Onderhoud op den Brenner in den geest van de spil. ZATERDAG 5 OCTOBER 1940 TT 'A 'A" R T! E Ar'S D A" G B' C A D' 5 Alle, voor beide landen belangrijke vraagstukken werden besproken. Over dc besprekingen op den Brenner is gistermiddag, naar het D. N. B. meldt, het vol gende communiqué gepubliceerd: „In het kader van de gebruikelijke Duitsch- Italiaanschc gedachtenwisseling, zijn dc Führer en de Duce Vrijdag op den Brenner bijeen ge komen. In een in den geest van de spil gevoer de hartelijke bespreking, die drie uur heeft geduurd en waarbij de beide ministers van bui- tenlandsche zaken aanwezig waren, werden alle vraagstukken, die voor beide landen van belang zijn, besproken. Bij het laatste gedeelte van het onderhoud was generaal-veldmaarschalk Kei tel aanwezig. De bespreking werd gedurende het noenmaal in kleinen kring voortgezet." Een Stefanibericht deelt mede: Om 13.50 uur was het onderhoud tusschen Hitler en Mussolini ge ëindigd. De Duce, de Führer, graaf Ciano en Von Ribbentrop verlieten de rijtuigen, waarin de be sprekingen gevoerd waren, en begaven zich naar een daarnaast staand spoorwegrijtuig om gezamen lijk het noenmaal te gebruiken. Om 14 uur 40 stapten de Führer, de Duce, Von Ribbentrop en groaf Ciano uit den trein. Hitier inspecteerde een compagnie grenadiers, alvorens in zijn eigen trein te stappen. Met buitengewone hartelijkheid nam hij afscheid van den Duce, waarop de trein vertrok. Onder het weerklinken van de nationale liederen stapte de Duce vervolgens in zijn trein, die om 14 uur 45 vertrok, terwijl het pu bliek juichte. Tezamen met den Duce is graaf Ciano vertrokken. Van semi-officieele zijde wordt uit Berlijn ge meld: Ten aanzien van de Vrijdag gevoerde besprekingen met den Duce op den Brenner wijst men m Ber lijnsche puolitieke kringen op het feit, dat het hiel de zevende ontmoeting betrof van de bevriende leiders der verbonden spilmogendheden. Omtrent de thema's der besprekingen verluidt niets, zooals het immers nog nooit de gewoonte is geweest van de. beide bevriende mogendheden om onderwerpen van beraadslaging uit te bazuinen, voordat zij als politieke of militaire feiten zichtbaar en effectief geworden zijn. „Men vergelijkt in Berlijn de vroegere ontmoe tingen van den Führer en den Duce en wijst er op dat zij steeds geëindigd zijn met verstrekkende resultaten, ook al werden die niet steeds direct na het einde van dergelijke beteekenisvolle bespre kingen voor het wereldpubliek zichtbaar. In het bijzonder vestigt men te Berlijn de aan dacht op de laatste ontmoeting van Adolf Hitler met Benito Mussolini. Zooals men weet vond deze be spreking in Juni plaats, op een oogenblik, toen een zekere mogendheid reeds voor de ineenstorting stond. DUITSCH COMMENTAAR. BERLIJN, 4 October. Officieus wordt ge meld: Nopens de ontmoeting tusschen Führer en Duce op den Brenner verwijst men in politieke kringen alhier naar de verklaring in het officieele commu niqué, dat alle vraagstukken, die beide landen raken, binnen het kader van de regelmatige Duitsch-Italiaansche gedachtenwisseling behan deld zijn. Indien het communiqué niet in bijzonder heden verraadt welke vraagstukken besproken zijn, dan moet het feit in gedachte gebracht worden dat reeds bij de besprekingen van den Duitschen mi nister van buitenlandsche zaken met Mussolini en graaf Ciano te Rome gemeenschappelijk en een parig conclusie getrokken en besluiten voor de toe komst genomen, alsmede de omtrekken van een nieuwe orde geschetst zijn, die zich van het noorden van Europa tot in het heetste van Afrika zullen doen gelden. Het front van dezen reorganisatiestrijd is met het driemogendhedenpact tot het totale front ter bevrijding van de wereld van de Engelsche wille keur gegroeid. De ontmoeting op den Brenner is op een oogen blik geschied, naar men in dezelfde kringen betoogt, waarop