i Dans H. J. LAMP, Barteljorisstr. 18 Dr. F. C. Kuipers Zijlweg 49 JGMGE DAME Secretaresse NET MEISJE Jules Kammeijer's Gymnasion ENGELSCH STENO TYPIST (E) BOEKH. ca. TALEN INST. PONT lunt voor lunt goed besjeed ZATERDAG'S MET ZONSONDERGANG 'n Verantwoordelijk© keuze PRIJSLIJSTEN VLEESCH Th. M. B. Mak N. BRAT INST. KWEKKEBOOM Rij- of expeditiewerk STEMPELS Café met" Vergunning .MAANDAG 16 SEPTEMBER 1940 HAARLEM'S DAGBLAD Oproep der S. D. A. P Een Ncdeiiandsehe Socialistische Werk gemeenschap gesticht. AMSTERDAM, 16 September. De S.D.A.P. n heeft een oproep aan de socialisten in Nederland a gedaan. Door maatregelen van den Rijkscommissa- 'is aldus deze oproep werd de heer Rost van tffonningen benoemd tot commissaris van de S.D.A.P. In de besprekingen, welke door ons sindsdien zijn Ie jevoerd, is komen vast te staan, dat er geen bezwaar lestaat dat de Nederlandsche arbeiders, die zoo lang voor hun ideaal hebben gestreden op eigen perantwoordelijkheid hun weg in de toekomst vin- jen. Indien dan ook de socialisten van Nederland tot een nieuw vereenigingspunt zullen zijn ge komen, dafi kunnen zij onder eigen leiding zonder e :urator en met toekenning van de rechten, die thans 31 andere groepen, welke aan het politieke leven deel- ïemen, bezitten, den strijd voor het socialisme E voortzetten. Het is hierom noodzakelijk, dat er een 1 sind wordt gemaakt aan de groote verwarring, die P jesticht is door degenen, die meenen, dat het werk roor het socialisme moet worden gestaakt, omdat geen strijd kunnen voeren voor het democratisch ^socialisme. Het zou karakterloos zijn te verwachten, dat de sociaal-democraten van gisteren vandaag hun prin cipes hebben afgelegd. Ieder, die echter wil en ziet, (vat er in de wereld gebeurd, zal bGrjjpen, dat men het volk van Nederland een slechten dienst bewijst idoor thans aan den kant te gaan staan en af te bre- ken, wat moeizaam en ten koste van groote offers is opgebouwd. De kern van de socialistische idee is l'de menschelijke solidariteit, daarom willen en mo- I gen wij de socialistische massa's niet zonder lei ding hulpeloos in de branding laten staan. Er zal jeen socialistische politiek worden gevoerd, die reke ning houdt met den internationalen samenhang van het economische leven op de wijze, als in punt 1 van het ontwerp programma hieronder is aangege ven. De feiten hebben overtuigend bewezen, dat de kapitalistische voortbrenging oneconomisch en ver kwistend is, dat zij een ten bate van de gemeen schap zoo hoog mogelijke productie in den weg staat. Millioenen hebben aan bepaalde goederen gebrek. Er kan echter niet meer worden verbruikt dan er wordt geproduceerd. De slechter verdeeling van de koopkracht belemmert het verbruik en de productie. Vele tientallen jaren heeft de S. D. A. P. gegolden als verreweg de belangrijkste vertegenwoordigster de Nederlandsche arbeidersklasse van hoofd en hand. Door taaie energie is zij .er in geslaagd om honderdduizenden achter haar banier te scharen. Het zou een bewijs van onwaarachtigheid zijn, indien niet werd erkend, dat sinds de ontvoogdingstrijd van de Nederlandsche arbeidersklasse door Troelstra en zijn mannen werd aangevangen ontzaggelijk veel is tot stand gebracht. Het beste bewijs daarvoor leverden de burger lijke partijen, toen zij in een front hun kritische energie tegen de S. D. A. P. en de moderne vakbe weging dag op dag spuiden. Het werk werd geklei neerd. In de burgerlijke en kerkelijke bladen wer den de voormannen breideloods beleedigd en belas terd. Sinds de samenwerking met de Roomsch- Katholieke Staatspartij en de burgerlijke partijen