AGENDA. BURGERLIJKE STAND DONDERDAG 19 SEP TE MB ER 1940 HAARDE M'S D' A G B" E A D" 2 Na 10 uur op straat. Slechts 20 van de 700 aanvragen toegestaan. Naar wij bij informatie vernamen zijn bij de Haarlemsche politie tot heden niet minder dan 700 aanvragen ingekomen van Haarlemmers, die verlof wilden krijgen om zich des avonds na 10 uur op straat te mogen bevinden. Intusschen werd de gevraagde vergunning slechts aaneen twintig tal verleend. Zooals bekend, wordt de vergunning alleen gegeven, als er een algemeen belang mede gediend wordt. Nog komen er wel aanvragen in, maar lang zooveel niet als in het begin. Het aantal personen, die na 10 uur des avonds zonder vergunning op straat waren en dus den verderen tijd tot 4 uur des nachts op het Politie bureau moesten doorbrengen, bleef tot heden tot een tiental beperkt. Bij den majoor van de Rijksveldwacht kwamen uit, de omgeving (Heemstede, Bennebroek, Lisse en Hillegom) ook een groot aantal aanvragen binnen. Tot en met 18 September werden door dezen amb tenaar 125 gunstige adviezen uitgebracht. Hoeveel van deze 125 aanvragers het gevraagde verlof .ge kregen hebben kon de majoor ons echter niet mee- deelen, daar de adviezen worden opgezonden naar de Duitsche autoriteiten te Amsterdam, die dan een beslissing nemen. Bommen op Weert. Ruilen en dakpannen vernield. WEERT, 19 September. Gisteravond om half twaalf zijn boven Weert zes bommen omlaag ge worpen. Deze vielen grootendeels in achtertuinen van perceelen aan den Singel, welke om de oude kom van de staa loopt. De schade beperkte zich tot het vernielen van ruiten en dakpannen. Per soonlijke ongelukken vielen niet voor. (A-N.P.) ZEVEN B03EVIEN NABIJ WAGENINGEN. WAGENINGEN, 18 September (A.N.P.) In den afgeloopen nacht hebben Engelsche vliegers zeven bommen geworpen nabij Wageningen. Een bom was van zwar kaliber. Zij kwamen terecht in boomgarden nabij Nude. Persoonlijke ongelukken kwamen nie voor. De materieele schade is gering en beperkte zich tot enkele gesprongen ruiten van het gebouw van het Instituut voor veredeling van landbouwgewassen. Op de Aiustcrdamsche Beurs. Het schijnt dat de gunstige berichten omtrent het bedrijfsleven in de Vereenigde Staten toch langzamerhand hun invloed gaan uitoefenen ten aanzien van de koersbeweging op de New Yorksche beurs. De laatste drie dagen blijft Wallstreet opmerke lijk vast gestemd, waarbij men voor sommige waarden aanzienlijke koersstijgingen kan waar nemen. Weliswaar blijven de omzetten met nauwe lijks een half millioen shares aan den lagen kant, er zijn echter onmiskenbare teekenen aanwezig, die wijzen op de neiging, het gunstige conjunctuuver- loop in Amerika hoe langer hoe meer in de no teeringen van belanghebbende fondsen tot uiting te brengen. Door het Amerikaansche ijzer- en staalvakblad „Iron Age" wordt de productie in de staalnijver- heid wederom hooger geraamd. Volgens deze in stantie werkt men op het oogenblik op 93 pet. der capaciteit, tegen 92 pet. een week geleden. In kringen der producenten, aldus 't blad, maakt men zich reeds ongerust omtrent de mogelijkheid van een tekort aan ruw staal. Weliswaar is het pro ductie-volume op dit oogenblik nog aanzienlijk grooter dan de behoefte, noodig voor het uitvoeren van opdrachten voor de nationale verdediging» an derzijds echter is de grens van de theoretische ca paciteit van een aantal der grootste fabrieken bijna bereikt. Tot oordeelen bevoegden zijn van meening dat de volle uitwerking van het defensieprogramma niet eerder gevoeld zal worden dan voor het eerste kwartaal van het komende jaar. De opwaartsche koersbeweging der afgeloopen dagen vindt plaats onder leiding van staahvaarden en automobielfondsen. Voor de staalindustrie koestert men de verwachting, dat