Mï Een sport, die steeds meer populair wordt:_ Honkbal Sintelbaan. Wielersport in Haarlem gaat achteruit. MAANDAG 16 SEPTEMBER 1940 H X A" R E E M'S D' X 'G BEAD 8 Prestaties bewegen sich in stijgende lijn. De Haarlemsche clubs weerden zich geducht. -A_ V _JiL vpvj. kan de populairiteit van het honkbal in ons land vergelijken met een klimop, die zijn wortels steeds verder uitbreidt. Amsterdam was de bakermat van dezen Amerikaanschen tak van sport; het hoofdstedelijke Quick thans na enkele jaren van inzinking weer kampioen van een tweede klasse-afdeeling is de oudste club van Nederland. Door demonstratie-partijen van opvarenden der, de Amsterdamsche haven aandoende Amerikaansche schepen werd gaan deweg meer belangstelling gewekt en al spoedig bleek door het oprichten van meerdere vereeni- gingen in de hoofdstad en in Haarlem, dat honkbal vasten voet had gekregen. Nog steeds vormen deze beide steden het bolwerk; weliswaar dringt de sport van jaar tot jaar verder in „de provoncie" door, maar het Zwaartepunt ligt toch nog altijd in bovengenoemd rayon. Uit een onderhoud, dat we dienaangaande destijds met den heer D. Beets hadden, bleek, dat het er voor het ontginnen van nieuwe gebieden op aan komt, steun punten in verschillende plaatsen te krijgen. Is er ergens eenmaal een vereeniging, die de sport be oefent, dan volgt de *est vanzelf en het aantal spe lers groeit regelmatig. Men heeft dat o.m. in Hil versum en Utrecht kunnen constateerenin laatstgenoemde stad heeft het, ook in voetbalkringen bekende D. O. S. het dit seizoen tot een tweede klasse-a fdeelingskampioenschap gebracht. Pogingen om het honkbval ook in Den Haag vasten voet te doen krijgen, wilden aanvankelijk niet zoo goed vlotten, maar nu Celeritas aan de competitie heeft deelgenomen, mag men ook daar goede ver wachtingen koesteren. En zoo gaat het steeds ver der; vandaar de vergelijking in den aanhef van deze beschouwing. Naast een steeds stijgend aantal beoefenaren kan men tevens een snel groeiende publieke belangstel ling constateeren en dat is het beste bewijs, dat het i één punt verschil wist te kloppen. Jammer is het echter, dat R. C. H. en vooral H. H. C. teleurstelde. Laatstgenoemd team, dat toch op papier sterk ge noeg leek om een rol van beteekenis in de eerste klasse te spelen, faalde keer op keer en hoewel het gelijke spel tegen E. D. O. van voorhanden zijnde capaciteiten getuigde en Pijnakker toonde nog steeds een van NederJand's meest gevreesde werpers te kunnen zijn, liep het ten slotte toch op een beslis singswedstrijd tegen A. F. C. voor de bezetting van de onderste plaats uit. Die match werd met meer geluk dan- wijsheid door onze stadgenooten gewon nen, zoodat H. H. C. voor de eerste klasse is be houden gebleven, terwijl tevens de kans bestaat, dat door de promotie van Schoten het aantal Haarlem sche clubs in de hoogste afdeeling tot vier van de acht wordt vergroot. De bekende Haarlem-werper De Mon, kan ook met het slaghout zeer goed overweg. spelpeil gestadig verbetert. Dat is in hoofdzaak te danken aan het feit, dat de werpers hun achter stand op de slagmenschen thans snel inloopen. Tot voor een tweetal jaren hield de vooruitgang in het werpen geen gelijken tred met de slagprestaties om de eenvoudige reden, dat eerstgenoemd onderdeel van het spel behalve een natuurlijken aanleg tevens een gestadige studie en training vereischt. De Yankee-professionaI-„pitchers" gronden hun repu tatie op het ontwikkelen van „curve", waardoor de bal in de vlucht van richting verandert. Met