Nette Jongen Nieuwe Uitgaven. 18 Rijksstraatweg GEHEEL GEBIT vanaf 35.- Flink dagmeisje Dr. Otto Klipp's T alenschool GEVRAAGD ECHTPAAR Gevraagd: zit- en slaapkamer KLEIN HUIS WOENSDAG 16 OCTOBER 1940 HSXEEEM'S DX'GBEAD" 9 De samenvoeging van Heemstede en Bennebroek. Wat men in de betrokken gemeenten van het plan denkt. Ir. ons vorig nummer namen wij reeds uitvoerige bijzonderheden op over de gemeenten Heemstede en Bennebroek, die zich beraden moeten over het voorstel van den Secretaris-Generaal, waarnemend hoofd van het 'departement van Binnenlandsche Zaken, om tot samenvoeging te komen. Een samenvoeging van Heemstede en Bennebroek zal wij merkten dit reeds op geen moeilijke quaesties opwerpen. Niet zelden roepen annexaties groote tegenstelïngen op, in het bijzonder als een landelijke gemeente geheel of gedeeltelijk door een stadsche nabuur wordt opgeëischt. Dan komen vaak ook de betrokken inwoners tot verweer, om dat voor hen soms groote belangen op het spel staan, die voor een deel tot uiting komen bij het vergelijken van de belastingbiljetten. Maar in het j geval van Heemstede en Bennebroek hebben wij gebieden die vrijwel hetzelfde karakter bezitten. Beide hebben zich in de laatste jaren in het bijzon- j der ontwikkeld tot forensen-gemeenten. Alleen I Heemstede is grooter dan Bennebroek. Heemstede I heeft 20.400 inwoners en is 946 H.A. groot, Berne- broek telt 3000 inwoners en heeft een oppervlakte van 175 H.A. Wij hebben getracht de meening van eenige of- ficieele personen uit de kringen van de gemeente- I besturen van Heemstede en Bennebroek over het plan tot samenvoeging te vernemen, maar hadden daarmee nog niet veel succes. Het voorstel was zoo deelde men ons mede ook voor de colleges Ivan B. en W. zeer onverwacht gekomen, zoodat men het beter vond geen zelfstandig oordeel te ge ven, maar de aangelegenheid eerst in de colleges te bespreken. Wel kregen wij van niet-officieele personen zoowel te Heemstede als te Bennebroek den indruk, dat er niet veel kans is op het rijzen van overwegende bezwaren tegen de samenvoeging. In Bennebroek werd ons verklaard dat men overtuigd is. dat de quaestie van de samenvoegin; van Heemstede en Bennebroek alleen een gevolg is van het streven om het aantal gemeenten te ver kleinen. Op zich zelf is er geen reden Bennebroek als zelfstandige gemeente te laten verdwijnen, want alles ging goed. De gemeente gaat in inwoner-aan tal vooruit en is financieel in staat zich zelf te be druipen, zoodat geen extra subsidies uit het werk- loosheidssubsidiefonds behoefden te worden aange vraagd. De tijd van nadeelige saldi op de gemeente- rekeringen was voor Bennebroek voorbij, nu ging men juist aan de voordeelige saldi beginnen. Een definitief oordeel van de financieele gevol gen van de samenvoeging kan pas gegeven worden als alle détails zijn uitgewerkt. Dan pas kan bere kend worden welke besparingen verkregen kunnen worden bij een vereenigd gemeentebestuur. Ons werd wel reeds opgemerkt, dat de bezuiniging niet omvang rijk zal zijn, want Bennebroek is een gemeente die zuinig bestuurd werd. Natuurlijk worden bij een samenvoeging van de twee gemeenten de salarissen van één burgemeester en één se cretaris uitgespaard, maar de eerste jaren moet, als de dan overbodige functionarissen niet elders ge plaatst kunnen worden, wachtgeld uitbetaald wor den. Verder zal op personeel niet veel te bezuini gen zijn, want (wij deelden dit reöds in ons vorig nummer mede) Bennebroek heeft slechts 12 amb tenaren en werklieden in dienst, plus 3 politie agenten. Daarop zal niet veel' te besparen zijn, want als Bennebroek bij Heemstede komt ver meerdert het werk natuurlijk ook. Het zal er vermoedelijk wel toe moeten komen dat in Bennebroek een filiaal van de Heemsteed- sohe secretarie wordt- ingesteld, want het zou de Bennebroekers tegenvallen als zij in het vervolg voor alle gemeentezaken naar het raadhuis in Heemstede zouden moeten trekken. Een voordeel is dat het raadhuis van Heemstede in het zuidelijke deel Ider gemeente staat. Er is in het verleden wel eens over geklaagd, dat het gebouw te zuidelijk stond, maar als het in de toekomst moet dienen voor