Christiaan van Denemarken. [U De populariteit van den Deenschen koning. Hevige luchtaanvallen op Engeland Voor de slachtoffers van den bomaanval. -1 Ds. A. M. BERKHOFF Dagmeisje aank. chem. Strijkster, Kruideniersbediende Flinke Zaak of Pension POSTZEGELVERZAMELING DAMES HEEREN ZIJLWEG 49 oud goud ZAXASQT, cUO/fflCWlt enz. aarlem's Dagblad DINSDAG 8 OCTOBER 1940 H A' A" REE M'S D A G B E A D 5 Een bouquetje anecdoten. (Van onzen Scandinavischen correspondent). Het is al een heel oude traditie, dat op den ver jaardag van den koning op de Oude Markt t< Kopenhagen gouden appels dansen op de hooge waterstralen van de fontein. Dat gebeurt alleen maar dezen eenen dag in 't jaar en heel dien dag staat de jeugd reikhalzend en met oogen groot van verbazing het wonder te aanschouwen, het wonder van de Gouden Appels, die daar, langzaam op en neer glijdend, balancee- rend bovenop de witte waterstralen dansen, als betooverd dansen in sproeiend schuim en gouden herfstlicht, omdat de koning jarig is. DE RECEPTIE OP AMALIëNBORG. Alleen in den middag, wanneer de koning ont vangt in het paleis Amaliënborg en alles wat min of meer autoriteit is in Denemarken hem „Til Lykke" komt wenschen, wil de kring om de sprook jesachtige maar ach, in werkelijkheid zoo heel banale marktfontein wel wat dunnen, want wat er dan op het groote plein tusschen de vier paleizen van Amaliënborg te zien en te beleven valt, haast even mooi en boeiend. Dan komen daar al maar uniformen voorbij, bonte militaire en meer stemmige civiele in Denemarken bezitten zelfs postdirecteuren en stationschefs een gala-ambtsge waad mèt steek en ook wel enkele heeren, mi nisters bij voarbeeld, in 't zwart met hoogen hoed. Dan is heel het plein en nog een stuk van de er op uit loopende straten erbij, zwart van de menschen, dan wordt er gedrongen, wordt er riet zoo lang ge juicht tot de koning tenslotte op het balkon ver schijnt, wordt er herhaaldelijk driewerf, of zoo men wil negenvoudig, hoera gebruld voor den jarige die wuivend dankt, zich terug trekt, nog eens terug moet komen, nog eens toegejuicht wordt tot hij ten slotte gebaart van: nu is 't heusch genoeg, nu moe ten julie naar huis gaan. Tienduizenden Kopen- hagenaars en provincialen, zoo velen als er maar een glimp desnoods van den langen koning op het grijze balkon kunnen opvangen, nemen telken- jare aan dat gelukwenschén op het plein van Ama liënborg deel en 't hoort tot de traditie, dat een naar honderd kleine kinderen in 't gedrang hun ouders kwijt raken en min of meer in tranen door de politie naar de hoofdwacht gebracht moeten worden, waar de ongeruste ouders hun spruiten dan af kunnen halen. De laatste jaren is het aantal zoek geraakte kinderen gestadig ge stegen. En dat is niet te verwonderen. Want koning Christiaan, die veel van kinderen houdt, heeft indertijd opdracht ge geven dat al de kinderen, die daar in de hoofd wacht op hun vader of hun moeder zitten te wach ten, op dampende verjaardagchocolade met ver- sche beschuitjes getracteerd moeten worden. Zie je, dat was nog eens een koning! zou Andersen gezegd hebben. EEN VERJAARSBOUQUETJE ANECDOTES. Zooals men soms een jarige verblijdt met een ruiker van evenveel rozen als 't getal der levens jaren, zoo biedt de Kopenhaagsche uitgever Ras