hard werpen alleen kan men den beroepsspeler aan slag niet verontrusten; hun door jarenlange beoefening van het spel getrainde ook stelt hen in staat zelfs den hardsten worp „vol" te raken en dit leidde er toe. dat de werpers andere wapenen gingen smeden. Wat bij het cricketen den bowler met een onver wachte ..break" of „googly" succes doet hebben, dat is de „curve" voor den honkbal-werper. Eerst was het slechts een enkeling, die deze methode onder de knie kreeg, maar gaandeweg werden het er meer met het gevolg, dat de wedstrijden geleidelijk min der runs opleverden. Er kwam evenwicht tusschen de werp- en slagprestaties en meermalen kon men in het afgeloopen seizoen van een „Amerikaansche match" met lage totalen spreken. Zeer veel heeft men te danken aan de Seagulls, het negental der in de hoofdstad gevestigde Yan kees, die vorig jaar aan de eerste klasse-competitie deelnamen en het kampioenscap veroverden. Van hen hebben onze landgénooten veel geleerd, waar door het spelpeil aanmerkelijk is verbeterd, mede dank zij allerlei tactische details, die voordien hier onbekend waren of althans niet werden toegepast. Van hoe grooten invloed echter een ervaren „curve"-werper op het succes van een team kan zijn, bewijst de prestatie van „Haarlem" dat ongeslagen den titel veroverde. Aanvoerder De Mon vierde op de werpplaat keer op keer triomfen; in twee wedstrijden boekte hij een „no-run game" en nog onlangs vestigde hij een persoonlijk record door niet minder dan 22 te genstanders op 3-slag uit te maken. Sedert kor ten tijd legt ook Scli ij venaar van E. D. O. zich op de „curve" toe en met belangstelling mag men afwachten, wat hij daarmede een volgend seizoen zal bereiken. Ditmaal bezet zijn club de tweede plaats, die voornamelijk door de sterke slagformatie en dikwijls verrassend goed veld werk werd bevochten. Een derde plaatselijke vereeniging, die in den afgeloopen zomer op den voorgrond trad, was de tweede klasser Schoten. De geelzwarten werden kampioen van hun afdeeling en versloegen vervol gens de promotie-concurrenten Quick en D. O. S., zoodat hun kansen om een plaats in de hoogste klasse te veroveren, zeer goed zijn. Schoten beschikt over een krachtige slagformatie en hoewel hun wer per Hoogendijk een wisselvalligen vorm toonde, heeft ook hij dikwijls de tegenpartij voor de moei lijke problemen gesteld. Overigens is de strijd om den titel in deze afdee ling zeer fel geweest. Kinheim (H. C. K.) legde lan gen tijd Schoten 't vuur na aan de schenen en vooral het eerste treffen tusschen deze twee ploegen was ongemeen spannend. Na acht innings leidde Kin heim nog met 2018. maar de tegenpartij slaagde er de laatste slagbeurt in om de benoodigde drie punten voor de overwinning te maken. Het was daarom jammer, dat door het zeer zwakke werpen van Klip de tweede ontmoeting veel aan aantrek kelijkheid inboette. Reeds de vierde innings leverde Schoten elf punten op, gevolgd door acht in de zesde slagbeurt, zoodat het resultaat 3213 aan duidelijkheid niets te wenschen liet. Opmerkelijk was de belangstelling voor de tweede klasse-wedstrijden in het algemeen. We hebben dienaangaande de meening hooren verkondigen, dat het publiek meer op spanning en opzienbarende slagprestaties is ingesteld dan op het meer geper- fectionneerde spel, dat in de hoogste afdeeling wordt vertoond. In hoeverre dit juist is, willen we in het midden laten, maar het is een feit, dat het aantal toeschouwers bij matches voor de lagere klassen naar verhouding zeer groot was. Men kan, wat ons