de Engelschen hun rijk niet slechts aan de Theems, maar ook aan het Suezkanaal moeten ver dedigen. De beide asmogendheden zijn besloten hun vooruitziende politiek zoowel op diplomatiek als militair gebied zonder compromissen tot de defi nitieve overmeestering van den Engelschen tegen stander voort te zetten, hem geen pauze te gunnen en hem te verslaan. Duitschland en Italië beschou wen de problemen van het groofe gebied van Euro pa, dat zij ten nauwste met dat van Afrika ver bonden achten en waarvan zij de reorganisatie in hun vaandel geschreven hebben, als een geheel en nemen dienovereenkomstig hun militaire zoowel als diplomatieke besluiten. De wet der actie, zoo wordt tot slot opgemerkt, hebben zij thans sterker dan ooit in de hand. De asmogendheden zullen het verloop der gebeurtenis sen ook in de toekomst bepalen, teweten zoowel wat tijd, plaats als methode betreft. DE POSITIE VAN ENGELAND. BERLIJN, 5 October (D.N.B.) De „Deutsche Diplomatisch-Politische Korrespondentz" schrijft, dat de nieuwe samenkomst tusschen de beide leiders der spilmogendheden wederom valt in een tijd, die wordt gekenmerkt door zware militaire en diplomatieke nederlagen harer tegenstanders. Ter wijl de slagen der beide verbondenen hoofd en hart van het Britsche rijk zonder ophouden weten te treffen, geraakt de mogendheid, die eens in staat was, haar tegenstanders te omsingelen, meer en meer in een vereenzaming, die nauwelijks nog „splendid isolation" genoemd kan worden. De leiders der spilmogendheden, wier verzoenings gezindheid door Engeland steeds weer werd beant woord met bittere spot en van haat vervulde be- di-eigïngen, willen thans het eilandenrijk, dat in een organische reorganisatie in Europa of waar ter wereld ook een inbreuk op zijn aangematigde voor rechten ziet, voor goed zijn plaats wijzen. Sedert Engeland den oorlog heeft ontketend, is het initia tief steeds bij hen geweest, wier taak het is ge worden de volken van de Britsche dwingelandij te bevrijden. Duitschland en Italië zijn vastbesloten den vijand op militair zoowel als op diplomatiek gebied het vuur na aan de schenen te legggen. Engeland kent de mijlpalen, die de machtspositie van zijn rijk steeds hebben verzwakt. Zij heeten op militair gebied Warschau, Andalsqes, Duinker ken; op diplomatiek gebied is het het inzicht der volken dat heeft geleid tot het uitstooten van Engeland en het pact van Berlijn. En dit proces, daar kan de wereld op vertrouwen, zal onverbid delijk zijn loop hebben. De Berlijnsche ochtendbladen wijzen op de ern stige crisis, waarin zich Engeland, nauwelijks een half jaar na de eerste bijeenkomst op den Bren ner, bevindt. Na een onafgebroken keten van di plomatieke en militaire nederlagen moet Engeland tegen den muur gedrukt, machteloos toezien hoe uitsluitend de spilmogendheden, zonder den vijand op adem te laten komen, de verdere ontwikkeling bepalen. De „Berliner Börsen Zeitung" schrijft dat de uit werking van de Duitsch-Italiaansche politiek en oorlogvoering zich voltrekt met de nauwkeurigheid van de klok en de onafwendbaarheid van een natuurverschijnsel. Terwijl Führer en Duce souve- rein hebben te gebieden over de reusachtige kracht der spil op militair, politiek, moreel en economisch gebied, wordt het Britsche rijk geschokt door een binnenlandsche crisis, die tot uiting komt in het verdwijnen van Chamberlain en het gevolg van een voortdurende ireeks militaire en politieke fou ten is. Engeland staat thans alleen en moet aan Theems en Suezkanaal voor het bestaan van het rijk vechten. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" schrijft dat uit de aanwezigheid der ministers van buitenland sche zaken blijkt, dat op den Brenner niet alleen van militaire, maar ook van de diplomatiek- politieke vraagstukken, welke reeds te Rome wa ren behandeld, sprake is geweest. Naar aanlei ding van de deelneming van generaal veldmaar schalk Keitel zegt het blad dat de wet van het handelen ook in het tweede oorlogsnajaar geheel aan de zijde der spilmogendheden staat. De ..Völkische Beobachter" schrijft: „Geen woorden maar daden geven het antwoord op de vraag, welke vraagstukken op den Brenner be handeld zijn. Duitschland en Italië zijn vastbe sloten. hun grootscheepsche militaire en diplo matieke politiek zonder compromis voort te zet ten tot Engeland overwonnen is en Engeland geen dag rust te geven." „De „Berliner Lokal Anzeiger" twijfelt er niet aan of de pers aan de andere zijde zal ook thans raden naar den inhoud der besprekingen op den Brenner. De bezorgde politici aan de Theems zul len echter ook nu niets daarover te weten komen, alvorens zij de uitwerking der genomen beslui ten ondervinden. De „Frankfurter Zeitung" herinnert eraan dat het resultaat van persoonlijke besprekingen tus schen Hitler en Mussolini nooit onmiddellijk door officieele mededeelingen bekend is geworden, maar pas later door historische beslissingen. Dit zal ook voor de samenkomst van gisteren gelden. Alle kwesties concentreeren zich allereerst op de voltooiing van den eindstrijd tegen Engeland. Volgens de „National Zeitung" vormde de be spreking van gisteren den laatsten schakel in een lange keten van diplomatiek-politieke initiatie ven. Voor het overwinnen van Engeland zijn thans alle diplomatiek-politieke voorwaarden ge troffen, voor zoover zij van tevoren opgehelderd kunnen worden. Italiaansch legerbericht: Ifaliaansche luchtmacht opereert in den Engelsch— Egypfischen Soedan. ERGENS IN ITALIë, 4 October (Stefani"). In zijn weermachtsbericht no. 119 maakt het Ita- liaansche hoofdkwartier het volgende bekend: ,In den Engelsch-Egyptischen Soedan hebben onze luchtformaties kampen en verdedigingsstel lingen in de zóne van Rozeires gebombardeerd, als mede een vijandelijk kamp en fort in de zóne van Gallabat. De vijandelijke luchtmacht deed aan vallen op Berbera, Afmadoe, El Oeak, en op de spoorwegstations van Agordat en Aichia. een tweede aanvalpoging op deze laatste plaatsen werd door onze jagers afgeslagen. Drie personen werden gedood, onder wie een inlandsche vrouw en vijf gewond. De materieele schade is beperkt". Duitsch legerbericht Ernstige schade aan Britsche wapenfabrieken en vlieg velden toegebracht. BERLIJN, 4 October (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „De vergeldingsaanvallen op Londen en de aan vallen op voor de oorlogvoering belangrijke doelen in Zuid- en Midden-England werden on danks de moeilijke weersgesteldheid met succes voortgezet. In een gasfabriek in het noordwesten van Londen volgde op de bomontploffing een hooge steekvlam. Gevechtsvliegtuigen deden met bijzondere doortastendheid aanvallen op twee wapenfabrieken in Coventry bij Chester. Voltref fers verwoestten in beide fabrieken montagehallen en machines. Voorts werden met succes aanvallen ondernomen op verscheidene vliegvelden in het stadsgebied van Londen, alsmede op het vliegveld van St. Eval in 't graafschap Cornwall waar han gars, schuilplaatsen, startbanen en vliegtuigen op den beganen grond vernield werden. Bijzonder doeltreffend was een bomaanval op het vliegkamp van Sheerness. Voltreffers kwamen neer op aange treden troepen en een deel van de schuilplaatsen geraakte in brand. Ten noorden van Londen deden afzonderlijke Duitsche gevechtsvliegtuigen met zichtbaar succes aanvallen op spoorwegtransporten en verstrooide colonnes vrachtauto's. In tegenstelling tot het optreden van het Duit sche luchtwapen hield de vijandelijke luchtmacht zich overdag en des nachts bijna volkomen ge reserveerd. Slechts een enkel vliegtuig viel in het westen van Duitschland een fabriek aan, zonder noemenswaardige schade aan te richten. Eenige Britsche vliegtuigen vlogen naar de kust