£aaUte> BctiMett WSJ LEEREN U VLUG EN GOED DANSEN BURGERLIJKE STAND VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1940 HAAREEM'S DA Dans-Bnstituut KWEKKEBOOM ZULWEG 49 Telefoon 14441. Vraagt prospectus. (Ado Ingez. Med.) Borotra richt zich tot het Fransche volk. Meer belangstelling voor de lichamelijke opvoeding gewenscht. PARIJS, 13 September. De nieuwe leider van de lichamelijke opvoeding, de bekende tennisser Jean Borotra, heeft een opwekking tot de Fransche bevolking gericht haar passiviteit ten aanzien van de sport opzij te zetten en er grooter belangstelling voor te koesteren. Het is geenszins de bedoeling het lichaam over den geest te laten overheerschen, zeide Borotra. Er dient echter naar gestreefd te worden beide in harmonische verhouding tot el kaar te brengen. Van nu af zal op de scholen een grooter plaats dan voorheen aan de lichamelijke opvoeding worden ingeruimd. (United Press) Nieuwe president in Mexico. Generaal Camacho gekozen. MEXICO-STAD. 13 September (D.N.B.) De Kamer heeft met 162 tegen 3 stemmen verklaard, dat generaal Manuel Avila Cama cho tot president is gekozen. Camacho heeft ongeveer 2.400.000 stemmen gekregen, gene raal Juan Andrei Almazan 151.000 en gene raal Sanchez Tapia 9800 stemmen. n 5 Antonescu geeft een beschrijving van de j, gebeurtenissen. 11 BOEKAREST, 13 Sept. (D.N.B.) Staatsleider i. generaal Antonescu heeft in een bekendmaking de j, chronologische volgorde der gebeurtenissen me- I, degedeeld, die tot de abdicatie van koning Carol 5l geleid hebben. In deze bekendmaking verklaart Antonescu dat j hij 4 September om 12 uur bij den koning ontbo den werd, die hem na een uitvoerige uiteenzetting van de situatie des lands op het gebied van de binnenlandsche en buitenlandsche politiek met de vorming van een regeering belastte. Reeds om ne- i gen uur 's avonds moest hij evenwel deze opdracht van de hand wijzen, daar allen, met wie hij over leg pleegde, hun steun van het aftreden van den 5, koning afhankelijk stelden. Na lange aarzeling en op aandringen van An tonescu en van minister Valer Pop droeg de koning 5 September om vier uur 's morgens Antonescu op A grond van de destijds gepubliceerde decreten de ia regeering met dictatoriale volmachten over. Heel Öien vijfden September deed hij, Antonescu, moei te om een regeering te vormen, die in staat zou f> zij,n den toestand, die van seconde tot seconde ern stiger werd, te beheerschen. Zijn pogingen misluk ten evenwel, zoodat hij den koning reeds discreet te verstaan gaf, dat deze met de mogelijkheid van abdicatie rekening moest houden. 's Avonds vielen toen in de nabijheid van het minister-presidium schoten. De betoogers wilden iets tegen het slot ondernemen. Antonescu was be sloten zich onder de betoogers te begeven en hen tot rust te brengen, maar hij moest zich er toe be- I palen naar den koning te gaan en diens abdicatie j, te eischen. Van half tien tot elf uur 's avonds had k hij een onderhoud met den koning en wees dezen op alle misslagen, van diens tienjarige heerschappij. lf Hij verlangde van den koning dat deze voor vier uur 's morgens aftrad. De koninklijke adjudanten, met wie hij te voren overleg gepleegd had, hadden j, dezelfde opvatting gehad als hij. Daarna had de koning nog in den loop van den nacht generaal Rescu en den chef van den gene- IL ralen staf, generaal Mihail, ontvangen, die hem abdicatie afrieden. Voorts ontving