ONS KNIPPATROON Hef menu van den dag. AB'S AVONTUREN Een man verdween.. ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1940 HA'AREEM'S DAGBEAO Twee In Eén Patroon. Met kleine variaties kan men aan deze japon een geheel ander aspect verleenen, doch steeds zal het geheel apart werken, vooral ten opzichte van het figuur. Deze japon kan ook met korte mouwen, een hooge hals en een ritssleuting tot nagenoeg aan den zoom gemaakt worden. De taille heeft eenige ingehaalde ruimte aan den zynaad. Zeer gedistingeerd is ook het model met den V- vofmigen hals, die de aangewezen lijn is voor meer gezette dames. Als eenige versiering is hier een bloemmotief gedacht, dat in goudborduursel uitge voerd kan worden; de mouwen zijn lang. Het materiaal is zwart crêpe satin, dat op den doffen kant wordt verwerkt. De gameering aan den hals, tevens de sluiting, is van strass-knoopjes. Ben. stof 3 M. van 1.30 M. of 5 M. van 90 c.M. Patroon in maat 46. Prijs van het patroon 26 ets.; het is van Maandag af gedurende een week verkrijgbaar bij de bureaux van dit blad, Gr. Houtstraat 93 en Soendaplein 37. ZUINIGHEID MET VLIJT. Een paar tips voor de verstandige hulsvrouw. Grof breiwerk (sokken, sportkousen enz.) moet u eens verstellen met den kettingsteek. De span draden worden horizontaal gelegd en bij groepjes van twee met de naald omvat in horizontale rich ting, terug stopsteek alvorens de tweede begonnen wordt. Resultaat: niet te onderscheiden van het veel tijdroovender maaswerk. Bij aanwending van de goede kleur is de reparatie onzichtbaar. Uw naaidraad moet u even bevochtigen. Dan zal deze niet knoopen noch kronkelen. Brei uw jumpermouwen zóó, dat u aan den kop begint en eindigt met de manchet. Op deze wijze kunt u bij slijtage geheel of gedeeltelijk uithalen en met nieuwe wol aanbreien. Paraplu's en tompouces worden zoo gemakkelijk vergeten. Verhoog de kans op terugontvangst door boven in de baleinen en sleutelplaatje met naam en adres beschreven op te hangen. Voorziet even eens uw taschje, map en beurs met naamkaartjes. De onversleten gedeelten van oude badhandoeken kunnen heel goed worden gebruikt voor het naaien van waschhandjes, liefst wat grooter dan de ge kochte. Dit kost geen punten en ze gaan nog lang mee. Onze toiletzeep. Een goede gewoonte, die den levensduur van de stukjes toiletzeep aanmerke lijk verlengt is het afdrogen der zeep telkens als u uw handen hebt gewasschen. Het ligt dan niet in het afgedropen water nutteloos te smelten. Kapotte werksponzen worden in een los gehaakt netje van dun touw verzameld tot één groote prac- tische spons. Pluk ze goed uit elkaar! Zomeuerwtensoep. Stamppot van rauwe andijvie met aardappelen. Ketelkoek met stroop. ZOMEUERWTENSOEP. 3 ons groene erwten of spliterwten. 2 ]/2 L. water. 4 preien. 1 bosje selderie. 1 selderieknol. Wasch de erwten, zet ze een nacht te weeken in het water en kook ze den volgenden dag daarmee gaar. Voeg er, als ze gaar zijn na een uur, de ge snipperde prei, de gehakte selderie en de in blokjes gesneden selderieknol bij, en laat de soep nog min stens anderhalf uur doorsudderen tot ze goed ge bonden is. Maak ze op smaak af met wat zout, Maggi aroma of dergelijke, en presenteer er sneedjes roggebrood bij. STAMPPOT VAN RAUWE ANDIJVIE MET AARDAPPELEN. Maak de andijvie schoon, dat wil zeggen snijd alleen de slechte plekken uit de buitenste bladeren, die al zijn zij wat groen, toch even smakelijk zijn als de gele. Snijdt de