Spmt in't VRTJDAG 27 SEPTEMBER 1940 HXAREEM'S DAGBEXT5 Waarom geen plaatselijke wedstrijden voor de donkere maanden gereserveerd? De voordeelen van matches in eigen omgeving gedurende de periode van November tot FebruariVeteranen-wel en weeHonkbalwedstrijd met propagandistische waardeHet protest van A. F. C. en de nasleep. Hoewel natuurlijk met de belangen van alle clubs moet worden rekening gehouden, in het bijzonder wat de gelegenheid betreft om beurten met de minst mogelijke concurrentie van buurclubs een thuiswed strijd te kunnen spelen, is er toch onder de huidige omstandigheden een andere factor, die zeker even veel gewicht in de schaal legt. Gedurende de periode van November tot Fe bruari zullen de verduisterings-maatregelen er toe leiden, dat men zich zonder noodzaak niet op straat begeeft, wanneer het donker is geworden. Nu zal men wellicht besluiten om de voetbalwedstrijden gedurende die maanden om één in plaats van om twee uur te doen aanvangen., maar dan nog zal de bezoekende vereeniging in het donker de woon plaats bereiken. Naar onze meening zou het dus voor de hand liggen, dat men de plaatselijke ontmoetingen zoo veel mogelijk voor bovengenoemde maanden reser veerde; een maatregel, die door de spelers onge twijfeld zou worden gewaardeerd. Tot nu toe hebben we van een dergelijk voornemen van Bonds- wege nog niets gehoord, reden waarom wij het hier te berde brengen. Niet slechts de spelers, doch ook de supporters, die gewend zijn hun elftal naar bui ten te vergezellen, zouden er baat bij vinden en het zou mede de wedstrijdsfeer ten goede komen. Ons rayon is voor zulk een regeling in een bevoorrechte positie, want alleen reeds de tweede klasse B bevat vijf plaatselijke clubs de Kenne- mers medegerekend wat dus neerkomt op twintig onderlinge ontmoetingen. In de lagere klassen, waai de reizen overigens korter zijn, is het al niet an ders en feitelijk zouden slechts de „Haarlem"-spe- lers voor het spelen van uitwedstrijden zaklantaarns moeten meenemen. In verband met het bovenstaande heeft het ons verwonderd, dat reeds op den eersten competitiedag een treffen tusschen R. C. H. en H. F. C. werd vast gesteld; afgezien van de hier besproken overwegin gen zou deze match later in het seizoen meer be langstelling hebben getrokken, terwijl het spelpeil ten gevolge van grootere geoefendheid zeker beter zou zijn geweest. Eenige jaren geleden heeft de secretaris van den voormaligen Haarlemschen Voetbal Bond een rond schrijven gericht tot de clubs, die met een vetera nen-elftal in de competitie uitkwamen met het doel, deze teams in een speciale afdeeling tezamen te brengen. Men zou verwacht hebben, dat dit denk beeld aller instemming zou hebben verworven, om dat het voor oudere spelers toch aangenamer moet zijn tegen voetballers van hun eigen leeftijd uit te komen. Doch slechts Bloemendaal en H. F. C. bleken er voor te vinden te zijn en het plan van den heer Kluit kon dus niet worden doorgevoerd. Intusschen zijn de H. F. C.- en Bloemendaal-ve- teranen dit seizoen in een afdeeling beland, die de animo dezer „oudjes" zeer heeft bekoeld. Men versta ons goed, het zijn niet de tegenpartijen, die daaraan TWINKELOOGJE - IJDELTUIT. Hoe het stoute meisje de mooiste van de klas wou zijn. EN HOE ZWAAR ZE GESTRAFT WERD. Vader en moeder Fluweel hadden maar één kindje: dat heette Twinkeloogje. Gek hè, dat een muizenpaar maar één kindje heeft! Ja, meestal hebben ze een hele ris van dat jonge goed, maar hier. bij de familie Fluweel, waren door een vreeselijke ramp alle andere kinderen op één dag gestorven. Ik zal