mus Naver den zeventigjarigen Koning en diens volkeen smaakvol bundeltje met zeventig anec dotes over „Kong Krisjan" aan. De taak van de samenstellers is niet moeilijk geweest, of 't moest dan zijn door de veelheid van stof. Want er zijn veleanecdotes over den koning van Denemarken in ontloop, vele, die over eiken langen man verteld kunnen worden, vele, die over eiken geliefden vorst de ronde doen, maar toch ook vele, die werkelijk betrekking hebben op Christiaan X en die ook op niemand anders getrekking kunnen hebben. En vaak de verdienste hebben van inderdaad histo risch te zijn. Zooals het verhaal van den kroon prinselijken kadet, die tijdens manoeuvres een boe renvrouw, die kostelijke appelflappen voor de bij haar uitrustende heeren officieren gebakken had. tien kronen toestopte en op haar bezorgde vraag „jonge, jonge, kun je dat nu wel missen?" ant woordde: „Nou, eigenlijk niet, maar mijn vader heeft een goede betrekking." HET LUCIFERSDOOSJE. Vele jaren later, toen de koning allang koning was en het lucifersmerk, dat de beeltenis van Christiaan X op zijn bleekpaarse etiketje heeft, het meest verkochte merk in Denemarken was gewor den, gebeurde het den koning nog eens, dat hij tijdens manoeuvres op een afgelegen boerderijtje achterin de hei kwam en er niet herkend werd. Het was herfst en het goot, zooals het alleen maar in Jutland gieten kan en de koning was erg dank baar, toen hij en zijn officieren een boerderijtje vonden, waar ze bij de warme kachel wat konden opdrogen. De boerin zette een versche pot koffie en toen de bezoekers op moesten breken wilde de koning haar wat geven voor haar goede zorgen. Maar de vrouw wilde van geen betalen weten; ze wou alleen maar weten, of die voornaamste offi cier nu wel een generaal was. „Herkent u mij niet? Mijn portret staat nog wel op uw lucifersdoosje!" zei de koning, wijzend naar het bleek-paarse doos je tusschen de geraniums op de vensterbank. De boerin sloeg van verbazing haar handen ineen en riep uit: „Nee-maar, ben jij Tordenskjold?!" Waaraan ter toelichting toegevoegd moet worden, dat er in Denemarken ook lucifers zijn, waarvan het bedriegelijk bleek-paarse etiket inplaats van de beeltenis van den koning het conterfeitsel van den zeventiend' eeuwschen zeeheld Tordenskjold ver toont. DE KONING EN DE KINDEREN. Talrijk als de scholen in het groene Deensche land zijn de anecdotes over koning Christiaan als kindervriend, want als de koning 's zomers met zijn stoomjacht zijn waterland doorkruist om nu hier, dan daar eens aan te loopen om te zien hoe zijn onderdanen het maken, slaat hij zelden de school over als 't geen vacantie is tenminste, want dan staan de kinderen met veldbloemen in de hand hun koning aan den steiger op te wachten en bij elk van die koninklijke schoolbezoeken valt er wel iets voor, dat als een anecdote in de herinnering be waard blijft. In een schoodtje, waar de koning wordt ver wacht, heeft de jongen, die het mooist kar. schrij ven, „Velkommen Kong Christian" op het zwarte bord geschreven. Het is keurig netjes met lussen en zwierige krullen en al en nu zitten al de vlas blonde peuters inspanning, wat de koning daar wel van zeggen zal. En de koning komt en als hij dien welkomstgroet op het bord ziet, gaat hij met zijn lange