Haarlems Dagblad Dansles! Londen zwaar bestookt door de Duitsche luchtmacht 3 Rookmassa's aan de Fransche kast te zien. ActikeCeUs- Dansschool Kwekkeboom Zeer ernstige politieke botsing in den Haag. Avondloop. De dagelijksche lijst Hedenavond om 10 uur binnen! 58e JAARGANG No. 17554 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93. bijkantoor Soendapiein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred. 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendapiein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM HoofdredacteurROBERT PEEREBOOM Maandag 9 September 1940 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer 0.15. Groentjes zie rubriek. Het opperbevel van de Duitsche Weer macht aldus deelt het D.N.B. mede maakte Zaterdagavond het volgende bekend: Het luchtwapen heeft hedenmiddag voor het eerst met sterkere krachten de haven van Londen en de stad aangevallen. De aan vallen geschiedden als vergelding voor de nachtelijke aanvallen welke het Engelsche luchtwapen de laatste weken in versterkten omvang tegen niet-militaire doelen in het Duitsche rijksgebied heeft ondernomen. Van het stadscentrum van Londen tot aan de monding van de Theems strekt zich een enkele groote rookwolk uit. Naar van de Fransche kust aan het D.N.B. gemeld wordt, heeft men gedurende den nacht den ontzaglijken brand in Londen niet alleen kunnen zien van de Kanaalkust bij Calais, maar zelfs de geheele bocht van de Seine tot aan Cherbourg toe. Even ver is overdag de geweldige rookmassa te zien, die van Londen naar de kust trekt. De rookwol ken schuiven tot wolkbanken ineen, welke reeds een hoogte van verscheidene duizen den meters hebben bereikt. OFFENSIEF ZONDAG VOORTGEZET. In den loop van Zondagochtend zoo ver volgt het D.N.B. hebben opnieuw talrijke Duitsche gevechts- en jachttoestellen aan vallen ondernomen op Londen op de zelfde wijze als Zaterdag. De militaire doelen dezer formaties waren vitale industrie- en haven installaties te Londen. De sinds Zaterdag op elkander volgende aanvallen op Londen heb ben, naar het D.N.B. van militaire zijde ver neemt, getoond, dat Engeland niet in staat is zijn hoofdstad tegen Duitsche luchtaanvallen te beschermen. Men had van Engelsche zijde tot dusverre steeds verklaard dat alle Duitsche aanvallen op Londen worden afgeslagen. In werkelijkheid ech ter waren dergelijke aanvallen in het geheel niet ondernomen. De Duitsche aanvallen op Londen zijn pas Zaterdag begonnen en hebben getoond dat het den Duitschen vliegerformaties mogelijk is iedere willekeurige hoeveelheid bommen van alle soorten en ieder kaliber bij dag en bij nacht op militaire doelen van Londen te werpen. Lon den zal met millioenen kilogrammen bommen bestookt worden zoolang de aanvallen van vijan delijke vliegers op niet-militaire doelen in Duitschland worden voortgezet. Naar het D.N.B. voorts van welingelichte zijde verneemt hebben afdeelingen van de Duitsche luchtmacht in den loop van den Zondag buiten wijken van Londen met succes aangevallen. Tege lijkertijd zijn de groote successen van den aan val van Zaterdag bevestigd door uitgestrekte verkenningsvluchten boven het centrum van Londen. De Britsche ministeries van luchtvaart en bin- nenlandsche veiligheid deelden, naar Reuter meldt, Zondag het volgende mede: „Laat in den middag zijn groote Duitsche af deelingen over de kust van Kent gevlogen in de richting van Londen. Zij werden onmiddellijk aangevallen door onze jagers en het afweerge schut. Duitsche toestellen slaagden er echter in door te dringen tot de industriewijk van Oost- Londen. Op eenige fabrieksterreinen ontstonden branden. Verder is schade aangericht aan elec- trlsche centrales en andere fabrieken, terwijl in de bindingen eenige verwarring ontstond. De nu aanvallen