hij den rent- M meester der domeinen generaal Baliff, alsmede Georg Bratïanu, prof. Cuza, den minister ,van bui tenlandsche zaken, Manoilescu, en dien van binnen- landsche zaken Popescu, die de opvatting van An tonescu deelden. Den zesden September 's morgens om vier was het antwoord van den koning nog niet binnenge komen. Daarop had hij Antonescu door be middeling van een officier een brief gezonden, die reeds gepubliceerd is en waarin Antonescu ook schriftelijk abdicatie eischte. Deze officier, een luitenant-kolonel, had de opdracht gehad monde ling den koning mede te deelen dat Antonescu t uiterlijk 's morgens om zes uur antwoord ver- jt wachtte. Onder den indruk van dezen brief besloot ,j de koning toen afstand te doen ten gunste van zijn n zoon. Mevrouw Lupescu kwam nog tusschenbeide it met de bedoeling, dat de troonopvolger zich mede in ballingschap zou begeven. Dit was een laatste jj poging geweest om het land in den chaos te stor- 31 ten. Onder den druk der adjudanten was deze mis- M dadige poging evenwel mislukt, r Om tien minuten over zes ontving Antonescu be id richt van de abdicatie van den koning. Reeds om acht uur 's morgens had de nieuwe koning Michael id den eed van trouw op de natie afgelegd. Vervol- W gens had Antonescu zijn eerste audiëntie bij den nieuwen koning, aan wien hij de volgende ver- klaring overhandigd had: „De oplossing, waardoor men tot de huidige situatie gekomen is, is de eenige die tot de redding van het land, 5e natie en de dynastie leidde. Twee doeleinden heb ik mij voor de 18 rest van mijn 'even gesteld: de zedelijke verheffing van dit volk uit het moeras, waarin het zooveel lf jaren verkeerd heeft en eerlijkheid, werklust en II gerechtigheid bij alle Roemenen te doen herleven. Ik ben er zeker van dat ik dit doel zal bereiken. Voorts zal ik het land in zijn eeuwige rechten her- stellen". Aan het slot van de bekendmaking verklaarde generaal Antonescu dat het na beëindigden strijd thans tijd is om woorden van geweld te vermijden, j" Van nu af moeten allen den troon met achting om ringen en het verleden doodzwijgen. GENERAAL SCHUMANN BEZOEKT DE UTRËCHTSCHE POLITIE. UTRECHT 13 September. De Befehlshaber der Ordnungspolizei, generaal Schumann heeft gis- •i termiddag, vergezeld van zijn adjudant en den Stabsoffizier der Ordnungspolizei in de provincie Utrecht, majoor Leissner zijn inspectiereis voortge zet en de politie te Utrecht bezocht. De hoofdcommissaris, de heer D. Schuitemaker heeft den generaal rondgeleid. De opleidingsschool der onlangs nieuw benoemde agenten van politie had de bijzondere belangstelling van den generaal. 1 Generaal Schumann heeft daarna den dienst der luchtbescherming in het stadhuis bezocht. *A. P.) De „Diplo" versus Churchill. BERLIJN 13 September (D. N. B.) De „Deut sche Diplomatisch-Politische Korrespondenz schrijft o.a. het volgende over de jongste radiorede van Churchill: Churchill, die er in hoofdzaak toe heeft bijge dragen dat de oorlog uitbrak en dat alle door den Führer. geboden mogelijkheden tot vrede steeds weer door Engeland werden afgewezen, voelt zich gedrongen bij het Engelsche volk de stemming van haat tegen het nieuwe Duitschland en den wil tot oorlog wakker te houden. Het eerste meent hij door voortdurende beschimping van de Duitsche regee ring te bereiken en om het tweede te bereiken is hij genoodzaakt de vooruitzichten van den oorlog zoo al niet gunstig