Haarlems Dagblad MARTIN Italiaansch offensief aan de Egyptische grens? Bon 5 voor honden- en kattenbrood. 15 October Haa„am Seizoenwisseling. Het Haarlemsche Stadhuis. BERICHT Artikelen- 58e JAARGANG No. 17559 Uitgave Lourens Coster. Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zulder Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred. 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM en Feestdagen HoofdredacteurROBERT PEEREBOOM Zaterdag 14 September 1940 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentlën: 1-5 regels 1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Regelabonnementstarleven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer 0.15. Groentjes zie rubriek. Op de 4 H.A. grond, welke onlangs in opdracht van het Utrechtsche gemeentebestuur met boonen zijn beplant, is thans de pluk begonnen. De heer Polderman, landbouwconsulent te Middelburg, demonstreerde Vrijdag de Zeeuwsche methode van het drogen der boonen, het zgn. „optollen". (Foto Pax Holland) Distributiestamkaart voor de legitimatie. Maandag moeten de Haar lemmers zich beginnen te melden. Onder verwijzing naar de uitvoerige publicatie onder de advertenties in het nummer van heden op genomen deelen wij mede dat het in orde maken van de legitimatiekaarten voor inwoners van 15 jaar en ouder te Haarlem a.s. Maandag reeds zal beginnen. Ingevolge besluit van B. en W. van Haarlem zal de distributiestamkaart tot legitimatiebewijs worden verheven; daartoe zullen op deze kaarten foto's moeten worden geplakt. Tevens zal het beroep erop genoteerd worden. Men dient zich dus op den aangegeven tijd met de voorgeschreven stukken aan te melden bij één Van de drie in Haarlem Maandag open te stellen lokaliteiten. In elk lokaliteit moeten per dag onge veer 2400 menschen worden geholpen, en aangezien men 20 ambtenaren voor elk lokaal beschikbaar heeft, bestaat de verwachting dat de afhandeling der zaken, vlug zal kunnen geschieden. Het is bekend dat indien men binnen de gemeente Verhuist deze correctie niet op de distributiestam kaart aangebracht mag worden. Voor deze gevallen wordt automatisch een nieuw identiteitsbewijs uit gereikt. Haarlem's Dagblad Textielkaart. Wij hopen, dat wij met de volgende mededeeling niet vele huisvrouwen behoeven teleur te stellen, maar het feit dient vermeld te worden: de Haar lem's Dagblad Textielkaart is thans definitief uitverkocht. Twaalfduizend exemplaren zijn bij ons hoofdkantoor en ons bijkantoor afgehaald en thans is geen enkel meer beschikbaar. Daarmee is een uitgave geëindigd, waarvan wij plezier heb ben gehad en vele duizenden huisvrouwen nog tal van maanden plezier zullen hebben. Na 10 uur. Veel aanvragen maar weinig vergunningen. Er komen bij de Haarlemsche politie veel men schen die vergunning aanvragen om na 10 uur 's avonds op straat te mogen zijn. Dinsdagmorgen is het al begonnen en nog steeds houdt de stroom aan. Per dag worden eenige honderden verzoeken ver werkt. De Commissaris deelde ons mede dat er in ver houding tot het groote aantal aanvragen slechts weinig vergunningen verleend worden, omdat het de bedoeling der Duitsche autoriteiten is, dat alleen in beslist noodzakelijke gevallen toestemming ver leend wordt. De Haarlemsche bevolking houdt zich nauw gezet aan de verplichting om 's avonds niet na 10 uur buitenshuis te komen. Er behoefde nog geen bekeuring gemaakt te worden. Het D.N.B. meldt uit Rome: De Engelsche berichten over het begin van een Italiaansch offensief op .verschillende plaat sen aan de grenzen van Egypte en den Soedan worden in Rome niet tegengesproken. In wel ingelichte Italiaansche kringen wordt er ech ter op gewezen dat officieele berichten dien aangaande moeten worden afgewacht. In