zijn op de haveninstallaties on- de: len. Nauwkeurige berichten over slacht offer zijn nog niet beschikbaar. Bommen, welke op fabrieksterreinen aan den Noordelijken Theemsoever zijn gevallen, hebben brand ver oorzaakt." LUCHTGEVECHTEN VAN GROOTEN OMVANG. De informatiedienst van het ministerie van luchtvaart verklaart dat de luchtgevechten zich over het geheele gebied van Londen hebben-af gespeeld en Zaterdagavond langer dan een uur geduurd hebben. Spitfires en Hurricanes stegen op om den eersten grooten aanval op Londen te verhinderen. Het ministerie van luchtvaart meldde later nog: „De vijandelijke luchtaanvallen op Londen hebben zich verschillende malen herhaald en in grooteren omvang dan ooit te voren. Onze ver dediging trad overal tegen den vijand op, terwijl de burgerlijke verdediging zich bewonderens waardig heeft gedragen. De strijd duurt nog steeds voort." Alle berichten over de aanvallen van Zondag melden dat de Duitschers groote afdeelingen bommenwerpers en jagers in het vuur gebracht hebben, aldus vervolgt Reuter. Een bewoner van Londen zeide, dat hij minstens vijf afdeelingen van honderd toestellen had gezien. Kort na het tweede alarm hoorde men het geraas der Duit sche motoren. Luchtafweer en brandweer traden niet op ge durende het tweede alarm, dat te 19.30 uur werd gegeven. Even na het tweede alarm werd het geluid van een groote ontploffing uit Oost- Londen gehoord. In een der wijken konden hon derden Londenaars hun huis niet op de gewone manier bereiken. Zij moesten in de schuilkelders Vluchten. LONDENSCHE BRANDWEER IN ACTIE. Zondagochtend vroeg deed de brandweer haar best om de vele branden in een dichtbevolkte Wijk te biusschen. In verscheidene havgpwerken HEDEN: 10 PAGINA'S. L.: De positie van den gulden, pag. 3 Flitsen. Tijdsein pag. 3 Laatste Berichten op pagina 2 ^imiuianifiiiiffiuuuiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiBiiiiiaiiiiiiiiiiiiiiiifiiHiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiHRiuiiiiiituiiiiiiiuiiiiiiii^ waren branden ontstaan, terwijl fabrieken be schadigd werden. Er zijn bommen gevallen op een schouwburg en op vele kantoren en fabrieken. Openbare dien sten, zooals de verlichting, werden in het onge- reede gebracht. Men trachtte tot iederen prijs de verbindingen in stand te houden. Arbeiders vulden de bomtrechters op, terwijl in de nabijheid nog bommen ontploften. Gas- en waterleidings buizen werden hersteld, telegraaf- en telefoon verbindingen weer in orde gebracht. Groote rook wolken stegen boven Londen op. Toen het donker werd wierpen de vliegtuigen hun bommen zoo veel mogelijk in de nabijheid der reeds veroor zaakte branden. Als eeri brand gebluscht was, laaide een nieuwe op. Twee Duitsche jagers hebben een aanval op een trein gedaan. (Zie ook elders in dit nummer). Negen en een half uur luchtalarm in Londen. Duitsche luchtaanvallen sedert gisteravond voortgezet. LONDEN, 9 September, (D.N.B.) In den afgeloopen nacht heeft Londen het langste luchtalarm beleefd sedert het begin van den oorlog: negen en een half uur. Eerst om 4 uur 35 weerklonk het sein „alles veilig". Sedert gisteravond zijn de Duitsche bommen werpers reeds weer op weg om hun vernielings werk in het Londensche haven- en industriegebied voort te zetten. Duitsche gevechtsformaties hebben met welge mikte bommen op de haveninstallaties en op in- dustrieele en andere militair belangrijke doelen aanzienlijke schade aangericht. Van verre zijn de sedert Zaterdag woedende brandhaarden te zien, welke onmiskenbaar den weg naar Londen aangeven. Het is voor de aanvallers een gemakkelijke taak hun doel te vinden. Alle tot dusverre neergeworpen bommen zijn op de aangegeven aanvalso'ojeoten neergekomen en breidden de branden uit. Eenige Duitsche vlieg tuigen vlogen op