vertellen hoe dat kwam. Vader en moeder Fluweel hadden hun holletje in een groot ouderwets huis. tussen de pro visiekast en de buitenmuur, waar een paar steen tjes los zaten. En om lucht te hebben en een uitgang voor de levensmiddelenvoorziening, had vader een rond gaatje in de planken geknaagd, precies in 't hoekje Oostelijk van de blikken be schuit en ten zuiden van het paadje, dat naar de jampotten en de blikken met gedroogde appel tjes voerde. Een pracht van een huis! De Fluwelen had den het niet beter kunnen treffen en moedertje Fluweel werd dan ook door de meeste buurvroul wen hardgrondig benijd, omdat ze maar even op pantoffels door het gaatje hoefde wippen om een paar kostbare rijstkorrels, wat suiker of beschuit- kruim of zelfs een spekzwoerdje te gaan halen. En dat. terwijl z ij allerlei vermoeiende en ge vaarlijke tochten moesten ondernemen om in het onderhoud van haar gezinnetje te voorzien! Ja. 't was ongelijk verdeeld in de wereld! Ge lukkig maar, dat juffrouw Fluweel een vrien delijk muizenmensje was, dat wel wat missen kon! Maar er kwam een dag. waarop de moeders van muizenstad juffrouw Fluweel niet meer be nijdden, maar diep medelijden met haar hadden! Dat was, toen de zware potten stroop in de provi siekamer werden binnengedragen, zoodat de heele muizenstad van zoete geuren vervuld was En toen Pietje en Flipje, Spitsje en Snuffeltje Fluweel, vier ondeugende rakkers van jongens, zomaar midden in de nacht, tegen vader's uit drukkelijk verbod in, op expeditie uitgegaan en pardoes in de kleverige zoetigheid waren geval len! Nooit meer hadden vader en moeder Fluweel hun jongens teruggezien! En nu begrijp je zeker wel, hoe het kwam, dat de ouders gewoonweg dol waren op hun klein meisje. Twinkeloogje! Dat kind kon geen kwaad doen! Ze werd gru welijk verwend en alles wat ze zag, mocht ze di rect hebben! Alles? Nee, toch niet! Al heel vaak had Twin keloogje. het olijke kleine meisjesmuisje, gezeurd om een mooie gekleurde jurk! Een roze of een groene of een hemelsblauwe of een gele! Weet je hoe dat kwam? Sinds een paar maan den waren verscheidene kamers van het grote, oude huis waar de provisiekast was. van bestem ming veranderd. Een klein kamertje naast het „levensmiddelendepót" dat eerst als rommel- kamertje had dienst gedaan, was helemaal leeg gehaald en in een aardig naaikamertje veran derd. En daar zat nu iedere veertien dagen de oude juffrouw Truitje achter haar naaimachine en 't ging rrrt, rrrt,! dat de wanden van de mui- zenbuurt trilden op hun grondvesten Ja, 't waren benarde tijden! maar een voor deel leverde het op: zo nu en dan waagde een expeditie van de muizenstadsche vereniging van huisvrouwen zich door een provisiekast naar het naaikamertje, waartoe een paar bereidwillige echtgenoten een toegang hadden geknaagd en kwamen terug met een grote buit aan lapjes. Fluweel, velours, chiffon, organdi, crêpe geor gette en wat niet al! Menige moeder in muizenstad liep trots met een aardig zelfgemaakt jurkje rond en menig meisje zeurde haar mama aan het hoofd om een rokje en blousje of anders alléén maar een leuk klein bolero'tjel schuld zijn, maar wel de afstanden, die moeten wor den afgelegd, voordat de diverse terreinen zijn be reikt. De beperking in het rijden met auto's is nu oorzaak, dat de veteranen, die gedurende de week him zakenbeslommeringen hebben, om half negen van huis moeten, als ze om tien uur in Beverwijk, Velsen-Noord, Santpoort (Waterloo) op het veld willen zijn. Het is begrijpelijk, dat het meerendeel van deze 35- en 40-jarigen, die vrijwel allen eerzame huis vaders zijn, daar weinig voor gevoelen. Wij haas ten ons daarom, deze regels te schrijven, omdat er thans, bij den aanvang der competitie nog gelegen heid bestaat, deze „Bronbeek"-elftallen in een an dere afdeeling onder te brengen. De H. F. C.