van Noorwegen. De hier uitgeworpen bommen bleven zonder uitwerking. Een aanvaller werd door jagers neergeschoten. De gezamenlijke verliezen'van den vijand bedroegen gisteren drie vliegtuigen. Vier eigen toestellen zijn niet teruggekeerd. Bij de aan vallen op de wapenfabrieken in Midden-Engeland onderscheidden zich gevechtsvliegtuigen onder bevel van den eersten luitenant Neumann en van luitenant Bischoff door bijzondere dapperheid." heid". Roosevelt weet niets van Ameri- kaansche marinebasis in liet Verre Oosten. Het D.N.B. verneemt uit Washington, 4 Octo ber: President Roosevelt heeft in de heden ge houden persconferentie geweigerd zijn meening te zeggen ten aanzien van de kwestie der herope ning van den weg door Burma. Evenmin wilde hij ingaan op een uitlating van den Japanschen minister van buitenlandsche zaken, die gezegd zou hebben dat Japan aan de Vereenigde Staten den oorlog zou verklaren, als deze op het behoud van den status quo in het Verre Oosten zouden staan. Van de vestiging van een Amerikaansche marinebasis te Singapore verklaarde Roosevelt niets te weten. Persberichten uit Buenos Aires over onderhandelingen tusschen de V.S. en Spaanseh-Amerika over het vestigen van steun punten in Spaansch-Amerikaansche landen noemde Roosevelt „sterk overdreven". De presi dent antwoordde ontkennend op een vraag be treffende onderhandelingen over de opleiding van Canadeesche vliegers in de V.S. Hij beves tigde dat zijn regeering. .wat de hulp aan Enge land betreft, doet wat zij kan. In het bijzonder wordt de bouw van vliegtuigen versneld. Op de vraag, of Amerika reeds alles „short of war" („afgezien dan van het voeren van oorlog") voor Engeland doet, antwoordde Roosevelt dat de vraag in dezen algemeenen vorm ontkennend moet worden beantwoord, doch dat de regeering in be paalde dingen reeds alles doet wat menschelijker- wijze gesproken mogelijk is. Nasjonal Betooging der Noorsclie Samling". Redevoering van Quisling. Het D.N.B. verneemt uit Oslo, 4 October: Tijdens een massa-betooging der „Nasjonal Sam ling" heeft Vidkun Quisling verklaard dat het de voornaamste taak was van het Noorsche volk om den tijd te begrijpen, waarin het leeft.- Uit sluitend en alleen aan Duitschland en Italië is het te danken dat Noorwegen niet meer oor- logstooneel is, ofschoon het oude Noorsche par tijen-systeem en de aan Engeland hoorige vroe gere machthebbers den oorlog op Noorschen -bo dem hebben doen ontstaan. Niet Duitschland, maar Engeland heeft de Noorsche neutraliteit meermalen geschonden, waardoor tenslotte Duitschland gedwongen is geweest in te grij pen om Engeland voor te zijn. Thans, aldus ging Quisling voort, verlangt de geheele wereld naar vrede, alleen Engeland niet. Daarom moet de verstoorder van den vrede, En geland, ter aarde worden geworpen, voordat er een waarachtige vrede onder de volken kan be staan. In aansluiting hierop gaf Quisling een uiteen zetting van de fundamenteele richtlijnen der Noorsche. vernieuwing. Onder gejuich der menschenmassa constateerde hij o.a. dat het internationale financieele kaplitalisme in Noor wegen zijn macht definitief heeft verloren. De klassestrijd is overwonnen door recht en plicht van een ieder tot gemeenschappelijken ar beid. Noorwegen wil geen dictatuur. De maatre gelen der „Nasjonal Samling" worden genomen uit nationale overwegingen in het belang der volksgemeenschap, die voor den nieuwen opbouw van Noorwegen alle rechten des volks noodig heeft. Konoye over de situatie in het Verre Oosten. „Amerika toone begrip voor Japan's positie." Het D. N. B. meldt uit Tokio: „Oorlog of vrede'in den Stillen Oceaan hangen af van de mate, waarin Japan en de Vereenigde Staten in staat zijn hun wederzijdsche belangen in den Orient en de weste lijke helft van de wereld onderling in evenwicht te brengen, zoo verklaarde de premier Konoje