po litieke kringen alhier wordt evenwel, op grond van de beide laatste Italiaansche weermachts- berichten, de indruk sterker dat de berichten uit Engelsche bron, die overigens volkomen gunstig voor Italië luiden, inderdaad juist zijn. In dezelfde kringen wordt er voorts aan herin nerd dat een Italiaansch offensief aan de Egyp tische grens niet tegen het koninkrijk Egypte gericht zou zijn, waarmede Italië ondanks het feit dat Kaïro de diplomatieke betrekkingen verbroken heeft, zich niet in oorlog bevindt, doch tegen de op Egyptischen bodem staande Engelsche strijdkrachten. Het Rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat van 1 t/m 30 September 1940 op bon no. 5 van de voederkaart voor honden beschikbaar wordt gesteld voor: groep 1 10 KG hondenbrood; groep 2 10 KG hondenbrood; groep 3 8 KG hondenbrood; groep 4 5 KG honden brood; groep 5 4 KG hondenbrood; groep 6 3 KG hondenbrood. Op bon no. 5 van de voederkaart voor katten wordt over dezelfde periode lVz KG 'kattenbrood beschikbaar gesteld. Na 30 September 1940 is bon no. 5 van be doelde kaarten ongeldig. Na dien datum mag deze niet meer worden aangenomen. Winkeliers en handelaren in honden- en katten brood kunnen de opplakvellen, die zij voor op zending der bonnen noodig hebben bij den fabri kant of leverancier aanvragen. Afgifte van honden- of kattenbrood zonder ont vangst van den betreffenden bon is verboden. Houders van meer dan één kat voor bedrij ven, pakhuizen, fabrieken o.a., dus niet opge geven onder de rubriek raskatten, kunnen zich tot 18 September wenden tot de sectie bijzon dere diergroepen te Beekbergen voor het ver krijgen van voederkaarten. Daarna ingezonden aanvragen kunnen niet in behandeling worden genomen. Ook aan houders van honden, behoorende tot de genoemde groepen, wordt medegedeeld, dat na 18 September a.s. ontvangen aanvragen niet meer in behandeling zullen worden ge nomen. Dokinstallaties en tanks in Engeland bestookt. Ware bommenregen" op Londen. Het D. N. B. deelt mede: Vrijdagmidddag vroeg zijn verscheidene Duitsche vliegtuigen opnieuw door de versperring van luchtafweer geschut in het Zuiden en Zuid-Oosten van Engeland heengebroken. Zij kwamen veilig boven Londen en vielen wederom dokinstal laties aan, die met bommen van alle soorten kaliber werden bestookt. Van veraf zichtbare branden kenmerkten den omvang van den ge lukten aanval. Eenige Duitsche gevechtstoestellen van het type Do 17 bombardeerden een groot aantal tanks in de nabijheid van Buckingham Palace Ook zijn aanvallen gedaan op een station en spoorwegemplacementen op de lijn Londen- Gravesend ten zuiden van Erith, op eenige hout- en papierfabrieken en op verschillende silo's ten noorden van Whitechapel. De uit werking der bommen kon in weerwil van het slechte weer goed waargenomen worden. Een der Duitsche vliegtuigen is nog niet terug gekeerd. Naar de Engelsche radio meedeelt heeft het Vrijdag te Loridén letterlijk „bommen geregend". Het luchtalarm, dat gistermorgen om 9.46 uur gegeven werd, heeft tot 13.56 uur geduurd. Dit beteekent dat dezen morgen het langste lucht alarm overdag gegeven is. Tijdens het alarm, zoo meldt United Press zag men telkens verscheidene Duitsche vliegtui gen uit de wolken duiken, dadelijk beschoten door hevig afweervuur. Eenmaal daalde een Duitsche machine zeer laag en vloog op geringe hoogte over de daken. In de straten hoorde men de brandweerauto's rijden, een teeken dat opnieuw branden waren uitgebroken. Daarna werd nog tweemaal luchtalarm ge geven. Het laatst in de avonduren. Dit luchtalarm eindigde te 4.31 uur, na 8y2 uur geduurd te heb ben. Speelplaats voor kinderen ingericht op last van den rijkscommissaris. 