dan toch minstens als niet hopeloos voor te stellen. Want anders zou hij toch zelf nu reeds de mislukking van zijn oorlogspolitiek moeten inzien. Thans blijft hem niets anders over dan met bewuste leugens zijn volle over den werkelijken oorlogstoestand te misleiden. Want zoo geschiedt wanneer hij in de volledig gefantaseerde Britsche aanvalssuccessen de verhouding der Duitsche en der Britsche oorlogsverliezen omkeert. En wanneer hij ten aanzien van de uitwerking der Duitsche bomtreffers op de militaire doelen van Londen zijn volk meent te kunnen wijsmaken dat Duitschland zijn aanvallen tegen het Britsdie eiland met ondraaglijke verliezen betaalt. Deson danks ziet Churchill steeds duidelijker het spook eener Duitsche invasie voor zich, en nadrukkelijk verklaart hij eiken duim gronds, elk dorp en elke straat te willen verdedigen, kortom, Engeland thans reeds tot een groot oorlogsterrein te maken. Sprekende over de aanvallen op de Duitsche burgerbevolking door het Britsche luchtwapen zegt de „Korrespondenz" tenslotte dat de puimhoo- pen, die Churchill achterlaat, voortdurend zullen herinneren aan den tijd toen de Engelsche oorlogs ophitsers nog de macht bezaten het Europeesche vasteland in zijn bestaan te bedreigen, waarbij zij echter tevens hun. eigen land moedwillig van de Europeesche solidariteit hebben uitgesloten. Die puinhoopen zullen echter tevens een herinnering vormen, voor de volken van het Europeesche vaste land die, bevrijd van den druk der eeuwige ver stoorders van den vrede, in gemeenschappelijke samenwerking een betere toekomst tegemoet wil len gaan. Ex-koning Carol te Madrid. Kindertransporten uit Londen in vollen gang. STOCKHOLM, 13 September (D.N.B.) De Zweedsche ochtendbladen bespreken levendig de aanvallen op Londen. De „Stockholms Tidnin-. gen" schrijft dat het onzinnig zou zijn om te ont kennen dat de verschrikking in de groote stad haar intocht heeft gedaan. Volgens de „Dagens Nyheter" denkt men er over den kantoortijd in Londen te verkorten opdat het personeel voor het luchtalarm zijn woningen kan bereiken. Men heeft een kantoortijd van 10 tot 16 uur voorge steld. Het transport der kinderen uit Londen is in vollen gang. Het moeilijkste vraagstuk is dat dei- huisvesting van de bewoners van het havenge bied. De autoriteiten hebben het voornemen, alle leegstaande woningen in andere stadsdeelen voor dit doel in beslag te nemen. Als de luchtoorlog in dit tempo wordt voortgezet, moeten maatregelen van verdere strekking getroffen worden. In Oost- Londen is de kwestie der schuilgelegenheid niet afdoende geregeld. De verzuimen der regeering- Chanïberlain in de eerste maanden van den oor log moeten thans duur betaald worden. Schooljongens dronken in de klas UTRECHT, 13 September. Voor een wel zeer merkwaardig geval is gistermiddag de hulp 'van de Utrechtsche politie ingeroepen. Het was het school hoofd van een lagere school die per telefoon om assistentie verzocht. Toen de dienaar van Her mandad ter platase verscheen, vertelde de hoofd onderwijzer wat er dien middag was gebeurd. Terwijl de lessen in alle rust waren begonnen, kwam een onderwijzer uit de vierde klasse bij het schoolhoofd met de mededeeling, dat twee zijner leerlingen, t.w. een jongen van tien en een van elf jaar, zich zoo zonderling gedroegen, dat hij er zelfs na een ernstige ondervraging, niet uit wijs kon. worden. Samen gingen het schoolhoofd en