vol gens Domei in het eerste persgesprek, dat hij na de onderteekening van het driemogendhedenpact toe stond. Japan is niet voornemens de Vereenigde Staten zonder reden te tarten, betoogde de premier. Wel echter moeten de Ver. Staten hun bereidheid toonen om Japan als voorwaarde voor alle samenwerking tegemoet te treden met begrip en sympathie voor zijn positie in hel Verre Oosten. Omtrent de betrekkingen met de Sovjet Unie merkte de minister-president op dat hij niet geloof de dat er eenigerlei gegronde redenen voor een conflict tuschen Japan en de Sovjet Unie bestaan. In zijn verklaringen heeft Konoje voorts nog ge zegd dat Japan, Duitschland en Italië de leidende positie van de Vereenigde Staten op het Amerikaan sche continent zouden erkennen, indien de Vereenig de State de positie van de verdragspartners in hun levensruimten erkennen. Japan denkt er op het oogenblik niet aan, het initiatief tot onderhandelin gen met de Vereenigde Staten te nemen. Konoje verklaarde verder nog dat de onderhan delingen met de Nanking-regeering binnenkort geëindigd zullen worden, doch dat de oorlog tegen Tsjang Kai Sjek verder zal worden gevoerd tot aan diens definitieve nederlaag. Teneinde een einde ie maken aan het conflict met China, zullen voortaan behalve militaire ook economische maatregelen met betrekkjpg tot de Zuidzeepolitiek in toepassing worden gebracht. No. 5. LOFWERK-PUZZLE. Gebogen lijnen: 1. Snavel Begrip. 2. Voorstel Rivier in Frankrijk. 3. Koets Bloemenvlechtwerk. 4. Houten lepel Booze. 5. Bouwmateriaal Plaats in Utrecht. 6. Deel van een skelet Voorrecht. 7. Wapen Kluwen. 8. Vervoermiddel Boschgod. Verticale lij n en: 1. Plaats in Gelderland. 2. Zat. 3. Gevaarte. 4. Ranselen., 5. Zich verfrisschen. 6. Genoegen. 7. Diadeem. 8. Herkauwer. Bij juiste invulling van de gevraagde woorden ontstaat op de middelste horizontale rij van het lofwerk een bekend gezegde. OPLOSSING VORIGE OPGAVE. No. 4. VISITEKAARTJES-PUZZLE. Glasblazer. Bloemenventer. Boekhandelaar. Jean Zay tot deportatie veroordeeld. Wegens desertie in het aangezicht van den vijand. Het D.N.B. meldt uit Genève: De vroegere Fransche minister van onderwijs Jean Zay, is gisteren door het militaire ge rechtshof in Clermont Ferrand wegens desertie in het aangezicht van den vijand tot deporta tie en tot militaire rangsverlaging veroordeeld. Zay was, zooals bekend, bij het binnenrukken van de Duitsche troepen met Mandel. Daladier en consorten op het schip „Massilia" gevlucht. Hij was tot op dat oogenblik luitenant en had geen verlof de troepen te verlaten. De vroegere onderstaatssecretaris en socia listische afgevaardigde Vienot, als mede de af gevaardigde van het departement Moselle, Alexander Wiltzer, zijn, naar voorts uit Vïchy wordt gemeld, naar de militaire gevangenis van Clermont-Ferrand overgebracht. Zij moeten zich verantwoorden wegens desertic. Vienot en Wiltzer waren, evenals Zay, op de „Massilia" naar Marokko gevlucht, zonder zich volgens voorschrift van hun troepen te hebben afgemeld. De A.V.O. helpt de oorlogsinvaliden Zij moeten echter zelf medewerken. De secretaris-penningmeester van de A.V.O., de heer F. W. Detiger uit Amsterdam, heeft Vrijdag de oorlogsgewonden toegesproken, die onder leiding van kolonel Broeders in de cantine van het Utrechtsche militaire hospitaal samen waren ge komen. Het gaat erom, aldus de heer Detiger, de oor logsgewonden niet alleen medisch, maar ook moreel en materieel weer op de been te helpen. Omdat het voor zoovele door den oorlog getroffen soldaten moeilijk is, zich zonder hulp een plaats in de maatschappij te veroveren, wanneer zij het mili taire hospitaal hebben verlaten, rekent de ver- eeniging „Arbeid Voor Onvolwaardigen" het zich tot een plicht om de oorlogsinvaliden behulpzaam te zijn bij het zoeken naar een hun passenden werkkring. Daarbij moet de