het eerste plan werd gebracht, omdat men meen de, dat de omstandigheden dit geboden, geraakte het socialistische beginsel in het gedrang, en was de bezielende en verbindende kracht verdwenen. Velen hebben in den loop der jaren, nadat zij tientallen jaren hadden meegemarcheerd, de gelederen ver laten, omdat de omzwaai door hen niet kon worden meegemaakt. Nochthans hield de groote trouw de duizenden aanhangers bijeen. De geestdrift bleef echter achterwege en ook de krachtigstte propagan da kon hieraan niets veranderen. Thans zwalken de duizenden leden stuurloos rond, zonder dat zij weten, waar zij zich naar richten moeten. In dezen toestand kunnen en willen wij niet berusten. De arbeiders moeten weten, wat zij wil len en moeten den nieuwen weg afbakenen, die naar het socialisme voeft. Daarom richten wij tot de socialisten, in Nederland den oproep: sluit u aaneen er. helpt mee aan het stichten van de „Nederland sche socialistische werkgemeenschap". Mannen en vrouwen, jongeren en ouderen, kun nen dan met nieuwen moed en kracht strijden voor de niettwe toekomst voor de socialistische maat schappij. Wij willen ons overal doen gelden, waar de belangen van de arbeiders, boeren en midden standers dat vragen. Op economisch gebied zullen wij stelling nemen tegen de kapitalistische dwingelandij. Voor dit doel sommen wij onderstaand een aantal punten op, die onder nieuwe vormen de oude ideeën van de sociale rechtvaardigheid moeten verwezenlijken. 1. Het streven van de N' Soc. Werkgemeenschap heeft ten doel den opbouw van de Nederlandsche volksgemeenschap in socialistische zin. Dat wil zeggen, dat de arbeid de basis wordt voor de sociale en economische verhouding. Wij verlangen de sa menvatting van alle krachten in het besef, dat het Nederlandsche volk een ondeelbare gemeenschap dient te vormen. 2. Wij willen, dat de Nederlandsche volkshuis houding haar plaats vindt in de nieuwe economische ordening, die bezig is zich in Europa te voltrekken, opdat wij in de groote harmonie van het geheel een gave eenheid zullen vormen, zulks in overeenstem ming met behoud van aard en karakter van ons volk. 3. Door deze nieuwe orienteering zal de werkloos heid kunnen worden overwonnen en zal de arbeid in*zijn waarde hersteld moeten worden. 4. Wij eischen een zoodanige beschikking over de productiemiddelen, dat de voortbrenging niet lan ger eenzijdig op particulieren winsthonger wordt gericht, maar ten bate van ons volksgeheel zal wor den opgebouwd. Noodig is daartoe de controle van staatswege op het bankwezen en beheersching van het credietwezen. 5. Het platteland zal moeten worden bevrijd van de knechtschap, waarin de kapitaalmachten den boeren- en tuinderstand wisten te slaan. Daarnaast zullen goede afzetmogelijkheden moeten worden geschapen. Voor allen, die de bodemproductie hei- verzorgen, dient een behoorlijk bestaan ge waarborgd te zijn. 6. De middenstand dient te worden beschermd, eenerzijds tegen de overwoekering van kapitaals concentraties, anders door een regeling van zijn be staan, die ook aan deze categorie medewerkers een redelijk en verzekerd inkomen schenkt. 7. De sociale wetgeving, die nog al te zeer ontoe reikend is en vaak ook verward en ongelijk werkt, zal in een groot en evenwichtig samenstel van maatregelen moeten worden samengevat, waarbij met inachtneming van de eischen van algemeen belang aan arbeiders, boeren en middenstanders, aan de werkers van hoofd en hand en met name ook aan hen, die thans nog onverzorgd zijn, een redelijke bescherming wordt geboden. 