Weer bommen op ons land F IET SLICHT 1 AGENDA. N.V. De Kennemer Bankvereeniging WANDGEDIERTE KORT EN BONDIG. De verduistering (UN/Ï IN IITÏEEENL LEDENCONCERT. „Hanengevecht". MAANDAG 14 OCTOBER 1940 HA'ARLE M'S DAGBLAD' Drie dooden te Vlaardinger-Ambacht AMSTERDAM, 12 October. Het A.N.P. meldt: Terwijl Zaterdagavond de maan helder op de stad scheen en alom een duidelijk licht verspreidde, hebben wederom Engelsche vliegtuigen bommen op woonwijken in Amsterdam Zuid en Noord ge worpen, Gelukkig vallen hierbij geen slachtoffers te betreuren. Er zijn slechts vijf licht gewonden. In Zuid zijn vier bommen ingeslagen. De eerste bom kwam terecht aan de achterzijde van het monument voor burgemeester Tellegen voor de P. L. Takstraat. en wel precies in het midden van een plantsoen. De bom werd in de aarde gesmoord. Wel zijn in de omgeving zeer veel ruiten gespron gen, doch de enkele scherven die rond vlogen veroorzaakten vrijwel geen schade. Hier deden zich dan ook geen persoonlijke ongelukken voor. De tweede bom sloeg in het wegdek op den hoek van de David Blesstraat en de Corn. Springer straat. Deze veroorzaakte ernstige schade aan het perceel Springerstraat 35. Rondvliegende klinkers sloegen gaten in de buiten- en binnenmuren, terwijl dè deur Ingedrukt werd en de ramen uit de sponningen vlogen. Ook de perceeelen 33. 36 en 34 zijn ernstig beschadigd. Merkwaardiger wijze sloeg de bom juist naast een op de straat geparkeerde bakfiets van een melkboer, zonder dat dit vehikel groote schade opliep. Het bleef op den rand van den krater staan. Wel moest een boom het ontgelden, welke in stukken brak. De ravage in de omgeving was ook hier zeer groot. De derde bom kwam neer in den tuin van het perceel J. L. Lievenstraat 70. Dit perceel en het perceel 72 werden van onder tot boven aan de achterzijde zwaar beschadigd. Gelukkig zijn ech ter geen plafonds naar beneden gekomen, zoodat de bewoners niet onder het puin bedolven werden. Hieraan is het dan ook te danken, dat hier slechts drie gewonden zijn. Het aan de overzijde van het blok gelegen perceel van Woustraat 243. kreeg aan de achterzijde ook schade. Een zieke, die in dit perceei te bed lag. is aan een groot gevaar ont snapt, doordat de warandadeur van zijn slaap kamer naar binnen sloeg en juist naast het 'oed terecht kwam. Van vrijwel alle huizen in dit blok zijn de ruiten gesprongen. De vierde bom is evenals de eerste in een plant soen terecht gekomen en wel midden in het van Borsenburgerplein. Hij sloeg een grooten krater in den grond en vernielde alle ruiten in de om geving. Twee personen liepen lichte verwondingen op In Noord sloegen twee bommen m een weiland en twee kwmen in het water terecht Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het A.N P. meldt voorts: Engelsche vliegers hebben in den nacht van Vrijdag op Zaterdag in Vlaardinger-Ambacht brandbommen neerge worpen. waardoor in negen huizen brand ont stond. welke evenwel snel gebluscht kon worden. Rotterdam werd opnieuw door brisantbommen getroffen. Twee mannen en een meisje werden gedood, twee personen werden zwaar gewond. Vele ruiten in de omgeving van den Schiedamscheweg werden vernield. Te Beers in Noordbrabant kwamen zes brisant bommen neer. waarvan verschillende op de jeugd herberg „De Witte Bergen". Een jongen werd ge dood. Engelsche vliegers deden voorts een poging het havengebied van Amsterdam