-vetera- nen*zouden bij voorbeeld met het vierde elftal der blauwwitten kunnen ruilen en een zoodanige rege ling zou hun voetballevensavond ongetwijfeld ver lichten. De wedstrijd tusschen „Haarlem" en de Rest van Nederland, Zaterdag j.l. in het Noorder-Sportpark gespeeld, was honkbal propaganda van de beste soort. Het is merkwaardig, gezien het luttel aantal jaren, dat deze tak van sport in ons land wordt be oefend, hoe snel het spelpeil is gestegen en hoe veel spelers er in de eerste klasse zijn, die alle on derdeden van het spelbeheerschen. De „Rest" mocht inderdaad een keurploeg worden genoemd en speciaal het vlotte en accurate veldwerk was een eervolle vermelding waard. Daar het cricket in dit opzicht de laatste jaren steeds minder uitblinkers telt, ware het te wenschen, dat de volgelingen van den koning der sporten eens *n lesje bij hum honk balbroeders in snel oppikken en zuiver aangooien gingen nemen. Het is trouwens een feit en dit wordt in ons land maar al te weinig ingezien dat een serieus sportbeoefenaar, juist door het aan schouwen van een „geparenteerden" tak van sport veel ten eigen bate kan leeren. De Mon en zijn mannen hebben zich overigens te gen de overmacht kranig geweerd en met iets meer geluk in het plaatsen van de slagen hadden ze zelfs van deze keurploeg, waarin vooral Blomvliet, Van Heeswijk, Wilders en Zandstra opvielen, niet behoe ven te verliezen. Het is intusschen te hopen, dat de komende Zon dagen fraai weer zullen brengen, want aangezien A. F. C. met succes geprotesteerd heeft tegen de be slissing van den scheidsrechter in de beslissings match voor de onderste plaats tegen H. H. C., moet deze wedstrijd worden overgespeeld. Dat is dus een kluitje uit de pap voor onze stadgenooten, die het trouwens volkomen aan zichzelf te wijten hebben, dat ze in deze précaire positie zijn beland. In de laatste innings van de beslissingsmatch immers had den zij een voorsprong van liefst negen punten, maar door het aanzetten van een onervaren werper kon A. F. C. acht punten inloopen. H. H. C. had, toen de gewraakte beslissing viel, nog een slagbeurt te goed en het ware derhalve wel zoo verstandjg ge weest, als de Haarlemsche aanvoerder met het oog op het komende protest, in overleg met de tegen partij en den scheidsrechter den strijd had voort gezet en de eigen slagbeurt had benut. Dan was de kans groot geweest, dat een zuiver resultaat was verkregen en dan zou een kostbare Zondag zijn uit gespaard, wat in. verband met de promotie-degra- datie-matches en het vergevorderde seizoen van groot belang zou zijn geweest, niet het minst voor Schoten, dat thans weken lang op haar kans moet wachten. Dammen Hoofdklasse 1940/1941 Neder- landsche Dambond. Het schema voor het district Noord-Holland. Naar wij vernemen overweegt de competitie commissie van den Nederlandschen Dambond de a.s. hoofdklasse-competitie 1940-194=1 in het district Noord-Holland als volgt te doen ver spelen: Afdeeling Haarlem: Haarlemsche Damclub I., Damclub Haarlem I en Damclub Oosterkwar tier I. Afdeeling Zaanstreek: Damclub Zaandam I, Damclub Wormer I en Damclub Koog-Zaan dijk I. Afdeeling Kennemerland: Damclub IJmuidenl Beverwijksche Damclub I en Damclub .Stabiel I (Santpoort) De bedoeling is deze wedstrijden op Zonda gen te doen verspelen in een dubbele ronde. De kampioenen dezer drie