's-GRAVENHAGE, 14 Sept. (A.N.P.) Tijdens de bezichtigingsreis, welke de Rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden, Rijksmi nister Seyss-Inquart, eenige weken geleden door Limburg maakte, bezocht hij ook de kolonie Hues- ken in Heerlen. Daarbij viel den Rijkscommissaris bijzonder op, dat de kinderen van de bewoners van deze kolo nie, door het ontbreken van een geschikte speelplaats in groepen op straat speelden. Om een einde te maken aan dezen onaangenamen en voor de kinderen ook gevaarlijken toestand, gaf de Rijkscommissaris last tot het direct inrichten van een geschikte kinderspeelplaats. Deze speelplaats is intusschen gereed gekomen en reeds in gebruik genomen. Door het planten van boomen zal deze speelplaats in den loop van den tijd nog een fraaier aanblik bieden. In elk geval hebben de kinderen van de kolonie bewoners thans een mooie speelplaats gekregen, waar zij onder toezicht, en voor alles zonder gevaar, kunnen spelen. n.v. Dansacademie Aanvang Seizoen 1940/41 Uren voor Inschrijving en Besprekingen: dagelijks van 11—12, 2—5 en van 7—9 uur schagchelstraat 29 TE HAARLEM TELEFOON 10806 Amsterdam Bussum Hilversum (Adv Ingez Med.j De zomer is haast uitgewerkt, Dat hebt u zeker wel gemex-kt; Het staat u vrij, te blijven hopen, Maar 't warm seizoen lijkt afgeloopen. 't Is nattig en onstuimig weer, De blaren vallen alweer neer, De zomer gaat weer langzaam sterven, En valt, als ware het, in scherven, Door 't neder dwarrelende blad, Waarop de boom geen vat meer had. En strakjes zal het tijdperk komen Van kou en kale grauwe boomen Van wollen sok en wollen das. Van handschoen en van winterjas, Van kille, half verstijfde schenen, Van winterhanden, -ooren, -teenen. Wij gaan met spoed en kort en goed, Een nieuwen winter tegemoet. En, al mag het idee ons kwellen, 't Is wijs, ons tijdig in te stellen. Op wat die van ons eischen zal, En werkelijk, in dat geval, Een grauwe winter of een mooie, Zullen wij 't heusch wel samen rooien. Wacht niet af, tot de reden om een GROENTJE in HAARLEM S DAG BLAD te plaatsen zich aan U op dringt. Neem de gelegenheid, die er licht is, nu te baat. Zangconcours te Haarlem. Wordt uitgesteld. De R.K. Bond van Zangvereenigingen in Noord en Zuid-Holland 'zou een zangconcours in het Gem. Concertgebouw te Haarlem houden op Zondag 15 en 22 September. Naar wij vernemen is Vrijdagmiddag de mede deeling gekomen dat voor morgen, Zondag, geen toestemming gegeven kon worden, zoodat het con cours uitgesteld is. De Haarlemsche scholen. Voorloopig blijven de schooltijden ongewijzigd. Dezer dagen is door den secretaris-generaal van Onderwijs een rondschrijven aan de directeuren van H.B.S.en en Gymnasia gericht waarin o.a. staat: „Indiep de voorschriften voor de verduistering in den komenden winter van kracht blijven, zul len aangezien met het oog op de zeer hooge kos ten algeheele verduistering van de schoolgebouwen achterwege zal dienen te blijven, de schooltijden zoodanig vastgesteld moeten worden, dat de lessen bij daglicht gegeven worden. Voorts is het wen- schelïjk, dat bij het bepalen van de tijdstipen van begin en einde der lessen met de heen- en terugreis van buitenleerlingen zooveel mogelijk rekening wordt gehouden. In verband met het een en ander noodig ik u uit den rooster van lesuren voor den cursus 19401941 van uw school zoodanig in te richten, dat de lessen niet vóór 9 uur aanvangen en om 15.30 geëindigd zijn. Indien dit in het belang van het onderwijs wenschelijk is, dient ook over de vrije middagen van thans voor het onderwijs be schikt te worden". Naar wij vernemen is het de bedoeling van het Haarlemsche gemeentebestuur de schooltijden voorloopig ongewijzigd te laten omdat de lessen nog bij daglicht gegeven kunnen worden. Als de dagen