8. Het vraagstuk „oud en arm" zal door een actie voor een behoorlijk arbeidspensioen op den grond slag van ons gemeenschappelijk verantwoordelijk heidsbesef voor degenen, die hun arbeidskracht aan staat en maatschappij gaven, zijn oplossing moeten vinden. 9. Het recht van ieder werker op een jaarlijk- sche rustpooze, waarin hij ontspanning zal kun nen vinden en de schoonheid van land en volk oient te kunnen leeren kennen, zal uitdrukking moeten krijgen in de algemeene doorvoering van een ja'arlijksche vacantie met behoud van loon en gelegenheid, om zich op billijke voorwaarden naar elders te verplaatsen. 10. Opvoeding van de jeugd tot gemeenschapszin en bewuste verantwoordelijkheid van den eenling, voor het gheeel, waarvan hij deel uitmaakt, bevor dering van en steun aan instellingen, welke ontwik keling en algemeene vorming van arbeiders, met name de jeugdigen beoogen. Verstrekking van middelbaar en hooger onder- Wijs met staatshulp aan kinderen, die daarvoor ge schikt, doch wier ouders onbemiddeld zijn. 11. Wederopbouw en verbetering van het order wijs, nijverheids- en landbouwonderwijs en ver plicht stelling van de lichamelijke opvoeding. 12. Bevordering van de volksgezondheid, door een staatsregeling voor ziekenverzorging en een krachtige bestrijding van de tuberculose met be hoorlijke nazorg voor de verpleegden, 13. Krachtige en onafgebroken bevordering van den volkswoningbouw. En nu socialisten aan den arbeid. Reeds te lang hebt gij gedraald en heeft desorganisatie u tot on macht gedwongen. Bedenkt, de toekomst ligt voor en niet achter ons. Waakt voor uw grooten vijand, de lauwheid, on verschilligheid en gemis aan vertrouwen in eigen kracht. Nu meer dan ooit is doorzettingsvermogen een dwinge_de noodzakelijkheid. Ten strijde voor de socialistische gemeenschap van het Nederlandsche volk. (A.N.P.) Kamerverkiezingen in Zweden. STOCKHOLM, 16 September. (D.N.B.) Over de gisteren gehouden verkiezingen voor de Tweede Kamer van den Zweedschen Rijksdag zijn tot dus verre de volgende resultaten ontvangen: Van de in totaal 230 mandaten krijgt de recht- sche partij met een totaal van 503.408 uitgebrachte stemmen 42 zetels. Vergeleken met de verkiezin gen in 1936 verliest deze partij twee mandaten. De Volkspartij behaalde 368.902 stemmen of 23 zetels (verlies 4 zetels). De Boerenbond behaalde 341.354 stemmen of 28 zetels (verlies zetels). De sociaal-democratische partij behaalde met een to taal van 1,527.631 stemmen 134 zetels (winst 22), terwijl de Socialistische Partij ditmaal geen zetel kreeg. De communisten kregen 100.349 stemmen. Het aantal communistische afgevaardigden daalt hierdoor van vijf op drie. Het Nederlandsch Tooneel speelt Van Lennep's ,Een Amsferdamsche Jongen" Cor van der Lugt Melsert heeft een gelukkige hand gehad toen hij Uit de oude vaderlandsche stukken Van Lennep's „Een Amsterdamsche Jon gen of het Buskruitverraad in 1622" weer eens te voorschijn haalde en op zijn repertoire plaatste. Juist in dezen tijd! Want deze „Amsterdamsche Jon gen" heeft alle kwaliteiten van een ouderwetsch Sep- temberstuk. O, zeker, dit tooneelspel is in zijn zwaar geladen romantiek verouderd het publiek lachte, vooral in de laatste tafereelen soms harte lijk om de romantische tooneelen, welke door onze grootouders volkomen „au sérieux" werden geno men maar er is toch ook zooveel frisch in dit kleurrijke stuk, en het geeft daarbij een zoo aardig brok Amsterdamsch volksleven uit onzen gouden tijd, dat het juist in deze dagen het hart goed doet. Is het niet opmerkelijk en pleit het niet voor Van Lennep dat het Amsterdamsch première- publiek, dat toch werkelijk verwend is en het ver ouderde in