te bombardeeren. Bijna alle bommen kwamen evenwel in het water terecht, waarbij een steiger en een klein schip werden beschadigd. Een persoon werd gewond en er werd veel schade aangericht aan de ruiten in de omgeving. Tenslotte wierpen Engelsche vliegers nog op tien andere plaatsen van het land bommen, zonder evenwel noemenswaardige schade aan te richten. Verder meldt het A.N.P. nog: Zaterdagmorgen bij het aanbreken-van den dag zijn wij ons gaan overtuigen van de schade, welke de Vrijdagavond uitgeworpen bommen op Vlaardingen hebben aan gericht. Hierbij bleek, dat een brisantbom, die van groote hoogte is uitgeworpen, terecht is ge komen op het pand Hoogstraat 166. Dit pand werd totaal vernield. Van het daarnaast gelegen pand. Hoogstraat 163. dat door een open trap met nr 166 is verbonden, is een groot deel van den zij muur weggeslagen. Ook hier werden de bewoners die zich allen in de woonkamer bevonden, slechts licht gewond. Voorts viel een bom in de Kuiper straat voor de bokklngrookerij van den heer Maarleveld. Dat huis werd voor een gedeelte ver woest. De derde bom kwam neer aan de achter zijde van dc panden Afrol 14, 16. 18. waar resp. de gezinnen Van der Ende. Elshout en Kalisvaart wonen. Daar waren de gevolgen ontzettend. Zoo als reeds gemeld werd de 53-jarige D. van der Ende on slag gedood, terwijl ook de 15-jarige Corrie Elshout onder het puin werd bedolven. Eerst Zaterdagmorgen heeft men haar lijkje kunnen bergen. Voorts vonden den dood de 20-jarige G A C. Lin-sen. en de 17-jarlge J van Toor. die zich in de nabijheid bevonden van de bominslagen in de Hoogstraat en de Kuiperstraat. In het zie kenhuis zijn ernstig gewond opgenomen de 18- jarige D. van der Ênde. de 20-jarige J. Klos. de 52-jarige mej. Vlaspolder, de 17-jarige Rietje Elshout en de 15-jarige Henny van Enden. Een dezer slachtoffers de 18-jarige D. van der Ende is Vrijdagavond na aankomst in het ziekenhuis nog aan de opgeloopen verwondingen overleden, zoodat thans reeds 5 dooden te betreuren zijn. De overige gewonden konden, na te zijn verbonden, het ziekenhuis verlaten. Ook in de raadszaal zijn nog vele personen door de E.H.B.O. en het Roode Kruis behandeld. De verslagenheid onder de bevolking te Vlaar dingen is zeer groot. HET BOMBARDEMENT VAN AM STERDAM. AMSTERDAM, 12 Oct. (A.N.P.) In het Bin nengasthuis is heden overleden de 34-jarige brandwacht M. ten Wolde, die bij het bombarde ment te Tuindorp-Oostzaan zwaar werd gewond. De toestand der overige gewonden is nog steeds levensgevaarlijk. IET ÖP HET MERK" ROTODYtf Vèrkoj^baor den Erkenden Rijwielhandel. (Adv. Ingez. Med.) Heden: MAANDAG 14 OCTOBER. Palace: „Jij bent mijn leven", 2, 4.45 en 7 uur. Frans Hals Theater: „Wittebroodsweken", 2.30 en 7 uur. Luxor Theater: „Es war eine rauschende Ball- nacht", 2.30 en 6—9.30 uur rioorl. voorstelling. Rembrandt Theater: „Trenk de Pandoer'', 2.30, 4.45 en 7 uur. DINSDAG 15 OCTOBER. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds HOUTPLEIN 8 TEL. 13829 (3 LIJNEN) VERHUUR VAN S A F E-L O K E TTE N IN ONDERGRONDSCHE LIPS' KLUIS (Adv. Ingez. Med.) (Adv. Ingez. Med.) GEGARANDEERD TOTALE UITROEIING. Fa. H. v. LOON - TELEF. 