gewonde of verminkte soldaat, aldus, de heer Detiger, zich geenszins op het standpunt stellen, dat hij alleen zijn leven heeft ingezet en dat daarom de maatschappij moet zor gen, dat hij voor zijn leven is geborgen. Immers, ook in de burgermaatschappij zijn er talrijken ge weest en zijn er nog, die zich met waren helden moed door de moeilijkheden van bombardementen en vaak met levensgevaar, heen slaan en heen heb ben geslagen en derhalve mag de soldaat dus niet denken, dat hij boven anderen voorrang heeft. Maar waar het Nederlandsche volk wel voor moet zorgen is, dat de oorlogsgewonden niet ver geten worden en vooral ook, dat zij er niet achterop zouden geraken. De A.V.O. zal wat menschelijkerwijs mogelijk is doen, om den oorlogsgewonden zoo goed als maar kan, een positie in de burgermaatschappij te ver schaffen. De A.V.O. is daarbij afhankelijk van twee fac toren, n.l. van de medewerking der bedrijven en van den steun, welke zij ontvangt van de oorlogs slachtoffers zelf. Ook de overheid zal voor de oorlogsgewonden zorgen. Voor dit doel is een be langrijke post op de begrooting van sociale zaken uitgetrokken. Er wordt van het standpunt uitgegaan, dat wie zich zelf kan helpen er het beste aan toe is. Rijzen er evenwel bezwaren bij de pogingen, zich door eigen kracht een plaats in de maatschappij te her overen. dan kan de A.V.O. worden ingeschakeld, die zal trachten een voor den betrokkene eoo gunstig mogelijke oplossing te vinden. Het be ginsel, waarbij men hier van uit gaat is drieledig. Waar mogelijk zal ei-voor gezorgd worden, dat de gewonde soldaat in zijn vroegere beroep terug komt. Lukt dit buiten den wil van den betrokkene niet, of heeft hij zoodanige verwondingen opge- loopen, dat hij zijn oude werk onmogelijk kan her vatten, dan zal men probeeren een betrekking te vinden, welke zooveel mogelijk past bij den ar beid, welken hij vóór de oorlogsdagen verrichtte. Falen deze twee mogelijkheden, dan wordt uitge zien naar een betrekking, waarin een behoorlijk loon kan worden verdiend. Wanneer men nu weet, dat het in dezen tijd al voor een validen man lastig is, om aan werk te komen, dan kan men zieh een denkbeeld vormen van de moeilijkheden, waarmede de A.V.O. te kampen heeft om «voor de burgerlijke onvolwaar digen en de oorlogsslachtoffers arbeidsmogelijk heden op te sporen. Wil ons werk volledig slagen, zoo vervolgde de heer Detiger, dan moet allereerst bij de gewonde soldaten het besef levendig worden, dat alleen door ernstigen wil om mede te werken het zal kunnen gelukken, hen aan arbeid te helpen. Zoo goed als de gezonde mensch plezier moet hebben in het werk, dat hij dagelijks te verrichten krijgt, zoo goed moet er bij den invaliden soldaat een zekere arbeidsvreugde aanwezig zijn, welke hem stimuleert aan te pakken, wat hem wordt geboden, onverschillig of het nieuwe werk nu geheel in over eenstemming is met zijn toekomst-verwachtingen of niet. De nieuwe plaats in de maatschappij moet verdiend worden. Tenslotte wees de heer Detiger- er met nadruk op, dat de oorlogsslachtoffers zich niet moeten beschouwen als lieden, die het moeten hebben van de liefdadigheid. Integendeel, zij moeten hun plaat sen in de maatschappij weer zelf verdienen en dan wordt hun werk ook op de normale wijze be loond. PROGRAMMA Feest in Boekarest. Koning Michaël en Koningin-Moeder ITelena met minister-president Antonescu tij dens een wandeling door de straten van de Roemeen sche hoofdstad. (Foto Weltbild). mommen op Londen. Door de kracht van de explosie tijdens c<j der Duitsche luchtaanvallen werd een autobus omhoog geslingerd en kwam in de ruïne van een huis terecht. (Foto Weltbild.) ZONDAG 6 OCTOBER. JAARSVELD 414,4 M. 8.00 NCRV, 10.30 VPRO. 12.00 AVRO, 5.00 NCRV, 7.00—9.00 AVRO. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.10 Orgelconcert (opn.) 