Heemstede en Bennebroek zal die klacht wel verstommen. Eenige Bennebroekers hoorden wij de vrees uiten, dat als 'het tot een samenvoeging komt de kans be staat, dat Bennebroek een stiefkind van Heemstede Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie Zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet ge plaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. ONDERWIJZERS SINT NICOLAASFEEST. In aansluiting aan het artikeltje van de Sint- Nicolaas-Commissie, dat dézer dagen in de Haar lemsche bladen verscheen, bevelen de ondergetee- kenden de collecte met warmte aan. Bezorgt aan onze kinderen door uw bijdragen een prettigen dag. De feesten zullen door de tegen woordige omstandigheden bij daglicht plaats heb ben. Het kan dus voor niemand een bezwaar zijn. de kinderen aan het feest te doen deelnemen. De commissie staat er borg voor dat de jeugd genieten zal. Teekent dus met milde hand op de lijsten, die '2 zullen worden aangeboden, met het opschrift: Onderwijzers Sint-Nicolaasfeest". C. J. RIJKERS, voorz. Bond van Ned. Ned. Onderwijzers. E. GEERTS Wzn., voorz. Ned. Onderw. Genootschap. T. HELLINGA, voorz. Vereen, v. Hoofden van Scholen in Nederland. HET BROKKENHUIS Hartelijk dank voor de gestuurde lakens, waarvan We vele luiers maakten. Een mooie kinderwagen rijdt nu de kleine spruit van een kinderrijke familie rond: de moeder maakte zelf een sloop van een kleedje. Ook zijn we dankbaar voor het mooie en Vele luiergoed, dat een paar uur na het sorteeren de jonge moedertjes verblijdde. Verscheidene stroo- Zakken en kussens zijn uitgedeeld de plekken waar de spiegels hingen zijn leeg: er werden drie schilderijen Verzonden, om een helder eenvoudig huisje van een vlijtige huismoeder op te vroolijken. Voor alles onzen besten dank.De naaiclub was ook ijverig bezig Het was echter noodig, maatregelen tegen de kou te nemen, door verscheidene kamerschermen om ons heen te zetten. De stemming bleef goed, en de Warme chocolade deed de rest. Mogen we nu nog ^ns om lakens, o.ude stofresten, naaibenoodigdhe- den vragen? Dit alles is zeer noodig. Deze week moesten we 't werk stopzetten omdat er te weinig binnen kwam, en omdat de kast van het ondergoed haast leeg is.Wie stuurt iets? Helaas zijn een paar dagen gelegen bij een brandje in de Iordensstraat een mooie kinderwagen, een koffer, een goede naaimachine en een paar schil derijen, allemaal toebehoorende aan het Brokken- huis, verbrand. Wil iemand die vervangen? Bij Voorbaat hartelijk dank. VER. „HET BROKKENHUIS", Donkere Spaarne -34 Tel. 13242. Giro 147245. zal worden, want dat het feitelijke bestuur'geheel in Heemstede zal blijven. Dit is een gevaar dat voorkomen moet worden. De Bennebroekers moe ten zich als gelijkgerechtigde medeburgers der ver- groote gemeente gevoelen. De belastingen in- Bennebroek zijn thans hooger dan in Heemstede, maar daartegenover staat zoo verzekerde ons een Bennebroeker dat de wo- ninghuur in Bennebroek lager is. Als alle factoren naast elkaar gelegd worden is het leven m Heem stede thans vrijwel even duur als in Bennebroek. Nu is het de vraag zoo vervolgde deze Ben nebroeker wat er met de belastingen in de sa mengevoegde gemeente gaat gebeuren. Als de Ben nebroekers in het vervolg met dezelfde belasting- opcer.ten kunnen volstaan als de Heemstedenaars thans en zij behouden daarbij het voordeel van de lage woninghuren, dan hebben zij er financieel voordeel van. De samenwerking van de gemeenten Heemstede en Bennebroek is steeds zeer goed geweest. Benne broek betrok gas, electriciteit en water van de ge meente Heemstede. Ook was er samenwerking op distributiegebied, want.het Heemsteedsche bureau zorgt ook voor de inwoners van Bennebroek. De politie in Bennebroek is tot heden wel zelfstandig, maar als er zaken van belang waren, werd toch contact met Heemstede gezocht. Uit al deze dingen blijkt wel dat een samenvoe ging van beide gemeenten niet veel bezwaren met zich zal meebrengen. DE BLOEMBOLLEN-PUZZLE Het Centraal Bloembollen Comité te Haarlem schrijft ons: In de Puzzle (opgenomen in ons nummer van 8 October conform de ons gezonden opgave) is een fout geslopen. Achter de 13e rij staan