Haarlem's Dagblad Driemogendhedenverdrag Tegenstellingen. Natuurgaven. De schooltijden te Haarlem. tusschen Duitschland, Italië en Japan Tekst van het pact Duitsche luchtaanvallen over geheel Engeland. SUIKER BON 109 BROOD BON 8 BERICHT Adiketm- 58e JAARGANG No. 175*70 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N.V Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdrad 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825 Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Vrijdag 27 September 1940 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames /'0.60 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer 0.15. Groentjes zie rubriek. Er is een gpoote tegenstelling tusschen de gewel dige conflicten en daarmee samenhangende gebeur tenissen die zich in de groote wereld om ons heen afspelen en den gang van zaken in ons persoonlijk dagelijksch leven. Met dat laatste bedoel ik niet hetgeen wij van de binnenlandsche politieke ont wikkeling waarnemen, dieinderdaad ook groote problemen op den voorgrond heeft gebracht en even min de zorgen die zich in economisch en zin voor doen. Ik bedoel het gezinsleven en de vele aange legenheden waarvoor wij ons gelukkig zijn blijven interesseeren buiten „den toestand" om. Er is zooveel dat zijn gang blijft gaan en zijn jaarlijkschen loop van zaken volgen alsof er niet een ontzaglijke crisis in de wereld was ontstaan en alsof er geen onzekerheden bestonden waarvan wij vroeger niet dt oomden. De oorlog heeft zich uitgebreid tot ge beurtenissen van ingrijpende beteekenis ook buiten Europa. Er wordt hevige strijd in Afrika gevoerd, er heerscht beroering in Azië, het koloniale vraag stuk is zwaar in het geding gebracht, er wordt al van wereldoorlog gesproken omdat de vertakkingen van het conflict zich zoo ver zijn gaan uitbreiden. En wij leven in een bezet land, onder het gezag van een bezettende mogendheid. Maar midden in den wereldbrand hebben de scholen in het kleine Neder land haar taak hervat. De kinderen zijn weer op school en hun moeder weet dat haar zoo gegroeide huishoudelijke taak, met vele distributiezorgen, verduisteringsvoorschriften, culinaire problemen en textiel-raadselen uitgebreid, haar niet kan onthef fen van het toezicht op hun huiswerk en hun piano lessen. Waarbij het eerstvolgende schoolrapport al weer in de vex'te opdoemt: zal Jantje het er goed in de vierde afbrengen nadat hij bij den eindstrijd in de derde maar net met zijn hakken over de sloot is gekomen? Henk probeert een loopje te nemen met zijn vioolles; er moet- op hem gelet worden, de jongen begrijpt zelf heelemaal niet hoeveel aanleg hij heeft en wat een vervulling die muziek in zijn later leven kan beteekenen. En er is een verjaardag op til die toch niet minder feestelijk mag zijn dan in vroeger jaren Er moet aan een verlovingsreceptie gedacht worden waar vader absoluut heen zal dienen te gaan, al heeft hij er nog zoo weinig zin in en al probeert hij zich als vanouds te beroepen op het zwakke argu ment: wat kan het die kinderen schelen of er zoo'n oude man meer of minder komt? Hij heeft wel andere zorgen maar die receptie schijnt ineens een vervaarlijk bezwaar. Goede afleiding voor vader. Een kleine zorg vervult hem: de onaantastbaarheid van zijn Zondagmiddag. En zij gaat gepaard met een kleine vadertrots die hem vreugde brengt: zijn jongste zoon is naar het tweede elftal gepromo veerd en hij wil hem zien spelen. Want de sport ontwikkelt zich ook weer op de gewone, wijs. De voetballers hebben zelfs geen noodcompetitiës meer, zooals verleden jaar. En als vanouds is er gekibbeld over plaatsing in bepaalde afdeelingen en over de vraag of er al dan niet promotie- en degradatie wedstrijden gespeeld moesten worden. Zulke tegen stellingen komen trouwens ook in de krant volop tot uiting: gij vindt zulk