rayon betreft, gezien het bo venstaande, van een succesvol-honkbalseizoen spre ken, te meer, daar het Haarlemsche negental na zeer spannenden strijd de Amsterdamsche ploeg met Kaatsen SPANNENDE WEDSTRIJDEN VAN „FRISIA". Vier parturen speelden een competitie. Begunstigd door uitstekend kaatsweer hield gis teren de Haarlemsche Kaatsclub „Frisia" op het Gemeentelijk speelterrein aan de Kleverlaan een wedstrijd tuschen de volgende partituren: 1. De GraafDe Vriezev. d. Velde: 2. Goïnga ZwierFluit: 3. BaxBroersmaHibma; 4. v. DijkVenemaSmeding. Er werd een competitie gespeeld en daardoor kon het aantal winstpunten bij een gelijk aantal ge wonnen partijen den doorslag geven. Zoo gebeurde het reeds tusschen de nos. 1 en 2 dat het winnende partituur de minste punten noteerde. Er is prachtig spel gedemonstreerd, en Hibma, De Graaf en Zwier behoorden wel tot de uitblin kers. De mooiste partij was wel die tusschen de nos. 13, waar het partituur De Graafv. d. Velde zelfs eens de leiding had met 54, doch nog ver loor. De partij om de prijzen tuschen nos. 14 was minder spannend, en toen het V/> spel gelijk was, maakten BroersmaHibma zonder strijd een einde aan de partij. De resultaten der parturen waren: (Dc Haarlemsche athletiek en thousiasten hopen, dat bïmien- korl in de Spaarnestad een sintel- baan zal worden aangelegd.) De athleten mogen hopen, (En ze doen 't op hcete kolen) Om op sintels te gaan loopen, Als een koestring aan hun zolen. Want ze willen sneller gaan en Wanneer zij de banen wegen, Willen zij zich wegen banen, Die hen voeren naar de zege. Niet meer sprinten over sprieten, Die een grasbaan slechts kan bieden, Maar hun loopbaan echt genieten, Willen deze rappe lieden. En de tienden van seconden, Die zij daardoor minder boeken, Vormen straks de beste gronden, Om den besten grond te zoeken. Moge men succes bereiken Met die sintelbaan campagne, Die het schoonst geschenk zal lijken, Van een Sintelklaas uit Spanje. P. GASUS. Golf 1. 4 6 6 8 8 8 6 8 6 8 4 72 2. 8 8 8 2 6 4 8 6 8 0 8 64 3. 4 6 8 8 8 8 6 8 60 4. 8 8 6 6 6 2 8 6 52 2. 8 6 4 4 4 8 8 8 2 8 8 68 4. 0 8 8 8 8 6 2 4 8 4 2 58 1. 4 6 8 8 8 6 8 2 8 4 4 66 3. 8 8 6 6 6 8 4 8 4 8 8 74 1. 8 4 0 0 6 4 6 28 4. 6 8 8 8 8 8 8 54 2. 8 2 4 8 8 4 2 6 2 38 3. 4 8 8 4 4 8 8 8 8 56 De uitslag was: le prijs BaxBroersmaHibma; 2e prijs GoïngaZwierFluit. Hockey HET HOCKEYSEIZOEN NADERT. Alle voorbereidingen voor het nieuwe seizoen reeds getroffen. Allerwegen worden de voorbereidingen getroffen voor het komende hockey-seizoen. De velden worden weer in orde gebracht: de hockey-artributen ge ïnspecteerd. Ook de hockey-sport krijgt met de distributie-maatregelen en deszelfs bonnen-stelsel te maken: de lederen hockey-schoenen zijn alleen op den bon verkrijgbaar en wel 40 bonnen p. 100 leden, terwijl voor nieuwe leden extra bonnen verstrekt zullen worden. Alle noodige maatregelen daarom trent zijn door het secretariaat van den N. H. B. getroffen in overleg met het Rijksbureau voor Hui den en Leder. Tenslotte is het een groote vraag geweest welk soort competitie in het komende seizoen gespeeld zou worden en zooals reeds gemeld is, wordt het in het Westen een normale competitie met promotie- en degradatie-wedstrijden gespeeld. Voor hét Oosten, Zuiden en Noorden van het land duren de bespre kingen nog voort, doch hopelijk worden ook hier de moeilijkheden, voornamelijk het reizen betreffende, overwonnen. Omtrent de beker-wedstrijden is nog geen be slissing genomen en dit onderwerp zal op de a.s. algemeene vergadering te Amsterdam op 29 Sep tember besproken worden. Een novum in het nieuwe seizoen worden de districts-wedstrijden waaraan ploegen van Noord- Holland, Zuid-Holland, het Oosten en het Zuiden zullen deelnemen: dit ter vervanging van proef- wedstrijden en internationale ontmoetingen. Op 3 November worden selectie-wedstrijden gespeeld voor het samenstellen der ploegen, waarna de dis- trictsploegen een volledige dubbele competitie zul len spelen volgens onderstaand voorloopig rooster. 