23037 MARNIXSTRAAT No. 116 HAARLEM Zuiveraar van Rijks- en Gemeentegebouwen (Adv. Ingez. Med.) - De 6-jarige jongen C. F. uit de Atjehstraat te Rotterdam is bij het spelen in de Maashaven eraakt en verdronken. De Tweede Noodbeurs te Eindhoven, die thans is afgeloopen. heeft den omzet van de Noodbeurs in Augustus overtroffen. Het bestuur van de Noodbeurs heeft het plan, op 14, 15 en 16 Januari een derde Beurs te houden. Onder overgroote belangstelling heeft Zater dagmiddag om 4 uur de officieele opening plaats gehad van het Protestantsch Ziekenhuis voor Bussum, Naarden, Huizen en Muiden, gelegen bij den Rijksweg te Naarden. ZONSONDERGANG 18.5? ZONSOPKOMST 8.04 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. Maansopkomst 18.08. Ondergang 6.59 Schijngestalten der maan 16 Oct. V.M. 24 Oct. L.K. 30 Oct. N.M. 6 Nov. E.K. Rioleeringswerken. Het maken van rioolwerken in de Dreef, het Lorentzplein en de Wilhelminalaan te Haarlem is opgedragen aan de fa. Joh. Dienaar en Zn. te IJmuiden voor f 78463. UITVAART KANUNNIK M. W. A. WIJTENBURG. In de kapel van het St. Josephgesticht te Bloe- mendaal werden Zaterdagmorgen de plechtige Metten voor de zielerust van kanunnik M. W. A. Wijtenburg gezongen door dr. C. J. Henning regent van „Hageveld" en de Lauden door vicaris N. N. A. Ammerlaan. De pontificale Requiemmis werd opgedragen door den Bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers. In de kapel waren zeer velen aanwezig. Na de oontificale uitvaart werd de rijkrede uit gesproken door mgr. L. J. Willemborg, pastoor te Bloemepdaal. Hierna had de begrafenis plaats op de begraaf plaats der Eerw. Zusters van het St. Joseph gesticht op „Dennenheuvel". De absoute werd ver licht door mgr. J. P. Huibers. HEDENMIDDAG CONCERT OP DE GROOTE MARKT. Hedenmiddag zal een Duitsch militair muziek corps uit Den Haag van 4 tot 5 uur op de Groote Markt een uitvoering geven. LOUIS CONTRAX OVERLEDEN. AMSTERDAM, 14 October (A.N.P.) Op 66- jarigen leeftijd is na een langdurige ziekte over leden de heer Louis Contran. Contran begon reeds op 16-jarigen leeftijd zijn loopbaan als komiek en was later vele jaren ver bonden aan het revuegezelschap van Henri ter Hall. Nadien trad hij op als humorist in de grootste theaters. Ook is hij geruimen tijd voorzitter der Ned. Artistenvereeniging en later penningmeester der Ned. Artisten-organisatie geweest. DR. C. B. HYLKEMA 70 JAAR. Vandaag herdacht Dr. C B. Hylkema, emeritus predikant bij de Doopsgezinde Gemeente te Haar lem zijn zeventigsten geboortedag, bij gelegenheid waarvan hij vele bewijzen van belangstelling, zoowel schriftelijk als in den vorm van een aan tal bloemstukken mocht ontvangen. Slot defect? Tel. 11493 DeSleutelspecialist. L.Veerstr. 10 (Adv. Ingez. Med.) Stationschef Van Doorn vertrokken. Aan den heer L. C. van Doorn, stationschef te Haarlem, aan wien met ingang van 15 October a.s. wegens het bereiken van den pensioengerech tigden leeftijd eervol ontslag is verleend, is een hartelijk afscheid ten deel gevallen. Namens de directie der Nederlandsche Spoorwegen in Utrecht werd hij op hartelijke wijze toegesproken door den heer W. R. Blankert, hoofdinspecteur, en ook door den heer G. J. L. Francot uit Haarlem. Na mens het stationspersoneeel werd den scheiden den chef een tuinbank geschonken door den heer J. L. Pfundt, die dit ook van vriendelijke woorden vergezeld deed gaan. De heer Van Doorn dankte voor al deze bewij zen van sympathie ONVERWACHT DEN WEG OVERGESTOKEN. Een echtpaar wandelde Zondagmiddag kwart over twaalf over de Zijlbrug bij den Kinderhuis singel te Haarlem. De