de eerste twee jaren een periode van groote bedrijvigheid te zien zullen geven. Ten aanzien van de automobïelnij- verheid is men van meening, dat de productie ge durende het laatste kwartaal van dit jaar die van het overeenkomstige kwartaal van 1939 met tien procent tot vijftien procent zalovertreffen. Een minder prettig bericht voor houders van Amerikaansche fondsen is een mededeeling, voor komende in het Amsterdamsche effectenblad. Vol gens deze instantie is de Amerikaansche „income- tax", die met ingang van 26 Juni j.L is verhoogd van tien procent tot 16y2 procent niet op dezen datum ingegaan, maar met terugwerkende kracht op 1 Januari 1940. Van de gedurende deze periode geïncasseerde dividenden zal nu nog 6V2 pet. aan den fiscus in de Vereenigde Staten moeten worden gerestitueerd, zooals bekend, hebben certificaat houders in ons land niet rechtstreeks met dividend restitutie te maken, wel echter de betrokken ad ministratiekantoren. Voor zoover deze niet in staat zijn (hetgeen op dit oogenblik niet anders verwacht kan worden) deze bedragen naar Amerika over te maken, loopen zij kans, dat deze van ko mende dividendbetalingen aldaar worden inge houden. (A.N.P.) De Fransche krijgsgevangenen in Duitschland. Zij, die een kwaal of gebrek hebben, worden in vrijheid gesteld. BERLIJN, 19 September (D.N.B.) Naar wij vernemen zal Duitschland die Fransche krijgs gevangenen, die een kwaal of gebrek hebben, definitief in vrijheid stellen, overeenkomstig de overeenkomst bij het verdrag van G^nève van 1929. Verder heeft Duitschland het plan het in Duitschland voor de verzorging van zijn eigen krijsgevangenen niet noodzakelijke personeel van den gezondheidsdienst terug te sturen, alsmede de in krijsgevangenschap geraakte veldpredikers. Heden: DONDERPAG 19 SEPTEMBER Concertgebouw: Volksconcert H.O.V. o-l.v. Toon Verhey, 7.30 uur. Rembrandt Theater: Piet Kohier in „De Boemel baron". 2 en 7 uur. Luxor Theater: „Stormachtige Jeugd", 2.30 uur en G9.30 uur doorloopende voorstelling. Cinema Palace: „De kassier vergist zich", 2, 5 en 7 uur. Frans Hals Theater: „Lentelied". 2.30, 5 en 7 uur. VRIJDAG 20 SEPTEMBER Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds (nieuwe programma's). Von Ribbentrop's reis naar Rome. Beschouwingen in de Duitsche ochtendbladen. (Men zie ook pag. 1) BERLIJN. 19 September (D.N.B.) Ook de ochtendbladen schenken groote aandacht aan de reis van den Rijksminister van buitenlandsche za ken, Von Ribbentrop naar Rome. De „Völkïscher Beobachter" schrijft: Niet alleen de strijd tegen Engeland, doch ook de midden in dezen strijd ko mende en door strijd geboren nieuwe ordening van Europa werpt vraagstukken en problemen op, die zooals de uitspraak van Weenen heeft aange toond, door de staatslieden der spilmogendheden bestudeerd en opgelost moeten worden. Iedere ge meenschappelijke gedachtenwisseling brengt Europa een stuk verder naar de oplossingen, die de volken van het totdusverre van Engeland afhankelijke con tinent, verbeiden. Midden in den beslissenden strijd tegen Engeland, tijdens de aanrollende luchtaan vallen tegen het Britsche eiland en tijdens den zege vierenden opmarsch door de zandwoestijnen van Noord-Egypte binden Duitschland en Italië den helm vaster en verkondigen dien geest van kame raadschap, die na de overwinning de geest in Europa zal zijn. De „Essener National Zeitung" bekijkt de reis uit den gezichtshoek, dat overeenkomstig de erva ringen de gedachtenwisselingen tusschen de spil- partners dadelijk op den voet gevolgd worden door gemeenschappelijke daden. Diegene, die den hui- digen toestand beschouwt, ziet de in de naaste toe komst door het vastbesloten inzetten van alle krachten der beide verbonden mogendheden op te