DINS O A'R IS OCTOBER Ï940 HSSSEEM'S DAGBEXD 8 De A. N. W. B. organiseerde Zondag een wandeltocht met onbekende bestemming in de fraaie omgeving van Ede Deelnemers passeeren een vlonder over het water in de omgeving van Bennekom. (Foto Pax Holland.) Voetbal V.S.V. naar H.B.S. Haarlem en Stormvogels spelen thuis. Het voetbalprogramma voor de clubs uit Haarlem en omgeving voor Zondag is: StormvogelsA. D. O. H. B. S.—V. S. V. HaarlemC. V. V. De KennemersE. D. O. VeloxH. F. C. H. V. C.—R. C. H. HerculesH. B. C. KinheimSchoten SantpoortOnze Gezellen RipperdaBloemendaal ZandvoortT. Y. B. B. D. E. M.Beverwijk Handbal Groote zege voor Concordia. Rapiditas nog niet in goeden vorm. In de eerste klasse blijken de Concordia-heeren op den goeden weg te zijn. Thans werd met niet minder dan 152 van Vriendschap gewonnen in een wedstrijd, die vooral gedurende de eerste speelhelft op hoog peil stond en waarin de productieve voor hoede menigmaal haar sghotvaardigheid toonde. In de tweede helft, was het vooral de achterhoede die door goed stuwend, spel, hetgeen tegen dezen tegenstand geoorloofd was, de aandacht op zich vestigde. De Rapiditas-heeren konden het ook ditmaal niet tot een overwinning brengen en schijnen nog steeds naar de juiste opstelling van hun elftal te zoeken. Ook in den uitwedstrijd tegen Vooruit, die een eenigszins geflatteerde 72 overwinning voor deze laatste opleverde, waren weer eenige nieuwe spe lers opgesteld, waaronder o.i. wel goede krachten schuilen, wanneer zij maar de gelegenheid krijgen zich op een bepaalde plaats in te spelen. In de tweede klasse kreeg O. S. S. het sterke Con cordia (Zaandam) op bezoek, dat direct na den aan vang een dusdanig tempo ontwikkelde, dat de Zand- voorters volkomen overspeeld werden en al spoe dig met 20 achter stonden. Door een verkeerde speelwijze van de voorhoede, waarin vooral midvoor Balledux te zelfzuchtig speelde, gingen vele kansen verloren, zoodat de be zoekers tenslotte verdiend met 40 wonnen. De Concordia-reserves behaalden tegen het pas beginnende S. S. H. te Velsen een 111 over winning. Bij de dames speelde Rapiditas een der zwaarste wedstrijden van het seizoen, n.l. tegen Zeeburg te Amsterdam. De zwart-witte dames konden het niet verder dan tot een gelijk spel brengen, een resul taat, waarmee zij tevreden kunnen zijn, daar zij hiermee een kostbaar punt binnen haalden. Ongetwijfeld spelen de Rapiditas-dames ook dit jaar weer een rol van beteekenis. Concordia kreeg de nieuwe eerste klasser Vriend schap op bezoek, waartegen de rood-witten, die het zonder de dames Sjouwerman en Petiet moesten stellen, met 32 het onderspit dolven. Gezien het vertoonde spel, waarin vooral de technische onder deden verbetering behoeven, zullen de dames Stuy c.s. dit jaar met een bescheiden plaats op de rang lijst genoegen moeten nemen. De Bloemendaalsche dames startten goed in den uitwedstrijd tegen S. S. H., die met 80 gewonnen werd. Ook O. S. S. rehabiliteerde zich van de 71 nederlaag tegen Zaanland, door thans in een goe den wedstrijd met 41 van Carna te winnen. Te Zaandam deelden de Rapiditas-reserves de punten met Vooruit, een resultaat waarmee zij te vreden mogen zijn. Athletiek De Lichamelijke Opvoeding op de