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek (opn.). 10.30 Nederlandsch Hervormde .Kerk dienst. 11.40 Voor de kinderen. 12.00 AVRO-Strijk- orkest. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 AVRO-Musette-ensemble en soliste. 1.30 Gramof'oonmuziek. 2.00 Boekbespreking. 2.20 Pianovoordracht. 2.45 Radiotooneel. 3.30 Gramo- foonmuziek (met toelichting). 4.00 Schilderijbe spreking. 4.15 AVRO-Amusementsorkest en solist. 4.55 Sportberichten ANP. 5.00 K.O.V. „Kerkge zang" met orgelbegeleiding (opn.). 5.15 Wekelijk- sche gedachtenwisseling ANP. 5.30 Gramofoon- muziek. 6.00 Wijdingswoord. 7.00 Reportage. 7.15 Concertgebouworkest. 8.00 NieJiwsberichten ANP. 8.10 Omroeporkest en solist. 8.559.00 Nieuwsbe richten ANP. sluiting. KOOTWIJK 1875 M. KRO-uitz,ending. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (En gelsch). 7.30 Wij beginnen den dag. 8.00 Nieuws berichten ANP. 8 15 Gramofoonmuziek. 9.00 Ge wijde muziek 'opn.) 9.20 Gramofoonmuziek. 10.00 Berichten 'Duitsch). 10.15 Gramofoonmuziek. 11.15 Berichten (Engelsch). 11.30 Gramofoonmu ziek. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. gramofoonmuziek. 2.00 Berichten (Duitsch). 2.15 Caliente-orkest. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.00 Caliente-orkest. 3 30 Berichten «Engelsch). 3.45 KRO-Svmphonie- orkest en solist. 4.30 Viool en piano (opn.). 4 45 KRO-Svmphonie-orkest. 5.15 Wekelijksche ge dachtenwisseling ANP. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.50 Cabaret-programma (gr.pl.6.15 Berichten Engelsch). 6.30 KRO-orkest. 7.00 KRO-Melodis- ten. 7,30 Nieuwsberichten (Engelsch) 7.45 Rococo- octet 8<X) Berichten (Duitsch). 8.15 Nieuwsberich ten ANP gramofoonmuziek. 8.30 Berichten (En gelsch' 8 45 Gramofoonmuzie'-:. 3.50 Wii sluiten den dag. 8.559 00 Nieuwsberichten ANP. MAANDAG 7 OCTOBER 1940. JAARSVELD. 414.4 M. VAR A-Uitzending. 8.00 Nieuwsberichten ANP., gramofoonmuziek". 10.00 VPRO Morgenwijding. 10.15 OrgelspeL 10.45 Declamatie. 11.05 Zang en piano. 11.30 Declamatie. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.05 Es meralda en solist. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 VARA-orkest. 1.45 Gramo foonmuziek. 2.15 VARA-orkest. 3.00 Declamatie. 3.30 Viool en piaro. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Zang met pianobegeleiding. 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP. 5.30 Esmeralda. 6.10 VARA-orkest. 6.30 Orgelspel. 6.45 Berichten. 6.50 Orgelspel. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 VARA-orkest. 8.00 Nieuwsberich ten ANP 8.10 VAR A-Strijkorkest. 8.35 Radiotoo neel. 8.55 Nieuwsberichten ANP. Sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. NCRV-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (En gelsch). 7 30 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuwsberich ten ANP. 8.10 Schriftlezing en meditatie. 8.25 Ge wijde muziek (gr.pl.) 8.35 Gramofoonmuziek. (9.00 Berichten (Duitsch). 9.30 Zang met pianobegelei ding en gramofoonmuziek. 10.15 Gramofoonmuziek. 11.15 Berichten (Engelsch). 11.30 Gramofoonmu ziek. 12.30 Berichten (Duitsch), 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Stichtsch Salon- J orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Berichten (Duitsch). 2.15 Stichtsch Salonorkest. 3.00 Koor concert (opn.) 3.30 Berichten (Engelsch). 3.45 Pia novoordracht en gramofoonmuziek. 4.30 Gramo foonmuziek. 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP., 5.30 Amhemsche orkestvereeniging en soliste. 6.15 Berichten (En gelsch). 6.30 Amhemsche orkestvereeniging. 7.00 Vragen van den dag (ANP.) 7.15 Berichten. 7.30 Berichten (Engelsch). 7.45 Reportage of muziek. 8.00 Berichten (Duitsch). 8.15 Nieuwsberichten ANP gramofoqnmuzlek. 8.30 Berichten (Engelsch). 8 45 Gramofoonmuziek. 8.55 Nieuwsberichten ANP, sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 9