Haarlems Dagblad Ontbijten. Het Vademecum Duitsche luchtmacht Zondag fel in den aanval. Aciik.et.en etii. 58e JAARGANG No. 17584 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N.V Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuidet Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825 Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Maandag 14 October 1940 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15. Groentjes zie rubriek. DE UITREIKING DER BROOD- BONBOEKJES. In Haarlem een regelmatig verloop. Zooals onze lezers weten heeft er verleden week Woensdagmiddag in de zitting van den Haarlem- schen gemeenteraad een uitvoerige gedachtenwis- seling plaats gehad naar aanleiding van klachten van ingezetenen over het lange wachten bij het in ontvangstnemen van distributiebescheiden. De Burgemeester verzekerde, dat alles gedaan zou worden om het wachten in de rij in het vervolg zooveel mogelijk te voorkomen. Vandaag is de uitreiking van broodbonboekjes begonnen en tot ons genoegen kunnen we mede- deelen, dat er nu inderdaad' geen reden tot het uiten van klachten bestond. Te half elf vanmor gen namen we een kijkje bij de lokalen in de Mole- naerstraat, Berkenstraat en bij het Distributie kantoor aan de Zijlstraat. Daar verliep alles heel vlot. Alleen bij het gebouw van den Protestanten bond aan de Berkenstraat stond een kleine rij, maar het wachten duurde hier nog geen tien minu ten. Ook bij het lokaal in de Badhuisstraat, waar de ingezetenen van Haarlem Zuid geholpen werden verliep alles uitstekend. HERFST. De bladeren vallen, de hoornen ont doen zi(jh van hun zomerpracht en het aspect van de natuur kondigt de nadering van den winter aan. (Foto Weltbïld.) Geen brood afleveren zonder bonnen. Waarschuwing aan de bakkers van Haarlem en omgeving. De bakkers in Haarlem en omgeving ontvingen, in overleg met den leider van den Distributiedienst te Haarlem, een waarschuwing van de Plaatselijke Bakkerij-Commissie, onder geen voorwaarde brood af te leveren, zonder daarvoor een overeenkomstige bon in ontvangst te nemen. Niet-nakoming van deze bepaling brengt zoowel kooper als verkooper in gevaar veroordeeld te wor den tot de straffen in de Distributiewet vastge legd. De Plaatselijke Bakkerij Commissie dringt er in het belang vétn de bakkers en tevens in het belang van een regelmatige broodvoorziening bij het pu bliek op aan met het bovenstaande terdege reke ning te houden. Aan de aan de bakkers gezonden circulaire ont- leenen wij nog het volgende: Het is ons bekend, dat de Distributiedienst tegen het verkoopen en afleveren van brood, zonder dat daarvoor een overeenkomstige bon wordt ingeno men, sterke maatregelen zal gaan nemen en niet zal schromen, de bij de Distributiewet bepaalde straffen toe te passen. Hierbij wordt nog opgemerkt dat de Politie nauw samenwerkt met den Distribu tiedienst om overtredingen vast te stellen. Men houde zich dus aan de voorschriften en ver- koope geen broodje zonder bon, ook niet b.v. een oud broodje z.g. voor den hond. Wordt dit toch gedaan, dan heeft men de gevol gen aan zich zelf te wijten. Verder komt het voor, dat bakkers 's Woensdags en soms nog later, bonnen in ontvangst nemen, die slechts tot Dinsdag geldig waren. Zij doen dit, omdat zij de bonnen geldig tot Dins dag, nog Woensdag bij den Distributiedienst kun nen inleveren. Men handelt zoo tegen de wettelijke voorschrif ten. daar de bonden slechts geldig zijn gedurende de hiervoor vastgestelde periode. Wij raden ieder, hieraan de hand te houden, daar bij ontdekking, moeilijkheden niet zullen uitblij ven. Nederland's bevolking nam in 9 jaar met ruim 11% toe. De uitgave van het Centraal Bureau voor de statistiek „Bevolking en Oppervlakte der gemeen ten van Nederland op 1 Januari 1940" bevat