scholen. De afdeeling Haarlem van de Vereeniging van Leeraren en Onderwijzers in de Lichamelijke Op voeding in Nederland is Zaterdagavond de ver gadering bijeen geweest in café-restaurant Brink- mann, Groote Markt. De vergadering werd druk bezocht. De voorzitter deelde bij punt 5: Bespreking invoering onderwijs in de Lichamelijke Opvoeding bij L. O., U. L. O. en Nijverheidsonderwijs, de bevindingen van het Bestuur mede. Het Bebestuur heeft door persoon lijke bezoeken bij autoriteiten kunnen constateeren, dat het vak lichaams-oefeningen thans in het mid delpunt van de belangstelling staat. Al de bezochte autoriteiten spraken den wensch uit, dat met 1 Januari 1941'niet alleen gymnastiekonderwijs in gevoerd wordt, maar dat dit zoo specifieke vak opgedragen moet worden aan vakleeraren. INDOORTRAÏNING G. I. T. A. De dames athletiek club G. I. T. A. heeft haar indoor-trainingsavonden in de school aan de Tette rodestraat weer hervat. De traming staat weer onder deskundige leiding van den heer H. Akkermans. Aan de oefeningen wordt door vele dames deel genomen. Dc training wordt besloten met 'n ge bruikelijk balspel. Voor nieuwe leden kan nog worden 'medegedeeld dat de oefenavond is Vrijdag avond van 7.15 tot 8.30. Zwemmen De beste prestaties van Jopie Waalberg in dit seizoen. Tijdens de onderlinge wedstrijden van de Am- sterdamsche Dames Zwemclub heeft Jopie Waal- berb op de 200 meter schoolslag den prachtigen tijd van 2 min. 57.9 sec. gemaakt. Dit is haar beste prestatie van het seizoen, haar tijd ligt slechts een seconde boven haar wereldrecord op dezen afstand. wedstrijden van H.V.G.B. H.V.G.B. zal, evenals verleden jaar de eerste ontmoeting van de Haarlemsche zwemcompetitie organïseeren. Gezien de groote inschrijvingen van de vereenigingen, beleven deze wedstrijden een prachtig succes voor de Haarlemsche zwemsport te worden. Waren er verleden jaar op sommige nummers 50 deelnemers, thans is dit aantal op de nummers 50 meter schoolslag heeren nieuwelingen en 50 meter borstcrawl dames tot 70 gestegen. Evenals verleden jaar zal het vooral op het dames nummer spannen. De strijd zal in hoofdzaak gaan tusschen de dames M. en H. Zieren (D.W.R.), mej. Heister kamp (H.V.G.B.), mej. Kwak (V.Z.V.), mej. Bak ker (H.P.C.), mej. Burggraaf (Nereus) en mej. van Daatselaar (Haarlem). Voor de 5 maal 50 meter borstcrawl-estafette hebben 12 ploegen ingescreven, t.w. van Haarlem H.V.G.B., V.Z.V., H.P.C., Nereus, D.W.R. en K.Z. Naast deze kringnummers krijgen ook de Haar lemsche scholieren gelegenheid om tegen elkaar in het water te komen, in den strijd om den In Me- moriam Dr. W. E. Merens-beker. Ook de H. V.G.B.-adspiranten krijgen dezen middag gelegenheid hun' kunnen te toonen. De adspiranten tot en met 13 jaar zwemmen 25 meter borstcrawl, de ouderen 59 meter. In het geheel zullen er ongeveer twee honderd zwemmers en zwemsters in het water komen. Tot slot van dezen zwemmiddag zullen nog een twee tal polowedstrijden gespeeld worden. Wintercompetitie van den Kring Haarlem. De Kring Haarlem van der- Nederlandschen Zwembond zal evenals andere jaren een Win- terwaterpolocompetitie organïseeren. Dit jaar hebben 25 zeventallen, verdeeld over vijf klassen ingeschreven. De indeeling is