de. onderwijzer naar de alleen gelaten klas terug en al spoedig werden de heeren gewaar, dat er in het leslokaal een eigenaardige lucht hing. Welke bij nader onderzoek die van alcohol bleek te zijn en o schrik, weldra kwam vast te staan, dat de jongens in dronken toestand in de bank zaten. Na strenge ondervraging kwam het hooge woord er uit: de knaapjes hadden uit een kelder aan de Oude Gracht fleschjes bier gestolen en ieder een heel fleschje leeg gedronken. Op school ondervonden zij al spoedig de slechte gevolgen van hun kwajongens streek. De politie-agent heeft op last van het school hoofd de jongens „ter ontnuchtering" naar het ouderlijk huis overgebracht en hen verder aan de zorgen van hun respectievelijke moeders overge laten. (A.N.P.) G B I! A Onze visscherij. Kust- en snurrevaadvisscherij. De kustvisscherïj wordt thans wel zeer intensief uitgeoefend. Er varen dagelijks een zestig a ze ventig schepen uit, die voor een regelmatigen aan voer zorg dragen. Alleen het ongestadige weer van den laatsten tijd verstoort den aanvoer Nu het ge bied belangrijk is uitgebreid, is er ook ruimte voor meerdere schepen. De vaartuigen kunnen nu door hun vangsten de besommingen op peil houden. Er wordt thans waf meer schol gevangen. Nu er alleen maar overdag wordt gevischt, is de aanvoer van tong nog gering. Met één schip, de motorlogger De Zeearend SCH 69, wordt de snurrevaadvisscherij uitgeoefend. Afgewacht dient te worden of deze visscherij op de kust loonend zal zijn, omdat in normale tijden deze visscherij verder uit de kust wordt uitge oefend. De Deensche import bepaalt zich hoofdzakelijk tot IJmuiden. Ook de Deensche haring wordt re gelmatig aangevoerd. Aldus schrijft „Toenadering". Waarbij dient te worden aangeteekeod, dat de uitoefening van de kustvisscherïj alléén geschiedt van Scheven ingen uit. VERGADERING VAN JONGE OUD-KATHOLIEKEN. De Vereeniging van Jonge Oud-Katholieken „D.G.S," hield een goed bezochte bijeenkomst in het Oud-Kath. Vereenigingsgebouw. De vergadering werd geopend door den voor zitter, kapelaan A. C. van de Poll, die zich ver heugde over de opkomst. Medegedeeld werd, dat de bondsconferentie on der leiding van kapelaan A. Zwart van Egmond aan Zee te Hilversum op 28 en 29 September a.s. zal worden gehouden. Alsnog zal een tocht naar Am sterdam met bezoek aan Artis worden gemaakt op 22 September a.s. De Bondsdag, welke dit jaar te Egmond aan Zee zou worden gehouden en door de omstandigheden geen doorgang kon vinden, zal het volgend jaar in dezelfde plaats zijn. Door het periodiek aftreden van den bondsvoor zitter en de bondspenningmeesteresse, onderschei denlijk pastoor J. A. J. van Zanten en mevr. A. Th. JansHijzen, werd besloten de tegenwoordige bondssecretaris, pastoor P. J. Jans te Amsterdam voor de functie van bondsvoorzitter te candideeren, terwijl verder candidaat werden gesteld mej. M. C. de Wilde te Gouda en kapelaan A. C. van de Poll te IJmuiden. Na de pauze, waarin een geslaagde verloting plaats had, werden door den heer C. Luttik eenige films met betrekking tot de Jeugdluchtvaart ver toond, benevens een prachtige kleurenfilm van IJmuiden en een komische film. Het vertoonde had bij de vele aanwezigen groote aandacht en werd zeer op prijs gesteld. Met enkele woorden van opwekking sloot kape laan Van de Poll de geanimeerde bijeenkomst. VERZOEKEN OM DOORTOCHT VERVALLEN. De burgemeester van Velsen maakt bekend dat