dit volksstuk volkomen aanvoelde, in een spontaan applaus dat zeer lang aanhield losbrak, toen Arend, de Amsterdamsche straat jongen, van uit- zijn veilige schuilplaats in den boom, den valscherik Jean la Chambre den voor zijn patroon zoo compromitteerenden brief uit de hand griste en in stukken scheurde? Dat was wel het beste bewijs, hoe ook dit publiek nog medeleefde met de handeling, hoe romantisch deze ook was. En welk een blijdschap was er in de zaal, toen aan het slot den lof van den Amsterdamschen jongen werd gezongen, den Amsterdamschen jongen, die zich altijd gelijk is gebleven, van 1622 af tot he den toe. De opvoering van dit tooneelspel van Van Len. nep is een groot succes geworden voor Het Ne derlandsch Tooneel. Het zou misschien minder zijn geweest in gewone tijden, maar Van der Lugt heeft het juist te voorschijn gehaald op het ge schikte moment. Niet, dat er iets chauvinistisch in dit stuk is. In het geheel niet. Maar het is „Am sterdamsch" en -het is daarom frisch, evenals 80 jaar geleden, toen het voor het eerst werd ge speeld. De romantiek doet ons, moderne menschen, soms erg naief aan. Wanneer Brecht prachtig ge speeld door Magda Janssens haar sappig ver haal heeft gedaan van het kind, dat een onbe kende 15 jaar.geleden in haar huis bracht en on middellijk daarop de edelvrouw van Roldema bij burgemeester Van Neek binnentreedt en hem vertelt, hoe haar kind juist 15 jaar geleden is verdwenen, ligt heel de intrige klaar en uitgestip peld voor ons en weten wij, dat Arend, de Amster damsche straatjongen aan het slot van het stuk aan de boezem van zijn moeder zal liggen. Aan Jean le Chantre, den ouderwetschen marqué eens door Veltman gespeeld is alles zwart en duivelsch; hij is de satan in eigen persoon, Lucia Sael is het slachtoffer van den „booze", die en Saai is het slachtoffer van den „booze", die tusschen goed en kwaad steeds heen en weer wordt geslingerd. Alle elementen dus van het ouder- wetsche volksstuk, waarin natuurlijk ook het goede zegeviert en het kwade gestraft wordt. En tóch zien wij dat alles met genoegen, niet alleen als 'n stukje tooneel-historie, maar ook om dat het in zijn soort goed geschreven is. Van Len nep wist, wat tooneeleffecten waard waren bewijze het daverend succes van Arend in den boom en hij zorgde tevens voor een fleurig kijk spel. Wat was dat eerste bedrijf op het Amsterdamsche pleintje voor Sael's huis, met dat straattooneeltje niet fleurig en kleurrijk. Het herinnerde even aan Bredero, al was de taal van Van Lennep natuurlijk veel gekuischter. En wij kregen nog heel wat meer te zien: een burgemeesterskamer, het deftige inte rieur van een Amsterdamsche koopmanshuis, de ka juit van het schip „De stad Brest", de hofstede „Amstelvreugd" aan de Vecht en niet te vergeten dat aardige kijkje op de Beurs met de brug en de daar onder liggende jol, de clou van het stuk. een tooneel- tje zoo frisch en aardig, dat het publiek het met daverend handgeklap begroette. „Het Nederlandsch Tooneel" had van al die too neelen en heel de aankleeding zeer veel werk gemaakt en het publiek waardeerde blijkens het herhaalde applaus, deze echt-Hollandsche schilde rijen zeer. En er is onder de bekwame regie van Cor Hermus ook uitstekend gespeeld. Hermus heeft terecht de romantiek in het spel niet al te sterk aangezet. Ik vermoed dan ook dat men dit stuk in den tijd van Veltman anders, zwaar der en breeder speelde, maar onze smaak is in die jaren veranderd, bewijze de gulle lach, die zelfs nu op ernstig bedoelde momenten loskwam. Hoe zou het zijn geweest, wanneer men dit stuk geheel in ouden stijl