korter worden, zullen bijtijds maatregelen genomen worden om aan de voorschriften te voL doen. NIEUWE DUITSCHE COMMANDANT. Hauptmann Flöl van het Duitsche luchtwapen heeft van Vrijdag 13 September 1940 af de leiding van de nieuwe ..Wehrmaehts-Kommandantur" van het geheele gebied van Haarlem (van zuide lijk Egmond tot noordelijk Noord wijk af) overge nomen. De nieuwe Wehrmachtskommandant is tot ver dere mededeeling ook Stadtkommandant van Haarlem. De kantoren van beide Kommandanturen zijn ook voortaan in de vertrekken der vroegere Orts- kommandantur op de Groote Markt. Koningin-Moeder Helena op weg naar Boekarest. Vanmorgen vroeg de Roemeensche grens bereikt. BELGRADO. 14 September (D.N.B.) Konin gin-Moeder Helena van Roemenië is Vrijdagavond in Joego-Slavië aangekomen. Te 22 uur vertrok zij met den Oriënt-expi'ess om vanochtend vroeg de Roemeensche grens bij Groot-Kikinda te be reiken. Nieuwe Amerikaansche minister van handel. WASHINGTON, 14 September (D.N.B.) In de plaats van den ziek geworden Hopkins heeft president Roosevelt den beheerder der bonds- leeningen, Jesse Jones, tot minister van handel be noemd. Jones zal ook zijn oude functie blijven waarnemen. Verleden, heden en toekomst. Het is thans een kleine zeven eeuwen geleden dat het oudste gedeelte van het Haarlemsche Stadhuis werd gebouwd. Dat was het jachtslot dat Graaf Willem II aan het Sant (de Groote Markt) gesticht heeft. Daarin vond men een groote feest- en eerezaal die zich over de geheele lengte van het gebouw uitstrekte (de tegenwoor dige hal). De Graaf maakte evenwel op den duur weinig gebruik van zijn Haarlem's jachtslot, om dat zijn paleis te 's-Gravenhage grooter en mooier was. Dit verklaart het feit, dat de Predik- heeren (Dominicaner monniken) in 1287 vergun ning kregen om in een deel van den tuin die bij het jachtslot hoorde, een klooster te bouwen. Eenige jaren later werd het jachtslot zelf door den Graaf aan de stedelijke overheid in gebruik gegeven. In „Publieke Werken" het orgaan van de Vereeniging van directeui'en van Gemeentewer ken worden in éen artikel over den bouw van den nieuwen vleugel in de Koningstraat eenige historische gegevens gepubliceerd over de oude geschiedenis van ons Stadhuis. Daarin wordt ge zegd, dat toen het jachtslot door het stadsbestuur in gebruik genomen werd. de bijbouw van eenige vertrekken noodig was. De bijbouw geschiedde in den vorm van een 3-tal aanbouwen, welke gelegen waren aan het Noordelijk deel van den aan de Markt geplaatsten gevel. Dit geheel werd met een toren bekroond, waarvan de bouw omstreeks 1300 moet hebben plaats gehad. Langeren tijd hebben de aanwezige ruimten aan de behoeften van het stadsbestuur kunnen voldoen; nadat door de her vormingen op kerkelijk gebied aan het klooster als zoodanig zijn beteekenis was ontnomen, werd aan het einde der 16e eeuw een gedeelte daarvan verbouwd tot het z.g. Prinsenhof, aan een ander gedeelte werd de bestemming van stedelijke bi- bibliotheek gegeven. De omgeving van het Stadhuis in 1688. De bloeitijd van de 17e eeuw liet ook zijn sporen na op het Haarlemsche raadhuis; in 1626 werd begonnen met een aanbouw in de Zijlstraat, waar aan eenige jaren later, in 1630. uitbreiding werd gegeven na slooping van de Noordelijkste der 3 Gothische aanbouwen. Daardoor ontstond langs de Zijlstraat een buitengewoon fraai gebouw, dat opvalt door zijn rijke raamomlijstingen en de zeer bewerkte kroonlijst. Haarlem was toen in staat tot het doen van uitgaven voor verbetering van de openbare gebouwen; in dienzelfden tijd werd o.m. de uitei'st rijk versierde Vleeschhal ge maakt. De bevolking was sterk gegroeid, n.l. tot 40.000 inwoners. Plannen werden ontworpen voor een verdere uitbreiding van het