ringsvoorschriften zoodanig geregeld, dat verdere toelichting overbodig is. Voor het verstrekken van toestemmingen is bevoegd het college der rijksbe middelaars, dat ook tot dusver met de behandeling van bezwaarschriften op grond van het besluit van 24 Mei 1940 belast was. Overigens is het begrijpe lijk, dat alle tot de uitvaardiging van de verorde ning van den Rijkscommissaris ingediende bezwa ren door de rijksbemiddelaars nog op den ouden rechtsgrond zullen worden afgewikkeld. Zon onder 20.12 Zon op 7.04 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. Maarschalk Pétain vormt een nieuwe regeering. Groote bevoegdheid voor Laval. GENèVE, 7 September (D.N.B.) De Fran- sche regeering is gisteravond na een onder voor zitterschap van Maarschalk Pétain gehouden mi nisterraad afgetreden. Er is daarna een commu nique uitgegeven, waarin gezegd wordt: Met het oog op de versterking van het regeerings- gezag heeft Maarschalk Pétain besloten, een mi nisterraad te belasten met de taak, de leidende beginselen van de politiek der regeering vast te leggen en deze in wetten tot uitdrukking te bren gen. De leden der regeering, die tot dezen, door marschalk Pétain gepresideerden ministerrraad be- hooren en de volmachten van ministers hebben, zijn: Plaatsvervangend minister-president: Laval. Justitie: Alibet. Buitenlandsche aZken: Baudouin. Productie en Arbeid: Belin. Financiën, Bouthilier. Binnenlandsche aZken: Peyrouthon. De besluiten van den ministerraad worden door een kabinetsraad, die door den plaatsvervan- genden minister-president Laval geleid wordt, uit gevoerd. Tot den kabinetsraad behooren ook alle statassecretarissen met en zonder den rang van minister. Laval is belast met de voorlichting en met de coördinatie der ministeries. De kabinetsraad zal de loopende bestuursaangelegenheden en de aan gelegenheden, die niet voor den ministerraad ge bracht worden, afhandelen. Generaal Weygand heeft in zijn hoedanigheid van generaal-gedelegeerde der regeering in Fransch-Afrika de meest uitgebreide volmachten gekregen om de verdediging en de veiligheid van 't Fransche koloniale rijk te waarborgen. Door het overdragen van deze missie, de verdediging in Afrika te centraliseeren, heeft de regeering bewe zen, dat zij vastbesloten is, zich met alle middelen te verzetten tegen de intriges, dit erop gericht zijn het moederland en de kolonieën van elkaar te verwijderen en de eenheid van Frankrijk in gevaar te brengen. Deelneming van den Rijks commissaris met de slachtoffers van Zaltbommel. Dinsdag jl. heeft de gevolmachtigde van den rijkscommissaris voor de provincie Noord-Holland de heer Seidel aan de in de omgeving van Amster dam bijeengekomen nabestaanden van de bij het ongeluk te Zaltbommel om het leven gekomen personen zijn deelneming betuigd. Na een roeren de toespraak overhandigde hij in naam van den Rijkscommissaris aan de familieleden van de om het leven gekomen slachtoffers en ook aan die der gewonden een financieele bijdrage tot leniging van den eersten nood. (A.N.P.) Sramen plukken is een vermoeiend werkje, dat echter ruimschoots zijn belooning vindt in den vorm van een met sappige vruchten goed gevuld schaaltje (Foto Pax-Holland) De Nationale Reclasseeringsdag. Opbrengst mag niet minder zijn dan verleden jaar! Zaterdag 14 September 1940 zal dan de aanvan kelijk op 1 Juni j.l. vastgestelde Nationale Reclas seeringsdag ook te Haarlem dit jaar worden ge houden. Dit is een verheugend feit. Zooals de Secretaris- Generaal, waarnemend hoofd van het Departement van binnenlandsche zaken in zijn circulaire van 8 Augustus 1940 