als volgt Dames: Haarlem 1, Haarlem 2, H.P.C., H. V. G, B., D. W. R. 2 en V. Z. V. Heeren: 1ste klasse: Haarlem 1, H.V.GB. 1, V. Z. V. 1 H. P. C. 2. Heeren 2de klasse: Haarlem 2, H.V.G.B. 2 D. W. R. 2. V. Z. V. 2 en H. P. C. 3. Heeren derde klasse: Haarlem 3. H. V. G. B. 3. D. W. R. 3, H. P. C. 4 en Watertrappers. Heeren 4de klasse: Haarlem 4, D.W.R. 4, H. V. G. B. 4, K. Z. en H. Z. V. (Hillegom). Reeds a.s. Zondag zullen na afloop van de eerste ontmoeting van de zwemcompetitie de eerste polowedstrijden gespeeld worden: H. V. G. B. 2Haarlem 2 en Haarlem 4H.V.G3. 4. Het eerste dames-zevental van D.W.R. en de eerste heeren zeventallen van D.W.R. en H. P. C. komen uit in de bondscompetitie. De dames klasse is ingedeeld als volgt. D.W.R., A. D. Z. U. Z. C., H. Z. en P. C. en Otter. De dames spe len zes wedstrijden. De D.WH.-dames spelen uit en thuis tegen U.Z.C. en A.D.Z. en tegen de andere ploegen slechts eenmaal. HP.C. en D.W.R. spelen tezamen met Zian. H.Z. en P. C., U.Z.C., R.Z.C. en Het IJ. Doordat H.P.C. twee maal tegen Zian en D.W.R. komt te spelen en D.WJt. tweemaal tegen U.Z.C. en H.P.C. krijgen de Haarlemsche ploegen in totaal acht wedstrijden te spelen. De eerste wedstrijden voor de bondscompetitie worden gespeeld op 27 October. Korfbal Meerlebosch beeft de leiding in den H. K. B. Animo-Ready verliest van Watervliet. Meerlebosch is de eenige eerste klasser in den H. K. B. die uit de twee gespeelde wedstrijden de olie winst kon behalen. De 72 overwinning op de Haarlem-reserves doet echter meer de zwakte /an Haarlem 2 dan de groote sterkte van Meerle bosch uitkomen. Wij zijn benieuwd naar de presta ties van Meerlebosch tegen de sterkere ploegen. Geheel volgens de verwachtingen waren de Zwa luwen de meerderen van Aurora 2 dat met 51 aan het kortste eind trok en zoodoende haar twee den nederlaag moest incasseeren. T. H. B. en Oosterkwartier 4 speelden een span nende partij en kunnen beiden met het behaalde resultaat (33) tevreden zijn. Animo Ready dat ook thans weer met een drietal reserves, waaronder een voor Voetelink, uitkwam, moest na een meer spannenden dan fraaieri wed strijd de punten aan Watervliet laten. De uitslag 34 geeft een beeld van den gelijk- opgaanden strijd waarvan de uitslag evengoed an dersom had kunnen zijn. Al met al verwachten wij ook dit seizoen een zeer spannenden strijd om de bovenste plaatsen als ook om de onderste plaats, welke waarschijnlijk ten deel zal moeten vallen aan de reserves van Auroa, Haarlem of Nieuw Flora. In de Tweede klasse startte Animo Ready 2 met een 32 overwinning tegen Aurora 3. T. H. B. 2 won ook nu weer, hetzij met bescheidener cijfers (42) van Meerlebosch 2 terwijl Oosterkwartier 5 ver beneden de verwachtingen bleef door met 30 van S. V. 3 te verliezen. Van de derde klassers won T. H. B. 3 met 32 van Meerlebosch 3. Nieuw Flora 3 en Oosthoek 2 deelden de eer 22 terwijl de Zwaluwen-reserves van Hillegom naar Santpoort fietsten en daar met 102 aan S. V. 4 een lesje gaven. Watervliet 2 Animo Ready 3 werd uitgesteld. De uitslagen van de adsp. wedstrijden zijn: le klasse: Oosterkwartier aZwaluwen a 31 Meerlebosch aOnder Ons (reglementair) 05 Haarlem aT. H. B. (reglementair) 50 2e klasse: Nieuw FloraAnimo Ready a 25 3e klasse: Animo Ready bOosterkwartier c 2- Sp. Vereent bOosthoek 11 De Korfbaluitslagen. NOORD-HOLLAND. Eerste klasse. Koog ZaandijkD.E.D. 64 WesterkwartierBlauw Wit 13 OosterkwartierS.V.K. 34 SportiefSwift 24 Tweede klasse B. HerculesLuto 2 65 Groen GeelSport Vereent 19 Amsterdam-ZuidArchipel 3 Derde klasse C. Zaandam-ZuidReady Tekca 40 Archipel 2Koog Zaandijk 3 170 HaarlemAmsterdam-Noord 41 Derde klasse D. Oosterïcwartier 2D.V.D. 2 13 K.V.D.