Erdal FLITSEN )e aflevering van brandstoffen Bij luchtalarm: in huis. doet schoenen langer meegaan! AGENDA. VRIJDAG 13 SEPTEMBER '1940 H'A'AREEM'S DAGBEAD 3 Ieder krijgt zijn portie kolen leen noodelooze ongerustheid De Bond van Nederlandsche handelaren in brand- ioffen schrijft ons: Bij een groot deel van de bevolking bestaat nog iieeds groote vrees, dat men het kwantum kolen, yaarop men recht heeft, niet zal ontvangen. Met al len nadruk moge er daarom ter geruststelling de aandacht op worden gevestigd, dat men er niet de ninste schade van zal ondervinden, wanneer men op 1 October a.s. zijn 20 procent niet in huis zou lebben. Er is wel in de bladen door het Rijkskolen- lureau medegedeeld, dat degenen, die hun 20 pro- cent vóór 1 October niet hebben ontvangen na dien iatum geen recht meer hebben op levering van deze ioeveelheid of het resteerende gedeelte daarvan, joch het schijnt de aandacht van velen te zijn ont- aan, dat In dezelfde publicatie vermeld werd, dat zij laarvan geen schade zullen ondervinden, omdat „re- :ening zal worden gehouden met den dan aanwezi- en voorraad bij de verbruikers". Op deze laatste mededeeling moge alle nadruk vallen. Afnemers die op 1 October dus hun 20 procent niet mochten hebben ontvangen, wor den niet ten achter gesteld bij diegenen, die dat wel hebben ontvangen. Zij zullen bij de per 1 October in werking tredende distribu tieregeling, o.i. stellig den voorrang hebben, ter wijl degenen, die reeds hun 20 procent ontvin gen, dan zullen moeten wachten, totdat ieder zijn deel heeft ontvangen. Hier komt het op aan.. Er komt op 1 October een nieuwe regeling, welke rekening houdt met de vraag of en hoe veel men tot dien datum al of niet ontvangen heeft. In verband met het bovenstaande moge nog morden verzocht van de handelaren niet het onmo- [elijke te vragen. Het kan nu wel als een vaststaand feit worden aangenomen, dat het niet mogelijk zal lijn iedereen vóór 1 October zijn 20 procent te be zorgen. Maar dit behoeft geen enkelen verbruiker zorgen te baren, omdat dit door de in te voeren dis tributie regeling vanzelf in orde komt. Ieder blijve jaarom bij zijn ouden leverancier, aangezien men zijn rechtmatig aandeel zal ontvangen.. Belastingdruk neemt steeds toe. Grootste wijzigingen bij de Gemeentefonds belasting. De druk van de belastingen op het inkomen en liet vermogen is de laatste jaren wel sterk toege nomen. In het artikel „Inkomsten-, Vermogens- en Gemeentefondsbelasting 1940/1941", voorkomende in de zoo juist verschenen aflevering van het Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt hierop nog eens bijzonder de aan lacht gevestigd- Van deze drie belastingen wordt de sterkste toe neming aangetroffen bij de Gemeentefondsbelasting, wndat behalve de 25 opcenten, die ten behoeve van iet werkloosheidssubsdiefonds, en de opcenten, die loogstens ten getale van 75 rechtstreeks ten be- loeve van de gemeenten mogen worden geheven, iver 1939/1940 nog 15 en over 1940/1941 nog 50 jpcenten worden' geheven ten behoeve van het 'ijk.De wisselende aantallen opcenten voor de gemeenten zijn oorzaak, dat er over 1936/1937 tot en met 1938/1939 naast gemeenten met 25 opcenten ook gemeenten zijn, waar 100 opcenten worden geheven. Over 1939/1940, liggen de grenzen tus- SChen 40 en 115 en over 1940/1941 tusschen 75 en Over het laatste jaar wordt dit hoogste aan tal opcenten geheven in 749 van de 1054 ge meenten. Slechts 12 gemeenten hebben zich voor deze belasting in de le klasse, 43 gemeenten in de 2e klasse en alle overige in de 3e klasse gerang- lehikt. Gegevens voor de afzonderlijke gemeenten zijn opgenomen in een geschrift van bovengenoemd bureau, getiteld „Hoeveel belasting betaal ik over 1940/1941?" Daar in dit boekje ook de tarieven van bovenvermelde belastingen zijn opgenomen, kan met behulp van deze gegevens voor ,elk willekeurig inkomen of vermogen de juistheid worden nage gaan van den belastingaanslag voor het op 1 Mei aangevangen belastingjaar. Een aantal bijzonderheden