andijvie in fijne reepjes en hak ze daarna nog eens. Kook intusschen de aardappelen in de schil gaar, trek het velletje er af en maakt met wat melk, zout, peper en een flink klontje boter een dikke aardappelenpurée. Verwarm deze weer zoo heet mogelijk, en voeg van het vuur af de andijvie toe, waarna het gerecht meteen wordt opgedaan. Presenteer er een restje jus bij, of wat boter als er genoeg is, of een dunne peterseliesaus. Nu wij het toch over andijvie hebben: ee.t u ze als groente, stoof ze dan niet in een melksausje, maar roer dit er pas door, wanneer de groente wordt opgedaan. Ook een kaassausje smaakt er voor sommigen heerlijk bij: roer dan Yst ons geraspte kaas door de melksaus. Houd u erg van den pikanten andijviesmaak, doe dan in de schaal op de andijvie alleen een stukje boter; ook kunt u ze nog even nastoven met een geschilde, in stukken gesneden tomaat met een stukje boter. KETELKOEK. 300 gr. tarwebloem of 150 gr. tarwebloem en 150 gr. boekweitmeel. 20 gr. gist. 1 ei. 2i/2 d.L. melk. 1 ons krenten, rozijnen en sucade. Klop het ei, roer er de melk door en strooi er het meel in. Maak er een mooi glad deeg van en voeg er dan de gewasschen of gesnipperde mélange bij en tenslotte de in wat lauwe melk opgeloste gist en een snippertje zout. Laat het deeg ander half uur op een warm plaatsje (vooral niet heet!) rijzen en maak intusschen den warmen pudding vorm klaar door hem met boter te oesmeren en wat paneermeel te bestrooien. Schep het gerezen deeg er luchtig in, sluit den vorm en kook de pudding 2 a 2'/2 uur in waterbad. Presenteer er stroopsaus bij of stroop alleen. EEN GEZELLIG SIERAAD! Gemakkelijk te maken en niet duur. Een heel aardig werkje, dat met wat handigheid een smaakvol en zeer actueel sieraad oplevert, vindt u op deze teekening. We maken nl. een snoer kralen van oud papier! Is er goedkooper materiaal denk baar? Het werkje is heel gemakkelijk: U neemt een stuk oud behangselpapier, waarvan u puntige strookjes knipt, zooals figuur A laat zien. Deze rolt u om een breinaald (flink stevig) (fig. B.) en maakt tenslotte het puntje I vast met wat lijm, zoodat de kraal er gaat uitzien als in fig. C. Allerlei kralen kunt u hiervan maken; als we de papierstrook breeder knippen wordt de kraal langer en maken we de papierstrook langer, dan wordt de kraal dikker. We kunnen dus als we willen ook een afloopend snoer maken of een snoer van afwisselend lange en korte kralen. Een oneindig aantal variaties is denkbaar. Het jon- gemeisje dat we met deze leuke ketting willen verrassen, zal het bijzonder waardeeren, als we tenslotte iedere kraal inplaats van met gewone, met lichtgevende verf bestrijken. Zij heeft er dan tijdens de verduistering nog bijzonder veel plezier van. MAAK EEN COED GEBRUIK VAN ONZE VITAMINENRIJKE TOMAAT! Er zijn nog streken in Nederland, waar men to maten niet op hun juiste waarde weet te schatten. Maar in het grootste deel van ons land, en zeker in de groote steden, worden tomaten algemeen ge waardeerd, niet alleen om den lekkeren, frisschen smaak, maar ook om het hooge gehalte aan vitami nen. Het zou wel eens kunnen zijn, dat een even- tueele enquête betreffende voorkeur voor een of andere soep in het voordeel van tomatensoep zou uitvallen! Nu zijn êr diverse mogelijkheden om lekkere to matensoep te bereiden. In de meeste gevallen wor den de vruchten gezeefd en het verkregen sap op een of andere manier gebonden. Er zijn echter ook andere mogelijkheden. Een proef met onderstaand recept kunnen wij ten zeerste aanbevelen! Heldere Tomatensoep. (4 borden). 