IAAT/TE BERICHTEN 1 iBOUVY2^ vofyeai 't Ito-?miti.q^gve^gflwJ3ctp.ki&paklf!$ Besprekingen te Batavia in hoofdzaak over petroleum „De Vrome Leugen" BURGERLIJKE STAND DINSDAG IS "OCTOBER Ï94Ö H "A" "A R E E M'S D A C B E A D" Roemenië en Hongarije. Verbetering in de verstandhouding. Semi-officieel wordt uit Berlijn gemeld: In verband met de verkoeling, die den laatsten tijd in de Rocmeensch-Hongaarsche betrekkingen viel op te merken, heeft men thans in Berlijnsehe politieke kringen, op grond van de persstemmen uit beide landen in kwestie, den indruk dat de moeilijk heden verminderen. Blijkbaar, aldus zegt men te Berlijn, staat men in Hongarije en Roemenië op het verstandige standpunt, dat zekere voorvallen niet overdreven moeten worden. Van Duitsche zijde zegt men bij het bestudeeren van de bladen en vooral van de Hongaarsehe pers, den indruk te krijgen dat de beide regeeringen de verschijnselen, die tot moeilijkheden aanleiding geven, niet meer tot het onderwerp van perspolemieken wenschen te maken. De Londensclie radio over de jongste luchtaanvallen. STOCKHOLM, 15 October. (D.N.B.) De Engel- sche radio noemt de Duitsche luchtaanvallen van vannacht op militaire doelen in Londen de hevigste die de stad tot dusver beleefd heeft. Het afweer geschut is vooral aan het begin van den nacht heel zwaar geweest. Een zeer groot aantal brandbom men is op Londen neergekomen, zoodat er talrijke branden ontstaan zijn. Het aantal slachtoffers is dienovereenkomstig hoog, hoewel bijzonderheden nog niet bekend zijn. Als het afweergeschut zweeg kon men duidelijk het motorgeronk van de laag vliegende Duitsche machines boven Londen hooren. Het officieele communiqué van het Britsche mi nisterie van luchtvaart over de nachtelijke aanval-, len is nog niet beschikbaar. Het door Reuter verspreide communiqué van het Engelsche ministerie van luchtvaart van Dinsdag morgen vermeldt slechts kort dat Londen en „een stad in het centrale gebied van Engeland" de hoofddoelen waren van de aanvallen in den nacht van Maandag op Dinsdag. In tegenstelling tot de Engelsche radio verklaart het communiqué, dat de luchtaanvallen iets minder groot van omvang wa ren dan in den vorigen nacht. In de vermelde twee gebieden werd een reeks branden veroorzaakt en werden huizen en fabrie ken beschadigd. Brisant- en brandbommen werden ook op de aan Londen grenzende graafschappen geworpen, merkt het communiqué nog laconiek op. De gemeente als landbouwer. 's-GRAVENHAGE, 15 October. (A.N.P.) I-n verband met de plannen van verscheidene gemeen ten om akkerbouwgewassen te telen, zooals bruine en witte boonen, heeft het departement van Bin- nerlandsche Zaken aan de gemeentebesturen een circulaire gericht, waarin de gemeenten gewaar schuwd worden, dat zij, voor wat de bestemming der verbouwde producten betreft, als normale te ler beschouwd zullen worden en aan de voor dezen geldende voorschriften gebonden zullen zijn. Ge meentelijke distributieregelingen naast de lande lijke distributie moeten als uitgesloten worden be schouwd. Ook inzake het geven van speciale be stemmingen aan de verbouwde producten zullen de gemeenten aan een rijksregeling zijn onderworpen. DISTRIBUTIEDIENST HAARLEM. WINTERJASSEN EN -MANTELS. De Burgemeester van HAARLEM maakt bekend, dat nog UITSLUITEND op VRIJ DAG 18 OCTOBER 1940, van des voorna. 9 tot 12 uur en van des nam. 2 tot 5 uur in de VLEESCHHAL aan de Groote Markt GEBRUIKTE KLEEDING STUKKEN kun nen worden ingeleverd. Distributiestamkaart en textielkaart mee brengen, alsmede, indien men zoo vriende lijk wil zijn, een kleerenhanger (Adv. Ingez. Med.) Enkele schepen mogen ter snurrevaadvisscherij. 