betreffende alle overige door het rijk, de provinciën en de gemeenten gehe ven belastingen zullen verder worden opgenomen in de binnenkort verschijnende meer uitgebreide publicatie van ditzelfde bureau: „Belastingdruk in Nederland 1940/1941". De distributie van tabak en tabaksproducten. Ordening van den tabakshandel. In de Staatscourant is opgenomen een be- Rhikking van den secretaris-generaal van Handel, Nijverheid en Scheepvaart inzake de distributie van en tabaksproducten. Hierbij wordt ingesteld een rijksbureau voor tabak (n tabaksproducten, dat te 's Gravenhage is ge vestigd. Bij die bureau moeten alle ondernemingen, betrokken bij de bewerking of handel in tabak, doch met uitzondering van den detailhandel, zich aanmelden door middel van een door de directie vast te stellen formulier. Na inschrijving ontvangt de aanvrager een inschrijvingsbewijs, aangevende de bedrijfstak, welke de aanvrager mag uitoefenen. Hieraan zijn verschillende voorwaarden en beper kingen verbonden. Deze beschikking treedt 12 Sep tember in werking. Beleediging van de N. S. B. Kantoorbediende tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. Voor den Zutphenschen politierechter had ïich Donderdag te verantwoorden een 29-jarige kantoorbediende uit Borculo, die zich op 26 Juni L aldaar in het openbaar beleedigend had uitge- aien over een groep van de Nederlandsche be volking i.e. de N. S. B. Uit het getuigenverhoor bleek dat de kantoor bediende een gesprek had afgeluisterd dat de heer E. J. Boenk te Borculo had gehad met eenige per ionen en dat verdachte naar aanleiding van dit lesprek tegen Boenk had gezegd: „dat de N. S. B. iet land dan maar niet had moeten verraden". De officier van justitie mr. Stam, was van oordeel dat verdachte een ernstige beleediging had geuit en dat verdachte door deze woorden onrust wilde "ekken. Onrust vond spr. op dit oogenblik in ons land allerminst gewenscht waarom hij veroordee ling van verdachte vorderde tot 1 maand gevan genisstraf. De verdachte voerde tot zijn verdediging aan, dat piet hij onrust wilde wekken, maar dat Boenk, daar li. al mee bezig was. De officier repliceerend vond de houding van verdachte zoo afkeurenswaardig, dat hij bijna aan leiding vond een hoogere straf te requireeren. De politierechter veroordeelde B. conform den »isch tot een maand gevangenisstraf. Eveneens als het luchtdoelgeschut vuurt Men meldt ons van officieele zijde: Den laatsten tijd is het herhaaldelijk voorgeko men, dat in plaatsen waar „luchtalarm" werd ge maakt het meerendeel der bevolking zich daarvan niets aantrok en het verkeer zonder onderbreking voortgang had. Tevens kwam het nog herhaaldelijk voor, dat nieuwsgierigen op straat of op balkons naar luchtgevechten of het vuren der luchtdoel artillerie bleven kijken. De gevolgen hiervan zijn niet uitgebleven. Verscheidene burgers werden daar bij door scherven gewond. Aan dezen ongewenschten toestand moet ten spoedigste een einde komen. Aangezien uitsluitend luchtalarm wordt ge maakt, wanneer werkelijk gevaar bestaat, moeten de straten zoodra dit alarm wordt ge geven, onmiddellijk geheel worden ontruimd. Alle aan het verkeer deelnemende voertuigen moeten rechts van den weg halthcttden, paarden moeten worden vastgebonden, terwijl bestuur ders en passagiers dekking zoeken, evenals de anderen weggebruikers (wielrijders en voet gangers). Men begeve zich dus zoo spoedig mogelijk in huis. Kan men zijn woning niet meer bereiken, dan moet men dekking zoeken in de openbare schuil plaatsen. Zijn deze ook niet te bereiken, dan schuile men in portieken, garages, onder viaducten, brug gen, enz. Het verkeer mag daarna niet eerder voortgang hebben dan nadat het signaal „luchtalarm geëindigd" is gegeven. Indien het luchtdoelgeschut vuurt, ter wijl overigens geen signaal „luchtalarm" is ge geven, moeten degenen die zich op straat bevinden er op bedacht zijn,- dat de vele neerkomende scher ven ernstig letsel kunnen veroorzaken. Ook dan moet een ieder zich zelf veilig stellen