—D.T.V. 3 11—1 AuroraSparta 23 Derde klasse E. O.B.Z.B.Nieuw Flora VictoriaSport Vereent 2 i Golf Hockey COMPETITIE - STANDEN. Eerste klasse. gesp. gew. gel. verl. pnt v.-t. H. D. M. 2 2 0 0 4 7—2 Hilversum 2 2 0 0 4 4—2 T. O. G. O. 2 1 0 1 2 3—3 B. M. H. C. 2 1 0 1 2 4—6 Amsterdam 2 0 1 1 1 2—3 Gooi 2 0 1 1 1 2—3 H. O. C. 2 0 1 1 1 2—3 H. H. Y. C. 2 0 1 1 1 2—4 Promotie-klasse A. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. Strawberries 2 2 0 0 4 9—3 Delftsche Studenten 1 1 0 0 2 3—1 S. O. S. 2 1 0 1 2 6—4 B. M. H. C. 2 2 1 0 1 2 4—3 Leiden 2 1 0 1 2 3—4 Zandvoort 2 I 0 1 2 1—4 H. D. M. 2 1 0 0 1 0 1—3 Victoria 2 0 0 2 0 1—6 Hengelen De heeren wonnen van de dames Zondag werd op dc banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort de jaarlijksche wed strijd damesheeern gespeeld. Voor deze ontmoeting traden 12 dames en 12 heeren aan. Des morgens werden foursomes matchplay ge speeld. Van de 6 partijen werden er 4 door de dames en 2 door de heeren gewonnen. 's Middags hadden de singles plaats. Van de 12 partijen werden er 3 door de dames en 7 door de heeren gewonnen, terwijl 2 partijen werden gehal veerd. De uitslag van den wedstrijd was dus 108 voor de heeren. Zaterdagmiddag werden als voorspel van boven genoemde ontmoeting mixed foursomes gespeeld, 18 holes handicap medalplay. Mevr. Nielsen (16) en W. van Lanschot (3) eindigden als eersten met 81 netto. Ze werden op den voet gevolgd door mevr. Dorhout MeesLaman Trip (8) en jhr. mr. A. Calkoen van Limmen (scr.), die 82 netto scoorden. Met 83 netto kwamen binnen: mevr. A. E. J. Buma—Van Tienhoven (4) en W. F. Looman jr. (4); mevr. Bouman (12) en jhr. mr. W. F. Röell; jkvr. Quarles van Ufford (18) en F. W. de Haan (4). H engelclubs. De vischvereenigïng „Het Baarsje" hield Zondag een revanche-wedstrijd tegen „De Hoop" uit Amsterdam. De uitslag werd: No. 1: de Hoop met 95 stuks, 2. Het Baarsje met 77 stuks. Tevens waren er ook weer medailles voor de helden van den dag van beide vereenigingen. Deze werden behaald door den heer Groof van Amsterdam en den heer P. Berghuis van Haarlem. Tevens waren er nog twee prij zen beschikbaar gesteld voor hen die de groot ste baars vingen. Dit waren de heeren Molenaar Jr. van Amsterdam en J. v. Ling van Haar lem. Daarna overhandigde de voorzitter van Het Baarsje den heer H. Veen een zilveren plaquette als herinnering aan deze vriendschappelijke wedstrijden. Ondanks oorlog: druk sportleven in Europa Ondanks den oorlog vindt het inter nationale sportleven in Europa normaal voortgang. Het sprekende bewijs hiervoor is, dat voor het laatste trimester van dit jaar nog zeven internationale voetbalwedstrijden op het programma staan. Duitschland neemt met drie wedstrijden daarin een bijzondere plaats in. Op 20 