1 liter water 34 bouillonblokjes 250 gram (J£ pond) tomaten 50 gram geraspte, oude kaas 4 dunne sneedjes brood Ongeveer 40 gram boter (2 afgestreken eetlepels). Los de bouillonblokjes op in het water. Dompel de tomaten even in kokend en daarna in koud wa ter; verwijder de schilletjes. Snijd de tomaten in vieren en verwijder de pitten. Laat de stukjes to maat 5 minuten zachtjes koken in de bouillon, waar aan het gezeefde uitholsel van de tomaten is toe gevoegd. Bak de sneedjes brood in de koekenpan met boter aan weerskanten goudbruin en bestrooi ze daarna met de geraspte kaas. Presenteer de soep in de soepterrine en de sneedjes brood op een schaaltje. In elk bord legt men dan eerst een sneed je brood met kaas en schept hierop de soep. EEN WELKOME BROODAANVULLING BIJ HET TWAALF-UURTJE. Een aardappelgerechtje aan den broodmaaltijd heeft verschillende voordeelen. Iedereen waardeert een dergelijk warm hapje en bovendien zal men in een groot gezin beter toekomen met de broodbon nen. Ook worden resten van den vorigen dag op deze wijze goed gebruikt, zoodat er geen aanleiding is om den hoofdmaaltijd uit kliekjes te laten be staan. Dit laatste is namelijk niet goed, daar opge warmd eten in voedingswaarde achter staat bij het versch bereide. De hoofdmaaltijd moet dan ook al leen uit pas gekookte aardappelen en groenten bestaan, terwijl we overgebleven resten gebruiken om er een „hapje" van te maken, dat we bij den broodmaaltijd geven. Hieronder volgt een prettig recept voor zoo'n hapje. AARDAPPELKOEK. Ongeveer 1 K.G. gekookte aardappelen; 1 of 2 eieren; 200 gram geraspte, belegen kaas; ongeveer 1/4 liter melk; zout, nootmuskaat, boter, peterselie. Maak de aordappelen fijn (dit gaat het beste als ze nog warm zijn) en vermeng ze met de andere ingrediënten tot niet te droge puree. Laat een lepel boter in de koekepan bruin worden. Bak hierin de helft van de puree tot een groote koek, die met be hulp van een deksel wordt omgekeerd. Bak de rest van de puree op dezelfde wijze. VOOR DE KINDEREN Gelukkig lag Ab niet ver van den kant af en bovendien kon hij als een echte jongen zwemmen als een rat. Een hand werd hem toegestoken en spoedig stond hij op het droge. De man sprak vreeselijk snel tegen hem. Maar hoe hij zich ook Inspande, hij verstond er geen woord van. Maar dat maakte dien man nog driftiger. Verwonderd zag Ab nu ook, dat hij aan zijn hoofd een langen, zwarten staart had hangen. Ten einde raad pakte de vreemde man Ab bij zijn arm en trok hem mee. Zij kwamen in een klein huisje. Het leek op een stal. Dit scheen dan ook zoo te zijn, want spoedig werd Ab opgetild en op een wagen gezet met één wiel. De man zelf ging aan den anderen kant zitten. Toen klapte hij in zijn handen. Spoedig kwam een tweede man aangeloopen en weidra reden ze in snellen draf over heuvel achtige wegen. Nu gingen zij een steilen heuvel af en steeds sneller ging het. Maar de voerman hacTden grooten steen niet gezien, waar hij viak langs reed. Door den schok vlogen Ab en zijn metgezel In de lucht. Op het zelfde oogenblik zat hij bovenop de twee leuningen van den vreemden wagen. Snel ging het den heuvel af, maar nu met Ab alleen. Toen hij om keek zag hij zijn metgezel juist op den grond neerploffen en de voerman hing op zijn stokken een eindje in de lucht bij den ongelukssteen. GOED KOKEN MET WAT ER I! Eenige