's-GRAVENHAGE, 15 October. (A.N.P.) Naar wij vernemen zijn eenige schepen toege laten tot ce snurrevaadvisscherij, zoodat thans met de inrichting van deze schepen kan wor den aangevangen. Voorts is een beperkt aantal loggers in Sche- venir.gen aangewezen voor de trawlvisscherij langs de kust. Met de inrichting van eenige dezer schepen is reeds een aanvang gemaakt. Diamanten distributiegoederen. 's-GRAVENHAGE, 14 October. Het veror- deningenblad bevat een beschikking van den secretaris-generaal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, waarbij ruwe en bewerkte diamant, diamantpoeder, boort en industriediamant met ingang van he den aangewezen worden als distributiegoederen in den zin van artikel 4 van de distributiewet. Paul Kruger. Herdenking in Duitschland. BERLIJN, 14 October (V.P.B.) Zoidag zal de geboortedag van Paul Kruger in alle deelen der Zuid-Afrikaansche Unie voor het eerst kerkelijk worden herdacht. Te dien einde zullen de drie Protestantsche kerkgenootschappen van Zuid- Afrika gezamenlijke godsdienstoefeningen houden. Uit een en ander moge blijken hoe krachtig de nationale bewustwording van het Boerenvolk wordt. In Duitschland is dit jaar de geboortedag van Paul Kruger ook niet onopgemerkt voorbijgegaan. Een aantal bladen wijdt hoofdartikelen aan den grooten Afrikaanschen staatsman en ziener, terwijl de Duitsche radio enkele malen den lof van Kruger als volkschen strijder en gevreesd tegenstander van het perfide Albion gezongen heeft. Zondag zal dr. Schowalther, predikant te Berlijn en voormalig secretaris-redacteur van Paul Kruger. in het Nederlandsch voor de Duitsche kortegolfzender over Paul Kruger als geloofsheld spreken. In een ondrehoud, hetwelk wij met dr. Schowalther had den, wees de predikant er o.a. op, dat de grootheid van Paul Kruger toeneemt, naar mate de jaren heensnellen er. men hem als het ware op een ver dere afstand ziet. Toen Kruger nog leefde, had hij zijn vereerders, maar ook zijn tegenstanders onder de boeren. De geschiedenis heeft Kruger in het gelijk gesteld. Zelfs de Engelschen moeten thans de grootheid yan deze figuur erkennen. (Adv. Ingez. Med.) TOKIO, 14 October (Domei) In antwoord op vragen van journalisten naar den stand van de besprekingen tusschen de Japansche delegatie te Batavia en de Nederlandsch- Indische autoriteiten, heeft de woordvoerder van het Japansche departement van buiten- landsche zaken verklaard, dat de delegatie in hoofdzaak onderhandelingen voert over het peti-oleumvraagstuk. De woordvoerder voegde hieraan toe dat uit Batavia verscheidene be richten ontvangen waren. Hy weigerde even wel den inhoud hiervan te onthullen. ESCORTEDIENST IN DE HOOFDSTAD. AMSTERDAM 15 October (A. N. P.) Nu de avonden langer worden, is er in de hoofdstad be hoefte ontstaan aan gidsen, die het publiek in de donkere straten den weg kunnen wijzen. Dit is be grepen door een aantal jongemannen die onder leiding van de heeren W. M. van Eeghen en P. J. G. Dudok van Heel, een escortedienst hebben gesticht, en daarbij de volle medewerking van de autoritei ten hebben verkregen. Jongemannen, die werkzaam zijn by groote kantoren, zooals de K. N. S. M.. de B. P. M. en de Maatschappij Nederland, alsmede leden van de oudleerlingen vereeniging der Am- sterdamsche Handelsscholen „Hou en Trouw", heb ben zich vereenigd en staan sedert een week in de hoofdstad klaar om een ieder, hetzij ouden van dagen, verpleegster, meisjes of vrouwen, kinderen of hen, die den weg niet kennen, te begeleiden naar ieder gewenscht punt in de stad of in de onmiddel lijke nabijheid, zooals Amstelveen. Het is niet de bedoeling van deze, in het handelsgeregister inge schreven firma „Uw Leidsman", om in de eerste plaats een winstgevend bedrijf te zijn. „Uw