October zullen de nationale elftal len van Zweden en Denemarken tegen elkaar uitkomen te Kopenhagen terwijl in Mün- chen de ontmoeting plaats vindt tusschen Duitschland en Bulgarije. Het programma bevat verder nog op 3 November a.s. een wed strijd tusschen Joego Slavië en Duitschland te Agram, 17 November: DuitschlandDene marken te Kopenhagen, 24 November: Joego SlaviëHongarije te Belgrado, 1 December: ItaliëHongarije te Rome en 8 December: SpanjeHongarije te Valencia. Wandelaars met vierdaagsche allures. Voetverzorging na een wandeling van 10 K.M. tijdens een wandeltocht met onbekende bestemming, door den A. N. W. B. gehouden. (Foto Pax Holland.) Gymnastiek Concordia's voorzitter jubileert. De heer F. Jansen werd 25 jaar geleden lid. Zondag a.s. zal de G. en S. V. Concordia den dag herdenken, waarop 25 jaar geleden haar voorzitter, de heer F. Jansen, lid werd van de heeren-afdeeling. De heer Jansen was indertijd bestuurs-com- missaris, en twee jaar geleden werd hij tot voorzitter benoemd. De jubilaris heeft Concordia zien groeien tot de grootste turn- vereeniging in Kenne- merland en op het oogenblik heeft hij een aantal leden, adspiran ten, enz. onder zijn hoede, dat niet ver van het halve duizend verwijderd is. De heer Jansen is niet uitsluitend de man van de bestuurstafel. Zoo deed hij als Haarlemsch vertegenwoordiger ervaringen op bij de Sokol- feesten in Praag. In 1923 maakte hij deel uit van de Kennemer Turnkring-ploeg, die den Amster- damschen Turnbond wist te overwinnen. En nog is de heer Jansen een turner, die de meeste jongeren ichter zich laat. F. JANSEN. (Foto Scherpenhuyzen.) Tafeltennis NED. TAFELTENNISBOND (Afdeeling Haarlem). De vereenigingen worden er op attent gemaakt, dat de gespecificeerde teamopgaven uiterlijk 23 October in het bezit van het secretariaat, Oranje Nassaulaan 169, Overveen moeten zijn. Aan de vereeniging T.O.G. is toestemming ver leend tot het houden van een lustrumtournooi op 3 November a.s. Dit wordt een massakamp tus schen 15 teams van verschillende Nederlandsche tafeltennisclubs. Aan de Haarlemsche Tafeltennisclub is toestem ming verleend tot het houlden van een C.-tournooi op 17 November a.s. Haarlemsche Wielrenclubs. Zondag 13 October hield de R.K.W.V. „Achilles" een revanche wedstrijd van haar kampioenschap langen afstand. De uitslagen waren als volgt: A- en B-klasse 90 K.M.: 1 Portegies, 2 Stet, 3 Korthals, 4 Drenth. C-klasse 55 K.M.: 1 C. v. d. Aart, 2 D. Kabel, 3 M. Kabel. De Jonge Kampioen hield voor haar leden een record-wedstrijd op den weg over een afstand van 40 K.M. De uitslag was: A-klasse: 1. G. Peters tijd 1 uur 2 min. 35 sec 2. P. Peters tijd 1 uur 5 min. 16 sec. 3. P. Pieters tijd 1 uur 6 min. 32 sec. B-klasse: 1. K. Neeft tijd 1 uur 5 min. 28 sec 2. G. Gerritsen tijd 1 uur 7 min. 32 sec. C-klasse: 1. G. Keizerswaard tijd 1 uur 8 min. 24 sec. 2. D. Keizers tijd 1 uur 13 min. 21 sec. Veteranen: 1. W. Beek tijd 1 uur 13 min. 34 sec. 2. Th. Droog tijd 1 uur 14 min. 26 sec. Dammen Haarlemsche Damclub wint van „Oosterkwartier". Voor de hoofdklasse-competitie van den Neder landschen Dambond, district Noord-Holland, groep Haarlem, speelde Zondag j.l. de Haarlemsche Dam club tegen Damclub „Oosterkwartier" I