man bleef voor het verkeer even op den vluchtheuvel wachten, maar zijn vrouw stak, zonder op het verkeer te letten, schie lijk den weg over. Zij werd door een vrachtauto gegrepen, met het gevolg dat zij een ernstige hoofdwond kreeg, die een schedelbasisfractuur veroorzaakte. Door een dokter en leden van den Ongevallendienst werd zij voorloopig verbonden, waarna zij per ziekenauto naar de Maria-Stich- ting werd vervoerd. CENTRALE COMMISSIE VAN HET PROVINCIAAL VERZEKERINGSWEZEN. In overleg met de Commissie voor het Verzeke ringsbedrijf heeft zich gevormd de Centrale Com missie van het Provinciaal Verzekeringswezen, tot medewerking waaraan zich in principe de be sturen van de navolgende vereenigingen hebben be reid verklaard: 1. De Ned. Bond van Makelaars in Vaste Goe deren, Hypotheken en Assurantiën, secretariaat: Nassaustraat 14, Haarlem. 2. De Bond van Provinciale Assurantiekantoren, secretariaat: Keizersgracht 586, Amsterdam. 3. De Ned. Bond van Assurantiebezorgers, se cretariaat: Nic. Maesstraat 38, Amsterdam. 4. De Bond van Vereenigingen van Vertegen woordigers van Verzekering-Maatschappijen en Ziekenfondsen, Bondskantoor: Nassaukade 107, Amsterdam. Deze Centrale Commissie, waartoe andere re presentatieve organisaties kunnen toetreden, zal mede deel uitmaken van het in wording zijnde Verzekerings-Verbond. Haarlemsche Orkestvereeniging. De H. O. V. heeft Zondagnamiddag het nieuwe concertseizoen geopend met een ledenconcert. Ledenconcerten op Zondagnamiddag: men kent die in het Amsterdamsche Concertgebouw, in het Haa; sche Geb. v. K. en W. en ook elders, sinds onheuge lijke jaren. Maar hier in Haarlem zullen we er nog aan moeten wennen. Het ontbreken der avondklee- ding zullen we straks ook op de Bachconcerten gewaar worden. Maar wat doet het er tenslotte toe? Naar een concert dient men te gaan om muziek te hooren en niet om rokcostuums of uitgesneden japonnen te bewonderen. Ik moet zelfs bekennen dat het gebrui kelijke gala me wel eens lichtelijk geïrriteerd heeft, in zooverre dat een maatschappelijke scheidingslijn trok tusschen de speellieden en de hoorders en dat ik meermalen eenigen tegenzin heb moeten over winnen om me vóór een solistisch optreden in een prestidigitateursdos te steken, al wist ik dat ik nooit op het podium mijn mouwen behoefde op te slaan om te laten zien dat er niets in verborgen zat. Een dirigent haalt cr ook zyn tooverstaf niet uit. Om deze costuumfilosofie te besluiten wil ik alleen nog vertellen dat de pianist Percy Grainger de eerste was, dien ik, jaren geleden, op een namiddagconcert van het Concertgebouw zag spelen, terwijl hij een fantasiecostuum droeg, Mengelberg en de orkest leden echter in avondkleeding waren. Dat gaf toen een vreemd contrast, maar de solist had het bij het rechte eind! Nu Zondagmiddag was Cor de Groot de solist en hij speelde Beethoven's Vijfde Concert, terwijl Toon Verhey het orkest leidde. Over dat meestberoemde aller Pianoconcerten, op. 73 en niet op. 58, zooals in t programma stond, want dat is het Vierde behoef ik niets mee te deelen. We hebben het, ook Er is ruime aam oer van kleine visch aan den afslag te Scheveningen. De garnalen, welke als een bijzondere lekkernij bekend staan, worden direct na de vangst aan boord gekookt. (Foto Schimmelpenning!!.)' op H. O. V.