beJhal- ve het bevolkingscijfer voor iedere gemeente per 1 Januari 1940, ook gegevens over de procentueele toeneming of afneming van het aantal inwoners per gemeente over het 9-jarig tijdvak 1 Januari 1931 1 Januari 1940. De bevolking van het rijk nam in deze jaren toe met 11.3 pet. In 38 gemeenten bedraagt de bevol kingstoeneming meer dan 30 pet., het hoogste toenemingspercentage vertoonden Maartensdijk (175 pet.) en Vlaardinger-Ambaoht (176 pet.). Van de 1054 gemeenten in Nederland is de bevolking afgenomen in 209 gemeenten, alle met minder dan 20.000 inwoners. De grootste afneming valt waar te nemen in Hellevoetsluis met 35 pet. Per provincie naar 5 gemeentegroepen is onder zocht de invloed van het geboorteoverschot en het vestigings- resp. vertrekoverschot op de bevol- kingstoer.eming. Alle provinciën, evenals de groe pen van gemeenten minder dan 20.000 inwoners ge ven een vertrekoverschot te zien, met uitzondering van de provinciën Noord- en Zuid-Holland en Utrecht. De grootste bevolkingstoeneming komt voor in de provincie Utrecht (18 pet.), bestaande uit een boorteoverschot van 11.1 pet. en een vestigings overschot van 6.9 pet. Zeeland vertoont de laagste bevolkingstoer.eming 3.0 pet. bestaande uit een ge boorteoverschot van 7.9 pet. en een vertrekover- «dhot van 4.9 pet. (De Voedingsraad heeft met na druk gewezen op het groote belang van rustig ontbijten.) Vrienden, stelt ge goed ontbijten Niet op pi'ijs, dat zou me spijten, Stelt ge 't echter wèl op prijs, Wees dan wijs; Hoed u dan voor haastig schrokken Van te onbehouwen brokken, Wees geen holle-bolle-Gijs. Vang den dag steeds aan met bouwen Aan uw lichaam, niet met stouwen Of g'een koffer pakken moet, Met veel spoed; Kom iets vroeger uit de veeren, Om uw eerste maal te eeren, Dan doet het ontbijt u goed. Het ontbijt zal u slechts sterken, Voor gij uittrekt om te werken, Als g'u rustig eraan wijdt, Gun u tijd; Laat mij als een leus bepleiten: Ook al heet het dan ont-bij ten, Hoofdzaak blijft toch, dat ge bijt. Doodelijk verkeersongeluk te Haarlem. Wielrijder door de tram gegrepen. Zaterdagmorgen wilde de 65-jarige wielrijder J. de V. in de Middenlaan te Haarlem achter een stilstaande tram omrijden. Hij bemerkte daar bij te laat dat van den anderen kant een tram naderde. Hoewel de bestuurder nog trachtte door sterk remmen een aanrijding te voorkomen, mocht hem dit helaas niet gelukken. De wiel rijder werd gegrepen en. tegen den grond ge slingerd. Hij kreeg een ernstige hoofdwonde en overleed ter plaatse. Het stoffelijk overschot werd door leden van den Ongevallendienst per ziekenauto naar de Maria-Stichting ver voerd. Nog een aanrijding in de Middenlaan. Zondagmiddag heeft in de Middenlaan een dergelijk ongeluk plaats gehad. Daar fietste te kwart over één de 52-jarige G. B., die blijkbaar hardhoorend is, in de richting van Heemstede. Toen hij bemerkte, dat er een tram achter hem aankwam, maakte hij een zwenking naar links. Hij werd toen gegrepen door een tram, die van de tegenovergestelde zijde naderde en eenige meters ^neegesleurddaarna kwam hij onder den baanschuiver terecht. De tram moest worden opgevijzeld om den man te bevrijden. Hij bleek een hersenschudding en wonden aan hoofd en handen te hebben gekregen. Door een dokter en leden van den Ongevallendienst werd hem hulp verleend, waarna hij per ziekenauto naar de Maria-Stichting is vervoerd. Aan beide ongelukken hadden de trambestuur ders geen schuld. Steunpunten der Ver. Staten in Brazilië en Chili? NEW YORK, 14 October. (DNB) De „New-York Times" meldt uit Buenos Aires dat Brazilië en Chili zich bereid hebben verklaard den Vereenigden Sta ten een aantal vloot- en luchtsteunpunten af te staan. Er is niet medegedeeld, waar deze steunpun ten liggen. Chili zal echter op zijn