alle door hem op of na 10 Mei j.L afgegeven ver zoeken om doortocht, als vervallen moeten worden beschouwd. BEVERWIJK Nog meer veiligheidsmaatregelen. In verband met verduistering. In ons blad van Woensdag j.l. deelden wij reeds één en ander mede over de veiligheidsmaatregelen, die er in verband met de verduistering, op straal wórden getroffen. Naar wij thans vernemen zullen niet alleen de onderste gedeelten van de lantaarnpalen wit ge verfd worden, maar ook trottoirbanden op hoeken van straten enz. De oversteekplaatsen in de gazons op de Bree- straat, die door de verduistering moeilijk waren te vinden, zullen eveneens door witte verf aangegeven worden. «4 DIVIDEND HOOGOVENS 5%. Naar de Tel. verneemt, zal aan de algemeene vergadering van aandeelhouders der Kon Ned. Hoogovens en Staalfabrieken worden voorgesteld, over het boekjaar 1 April 193931 Maart 1940 een dividend van 5% (v.j. 3%) uit te keeren. Evangelisatie „Maranatha" krijgt een eigen zaal. De Vrije Evangelisatie „Maranatha", welke haar bijeenkomsten hield in het gebouw „Adrichem" zal in October een eigen zaal in gebruik nemen in een voormalig kantoor aan de Koningstraat 41. De openingssamenkomwen op Zondag 6 October zullen geleid worden do® den evangelist Jan Sevensma uit Amsterdam. HOOFDDORP Schaakbond „Het Platteland". Samenwerking met dambond „De Rijnstreek"? De schaakbond „Het Platteland" hield dezer da gen zijn bestuursvergadering ter bespreking van de plannen voor den komenden winter. De voorzitter, de heer Boeyenga opende de bij eenkomst en deelde mede, dat de bond onder zijn leden geen slachtoffers door de oorlogshandeling heeft gekregen. Nadat verschillende personen het woord hadden gevoerd, werd besloten ditmaal geen competitie wedstrijden te spelen, doch slechts enkele vriend schappelijke wedstrijden. Wederom kwam het plan naar voren den schaak bond te combineeren met den dambond „De Rijn streek". Dit punt zal in gecombineerde bestuursbijeen- komst nog nader onder het oog worden genomen. Plannen zullen worden uitgewerkt om met de a.s. Paaschdagen een schaaktournooi te organisee- ren, dat vermoedelijk in Alphen a. d. Rijn zal wor den gehouden. ZANDVOORT BURGERLIJKE STAND. Geboren: 31/8 Jan, zoon van P. Keizer en E. Madocsai, v. Ostadestraat 20, 6 9 Margaretha Babette, dochter van K. Vonk en K. G. Seierlein, Westerparkstraat 29. 11/9 Bob, zoon van A. Drom mel en H. Th. Roest, Nic. Beetslaan 12. Ondertrouwd: J. van Aken en W. Wennekers. Stationsstraat 7; M. Slagtveld en P. E. Schrijer, de Genestetstraat 5; W. Smit en A. Steeneker, van Ostadestraat 10; J, Weber en R. Kuipers, Jan Steenstraat 8. Getrouwd: M. F. P. Max en C. Beekman, Haar lem; W. G. Koning en J. A. Dijkman, Spoorstraat Z Een eetlepel zelfgemaakte hoestsiroop overwint de hevigste hoest en verkoudheid. Geen enkel middel brengt sneller verlichting dan dit een voudige recept. Vraag aan Uw apotheker of drogist eeji 30-grams fleschje Vervus (dub bel geconcentreerd). Vermeng het thuis met een kwart liter heet water en een eetlepel suiker. Het resultaat ls een flinke kwart-liter-flesch doel matige medicijn, ook zeer ge schikt voor de kinderen. Dosis: 3 tot 8 jaar: een thee lepel; 8 tot 12 jaar: een dessertlepel; volwasse nen een eetlepel (telkens na de drie voornaamste maaltijden en vóór het naar bed gaan). Haal de 30 gram Vervus in huls en maalt het vandaag nog klaar. Knip dit receptje uit en bewaar het