een netelig vraagstuk van klein formaat in hetzelfde nummer vermeld met de geweldigste gebeurtenissen uit het buitenland. .Het leven gaat door. Ook het gewone dagelijksche leven met al zijn vreugden en zorgen, tot die van het kleinste formaat toe. Zij moeten hun volle aandacht hebben.gelukkig. Ook de ontspan ningen van hooger aard dan die op het sportterrein deelen daarin en de programma's-voor-het-komen- de seizoen van concert- en tooneel-instellingen wor den met aandacht en toewijding bestudeerd. In Fabruari zal juffrouw Belcanto hier komen zirfgen. wist je dat?daar moeten we heen, die hebben we twee jaar geleden ook gehoord en toen vonden we het zoo prachtig. Er wordt al over Februari- avonden beschikt. Als men ons twee jaar geleden verteld had dat wij nu in de situatie zouden verkeeren waarin wij be land zijn en dat de wereld in een dusdanigen toe stand zou zijn als thans het geval is zou geen onzer zich met behulp van al zijn fantasie hebben kunnen voorstellen, dat zóóveel in het dagelijksche leven zijn gewonen1 gang zou blijven gaan, dat zooveel belangstelling voor kleine en groote en dierbare dingen des levens ongeschokt zou blijven en dat wij want dat is toch eigenlijk zoo in overgroote meerderheid zoo kalm zouden zijn. Hetgeen ons toch wel bewezen heeft dat wij meer in het Heden leven en minder van onzekerheden omtrent de toekomst vervuld zijn dan wij zelf wellicht vaak hadden ge dacht. Het „pluk den dag" heeft vele en trouwe aanhangers gewonnen, het begrip „men moet zich geen zorgen vóór den tijd maken" ook. Het behoef de de kinderen niet te veroveren, want die bezaten het al. Hoe jonger, hoe vaster bezit daarvan. En is al wat hun aanbelangt dat ook tenslotte niet van zoo groot belang ook voor ons, dat die schijnbaar kleine dingen in wezen eigenlijk groot zijn? Ze be reiden inderdaad een toekomst voor en als de levens sfeer van de kinderen nu onverlet blijft en blij, zullen zij en zal dan ook die toekomst daarmee het best gediend zijn. Na den oorlog.... Als de rust in de wereld zal zijn weergekeerd.... Het is nu moeilijk zich dat voor te stellen. Maar die tijd zal komen. En dan zullen wij moeite heb ben, om dezen weer voor den geest te roepen. Maar we zullen er toch allerlei prettige herin neringen aan hebben ook, omdat hij in ons persoon lijk leven toch vele goede dingen bracht, groote en kleine: van een prettigen avond thuis met een spelletje waarbij we allemaal zoo gelachen heb ben via een geslaagd examen en Wim's promotie tot een hooger elftal naar den hemelschen zang van juffrouw Belcanto, een boek dat een vriend gewor den is enniet minder: vele dagen van geslaag den arbeid, die zelfvoldoening hebben gewekt. En de herinnering aan het feit, dat men toch mees tentijds kalm en opgewekt was en goede vrienden behield. We zijn weer in de campagne Van het rapen der kastanje Jaarlijksch herfstfeest van de jeugd; Deze vreugde voor de kindren, Kon de ouders vroeger hindren, Maar dit jaar is het een deugd. De kastanjes zijn de schoone Vruchten, maar de meer gewone Eikels zijn ook zeer gezocht, En de enthousiaste knapen Gaan na het kastanje rapen Ook graag op een eikeltocht. Verder zoeken z'onverdroten Naar de vette beukenoten, Even enthousiast en kwiek; Vroeger werden ze vergeten, Maar er zit, naar u zult weten, In die noten ook muziek. En per slot de paddestoelen, Die stil in het bosch krioelen, Ook daar zoekt men naar met vuur; We gaan nu weer beter leeren. Om volop te profiteeren Van de gaven der natuur. P. GASUS. THE AMERICAN CLUB. A.s. Zondag van 2—5 uur THé-DANSANT IN DEN H. K. B. lederen Zondag van 69.30 u. gezellig dansen in De Leeuwerik. A.s. Zondagavond groote internatio nale attractie. (Adv. Ingez. Med.) Worden gewijzigd in verband met de verduistering en tijdsverandering. Het is noodig dat de indeeling van de