lossen vraagstukken duidelijk voor oogen. Het is. tot een korte formule teruggebracht, de eindstrijd tegen Engeland, die thans in een beslissend stadium is gekomen en alle krachten van Duitschland en Italië in den beslissenden stoot vereenigd zal zien. De onherroepelijke ineenstorting van Groot-Brit- tannië echter stelt alle in de naaste toekomst op duikende vraagstukken van de nieuwe ordening van Europa, van het Middelnadsche Zeegebied en van de wereld aan de orde. De opbouwende politiek van de spilmogendheden moet zich thans reeds met de oplossing van deze vraagstukken bezig houden. Het wonder van den H. Januarius. NAPELS. 19 Sepember (Stefani) Hedenmor gen om 9.36 uur op den feestdag van den be schermheilige der stad Napels, den H. Januarius» heeft zich weer het traditioneele wonderbare feit voltrokken, dat het bloed van den heilige, dat in een reliekenschrijn bewaard wordt, weer vloeibaar geworden is. De gedaanteverandering van het bloed voltrok zich in tegenwoordigheid van een groote menigte geloovigen. (Onder het hoogaltaar der kathedraal van den H. Januarius bevindt zich een crypte met het graf van den patroonheilige der stad. Een kapel is aan den heilige toegewijd omdat hij in 1527 „Napels bevrijd heeft van de pest, hongersnood en oorlog en van 't vuur van den Vesuvius". In een zilveren tabernakel achter het altaar van deze kapel wor den de twee ampullen bewaard welke gedeelte lijk met het bloed van den heilige gevuld zijn. De periodieke gebeurtenis van het weer vloeibaar worden van dit bloed voi-mt een belangrijk feit in het godsdienstige leven der stad Napels. Red. AJST.P.) Nachtelijke vliegeraanvallen op Hamrn. HAMM, 19 September (D.N.B.) Na de Engelsche vliegeraanvallen op de Liebfrauenkirche alhier hebben Britsche vliegtuigen in den nacht van Dinsdag op Woensdag opnieuw dynamiet- en brandbommen boven Hamm uitgeworpen, waar door een woonhuis vernield en een ander zwaar beschadigd werd. Militaire of andere voor den oor. log belangrijke doelwitten zijn niet getroffen. De bevolking van Hamm is over dit nieuwe optreden des te meer verontwaardigd, daar zij zich den pas kortgeleden gepleegden overval herinnert, waar door tengevolge van dynamietbommen vele parti culiere huizen werden beschadigd. Het bij Hamm gelegen visschersdorpje Vischers- höften heeft Zondagmiddag bezoek gehad van Engelsche vliegers, die zonder ergens rekening mee te houden met machinegeweren op de tuintjes der inwoners vuurden, waardoor een schoolkind werd gedood. Andere Britsche aanvallen waren gericht op de woonhuizen in het zuidelijke deel van Hamm» Op een groot kantoorgebouw in het centrum der stad, op woonkolonies in Heesen bij Hamm, waar zeven personen om het leven kwamen, op boeren woningen in Berge en Rhijnern bij Hamm, alsmede op koloniehuisjes in Radbod. Ook in Krefeld lieten Britsche vliegers Zondag avond laat bommen vallen op een woonwijk, die bij den helderen maneschijn duidelijk te herken nen was en bovendien door het neerlaten van een lichtkogel tot doel was gekozen. Twee woonhuizen werden hier vernield. Drie personen kwamen om het leven, terwijl vele ande ren voor een deel zwaar gewond werden. In een kolonie bij Krefeld waren tengevolge van neer geworpen bommen twee dooden en vele gewonden te betreuren. Italiaansche pers verwelkomt Von Ribbentrop. ROME, 19 September (D.N.B.) Het bezoek van Rijksminister Von Ribbentrop staat in het middelpunt van de belangstelling der Italiaansche bladen. De as draait niet en schuift niet op de lange baan, schrijft de „Messaggero". Zij treedt des te sneller en beslissender op naar mate de op te lossen vraagstukken ingewikkelder schijnen. Terwijl de onverbiddelijke strijd tegen Engeland wordt voortgezet, vervullen de