-concerten, ettelijke malen gehoord in verscheidenheid van reproductie: stoer, romantisch, geparfumeerd, correct, slordig en wat niet al! Cor de Groot's vertolking hield m.i. wel het juiste mid den tusschen het al te strakke en het al te geroman- tizeerde. Zij versmaadde geen gevoeligheid, waar de momenten daartoe aanleiding gaven, zooals in de tweede themagroep van het Allegro en in het Adagio, maar ze behield steeds een mannelijk ka rakter, toonde bovendien de noodige schittering en was correct, bezonken, overtuigd en overtuigend. En beter samenspel dan Verhey en het orkest Raven kon men bezwaarlijk verlangen. De blijken van groo te waardeering bleven dan ook niet uit. Dit Concert in Es van een der groote B's nam het eerste deel van den namiddag geheel in heslag. Na de pauze volgde een werk, ook in Es, van een ande ren B, die tegenwoordig ook tot de grooten gerekend wordt: de Vierde of „romantische" Symphonie van Anton Bruckner. Waarom de componist speciaal deze Symphonie als „romantische" onderscheiden heeft, zal niet voor iedereen verklaarbaar zijn. Want de kenmerken der „hoog-romantiek", als de plotse- lingen scherpe wisselingen der stemming, 't zwelgen in persoonlijke gevoelens, de ontvankelijkheid voor natuurindrukken, het ten achter stellen van de klas- feieke schoonheid en regelmaat der vormen bij de spontaneïteit der uitdrukking, die kenmerken be zitten Bruckner's Symphonieën alle en dat zelfs ir zeer hooge mate. Het „romantische" der Vierde moet dan opgevat worden als in 't bijzonder de ro mantiek van de Duitsche wouden. Zonder een toe lichting in dien zin zou men die bedoeling misschien alleen uit de jachthoornklanken van het Scherzo kunnen bevroeden. De soms schier wulpsche klan kenkracht, de koraalmelodieën van het koper, de aan de volksmuziek ontleende wendingen, de ge weldige stijgingen en abrupte inzinkingen, de ver rassende modulaties en de matelooze lengte: die vindt men in al zijn Symphonieën weer. Ook het onsamenhangende, dat het volgen moeilijk maakt: dat deze werken nóg langer doet schijnen dan ze in werkelijkheid zijn. omdat de hoorder er geen draad, geen logische ontwikkeling in kan bespeuren. Deze Symphonieën lijken reusachtige improvisaties, zon der vast omlijnd plan, improvisaties, waarin mo menten van de hoogste schoonheid zonder verklaar bare reden plotseling afgewisseld worden door mu zikale leegten. Gustav Mahler heeft Bruckner daar in nagevolgd; die navolging ging hier en daar nog verder, hetgeen ieder zal bemerken, die Mahler's Tweede met Bruckners Vierde vergelijkt. Maar die eigenschappen zijn ook de zwakke zijden hunner werken. Als men mag vooropstellen dat een kunst werk van de hoogste orde schoonen inhoud in schoo- nen vorm moet bieden, volgt daaruit, dat beider Symphonieën die hoogste orde niet benaderen, hoe verschillend beider karakter beider impulsen ook geweest mogen zijn. Ook de waardeering, die ze genieten, loopt uiteen. De eene commentator schrijft, dat Bruckner's Vierde het eerst zijn naam heeft doen verbreiden; de andere, dat de Zevende dat gedaan heeft en oordeelt van de Vierde speciaal de finale een haast onoplosbare puzzle. Genoten hebben we intusschen toch wel van de vertolking, zij het ook niet aan een stuk door. Ge nieten konden we van de prachtige momenten in de doorwerking van het eerste en die van het tweede hoofddeel; van de fraaie koperklanken; van de sono riteit der altviolen in den treurmarsch, en nog zoo veel meer. Toch