door dekking te zoeken. Wie in huis is, blijft in huis en zoover mogelijk van de vensters af. Wie op straat is, dekt zich op soortgelijke wijze als bij luchtalarm op een zoodanige plaats, dat men tegen de scherven be veiligd is. Het is de uitdrukkelijke wensch der Nederland sche autoriteiten, welke geheel wordt ondersteund door de opvattingen dienaangaande van de Duit- sche overheid, dat de bevolking in beide hierboven genoemde gevallen de strengste luchtbeschermings discipline in acht zal nemen. De Nederlandsche politie heeft opdracht op de naleving van een en ander streng toe te zien. De jaarlijksche dahliatentooiistelliiig Kleurenweelde op de Polyantha te Schiedam. Donderdag is is de groote tentoonstellingshal van de „Polyantha" te Schiedam de Dahlia-tentoonstel ling begonnen welke telkenjare georganiseerd wordt door de Nederlandsche Dahliavereeniging in samenwerking met de vaste keuringscommissie van de Nederlandsche Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde. Deze expositie is steeds het hoogtepunt van het dahlia-seizoen. De inzenders zijn slechts die kwee kers en particulieren, die op de normale periodie ke keuringen van den dahlia-proeftuin te Haarlem de hoogste onderscheidingen behaalden en op grond daarvan waardig geacht worden deel te nemen aan het groote concours om de hoogste prijzen van het seizoen. Ditmaal'wordt de hal van de „Polyantha" niet alleen gevuld met de prachtige bloemen, wel ke de Nederlandsche kweekers hebben ingezonden, er zijn er ook verscheidene van liefhebbers welke waarlijk geen slecht figuur slaan tegenover die van een afgezaagd beeld, maar bij het betreden van de hal is dit de eenig juiste omschrijving welke past bij den indrukdien de overvloed van bloemen op den toeschouwer maakt. Groote groepen staan in de hoeken, kleinere zijn er tusschen gevoegd, op het middenveld, om het beekje staan aparte inzendingen en zoo is door de bekwa me mensehen van de Nederlandsche dahliavereeni ging een show verkregen, welke een waardig slot vormt van de groote bloemententoonstelling „Po lyantha". De firma K. Maarse Dz. Jr. te Aalsmeer, expo seert de Bordeaux-roode cactus-dahlia „Minstrel" en een van de grootste dahlia's de „Golden Triumpha- tor". De N.V. H. Carlee te Haarlem, is uitgekomen met de roode „Barbarossa" en de zeer geslaagde „Apo theosa" alsmede de bekende prijswinnaar van het vorige jaar „G. J. Mendel" een lira-rose semi- cactus. De heer L. A. Hoek, te Aalsmeer exposeert de „Dr. de Boer" een warm brons-roode bloem, d( halskraag „Hot Jazz" en de semicactus „Oranje Im perator", een nieuwe bloem. PIOENDAHLIA 40 JAAR GELEDEN VOOR HET EERST GEKWEEKT. Het is nu 40 jaar geleden, dat de heer H. Harns- veld te Baarn de pioendahlia kweekte, welke hem en zijn kweekerij Burbankia een wereldnaam bezorgde. Voor de jubileumtentoonstelling ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van het Koloniaal Instituut te Amsterdam worden de inzendingen in gereedheid gebracht. Een model van een schip uit den tijd van de Oost-Indische Compagnie wordt opgetuigd. (Foto Pax Holland.) „De visch van het oogenblik" Propaganda voor meer vischgebruik Mosselen, garnalen en zoetwatervisch AMSTERDAM, 12 September (A.N.P.) „De visch van het oogenblik". Onder dezen titel is de commissie ter bevordering van het vischverbruik in Nederland, in opdracht van de Nederlandsche vis- scherij Centrale en met medewerking van het Cen traal Verkoopkantoor voor mosselen, het Verkoop kantoor voor garnalen en de Nederlandsche Heide Maatschappij, vandaag een grootscheepsche actie begonnen, welke tot doel heeft de Nederlanders er toe te brengen, nu het vleesch niet meer in die mate voorradig is als vroeger, visch een ruime plaats op bet menu te geven. In de eerste plaats mosse len, daarnaast garnalen en zoetwatervisch, zullen onder de aandacht van het publiek worden ge bracht. De voedingswaarde en het vitaminegehalte van visch zijn vrijwel gelijk aan die van vleesch, terwijl visch in vele gevallen lichter