minst een steun punt en wel een plaats bij Valparaiso, Brazilië min stens twee steunpunten, waarvan een in de nabij heid van Para, ter beschikking stellen. De bepaling der ligging is in hoofdzaak van de Véreenigde Sta ten afhankelijk, welke zich zouden hebben belast met de kosten voor de inrichting dezer steunpunten. De overeenkomst is volgens dit bericht het resultaat van niet-formeele besprekingen, die sedert half Juni door Washington zijn ingezet. Een bevestiging van dit bericht der „New York Times" is intusschen tot nu toe nog niet ontvangen. Het nachtelijk optreden der Britsche vliegers. Tegenspraak van Engelsche beweringen. BERLIJN, 14 October (D.N.B.). Het Duitsche weermachtsbericht heeft de laatste dagen her haaldelijk op het feit gewezen dat de Britsche lucht macht overdag elke aanvalshandeling tegen het Duitsche rijksgebied achterwege laat en alleen des nachts vluchten onderneemt. Het ligt voor de hand, zoo verklaart men dienaangaande in bevoegde Duitsche kringen, dat deze nachtelijke aanvalshan- delingen vergelijkenderwijs slechts geringe schade kunnen aanrichten. Daarentegen meldde Reuter dezer dagen dat vernielingen van petroleum instal laties in Duitschland het voornaamste doel van de aanvallen der Engelsche luchtmacht geweest zijn. In Hamburg zouden petroleuminstallaties tot ont ploffing gebracht en in Hannover, Reisholz, Gelsen kirchen, Keulen, Maagdenburg en Leuna zouden branden ontstaan zijn. Tevens beweerden de orga nen van Duff Cooper, dat den Duitschen gevechts- en jachtvliegtuigen binnenkort geen benzine en olie meer ter beschikking zou staan. Hiertegenover worden van bevoegde Duitsche zijde de volgende feiten geconstateerd: 1. De door den officieelen Britschen nieuws dienst beweerde successen belangrijke inrichtingen van de Duitsche benzinevoorziening zijn alle ge fantaseerd. 2. De Duitsche benzinetoevoer is voor elke mo gelijke oorlogsbehoefte gewaarborgd. De voorraden aan benzine en olie zijn thans millïoen tonnen hooger dan bij het begin van den oorlog. De veel vuldige Britsche bomaanvallen op talrijke Neder- landsche plaatsen, die van geen militair belang zijn, werden aan Engelsche zijde als noodzakelijk vnor- gesteld om de „Duitsche invasie" te bestrijden. Elke Nederlander weet natuurlijk, aldus wordt deze mededeeling van bevoegde Duitsche zijde besloten, dat de militaire belangen van Duitschland in Ne derland tot dusver nergens schade ondervonden .hebben. Duitsche militaire missie in Roemenië aangekomen Formaties Duitsche jagers als aanvullende bescherming der Roemeensche olievelden Het D. N. B. meldt: In verband met de garantie, die te Wee- nen tegenover Roemenië aanvaard is, heeft de Duitsche regeering overeenkomstig de Roemeensche wenschen een Duitsche mi litaire missie benevens de noodige instruc tieformaties naar Roemenië gezonden en tegelijkertijd formaties Duitsche jagers als aanvullende bescherming van de Roemeen sche olievelden naar Roemenië overge- plaats. De Duitsche weermachtsformaties zullen dienen als onderwijs- en instructie troepen bij den herbouw van de Roemeen sche weermacht, die door het hoofd van de Roemeensche regeering, generaal Antones- cu, geëntameerd is en zij zullen na het vol brengen van hun taak weer naar Duitsch land terugkeeren. De met Duischland bevriende regeeringen, die politiek belang zouden kunnen hebben bij de zending van de Duitsche weer machtsmissie naar Roemenië, zijn daar van door de rijksregeering verwittigd. De aankomst der Duitsche missie. Uit Boekarest meldt het D. N. B.: Zaterdag middag om twaalf uur is op het koninklijk sta tion in Baneasa bij Boekarest, dat met de Duitsche en Roemeensche vlaggen feestelijk was versierd, een trein met de leden der Duit sche militaire missie aangekomen, die op ver langen van de