goed. (Adv. Ingez Med.) BLOEMENDAAL DE IDENTITEITSKAARTEN. Ter gemeentesecretarie van Bloemendaal worden in verband met den per 1 October a.s. in te voeren legitimatieplicht, voor eiken ingezetene van 15 jaar en ouder identiteitskaarten gereed gemaakt. Het voornemen bestaat, de uitreiking te doen plaats hebben in de laatste week van September, zoo mogelijk in de verschillende wijken der ge meente, hierover zullen nadere mededeelingen worden verstrekt. De identiteitskaart moet worden voorzien van een goe^gelijkerd portret, waaronder wordt ver staan elke (pas) foto, formaat 3y, c.M. breed bij 4Vs c.M. hoog, welke den persoon duidelijk kenbaar weergeeft. (Men zie de officieele voorschriften die gisteren in ons blad werden gepubliceerd). Ieder, die nog niet in het bezit is van een foto, die aan deze voorschriften voldoet, zorge er voor tijdig een te laten maken. BLOEMENDAALSCHE SCHAAKCLUB. Bij de gisteren gehouden onderlinge bespreking op den clubavond der Bloemendaalsche Schaakclub heeft de voorzitter Mr. Semplonius den beker uit gereikt aan den clubkampioen W. van der Werff Jr. en de herinneringsmedaille aan den oud-kam pioen H. Marseille. Tevens werden de medailles uitgereikt aan de heeren J. Lankamp, C. ten Hengel en J. de Vries resp. kampioenen van de wintercompetitie klasse I, Ila, en lib. Ook de winnaars van de zomercompetitie de heeren N. Babelïowsky, Mr. A. Semplonius, J. H. Caro, Wibo v. d. Werff, J. Plomp en N. Posthumus ontvipgen hun prijzen. Voor de a.s. wintercompetitie werd besloten een dubbele oompetitie in meerdere groepen te spelen, zoowel op den clubavond (eiken Woensdagavond) als ook op Zaterdagmiddag in het clublokaal Jeugd huis Donkerelaan. De Zaterdagmiddagcompetitie begint eerst op 21 September a.s. In verband met de bepalingen, dat ieder om 10 uur thuis moet zijn, zal het clublokaal Woensdag avonds om 7 uur opengesteld worden. De uitgestelde gongwedstrijd zal a.s. Woensdag 18 Sept. gespeeld worden, waarbij de aanvang is vastgesteld op half acht. Ondanks de moeilijke tijdsomstandigheden hoopt het bestuur met medewerking van alle leden de onderlinge competitie tot een goed einde te bren gen. HET SPREEKUUR VAN DEN BURGEMEESTER. De burgemeester van Bloemendaal, jhr. mr. C. J. A. den Tex, is Vrijdag 13 September verhinderd zijn gewone spreekuur te houden. HAARLEMMERMEER Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Antonius, z. van J. van Hal en B. J. Duivenvoorden. Jan, z. v. N. Haspels en W. Kant. Cornells z. v. C. van den Bosch en P. van Marsbergen. Gijsbert Johannes z. v. G. J. Borman en I. Lasky. Adriaan z. v. N. Buizert en D. Kamper. Willem Cornells z. v. J. Spaargaren en A. E. van den Bosch. Johanna Goverdina, d. v. A. J. Versteeg en M. E. de Koter. Femmetje d. v. C. Pols en A. Dol. Pieter, z. v. P. Pellicaan en N. M. Hoogendoorn. Ondertrouwd: Jacobus Schönhage, 24 jaar en Aagje Rooks, 24 jaar. Jacobus Adrianus Warmer dam 26 jaar en Elisabeth Maria Steevens, 22 j.. Dirk Boef, 24 jaar en Adriana Cardol 24 jaar. Getrouwd: Baldwinus Anthonius Henricus Al- bertus Bos, 29 jaar en Dimpna van Workum 24 jaar. Klaas van Tol 24 jaar en Bartje van Vuren 20 jaar; Roelof Klootwijk 27 jaar en Clara Adriana Joren 27 jaar. Jan van Geemen, 21 jaar en Klara Theodora Petri. Pieter Schippers 64 jaar en Johanna Mol 62 jaar. Eldert Hendrikus Huis 25 jaar en Geertruida Petronella Driessen 21 j., Pieter Kooij 24 jaar en