beenen tusschen de banken door naar voren toe, pakt het krijtje en schrijft er onder, even net jes dun-op. dik-neer en met even kunstige krullen „Tak! (Welbedankt) Christian Rex". En een anderen keer komt de koning in een klas en terwijl hij over de ijverig gebogen schouder tjes de schriften bekijkt steekt een meisje hem opeens, blozend dat ze dat durft, een grooten peer toe. Hoe ze heet, vraagt de koning en als het kind „Eva" fluistert, maakt de koning de opmerking, dat het toch eigenlijk een appel was, dien Eva aan Adam gaf. En onmiddellijk duiken overal in de klas handen in tasschen en kastjes en van alle kanten worden den koning appels aangeboden, groote en kleine, mooie en 'n beetje wormstekige, want 't is in het begin van den herfst. En de koning dankt verrast en neemt ze met beide handen aan uit de kleine kinderhandjes en stapt dan lachend de klas uit met zijn groote zakken uitpuilend van de ap pels. DE KONING. DIF. ELK EN DAG ZIJN VOLK GOEDENMORGEN ZEGT. En dan is er het verhaal van twee Kopenhaag sche jongens, van een jaar of tien, elf, die altijd samen naar school liepen en dan eiken morgen den koning tegenkwamen, als hij zijn beroemden mor genrit maakte door de straten. Voor hij nog bij hen was, namen ze de pet al in de hand en gingen aan den rand van het trottoir staan om net als zoo vele andere Kopenhagenaars met een „Goeden mor gen majesteit" een buiging te maken. Op een dag, dat de koning het tweetal weer voorbij reed, ke ken de jongetjes demonstratief een anderen kant op en groetten niet. De koning merkte het, liet zijn paard omlceeren en vroeg de jongens, wat er-was. „Ja ziet unou, gisteren zeiden we u goeden- morgen, maar toen was het net of u ons niet zien wou en toen „Dat was natuurlijk, omdat ik jullie niet zag, dat snappen jullie toch wel?" lachte de koning. hij voegde er aan toe: „Zullen we afspreken, dat we elkaar toch maar zullen blijven groeten?" enEn dat deden ze trouw. (Nadruk verboden). Bloembollen-puzzle. Het Centraal Bloembollencomité verzoekt ons de volgende puzzle te plaatsen ter bevordering van het bloembollenverbruik in ons eigen land. Bij juiste invulling van onderstaande woorden kan op de eerste en derde rij van boven naar be neden een slagzin worden gelezen, aangevende het genot, dat bloembollen verschaffen. 1 2. zomerbloeiend knolgewas. soort populier. klimplant. Zwanebloem. boomvorm. gewicht. niet op deze plaats, wit bloeiende rotsplant. voedzame groente, aanleg, naaldboom. loot. vollegronds aard-Orchidee, slot van elke bezigheid, eenjarige zaaibloem, welriekend ruwkruid. eensgezindheid. Juffertje in het Groen, ontwerp, plan. slaapziekte, besdragende struik, afkooksel. Alle lezers van dit blad mogen aan de oplossing van bovenstaande invul-puzzle deelnemen. Voor de beste oplossingen worden uitgeloofd: le prijs f 100. 2e prijs f 75. 3e prijs f 50. 4e prijs f 25. 