vervangingsmiddelen van vleesch bij he middagmaal. Kaascoteletjes (4 pers.). Benoodigdheden: d.L. melk, 1 ons vermicelli, 1 ons oude kaas (40-f 1 ei, 3 lepels zelfrijzend bakmeel (of bloem), zou boter of vet om te bakken, paneermeel. Bereiding: De vermicelli in ruim water afkokei afspoelen, en in de melk met wat zout gaar koke p.l.m. 20 min. De geraspte kaas, het ei, het bakmei en wat peper er door roeren tot alles goed g« mengd is en men er langwerpige koekjes van pl.n 1 c.M. dikte, van maken kan. Deze door eiwit paneermeel halen en in boter of margarine bru; bakken. De jus afmaken met water en er om hee schenken Garnalen ragoüt (4 pers.) Bcnoodigdhedei 3 ons garnalen, 2 d.L. bouillon (van blokjes). 5 gr. r= 6 lepels bloem, 50 gr. 3 lepels boter, ge hakte peterselie, peper, zout. Bereiding. Van boter, bloem en bouillon ee saus maken, de uitgezochte gewasschen en uitg< lekte garnalen en doorroeren en goed warm late worden. Gehakte peterselie, peper en zout nas smaak toevoegen en opdienen in een vuurvast schotel. Aardappelpuree en kropsla er bij geven. Garnalen met rijst en uien (4 pers.). Benot digdheden: 300 gr. garnalen, 1 groote ui, 300 g rijst, 3 d.L. tomatensaus, 2 lepels boter. Bereiding: De gesnipperde ui in de boter licl geel bakken. De gewasschen rijst, 6 d.L. water e wat zout toevoegen, en de rijst gaar koken pl.m. 1 uur. De garnalen er met een vork voorzichtig dooi roeren, zoodat de rijst niet papperig wordt. Goe warm opdienen en tomatensaus of een rest jus bij geven. Als groente kan men kropsla geven. Aardappeigrehakt (4 pers.). Benoodigdhedei 800 gr. koude aardappelen, 1 a 2 eieren, zout, pepe 1 groote ui, peterselie, soya of maggi-aroma, be schuit of paneermeel, V2 ons boter of mayonnais Bereiding: De gehakte ui in een lepel boter geel fruitei De fijngestampte aardappelen, het ei, peterselii zout, peper en soya of maggi naar smaak, toevoegei Van deze vrij stevige massa 4 ballen vormen. De: door beschuit of paneermeel of beschuitrollen e in de boter aan alle kanten bruin bqkken. De ji met water afmaken. Tot slot nog een paar rozebottelrecepten. Gelei van rozebottels. Benoodigd: 1 KG roze bottels, >/2 L. water. Op 1 L. vruchtenmoes en sa 300 gr. suiker en 1 KG glucose. De bottels wassche en met het water en als men het heeft een stukj citroenschil V2 uur zachtjes laten koken. De mass door een haren zeef wrijven en meten. De goed hoeveelheid suiker en glucose toevoegen en no 15 min. laten koken. Probeeren of een klein beetj van de gelei op een koud bord, wanneer het afg« koeld is, stijf is. Dan overdoen in schoone pottei en deze afsluiten met cellophaan, of een schroef deksel. Rozebottelthee. Benoodigd: 100 gr. rozebottel De gewasschen rozebottels met kokend water uu laten trekken en daarna zeven. De thee in kopje gieten en geven met suiker. Zet men thee van gedroogde bottels, dan moe men deze met koud water 24 u. laten trekken waam men alles op het vuur verwarmt. GROENTEN ALS ROUWKOST. Wasch de groente zeer zorgvuldig. Knijp het water er zooveel mogelijk uit. Snijd of hak daarna de groente fijn. Heel geschikt voor rauwkost zijn spinazie, andij vie, sla, Brusselsch lof en zuurkool; maak dit laatst met wat citroensap en olie aan. Gebruik ook worteltjes als rauwkost, maar ras] ze of draai ze door den rauwkostmolen, vermen ze met een fijngesnipperd preitje en kwark. AARDAPPELEN IN DE SCHIL. Borstel de aardappelen met een speciaal daarvoa bestemd borsteltje