Leids man" tracht betrouwbare jongemannen, die door de omstandigheden in een financieel ongunstige positie zijn gekomen, aan een kleine bijverdienste te helpen. Het tarief is bepaald od een kwartje per tocht, waar mee wordt bereikt, dat iedereen gebruik kan ma ken van dezen dienst. De leden van den dienst zijn uitgerust met een Iegitimatiekaart en een bij het handelsregister in geschreven insigne. Zy zijn allen in het bezit van een rijwiel en een paraplu. Zy kunnen dus niet alleen snel gehoor geven aan een telefonische op roep maar kunnen bovendien by slecht weer voor een bescherming zorgen. Behalve dat deze dienst de menschen over straat begeleidt staat zij ook ten allen tijde klaar om aan hen die op eenïgerlei wijze inlichtingen willen krijgen, wanneer zij zich in de stad bevinden of op het Centraal Station zijn deze te verstrekken. Bij de oprichting van dezen modernen kruiers- dienst is een zeer strenge selectie toegepast, zoodat men een absoluut vertrouwen kan hebben in de jongemannen, die het insigne van „Uw Leidsman" dragen. MET FLINK SPAARBANKBOEKJE TOCH OM STEUN GEVRAAGD. Voor den politierechter te Haarlem stond gis teren een persoon terecht, die verdacht werd aan Maatschappelijk Hulpbetoon valschelijk te heb ben verklaard dat hij geen cent bezat, op grond waarvan hem steun werd toegezegd. Na eenige weken dezen steun genoten te hebben kwam men er achter dat deze man een spaarbankboekje had met n.b. f 2621! De rechter constateerde dat de man met val- sche verklaringen de gemeenschap op ergerlijke wijze heeft benadeeld. De officier eischte een gevangenisstraf van 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar met bepaling de verdachte zijn geld bij Maatschappelijk Hulpbetoon in bewaring zal geven. De verdachte zei aan deze bepaling niet te kunnen voldoen. De politierechter veroordeelde verdachte tot een maand gevangenisstraf. Op o (le Amsterdamsche Beurs. AMSTERDAM, 15 October. Toen de Amster damsche Effectenbeurs drie maanden geleden op 15 Juli weer haar poorten opende, na sedert 9 Mei gesloten te zijn geweest, zullen weinigen hebben vermoed, dat binnen een, naar verhouding zeer kort tijdsbestek, zoo'n sterke koersstijging, vooral op de aandeelenmarkt, zou hebben kunnen plaats vinden. Indien men het koersverloop gedurende deze periode nauwkeurig in oogenschouw neemt, dan kan men na de heropening twee phasen waarnemen. De eerste kan worden gekarakteriseerd met een duidelijk waarneembare periode van overgang en aanpassing (hetgeen gezien den oorlog in ons land geen verdere uiteenzetting behopft), vervolgens met een tijdperk van een besliste en sterk gepronon ceerde hausse. Bekijkt men nog eens zorgvuldig het overgangs stadium, dan komt men tot de conclusie, dat. de maatregelen die werden getroffen, hoe ingrijpend deze ook waren, en die aanvankelijk een normaal en vrij effectenverkeer sterk belemmerden, zonder eenigen twijfel er in hooge mate hebben toe bij gedragen de vele bestaande moeilijkheden met succes tot een oplossing te brengen. Geleidelijk echter konden de beperkende bepalingen die ten aanzien van den fondsenhandel waren genomen, worden opgeheven, zoodat op dit oogenblik er weer sprake is van een vrijwel volledige prijscourant, zooals die voor 9 Mei bestond. Een der meest belangrijke bepalingen die bij het weder openstellen van onze effectenbeurs waren getroffen, was wel de maatregel, da* voortaan van iedere transactie de koers moest wor den opgegeven, met vermelding van het bedrag, alsmede van den naam der tegenpartij. Hierdoor wordt niet alleen doorloopend toezicht uitgeoefend op alle tot stand gekomen affaires, waardoor aan de zuiverheid van den koers niet kan worden ge twijfeld, maar