5e prijs f 10 en bovendien voor de 50 volgen de beste oplossingen, elk een pakket fraaie bloembollen. Oplossingen voor 20 October aan het Centraal Bloembollen Comité. Krelagehuis, Haarlem. Publicaties over den oorlog. „DE WAARHEID MARCHEERT." Bij den uitgever W. J. Ort te 's-Gravenhage is de derde druk verschenen van „De waarheid mar cheert...." door W. Picht, nu verrijkt door een serie interessante foto's. In dit boekje wordt een overzicht gegeven van de verovering van Polen door Duitschland, die tusschen 1 en 20 September 1939 viel. Naast elkaar worden afgedrukt de offi- cieele Duitsche legerberichten en de berichten die van Poolscihe en geallieerde zijde verspreid wer den over het verloop van de krijgsverrichtingen. Daaruit spreekt een groote tegenstrijdigheid, maar aan het slot blijkt, dat de Polen en de geallieerden steeds getracht hebben de waarheid te verbloe men, totdat door de ineenstorting van het Poolsche leger, de juistheid bleek van de officieele Duitsche lezingen over het verloop der krijgsverrichtingen. De schrijver merkt o.a. op: „Het is begrijpelijk, dat het den tegenstander zwaar viel het succes van het Duitsche leger en vooral het sersationeele karakter van de krijgstechnische ontwikkeling der erschillende onderdeelen te erkennen. Dit ver leidde hem er toe de successen te ontkennen en te kleineeren. waarmede wel een zeer ontactische struisvogelpolitiek werd gevolgd". „HET VOORSPEL VAN DEN GROOTEN STRIJD". Dit is de titel van een tweede boekje van Werrer Picht, eveneens uitgekomen bij W. J. Ort in Den Haag. In dit werkje behandelt de schrijver den oorlog in Noorwegen. Ook nu worde-, de Duitsche fafberichten gesteld tegenover de berichten van de Noren en de geallieerden in pers en radio. Tot het laatste moment gaven de berichten van de laatste zijde blijk van optimisme, terwijl reeds spoedig uit de Duitsche stafberichten bleek, dat de Noren, die weinig steun van de geallieerden kre gen, geen kans op succesvollen tegenstand hadden Ook dit boekje heeft documentaire waarde. Werrer Picht merkt o.a. op: „Het verloop der oorlogshandelingen voltrekt zich in deze lente vol beslissingen in een tempo dat de fantasie nauwe lijks volgen kan. De gebeurtenissen halen elkaar in en het heden verdringt het gisteren uit onze her- inrering. De vermetelheid van de Duitsche onder neming in het Noorden wordt door den geweldigen slag in het Westen overschaduwd. Juist daarom schijnt het dubbel gewenscht dit eerste bedrijf uit den strijd tegen Engeland opnieuw en in onderlin- gen samenhang nog eens in herinnering terug te roe- pe. Want zonder dit voorspel blijft het drama in zijn volle draagwijdte onbegrepen". Ook dit boekje is met interessante foto's verle vendigd. BERLIJN 8 October (D. N. B.) In den af- geloopen nacht heeft de Duitsche luchtmacht een aanval op Londen ondernomen die een nieuw hoogtepunt beteekende in de golf -van vergelding, welke Engeland teistert. In nog grooter aantal dan gewoonlijk verschenen de bommenwerpers boven de Britsche eilanden Hun aanvallen op voor den oorlog belangrijke doelen werden door het heldere weer bijzonder begunstigd. Maandag werd te Londen haast onafgebroken luchtalarm gemaakt. Duitsche gevechtsvliegtuigen vielen ten deele onder bescherming van jachtvlie- gers Londen en doelen in het Zuiden en Zuid oosten van het Britsche eiland aan. Haveninstalla ties, wapenfabrieken, ravitai lieer ingsinstallaties, spoorwegen, vliegvelden en andere belangrijke doe len lo-egen treffers die "branden en verwoestingen ten gevolge hadden. Op verschillende plaatsen ont wikkelden zich luchtgevechten en trad luchtdoel artillerie in werking. Bij de luchtgevechten werden 22 vijandelijke