school tijden in verband met de verduistering en de tijds verandering in den komenden winter veranderd wordt. Te Haarlem zijn daarvoor reeds voorbereidingen getroffen. Op 6 October gaat de wintertijd in. Dat wil dan zeggen dat wij dan de klok een uur achteruit moe ten zetten. Het gevolg daarvan is evenwel dat de wintertijd toch nog 40 minuten verschilt met dien bü verleden jaar, omdat in Mei de klok 1 uur en 40 minuten vooruit gezet is. Wij zullen dus, vergelekén bij vorige jaren, de zon 's morgens 40 minuten later zien opkomen, maar daartegenover 's middags 40 minuten langer daglicht genieten. De dagindeeling wordt dan: zon op. zon onder. 6 October 6.48 18.06 15 October 7.04 17.46 1 November 7.34 17.12 15 November 7.59 16.49 1 December 8.25 16.32 15 December 8.42 16.29 21 December 8.46 16.30 1 Januari 8.48 16.39 15 Januari 8.42 16.58 1 Februari 8.21 17.26 15 Februari 7.56 17.53 1 Maart 7.27 18.19 15 Maart 6.55 18.43 1 April 6.16 19.12 15 April 5.45 19.36 De lagere scholen die nu les hebben van 8.45 tot 11.45 en van 2 tot 4 uur zullen als het 's morgens zoo lang donker blijft pas beginnen om 9.15, maar voortduren tot 12.15. De middagschooltijd kan onge wijzigd blijven, want voor donker kunnen de kin deren immers thuis zijn. Half December is het, al gaat de zon om 16.30 onder, toch nog tot 17.00 uur (5 uur) schemerig. Voor de H. B. 'S.-en en het Gymnasium moet nog een regeling door de directeuren worden ontwor pen, daar die reeds om half negen 's morgens be ginnen. Het is mogelijk dat de lesuren wat inge krompen worden, of dat de lessen 's middags later zullen eindigen. Het gobelin „De verovering van Damiate". De herstelling van dit Haarlemsche kunstwerk is begonnen. Zooals men zich herinneren zal is een half jaar geleden door den Haarlemschen gemeenteraad, op voorstel van B. en W., een crediet van f 2000 ter beschikking gesteld voor de restauratie van het gobelin „De verovering van Damiate", in 1629 ver vaardigd door den tapijtwerker Joseph Thibaut, welk stuk hing in de oude raadszaal in het Stadhuis. De restauratie, die, onder toezicht van mej. dr. G. T. van IJsselsteyn te 's Gravenhage, geschiedt door een deskundig vakman die daarvoor uit België is overgekomen, is eenigen tijd geleden aangevan gen. Zoo gauw het werk zoover gevorderd is dat het interessant is wordt de pers in de gelegenheid gesteld daarvan kennis te nemen. De bestuursreorganisafie in Noorwegen. Een Berlijnsche verklaring betreffende ons land. BERLIJN, 26 Sepember (V.P.B.) Men meldt ons: De reorganisatie van het bestuur in Noorwegen door Rijkscommissaris^ Terboven blijkt noodzakelijk te zijn geworden, omdat de onderhandelingen met de oude partijen schip breuk hebben geleden en er tenslotte in Noor wegen nog een krachtige politieke leiding noodig was. De houding van den koning en van de uit geweken regeering maakte het scherpe optreden tegen het koningshuis en de voormalige regeering noodzakelijk. Op de vraag of hetgeen thans in Noorwegen gebeurt niet morgen in andere be zette landen bijvoorbeeld in Nederland zal ge schieden, werd in de Wilhelmstrasse geant woord: Wat voor Noorwegen noodzakelijk is, behoeft nog niet voor andere bezette landen, met name voor Nederland, noodzakelijk te zijn." BERLIJN, 27 September (D.N.B.). Tussc hen Duitschland, Italië en Japan is vandaag alhier in de groote zaal der nieuwe Rijkskanselarij een driemogendhedenpact onde teekend. In aanwezigheid van den Führer werd in aansluiting op de onderteeke- ning, een staatsplechtigheid gehouden, welke werd bijgewoond door de leden der Italiaansche en Japansche ambassades, talrijke rijksministers en rijksleiders, benevens vertegenwoordigers van de binnen- en buitenlandsche pers. De onderteekening van het pact geschiedde voor de rijksregeering door den rijksminister van buitenlandsche zaken, Von