tevens is het mogelijk vast te stellen hoe groot de dagelijksche omzetten van een be- paald fonds ter beurze is. Bij voorbaat werden daar door onnauwkeurigheden uitgeschakeld, terwijl men zich omtrent den fondsenhandel en den om vang daarvan een duidelijker voorstelling kon maken dan voorheen. Bij bestudeering van de tweede phase na de her opening van de effectenbeurs kan men constateeren, dat de haussebeweging niet alleen de aandeelen maar ook de obligatiemarkt omvatte. Verder trekt het de aandacht, dat deze stijging midden Septem ber j.l. naar voren begon te komen. De factoren die hiertoe hebben geleid, zijn ook in deze kolom men meer dan eens gememoreerd, zoodat deze thans buiten beschouwing kunnen worden gelaten. Een oorzaak echter die vaak wel wat te sterk ver onachtzaamd wordt, kan echter nog eens speciaal worden genoemd. Door het wegvallen van onze overzeesche verbindingen alsmede ten gevolge van de moeilijkheden, die het Nederlandsche handels verkeer op het Europeesche continent ondervindt, zijn zeer groote bedragen die anders hun emplooi in onze handelsbeweging vonden, vrijgekomen. Voegt men daarbij de kapitalen, die beschikbaar komen, uit hoofde van de vermindering van onzen nationalen goederenvoorraad, dan komt men tot zeer aanzienlijke bedragen, waarvoor op het oogen blik geen bestemming bestaat. Is het derhalve ver wonderlijk wanneer een deel hiervan belegging, hetzij in aandeelen, hetzij in obligaties, ter beurze gaat zoeken? (A.N.P.) Goed verduisteren is niet duur. Onze verduisteringsgor dijnen zijn doeltreffend, eenvoudig envoor- deelig. breed hoog 75 c.M. 200 c.M. ƒ1.15 100 c.M. 200 c.M. 1.25 120 c.M. 200 c.M. 1.35 140 c.M. 200 c.M. 1.50 150 c.M. 200 c.M. 1.G0 Zwart verduisteringslin nen 130 c.M. breed, de beste kwaliteit 1.95 p. M. VRIJ van ALLE distributiebepalingen. GROOTE HOUTSTR. h/k RAAMVEST-HAARLEM TELEF. 15990 ingang RAAMVEST. (Adv. Ingez. Med.) Inventarisatie van auto- en motorbanden. Iedere autobezitter is daartoe verplicht. Naar aanleiding van de beschikking van den secretaris-generaal, wnd. hoofd van het Depar tement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart betreffende de inventarisatie van motor, auto- en tractorbanden, deelt de Rijksverkeersinspectie te Haarlem ons mede, dat iedere autobezitter óók degenen, die een bandenkaart hebben, ver plicht zijn opgave te doen van het aantal banden dat op dezen wagen gemonteerd is. Formulieren daarvoor zijn aan het distributiekantoor in de Zijlstraat te verkrijgen. DR. H W. VAN DER VAART SMIT LEGT AMBT NEER. 's-GRAVENHAGE, 15 October (A.N.P.) Dr. H. W. van der Vaart Smit te 's-Graven- hage heeft aan de desbetreffende kerkelijke in stanties het volgende schrijven gezonden: „Aangezien ik mij principieel niet vereenigen kan met de politieke besluiten, die de synode cler Gereformeerde Kerken in 1936 te Amster dam o.m. tegen het natiónaal-socialisme nam en mij thans aan deze besluiten niet meer houden kan, zie ik mij tot mijn leedwezen genoopt u te berichten dat ik mijn predikantsambt in de Gereformeerde Kerken neerleg en mijn gezin en ik u verzoeken ons niet meer als leden dei- Gereformeerde Kerk te beschouwen. Belijde- nisverschil heb ik inmiddels met u niet". Het Nederlandsche baggerbedrijf aan den slag. De aannemersfirma D. Blankevoort en Zoon te Bloemendaal zal in samenwerking met een Duitsche firma baggerwerkzaamheden in het Oostzeegebied verrichten. Het materieel is reeds eenigen tijd onderweg en kan elk oogenblik te bestemder plaatse arriveeren. Deze werkzaam heden zullen worden uitgevoerd met geschoolde Nederlandsche arbeiders, en zullen ongeveer een jaar tijds in beslag nemen. Eikels gevraagd. Men verzoekt ons te