1 December: Noord-HollandZuiden; Zuid-Hol landOosten. 22 December: OostenNoord-Holland; Zuiden Zuid-Holland. 19 Januari: OostenZuiden; Zuid-Holland Noord-Holland. 9 Februari: ZuidenNoord-Holland; Oosten Zuid-Holland. 2 Maart: Noord-HollandOosten; Zuid-Holland Zuiden. 16 Maart: Noord-HollandZuid-Holland; Zuiden Oosten. Het winnende district speelt dan gedurende de Paaschdagen 1941 een propaganda-wedstrijd in het Noorden des lands te Groningen of Leeuwarden. Begrijpelijkerwijs en de taridtie getrouw zal het nieuwe hockey-seizoen beginnen met den hockey- dag, welke weer over twee Zondagen wordt ver deeld. Op 22 September worden in Bussum, Haarlem, Den Haag, Deventer en het Zuiden voorronden ge speeld. Op 29 September komen dan 16 elftallen te Amsterdam in het eindtournooi uit. Den daaropvolgenden Zondag, 6 October, begint dan de competitie. Dames-Hockey ROOD EN WIT. De dameshockeyclub Rood en Wit heeft haar training onder leiding van den heer Jules Kam- meijer weer hervat. Zondag a.s. speelt R. en W. een oefenwedsti-ijd tegen de B. M. H. C. juniores. Ook het tweede elftal speelt tegen jongens. Voor het derde en vierde elftal worden B. D. H. C. 3 en 4 als tegenstandsters uitgenoodigd. Zondag 29 September is bestemd voor de series. Haarlemsche Wielrenclubs. De vereeniging Excelsior hield de revanche van de lange afstand kampioenschappen. Bij nde Junioren was de uitslag als volgt: 1. H. Walgien; 2. Evers; 3. B. Petter. De C-klassers reden over een afstand van 82 K.M. De uitslag werd 1. C. Boersma; 2. R. v. Ton geren; 3. J. Langeveld. De A-klassers reden over een afstand van 125 K.M. De uitslag werd: 1. J. Smit; 2. Ch. Schelfaut; 3. J. Walgien; 4. G. v. Dyk. KENNEMER GOLF. Zondag is op de banen van de Kennemer Golf te Zandvoort de wedstrijd gespeeld om den wissel beker uitgeloofd door den heer E. Vas Visser. Het was een 36 holes handicap match tegen 'oogey. Jhr. P. Quarles van Ufford (4) wist beslag op den beker te leggen door te eindigen met 2 up to taal. (Eerst ronde 1 down, tweede ronde 3 up). Verder was er een goede score van mr. Th. Ver- spijck (20) eerste 1 up, tweede all sqaure, totaal 1 up. Goede prestaties der Haarlem- athleten bij de kampioen schappen van Noord-Holland. De Haarlem athleten hebben bij de kampioen schappen van Noord-Holland verschillende zeer goede prestaties geleverd. Schaap werd na een spannende 100 M. tweede waarbij hij in Heyn zijn meerdere moest erkennen. Ook Schreuder had zich in de finale weten te plaatsen doch hierin wist hij niet tot de eerstaan- komenden te behooren. Beter deed hij het op de 200 M., waarbij hij als tweede achter van Beveren eindigde die in 22.6 sec. winnaar werd. Ook op de 400 M. had Haarlem een tweetal loo- pers nl. v. Geenhuizen en Mans die zich in de fi nale wisten te plaatsen. In deze finale plaatsten zij zich resp. vijfde en vierde. Een zeer spannend nummer vormde de 800 M. De Haarlemmer v. Gog nam direct de leiding en al leen Elsinger zag kans hem tot het einde toe strijd te geven, waarbij de spanning ten top steeg. Borst aan borst