zeer geringe hoogte op eenige luchtafweerstellingen af om ze met bommen te ver nietigen. Machinegeweervuur voltooide him ver7 nielingswerk, waarbij ook zoeklichten werden verwoest. Uit een Reuterbericht blijkt dat de trefkracht van het Duitsche luchtwapen van aanval tot aan val merkbaarder wordt. Toonaangevende Britsche waarnemers verklaren, aldus wordt in het Reuter bericht gezegd, dat de aanval van hedennacht nog intensiever is geweest dan de aanval van gister nacht. In den loop der uren werd de aanval steeds feller. De bommen vielen met zeer korte tusschen- poozen neer. Nog acht uur na het begin van het alarm kon men ze hooren vallen. Op verschillende plaatsen ontstonden branden en de brandweer had veel te doen. AANZIENLIJKE SCHADE TE WOOLWICH. BERLIJN, 9 September (D.N.B.) Een for matie Duitsche bommenwerpers heeft wederom een aanval gedaan op de installaties van Woolwich, waar aanzienlijke schade werd aangericht. Ook de zuid-westelijke buitenwijken van Londen vielen bommen. Verscheidene fabrieksinstallaties, een magazijn en een station werden vernield. Op twee andere plaatsen brak brand uit. Bij deze aanvallen kwam het op verscheidene plaatsen tot kleine luchtgevechten, waarbij 12 Britsche en 4 Duitsche vliegtuigen werden neergeschoten. LONDEN 9 September (D. N. B.) Reuter meldt dat in den loop van den luchaaanval in den afgeloo pen nacht, welke nog om 2 uur Greenwichtijd duurde, bommen zijn neergeworpen in het centrum van Londen en in het oostelijke district der stad, dat reeds Zaterdag bestookt was. Verscheidene nieuwe branden zijn in het Londensche gebied ont staan. INSCHRIJVING 's avonds van 7 tot 9 uur. De lesuren worden nader vastgesteld in verband met de omstandigheden. Privé-les op elk gewenscht uur. NIEUWE GRACHT 98 (Adv. Ingez. Med.) „De toestand van den Finschen president Kallio. Over den toestand van den president van Fin land, Kyösti Kallio, hebben alarmeerende geruch ten de ronde gedaan. Zelfs werd gemeld dat Kallio overleden zou zijn. United Press verneemt thans uit Helsinki dat de toestand van den president als bevredigend wordt beschouwd. De geruchten, dat Kallio, die reeds eenigen tijd ziek is, gestorven was, circu leerden in het Olympisch Stadion in de Finsehe hoofdstad en van daaruit vonden zij hun weg naar het buitenland. Distributie van tabak en tabaks producten. 'sGRAVENHAGE 9 September. Bij beschik king van den secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijvex'heid en scheepvaart inge volge de distributiewet 1939 (distributie van tabak tabaksproducten), in het heden verschenen ver ordeningenblad gepubliceerd, zijn onbewerkte tabak en tabaksproducten aangewezen als distibutiegoede- ren in den zin van artikel 4 van de distributiewet 1939. De voor de Uitvoering hiervan noodige' bepalingen worden door den secretaris-generaal van het depar tement van handel, nijverheid en scheepvaart vastgesteld en in de Nederlandsche Staatscourant bekend gemaakt. Invoer van goederen. Geheele of gedeeltelijke vrijstelling van rechten kan verleend worden. 's-GRAVENHAGE, 9 September. Het heden verschenen verordeningsblad bevat een verorde ning van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, houdende maatregelen ten aanzien van den invoer van goederen. Hierin wordt de secretaris-generaal van het departement van financiën tot nader order ge machtigd om geheel of gedeeltelijk vrijstelling van de ter zake van invoer van goederen ver schuldigde rechten te verleenen. N.S.B.-ers zwaar gewond. Eén hunner overleden. Hoofdcommissaris van politie uit ambt ontzet. 's-GRAVENHAGE, 8 Sept. (A.N.P.) Van offi- cieele zijde wordt gemeld: Op Zaterdag, in den namiddag, marcheerde een afdeeling van den „Nationalen Jeugdstorm", ter sterkte van ongeveer 200 jongens en meisjes, bege leid door eenige W.A.