as-mogendheden ook nog een andere taak door de ontwikkeling van een nieuw Europa te bespoedigen. De bijeenkomst te Rome zal daartoe een concrete bijdrage leveren. De „Corriere della Sera" schrijft: De heer Von Ribbentrop is in het fascistische Italië steeds een hoogst welkome gast. Het Italiaansche volk verwel komt den vertegenwoordiger van het Duitsche Rijk met levendige sympathie en oprechte vriendschap. De aan alle fronten zegevierende Duitsch-Italiaan- sche solidariteit is thans de groote werkelijkheid van de internationale politiek en de stuwende motor van de geheele Europeesche activiteit. De „Popoio di Roma" schrijft dat zooals steeds ook bij deze gelegenheid de in behandeling komende kwesties met positieve resultaten zullen worden opgelost. Engelsche bommen vielen op herstellingsoord. Negen kinderen gedood. BERLIJN. 19 September (D.N.B.). In den nacht van 18 op 19 September zijn Britsche vlieg tuigen weer Duitschland binnengevlogen. Zij wer den in West-Duitschland door Duitsch afweerge schut gedwongen terug te keeren en wierpen hun bommen uit op niet-militaire doelen. Zoo kwamen bommen neer op 't kinderherstellingsoord „Bodel- schwing" te Bethel. Zij vernielden drie ziekenver- plegïngen, welke door het roode kruis duidelijk als zoodanig gekenmerkt waren, alsmede een admini stratiegebouw. Negen kinderen werden gedood en twaalf gewond. Negen vliegtuigen werden door het luchtdoelgeschut en twee door nachtjagers neerge schoten. Engelsche duikboot gezonken. Mededeeling van de Britsche Admiraliteit. LONDEN, 19 September. (D.N.B.) De admi raliteit deelt mede dat de duikboot „Narwhal" over tijd is en als verloren moet worden beschouwd. Fransch-Siameesch non-agressiepact VICHY, 18 September. Officieel wordt bekend gemaakt dat de Fransche regeering een non- agressiepact met Siam afgesloten heeft. De Fran sche regeering heeft zich bereid verklaard de ter ritoriale eischen van Thailand in zooverre tegemoet te komen als zij betrekking hebben op de eilanden, gelegen in de Mehkong-riuier. Afstand van verdere gebieden, aldus deelde Vichy aan Bangkong mede, wordt afgewezen. (United Press). China zal Mandsjoekwo spoedig bevrijden, zegt Tsjang Kai Sjek. TSJOENGKING. 19 September. Ter gelegen heid van den negenden verjaardag van de bezet ting van Moekden door de Japanners, verklaarde Tsjang Kai Sjek in een radiorede dat China Mandsjoekwo „spoedig zal bevrijden". De Chinee- sche verliezen in den oorlog tegen Japan loopen, zoo zeide hij verder tegen de anderhalf millioen, doch Japan heeft bij deze gevechten zijn krachten telkens meer verzwakt (United Press). Engelsche Lagerhuis in geheime zitting bijeen. Reuter meldt uit Londen: Het Lagerhuis is in geheime zitting bijeengeko men en heeft zich bezig gehouden met de in de toe komst te houden bijeenkomsten. Besloten werd op regelmatige tijden bijeen te komen. Over de data der vergaderingen wordt echter niets naders me degedeeld. Het D.N.B. deelt mede dat het volgende officïeele communiqué werd uitgegeven: Het Lagerhuis heeft in een geheime zitting een debat gevoerd over het jongste luchtbombarde ment op Engeland. De leden van het Huis, die Lon den en andere getroffen districten vertegenwoor digen, hebben de aandacht gevestigd op de talrijke vraagstukken, die zich hebben voorgedaan. De minister voor de binnenlandsche veiligheid en de minister voor de openbare gezondheid hebben na de debatten van repliek gediend. Hoog laait het vuur op, waarin het kunstwerk v urdt gehard, dat de pottenbakker uit klei vervaardigd heeft. De kunstpottenbakkcr Lanooy voor zijn oven tc Epe op de Veluwe, waar hij zijn bedrijf uitoefent. (Foto Pax Holland). POSTZEGELS MET BEELTENIS VAN MAARSCHALK PéTAIN. GENèVE, 19 September. (D.N.B.) Het mini