bereikten zij de finish en zeer terecht gaf de jury als oordeel: onbeslist, waarbij beiden den goeden tijd van 2 min. 3.8 sec. noteerden. Her mans (Haarlem) werd na een uitstekende laatste 300 M. derde, terwijl ook Joustra deed wat van hem verwacht mocht worden en als zesde eindigde. Ook de 1500 M. was een goed Haarlem-nummer. Koopman nam van meet af de leiding en wist deze ondanks een scherpen strijd met Baekels te behou den en in de laatste meters zijn voorsprong te ver- grooten. Ook hier leverde Hermans een zeer goede ver richting door ook op dit nummer als derde te ein digen. De vijfduizend was weer dezelfde saaie vertoo- nïrg van altijd, waarbij de eenige verrassing was dat Walther de favoriet uitviel en door de Bruyn geslagen werd. Bij het discuswerpen was het Kluft die de Haar lem-kleuren goed verdedigde en met 35.07 M. een goede verrichting leverde waarmee hij de derde plaats bezette en ook bij het kogelstooten werd hij met 12.17 M. derde. Winnaar werd hier Oreel, terwijl het discuswer pen gewonnen werd door de Graaf van Zaanland. Het speerwerpen werd een overwinning van Van Kalken, die hierbij de favoriet Wolvetang achter zich liet. Het polsstokhoogspringen bracht een dubbele Haarlem-overwinning waarbij Verkes zijn clubge noot en Ned. Kampioen Lamoré achter zich liet. „Kuiper" van Haarlem plaatste zich derde bij het hoogspringen met een verdienstelijken sprong van 1.70 M. Houtman de winnaar van het hoogspringen werd eveneens winnaar van het verspringen dat hij met 6.81 M. won. Een verrassing vormde de tweede plaats, die Haarlem op de 4 maal 100 M. estafette wist te be reiken. Dank zij zeer goede wissels kon dit resul taat bereikt worden. Van de dames-nummers werd mevr, Blankers- Koen winnares van de 100 M.. terwijl haar rivale mej. De Vries het nummer tweehonderd meter won. Mevr. Blankers werd eveneens winnares van het vèrspringen met een goede 5.36 M. Tot veler ver rassing werd de kampioene mej. Niessink bij het kogelstooten derde, terwijl mej. Albers winnares werd. Mej. de Goede werd tweede bij het hoogspringen achter mej. Van Balen Blanken. Voor de overige resultaten waarbij de estafettenummers 4 maal 400 M. heeren en 4 maal 100 M. dames, verwijzen wij naar de volgende uitslagen. Damesnummers: 100 M. hardloopen: 1 F. Koen (Sagitta) 12.4 sec. 2 A de Vries (A.D.A.) 12.5 sec. 200 M. hardloopen: 1 A. de Vries (ADA) 26.8 sec.. 2 E. Dammers, (Zeeburg) 27.4 sec. Vèrsoringen: 1 mevr, F. Blankers-Koen (Sagit tal 5 36 M.. 2 N. van Balen Blanken (Sagitta). 4.99 M. Speerwerpen: 1 E. Dammers (Zeeburg) 35.57 M. 2 G. Slisser (Sagitta) 33.50 M. Hoogspringen: 1 N. van Balen Blanken (Sagitta) 1,50 M., 2 R. de oGede (KNAU) 1.35 M. Discuswerpen: 1 A. Niessink (Sagitta) 36.80 M„ 2 S. v. Leeuwen 32.28 M. 4 maal 100 M. estafette: 1 Sagitta 52 sec., 2 Zee burg 52.2 sec. Uitslagen Heeren: Verspringen: 1 .T. J. Houtman (A.V. '23) 6.81 M.. 2 H. Anis. (A.A.C.) 6.13 M. 5000 M. hardloopen: 1 J. J. de Bruyn (A.A.C.) 16 min. 27.4 sec.. W. J. Bakker (A.A.C.) 16 minuten 34.7 sec. 4 maal 100 M. estafette: 1 A.V. 1923 43.3 sec., 2 Haarlem 44.7 sec. Polstokhoogspringen: 1 J. Verke=. Haarlem 3.45 M.. 2 E. Lamoree, Haarlem 3.35 M. Hoogspringen met aanloop: 1 J. Houtman (A.V. '23) 1.80 M.. 2 J. Wolvetang (A.A.C.) 1.75 M.. 3. Kuioer. Haarlem 1.70 M. 800 M. hardloopen: 1 en 2 v. Gog, Haarlem, J. Elsinger (A.V.) '23 2.3.8 sec. 3. J. Hermans (Haar lem) 2.6.8 sec. 10 maal 100 M. estafette: 1 A.V. '23 1 min. 51.3 sec.. 2 A.A.C. 1 min. 52.6 sec. 200 M. hardloopen: 1 W. van Beveren (A.V. '23) 22.6 sec.. 2 Schroder. (Haarlem) 23.2 sec. Discuswerpen: 1 N. de Graaf. (Zaanland) 40.56 M.. 2 T Oreel (A.P.G.S.) 35.79 M.. 3 H. Kluft, (Haarlem) 35.07 M. 1500 M. hardlooDen: 1 L. Koopman (Haarlem) 4 min. 24 5 sec.. 2 L. van Baekel (A.V. '23) 4 min. 29.6 sec.. 3 J. Hermans (Haarlem) 4 min 30.2 sec. 100 M. hardloopen: 1 B. Heiin (A.V. '23) 11.1 sec.. 2 A. Schaap (Haarlem) 11.1 sec. Speerwerpen: 1 A. van Kalken (A.V '23) 49.57 M„ 2 .T Wolvetang (A A.C 46.25 M. 400 M. hardloonen- 1 A Blok (Olympia) 52 sec.. 2 K. Peereboom (A.A.C.) 52.9 sec. Kogelstooten: 1 T. Oreel (A.P.GS.) 13.29 ML, 2 N. de Graaf (Zaanland) 12.76 M., 3 H. Kluft (Haar lem) 12.17 M. BOVEN: SPORT-GEMODDER of gemodderd met de sport, net zooals ge 't noemen wilt. De 5000 M. bij de Noordhallandsche Athletiek kampioen schappen leken meer op een modderballet dan op een athletiekwedstrijd. Of was het mis schien bedoeld als training voor een hindernis wedloop? LINKS: SCHUILEVINKJE. Weliswaar is Moeder's paraplu niet zoo groot meer als in vroeger dagen doch voor beschutting tegen een fiks neervallende re gen bewijst ze altijd nog goede diensten zooals tijdens de athletiek wedstrijden op de Amster damsche Sintelbaan door deze damesathleten werd ondervonden. Wielrijden J. ten Hove Verlies van Heemsfeedsche baan een nieuwe slag. lederen bezoeker van de Heemsteedsche Wieler baan kent J. ten Hove die steeds met zijn forsche stentorstem de renners naar de start riep en het publiek inlichtte over het verloop van den wedstrijd. Behalve „speaker" was hij echter ook nog tech nisch leider der wedstrijden en de Haarlemsche wielerwereld kent hem verder als voorzitter van de oudste wielervereeniging in onze stad, van „De Kampioen". COR DE BEST KAMPIOEN VAN „DE KAMPIOEN". Ooms op de tweede plaats. J. TEN HOVE. Natuurlijk was deze rasechte wielersportliefhebber teleurgesteld ovev den verkoop van de Heemsteed sche Baan, Wat dit verlies beteekent, zoo verzeker de hij ons, is den meesten renner? nog niet duidelijk. Deze slag is des te meer te betreuren daar het de wielersport in Haarlem de laatste jaren niet naar den vleeze gaat. Integendeel. De meeste vereeni- gingen gaan langzaam maar zeker achteruit en daarom is nu besloten, dat „De Kampioen", De Jonge Kampioen" en de Katholieke vereeniging „Achilles" een fusie zullen aangaan. Voorloopig zul len de vereenigingen nog niet worden opgeheven. De fusie wordt voor een jaar aangegaan. Over de samensteling van het bestuur is uiteraard nog niets definitiefs bepaald de leden moesten hierover nog geraadpleegd worden doch wel ligt het in de bedoeling den heer Duynen, de voorzitter van Achilles het voorzitterschap aan te bieden. De heer J. ten Hove zou zich dan eventueel met het secre tariaat belasten. Men zou de gefussionneerde ver eeniging den naam willen geven van de oudste club. „De Kampioen". Eerst op Zondag 29 September zal in een vergade ring over deze kwestie het laatste woord worden ge sproken. De heer ten Hove betreurde het, dat de vereeniging „Excelsior" niet aan de fusie wenscht deel te nemen doch hij meende, dat dit geen reden mocht zijn de plannen nu maar op „de lange baan" te schuiven. De nieuwe vereeniging zal ongeveer 250 leden tellen. Voor de wielersport in Haarlem is het te hopen, dat de noodige eenheid weldra tot stand komt. Alleen dan is er kans de belangstelling voor de wieelrsport weer te stimuleeren. SCHULTE EINDIGT MET EEN RONDE VOORSPRONG. Gemakkelijke zege in de Ronde van Princenhage. Voor de vijfde maal heeft Zondag de ronde van