-mannen van de N.S.B., door de stad in de richting van de Balistraat, om daar het N.S.B.-huis op te zoeken. Juist voor dit huis reed met een duidelijke provoceerende bedoeling een wielrijder op deze afdeeling in, waardoor een meisje op den grond werd geworpen. Hoewel van dezen marsch aan 'de politie mededeeling was ge daan en hiervoor toestemming was gegeven, gre pen de slechts in geringe sterkte aanwezige Neder landsche politie-ambtenaren niet in. Daarop ontstond tumult, hetwelk in een hand gemeen overging. De ter plaatse aanwezige Nederlandsche politie-mannen- van de gemeen tepolitie waren niet opgewassen tegen deze si tuatie, doch maakten op een door den toestand niet gerechtvaardigde wijze van hun wapens gebruik, waardoor verschillende N.S.B.'ers zwaar gewond werden, tengevolge waarvan een hunner nog denzelfden avond in het zie kenhuis is overleden. Ook bij de verdere behandeling van dit incident openbaarde zich een gebrek aan organisatie bij de gemeentepolitie. De Rijkscommissaris heeft op grond van dit feit den hoofdcommissaris van politie in Den Haag uit zijn ambt ontzet en aan den höheren S.S. und Polizeiführer, S.S. Brigadeführer Rauter, het verdere onderzoek inzake dit voor val opgedragen. Bezoek van den Rijkscommissaris aan het Westland. NAALDWIJK, 7 September (A.N.P.) Rijks commissaris Seyss Inquart heeft gisterenmiddag een bezoek gebracht aan het Westlandsche tuin bouwcentrum. De Rijkscommissaris werd verge zeld door verschillende autoriteiten, o.w. graaf Grote. Ir. J. M. Riemens, rijkstuinbouweonsulent en directeur van den proeftuin te Naaldwijk, leid de het hooge gezelschap rond en gaf de noodige inlichtingen. Allereerst werd het komkommer- en tomatenbedrijf van den kweeker Van Spron- sen te Loosduinen bezichtigd. Hierna werd een bezoek gebracht aan den proeftuin van het Zuid- Hollandsch glasdistrict te Naaldwijk. De Rijks commissaris toonde groote belangstelling voor de verscheidene Westlandsche cultures en voor de proeven met nieuwe groenten en fruitsoorten. De hooge bezoeker liet zich inlichten over het ver loop der proeven betreffende de soyaboonen- en paprikacultuur. Nadat de Rijkscommissaris nog het nieuwe la boratorium voor den tuinbouw te Naaldwijk in oogenschouw had genomen, vertrok het gezel schap weer naar den Haag. (De aandacht wordt erop geves tigd, dat in het donker voorzich tig moet worden géloopen en vooral niet op den rijweg.) Vriend, als g' in de avonduren, Nog eens op den loop wilt gaan, Loop dan, wilt ge 't niet bezuren, Niet erin of tegenaan. Dat wil zeggen: loop zorgvuldig, Niet maar raak, want dat loopt mis, Loop nadenkend en geduldig, Niet maar blindlings op den gis. Menschen missen kattenoogen, Zoo niet allen, dan toch 't gros, Loop naar beste speurvermogen, Als 't niet vastloopt, loopt het los. Laat, den rijweg aan de fietsen, Hóud u strikt aan het trottoir, Fietsers zien van u toch niets en Dat 's voor u en hen gevaar. Neem geen loopje met een ander, Als gij niet bij hem behoort, Maar loop allen met elkander In den goeden zin van 't woord. Dat wil zeggen: loop tezamen, Op eikaars belang gericht, Dat geldt altijd, maar met name Door het duister naar het licht. Wat eenvoudig te doen is, moet niet r ingewikkeld worden gemaakt. Niets is eenvoudiger dan het plaat sen van een GROENTJE in HAAR LEM'S DAGBLAD. RADIOREDE VAN PROF. ROMME. De radiorede voor de zomerpostzegels door den voorzitter van het Centrale Propaganda-comité voor de zomerzegels 1940, prof. mr. C. P. M, Rom- me, is thans definitief vastgesteld op Dinsdag 10 September a.s. des avonds om 9.25 uur, zij zal voor de A.V.R.O.-microfoon worden uitgesproken. Tijdelijk Duitsche telefonisten op de grootste Nederlandsche telefoonkantoren. 