Ribbentrop, voor de Italiaansche regeering door den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, en voor de Japansche regeering door den Japanschen ambassadeur in Berlijn, Kurusu. Het driemogendhedenpact van Berlijn heeft den volgenden tekst: „De regeeringen van Duitschland, Italië en Ja pan beschouwen het als een voorwaarde voor een duurzamen vrede, dat iedere natie der wereld de haar toekomende ruimte krijgt. Zij hebben der halve besloten, bij hun streven in de groot-Oost- Aziatische ruimte en in de Europeesche gebieden zij aan zij te staan en samen te werken, waarbij het hun voornaamste doel is, een nieuwe orde van zaken in het leven te roepen en in stand te houden, welke in staat is, het gedijen en de welvaart der daar woende volkeren te bevorderen. Het is verder de wensch der drie regeeringen, de samenwerking uit te breiden tot die naties in andere deelen der wereld, die geneigd zijn haar streven een soortgelijke richting als zij zelve te geven, opdat aldus haar op den wereldvrede als einddoel gerichte streven verwezenlijkt kan wor den. Dienovereenkomstig hebben de regeeringen van Duitschland, Italië en Japan het volgende overeen gekomen: Artikel 1. Japan erkent en eerbiedigt de leiding van Duitsch land en Italië bij de instelling van een nieuwe orde in Europa. Artikel 2. Duitschland en Italië erkennen en eerbiedigen de leiding van Japan bij de instelling van een nieuwe orde in de Groot-Aziatische ruimte. Artikel 3. Duitschland, Italië en Japan komen overeen bij hun streven samen te werken op den hierboven aan gegeven grondslag. Zij nemen verder de verplichting op zich elkander wederzijds te steunen met alle po litieke, economische en militaire middelen in geval een der drie verdragsluitende partijen wordt aange vallen door een mogendheid die op het oogenblik niet verwikkeld is in den Europeeschen oorlog of in het Chineesch-Japansche conflict. Artikel 4. Om het huidige pact ten uitvoer te leggen zullen onverwijld gemeenschappelijke technische commissies bijeen komen, welker leden benoemd zullen worden door de régeeringen van Duitsch land, Italië en Japan. Artikel 5. Duitschland, Italië en Japan verklaren dat de bovenstaande overeenkomsten op geenerlei wijze den politieleen status raken, welke op het oogen blik bestaat tusschen ieder der drie verdragsluiten de partijen en Sovjet-Rusland. De nieuwe koers van Noorwegen. BERLIJN, 27 September (D.N.B.) De be teekenis der revolutionneerende reorganisatie in Noorwegen, die begonnen is met de benoeming van staatsraden door den commissaris uit leidende kringen in Noorwegen, welke belast zijn met de behartiging der regeeringszaken, wordt door de Berlijnsche ochtendbladen gezien in het feit, dat daarmede Noorwegen weggehaald wordt uit de Britsche invloedssfeer. Noorwegen krijgt daarmede een belangrijke rol in het kader van de nieuwe continentale orde, die door de asmogendheden wordt nagestreefd. De „Berliner Börsenzeitung" stelt in het licht dat de basis van deze reorganisatie gelegen is in de liquidatie van het oude politieke systeem in Noorwegen, d.w.z. in de ontbinding der oude poli tieke partijen en de definitieve uitschakeling van het koningshuis, welks denken en zien star gericht was op Londen. Wat zich thans voltrekt, zoo schi'ijft het blad, is eenvoudig een episode in de ineenstorting van een voor afbraak rijpe wereld, in de plaats waarvan Duitschland en Italië een betere toekomst zullen bouwen. Noorwegen kan en moet daarbij de rol spelen, die het gezien zijn geografische ligging en de waarde van zijn volks kracht en zijn huishouding toekomt. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" ziet in Nooi'wegen het eerste duidelijke voorbeeld voor de consequente uitvoering van de Europeesche re organisatie op de punten, die eens bastions van den Engelschen invloed in Europa waren. In Noorwegen wordt een streep getrokken onder een politiek systeem, dat het land tot een goedkoope invloedssfeer van het Britsche streven naar macht heeft gemaakt. De bijzondere beteekenis van deze gebeurtenis ligt naar de meening van het blad in het feit, dat evenwijdig met den triomftocht van de Duitsche legers de constructieve maatregelen van het politieke fundament der nieuwe orde ge nomen worden. Onder het opschrift: „De weg is vrij", schrijft de „Völkicher Beobachter" dat den Noren niets gedicteerd wordt. Het blijft hun overgelaten in den geest van vriendschappelijke gevoelens en met den wensch tot loyale samenwerking den weg naar nieuwe vormen uit eigen besluit te vinden. Aan het Noorsche volk is thans gelegenheid ge geven zonder den last der oude hypotheken nieuw land te ontdekken. Artikel 6. Het huidige pact zal terstond met de ondertee kening van ki-acht worden en tien jaren duren, ge rekend van den dag af van het van kracht worden. Tijdig voor het afloopen van dezen termijn zullen de verdragsluitende partijen in geval een har er daarom verzoekt in onderhandelingen treden om- trent de vernieuwing". Het in het Duitsch, Italiaansch en Japansch ge stelde verdrag is gedateerd op 27 September 1940 en onderteekend door den rijksminister van buiten landsche zaken Von Ribbentrop, den minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano en ambassadeur Kurusu. Branden en ontploffingen in Spitfirefabriek. BERLIJN 27 September (D. N. B.) Don derdag strekten de aanvallen van het Duitsche luchtwapen, naar het D. N. B. verneemt, zich uit over het geheele Britsche eiland. Bommen vielen in het noordoosten des lands, in de Midlands evenals in het geheele zuiden. Nadat des middags de vliegtuigfabriek Filton bij Bristol door Duitsche vliegers was aangevallen, werd een zeer bijzonder succes behaald bij een bombardement op de bekende Spitfirefabriek bij Southampton. Geweldige branden en ontplof fingen, benevens beschadigingen aan hangars en spoorweginstallaties, werden veroorzaakt door verscheidene inslaande bommen van zwaar kaliber. In den loop van deze acties schoten Duitsche jagers 19 Britsche vliegtuigen boven Engeland en het Kanaal neer. Drie Duitsche toestellen worden vermist. Reuter meldt over de actie op Donderdag: De Duitschers hebben hun offensief tegen Engeland voortgezet en op talrijke plaatsen in Engeland en Wales bommen laten vallen. Londen en omgeving waren wederom het hoofddoel. Op verscheidene plaatsen in Londen braken branden uit. Huizen en andere gebouwen wex-den door krachtige brisant bommen beschadigd. Er zijn slachtoffers te betreu ren, doch het nauwkeurige aantal is nog niet be kend. In een stad in het zuidoosten is door bommen eenige schade aangericht, verder zijn bommen ge worpen op verscheidene steden in Noord-West- Engeland. waardoor talrijke branden uitbraken. In andere streken van Engeland en Wales zijn talrijke steden, die ver van elkander liggen, gebombardeerd. Het A. N. P. verneemt voorts dat Duitsche af deelingen gevechtsvliegtuigen gistermiddag o.a. een hoogoven bij Middlesborough met bommen van het zwaarste kaliber bestookt hebben. De bommen kwa men vlak na elkaar in de hoogovens tot ontploffing. Bovendien verneemt men dat de haveninstallaties bij Whitby succesvol met bommen van middelzwaar kaliber zijn bestookt. De ontploffingen veroorzaak ten zware branden. Britsche brandbommen in het Noorden. Geringe schade aangericht. Het A. N. P meldt: "s GRAVENHAGE 27 September. In de afge- loopen nacht hebben Engelsche vliegers op ver schillende plaatsen in het noorden des lands brand bommen en brandplaatjes geworpen. De schade is overal zeer gering. Nabij St. Anna Parochie zijn drie brandbommen op bouwland terecht gekomen. Nabij Coevorden zijn brandplaatjes gevonden. In de buurt van Oost