kan ik niet ontkennen, dat het werk ondanks al zijn rijkdom aari inspiratie en afwisseling me lang viel. En ziedaar nu een merk waardig onderscheid met een werk als Beethoven' Vijfde Concert, dat grootendeels akelig simpel van harmonischen en figuratieven bouw is, maar dat een geslotenheid en een stuwing bezit, die de aan dacht geen oogenblik doen verslappen. Men b' grijpe mij niet verkeerd: den veel grooteren, profusen rijkdom van Bruckner's harmoniek en coloriet aanvaarden we dankbaar, maar die kan mij het gebrek aan logische afronding niet geheel ver goeden. Er waren bloemen voor Verhey en aan het einde veel blijken van waardeering. Er was ook veel be langstelling voor dit concert. We mogen dus zeggen, dat de H. O. V. het nieuwe seizoen hoopvol heeft ingezet. K. DE JONG. uw van Sytiens LEVERANCIER VAN ALLE Z. FONDSEN GIERSTRAAT 27 - TEL. 16764 (Adv. Ingez. Med.) HET TOONEEL NIEUW LEVEN speelt Oud behoort bij oud en jong bij jongMar cellus Emants werkte dit motief reeds in 1878 uit in „Jonge Harten" en Scheffer deed het hem ongeveer 40 jaar later In zijn „Hanengevecht" na. Het blijspel van Scheffer is zeker niet minder dan dat van Emants. In belde stukken ontbreekt het element van verrassing en Scheffer had met zijn tweede bedrijf al zijn kruit feitelijk verschoten zoodat hij in III in herhalingen moest vervallen. Maar de dialoog is niet zonder geest en voor di lettanten blijft het altijd een zeer dankbaar speelstuk. Dat bleek ook gisteren bij de opvoering, welke de Geheel Onhouders Vereeniging Nieuw Leven ervan gaf. Deze vereeniging bewees waaraan wij trouwens niet twijfelden de krachten te be zitten dat blijspel goed te kunnen bezetten, het meest nog in de twee jonge vrouwenrollen, die uitstekend gespeeld werden. Rie van Esch had een zeer gelukkigen avond en speelde Loes met de noo dige vrijheid, levendig en koket, zonder toch al te geraffineerd te worden. En Dina Rohdens be wees als Trixy weer welk een aanwinst zij voor Nieuw Leven is. Zij brengt een prettige distinctie met zich mee op het tooneel en weet ook met haar stille spel de actie niet te laten anodloopen. Ook haar Engelsch accent hield zij alleraardigst vol. Mevrouw Haze voet gaf Gonne. de oudere dame die zoo graag nog hertrouwde, zonder char geering en bleef daardoor evenals de anderen goed in den blijspeltoon. Rie Bilderbeek was een struise he, vroolijke Zeeuwsche dienstbode. Kick Vosshard heeft vooral in het eerste bedrijf veel pleizier van den dorps Don Juan. Dr. Laporte gehad. Vosshard weet het tooneel te vullen en aan zoo'n figuur alle kleur te geven. Wel speelde hij nog al erg op de „pit", wat de anderen trouwens gisteren ook nog wel eens te veel deden. De rolkennis Het dan ook wat te wenschen over. maar het verbod om na 10 urn- op straat te zijn. zal daar ten deele de oorzaak van geweest zijn. Veel tijd om te repeteeren ont breekt. als men reeds zoo vroeg binnen moet zijn. De heer Rohdens was Herman van Dalsum. de rentenier van bij de vijftig, die het nog zoo danig te pakken krijgt van de jonge Loes. Hij gaf hem eenvoudig en natuurlijk en met voldoende ko misch accent, zoodat de rol wel tot haar recht kwam. De heer Kuyper Is een vlot speler. Als Chris- tiaan was zijn spel althans in I zelfs wat te vlot. Hij had toen gerust het linksche en on handige van dezen jongen schilder wat meer kun nen acccntueeren. In III was zijn