verteerbaar is. De visch van het oogenblik behoort aan de eischen te voldoen, welke dezen tijd stelt. Zij moet groote voedingswaarde bezitten en bovendien moet de bereiding dusdanig zijn, dat de huisvrouw geen moeilijkheden krijgt met de distributieregeling, met andere woorden, dat het niet te veel bonnen kost. De mogelijkheden, welke op dit punt de mosselen en garnalen bieden, hebben wij vanmiddag per soonlijk kunnen keuren, daar de Commissie ter be vordering van het vischverbruik in Nederland in hotel Krasnapolsky een bijeenkomst hield, waar deze gerechten werden geserveerd. De heer Th. Meyerink, voorzitter, hield daarbij een rede, waarin hij de bedoeling der actie uiteen zette en bovendien de hoop uitsprak, dat de zeevisch niet uit het ge heugen zal gaan, nu de toestand van dien aard is, dat de visschers niet uit kunnen varen. De geogra fische ligging van ons land is zoo. dat Nederland welhaast altijd als het land der visschers zal blij ven bestaan. Dan werd het woord nog gevoerd dooi den heer J. C. Heinerikx, directeur van het Centraal Verkoopkantoor van mosselen, die het een en ander over deze schelpdieren vertelde. Het mosselzaad men vergete niet, dat per jaar vijftig millioen kilogram in Zeeland gekweekte mosselen, ter waarde van 1.100.000 wordt verhandeld wordt in ondiepe banken in de Oosterschelde en Greve- lingen opgekweekt tot volwassen dieren, welke dan twee a drie jaar oud zijn. Deze volwassen mos selen worden door bemiddeling van het Centraal Verkoopkantoor te Bergen op Zoom aan de groot handelaars verkocht, die hun voorraden in zgn. verwaterplaatsen bijeenbrengen en van daar uit verder verhandelen. Vroeger werden zij veelal naar België, Duitschland, Frankrijk en Engeland ver zonden. Het jaargetijde dat de mosselen bet lekkerst zijn, is de winter. De heer J. P. Vrolijk, directeur van het Verkoop kantoor voor garnalen, sprak hierna over het ver bruik van garnalen. De aanvoermoeilijkheden zijn thans groot, doch men hoopt deze spoedig te kunnen overwinnen. Daar de garnalen het lekkerst zijn, wanneer zij levend gekookt worden, is men thans gedwongen de garnalen aan boord van de schepen te koken. De heer A. J. L. Looyen, visscherijambtenaar der Nederlandsche Heidemaatschappij, sprak ten slotte nog over de zoetwatervisch. Vroeger werd deze zeer veel in ons land gegeten, doch langzamer hand heeft de zeevisch haar verdrongen, thans is de zeevisch echter practisch uitgeschakeld en krijgt de zoetwatervisch dus weer een kans. De Heide maatschappij heeft zich reeds jaren beijverd deze visch tot een volksvoedsel te maken. En door haar smaak en door haar voedingswaarde heeft zij daar recht op. Tot besluit van deze propagandabij eenkomst werd een film over de haringvangst vertoond, waarbij de heer A. de Graaf de explicatie verzorgde. NIEUWE SERIE No. 100 Zakgeld. L Haalt vuile zak doek, knikkers, pot loodje, stuk touw, een paar spijkers en mes uit zijn zak. 2. Stopt het dubbel tje dat oom Kees hem gegeven heeft erin, al het andere er weer bovenop en gaat naar 'n winkel. 3. Staat verschrikt stil, omdat hij het dubbeltje niet meer kan voelen. 4. Maakt zijn heele zak weer leeg. 5. Vindt tot zijn ge ruststelling het dub beltje terug en pakt opnieuw alles in. 6. Ziet een vrind en maakt hem deelge noot van zijn for tuin. 7. Vrind weigert te gelooven, wat hij niet gezien heeft, dus leegt zijn zak opnieuw. 8. Bereikt met vrind den snoepwinkel, pakt zijn zak uit en vraagt zich af, of er 'n eenvoudiger ma nier zou zijn, om geld te bewaren. Najaarsbeurs was een groot succes. Mr. J. Milius zeer tevreden over den gang van zaken. „Het Jaarbeursbezoek is twee tot drie maal grooter geweest dan verleden jaar en wat het zaken doen ter beurze betreft, er is in verge lijking tot andere beurzen beslist een groote ver betering te bespeuren geweest. Men mag aan nemen, dat de beurs, welke thans ten einde is, de drukste is geweest, die men tot dusverre heeft gekend". Mr. J. Milius, directeur van de Jaarbeurs, leidde zoo een gesprek in, dat een A.N.P.