's GRAVENHAGE, 7 September Ten behoeve van een vlotte afwikkeling van het telefoonver keer van en met de Duitsche bezetting in Ne derland zijn bij wijze van tijdelijken maatregel op de grootste telefoonkantoren Duitsche telefo nisten ingeschakeld, die beschikken over een zeker aantal telefoonverbindingen, welke op afzonderlijk daarvoor ingerichte telefoonposten zijn verbonden. De afwikkeling van het Nederlandsche tele foonverkeer zal onder dezen maatregel niet lij den, aangezien met de ter zake bevoegde Duit sche autoriteiten is overeengekomen, dat het mede tot de taak van de Duitsche telefonisten behoort, voor zoover daartoe gelegenheid be staat, haar zorg te wijden aan de afwikkeling van het Nederlandsche telefoonverkeer, ingeval dit dreigt te vertragen. Zij zullen die afwikke ling in voorkomende gevallen op dezelfde zorg vuldige wijze behartigen als het telefoneerend publiek van de Nederlandsche telefonisten ge wend is. Geen teeken gegeven: 17 Niet rechts gehouden: 14 Niet voldoende afgeschermde rijwielen 67 Onvoldoende verlichte auto 1 Wielrijden zonder voor_ of achterlicht 28 Niet voldoende afgeschermde perceelen 17 Onvoldoend verlichte voorwerpen op straat: 4 Fietsen door het stoplicht: 10 Dit is het lijstje van de overtredingen, waarvoor Zaterdag en Zondag te Haarlem proces-verbaal is opgemaakt. Het zijn er welgeteld 158. Men blijve gewaarschuwd, want, het blijkt uit het bovenstaande, de politie ziet scherp, zeer scherp toe! Wijziging in het stadsleven De nieuwe verordening van den Rijkscom missaris dat de inwoners van de kuststreek, waarin ook Haarlem en de omgeving begrepen worden, na tien uur niet meer buitenshuis mogen vertoeven, treedt heden in werking. Hedenavond moet een ieder dus om 10 uur binnen z ij n. De bioscopen hebben de tweede avondvoorstel- ling uiteraard moeten laten vervallen. Er is dus één avondvoorstelling van de bioscopen, begin nend om 7 uur. Bezoekers van cafés en restaurants zullen er rekening mede moeten houden, dat zij voortaan, een uurtje eerder thuis zullen zijn dan gewoon lijk. De practijk zal wel zijn, dat om half tien of daaromtrent gesloten wordt. Want na sluitings tijd is er in deze inrichtingen gemeenlijk nog heel wat op te ruimen en schoon te maken en vóór tienen moet het personeel thuis zijn. Een der grootste bedrijven op dit gebied te Haarlem deelde ons mede, dat het in de bedoe ling ligt de muziek om kwart over negen te laten stoppen. Men neemt dan nog een kwartiertje om af te rekenen, maar om half tien gaat de zaak zonder pardon dicht. Bij de N.Z.H.T.M. zat men vanmorgen met de moeilijkheid, dat het rijdend personeel ook na den laatsten dienst nog werkzaamheden heeft te ver richten, zoodat het wel na tienen zal worden, voordat conducteurs e.d. het hoofdkantoor aan de Leidschevaart en de remise aan het Soendapiein kunnen verlaten en, dat mag niet. Men wilde dus trachten dispensatie te verkrijgen voor het geuniformde personeel, maar het is natuurlijk een open vraag, of deze uitzondering zal worden toe gestaan. Met ingang van heden zullen de laatste diensten van de N.Z.H.T.M. als volgt rijden: Heemstede-Haarlem: 21.05 (van Sportpark). Den Hout-Soendaplein: 21.15. Station-Heemstede: 20.42. Station-Den Hout: 21.05. Station-Hillegom-Leiden: 20.02. Tempeliersstraat- Amsterdam: 21.05, Tempeliersstraat-Zandvoort: 20.54. Zandvoort-Amsterdam: 20.45. Zandvoort- Haavlem 21.05 (tot Tempeliersstraat) en 21.15 (tot remise Leidsche Vaart). De Brockwaybussen zullen, zoo werd ons hier medegedeeld, de laatste avondritten moeten laten vervallen. De bedoeling is, de laatste diensten als volgt te laten rijden: Lijn 1: Van den Middenweg naar de Groote Markt 9.12 uur, van het Emma- plein tot het Station 9.20. Lijn 3: Van den Muider- slotweg tot de Groote Markt 9.10 uur en van het Nagtzaamplein