spel echter vol komen, wat het wezen moest. Op het derde bedrijf was blijkbaar het minst gestudeerd en daarin hokte het nog wel eens. En doordat ook Scheffer daarin niet op zijn best is, won het gedeelte vóór de pauze het ver van het slot. Toch was het over het algemeen een zeer aardige opvoering van Nieuw Leven, die bij het publiek heel veel succes had. Nieuw Leven blijft nog steeds een bloeiende vereeniging, zooals wel duidelijk bleek uit de mooil bezette zaal. De heer Spierdijk deelde vóór den aanvang der voorstelling mee. dat het aantal leden zelfs weer stijgende is, een bewijs, dat mep het hoofd in Haarlem nog niet laat hangen. Wat een reden tot verheugenis is. J. B. SCHUIL,! 484ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 11de lijst Trekking van Maandag 14 October 1940 Hooge Prijzen 1000.— 11301 400.— 10831 11473 200.— 478 11812 17297 17505 20289 100— 2139 5999 9215 9926 10183 12833 15942 16863 18004 18067 1149 1200 1835 2135 2631 2636 3315 3321 4389 4407 Prijzen van f 70. 1352 1543 1578 1594 1727 2262 2267 2318 2539 2550 2828 2829 2892 3070 3159 3447 3464 3728 4044 4136 4596 4657 4666 4741 4743 4919 4940 4944 5005 5021 5300 5375 5796 5904 6039 6137 6263 6428 6494 6519 6725 6845 6850 6902 6059 6983 7144 7154 7182 7244 7412 7546 7590 7708 7774 7932 8011 8210 8228 8265 8313 8356 8372 8383 8491 3496 8691 8886 8991 9372 9510 9825 9932 9963 10131 10189 10205 10235 10286 10315 10540 10613 10622 10821 10961 10973 11121 11132 11459 11483 11538 11685 11856 11901 11996 1747 2567 3237 4263 4782 5612 6510 7141 7632 8281 8823 9964 10610 11329 12023 12043 12096 12149 12153 12506 12676 12698 12886 13082 13115 13289 13300 13360 13426 13445 13724 13751 13762 13766 1399S 14012 14079 14109 14168 14206 14546 14750 14759 14795 14873 14887 14946 14983 15054 15069 15079 15210 15270 15274 15360 15627 15653 15716 15789 15800 15806 15893 16056 16094 16114 16329 16412 16432 16466 16596 16800 16804 16960 17106 17143 17212 17481 17549 17610 17618 17661 17724 17769 17827 17920 18182 18470 18511 18604 18609 18642 18653 18825 13867 18894 18940 19058 19149 19156 19164 19248 19367 19395 19466 19551 19666 19726 19760 19868 19966 19974 19998 20021 20102 20135 20175 20217 20392 20419 20478 20643 20755 20832 20860 21088 21221 21257 21286 21379 21381 21595 21654 21742 21781 21917 22154 22263 22410 22426 22430 22525 22564 22586 22619 22654 22680 22826 22844 23C46 23099 23155 23298 23341 23459 23480 23623 23658 23768 23771 24025 24036 24339 24454 24739 24827 Nieten 1002 1007 1021 1035 1086 1118 1191 1192 1266 1309 1313 1372 1373 1399 1503 1509 1557 1613 1642 1723 1742 1753 1788 1828 1838 1841 1845 1847 1860 1886 1942 1976 2009 2018 2020 2041 2082 2195 2248 2275 2310 2312 2337 2361 2376 2392 2450 2485 2544 2545 2562 2585 2635 2655 2690 2693 2706 2717 2753 2808 2867 2872 2936 2965 2969 3009 3039 3131 3154 3156 3165 3211 3244 3412 3413 3452 3454 3510 3525 3556 3615 3617 363» 3689 3724 3725 3784 3803 3841 3890 3953 3958 3964 3972 4020 4077 4086 4102 4183 4220 4239 4267 4288 4296 4335 4385 4397 4467 4470 4487 4489 4505 4507 4509 4516 4522 4591 4619 4634 4689 4798 4834 4870 4938 4948 4967 4975 4989 5015 5042 5053 5U63 5113 5134 5206 5238 5292 5328 5349 5351 5395 5408 5471 5484 5496 5538 5547 5572 5580 4604 5645 5649 5655 5673 5756 5813 5825 5834 5847 5929 5933 6026 6033 6093 6105 6106 6146 6160 6161 6166 6190 6248 6249 6262 6271 