had gespeeld? Het meest in den romantischen toon speelde nog Louis Saalborn als de koopman Sael, die in zulke moeilijke perikelen komt door zijn benarden fi- nancieelen toestand en den zwaren wijn. Hij speel de hem met breed gebaar, doch geheel uiterlijk. Bewonderd heb ik Louis van Gasteren, die als de duivel in menschengedaante voor nog moeilijker taak stond dan Saalborn, maar met tact de gevaar lijke klippen van belachelijkheir wist te omzeilen. Hij was de valscherik, zonder de ouder'wetsche marqué-allures. Een zeer knap gespeelde rol. Magda Janssens noemde ik reeds. Zij deed het verhaal van Brecht met een sappigheid, die" het publiek op slag veroverde en in de stemming hield. Een zeer gelukkig debuut bij dit gezelschap van deze knappe actrice. Van der Lugt heeft met de traditie om Arend, den Amsterdamschen jongen „en travesti" te laten de laatste Arend was Greet Lobo ge broken. Guus Oster, hoewel niet volkomen Am sterdamsch, speelde hem los, natuurlijk, met jon gensachtig vroolijkheid en hij wist zoo waar de zoetige braafheid, die Van Lennep hem een oogen- blik meegeeft, weg te spelen. Ook de andere rollen waren goed bezet. Hans van Meerten een knap getypeerde boekhouder, Eduard Palmers een zwierige hopman van de wacht welk een aardig tafereeltje was dat op trekken Van de wacht met de Amsterdamsche straatjongens in het „gevolg" Corrie Korevaar. een statige, hoewel wat stijve Friesche edelvrouw. Roemer een waardige burgemeester, Johan Elsen- sohn, een zeer vermakelijke beursknecht, Carla de Raet, een liefonschuldig meiske, Johan Schmitz, een knap in stijl gespeelde valsche Eelco van Rol dema, ja, zelfs de duif boven de deur speelde mee en roekoekoede, ook op momenten, als het geen pas had, waarom ik vermoed, dat het bij dit de buut zal blijven. Oud en jong ja, jong vooral, want dit stuk is geknipt voor de jeugd zal plezier hebben in dit echt Amsterdamsche stuk. Een ouderwetsch Sep- temberstuk, waarmee een oude traditie in eere wordt hersteld. J. B. SCHUIL. De Nieuwe Haarlemsche Kunstkring. OVERSCHOTJE In onzen Stadsschouwburg hebben wij gisteren de eerste Zondag-matinee in dit seizoen gehad. Het was de Nieuwe Haarlemsche Kunstkring, die haar hoewel „door de omstandigheden ge dwongen", zooals de voorzitter, de heer Van Loenen, vóór den aanvang der voorstelling zeide heeft georganiseerd. Deze matinee is een suc ces geworden. De zaal was flink bezet, een bemoe digend teeken voor de toekomst. Het lijkt mij dan ook wel zeker, dat deze eerste matinee door vele in deze komende maanden zal worden gevolgd. De Kunstkring had voor deze openingsvoorstel ling „Overschotje" gekozen. Het is al heel wat jaren geleden, dat ik deze variatie op Pygmalion van Dario Niccodemi voor het eerst en vreemd genoeg ook voor het laatst heb gezien. Het stuk had dadelijk in de opvoering van Het Hof- stad-Tooneel een overweldigend succes en het is dan ook tot heden onafgebroken op het repertoire gebleven. Het dankt dit in de eerste plaats aan den heer en mevrouw Van der Lugt Melsert, aan de laatste misschien nog het meest, omdat de rol van Overschotje als voor haar geschreven is. Ik zou geen tweede actrice in ons land kunnen noe men, in staat dit Italiaansche volkskind zoo gees tig en zoo gevoelig tevens te kunnen spelen. Elk accent van den tekst komt bij haar verbluffend raak over het voetlicht en zij weet de overgangen van het komische tot het teere en omgekeerd - steeds weer verrassend zuiver te geven. Wanneer zullen wij mevr. Van der Lugt Melsert- van Ees eens als Elise Doolittle zien? Het ver wondert mij, dat men haar nog nooit eens in de