en 7 eigen toestellen neergeschoten. BRITSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN BERLIJN. BERLIJN 8 October (D. N. B.) In den afge- loopen nacht hebben Britsche vliegtuigen een aan val gedaan op Berlijn en op verschillende plaat sen explosieve en brandbommen laten vallen. Ge troffen werden onder meer twee ziekenhuizen, verscheidene woonhuizen en verder pakhuizen en spoorwegwerken. Men was de uitgebroken bran den spoedig meester. Er zijn verscheidene dooden en gewonden. Een vliegtuig is door afweergeschut neergehaald. Het K. V. V, heeft nog van alles noodig. Wat hebben de getroffen Haarlemmers, die in het Doopsgezind Weeshuis dank zij het K.V.V. zoo'n goed onderkomen hebben gevonden, nog noodig? Dat is een vraag, die zeker tal van stadgenooteu. die begaan zijn met het lot van de slachtoffers van den Engelschen bomaanval, zal interesseeren. Wel nu, ziehier het antwoord, dat de directrice ons gaf. Huisraad, dekens en kleeren, dat hebben wij noodig en dan niet te vergeten katoen, wol en breipennen. Ik wil zoo graag, dat de vrouwen weer ean het werk kunnen gaan. Na een gebeurtenis als deze is niets zoo heilzaam als arbeid. De Haarlemmers weten het dus! En ook de in woners van de omliggende gemeenten zullen het Haarlemsche K.V.V. in dit nobele werk zeker wil len steunen. Geeft lus met milde hand. NOG EEN SLACHTOFFER OVERLEDEN. De 15-jarige G. Makkelie uit de Camphuisstraat, die bij het Engelsche bombardement op Haarlem werd gewond, is gisteren in het St. Elisabeth's Gasthuis overleden MR. H. J. D. ENSCHEDé 80 JAAR. .Zóöals wij gemeld hebben, heeft mr. H. J. D. Enschedé, te Aerdenhout,. heden den 80-jarigen leeftijd bereikt. I-Iedenmorgeri ontving de heer Enschedé te zijnen huize eenige zeer korte be zoeken (zooals bekend is hij reeds geruimen tijd ongesteld). Ook werden tal van bloemstukken op „Eikenhoek" de villa van den heer Enschedé, be zorgd. Wij hebben reeds medegedeeld, dat van een of ficieele viering geen sprake kon zijn Erwtensoep met clandestienen kluif. Groote hoeveelheid varkensvleesch in beslag genomen. Door de Haarlemsche politie is in samenwerking met controleurs van den Crisisdienst een vee houder te Haarlemmerliede bekeurd wegens het frauduleus slachten van vee. Tevens werd een chauffeur te Haarlemmerliede bekeurd wegens het vleesch verkoopen en afleveren zonder bonnen. Drie Inwoners van Haarlem hadden dit vleesch clan destien gekocht en kregen daarvoor proces-ver baal. Er werd 131 pond varkensvleesch in beslag genomen. Bij onderzoek in het Openbaar Slachthuis bleek, dat het vleesch voor menschelijk voedsel ongeschikt was. Een groot gedeelte verkeerde reeds in een beginstadium van ontbinding. Als „pikante" bijzonderheid kan nog vermeld worden, dat een klein gedeelte van het in beslag genomen vleesch uit den reeds dampenden erwten soep werd gehaald. NEDER!.. VOETBVLBOND. Afd. Haarlem. In de vergadering van het afdeelingsbestuur van 4 dezer heeft de loting plaats gevonden voor de wed strijden om den Stads-Éditie- en Kennemerland- beker. met het volgende resultaat. Stads-Editie-beker. le ronde: 1. Sport VereentTZB: 2. Concordia Damiaten: 3. DÖAWE 2: 4. TYBB 2—WB 2: 5. Kennemers 3RCH 3: 6. Halfweg 2Kinheim 2: Ripperda 2N. Vennep; 8. Zandvoort 3DSK: DIO 2—EHS 2: 