Roemeensche regeering de toe komstige opleiding van het Roemeensche leger zal steunen. Op het station waren ter verwelkoming ver schenen de plaatsvervangende premier en commandant van de legionnaire beweging, Ho- ria Sima, de minister van buitenlandsche za ken, Sturdza, de onderstaatssecretaris van het ministerie van oorlog, generaal Pantazi, de chef van den generalen staf van het Roèmeensche leger, generaal Joanitiu en hooggeplaatste of ficieren van het Roemeensche leger. Een eere compagnie met vaandels en muziek was opge steld. De legionnaire beweging had krachtige delegaties in groene hemden gezonden, die op op het station werden opgesteld. Voorts waren verschenen de leden van de Duitsche legatie, de Italiaansche gezant, de zaakgelastigden van Spanje en Japan en de militaire attachés van deze landen. Als eerste stapte de leider der Duitsche mili taire missie, de generaal der cavalerie Hansen, uit den trein. Hij werd door den Duitschen ge zant voorgesteld aan de Roemeensche officieren. Onder de tonen der Duitsche en Roemeen sche volksliederen inspecteerde generaal Han sen vervolgens de eere-compagnie. In aansluiting hierop richtte in de receptie zaal van het station de chef van den generalen staf van het Roemeensche leger, generaal Joani tiu, in opdracht van den leider van den staat, generaal Antonescu, hartelijke woorden van verwelkoming tot den leider der Duitsche mili taire missie. Hij herinnerde aan de in niet al te ver verleden reeds eenmaal voorgekomen sa menwerking tusschen de beide legers en sprak van Haarlem's Dagblad wil Uw gids zijn op het gebied der overheidsmaatregelen. Een abonnement voor een jaar kost slechts 5.75. Wekelijks ontvangt U de aanvul lingen gratis toegezonden. de hoop uit dat het nieuw te beginnen tijdperk dezelfde vruchtbare gevolgen zou hebben als toen en een definitief samengaan der beide landen zou beteekenen. Generaal Hansen antwoordde met woorden van dank voor de hem en zijn officieren ten deel gevallen begroeting door het Roemeensche leger en de bevolking en voor de bewezen eer. De Duitsche weermacht heeft zeer bereidwillig ge volg gegeven aan het verzoek van den leider van den Roemeenschen staat om een militaire mis sie te zenden, teneinde haar ervaringen ten deel te laten vallen aan het Roemeensche le ger. Hij en zijn geheele missie zullen zich zon der voorbehoud in dienst van deze taak stel len. Van het station begaf generaal Hansen zich, vergezeld door den Duitschen gezant en den Duitschen militairen attaché naar het ge bouw van den minister-president om den leider van den staat, generaal Antonescu, een be zoek te brengen. De officieren der missie, onge veer veertig in getal, begaven zich naar hun verblijven. GEMEENSCHAPPELIJK BELANG VAN DUITSCHLAND EN ROEMENIc. Het D.N.B. deelt voorts mede: Toen de leiding van de Duitsche politiek tezamen met het fascistische Italië in Weenen met Roeme nië tot overeenstemming kwam het nieuw te vor men land te garandeeren, was zij zich ervan bewust dat zij daarmede tegelijkertijd een bijzondere taak op zich genomen had, aldus schrijft de „Diploma- tisch-politische Korrespondenz" in een commentaar op de aankomst van de Duitsche instructietroepen in Roemenië. Het Roemeensche volk zal hierdoor het gevoel van veiligheid gegeven worden, dat het na de hevige schokken en ontgoochelingen, die de staat heeft doorgemaakt, thans werkelijk in rust en vrede zijn economischen en socialen opbouw te hand kan nemen. Het gelukken van deze taak vormt voor Duitschland en Roemenië een ge meenschappelijk belang. Het rijk heeft niet geaar zeld zijnerzijds tot de consolïdeering, ook voor zoo ver de militaire paraatheid van Roemenië in aan merkingkomt, een bijdrage te leveren. Deze bij drage bestaat hierin dat de Duitsche soldaten, die