gelegenheid heeft gesteld deze rol, die haar voor treffelijk zou liggen, te spelen. Cor van der Lugt Melsert staat haar als Titus Sacchi in Overschotje prachtig terzijde. Hij speelt de rol zeer fijn en licht en weet steeds zijn ef fecten met de schijnbaar eenvoudigste middelen te maken. Hoe gevoelig spelen zij beide bijvoor beeld dat scènetje, wanneer Overschotje Titus bekent, dat zij lees-les neemt, om zijn brieven te kunnen lezen. Dat tooneeltje trof mij gisteren, evenzeer als toen ik 't den eersten keer, jaren ge leden, van hen tweeën zag, zooals ook dat teere gebaar van Overschotje, als Gigliogi sober ge speeld door Frits van Dijk haar Libye op de kaart heeft aangewezen. De heer en mevrouw Van der Lugt dragen dit stuk van Niccodemi en het doet er dan ook niet zoo heel veel toe, hoe de andere rollen bezet zijn. Toch is het jammer, dat Franca zoo slecht werd gespeeld. Er is bij Het Nederlandsch Tooneel toch wel een actrice, die deze robbeter tot haar recht zoü kunnen doen komen; Ludzer Eringa was vol doende als de vriend Julius Bernini, meer echter ook niet. Jos van Gasteren trof als mevrouw Ber nini door ingehouden distinctie. Alleen was haar stem in het ensemble aldoor wat te zacht. Ik heb geen spijt „Overschotje" weer eens te hebben gezien. Het stuk moge hier en daar wat sentimenteel zijn, het heeft toch ook zeer ge voelige tooneeltjes en het geeft den heer en mevrouw Van der Lugt Melsert gelegenheid ieder een hunner mooie rollen te spelen. Aan mevrouw Van der Lugt Melsert werden na de tweede acte bloemen aangeboden. J. B. SCHUIL. PIANO. gevraagd voor pianobegeleiding bij gymnastieklessen voor da mes en kinderen. JULES KAM- MEIJER/S Gymnasion, Adr. Pauwlaan 29, Heemstede. Aan melding Dinsdagavond. CORRECT GEKLEED!! Abonnement f 10 p. m. Vraagt inzage stalencoll. Br. no. 3949 bur. van dit blad. gevraagd in wetensch. laborato rium voor halve dagen. Kennis moderne talen vereist. Brieven onder no. 4304 bur. v. d. blad. gevraagd voor dag of d. en n. Heemst. Dreef 185, H'stede. Voor klein gezin (2 schoolgaan de jongens) flink Chr. Meisje gevr. (v. d. en n.) per l Oct. of later voor alle bezigheden, goed koken of lust het te leeren. Lief karakter. Event, met huise lijk verkeer. Grenslaan 24, Bentveld. Telefoon 27548. Damesfiaedeit Gevr. voor direct of 1 Oct.: piima jKodiste ew- (iinke Appcêteuse goed cap. kumi. verwerken. Voor seizoen of vast. Brieven onder No. 4305 bur. v. d. blad. Bekwame lampekappennaaisters kunnen geplaatst worden, zoo wel voor zijde als voor perka ment. DIJKSTRA, Spaarne 65. Gevraagd en Aangeboden vr. dienstpersoneel o.m. keuken werkmeisjes, 2de, alleen- en dagmeisjes, v. g. g. v. Adres te vernemen Boogaard's Plaat singbureau, Jansstraat 56, Tel. 14170. Heden overleed zacht en kalm, ten huize van Dr. W. de Jong te Dubbeldam, onze lieve Moeder, Be huwd- en Grootmoeder Mevr. de Wed. G. Noordhoff-Rienstra in den ouderdom van 82 jaar. Haarleim, Emmalaan 1. Dr. W. R. M. NOORDHOFF Mr. G. J. NOORDHOFF— DOEWES KAREL WIEA 15 Sept. 1940. Begrafenis te Dubbel dam bij Dordrecht op Woensdag 18 Sept.; ver trek van het Sterfhuis 2.30 namiddag. Liever geen bezoek. Heden overleed, na een lange en geduldig gedra gen ziekte, zacht en kalm in den ouderdom van ruim 79 jaar, mijn innig geliefde Vrouw, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Elisabeth Jansen Haarlem: F. C. DE GRAAFF Bilthoven: Ir. F. C. DE GRAAFF D. C. DE GRAAFF— LADESTEIN Leeuwarden: Ir. J. de GRAAFF S. W. DE GRAAFF— VAN DIJK BLOK Haarlem: E. DE GRAAFF en Kleinkinderen. Haarlem, 16 Sept. 1940. Coornhertstraat 3. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 19 September a.s. te 11.30 uur op de Algemeene Begraafplaats, ing. Kle verlaan. Vertrek sterfhuis 11 uur. Heden ontsliep in vrede onze innig geliefde Vader Behuwd-, Grootvader en Broeder Hendrik Gerrit van Riessen, Weduwnaar van G. T. Peschar in den ouderdom van 85 jaar. Uit aller naam: FAM. VAN RIESSEN Bloemendaal, 15 Sept. 1940 Boschlaan 36. Verzoeke geen rouwbeklag De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 18 September as. te 11 uur op de Nieuwe Alge meene Begraafplaats aan den Bergweg te Bloemen daal. Inplaats van kaarten. Voor de vele blijken van be langstelling ons betoond bij het overlijden van onzen lieven Man en Vader, den Heer EDUARD DANIëLS betuigen wij U hiermede onzen harteüijken dank. M. J. L. DANIëLS— DAVIDS LOUT JE. Haarlem, September 1940. Orionweg 12. 1 Oct. beginnèn de clubs voor Dames, Heeren, Kinderen en Kleuters. Verscheidene clubs zijn reeds volgeboekt, dus spoe dige aanmelding is gewenscht. Adr. Pauwlaan 29, hoek Heeren- weg, Heemstede. Telef. 29380. Voor beginners en vergevorder den. Opl. Mercurius Diploma. Cond. 6.— per maand. W. C. DREES Verspronckweg 32 STENO, clubles ƒ3.50, privéles ƒ6.50 p. mnd. TYPEN, aanv. 17 of 19 Sept.; dag. of avondles Gecombineerd: dagcursus 4 maanden. Opleid, ex. Mere. e. d. clubl. ƒ4.50 p. maand. Aanvang 23 Sept. Engelsch aanv. 17 Sept. Duitsch 20 Nederl. 19 Opleiding ex. Merc. e.d. clubl. ƒ4.50 p. maand. Prosp. gratis. Oude Gracht 71 Amsterdam - Nieuwendijk UTRECHT: OUDE GRACHT. N.V. ROBINSON SCHOENFABRIEK - NIJMEGEN Onze magazijnen zijn vanaf heden om 6 uur GESLOTEN Iedere keer weer, als U hun graf bezoekt, zult U zich dankbaar voelen, dat U dit liet dekken door een natuursteenen monument. Dankbaar ook, dat U zich bij de keuze hiervan liet raden door een vertrouwde instelling. Reeds 34 jaar hebben wij talloos velen met raad en daad terzijde gestaan. De verantwoordelijke keuze van een grafteeken kan geschieden in de rustige sfeer van onze nieuwe toonzaal. GRAFMONUMENTEN Toonzaal: Kleverlaan 58 (t.o. St.kw.t.) Tel. 10298 (Electr. Steenhouwerij: Jud. Leysterstr. 19-21-54) De Burgemeester van Haarlem maakt bekend, dat met ingang van 23 September a.s. in slagerijen en winkels, waarin vleeschwaren worden verkocht, een door den Burgemeester goedgekeurde duidelijke prijslijst dient te hangen, waarop de prijzen voor vleesch en vleesch waren staan vermeld. Prijslijsten moeten zoo spoedig mogelijk worden ingediend bij het Openbaar Slachthuis. De Burgemeester van Haarlem, J. E. DE VOS VAN STEENWDK. KOUSENFABRIEKEN HIN N.V., vragen voor haar afdeelingen MAZEN en CONTRöLE eenige NETTE JONGEDAMES, leeftijd 18 jaar en ouder. Diploma Huishoudschool strekt tot aanbeveling. Aanmelden iederen dag tot 6 uur bij den portier. HEEFT PRAKTIJK HERVAT Arts, Santpoort, PRAKTIJK HERVAT Arts. Wilhelminastraat 44. PRAKTIJK HERVAT TEL. 14441 Inlichtingen of inschrijving des avonds van 69 uur. Privéles vlug, goed, billijk. gevraagd voor paard en wagen. J. H. KUIPER, Vijfhuizen. RUBBER Vlug Goed Goedkoop Boekh. VEKO, Zijlstr. 98 2e huis vanaf 't Stadhuis Ter overname gevraagd goed rendeerend CAFé, met vergun ning. Br. ond. Nr. 1728 WEN- SING's Adv. Bur. Haarlem. Leest U moeilijk? Wordt U gauw moe? Laat dan Uw oogen eens onderzoeken. Met een licht brilletje is U wel licht geholpen. Geheel vrijblij vend geven wij U advies. De voorschriften van den oogarts worden door ons nauwkeurig opgevolgd. Betere brillen bij W. KUIPERS Zn. II Gediplomeerd Opticien ZIJLSTRAAT 97 - Tel. 12726 HAARLEM. Ziekenfondsleverancier.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3