raadhuis, waartoe het evenwel niet kwam, De geschiedenis zou uit wijzen, dat daaraan ook geen behoefte zou zijn, want na den bloei in de 17e eeuw kwam de ach teruitgang in de 18e eeuw. Het welvaartspeil zakte sterk, zoodat behoefte aan vergrooting van openbare gebouwen niet werd gevoeld. Zoo bleef de toestand van het raadhuis practisch onver anderd tot ongeveer het midden van de 19e eeuw. Toen was de periode van diepste depressie voor bij. Haarlem, dat in 1830, aan het einde van de periode van laagconjunctuur, die op den Napo- leontischen tijd volgde, nog geen 22.000 inwoners had dus ongeveer de helft van het aantal in 1622 telde in 1850 26.000 zielen, welk aantal tot 1870 geleidelijk opklom tot 33.000, om daarna in snel tempo te gaan stijgen. Daar ook de gemeen telijke zorg in het algemeen was toegenomen, was het begrijpelijk dat. al was in 1885 het aan tal inwoners slechts weinig grooter dan in de eerste helft der 17e eeuw, vernieuwing noodzake lijk was. In 1885 werd daarom overgegaan tot een aanbouw op de binnenplaats ten Westen van de grafelijke zaal. waardoor de Westelijke gevel van deze zaal aan het oog werd onttrokken. Aan ver dere behoefte aan ruimte werd tegemoetgekomen door het nog dichter bebouwen van de binnen plaats in 1897. Zoo fraai de aanbouw is. welke aan de Zijl straat verrees, zoo saai zijn de bouwsels, die op de binnenplaats zijn geplaatst. Bovendien werd de ruimtewerking door dezen bouw ernstig ge schaad. De voortdurende groei van Haarlem deed den drang naar meerdere bureauruimten toene men; hieraan kon voorloopig worden voldaan door gedeelten van het voormalige klooster in beslag te nemen. Van dit klooster was de voor malige kloosterhof reeds van zijn groote bekoring ontdaan door het bouwen van zalen op de kloos tergangen. die voor tentoonstellingsdoeleinden hadden gediend. Door ontruiming van een ge deelte dezer zalen werd plaats gemaakt voor eenige afdeelingen der secretarie, doch nadat ook het gemeentelijk archief uit het v.m. klooster was verwijderd, was expansie in bestaande ge bouwen niet meer mogelijk. Zoo was de toestand toen in 1935 besloten werd tot bouw van den nieuwen vleugel in de Koning straat, welke gelegenheid meteen aangegrepen werd om de lokalen voor administratieve werk zaamheden bestemd in het bestaande Stadhuis, te moderniseeren. „Men achtte zoo constateert het blad den tijd nog niet gekomen om meteen forschen greep het geheele raadhuiscomplex aan een vernieuwing te onderwerpen waarin eventueel ook den bouw van een nieuwe raadszaal zou moeten worden be trokken. De raadszaal is thans, met de noodige bijvertrekken, uiterst karig gehuisvest in het Westelijke deel van het voormalige klooster, het z.g. Prinsenhof. Het vrijkomen van verschillende vertrekken in het oude gedeelte opent in de toekomst de gelegenheid veranderingen aan te brengen, waarbij de aanbouwsels van 1885 en 1897 ge heel of gedeeltelijk kunnen verdwijnen, waar door het raadhuis ook aan de achterzijde een waardig aanzien zal verkrijgen. De groei van Haarlem, die, volgens op weten schappelijke basis steunende onderzoekingen nog langen tijd zal doorgaan, zal ten gevolge hebben, dat nog wel eens uitbreiding van het raadhuis zal moeten plaats vinden. De gelegenheid daar voor is aanwezig; het is mogelijk de bibliotheek naar elders te verplaatsen en de raadszaal een andere plaats te geven, zoodat de oorspronkelijk door het Dominicanen-klooster ingenomen ruim te geheel vrij komt voor secretarie-doeleinden. Met den bouw van een nieuwe raadszaal zal Haar lem dan een gebouw bezitten, waarvan alle on- derdeelen een functie voor het raadhuis uitoefe nen. Het tijdstip van de volgende uitbreiding zal, gezien de mogelijkheden voor Haarlem's