naar den Muiderslotweg 8.55 uur. Op deze wijze zal het mogelijk zijn, dat het per soneel voor tien uur thuis zal kunnen zijn. Ook in dit bedrijf was het gewoonte, nadat de bussen in de garage waren, nog eenige werkzaamheden te verrichten, doch daar zal voortaan geen gelegen heid meer voor zijn. Aanbieders van telegrammen moeten er reke ning mede houden, dat het Telegraafkantoor te Haarlem van heden af om negen uur gesloten wordt. Men verlieze vooral niet uit het oog. dat de tekst der verordening spreekt van een verbod om zich buitenshuis te begeven. Men zal na tien uur dus niet meer mogen ver toeven in voor-of achtertuinen, op balcons of daken, kortom op plaatsen in de buitenlucht- In het Frans Hals Museum te Haarlem zal met ingang van 21 dezer een tentoon stelling worden gehouden van werken van den Haarlemschen schilder Kees Verwey. O.m. zal hier worden geëxposeerd het eerste van een cyclus groote schilderijen (3)4 bij 2 meter), die tot titel heeft: De wederopbouw. Op de foto hierboven ziet men den schilder aan het werk bij een der tot deze cyclus behqorende schilderijen, Verordeningen betreffende verkeersbeperkingen. De aanvragen voor een speciaal bewijs. (Men zie eerst pag. 3) 's-GRAVENHAGE, 9 September. Het Veror deningenblad van heden bevat voorts de reeds ge publiceerde verordening van den Rijkscommissa ris voor het bezette Nederlandsche gebied betref fende verkersbeperkingen, waarbij het tot nader order aan hen, die niet de Rijks-Duitsche natio naliteit bezitten, verboden is zich tusschen 22 uur en 4 uur in het openbaar op te houden op de Waddeneilanden en in de reeds bekend gemaakte kuststrook van het bezette Nederlandsche gebied. Uit deze verordening blijkt dat aanvragen tot afgifte van een speciaal bewijs met bijvoeging van twee (pas-)foto's schriftelijk moeten worden ingediend bij den bevoegden districtscommandant der rijksveldwacht in het district, waarin de woonplaats van den aanvrager Is gelegen, in de gemeenten Rotterdam en 's-Gravenhage bij de hoofdcommissarissen van politie. Tegen de beslissing op de aanvraag staat geen hooger beroep of eenig ander rechtsmiddel open. Het toezicht op de naleving van dit besluit kan direct door de organen der Duitsche „Ordnungs- polizei" geschieden. Hij. die in strijd handelt met de bepalingen van deze verordening, wordt gestraft met hechte nis van ten hoogste zes maanden en met geld boete van ten hoogste duizend gulden of met een van deze straffen, voor zoover bij andere bepalin gen geen zwaardere straffen bedreigd zijn. Hetzelfde geldt ten aanzien van hen, die het hem afgegeven speciale bewijs misbruikt, of on ware opgaven doet ter verkrijging van een dus danig bewijs. De hier bedoelde handelingen zijn overtredin gen (Uebetretungen). Het verbod tot oplaten van vliegers. Overtreding kan met vier weken hechtenis gestraft worden. 's-GRAVENHAGE, 9 September. Het Verorde ningenblad bevat een besluit van den secretaris generaal van het departement van Justitie be treffende het oplaten van vlieger. Hierbij is tot nader order verboden het oplaten aan touw of draad van vliegers van eiken aard. Hij, die met het in dit besluit bepaalde in strijd handelt, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste vier weken en met geldboete van ten hoogste honderdvijftig gulden of met een dezer straffen. Handelingen, als bedoelt in dit besluit, zijn overtredingen. President Estigarribia omgekomen. Slachtoffer van vliegtuigongeluk. Het D.N.B. meldt uit BUENOS AIRES, 8 Sept.: Volgens berichten uit Asuncion deelt het ministerie van binnenlandsche zaken van Paraguay mede dat staatspresident Estigar ribia en zijn echtgenoote zijn overleden. ZIJ zijn bij een vliegtuigongeluk om het leven ge komen.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1