in Roemenië in den geest van de garantie als sym bool van de bereidwilligheid tot werken zullen optreden, tegelijkertijd hun rijke technische oor logservaringen aan het Roemeensche leger ter be schikking zullen stellen en generaal Antonescu by het oprichten van een sterk Roemeensch leger zul len helpen. Het feit, dat Engeland zich over de jongste ont wikkeling ergert, zoo gaat de „Diplo" verder, is maar al te goed te begrijpen. In herinnering aan de mooie tijden van het tijdperk-Titulescu heeft men in Londen reeds de grootste verwachtingen gekoes terd om met behulp van lieden zooals Tilea Roe menië tegen het Rijk te kunnen laten optreden. Men heeft toendertijd aangenomen dat het Roemeensche volk zoo maar hierin zou berusten, wanneer op zijn bodem en op kosten van zijn nationale volkshuis vesting sabotage gepleegd zou worden op de voor het leven noodzakelijke objecten van het land. Thanë hebben de dingen een precies hieraan tegen gestelden loop genomen. Roemenië, dat zich weer bewust werd van zijn Europeesche solidariteit, aldus schrijft de „Diplo" verder, heeft op het juiste oogenblik den Engel- schen saboteurs en hun lastgevers belet hun bedrijf verder uit te oefenen. Indien Groot-Britt.annië thans, zooals het openlijk in Londen wordt ver kondigd, tegen de Roemeensche petroleumbronnen soortgelijke plannen in het schild voert als des tijds tegen Bakoe, dan moet het dit land duidelijk zijn, dat, dank zij de waakzaamheid van het rijk, de tijd van zijn laffe overvallen in Europa voorbij Ondergrondsch station te Londen door bom getroffen. Bouw van bomvrije onderaardsche woningen. STOCKHOLM. 14 Oct. (DNB) Naar „Dagens Ny- leter" meldt, is bij de Duitsche nachtelijke aanval- 'en op Londen ook een ondergrondsch station ge troffen door een bom. In dit verband is een inter view van bijzonder belang, dat Sir John Reith. de leider der wederopbouwwerkzaamheden, heeft toe gestaan aan een reeks buitenlandsche journalisten. Hij verklaarde o.a. dat de taak. die men hem had opgedragen, ongehoord moeilijk is. Na iederen nieuwen luchtaanval moeten steeds meer woningen voor de bevolking worden gevonden. Het is niet vol doende woningen in beslag te nemen, die toevallig leeg staan, omdat de eigenaars gedwongen of vrij willig uit Londen zijn geëvacueerd. De winter staat voor de deur en daarom moet het woningprobleem te voren opgelost worden. Men zal bomvrije, onder aardsche woningen voor massa-inkwartiering in richten. Om te beginnen moeten echter eerst eens de puinen der ineengestorte gebouwen worden op geruimd op de plaatsen, waar deze ondergrondsche woningen gebouwd zullen worden. Onder auspiciën van de roeivereenifcing „WilleniIIT' is Zater dag een wherry-rond vaart door de Amster- damsche grachten ge houden. Deelnemers passeeren de O.Z. Kolk, een der meest typische oud-Amsterdamsche plekjes. (Foto Pax Holland) Bommen op een reeks havenwerken. Operaties in den afgeloopen nacht voortgezet. BERLIJN, 14 Oct. (D.NB.) Geweldige steekvlammen schoten omhoog uit een elec- trische centrale ten Noorden van de Theems, welke bij de vergeldingsaanvallen van sterke Duitsche luchtstrijdkrachten op Londen Zon dag nauwkeurig gemikte bomtreffers had ge kregen. Ook een feeks havenwerken, o.a. de India- en de Victoria docks, leden tijdens dit optreden groote schade. In andere stads- deelen werden geweldige ontploffingen en. groote branden waargenomen. Ook een troe penkamp in een voorstad van Londen werd doeltreffend met bommen bestookt. Een vliegtuig van een Duitsch gevechtseskader, dat was opgestegen om weerberichten te verza melen. ontdekte" Zondagmiddag in de monding van de Theems een convooi van middelbare grootte. Daar de meegenomen bommen reeds waren uitgeworpen, ondernam de bestuurder ver scheidene malen in duikvlucht