vermelden dat de Dienst van Den Hout en de Plantsoenen. Kleverlaan, Haarlem, namens de gemeente eikels tegen den marktprijs opkoopt, ten einde, nu de voedsel- toewijzing zoo schaarsch is, te voorzien in de behoefte aan voedsel voor de hex-ten in den Her tenkamp. Het zal anders moeilijk zijn, den Her tenkamp in stand te houden. Wie eikels te koop heeft kan zich bij bovengenoemden Dienst aan melden. EEN LUSTRUM. Maandag herdacht de heer D. Nieuwenburg, eigenaar van het Hotel Café Restaurant „Cen traal". Baan no. 1 te Haarlem, den dag. waarop hij vijf jaar geleden zijn zaak opende. In tegenwoordigheid van een zeer groot aantal vaste bezoekers werd namens hen door een hun ner dit feit in een hartelijke toespraak gememo reerd, waarbij aan den heer en mevr. Nieuwen burg hulde werd gebracht voor de eminente en energieke wijze waarop zij hun zaak exploiteeren. Talrijke bloemstukken getuigden van het mede leven met dezen, voor den heer Nieuwenburg zoo heuglijken dag. In den loop van den dag kwamen nog vele be langstellenden hun gelukwenschen aanbieden. ONTSPANNING VOOR DE JANTJES. Donderdag a.s. te 6.30 uur zal er in het Krelage- huis te Haarlem wederom een avond voor de Jantjes worden gegeven, met medewerking van het gezelschap James Bell en het klein accordeon orkest .Accordia". Zij die het ontspanningswerk willen steunen in welken vorm ook. kunnen aan de onderstaan de adressen alle gewenschte inlichtingen verkrij gen. Voor Militairen Comm.: Spruitenboschstraat 1. Burger Comm.: Rollandstraat 68. Leidschevaart 62, 'adres penn.); Oost-Indiëstraat 117 en 73; Brouwerskade 17, Tel. 15884 (Giro 306707)Brou wersplein 40; Barrevoetestraat 1 r. CONCERT VOOR DE PATIëNTEN VAN „BREDERODEDUIN." Het dubbelmannenkwartet „Bel Canto", diri gent Tom de Vries, heeft Zondag j.l. gezon gen voor de patiënten van stichting „Brederode- duin". Dat het gebodene zeer in den smaak viel bewees wel het dankbare applaus na elk num mer. Vooral „Pilgerchor" van Wagner en „De Apo theker" hadden veel succes. „Bel Canto" kan met voldoende op dit geslaagde concert terugzien. Bazar van de Ned. Hervormde Gemeente. In het Wijkgebouw van de Ned. Hervormde Gemeente, Ged. Oude Gracht 194 te Haarlem is een bazar geopend, die elck wat wils biedt en welks opbrengst ten goede komt van de zieken verpleging voor alle gezindten en het wijkwerk van de Ned. Herv. Kerk. Men heeft de bazar een oud-Hollandsch karakter gegeven, door aan de stands oud-Hollandsche geveltjes te bevestigen. Er ontstaat hierdoor een aardig cachet en een prettige sfeer. De eerste stand, waar ons oog op valt, torst een hoeveelheid babygoed, leuke poppen enz. Er zijn boeken in velerlei variatie, en het post papier, de platen en schilderijtjes vormen een geheel, waaruit ieder een keus kan doen. Het rad van avontuur, het kegelspel, de grab belton en andere spelen ontbreken niet. Bijzondere aandacht verdient de poppenkast welke door een der leden van de gemeente vervaardigd is; wij zien vele poppenkasten op bazars, doch deze mag wel bijzonder geslaagd heeten. De slaap- en de zitkamer zijn zoo keurig en gezellig gemeubileerd, de elec- trische lichtjes sprankelen alom zoo'n warme sfeer, dat men in gedachten gaarne eens binnen zou stappen. De wijkclubs „Ons Clubje" en „Zon en Zang", hebben een groot deel bijgedragen tot de magni- fique voorraad handwerk, waarvan de orïgineele en smaakvolle serie eierwarmers bijzonder opvalt. Een mooi -Smyrnakleed zal worden verloot. In de luxe-stand vraagt een schaakspel met zeer artistiek gesneden figuren onze aandacht. De babywieg en de poppenwieg mogen er ook zijn. Een aparte stand is gewijd aan de prijzen voor de verloting, welke dit jaar meer een practisch dan een