6427 6431 6452 6471 6559 6681 6709 6729 6789 6794 6806 6891 7042 7106 7188 7208 7231 7260 7277 7282 7290 7313 7331 7347 7411 7464 7529 7580 76-4 .'611 7618 7626 7691 7713 7717 7732 7737 7886 7780 7895 7792 7941 7793 7967 7803 8006 7805 8010 7844 8086 7845 8096 8099 8346 8391 8395 8592 8607 8624 8649 8728 8741 8778 8813 8890 8951 8962 9024 9138 9140 9152 9156 9183 9196 9206 9207 9236 9248 9261 9263 9384 9386 9393 9476 9552 9555 9608 9642 9655 9703 9752 9819 9868 9924 9944 9959 9968 10005 10036 10036 10057 10065 10127 10129 10140 10144 10146 10163 10169 10179 10219 10272 10290 10325 10340 10344 10345 10375 10475 10476 10504 10519 10574 10580 10601 10607 10620 10627 10656 10758 10787 10790 10792 10807 10809 10852 10874 10890 11016 11048 31062 11107 11128 11170 11184 11209 11236 11287 11234 11237 11358 11365 11376 11427 11458 11465 11534 11544 11558 11587 11677 11679 11690 11718 11727 11740 11795 11808 11910 11994 12020 12040 12047 12080 12118 12248 12251 12279 12323 12367 12372 12495 12528 12544 12605 12619 12627 12678 12746 12816 12820 12840 12893 12894 12903 12907 12924 12949 13050 13058 13116 13128 13140 13182 13202 13219 13278 13284 13336 13363 13381 13414 13438 13489 13539 13686 13729 13779 13793 13808 13860 13877 13949 13985 14009 14023. 14073 14097 14102 14110 14171 14177 14184 14187 14217 14239 14262 14332 14341 14343 14377 14389 14396 14439 14619 14676 14727 14729 14733 14841 14892 14916 14986 15028 15087 15110 15185 15195 15212 15218 15288 15330 15353 15400 15427 15453 15470 15486 15498 15589 15702 15724 15735 15768 15771 15812 15897 15936 15988 16062 16125 16216 16249 16324 16408 16409 16418 16590 16602 16607 16658 16687 16708 16710 16742 16745 16823 16873 16884 16903 16937 16971 16977 17043 17054 17067 17137 17214 17219 17253 17268 17274 17286 17373 17441 17468 17472 17473 17474 17524 17605 17607 17655 17666 17730 17777 17760 17789 17800 17860 17882 17906 17910 18022 18027 18031 38090 18132 18133 18144 18146 18155 18177 18205 18301 18322 18388 18394 18446 18451 18466 18479 18565 18583 18598 18745 18819 18840 18900 18938 18952 18982 19012 19023 19068 19082 19119 19134 19125 19128 19152 19259 19333 19344 19332 19386 19388 19392 19431 19505 19522 19539 19630 19707 19787 19792 19827 19919 19931 19936 19963 19999 20020 20152 20223 20229 20253 20259 20293 20308 20309 20316 20375 20429 20482 20487 20511 20665 20737 20754 20779 70785 20805 20881 20891 20895 20932 21022 21036 21062 21117 21163 21172 21177 21253 21263 21323 21328 21346 21364 21365 21495 21508 21515 21625 21629 21651 21721 21734 21754 21759 21767 21774 21800 21820 21850 21860 21870 21940 21978 21988 22092 22167 22183 22184 22196 22221 22239 22327 22393 22403 22415 22424 22530 22555 22581 22588 22595 22629 22638 22669 27723 22726 22737 22767 22771 22843 22910 22913 22972 22986 23014 23027 23032 2305S 23080 23083 23196 23241 23245 23513 23522 23526 23560 23594 23633 23669 23670 23689 23714 23723 23750 23849 23870 23967 23981 23987 23988 23993 24106 24140 24229 24282 24307 24312 24329 24332 24354 24402 24412 24420 24450 24521 24567 24576 24579 24624 24662 24666 24673 24T17 14742 24855 25899 25917 24922 24945 VERBETERINGEN 5e klasse, 10e lijst: 5245 m. z. 5244 6940 f70 m. z. 6943 f 70; 14710 f 70 m. z. 24710 f 70; 22865 m. z. 24865; 4830 er. 6353 m. z. met f 70; 17674 en 18717 ontbreken.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2