aanvallen met de machinegeweren op het convooi. waarbij hij tot de uiterste grens daalde. Het gelukte hem een der koopvaardijschepen in brand te schieten. Twaalf vijandelijke jagers, die zich in de buurt van het convooi ophielden, vermeden het met het Duit sche vliegtuig in contact te komen. De Duitsche machine kon haar aanval onbelemmerd uitvoeren. Een jachteskader. dat Zondagmiddag ter be scherming van Duitsche bommenwerpers aan den aanval op Londen deelnam, geraakte in de buurt van de Engelsche zuidkust in luchtgevechten ge wikkeld met een sterke formatie Engelsche jagers van het type Hurricane. De Duitsche jagers scho ten negen vijandelijke toestellen neer. Eigen ver liezen waren er niet. Zondagmiddag stegen opnieuw Duitsche ge vechtsvliegtuigen op om Londen aan te vallen. Weer werden vooral de „docks" en belangrijke militaire complexen in de groote monding van de Theems met bommen bestookt. Groote ont ploffingen in de India docks konden worden waargenomen. Ook werd herhaalde malen een troepenkamp aan de Zuidkust van het Britsche eiland aangevallen. De Duitsche bommenwerpers konden hun opdracht ongestoord uitvoeren. Er ontstonden geen luchtgevechten, hoewel zich boven Londen en de Theems ongeveer honderd Engelsche jagers bevonden. De Britsche jagers onttrokken zich blijkbaar onder indruk van de Duitsche superioriteit in de lucht aan elk ge- vecbtscontact en ontweken ook eiken aanval, welke de begeleidende Duitsche jagers wilden ondernemen. Spoedig na het invallen van de duisternis stegen Zondag de eerste formaties Duitsche gevechtsvliegtuigen op om tot den nachtelij ken aanval tegen Londen en andere belang rijke industriesteden in Engeland over te gaan. Sinds dien is formatie na formatie onafge broken opgestegen. Men kan aannemen, dat Londen in den nacht van Zondag op Maan dag weer voortdurend luchtalarm heeft ge had. Bommen op ziekenhuis te Munster. In den nacht van Zaterdag op Zondag is naar het D.N.B. verder mededeelt het uni versiteitsziekenhuis van Munster door Britsche vliegtuigen met bommen bestookt. Eerst zwerm den de Engelsche machines langen tijd boven het ziekenhuis, dat gekenteekend is met groote Roode Kruisteekens. Er zijn vier explosieve bom men geworpen. Hiervan viel er een op het hy giënische instituut van het ziekenhuis. Voorts werden twee woonhuizen in de onmiddellijke nabijheid getroffen en ernstig beschadigd. Tij dens den aanval was het helder maanlicht zoo dat 't landschap duidelijk zichtbaar was.Hetis daarom slechts aan een gelukkig toeval te dan ken, dat andere deelen van het ziekenhuis niet zijn getroffen. Personen werden gelukkig niet gewond, daar ieder zich in den schuilkelder be vond. In de nabijheid van het ziekenhuis wor- dan geen militaire objecten aangetroffen. Na het werpen van hun bommen bleven de Britsche vliegers nog geruimen tijd boven het zieken huis rondcirkelen. In den afgeloopen nacht zijn de Engelschen met weinig vliegtuigen en afzonderlijk vlie gende toestellen naar West- en Noord-Duitsch- land gevlogen. Zij kwamen slechts boven enkele streken van het grensgebied. Eenige woonhuizen werden beschadigd. De bovenbouw van een zij spoor naar een fabriek werd op een plaats ver nield. Verscheidene bommen vielen op het open veld. Er ontstond geen militaire schade. Het is uw voordeel en dus de moeite waard, U geregeld af te vragen, of U niet reden hebt een GROENTJE in HAARLEM'S DAGBLAD plaatsen. Doe het nu en profiteer ervan. HEDEN: 10 PAGINA'S. P. Gasus: Ontbijten. pag. 1 Menschen in Amsterdam pag. 3 Uit de Pers. pag5 Criticus over den wedstrijd E.D.O. Hilversum. pag. 7 J. B. Schuil: Nieuw Leven speelt „Hanengevecht". pag. 2 K. de Jong: Ledenconcert der H.O.V. pag. 2 Flitsen: Uitgaan. pag. 3

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1