sterie van financiën deelt mede» zoo wordt uit Vichy gemeld, dat binnenkort een nieuwe postzegel met de beeltenis van Maarschalk Pétain zal worden uitgegeven. Tevens zullen de muntstukken van vijf francs, die tijdens den oorlog werden inge trokken, met den, beeldenaar van het Fransche statashoofd wer ih omloop komen. HULPACTIE VAN VATIC A AN EN VER. STATEN? VATICAANSTAD, 19 September. In gewoon lijk goed ingelichte kringen is men van oordeel dal de Vereenigde Staten wellicht bereid zullen zijn hun medewerking te verleenen aan een groote actie van het Vaticaan ten behoeve van den door den oorlog getroffen landen teneinde den winter door te komen. Officieel is nog geen bevestiging gegeven van een door het Vaticaan te nemen initiatief. (United Press). PERSCHEF VAN DE „NEDERLANDSCHE UNIE". 's-GRAVENHAGE, 19 September (A.N.P.) Tot perschef van de „Nederlandsche Unie" is be noemd de heer H. J. Kraus, tot nu toe verbonden aan de redactie van het „Algemeen Handelsblad". Voedsel voor zieken. Men make het den arts niet moeilijk. 's-GRAVENHAGE. 19 September. (A.N.P.) De geneeskundige hoofdinspecteur van de volks gezondheid' schrijft: „Verschillende voedingsmiddelen vallen thans onder de distributie. Ook onze zieken kunnen niet langer meer krijgen wat zij meenen noodig te heb ben en misschien wel graag zouden wenschen. Het is dan de gewoonte om zich tot zijn behandelenden arts te wenden, met het verzoek extra-voedsel voor te schrijven. Schrijft de arts niet precies die ar tikelen voor, die vele patiënten wenschen, of geeft hij een mindere hoeveelheid dan de patient zeft meent noodig te hebben, dan geeft dit vaak aanlei ding tot een zekere wrijving tusschen patiënt en arts. Het is. om teleurstelling en wrijving te voorko men, nuttig, dat onze zieken weten hoe in korte trekken de ziekenvoedseldistributie loopt. Alle artsen zijn op de hoogte gebracht voor welke ziek ten extra voedsel mag worden voorgeschreven. Zij weten ook de hoeveelheid, die voor de ernstige ge vallen maximaal mag worden vex-strekt. Deze hoe veelheden zijn zoodanig, dat de zieken niet bang behoeven te zijn, dat ze tekort zullen komen, al wordt misschien niet aan al hun wenschen vol daan. Bovendien zullen de artsen bij sommige ziekte gevallen genoodzaakt zijn, te adviseeren bonnen voor voedingsmiddelen, die aan den patient ver- boden zijn, in te houden. Dit geval kan zich bij voorbeeld voordoen bij dieetpatienten. Maakt het dus den artsen niet moeilijk, door voe dingsmiddelen te vragen, die hij u niet kan en mag voorschrijven. Moppert niet, als hij bonnen laat inhouden. Noch het een, noch het ander doet hij voor zijn plezier. Hebt vertrouwen in uw artsen en in de instanties aan wie de distributieregeling is opgedragen. Zij allen handelen welbewust in het belang van onze zieken, zoowel als in dat van onze geheele bevolking. motorbrandstof. 's-GRAVENHAGE, 19 Sept. De secretaris generaal, waarnemend hoofd van het departe ment van handel, nijverheid en« scheepvaart, in overleg met den secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van waterstaat maakt bekend: De huidige benzinesituatie in ons land maakt een nog verdere beperking dringend noodzake lijk. Niet alleen zal deze beperking gevonden moeten worden in een verminderde toewijzing voor de Octoberperïode, doch ook zal het voor iederen benzineverbruiker noodzakelijk zijn zich zelf daar waar mogelijk uit eigen beweging beperking in het verbruik van benzine op te leggen. Het is de plicht van iederen staatsburger, dat hij zooveel mogelijk bijdraagt tot het in stand houden van het economische leven. Men zal zich dus keer op keer weer hebben af te vragen vóór men met zijn auto rijdt: „is het wel dringend noodzakelijk dat ik dit doe". Van