vijf punten aangegeven, terwijl het er zes moeten zijn. Het be treft den naam van een Aard-Orchidee en uit de in gekomen antwoorden blijkt, dat dit tot een foutieve oplossing leidt. Het Centraal Bloembollen Comité. Krelagehuïs, Haarlem, bepaalt in verband hiermede, dat de oplos singen nog tot 31 October ingezonden kunnen wor den en stelt hen, die door de gesignaleerde fout tot een verkeerde oplossing kwamen, in de gelegenheid deze alsnog te herstellen. GEVONDEN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Smede- straat te Haarlem, uitsluitend tusschen 11 en 13 u. Armband, Wijngaarden, Bakenessergracht 65, Handschoen, Kenniphaas, dr. Leydsstraat 67; 1 paar heerenhandschoenen, Antonie, Turfmarkt 8; dameshandschoen, Keizer, Spaarn wouder straat 114; Slagersmes, Kooien, v. Zeggelen- straat 30; Nummerplaat N. H., Tevreehorst, v. 't Hoffstraat 3; Overhemd v. Meel, Jan Steen straat 1; Portefeuille met inhoud, Beljaarts, 2e Zuid Polderstraat 62; Rozenkrans, Drayer, v. Oldenbarneveldtlaan 3. Beschadigde Engelsche oorlogs schepen te Gibraltar binnengeloopen Talrijke dooden aan land gebracht. ALGECIRAS, 16 October. (D.N.B.) Dinsdag morgen zijn in Gibraltar drie groote oorlogsschepen, een kruiser, negen torpedojagers, twee duikbooten en twee convooischepen binnengeloopen. Vier van deze Engelsche oorlogsschepen vertoonden vol gens bericht van een Spaansch persagentschap uit Gibraltar zwai-e beschadigingen. In den loop van den dag zijn toen talrijke dooden en gewonden in Gibraltar aan land gebracht en de politie moqst tot uitgebreide maatregelen overgaan, opdat nie mand de kade, waaraan de schepen lagen, zou na deren. Naar verluidt zouden dit de Er.gelsche schepen zijn, die onlangs aan den zeeslag in de buurt van Malta tegen Italiaansche zeestrijdkrachten hebben deelgenomen. De commandant van een der Engelsche oorlogsschepen zou daarbij gesneuveld zijn. Naclit van verschrikking te Londen. Bijna duizend Duitsche toestellen boven de stad. BERLIJN, 16 October (D.N.B.) Over den grooten Duitschen aanval op Londen in den nacht van 15 op 16 October meldt het D.N.B. o.a.: Sinds acht uur 's avonds is Londen weer in den toestand van luchtalarm. Ditmaal komen de Duitschers bijzonder snel achter elkaar. Vaak werkten ver scheidene vliegtuigen tezamen. Overal afweerge schut en oorverdoovend lawaai van granaten en bommen. Enorme bommen slaan groote trechters in het wegdek. Huizen storten in. De stad is zoo helder ver licht als overdag. Bijna duizend Duitsche machines hebben in dezen eenen nacht haar verderf brengende last boven de Britsche hoofdstad geworpen en een ongekende chaos teweg gebracht. Ruim duizend ton bommen hebben zij uitgeworpen. Een nacht van verschrikking heeft de stad achter zich. Nacht jagers, noch versperringsballons of luchtdoelgeschut waren in staat het onheil af te wenden. Bijna zon der eenig verlies zijn de Duitsche bommenwerpers weer thuis gekomen en weer nemen zij een nieuwen last in om opnieuw te vertrekken. De verzorging van de Britsche hoofdstad is voor geruimen tijd stilgelegd. Het Duitsche luchtwapen kent geen pardon. Vaak genoeg is waarschuwend gewezen op de voorbeel den van het verwoeste Warschau, het vernielde Rotterdam en het geteisterde Duinkerken. Hoe lang zal het nog duren, dat Londen aan hetzelfde lot ten onder gaat? BEKENDE LONDENSCIIE GEBOUWEN BESCHADIGD. NEW YORK, 16 October. (D.N.B.) De Duit sche luchteskaders, zoo wordt in hier ontvangen berichten uit Londen gemeld, hebben met de regelmaat van een uurwerk Dinsdag boven Zuïd- Engeland gedreund. Zij doorkruisten urenlang de Britsche verdediging en veroorzaakten groote schade en verliezen in Londen en andere gemeenten. In de streek van Londen vielen de bommen met korte tusschenpoozen. Des morgens werd reeds de eerste aanval overdag gedaan, nadat de nachtelijke bom bardementen het puin in de straten hoog had opge hoopt. Een aantal bekende gebouwen is beschadigd —De N. V. Holdert en Co. te Amsterdam heeft een boek van J. J. Blitterswijk Jr.. uitgege ven over .Materialen en grondstoffen", gebezigd bij de inrichting van het interieur. Ir. W. H. Kramer schreef een verhandeling over „Gasgeneratoren" een