-verslaggever met hem had naar aanleiding van de 43ste Jaar- "beurs. Er is onder den druk der tijden zeer veel ver kocht, men kan dan ook zeggen, dat er een op gewekt zakenleven viel waar te nemen in vrij. wel alle branches. Zijn er nog klachten geweest, mr. Milius?, vroeg de verslaggever. Ik heb geen enkele klacht gehoord, zegt hij. In het algemeen is men op de jaarbeurs karig met lof. Wij zijn er dan ook maar aan gaan wennen de tevredenheid te meten naar de mate van het ontbreken van klachten. En als u nu weet, dat er geen klachten zijn geweest, of het zou moeten zijn „kwamen er maar wat minder koopers", dan kunt u zelf beoordeelen in hoeverre de beurs ge slaagd mag heeten. De voorlichtingsdiensten hebben op deze beurs het nut van hun aanwezigheid volkomen bewezen. Men is in die kringen thans voorstander geworden van deelneming, na een vroeger niet onduidelijk naar voren getreden scepticisme. Men is tot de bepaling van het standpunt gekomen, dat men met zakelijke voorlichting op een zakelijk instituut als de Jaarbeurs op zijn plaats is. Nu mag zeker worden opgemerkt, dat door de voorlichtings diensten met moderne middelen is gewerkt. Dat men gebruik heeft gemaakt van statistieken en sprekende voorstellingen en dat daarvoor deze groep van deelnemers zeker lof verdient, te grooter wanneer men nagaat, dat de tijd van voorbereiding maar zeer kort is geweest. Dé voorlichtingsdien sten zullen zich dan ook voortaan zeker onder de vaste klanten rangschikken. De agi-arische beurs heeft dit keer wel de bij zondere belangstelling genoten. Gebleken is, dat als de agrarische beurs met goede artikelen komt deze onmiddellijk tot den boer spreken. Dat geldt ook voor de voorlichtingsdiensten. Niet te ver wonderen is dan ook het drukke bezoek van agra- rischen kant. Voorzoover het ter administratie bekend was, zijn er niet minder dan 153 excur sies naar de beurs gemaakt. En elite excursie Nationale Padvindersraad. Het A.N.P. meldt: De Nationale Padvindersraad heeft aan een toon aangevende Duitsche instantie die in nauwe ver binding staat met de Duitsche jeugdleiding, de ver klaring afgegeven, dat de raad van Mei 1940 af in geenerlei wijze in contact heeft gestaan met het Boy Scouts International Bureau in Londen. De Nationale Padvindersraad heeft, nadat Nederland door de Duitsche weermacht bezet is, het standpunt ingenomen dat het internationale contact tusschen de padvindersvereenigingen der verschillende landen verbroken is. In verband met den nieuwen toestand ziet de nationale Padvindersraad nog slechts de mo gelijkheid van het oprichten van een nieuwe inter nationale jeugdvereeniging, waarbij alle landen zich zouden kunnen aansluiten. Het houden van markten te Amsterdam verboden. De burgemeester van Amsterdam, gelet op artikel 219 der Gemeentewet, verbiedt, in verband met de handhaving der openbare orde, met ingang van Zaterdag 14 September 1940 tot nadere aankondiging, het houden van mark ten te Amsterdam, met uitzondering van de centrale markt, de brandstoffenmarkten, de vischmarkt en de veemarkt. Het H. O. V.-koor. Repetities op Zondagmorgen. Zoolang de verduisteringsmaatregelen van kracht blijven, zullen de repetities van het H.O.V.-koor, inplaats van op Maandagavond, des Zondagsmor gens plaats vinden. De repetities worden gehouden, in de Studio der H.O.V., Hagestraat 13. Zooals reeds eerder gemeld, is het „Requiem" van Verdi in studie genomen. Dit werk wordt in Januari 1941 uitgevoerd, ter herdenking van den veertigsten sterfdag van den grooten componist Guiseppe Verdi. Dames en heeren, die in dit mooie werk willen medezingen, kunnen zich aanmelden op de repe titie. omvatte toch zeker een 30 personen. Er zijn er bij geweest, die 60 a 80 K.M. per fiets kwamen, dan de beurs bezochten en weer rustig naar huis ped delden Ook zij die per trein kwamen hadden om den trein te bereiken vaak reeds tientallen kilometers fietsen achter den rug. Opmerkelijk is het geweest dat de kleine boeren over het