afdeelingen spelen daarna een halve competitie om het hoofdklasse- clubkampioenschap van Noord-Holland. Deze zal dan uitkomen in den halven eindstrijd om het hoofdklasse clubkampioenschap van het district Amsterdam. Korfbal Korfbalreunie van den H. K. B. Driehonderd spelers en speelsters Zondag in actie. De inzet van het korfbalseizoen 19401941 van den Haarlemschen Korfbalbond wordt grootsch opgezet! Een drie honderd spelers en speelsters hebben gehoor gegeven aan den oproep van het bonds- bestuur om een massale demonstratie te geven van het korfbalspel op Zondag 29 September. In' een viertal afdeelingen zeven groepen wordt op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan het nieuwe seizoen ingeluid. Een prijs is beschikbaar gesteld voor elke groep. De wedstrijden duren tweemaal twintig minuten zonder rust voor de afdeelingen een en twee en groep A van afdeeling drie. De derde afdeeling B, benevens vier de ad- spiranten spelen tweemaal vijftien minuten. Vier velden zijn beschikbaar en van negen uur tot vijf uur zijn de spelers in actie. Voetbal Wel promotie- en degradatie wedstrijden. Een te betreuren besluit. In de Westelijke Afdeelingen is de promotie- en degradatieregeling voor dit seizoen vastge steld en in de andere afdeelingen zal zij spoedig volgen, zoo meldt de „Sportkroniek". In elk geval staat vast, lezen wij verder, dat ook nu promotie en degradatie door middel van wedstrijden zal worden beslist. Dit besluit is o.i. logisch. Hoe men ook over de prombtie- en degradatiewedstrijden mag denken, een feit is, dat de overgroote meerderheid in den Bond ze wil handhaven, dat heeft de laatste Bondsver gadering overduidelijk bewezen. Het verheugt ons, dat ook nu de Bondsleidirig daarmee reke ning gehouden heeft en dat de gewijzigde om standigheden die uiteraard geheel buiten het principe van kwesties als deze staan geen aanleiding gegeven heeft tot afschaffing Het spijt ons, dat wij de vreugde van de „Sport kroniek" noch kunnen begrijpen noch deelen. Reeds veel te lang heeft de nasleep van de promotie- en degradatiewedstrijden verhinderd, dat er clubs in de eerste klasse kwamen, die daar qua spelpeil zeker thuis hoorden. Ook is het een niet te loochenen feit, dat vele eerste klassers zich elk jaar maar slechts met de noodige dosis geluk in de eerste klas kunnen handhaven. Niet alleen is het spelpeil hier niet mee gebaat, ook de publieke belangstelling zal, indien men op dezen weg voortgaat, zeker niet gestimuleerd worden. Nee, als er een kantteekening bij dit be sluit past dan is het geen uiting van vreugdebetoon doch slechts een hartgrondig: jammer! DE NOORDELIJKE EERSTE KLASSE. De indeeling der Noordelijke Eerste Klasse is blijkens de Sp.kr. als volgt: Achilles; GVAV; Heerenveen; Sneek; HSC; Leeuwarden; Be Quick; Velocitas; Veendam; WW. Nederlandsche V oetbalbond (onderafdeeling Haarlem). WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1940. Zaterdagcompetitie. Afd. A: KennemeWand IZ. S. V., 4 uur, H. J. Boeree. V. V. IJ.V. E. W., 4 uur, S. de Boer. TelefoniaTw. Jeugd, 4 uur, B. de Bruin. V. G. S.S. I. Z. O., 4 uur, J. A. G. Krouwels Jr. JohezKennemerl. 2, 3 uur, F. B. A. Hoogewoonink. Afd. B: Kennemerl. 3Kennemerl. 