aan de gemeentebesturen terecht constateert, is deze Nationale Reclasseeringsdag, die reeds in vorige jaren werd gehouden, een gelukkig voorbeeld van de in dezen tijd zoo gewenschte samenwerking. De verschillende instellingen, welke op het ge bied der reclasseering werkzaam zijn, werken hier samen en verwachten dan, dat de resultaten dezer samenwerking zeker niet geringer zullen zijn dan die bij een afzonderlijke inzameling van ieder der reclasseeringsvereenigingen, zooals het Neder- landsch Genootschap tot Zedelijke Verbetering der Gevangenen, de Protestantsch-Christelijke en Roomsch-Katholieke reclasseeringsvereenigingen, het Leger des Heils, geheelonthoudersverenigin gen enz. Er zijn vele nationale belangen, welke in deze dagen onzen financieeelen steun en ons medeleven vragen. Hoe echter ook de tijden zijn, er blijven duizenden jongeren en ouderen, die met den straf rechter in aanraking komen. En deze zullen gehol pen moeten worden, wanneer zij willen terugkomen op maatschappelijk aanvaardbare paden, of een nieuw begin wenschen te maken en moeten ma ken nadat zij innerlijk overtuigd zijn geworden van hun misdaad. Niemand denke, dat het hier menschen betreft, die op de een of andere wijze anders zijn dan wij, of dat het nog tijd genoeg is zich voor deze dingen te interesseeren, wanneer men zelf, of door een slachtoffer in eigen kring, in aanraking komt met den reclasseeringsarbeid. Het is een gelegenheids zaak, of een particuliere aangelegenheid, of een sentimenteel gebaar, deze reclasseering. De straf, of de dreiging van de straf, is er voor velen, en wreekt zich in het bijzonder reeds voldoende aan den delinquent. Daarbij wil de reclasseering dien delinquent dan niet ook nog alleen laten staan. Het is verheugend, dat ieder jaar reeds velen dezen arbeid willen steunen, door mede te werken, hetzij in den reclasseeringsarbeid hetzij bij de in zameling als collectant of anderzins, hetzij door financieele bijdragen. Tot nog toe mochten de gezamenlijke reclassee ringsvereenigingen de noodzakelijke middelen, waarmede zeer zuinig en oordeelkundig wordt om gesprongen, bijeenbrengen. Het ware echter ge- wenscht, dat nog grooter financieele steun het mo gelijk maakte, allerlei wenschen voor dezen be langloos verrichten arbeid te vervullen. Daarom durven wij ook dit jaar u weer op te wekken, onze collecte van Zaterdag 14 September niet te vergeten, opdat wij ook in Haarlem het werk der collecte beloond mogen zien, moge het zijn, door een opbrengst van een paar duizend gul den. Indien ieder zijn stuiver, dubbeltje, of zoo mogelijk zijn kwartje, gulden, rijksdaalder, of meer bijdraagt, zooals verleden jaar, en nog velen met hen, zal dit zeker gelukken. Men vergete de collectanten dus Zaterdag niet. De Voorzitter van het Haarlemsche Comité van uitvoering van den Natio- nalen Reclasseeringsdag: K. A. F. J. PLIESTER. Het secretariaat Hoofmanstraat 66 voegt hier voor alle collectanten een belangrijk bericht aan toe n.l.: dat zij die minstens f 5 gecqüecteerd hebben een lot ontvangen voor een belangrijke, mooie verloting. Nu hout voor haard, kachel en Centr. Verwarm. Elcctr. Brandhoutzagerij Soendaplein 23 Telefoons 17810 en 10677 (Adv. Ingez. Med.) Alle voetbalwedstrijden voor Zondag afgelast. Het bestuur van den Nederlandschen Voet balbond heeft alle door hem en door de ver schillende onderafdeelingen op Zaterdag 7 en Zondag 8 September vastgestelde competitie wedstrijden afgelast. De verleende toestemmin gen voor het spelen van seriewedstrijden op deze beide dagen zün ingetrokken. De verduistering te Haarlem. Goed