en pit ze. Kook ze gaar in water zonder zout. Schil ze aan tafel en strooi er dan wat fijn zoul over, of dompel ze in de keuken even in koud watei en schil ze vóór het opdoen. GROENTEN ALS RAUWKOST. Wist u wel, dat zelfs de trouwring in den loop der eeuwen verschillende „modes" heeft doorge maakt? De oudste trouwringen waren waarschijnlijk van ijzer. Later werden ze vaak van zilver gemaakt en gedragen aan den ringvingervan de rechterhand, evenals wij het nu nog doen; in de 15e eeuw droeg men echter soms den trouwring aan den duim. Gladde ringen zijn altijd als trouwring het meest in trek geweest, hoewel ze meermalen van buiten werden gegraveerd met een embleem van twee in eengeslagen handen twee harten of een bijbeltekst. De Romeinen bewezen hunnen bruiden groote eer: zij zonden aan hun uitverkorene behalve den gewo nen trouwring nog een ijzeren ring, waarin het sleuteltje van hun juweelendoos was ingezet MET PLEZIER kookt U dagelijks de maaltijden omdat U het zuinige, zuivere Nezo- of Jozo-zout gebruikt hygiënisch bereid en verpakt. (Adv. Ingez. Med door LESLIE FORD. 15) Plotseling deed hij met opeengeklemde kaken twee vlugge stappen vooruit. Hij hief een ge balde hand op om aan te kloppen, maar op een centimeter afstand van het paneel hield hij zijn hand in. Ik zag hem omhoog kijken naar het ge opende bovenlicht, waardoorheen het vredige rhythmische geluid van George's snurken flauw tjes hoorbaar was. Steve liet zijn handen langs het lichaam vallen; toen wendde hij zich om en liep met lange pas sen de gang af. Een diepe spookachtige stilte bleef hangen toen het geluid van zijn pas was weggestorven. Ik sloot mijn deur en ging mij uitkleeden. Mijn handen beefden een beetje toen ik mijn schoenen uittrok ik wist niet of het was om hetgeen George ontgaan was, of om wat hem nog te wach ten stond. IX. Den volgenden morgen werd ik omstreeks acht uur gewekt door eht kabaal van zooveel draven de voeten in de :ang, dat ik plotseling ktear wakker overeind zat en naar myn kimono greep. Er kon toch geen brand zijn ik hoorde ten minste geen brandbellen maar het klonk pre cies of een heele wereldstad leegliep. Ik rende naar het raam en haalde verlicht adem: het was niet anders dan de evacuatie van de toeristen. Een dozijn groote gele bussen stond langs de op rijlaan en een verzameling bagage, waar een heel leger genoeg aan zou hebben, stond in een einde- looze rij langs het trottoir. Ik bedacht plotseling dat ik Lisa niet vaarwel gezegd had; de Ridley's zouden in den algemee- nen exodus mee vertrekken. Ik keek op mijn hor loge. Ik heb er een ingekankerden afkeer van, mij vóór het ontbijt den volke te vertoonen. Niet temin had ik een warm hoekje in mijn hart voor Lisa. Ik liep naar de badkamer om het water aan te zetten.De deur daarvan lag aan het smalle gangetje dat mijn kamer met die van de Ridley's verbond. Zij waren blijkbaar nog niet beneden, want ik hoorde mevrouw Ridley's stem. Ik bleef plotseling staan: haar stem klonk schel en ze was duidelijk over haar zenuwen heen. „Je klaagt altijd dat de jongens haar niet aan trekkelijk vinden", hoorde ik haar zeggen. „Je wilt niet dat ze zich kleedt als andere meisjes, zoodat ze er aardiger uitziet, en nu er een jongen is die haar aardig vindt, ben je woedend. Waar om heb je haar dan vanmorgen niet laten ver trekken, zooals je van plan was? Je kunt haar niet hier laten komen en haar dan verbieden het hotel uit te gaan". Ridley's stem