luxe karakter dragen. De consumptietent zal menigeen een aange name rustpoos kunnen bieden na een rondgang door deze aantrekkelijke bazar. HET TOONEEL THALIA speelt De stukken van den Vlaming Jac. Ballings lijken alle min of meer op elkander. Ze zijn bijna steed: een mengeling van zoetige romantiek en Vlaamsche leutigheid. „De Vrome Leugen", het tooneelspel, dat de R.K. Tooneelvereeniging Thalia op twee achter eenvolgende dagen in onzen stadsschouwburg heeft gespeeld, wijkt van dit vaste model niet af. Elsje, het brave meisje, dat met het door haar in een loterij gewonnen geld het honorarium be taalt van een door den blinden Winus Woms ge schreven novelle om hem met die vrome leugen" in den waan te brengen, dat hij zijn eigen geld verdient, zorgt voor de overgevoelige romantiek terwijl Gieleken, de schapenboer, die op zijn ouden dag nog vrijt, naar de hand van Winus' moeder Doka den lach uit de zaal moet halen. Zoo'n figuur als deze schapenboer loopt er in elk stuk van Ballings rond, even vast als dat de dorpspastoor er een vertrouwde geest is. Deze twee geven aan de stukken van dezen schrijver het Vlaamsch accent. Ballings heeft betere stukken o.a. „Amor in de Pastorie" geschreven dan deze „Vrome Leu gen". Het gegeven is wel erg gezocht en wij zijn dit ouderwetsche tooneel in Holland min cf meer ontwend. Wanneer Gieleken er niet geweest was, zou deze romantiek ons wel wat zwaar zijn geval len, maar gelukkig hij was er en hij heeft veel goed gemaakt. Het tooneel fleurde op, zoodra hij verscheen en hij heeft leven aan het stuk en aan de opvoering gegeven, dank zij ook het gezonde zonnige, en hu moristische spel van den heer Piet van de Nauw- land. Deze rol van den verliefden en altijd goed ge- humeurden schapenboer was juist iets voor dezen speler, die er dus ook een levend en alleraardigst type van maakte. Hij speelde hem breed uit en wend daardoor de centrale figuur van het stuk. Wij hebben den heer Van der Nouwland nooit beter gezien dan in deze weliswaar dankbare maar dan ook uitstekend gegeven rol. Ook Kozijn Joop en zijn volgzame dochter Na thalie hadden 'n deel van het komisch element voor hun rekening en de heer Joop Mulder en mej. Bertha Koevoets deden het lang niet onverdienste lijk. Het mechanische „ja, valder" van Nathalie wend telkens weer met 'n lachsalvo van de zaal begroet. Piet Loerakker had het als Winus vrij wat moei lijker. Deze griezelige novellen schrijvende blinde is louter bedenksel van een romanticus en van de rol is eigenlijk niet veel te maken. De heer Loerak ker speelde haar terecht eenvoudig en deed den auteur daarmee een goeden dienst. Riet van Doorn debuteerde als de edelaardige Elsje, voor 'n de buut een vrij wat zwaarder rol dan het dienstmeis je, dat 'n brief medebrengt, waarmee anderen doorgaans aanvangen. Mejuffrouw van Doorn is een lieve tooneelverschijniog maar haar spel was hoe kon dat ook anders? nog wat te schoolsoh en aangeleerd voor deze rol. Dit laatste kunnen wij ook zeggen van Martien Bijnsdorp als de schurk achtige vrijer van Elsje. Martien Langeveld speelde den pastoor, die te gelijk de vriend is van deze dorpsmenschen sym pathiek en zacht ofschoon wat conventioneel en mevrouw Loerakker- Dingerdis was Doka, de weduwe, die zoo lang weerstand biedt aan de hu welijksaanzoeken van den schapenboer. Ballings' stuk deed het wel bij het publiek, wat ongetwijfeld voor 80 procent aan Van der Nouw- lania's Gieleken te danken was. Hij wist den Vlaamschen humor over het voetlicht te brengen en die humor was het, die de zaal als altijd veroverde J. B. SCHUIL. IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. IJMUIDEN, 15 October. Deensche consignatievisch. Haring f 18.50f 11.makreel f 39f 28; ka beljauw f 27f 21; kleine gul f 21f 16; kleine schol f 35f 26; schar f 21f 18.50;; groote schel- viscb f 28; wijting f 19.50f 13. Alles per 50 K.G. Tong f 3.70—f 2.30 per K.G. Zoetwatervisch: snoek 36 cent, snoekbaars 58 49 ct., blei 2421 ct. per K.G. Deensche kotter E 19 f 250. HEEMSTEDE SCHOOLMELK-VERSTREKKING WORDT HERVAT. Het schoolmelkcomitè heeft aan de ouders van de leerlingen van alle lagere en U.L.O.