Henrica Josephina Wichers, 21 jaar. Lucas Klinkhamer 26 jaar en Cornelia van Groningen 22 jaar. Overleden: Jannigje Groenenbergh, 83 j., wed. van W. van de Polder. Krijntje Spaargaren 70 iaar, echtg. van G. Eveleens. Maria Hendrika Ver- kuijl, 75 jaar, wed. van C. van den Heuvel. Arie van Schaijk, 72 jaar, echtg. van C. Oskam. DE NATIONALE INZAMELING. De nationale inzameling in deze gemeente een paar maanden geleden gehouden heeft bijna 14000 opgebracht, voor welke som ongeveer als volgt werd bijgedragen: Hoofddorp en omgeving 4100; Nieuw Vennep 3200; Vijfhuizen 1700; Zwanen burg 1500; Lisserbroek 1200; Badhoevedorp en Abbenes ieder 800; Aalsmeerderdijk 750. SANTPOORT WONINGBOUW. De heer H. M. Koning alhier zal op het pas door hem gekochte bouwterrein nabij den Kerkweg 13 woonhuizen bouwen, waarvoor de bouwvergun ning reeds is verleend. HAARLEM, 13 September. Bevallen 10 September: N. C. A. van Rees- Lodder, d.; C. J. KuijpersJanssen, d.; 11 Sep tember: S. C. Strodijk—Olifiers, z.; M. C. Koning- Stuurman, d.; P. van Galen—Hoefgeest, d.; 12 September: M. S. OostendorpAmoldus, z.; C. van Weele—van de Panne, z.; C. A. Castien—Vinken, z. Overleden 12 September; G. M. C., 2 j., d. v. R. Krook, Spaarnrijkstraat; E. H. van den Ochtend, 26 j., Alb. Thijmstraat; C. Blokker, 76 j„ Leidsche- vaart; E. S. Morgenthau—Klein, 34 j., Kijkduin straat; C. E. RühlWesselingh, 70 U Parklaan* j MADRID 13 September (D. N. B.) Ex-koning Carol van Roemenië is op de doorreis naar Lissa bon hier aangekomen. Militair bestuur in Zevenburgen. BOEDAPEST, 13 Sept. (D.N.B.) In de door de Hongaarsche troepen bezette streken van Zeven burgen treedt het militaire bestuur in werking. Het is de bedoeling, dat met vermijding van bu reaucratische vormen zoo snel mogelijk maatrege len worden genomen om het gebied nieuw leven in te blazen. Spoorwegen, post, autobussen en po litie hebben den dienst hervat. De hoogste instantie voor het militaire bestuur is de chef van den gene- ralen staf. onder wien drie generaals, drie verte genwoordigers der regeering en een reeds deskun digen staan. Luchtalarm te Londen. LONDEN 13 September (D. N. B.) Vanochtend te 6.37 uur Greenwichtijd is te Londen luchtalarm gemaakt. HET FOTOGRAFEEREN EN FILMEN VAN INRICHTINGEN, MATERIAAL EN LEDEN VAN DE DUITSCHE WEERMACHT. 's-GRAVENHAGE, 13 September. Er wordt nogmaals de aandacht op gevestigd, dat het voor personen, die niet tot de Duitsche weermacht be- hooren, verboden is fotografieën of films te maken van inrichtingen en materiaal, alsmede van leden der Duitsche weermacht, tenzij men in het bezit is van een door den Duitschen weermachtsbevelheb ber in Nederland afgegeven vergunningsbewijs. Personenopnamen van leden der Duitsche weer macht, welke met him toestemming gemaakt zijn, worden hierdoor niet getroffen. (A.N.P.) IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. Deensche consignatievlsch: Groote haring f 19.2018.20, kleine haring f 14.1013.20, schar f 17.50, bot f 27.50, alles per 50 kg. Zoetwatervisch: Snoek 39—36 c., snoekbaars 7054 c. per kg. Om de duizenden bezoekers van de Jaarbeurs, die „een stukje wilden eten", een uitstekenden maaltijd te verschaffen, moesten de koks van de Domstad heel wat werk verzetten. „Sper"-tijd in de keuken van het Jaarbeursrestaurant. .(Foto Pax Holland.). De laatste dagen van koning Carol's bewind.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7