stellingwerf is een begin van brand veroorzaakt, doordat de neervallende brandplaatjes het dak van een boerderij vlam hadden doen vatten. Nabij den vuurtoren van Texel zijn bommen neergeworpen die echter in zee terechtkwamen. De nieuwe postzegels. Het A.N.P. meldt: Verordening 152 bepaalt, dat de op het oogenblik geldige gewone postzegels met een waarde van 5 cent en hooger door nieuwe ze gels zullen worden vervangen, waarop alleen de waarde-aanduiding zal voorkomen. De uitvoerings beschikkingen zullen door den directeur-generaal der posterijen worden uitgevaardigd. Hierbij kan nog worden opgemerkt dat in alle door de Duitsche troepen bezette gebieden, overal de daar tot dusver geldende postzegel ongeldig is verklaard en in plaats daarvan zegels zijn inge voerd met het opschrift: „Bezet gebied". Wanneer thans in Nederland een nieuwe post zegelserie wordt ingevoerd, dan wordt hiermede uitdrukkelijk een verschil gemaakt tusschen Ne derland en de overige bezette gebieden Van Zaterdag 28 September a.s. tot en met Vrijdag 25 October a.s. geeft de met „109" genummerde bon van het alge meen distributiebonboekje recht op het koopen van één kilogram suiker. Gedurende het tijdvak van Maan dag 30 September tot en met Zondag 6 October a.s. geven de met „8" genum merde bonnen van het broodbonboekje te zamen recht op het koopen van 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood. Elk der bonnen geeft derhalve recht op het koopen van 125 gram rogge brood of 100 gram ander brood. De bonnen, welke 6 October nog niet ge bruikt zijn, zullen voorts nog geldig zijn tot en met Dinsdag 8 October a.s. Voor- eu volgtreinen vervallen. UTRECHT, 27 September. De directie van de Nederlandsche Spoorwegen deelt mede, dat, ten einde in staat te zijn te voldoen aan de eischen, ge steld aan het goederenvervoer, noodig voor de eco nomische en maatschappelijke verzoi-ging en in het bijzonder voor het kolenvervoer, tot nader order het aantal voor- en volgtreinen sterk zal worden be perkt. Er moet rekening mede worden gehouden, dat genoemde treinen geheel komen te vervallen. Daarom wordt het publiek ten zeerste aangeraden, slechts bij dringende noodzaak op reis te gaan. Misdaden in Albanië. Drie slachtoffers. TIRANA 27 September (Stefani). Het blad „Tomori" meldt dat de laatste dagen drie nieuwe misdaden zijn gepleegd in Tsjamoeri en dat de slachtoffers drie Albaneezen zijn. In het dorp Clo- bocari werd Mazar Regep gedood. Hetzelfde lot onderging Riza Kali in het dorp Paramithia. In het dorp Karunara werd een vx*ouw, moeder van 5 zoons en nicht van den Albaneeschen patriot Daut Hoggia eveneens gedood. Zij heet Gemal Hoggia. Deze vrouw verzette zich zeer moedig en krachtig tegen haar moordenaars en viel na zich met een bijl te hebben verdedigd. Het bericht dezer drie nieuwe misdaden, die zich voegen bij de lange reeks moorden en vervolgingen, die sedert ruim 70 jaar bloed doen vloeien in Tsja moeri heeft in Albanië de levendigste beroering gewekt. De brievenbussen zijn tijdens de verduistering moeilijk te vinden. Tante Pos komt te Haarlem haar klanten tegemoet, en zal alle brievenbussen van een „wit befje" voorzien en bovendien op den grond een groote witte pijl aanbrengen. De bus bij de school op de Ged. Oude Gracht is al op deze wijze voorzien van een kenteeken. Zij, die zich met ingang van 1 October per kwartaal abonneeren, ontvangen de in September nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. HEDEN: 10 PAGINA'S. R, P. Tegenstellingen. pap. 1 3 L.: De Dow theorie aan de practijk g getoetst. pap. 3 Van Smo tot en met T. pap. 3 J. B. Schuil: „Twaalf in de Jury- Bank". pap. 6 K. de Jong: 29ste Volksconcert. pap. 6 Sport in 't Kort. pap. 6 Voor de Jeugd. pap. 6 Flitsen: Openbaar maal. pap. 3

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1