klonk scherper dan ik hem nog gehoord had. „Ik blijf hier, omdat mevrouw Chap man vastbesloten is, het huwelijk van je broer met Cecily te verhinderen, en ik zal zorgen dat het haar niet zal lukken! Dat is de reden waarom we blijven. Je moest me dankbaar zijn, in plaats van je tegen me te keeren". „Ik ben je heelemaal niet dankbaar!" huilde mevrouw Ridley. „Ik wil niet dat hij met haar trouwt, dat weet je wel! Ik zal doen wat ik kan om het te verhinderen". Ridley's stem was onheilspellend kalm. „Beste meid, jij zult niets doen, niets. Jij zult enkel zorgen dat je dochter dien jongen vlerk niet te zien of te spreken krijgt. Goed begrepen, beste?" Ik hoorde hoe de deur naar de gang kalm ge sloten werd: in de kamer bleef Het volkomen stil. Ik liep naar de slaapkamer terug en belde om mijn ontbijt. Toen de kellner het binnenbracht, lag er een gekrabbeld briefje, lichtelijk met jam- vlekken besmeurd, op het blad. Het luidde: Mams: Lisa en ik zijn met Monty naar het Witt meer, waar verleden jaar bosch- brand geweest is. Zeg het niet aan haar vader. Het is zijn vrije dag. Hij is een bosch wachter en een eenige vent. Pas op voor den Man met het IJzeren Masker. De blonde w. heeft hem meegenomen naar de Forellen- kweekerij. Dag.. BILL. Ik las het briefje nog eens over. De heer Ridley had kennelijk niet zijn vrijen dag, en hij was geen boschwachter, en alleminst een eenige vent. Bill bedoelde dus Monty. Dat beteekende in elk geval groote opruiming. De kolonel bleef zonder zijn trouwen knecht Vrijdag, en ik zou Lisa mis sen, maar over het algemeen scheen het me toch een goed ding. De zaak was al gecompliceerd ge noeg, zonder dat de jongelui voortdurend in en uit stevenden en dreigden George in zijn geheel of in stukjes van den aardbodem te verdelgen. Bovendien gunde ik hen, dat zij tenminste eenig plezier van dezen tocht zouden hebben. Ik was juist klaar met aankleeden toen er dis creet op mijn deur geklopt werd. De Filippino kwam het blad weghalen en vertelde: „De me neer, kolonel Primrose, zij is in Mis' Chapman's kamer. Zij zegt, u komen alsjeblieft tamelijk gauw". Hij ging glimlachend en buigend achterwaarts de kamer uit. „Zij zegt, heel erg tamelijk gauw, alsjeblieft". De dag begon goed! Ik had al eens eerder van den kolonel dergelijke „verzoeken" gekregen, en er was nooit iets goeds uit voortgekomen. Ik had geen idee, wat er aan de hand kon zijn, maar ik bereidde me op het ergste voor. Ik sloot mijn deur af en liep de gang door, die, zoover bet oog reikte, versierd was met het afgehaalde bedde- goed van de vertrokken dagjesmenschen. Ik opende de deur van de zitkamer en trad binnen. Kolonel Primrose zat met zijn bekende gewichtige dienstgezicht bij de tafel onder het raam. Mijn hart dat al niet hoog zat, nam een duik naar mijn teenen: hij had twee telegram formulieren in de hand. Mevrouw Chapman zat in een leunstoel naast hem, George en Ridley za ten op een rieten sofa tegen den muur. George's gezicht vertoonde een vreemde gesloten uitdruk king, een mengsel van voldoening en omzichtig heid, slechts verborgen onder een dun masker van onverschillige verveeldheid. Maar ik stond verwonderd over de personen die verder nog in de kamer waren. Cecily stond bleek, met opgeheven kin en de handen stijf op haar rug, tegen het kozijn van de gesloten ver bindingsdeur naar haar kamer. Haar oogen wa ren strak en stuurs op het raam gericht. In een stoel naast de deur zat een man van donker type