overheidswege moeten in dit verband tevens de volgende maatregelen genomen worden- Het bij beschikking van 14 Augustus 1940 aan gewezen tijdvak van 1 tot en met 30 September 1940, zijnde de derde motorbrandstofdistributie- periode. wordt verlengd tot en met 6 October a.s. Als 4de distributieperiode wordt niettemin aan gewezen het tijdvak van 1 tot en met 31 October 1940. Als gevolg hiervan zullen wederverkoopers van 1 tot en met 6 October a.s. zoowel de thans gel dende coupons met groenen opdruk op grijzen ondergrond, welke bevestigd zijn aan de op grij zen ondergrond gedrukte vergunning, o.m. voor zien van het groene cijfer 3. mogen accepteeren als de voor October ontworpen coupons met gelen opdruk op lichtgrijzen ondergrond, bevestigd aan een op lichtgrijzen ondergrond gedrukte vergun ning waarop o.m. in gele kleur het cijfer 4 voor komt. Speciale aandacht van wederverkoopers wordt nog gevraagd voor den thans verschoven datum van laatste inzending aan leveranciers van op- plakvellen met coupons. In tegenstelling met de laatste alinea van een schrijven d.d. 16 dezer hetwelk aan wederverkoopers uitgegaan is onder het hoofd ..motorbrandstofbeschikking 1940 no. 1", wordt de uiterste datum, waarop September- coupons nog aan leveranciers ter aanvulling van den voorraad mogen worden ingezonden, bepaald op 7 October a.s. HAARLEM, 19 September 1940 Gehuwd: 19 September: D. G. A. Kleenxan en L Ch. Ruijs; A. I. Graftdijk en G. M. C. Vastenouw J. L. Brakel en A. C. Meunier. Geboorten: 17 September E. K. Wijkhuijzen Hirsch d., M. C. DekkerOskam z., 18 Sept. A. E MathotLips z., H. MeuweseBuijs d., H. Wierda- v. d. Weij z., C. Weinberg—Pronk d., 19 Sept. P C. Verkerkde Nijs z., A. H. van Emmerik— Tulen z. Overleden: 18 September IJ. Pruissen, 46 j.» Haze- paterslaan; P. H. 3 d. zoon van P. H. Wassink Sehermei-straat. HAARLEMMERMEER CHR. GEREF. KERK. De Chr. Geref. gemeente te Nieuw-Vennep heeft beroepen als predikant ds. E. du Marckie van Voorthuysen te Urk. Van huis tot huis van poort tol poon Een iede/ kent de firma Oord Groole Houtstraat 108, tel. 13046. Rodio en Gramofoon specialisten. (Adv. Ingez. Med.) IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. DEENSCHE CONSIGNATIEVISCH Kleine haring f 1612 Kleine makreel f 3130 Groote makreel f 38—37.50 Kabeljauw f 4630 Gullen f 19—18.50 Groote schelvisch f 4240 Middel schelvisch f 4036 Kleinmiddel schelvisch 3733 Kleine schelvisch f 3829 Zetschol f 4026 Kleine schol f 4026 Schar f 30—28 Bot f 20, alles per 50 kg. Zoetwatervisch. Snoek 46 c., snoekbaars 72 c., bid 24 c.f brasem 32 c., zeelt 35 c., alles per kg. BEVERWIJK Honderden kilo's gehamsterde artikelen in beslag genomen. De gemeente-politic heeft Dinsdag tusschen den middag een inval gedaan in een pakhuis aan den Slangenweg te Beverwijk. Daarmee is een zeer goede slag geslagen, want eenige honderden kilo's koffie, thee, vet. boter, meel en rijst enz. werden in beslag genomen. Reeds geruimen tijd was het aan de politie be kend, dat er ook in Beverwijk menschen waren, die in de bovengenoemde artikelen een ongeoor- loofden handel dreven. Langzamerhand werd daar over meer gehoord en zoo werd schakel aan scha kel aan den ketting van feiten geklonken. Toen achtte de politie den tijd rijp om in te grijpen. En zoo werd een in "al gedaan in één van de vele pakhuizen aan den stillen Slangenweg. De pakhuisdeur werd openbroken. Toen deze geopend was werd een nauwgezet onderzoek ingesteld. Geen hoekje werd overgeslagen. Lang behoefde er niet gezocht te worden Achter de in het pakhuis op geslagen goederen vond men op verschillende plaatsen verborgen groote partijen ax-tikelen, die onder de distributie vallen en die kennelijk geliam- sterd waren om ze weder te verkoopen