in het club lokaal van laatstgenoemde vereeniging' a. d. Zomervaart te Haarlem. De Haarlemsche Damclub had drie invallers voor P. J. van Dartelen, Joh. Fabel en H. van Lunenburg; „Oosterkwartier" kwam uit met een invaller voor H. G. Teunisse. Na spannenden strijd behaalde de Haarlemsche Damclub een 119 overwinning. De gedétaïlleerde uitslag van dezen wedstrijd volgt hieronder: Damcl. „Oosterkwartier" I. Haarl. Damclub I. W. de JongChr. Gerritsen 20 Y. de JongJ. B. Sluiter Jr. 02 A. de ongA. Miedema 02 J. Poppen„Schijf" 20 J. P. van EijkG Bakker 20 Th. SchijvenaarJ. W. van Dartelen 02 W. van PeltP. H. Meure 11 H. WalsJ. van Looij 11 C. P. KraaijK. Olij 0— 2 W. BeckPh. G. Amelung Jr. 11 Regeling van den brandstoffen- bijslag. Wie er voor in aanmerking komen. 's-GRAVENHAGE, 15 October. (A.N.P.) Van wege het departement van Sociale Zaken is aan de gemeentebesturen een schrijven gezonden, waarin wordt medegedeeld dat van 13 October 1940 tot en met 12 April 1941 aan ondersteunde en bij de werk verruiming geplaatste werkloozen, waaronder be grepen de tewerkgestelde „hoofdarbeiders", alsmede aan personen, die een tegemoetkoming ontvangen wegens verkorten werkduur, een brandstoffenbij- slag mag worden verstrekt. Deze zal gedurende het tijdvak van 13 October tot en met 23 November e.k. ten hoogste f 1.per week en van 24 Novem ber 1940 tot en met 8 Maart 1941 maximaal f 1.30 per week mogen bedragen, terwijl nadien weder om geen hooger bedrag dan wekelijks f 1.mag worden toegekend. Voor dezen bijslag komen in aanmerking ge huwde en ongehuwde kostwinners, alsmede zij, die den steun voor alleen wonende ontvangen. Voorts kan nog mits het gemeentebestuur hiervoor ter men aanwezig acht in eerstvermeld tijdvak een brandstoffenbijslag, gelijk aan de helft van dienl voor kostwinners, worden uitgekeerd aan dege nen, die bij anderen een kamer hebben gehuurd, zorder huiselijk verkeer, daarbij zelf de zorg dra gen voor hun voedsel en voor het verkrijgen vani brandstoffen op ziohzelf zijn aangewezen. Laatst bedoelde bijslag mag alleen worden tntgekeerd, in dien in de kamer een, in bruikbaren toestamd ver- keerende stookgelegenheid anwezig is, waarvan ook! regelmatig gebruik wordt gemaakt. Aan hen, die bij anderen inwonen en aan voren genoemde voorwaarden niet voldoen, zooals kost gangers en zoogenaamde slaapgasten, imag geen brandstoffenibijslag worden verstrekt. De ondersteunde of bij de werkverruiming ge plaatste werkloozen, die reeds een zoogenaamdenl kolenbon hebben ontvangen, kunnen eerst dam. vooï brandstoffenbijslag in aanmerking worden ge bracht, wanneer zij, te rekenen van 13 October af, 6 weken in zorg zijn. Een kostwinner, respectieve lijk kamerbewoner, kan dan over de 6e zorgweeki een brandstoffenbijslag ontvangen respectievelijk van f 0.25 en f 0.15, terwijl aan hen de daaropvol gende weken normaal de bovenvermelde bijslag kan worden toegekend. Uiteraard zal, indien in middels de verhooging van den brandstoffenbijslag tot f 1.30 per week van kracht is, dan met deze wijziging rekening mogen worden gehouden. De toekenning van brandstoffenbijslag aan on dersteunden mag wederom in zooverre tot gevolg hebben, dat de maxima van de schalen overschre den worden, dat