10. Schoten 2—Heemstede: 11. DrosteGeel Wit:; 12. SpaarndamEfTO; 13. Hoofd. BoysWaterloo: 14. EDO 3Bloemendaal 3: 15 SpaarnestadOIV; 16. Spaarnevogels 2 WH; 17 DEK—VSV 3: 18. HFC 3—Terrasvogels: 19. O. Gezellen 2—SV '34; 20. THB 2—DeCeO: 21. Haarlem 3aStormvogels 3: 22. AllianceBever wijk 2; 23. VI. Vogels 2—BSM 2: 24 DEM 2—vrijge loot. 2e ronde: 25 Winnaar 1winnaar 17: 26. winnaar 15winnaar 3; 27 winnaar 2winnaar 21; 28. win naar 24 (DEM)winnaar 7: 29. winnaar 10win naar 23; 30. winnaar 13winnaar 16; 31. winnaar 4winnaar 9: 32. winnaar 11winnaar 19: 33. winnaar 22winnaar 5: 34. winnaar 6winnaar 12; 35. winnaar 14winnaar 8: 36. winnaar 18 winnaar 20. 3e ronde: 37. winnaar 36winnaar 26; 38. win naar 25winnaar 28; 39. winnaar 35winnaar 32; 40. winnaar 31winnaar 29; 41. winnaar 30win naar 27; 42. winnaar 33winnaar 34. Tusschenronde: 43. winnaar 41winnaar 39; 44. winnaar 37winnaar 42. Have finale: 45. winnaar 38-winnaar 43; 46. winnaar 40winnaar 44. Finale: 47. winnaar 42winnaar 46. KENNEMERLAND- BEKER. le. ronde: 1. VEW—JOHEZ; 2. WRASIZO: 3. Tw. JeugdKenenmerland I; 4. VGSWY; 5. ZSV—vrij. Tusschenronde: 6. .ZSVwinnaar 3. Halve finale: 7. winnaar 4winnaar 1; 8. win naar 3winnaar 6. Finale: 9. winnaar 8winnaar 7. Korfbal 3 e Oosterkwartier hield zich kranig. OVERZICHT. Hoewel Oosterkwartier geruimen tijd W. K. goed partij gaf en zelfs in de eerste helft de leiding met 21 nam, wisten de Amsterdammers het initiatief vooral na rust in handen te nemen, zij won hun vierden wedstrijd in successie met 83, ze gaan voorloopig onbedreigd aan de kop. D. V. D. had er zin in en gaf haar bezoekers K. Z. met 84 geen kans en klom eenige plaatsen omhoog. S. V, K., dat Blauw Wit ontving kon het niet bolwerken en verloor met 53. D. E. D. nam Sportief onder handen, dat haar vierden wedstrijd verloor en voorloopig onderaan staat. De gastheeren wonnen met S. V. had een goeden dag en versloeg haar ouden tegenstander A. W. met 30: S. V. neemt nu de tweede plaats in na Amsterdam-Zuid, dat Luto 2 met 21 overwon. Groen Geel in dezelfde afdee- ling won van Hercules met 63 en steeg één plaatsje. Haarlem deed, wat we verwachtten en nam de overwinning uit Amsterdam mee. Met 61 werd Ready Tecka het slachtoffer. Archipel 2 bleek iets sterker dan Sportief 2, dat een 23 nederlaag leed. Met Aurora wil het nog niet erg vlotten. Amster dam-Zuid nam met 20 de punten mee naar de hoofdstad. O. K. 2, dat naar D. T. V. 3 ging wist een flinke overwining te behalen. Met 62 bleef het in de meerderheid. N. Flora won van haar stadgenoot S. V. 2 met 5—1. BI. Wit 3 won van Victoria met 84 en O. K. 3 verloor van D. T. V. 2 met 29. STANDEN. N. H. 1. gesp. gew. gel. v erl. pt. v.-t. gem. W. K. 4 4 0 0 8 32—13 2.— Bl. Wit 3 2 0 1 4 22—14 1.33 Swift 3 2 0 1 4 18—13 1.33 D. E. D. 3 2 0 1 4 17—16 1.33 D. V. D. 4 2 0 2 4 24—27 1.— O. K. 3 1 0 2 2 13—18 0.67 S. V. K. 3 1 0 2 2 12—16 0.67 K. Z. 3 1 0 2 2 10—21 0.67 Sportief 4 0 0 4 0 20—30 0.— 2 B: Amsterdam Z. 3 2 1 0 5 11— 7 1.67 S. V. 4 3 0 1 6 15—10 1.50 Archipel 3 2 0 1 4 30— 9 1.33 Gr. Geel 3 2 0 1 4 13—17 1.33 A. W. 3 1 1 1 3 10—11 1.— Luto 2 3 0 0 3 0 4—14 0.— Hercules 3 0 0 3 0 9—24 0.— 3 C: Amsterdam N. 2 2 0 0 4 13— 4 2.- Haarlem 3 1 2 0 4 12— 7 1.33 Sportief 2 4 2 1 1 5 22— 6 1.25 Zaandam Z. 2 0 2 0 2 3— 3 1.