4, 3.30 u., J. Steffens. S. I. Z. O. 2V. V. R. A., 4 uur, A. Zomer Jr. Kennemerland 5V. G. S. 2, 2.30 uur, V. E. W. 2V. V. B., 4 uur, H. Drupsteen. Adspiranten Competities. Afd. A: Haarlem aSchoten a, 4 uur, A. Th. Formanoy Jr. DeCeO aE. D. O. a, 4 uur, W. Traksel. Afd. B: Haarlem bSchoten b, 4 uur; DeCeO bE. D. O. b 3 uur; Ripperda a-VI. Vogels, 3 uur. Ook Twinkeloogje deed hier ijverig aan mee, want ze wist wel die slimmerd dat haar moeder als naaste buur van de provisiekast en dus van het naaikamertje de oudste rechten had. En moeder had dan ook al menig leuk, vlot jurkje voor haar oogappeltje gemaakt, maar steeds grijs. Want weet je, wat moeder zei: „Grijs is een onopvallende kleur, die bovendien mijn meisje snoezig staat. En alle meisjes van de klas dragen immers grijs, dus verbeeld je dat ik Twinkeloogje alleen in 't roze kleedde of in 't groen of in 't rood! Stel je voor dat de kat opeens langs kwam en haar het eerst zag! Dan zou mijn kind, mijn Twinkeloogje toch zeker het allereerst worden opgegeten! O, foei, ik moet er niet aan denken!" En het was goed gegaan, totRozemarijn- tje, 't jongste dochtertje van den burgemeester van Muizenstad, op een goede morgen op school was gekomen met een heuse roze jurk. Een jurk met een kolkrok en een bolero'tje, net als de kleine meisjes van de menschen droegen op de modeplaat, die juffrouw Fluweel eens gevonden had in het naaikamertje en direct in haar hoofd had geprent, zoodat ze 't altijd onthouden had! Een jurk van glanzende zijde met fluweeltjes langs hals en mouwen. Zo beeldig, mee maar, zo allerbeeldigst! Toen Twinkeloogje die middag thuis was gekomen, had ze bijna gehuild van woede. Dat malle kind van den burgemeester, die opschep perige Rosa had een roze jurk en zij, die altijd gehoopt had, de eerste te zijn die iets bizonders had. en de mooiste te zijn van de hele klas, zij moest het zeker maar weer met grijs doen! Ze vergat, het ondankbare Twinkeloogje, dat in haar kast wel tien beeldige jurkjes hingen: grijs fluweel en grijze voile en grijs linnen, de een al leuker en vlotter dan de ander. En ze huilde zoo, dat haar zakdoekje drijfnat was en sloeg de deur heel hard achter zich dicht. En 's avonds, toen het dochtertje naar bed was, hadden vader en moeder Fluweel een heel lang gesprek over Twin keioogje. „Ze is toch anders zo'n liefkind!" zuchtte moe der. „Ja, maar ze mag niet zoo dwingerig zijn", vond vader. ,,'t Was ook wel erg: Rozemarijntje wél en zij niet!" zei moeder. „Nou, maak het kind dan een gekleurd jurkje", besliste vader. „Maar man, 't is toch gevaarlijk!" „Kom, kom! Als 't zoo gevaarlijk was, zou de burgemeester het dan doen?" „Goed, maar eerst moet Twinkeloogje een tijdje lief zijn. Ze moet tonen, dat ze 't waard is", be sloot moeder. Twinkeloogje kon erg lief zijn als ze wilde. En toen moeder haar dus verteld had, dat ze haar gekleurde jurk verdienen kon door veertien da gen lang bizonder lief te zijn, deed ze direct vreeselijk haar best. Als moeder des middags thflis kwam, had Twinkeloogje de tafel al gedekt, en als moeder naar de markt ging, droeg Twinkel oogje de boodschappentas. En toenna veer tien dagen, hing er op een morgen een prach tige groene jurk over Twinkeloogjes stoel. Het ijdele meisjesmuisje deed een rondedans van vreugde! 't Was vreeselijk warm in muizenstad en dus was het een uitkomst, dat het nieuwe zwembad pas geopend was. Je begrijpt, dat alle meisjes uit de klas van Twinkeloogje direct uit school1 gingen zwemmen. „Kindje, kom je dadelijk na 't zwemmen thuis?" had moeder gevraagd. „En met allemaal samen?" „Ja moe, direct hoor!" zei Twinkeloogje. Maar moeders woorden het ene oor in, het an dere uit gegaan. „Meisjes, aankleden", riep de zwemvrouw en alle muisjes verdwenen in de badhokjes. „Meisjes, naar huis!" riep de zwemvrouw vijf minuten later en allemaal kwamen ze voor de dag, keurig en fris in d'r grijze jurkjes. Allemaal, behalve Twinkeloogje, want die had te veel moeite met de sluiting van haar mooie groene jurk en met de gesp van het ceintuurtje. Luid piepend en lachend gingen de meisjes naar huis: een grijze massa in de grijze straatjes van Muizenstad. Niemand had het ongehoorzame Twinkeloogje gemistMaar toen ze uit het zwembad kwam was het al helemaal schemerig en dood stil. Zeker waren alle muizenfamilies al in huis, want 't was een goede gewoonte in Muizen stad om met de kippen op stok te gaan. 