uit winst bejag. Allerlei soorten producten kwamen de poli-' tiemannen op het spoor; eenige hondei-den kilo's koffie, cacao, thee, meel, vet. boter, rijst enz. waren op verscheidene plaatsen verborgen. In een vrachtauto van Openbare Wei-ken, die er twee maal over moest rijden,-werd deze groote hoe veelheid artikelen naar 't politiebureau vervoerd, waar zij voorloopig zijn opgeslagen. Naar wij vernemen is in verband fnet deze zaak tegen drie personen,w.o één inwoner van Bever wijk en twee uit Velsen-Noord, proces-verbaal op gemaakt. Nadat zij op het politiebureau aan een verhoor onderworpen waren zijn zij weer op vrije voeten gesteld. BLOEMENDAAL BURGERLIJKE STAND. Bevallen: M. M. Smit-Balm, d. M. Koopman- Zonneveld, z. Ondertrouwd: J. F. A. Alozery en M. A.-Bonnes. W. J. M. Calkoen en M. S. van den Bosch. K. Kupens en A. M. Jöhr. Getrouwd: W. G. Visser en T. van der Vooren. J. Kater en M. Alphenaar. Overleden: C. van der Meulen. 62 j., overleden te Amsterdam. H. J. Stevens. 60 j. M. H. Zijm, 70 j., echtg. van M. A Kolster. H. G. van Ries- sen, 85 j. M. de Roode, 81 j., wed. van J. Troost. FOLITIE. Tot agent van politie der gemeente Bloemen- daal is benoemd de heer A. Beekman, thans rijks veldwachter alhier. VEREENÏGTNG VOOR LIJKVERBRANDING. Op de dezer dagen gehouden vergadering van de Vereeniging van facultatieve Liikvex-branding te Bloemendaal werd de heer W. H. Dalmeijer be noemd tot voorzitter dezer afdeeling, in verband met het bedarken wegens gezondheidsredenen van den heer B. Heijmans. HEEMSTEDE ZORG OP TIJD BINNEN TE ZIJN! Hedennacht zijn wederom 2 personen aange houden, die na 10 uur zich op straat bevonden zonder daai'toe vergunning te hebben. Hedenmorgen om 4 uur konden zij huiswaarts keeren, hetgeen nogmaals een waarschuwing voor anderen moge zijn, zich niet na 10 uur op straat te begeven. BENZINE VERDUISTERD. Tegen J. V alhier ls door de politie proces verbaal opgemaakt wegens verduistering van 3 L. benzine uit een rijwielherstelplaats, waarin hij werkzaam was. R.K. DAM- EN SCHAAKCLUB ST. BAVO. Door bovengenoemde club zullen groepswedstrij- 1en georganiseerd worden, welke uitsluitend op Zondagmiddag zullen plaats hebben. Buiten de le den zal voor ieder R.K. dammer of schaker geheel gratis gelegenheid zjjn hiei-aan deel te nemen. Deel nemers zullen naar sterkte worden ingedeeld. Ook ligt het in de bedoeling een speciale gro'ep van thuisspelers zoowel voor dammers als voor schakers te vormen. Voor alle afdeelingen zullen prijzen beschikbaar gesteld worden. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug'te verkrijgen bij: Bureau van poktie, armband: Bronsteeweg 23, zilveren armband: E Werkman, Frans Lisztlaan 1, zilveren armband: P. v. d. Stam. Sumatrastraat 31, autobanden: Tummers. J. v. Goijestraat 19, bad- oak; G. Spoor, Javalaan 13. reiehsmarkbiljet; T. Stevers. Iepenlaan 4. ceintuur: M. de Zwart, Rijn straat 92, gouden ring: Bureau van politie, bruin iasje: H Snippe. Molen werf slaan 12. kleedje met rolletje oranjezijde: P. Pijst, Bleekersvaartweg 31, gummi laars: Dijkstra. Narcissenlaan 10. leesboek; Bureau van politie, scheermes; J. F. v. Wees. Lin- denlaan 31. wollen muls; Bureau van politie, wol len muts; Brouwer. Heemsteedsche Dreef 133, mi litair naamplaatje C. v. Rijswijk: de Zwart, Iepen laan 21, rijwielbelastingmerk: Kraak, Bachlaan 6, lederen riem: K. Holtrop. gouden zegelring: Goos- sens, Cruquiusdijk 11, Haarlemmermeer. regen kapje: Zwarter. Raadhuisstraat 71. sleutel met geldstukje; Zwarter, Raadhuisstraat 71. zwarte schoen; J. Moedt, Hendrik Peperkoornstraat 25, scheermes; Hupkes, Glipperweg 5, schooltasch; J, Neeskens, Molen werf slaan 116, vischzegen.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2