— Archipel 2 3 1 1 1 3 11—12 1.— Ready Tekca 3 1 0 2 2 4—12 0.67 K. Z. 3 3 0 0 3 0 4—25 0.— 3 D: Sparta 2 2 0 0 4 10— 5 2.- O. K. 2 3 2 0 1 4 13—10 1.3i Amsterdam Z 2 2 1 0 1 2 7— 6 1— D. T. V. 3 2 1 0 1 2 8—11 1.— Aurora 2 0 0 2 0 3— 6 0.— D. V. D, 2 1 0 0 1 0 2— 5 0.— K. V. D. 0 0 0 0 0 0— 0 0.— Bl. Wit 3 2 2 0 0 4 15— 7 2.— O. B. Z. B. 1 1 0 0 2 8— 2 2.— D. T. V. 2 2 1 1 0 3 12— 5 1.50 N. Flora 3 1 1 1 3 11— 9 1.— Victoria 2 1 0 1 2 9—11 0.67 O. K. 3. 3 1 0 2 2 13—17 0.67 S. V. 2 3 0 0 3 0 4—21 0.— Windhondenrennen om het kampioenschap van Nederland. Zondagmiddag vonden te Den Haag aan den Bezuidenhoutschen weg op de fraaie renbaan van de 's-Gravenhaagsche Windhonden Renvereenï- ging de Nederlandsche kampioenschappen plaats voor windhonden in het groote en kleine type, resp. de greyhound en de whippet. Alléén windhonden, welke in minstens 2 offi cieele wedstrijden een eersten prijs wonnen, wa ren gerechtigd in te schrijven. Verder vond een vrije wedstrijd plaats voor windhonden, welke aan bovengenoemde pres taties tot dusverre niet voldaan hebben, ook voor beide rentypes. De kampioenswedstrijden vonden plaats gesepa reerd in Reuen- en tevenklasse. De belangrijkste deelnemer was Cheerful Bishop, Europeesch en Nederlandsch kampioen, 7 jaar oud, nog nimmer in binnen en buitenland geslagen, winnaar van den grooten prijs te Bre men. Berlijn. Dortmund en Neurenberg. De uitslagen waren: Greyhounds (reuen): 1. Cheerful Bishop 3 p., beste tijd 23 sec. met titel kampioen van Neder land, eig. J. J. Wories. Den Haag. 2. Berlios v. d. Kaasstad 8 p.. beste tijd 23.1 sec met titel reserve kampioen van Nederland, eig. H J. Lizé te Heem stede. Greyhounds (teven): 1. Aranka Belwin 4 p., beste tijd 23.5 sec. met titel kampioen van Ne derland, eig. N. Plevsier, Vlaardingen. 2. Nora Belwin, eig. G. Wories. Den Haag. Whippets 'reuen): 1. Luuk 3 p. beste tijd 24.8 sec. met titel kampioen van Nederland, eig. R. v. d. Linden. Rotterdam. 2. Johny, 25.2 sec, eig. Mevr. Koning. Voorschoten. Whippets (teven): 1. Shlrlev 3 p.. beste tijd 26.8 sec. met titel kampioen van Nederland. 2. Rudie, p.. J. J. Wories, Den Haag. Vrije wedstrijd Greyhounds: 1. Topper, beste tijd 23.8 sec., eig. J. J. Wories. Den Haag, 2. Mary Windspeed, eig. J. Beekhuyzen. Scheveningen. Vrije Ren Whippets: 1. Letty. beste tijd 26.9 sec., eig. R v. d. Linden. Rotterdam. 2. Lazy du Zwaen- hoek, beste tijd 26.9 sec., eig Mevr. Koning. Voor schoten. 3. Jinky, eig. J. Hibbeler, Den Haag. Na afloop van de wedstrijden reikte de voor zitter der jury. de heer H. J. M. v. d. Berkhof, Hoek van Holland, de prijzen uit aan de win naars. Hij roemde het prachtige renmaterïaal. dat aanwezig was. Verder gaf hii een speciale felici tatie aan den eigenaar van Cheerful Bishop, den heer J. J. Wories. Den Haag voor de continueering van zijn behaald Nederlandsch kampioenschap ondanks zijn 7 jaren. Daar Cheerful Bishop voortaan niet meer aan de groote renwedstrijden 'al deelnemen was het hem een genoegen gecon- tateerd te hebben, dat zijn voorloopige opvolger '.erlios v. d Kaasstad van H, J. Lizé, Heemstede, lok uit het ware kampioenshout gesneden was. In alle andere wedstrijden hebben de snelste honden gewonnen en in het bijzonder vestigde hij de aandacht op „Topper", een hond met groote toekomst. spreekt DONDER. 