-scholen medegedeeld, dat zeer binnenkort de verstrekking van melk op de scholen zal worden hervat. Het comité, waarvan de Burgemeester voorzitter is spreekt de verwachting uit, dat na de goede re sultaten, die met de melk verstrekking reeds zijn bereikt, vele ouders hun kinderen aan het melk- drinken op school zullen laten deelnemen. HAARLEM 15 October. Bevallen: 11 October: M. M. Stut-Schrama, d. 13 Oct.: J. de Vries-Brugman, d. M. Boeschoten-Bijvoet, >d. 14 Oct.: M. Stam-Prevost, d H. L. Graa- man-Lau, z. A. M. van der Velde-Stijnman, z. J. L. Russell-Kainmeijer, z. 15 Oct.: E. A. Milatz-Zegers, d. M. de Mol-Meinders, d. L. Blok-Koger, z. Overleden: 12 Oct.: L. Verduijn-Loenen, 75 j., Gen. Bothastraat J. A. M. Davids-Sanberg, 77 j., Garenkokers- kadc, 13 Oct.: A. M, Maters-Smits, 68 j„ Lorentz- kade. J. N. van der Vlerk, 77 j., Leidscheplein. P. C. Slik, 52 j„ Maerten van Heemskerkstraat. P., 23 d., z. van C. A. Keijzer, Hazepaterslaan. 14 Oct.: G. van El-van Doornum, 77 j„ Hazepaters» laan. P. Wouda, 85 j., Oranjestraat. 484ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 12de lijst Trekking van Dinsdag 15 October 1940 Hooge Prijzen 25.000.— 2833 1.000.— 18809 19121 400.— 16263 23679 200. 7014 14591 17132 24139 100. 4246 23537 8258 10283 24023 14322 15450 Prijzen van f 70. 1108 1246 1469 1587 1602 1637 1663 1722 1748 1783 1815 1843 1921 1939 2177 2226 2228 2351 2557 2676 2687 2340 2862 2934 3016 3218 3227 3310 3329 3759 4018 4021 4119 4196 4207 4235 4254 4209 4367 4443 4464 4477 4502 4515 4536 4547 4611 4707 4852 4880 4934 5131 5204 5312 5452 5532 5545 5685 5927 6193 6349 6444 6619 6624 6659 6706 6811 6868 6980 7150 7199 7206 7233 7238 7275 7377 7380 7381 7517 7704 7784 7921 8050 8350 8568 8727 8929 8955 9043 9329 9592 9706 9755 9843 9873 9919 9979 10222 10310 10513 10557 10641 10651 10853 10992 11215 11235 11332 11340 11345 11396 11633 11639 11766 11828 11834 11897 12019 12032 12510 12758 13151 13267 13302 13399 13459 13491 13774 13783 13785 13950 13980 14081 14123 14169 14482 14548 14792 14899 14992 15040 15041 15104 15123 15128 15321 15332 15651 15696 15945 15949 16100 16115 16217 16222 16223 16404 16547 16583 16713 16747 16798 16821 16832 16963 17016 17061 17030 17094 17159 17163 17240 17242 17392 17529 17670 17844 17907 17925 18025 18041 18064 13267 1S318 18424 18461 18488 18504 18512 18605 18751 18793 18797 18838 18872 18909 19010 19228 19241 19293 19427 19454 19485 19648 19649 19756 19763 19766 19859 19923 20062 20166 20365 20390 20501 20583 20597 20646 20839 21002 21051 21065 21185 21608 21641 21648 21656 21916 21973 22006 22180 22234 22252 22262 22277 22398 22485 22499 22554 22562 22637 22674 22880 22884 22974 22978 23081 23165 23201 23339 23340 23470 23542 23622 23721 23760 23925 24050 24096 24117 24272 24337 24429 24430 24757 24837 Nieten 1001 1036 1070 1127 1139 1147 1182 1292 1375 1381 1444 1506 1521 1595 1707 1713 1714 1774 1831 1865 1943 1949 1973 2042 2065 2100 2145 2174 2185 2274 2285 2323 2386 2484 2504 2523 2528 2543 2552 2554 2558 2569 2579 2591 2592 2604 2612 2637 2653 2665 2709 2793' 2823 2825 2842 2849 2857 2861 2930 2947 2951 3068 3084 3128 3139 3178 3380 3477 3497 3524 3592 3625 3658 3688 3730 3846 3851 3900 3941 3957 4019 4031 4033 4091 4111 4139 