algemeen de eerste week kwamen en dat de, wat wij noemefi, grootere boeren de laatste dagen ter beurze zijn verschenen. Een ander merkwaardig feit is, dat door deze jaarbeurs ook de kleinere smid een kans heeft gekregen, speciaal voor het agrarisch bedrijf, dat behoefte aan kleinere landbouwwerk tuigen, nu speciaal in ons land moet dekken. De Duitsche stands op agrarisch gebied hebben zeer veel belangstelling ondervonden. Zij bleken goed georganiseerd (dat is den Duitschers wel toever trouwd!) en de beoogde doelstellingen zijn helder en duidelijk naar voren gebracht. De meubelafdeeling is ditmaal maar klein ge weest, het gevolg van de verschillende moeilijk heden, waarmede de meubelbranche te kampen heeft. Zij die vertegenwoordigd waren hebben daarvan echter allerminst spijt. Zij toonen zich integendeel zeer tevreden. Ook de schoenmakers- groep is content, zoo zelfs, dat zij besloot in ieder geval op de volgende beurs weer van de partij te zijn. De schoenmakersafdeeling heeft in het geheel geen spijt, na 15 jaar van afwezig heid weer te zijn teruggekeerd tot de jaarbeurs. Er is in deze groep uitstekend zaken gedaan, voor al bezien in het licht van de distributie. En met name is men er in geslaagd een goede propaganda te maken voor het in alle opzichten uitnemende Ned. fabrikaat. De bond „Kunst in Industrie" had over de be langstelling niet te klagen. Zij maakt thans onder de leden propaganda ten einde te komen tot beter en aesthetisch smakelijk verzorgde stands. Zij gaat dus niet alleen haar interesse uitstrekken over de producten van haar leden, maar ook over de wijze waarop de stands worden ingericht. Het is in dit verband overigens opmerkelijk te con. stateeren, dat vele deelnemers ditmaal minder groote voorraden hadden uitgestald. Dit kwam het voorkomen der stands zeer ten goede. Het zakelijke karakter der stands vooral heeft er bijzonder door gewonnen. De groep „uitvindingen" was zeer begrijpelijk maar matig. Ook de zuivelmachines traden dit maal niet bijzonder op den voorgrond. Omtrent het belangrijker bezoek kan nog gemeld worden, dat de heer H. D. Louwes, directeur van het bureau „Voedselvoorziening" met de voedselcom- missarissen een bezoek bracht aan de beurs. Ver der kunnen wij noemen de secretarissen van de Handelskamer uit Krefeld en Düsseldorf. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1940. Progr. I. Jaarsveld. Van 10.30n.m.11.30 n.m. Gram.platenconcert voor de Radio Distributie. Progr. II. Kootwijk. Progr. III. Duitsch station. Progr. V. Duitsch station. 7.008.00 Eigen gra- mofoonplatenconcert. Gevarieerd programma. 1. Feuert los, Groot orkest. 2. Joseph Joseph, Johnny and Jones. 3. Honey Child, Nat. Gonella. 4. Last rose of summer, Deanna Durbin. 5. Tango del Rose, Hélène Cals. 6. Perpetuum Mobile v. J. Strauss, Concertgebouworkest. 7. La Bohème v. Puccini, L. Fort en L. Piccioli. 8. Der jüngere Verdi, Berl. Philharmoniker. 9. II Tango della Seduzione, Hélène Cals. 10. Chérie du bist heut so anders, Zarah Leander. 11. Mascerade is over. Denny Den nis. 12. 1-2-3-4 Ober een bier. August de Laat. 13. You must have been a beautiful baby, Tommy Dorsey. 14. Meisje met den blauwen hoed, WiLly Derby. 15. You went to my head, Roy Fox. 16. Wat een weer, wat een weer, Johnny and Jones. 17. Gershwin Foxtrot Medley, I. Morton en D. Key. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. VRIJDAO 13 SEPTEMBER Rembrandt Theater. Piet Kohier in „De Boemel baron", 7 uur. Luxor Theater: „Stormachtige Jeugd", 2.30 uur en 69.30 uur doorloopende voorstelling. Cinema Palace: „De kassier vergist zich", 2, 5 en 7 uur. Frans Hals Theater: „Lentelied", 2.30, 5 en 7 uur. Wilhelminastraat 51: Bespreking Symphonie- orkest, 7.30 uur Alle dagen: Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders, 104 uur. ZATERDAG 14 SEPTEMBER. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Rembrandt Theater: Piet Kohier in „De Boemel baron" 2 uur en 7 uur.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 5