10 OCT. 7 uur in de ZUIDERKAPEL, Zuider straat 15. Onderwerp: „Een globe zonder grenzen." plaatsing als HUISHOUDSTER in gezin waar vrouw ontbreekt. Brieven no. 4394 bur. v. d. blad. Voor direct gêvraagd: flink WERKMEISJE voor heele dagen. Adres: Jos. Israëlsweg 5, Bid. Gevr. een net degelijk WERKMEISJE boven 20 j, van 8-5 u. met mid- dagkost. Hulp aanw. Loon f 7 p. w. Kenaupark 33. Gevr. een net DAGMEISJE Zich aan te melden Overbosch- laan 3 b. d. Blauwe Brug, Heem stede. Te Noordwij k aan Zee Zelfstandig Meisje gevraagd, goed kunnende koken Salaris f 35 per maand, intern. Brieven onder no. 4401 bur. van dit blad. Mevrouw R. WILSON, Bloemen- daalscheweg 171, Overveen, zoekt voor 15 Oct Meisje-alleen in- of extern. Goed kunn. ko ken. Zonder goede get. onn. aan te bieden. Zich aanmelden Don derdag of Zaterdag tuss. 1-6 u. gevraagd, van 8.30—12.30 's Zon dags vrij. Aanmelden na 5 uur. Mevr. RITTER, Julianalaan 176. Wij vragen voor direct vast werk. ONE HOUR CLEAN ING SERVICE, Houtplein 22, Haarlem. Voor direct gevr. een nette Zij die eenige vakkennis hebben genieten de voorkeur KOMPIER Delicatessenhandel. Zandvoort- schelaan 93, Heemstede. Gep. heer v. g. h. wednr. zoekt op goeden stand Zit. en Slaapkamer mod. comfort m. p. en gebruik badkamer in Haarlem of omtrek Brieven met beschrijving en prijsopg. No. 4398 bur. v. d. blad GOUD - ZILVER inkoop en inruil tegen de hoogste waarde I. KAN, JUWELIER BARTELJORISSTR. 2 DAMES!! Geen grijs haar meer! Laat U uw haar behandelen door specialiste. Volledige behandeling 3.75 Bijwerken vanaf1-75 Vraagt inlichtingen, Mevr. J. v. d. Werff KENAUPARK 25. Tel. 14084 TE HUUR HUIS met centr. verw. 8 kam. etc. H.-Z. f 55 p. mnd. Brieven No. 4392 bur. van dit blad. MEVROUW! Bel op. 14637 voor uw gebruikte meubelen en zolderopr. te verkoopen. J. VELLEMAN, Zijlstr. 62. Haarl. Groot Pakhuis aan vaarwater. Inrijhoogte 3 Meter. Te bevragen. Gasthuis- singel 64. Mooi Heerenhuis KEMPSTRAAT 11 bij Kleverpark. bev. 6 kamers, keuken, badk., tuin, schuur. Di rect te aanvaarden. Huurpr. 40 p. mnd. Kooppr. f 7250. Vrij op naam, event, hypotheek f 3000. Te bezichtigen Woensd., Vrijd. en Zaterd. van 2 tot 4 uur. Inl. per telef. 85496. Amsterdam. Te koop gevr.: op goeden stand. Brieven on der no. 4400 bur. van dit blad. MODERN HUIS TE KOOP GEVRAAGD met C. V. Heemst. Dreef (of om geving) omtr. Blauwe Brug. Br. m. prijsopg. no. 4393 bur. v. d. bl. GELDBELEGGING UITMUNTEND WEILAND te koop 3.49 40 H.A. in den In- laagpolder te Haarl. en Spaarn- woude en 2.86.60 H.A. te Velsen (Santpoort). Lage lasten. Brie ven no. 4397 bur. van dit blad. Groote goed onderhouden te koop gevraagd van verzame laar. Br. No. 4395 bur. v. d. blad. GLAS in alle maten voorhanden SLAGER Schagchelslraat - Telef. 10631 Voor één les vragen wij: Voor een andere les; Deze week beginnen de lessen# Inlichtingen bij: KWEKKEBOOM Tel. 14441 Privéles, vlug, goed, billijk. LEOPOLDS ENCYCLOPAEDIE thans compleet in 3 dln„ voorhanden bij Boekhan del Van Cittert, Spekstr. 14. Tel. 10839. INKOOP VAN 4 JAN FORTGENS V GR. HOUTSTRAAT 109 t NAAST CINEMA PALACE v TELEF, 13700 de courant waarin gij met *t meeste succes ADVERTEERT

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3