't Was een heel eind van het zwembad tot het poortje van Muizenstad en haar weg voerde door de don kere gang van het mensenhuis Langzaam liep Twinkeloogje voort, haar hartje bonsde luid van angst. Alsoiei, wat was dat? Een diepzwarte schaduw viel vóór haar over den weg! Een klauw, een dreunende sprongdaar rende het muisje weg zo vlug als haar pootjes dragen konden! Weg. weg, met de grote, zwarte kat achter zich aan! Een sprong, nóg een sprong! Haar hartje bons de of het zou breken! En toen-hier kind, hier!" Bevend en sidderend vluchtte Twinkel oogje de openstaande poort van muizenstad in en rende in de armen van haar lieven vader, die haar was gaan zoeken. 't Duurde wel zes weken vóór Twinkeloogje weer beter was, zó hadden haar zenuwtjes ge leden van de vreeselijke schrik! Ze had een harde les gehad, want bijna had ze haar ongehoorzaamheid met den dood moeten bekopen Dat komt er van als een grijs muisje met een groene jurk aan loopt te wandelen R. DE RUIJTER-V. D. FEER. pan droeg Twinkeloogje de boodschappentas. HEET GEBAKERD ZIJN. Tegenwoordig worden pasgéboren kindertjes meest door een verpleegster verzorgd, vroeger deed dit echter de baker, een oudere vrouw zon der diploma's maar met heel veel ervaring op 't gebied van zuigelingenzorg. Zo'n baker was er diep van overtuigd, dat fris se lucht en vooral tocht het kindje zouden schaden, daarom werd het altijd in de baker- mand vlak voor het vuur uit- en aangekleed. Nu. als je weet, dat de babies vroeger wel drie maal zoveel kleeren aan hadden als nu en stijf „in 't pak" zaten dan ligt deze angst voor kouvatten voor dé hand. Nu meende men vroeger, dat de manier, waar op het kind in de eerste levensdagen behandeld was, grote invloed had op zijn karakter. Was het kind door de baker te haastig aangekleed of te dicht bij het vuur gehouden, dan werd he stellig later een driftig ongeduldig mens. Van daar dan ook de uitdrukking: heet- of haastigge- bakerd zijn, die nog steeds in onze taal leeft. Afd. C: O. Gezellen a—H. B. C. a, 3 uur; Hoofddorp BoysT. Y. B. B. a, 3 uur. Afd. D: E. D. O. c—Haarlem c, 3 uur; R. C. H. c—Ken nemerland b, 3 uur; D. I. O.Halfweg, 3 uur; E. T. O.Spaarndam, 3 uur. Afd. E: S. I. Z. O.Hillinen, 2.30 uur; Zeemeeuwen—T. H. B„ 3 uur; R. C. H. d—D. O. A., 3 uur. Afd. F: O. I. V.—D. E. M. a, 3 uur; O. Gezellen c—O. Gezellen b, 3 uur; SantpoortV. V. E., 3 uur. Afd. G: H. B. C. b—H. B. C. c, 3 uur; D. S. S. b—D. S. S. a, 3 uur; T. Y. B. B. c—T. Y. B. B b, 3 uur Noordelijke adspiranten competitie. Afd. A: Stormvogels a—V. S. V. b, 3 uur, W. de Boer. Beverwijk a—Terrasvogels a, 3 uur, G. Jansen. V. S. V. a—Kennemers a, 3 uur, T. Post. Afd. B: Stormvogels bKennemers b, 3 uur. V. V. B.Kinheim b, 2.30 uur. V. S. V. c—V. S. V. d, 3 uur. Kennemers cBeverwijk b, 3 uur. Handbal De competitie begint. Spannende wedstrijd tusschen Concordia en A. H. C. verwacht. Voor Zondag a.s. zijn vastgesteld: Dames: ConcordiaA. H. C. 10 uur, v. Oos ten de Bruinstraat. Heeren: Concordia—A. H. C„ 11 uur, van Oos ten de Bruinstraat. De roodwitten zullen het nieuwe seizoen in zetten met een ontmoeting tegen den nieuwen eerste klasser