in de uniform van den Parkdienst, dien ik nog nooit eerder gezien had. Naast hem stond kaars recht, met opeengeklemde kaken en oogen die van koele hartstochtelijke woede brandden, Steve Grant. Hij keek niet naar Cecily of naar George, maar rechtuit en vierkant naar den kolonel. „U kent al deze menschen behalve de opper houtvester, de heer Rayburn, mevrouw Latham", zei kolonel Primrose. De man in den stoel naast Steve stond half op, zei „Aangenaam" en ging weer zitten. Hij leek me niet ongeschikt, met een pienter, vriendelijk en open gezicht; zonder voor ingenomenheid, dacht ik zoo. De kolonel wees me met het hoofd knikkend een stoel aan naast Cecily. „U geelt natuurlijk toe, mijnheer Grant, dat u de overheid deed gelooven dat u door een auto ongeluk gedood werd, en dat u een anderen naam hebt aangenomen". Steve knikt, en ik had het gevoel dat deze in leiding slechts een herhaling was te mijnen be hoeve. „Maar u weigert een reden op te geven voor uw, ik mag wel zeggen, buitengewoon vreemde gedrag?" „Dat weiger ik'1, zei Steve bits. Ik zag Cecily verstrakken. Zij kwam met vlammende oogen naar voren, haar vuisten stijf tegen haar zijden gedrukt. „Ik zal u zeggen waarom!" riep zij hartstoch telijk. „Omdat hij geen zin had met me te trou wen, en omdat ik weigerde hem vrij te laten. Daarom!" Steve's magere gezicht werd nog bleeker onder zijn gebruinde huid, toen hij een pas voorwaarts deed Maar hij beheerschte zich en zei kalm „Dat is niet waar. Cecily. Je weet dat het niet waar is". „Het is wel waar", antwoordde ze fel. Kononel Primrose kwam tusschenbeide. „Ik geloof niet dat we hiermee verder komen", zei hij effen. „Ik handel hier, samen met den opper houtvester, op last van het Departement in Was hington. Zij werden per telegram verwittigd dat een tijdelijke aangestelde wachter op Doorlaat on der een aangenomen naam optrad. Ik heb hier het origineel van het verzonden telegram". Hij nam het formulier op. „Herkent u dit. mijnheer Pel- ham?" Ik voelde Cecily opnieuw verstrakken, en hoor de haar naar adem happen, terwijl ze met ver schrikte oogen naar George keek. George nam het formulier aan, keek er naar en fronste het voorhoofd. Ik sloeg hem met in gehouden adem gade Hij trok zijn wenkbrauwen op en gaf het aan den kolonel terug. „Nee. dit herken ik niet", zei hij kalm. „En dit is niet mijn handteekening. Dat kan iedereen u bevestigen die deze wel eens gezien heeft". Ik zat perplex en staarde hem volkomen ver bluft aan. Steve's gezicht ontspande tot niet-be- grijpende verbazing. Hij keek naar mevrouw Chapman. Zij keek naar mij en daarna naar George: in verwarring gebracht maar op haar hoede. „Het schijnt mij toe", zei Ridley uiterst glad jes, dat iemand op een kinderlijke manier tracht, mijn zwager in een zeer onaangename, ik mag wel zeggen gevaarlijke, positie te brengen, om zijn eigen belangen te dienen". Zijn oogen dwaal den even naar mevrouw Chapman, en hij strekte zijn hand uit. „Zou ik dat eens mogen zien, ko lonel?" Hij zette zijn bril op en bekeek het formulier. „De drukletters van het bericht wijzen er op, evenals de onderteekening", zei hij op oordeel- kundigen toon, terwijl hij zijn bril weer wegborg. Ik boog me voorover in mijn stoel. Het was dui delijk dat het nu mijn beurt van spreken was. „Ik heb De kolonel legde mij met een vluggen blik het vijgen op. „Wie is John Brice, mijnheer Pel- XWordt vervolgd),

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6