bij geheele werkloosheid de som van steunbedrag en brandstoffenbijslag en bij ge deeltelijke werkloosheid, de som van het loon vart den ondersteunde, het steunbedrag en den brand stoffenbijslag, ten hoogste bedraagt 95 pet. van het loon, dat de betrokken arbeider ten tijde van d« ondersteun;ng in het vrije bedrijf zou kunnen ver dienen. indien hij niet werkloos of gedeeltelijk! werkloos was. Zij, die in een periode van drie maanden acht weken bij de werkverruiming zijn geplaatst, kun nen over de dagen c.q. weken, dat zij piet tewerk gesteld zijn (de zoogenaamde wandeldagen of -weken) de helft ontvangen van het bedrag, dat hun aan brandstoffenbijslag zou worden uitgekeerd, indien zij over bedoelde dagen c.q. weken wel te werkgesteld waren geweest. In de kosten der verstrekking van den brandstof fenbijslag aan werkloozen, die in de steunregeling zijn opgenomen of bij een gesubsidieerde werkver schaffing zijn geplaatst, zal onder normaal voorbe houd uit het werkloosheidssubsidiefonds eenzelfde bijdrage worden toegekend als in de overige kosten van steunverleening of in de loonen der werkver schaffing wordt verleend. Bovenstaande regeling voor het verstrekken van een -brandstoffenbijslag geldt, voor zoover moge lijk, ook voor de kleine boeren en kleine tuinbou wers, gerangschikt in de groep B. Ook aan deze per sonen kan dus, voorzoover zij geen kolenbom heb ben ontvangen, vanaf 13 October e.k. een brandstof fenbijslag worden verstrekt. De kosten, voort vloeiende uit bovenbedoelde regeling voor de be trokken kleine boeren en tuinbouwers, komen voor ie helft ten laste van het departement van Land bouw en Visscherij, terwijl de andere helft door da gemeente moet worden gedragen. Totaal: 9—11 EEN EERLIJKE VINDER. Zaterdag heeft een bewoonster van de Beet- hovenstraat te Amsterdam bij het verlaten van het Americanhötel een tasch waarin zich een bedrag van f 3200 alsmede een paspoort bevond verloren Nog dienzelfden avond heeft de vinder zich bij haar aangemeld en de tasch en het geld teruggebracht. Een groote belooning was zijn deel. Credietgaranties aan ondernemingen mogelijk. Als liquiditeitsmoeilijkheden zijn ontstana. In het Verordeningenblad is opgenomen: een besluit van de secretarissen-generaal van de departementen van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Financiën betreffende li- quiditeitsmoeihjkheden bij ondernemingen. Daarbij wordt het volgende bepaald: In het belang van de instandhouding van het bedrijfsleven kan door het verstrekken van credietgaranties of op andere wijze financieele hulp worden verstrekt aan on dernemingen. die in financieele moeilijkhe den zijn geraakt door het als gevolg van de buitengewone omstandigheden, niet bin nenkomen van vorderingen uit hoofde van goederenleveranties aan het buitenland of door andere daaruit voortvloeiende blok keeringen van activa in het buitenland. De bovenbedoelde hulp kan slechts worden verleend, indien ook onder de tegenwoordige omstandigheden een behoorlijke basis voor de -endabiliteit van de betreffende onderneming aanwezig is. respectievelijk met het behoud van het bedrijf voor de toekomst een algemeen belang wordt gediend.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 10