4150 4195 4208 4234 4261 4293 4311 4352 4369 4373 4453 4462 4494 4498 4503 4531 4588 4637 4659 4681 4699 4711 4730 4734 4758 4774 4784 4790 4829 4831 4917 4929 5057 5177 5196 5240 5282 5295 5322 5353 5406 5500 5576 5607 5622 5630 5730 5793 5799 5853 5991 6063 6066 6163 6185 6213 6252 6309 6319 6328 6388 6438 6483 6486 6551 6622 6647 6648 6661 6680 6739 6822 6664 6960 6969 6974 7001 7026 7054 7076 7086 7096 7113 7125 7148 7160 7213 7328 7352 7384 7387 7410 7438 7441 7463 7518 7525 7565 7581 7597 7609 7662 7755 7829 7977 8027 8049 8113 8203 8204 8224 8276 8289 8297 8311 8319 8320 8330 8381 8429 8512 8627 8652 8659 8689 8814 8872 8921 8936 8965 8968 9010 9031 9054 9110 9119 913'5 9139 91f9 9169 9205 9208 9295 9601 9625 9628 9653 9704 9753 9759 9817 9872 9886 9917 9946 9985 10004 10034 10153 10210 10258 10360 10463 10490 10522 10541 10564 10678 10707 10710 10737 10753 10770 10808 10865 10875 10999 11012 11017 11045 11050 11154 11177 11218 11224 11265 11313 11333 11350 11399 11435 11512 11517 11570 11607 11608 11631 11647 11714 11723 11737 11757 11762 11789 11825 11840 11854 11896 11941 11954 11969 11985 11991 12005 12017 12109 12135 12175 12177 12215 12268 12278 12299 12346 12362 12377 12334 12393 12626 12700 12703 12707 12714 12737 12740 12752 12766 12771 12811 12912 13027 13051 13085 13093 13100 13138 13155 13325 13332 13354 13394 13429 13437 13447 13450 13451 13471 13490 13494 13542 13553 13589 13598 13658 13680 13772 13791 13900 13902 13954 13994 14076 14149 14236 14258 14281 14336 14344 14390 14468 14488 14510 14537 14543 14562 14631 14665 14666 14740 14760 14772 14876 14918 14924 14990 15009 15010 15015 150G3 15109 15153 15171 15174 15179 15217 15253 15340 15342 15354 15363 15380 15384 15394 15426 15462 15471 15474 15497 15538 15560 15600 15616 15621 15630 15635 15642 15711 15782 15791 15792 15793 15819 15848 15859 15863 15864 15965 16003 16066 16084 16092 16106 16119 16130 16138 16200 16201 16248 16255 16287 16368 16416 16470 16481 16494 16580 16593 16621 16626 16638 16752 16754 16758 16797 16803 16839 16850 16915 16955 17050 17069 17096- 17135 17202 17203 17254 17348 17369 17374 17402 17433 17435 17454 17542 17598 17645 17654 17675 17717 17808 17865 17869 17878 17919 17934 18019 18057 18126 18167 18169 18184 18185 18215 18260 18291 18316 18334 18366 13383 18422 18425 18438 18461 18489 18503 18559 18580 18633 18703 18716 18757 18769 18815 18875 18891 18915 18918 18947 18951 18970 18979 18985 19004 19221 19222 19283 19320 19361 19362 19443 19446 19450 19470 19475 19531 19559 19563 19571 19576 19586 19610 19638 19660 19663 19670 19699 19790 19851 19873 19921 19929 19997 20045 20056 20111 20112 20142 20150 20160 20219 20261 20269 20274 20304 20414 20479 20484 20486 20495 20543 20553 20554 20572 20603 20657 20669 20790 20806 20908 20938 20985 21041 21057 21061 21124 21147 21149 21155 21167 21222 2122S 21234 21311 21348 21409 21437 21450 21476 21488 21489 21505 21531 21601 21696 21700 21906 21924 21929 21955 21986 22035 22055 22095 22097 22104 22110 22114 22120 22136 22193 22193 22282 22293 22335 22400 22402 22417 22454 22502 22509 22510 22512 22552 22591 22593 22610 22614 22625 22636 22663 22783 22792 22811 22850 22652 22865 22900 22946 22998 23034 23047 23058 23076 23091 23151 23226 23228 23275 23281 23282 23300 23339 23347 23372 23390 23412 23424 23536 23539 23544 23552 23560 23570 23573 23582 23585 23595 23704 23719 23731 23765 23869 23917 23957 24003 24005 24012 24015 24024 24069 24081 24089 '24102 24125 24146 24220 24291 24303 24305 24348 24358 24401 24435 24436 24545 24546 24560 24568 24573 24719 24744 24747 24760 24786 24831 24833 24906 2493? 24977

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2