groei, mogelijk vallen binnen de voor ons liggende 25- jarige periode. Is dit het geval, dan heeft Haarlem in een tijdvak van ruim zeven eeuwen een raad huis verkregen, dat een afgerond geheel vormt, wat wel een unicum in den i-aadhuisbouw zal zijn. Daarbij mag als merkwaardigheid worden ge noemd, dat. zooals thans het gebruik van het ge bouw reeds aantoont, verwacht mag worden, dat ook dan nog een volkomen practisch bruikbaar geheel zal zijn ontstaan." Toewijzing van benzine. Volgende week kunnen geen verzoeken voor de maand September in behandeling komen. AMSTERDAM, 14 September. De rijks inspecteur van het verkeer voor het goederenver voer in Noord-Holland te Amsterdam deelt mede, dat in verband met de voorbereiding van de toe wijzingen van vloeibare brandstof voor de maand October a.s., de rijksverkeersinspectie te Haarlem en te Amsterdam gedurende de periode van en met Maandag 16 September tot Maandag 23 September geen verzoeken om wijziging van toewijzingen voor goederenvervoersdoeleinden voor de maand Sep tember kunnen behandelen, zij het dat deze mon deling of schriftelijk op één der beide kantoren of op beide worden voorgebracht. (A.N.P.) Waarschuwing van de Zuivol- inspectie. De in den handel gebrachte bindmiddelen. 's-GRAVENHAGE, 14 September (A.N.P.) De rijkszuivelinspecteur te 's-Gravenhage vestigt er de aandacht op dat de middelen, welke onder diverse benamingen in den handel worden ge bracht en aangeprezen, onder voorgeven dat men daarmede van één pond boter of margarine twee pond kan maken, niet slechts in verhouding tot de waarde ervan, zeer duur worden verkocht, doch dat men bij de aanprijzing ervan soms verwach tingen wekt. welke in deze tijden van vet- schaarschte tot onjuiste en ongewenschte gevolg trekkingen bij het publiek kunnen leiden. De bedoelde middelen bestaan gewoonlijk uit een mengsel van ong. 50% zetmeel en ong. 50% gelatine ter waarde van ong. 2 cent per pakje en dienen uitsluitend om het aan de boter toege voegde water te binden, waardoor een mengsel ontstaat met plus minus 60% water en 40% vet, waarvan de voedingswaarde ten opzichte van de oorspronkelijke boter of margarine dus tot op de helft is teruggebracht. Het leveren in een winkel of op eenige andere voor het publiek toegankelijke verkoopplaats voorhanden hebben, het uitstallen in het open baar, het rondbrengen, het rondventen, vervoe ren enz. van dergelijke waar is krachtens de be palingen der Boterewt verboden. Het gebruik van zoo'n mengsel met het uiterlijk van boter, kan aanleiding zijn, dat moeders hare kinderen een te geringe hoeveelheid vet ver schaffen, terwijl zij toch meenen de boterham men voldoende te hebben gesmeerd. Men gebruike daarom liever boter of margarine in den oorspronkelijken vorm en bespare zich het geld voor de aanschaffing van bindmiddelen voor de toevoeging van water. Zij, die zich met ingang van 1 October per kwartaal abonneeren, ontvangen de in September nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. HEDEN: 12 PAGINA'S. F. N. van Brakel: De samenstelling van de vloot en de namen der oor logsschepen in de Gouden Eeuw. pag. 3 J. H. de Bois: Litteraire Kanttee- keningen. pag. 3 J. J. L.: Proviand uit eigen tuin. ■pag. 3 P. v. d. Hem: Na tien uur 's avonds in de kuststrook. pag. 3 Hoe behandel ik mijn paard? pag. 5 B. K.: Mr. VenTet: Het is eigenlijk te gek, dat Haarlem nog geen sintel- baan heeft. pag. 6 K. de Jong: De Boemelbaron. pag. 7 Bioscopen pag. 7 A. J. D.: Buddleia, vlinderstruik pag. 2 Flitsen: Vuile handen. pag. 3 Laatste Berichten op pagina 10 I ,^Wua«MBaflüaBBii»fflfiiüKmiiM«!i!i!iinirT!'i,}ifiii]wi!tniun»n«fli»iiiiiii!iiiJwiuiiia!iifi!ii:i^^

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1