Princenhage plaats gehad. Gerrit Schulte toonde eindelijk weer eens, welk een groot wegrenner hij kan zijn. Op dit zeer zware traject van 88 K.M. slaagde hij erin op zijn tegenstanders een volle ron de van 600 Meter uit te loopen. Bij de amateurs was het weer de Rotterdammer C. Smits, die de overwinning wist te behalen. Het ging hem deze keer niet zoo gemakkelijk, de eind sprint moest tenslotte de beslissing brengen. Hierin toonde de Rotterdammer zich de sterkste voor Ver schuren en Bravenboer. De uitslagen luiden: Profs. 1. G. Sculte ('s Hertogenbosch) 88 K.M. 2 uur 16 min. 51 3/5 sec. Op 1 ronde: 2. J. Braspenning (Princenhage); 3. A. Steenbakkers (St. Michielsgestel). Amateurs; -1. C. Smits (Rotterdam) 60 K.M. in 1 uur 34 min. 48 1/5 sec.; 2. P. Verschuren (Rotter dam); 3. W. Bravenboer (H. I. Ambacht). Zondag werden de sprintkampioenschappen van de Vereeniging „De Kampioen" verreden. Na een taaien strijd er was zelfs een beslissingswedstrijd noodig wist de bekende Haarlemsche renner Cor de Best op den titel beslag te leggen. De uit slagen waren: lste rit: 1. C. de Best; 2. A. Schenk. 2de rit: 1. P. Duijns; 2. T. Ooms. 3de rit: 1. P. Duijns; 2. A. Schenk. 4de rit: 1. T. Ooms; 2. C. de Best. 5de rit: 1. T. Ooms; 2. A. Schenk. 6de rit: 1. C. de Best; 2. P. Duijns. Totaalstand: C. de Best 4 punten; P. Duijns 4 pnt.J T. Ooms 4 pnt.; A. Schenk 6 pnt. Na een beslissingsrit werd de uitslag als volgt: 1. C. de Best kampioen 1940; 2. T. Ooms; 3. P. Duijns; 4. A. Schenk. Zeilen Haarlemmer Bier zorgt voor verrassing bij de Olympia jollen. Tezamen met Borgerhoff Mulder de leiding in de wedstrijden om het kampioenschap. Op de Kagerplassen begonnen Zaterdag de jaar- lijksche zeilwedstrijden om de kampioenschappen twaalfvoetsjollen en Olympiajollen. Er stond een zeer harde westenwind, waardoor er eenige booten omsloegen. Er werd in verband hiermede in iedere klasse slechts eenmaal gestart. De uitslagen waren: Olympiajollen: 1. Borgerhoff Mulder; 2. Daan Kagchelband: 3. De Wit: 4. Racourt; 5. Stouten- beek; 6. Bollemeyer. De gebrs. Van der Berg sloegen om, terwijl de Haarlemmers J. Bier en H. Evex-s reeds op den heenweg den strijd staakten wegens te grooten ach terstand. Twaalfvoetsjollen: 1. Daniels: 2. Van 't Oever. Schaap, Landsman en Rini Kagchelland opgegeven. Zondag zijn bij vlagerig weer en onder ettelijke regenbuien op de Kagermeren de wedstrijden om het nationaal kampioenschap in de 12-voetsjollen- en olympiajollenklasse voortgezet. Een beslissing werd evenwel niet verkregen, zoo dat a.s. Zaterdag en zoo noodig a.s. Zondag de wed strijden zullen worden beëindigd. Opvallend waren de successen van de jeugdigen Haarlemmer Bier, die tweemaal bij de Olympia jollen zegevierde. De resultaten waren: 12-voetsjollenklasse: 1. st. Race: 1. G. Landsman (De Kaag); 2. J. van 't Oever; 3. R. Kagchelland (Kralingen). 2de race: 1. G. Landsman; 2. J. van 't Oever; 3. W. Daniels Jr. 3de race: 1. C. W. Schaap; 2. G. Landsman; 3. W. Daniels Jr. Olympiajollenklasse: lste race: 1. P. H. R. Bor gerhoff Mulder (De Kaag); 2. S. de Wit (Zaan dam); 3. H. Evers (Haarlem); 4. J. Bier (Haarlem); 2de race: 1. J. Bier: 2. P. H. R. Borgerhoff Mulder; 3. H. Recourt; 4. H. Evers! 5. H. Bollemeiier; 6. J. R. d. Berg; 7. E. H. v. d. Berg. 3de race: 1. J. Bier; 2. H. Bollemeijer; 3. C. H. v. d. Berg; 4. D. Kagchelland: 5. P. H. R. Borgerhoff Mulder; 6. S. de Wit; 7. H. Recourt; 8. J. R. v. d. Berg; 9. W. Stoutenbeck. H, Evers opgegeven.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 8