werk van Openbare Werken. Zooals men weet zijn op verscheidene plaatsen te Haarlem in verband met de rioleeringswerkzaam- heden de straten opgebroken. De dienst Openbare Werken heeft velen aan zich verplicht, door veiligheidsmaatregelen te nemen. Langs alle sleuven bij de opbreking aan den Wagenweg, het Oranjeplein, de Keizerstraat en de Van Oosten de Bruynstraat zijn op een meter hoogte wit-gemaakte planken aangebracht; alle uitstekende deelen zijn eveneens wit geverfd; langs de voetgangersbrug getjes, die toegang tot de huizen geven zijn even eens witte planken bevestigd en de op de trot toirs opgestapelde steenen zijn met witte verf aan gegeven. Brutale inbraak in distributielokaal. Margarine en vet gestolen. In den nacht van Woensdag op Donderdag is in een distributielokaal in de Balistraat te Am sterdam een brutale inbraak gepleegd. Een partij van 140 halve ponden vet en 200 halve ponden margarine zijn n.l. gestolen. Het distributielokaal is gevestigd in een school gebouw. In de vestibule van dit gebouw bevindt zich in den vloer een luik. De insluipers hebben het vet en de margarine door dit luik weggehaald. De recherche van het bureau aan de Lin- naeusstraat stelt een nauwgezet onderzoek in. Het zal echter een heel karwei zijn de gestolen goederen te achterhalen, aangezien zij met het oog op de distributie een belangrijk handelsartikel zijn geworden, dat wel snel zijn afnemers zal vin den. Petroleumdistributie. 's GRAVENHAGE, 7 September. De secre taris-generaal, waarnemend hoofd van het depar. tement van handel, nijverheid en scheepvaart, maakt bekend, dat de duur van de eerstkomende distributieperiode voor petroleum, in verband met het beschikbaarhouden van een zoo groot moge lijken voorraad gedurende de wintermaanden, wordt gebracht op acht weken. Gedurende het tijdvak van 9 September a.s. tot en met 3 November a.s. zal de met „periode 6" gemerkte petroleumzegel recht geven op het koopen van twee liter petroleum. Brooddistributie. 's GRAVENHAGE, 7 September. De Secre taris-generaal, warnemend hoofd van het depar tement van landbouw en visscherij maakt bekend, dat aan mannelijke arbeiders belast met het aard appelen- en bietenrooien tot 1 November a.s. extra broodrantsoen op basis van 100 pCt. mag worden verstrekt. Deze tijdelijke extra verstrekking heeft alleen betrekking op brood en niet op boter of vet. Arbeiders, die gedurende deze periode andere oogstwerkzaamheden verrichten en vrouwelijke werkkrachten komen hiervoor niet in aanmerking. ONBEWAAKTE OVERWEGEN EN DE VERDUISTERING. Natuurlijk moet ieder, die des avonds bij den weg is, voorzichtig zijn en de uiterste bedacht zaamheid betrachten, maar in het bijzonder mag het publiek nog wel eens gewaarschuwd worden voor de onbewaakte overwegen, waar in de avond uren vooral nu de grootste voorzichtigheid gebo den is. PASTOOR TIJDENS DE JACHT GESTORVEN. Vrijdagmiddag is pastoor Ch. E. Osse van de parochie te Bekkum, toen hij met zijn jongsten broer in het Lossersche zand jaagde, door een beroerte getroffen en kort daarop overleden Pastoor Osse werd te Losser geboren en bereikte den leeftijd van 72 jaar. HEDEN: 12 PAGINA'S. K. van Heusden: Jonge menschen in 't jonge land. pag. 3 J. H. de Bois: Litteraire Kanttee- keningen. pag. 8 C. J. E. Dinaux: Geneugten des levens. pag. 3 J. B. Schuil: Het komende tooneel- seizoen. pag. 6 Filmschouw pag. 8 A. J. D.: Klimop. pag. 8 Flitsen. pag. 3 Plaat van de week door P. v. d. Hem pag. 3 J. J. L. Proviand uit eigen tuin. pag. 7 Voor de Vrouw. pag. 4 ■jiiaaniiBinaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1