A. H. C. (Amsterdam). De A. H. C. heérenploeg, die dit jaar voor het eerst in de handbalcompetitie van 't N.G.V. uit komt en tot nu toe in de competitie van den N.A.S.B. speelde, behoort tot de sterkste elftal len der Westelijke eerste klasse hetgeen zij o.a. tijdens het Lijnden bekertournooi, in den wed strijd tegen Niloc, die in een 55 gelijk spel eindigde, bewees. Concordia moet het dezen eersten wed strijd zonder aanvoerder van Santen stellen, terwijl ook het meespelen van J. Duijf twij felachtig is. Ondanks deze verzwakking ver wachten we een spannende en interessante wed strijd die bij scheidsrechter Westrik wel in goede handen is. Over den dameswedstrijd kan weinig gezegd worden. Het Concordia-team is momenteel niet zeer sterk, terwijl ons het spel der A. H. C.-dames on bekend is. Schaken DE HAARLEMSCHE DAMESSCHAAKCLUB. De Haarlemsche Damesschaakclub heeft be sloten de Donderdagmiddagbijeenkomsten in het wijkgebouw Ged. Oude Gracht ook nu door te laten gaan. Het seizoen 19401941 heeft deze club met 17 leden ingezet. POSTZECELRUBRIEK 1938—'39 Porto 5 gr. 10 20 25 30 50 1 zit 5 5 25 10 55 15 F. I. S. 15 gr. 25 30 55 POLEN (Polska). Aanvulling VL In 193939 zag ook een serie portzegels het licht in cijfertype met als achtergrond een ;n netwerk; bovenaan staat „Poczta Polzka" raan „gr. Doplata gr.". Het zijn de waarden 5 0,10 gr., 20 gr., 25 gr., 30 gr., 50 gr., 1 zit., allen in donker groene kleur. Grootte 28x24 m.m. De herdenking van de aansluiting van Opper- Silezië bij Polen bracht een speciaalzegel met af beelding van een arbeider, een techniker en een boer onder de bescherming van een engel, die het land Polen moest voorstellen. Het is de waarde 25 gr. (lila). Grootte 20x35 m.m. 1938 bracht verder nog een serie weldadigheidszegels met afbeelding van een vlam en handen die zich daaraan warmen. Het zijn de 5 5 gr. (roqdoranje), 25 4. 10 gr. (lila), 55 15 gr. (blauw). Grootte 35x30 m.m. De Ski-winterkampioenschappen van de F. I. S. (Federation Internationale du Ski) brachten ook een nieuwe serie zegels in de tekening van een skiër in Pools nationaal costuum met op de ach tergrond bergen. De waarden hiervan zijn 15 gr. (roodbruin), 25 gr. (lila), 30 gr. (rookkarmijn), 55 gr. (blauw). Grootte 30x35 m.m.. Zie het schetsje. Rustenburgerlaan 23. N.B. De zendingen zijn weer in omloop gebracht en ik hoop, dat jullie voor goede doorzending zorg draagt. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden des Maandags van 46 uur, of schriftelijk met opgave van adres en leeftijd. WEDDEN VAN NIET! Zoals je weet zij de Engelsen dol op wedden. Of het morgen mooi weer zal zijn, of de meester op school of de chef op 't kantoor morgen een blauwe of een zwarte das zal dragen, of er mist komt of niet, overal wordt een weddenschap over gemaakt. Een werkloze Londenaar weet hieruit munt te slaan. Hij wandelt nu al ruim 25 jaar langs de straten en kijkt goed uit, wie op 't punt is, zijn sigarenaansteker te gebruiken. Dan schiet hij op hem toe en zegt: „Ik wed om een shilling, meneer, dat het ding het de eerste keer niet doet". En 't spreekt vanzelf, dat de ander zich als recht geaard Engelsman die weddenschap niet wil laten ontgaan. Hij neemt aan en ligt het aan zijn zenuw achtigheid of aan de onvolmaaktheid van sigaren aanstekers in 't algemeen? meestal weigert het apparaatje inderdaad. De beroepswedder heeft zijn shilling gewonnen Hij voorziet hiermede reeds meer dan 25 jaar in zijn onderhoud. Niet een erg afwisselend of eervol beroep, vinden jullie wel?.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 10