handleiding voor automobilisten, die zich een gasgenerator aan schaffen en zich van de werking ervan op de hoogte willen stellen, welke verschenen Is. bij de N. V. iE, E. Kluwer te Deventer. Dr. F. Wibaut schreef een boek over „De beteekenis der erfelijkheid voor de geneeskunde". Dit boek is uitgegeven door A. J. G. Streng- holt's Uitgevers Mij., te Amsterdam. „Knutsel nu met waardeloos materiaal" is de titel van een door J. Houtman geschreven boekje dat verschenen is bij de N. V. JE. A. Kluwer te Deventer. Bij den .uitgever J. M. Meulenhoff te Amsterdam is verschenen „Geheimen van ruimte en tijd", de natuurwetenschappelijke evolutie, door dr. H, Groot. Het boek is verlucht met teekeningen en foto's. Bij W. J. Thieme Cie te Zutphen is van de hand van dr. G. Venzmer verschenen „De ge heimen van het bloed". Thans is het derde deel verschenen van „Het Nieuwe Zoeklicht", de Nederlandsche encyclopaedie voor allen onder leiding van Dr. T. P. Sevensnia, bibliothecaris van de Rijks universiteit te Leiden. Deze uigave verschijnt bij de N.V. van Loghum en Slaterus te Arnhem. Dit derde deel gaat van Gangreen tot Kyrie, en is met foto's en teekeningen geïllustreerd. Studiebofek Engelsche Handels-corres pondentie. Bij Engelhard, van Embden en Co. te Am sterdam heeft een. nieuw leerboek voor En gelsche Handelscorrespondentie het licht ge zien: „The last 12 weeks before the Praktijk examens" met een aanhangsel voor het examen ..Hoofdcorrespondènt". door dr. J. F. Engelhard, leeraar in handelswetenschappen en -corres pondentie te Amsterdam, metmedewerking van mevr.» L. DenijsKlipp, leerares Engelsch en Duitsch M.O., te Haarlem. De schrijver heeft vooral tegemoet willen komen aan het euvel dat op de praktijk-examens Engelsche Handelscorrespondentie zeer dikwijls blijkt, dat candidaten niet een voldoende hoe veelheid geschikte opgaven hebben doorgewerkt, om zich met succes aan de examenproef te kun nen onderwerpen. En zelfs velen van degenen, die wel het diploma mochten verwerven, moesten in de praktijk tot de onaangename er varing komen, dat hun kennis der Engelsche Handelscorrespondentie nog niet toereikend scheen te zijn om als „goed" correspondent in aanmerking te kunnen komen. Het boek heeft dus een tweeledig doel: leer ling op te leiden voor het practijkexamen èn voor de pracktijk zelf. Er is een practische stof in neergelegd; ook wordt de leerling gewezen op de voornaamste onderdeden van de Engelsche grammatica en wordt hem zeer veel terminolo gie bijgebracht. BLOEMENDAAL PACHTOVEREENKOMSTEN. B. en W. stellen den Raad voor, met A. van der Werff Gzn. te Bloemendaal een nieuwe pachtover eenkomst aan te gaan betreffende de verpachting van eenige perceelen tuingrond aan den Kenne- merweg, groot tezamen 10224 M2. tegen een pacht prijs van f 252 per jaar. Voorts stellen B. en W. voor dergelijke overeen komsten aan te gaan met P. Verbrugggen te Bloe mendaal voor 8000 M2. weiland aan den Kenne- merweg voor f 70 per jaar; met P. M. Bersée. te Bloemendaal voor 5000 M2. tuingrond aan den Kennemerweg voor f 123 per jaar; met G. Schuyt le Bloemendaal voor 2769 M2. tuingrond aan den Kennemerweg voor f 68.25 per jaar en met C. J. M. Uitendaal te Bloemendaal voor de verpachting van de boerderij ,,'t Huis te Bloemendaal" aan de Zomerzorgerlaan voor f 400 per jaar. LEDENVERGADERING TUINBOUW. De afdeeling Bloemendaal en omstreken van de Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantenkunde hield Dinsdag haar maandelijksche vergadering in „Rust hoek". De vice-voorzitter mr. E. J. W. Top herdacht aan het begin der vergadering het overleden eere-lid den heer Leonard A. Springer. Tot afgevaardigden tei- algemeéiie vergadering te Amsterdam op 30"October werden aangewezen de heeren Tabelnal en Dé Kruyff. De candidaturen voor lid van het hoofdbestuur, de heeren D. T. Ruys en Ab. Sluis, zullen gesteund worden. De heer An. Jager had een fraaie collectie groen ten en fruit ingezonden, waarvoor werden toege kend: diverse groenten 9 p.; tomaten 10 p.: druiven 9 p.; frambozen 10 p. De heer W. van Dijk hield een lezing over de oudere literatuur en den invoer van planten. Spr. toonde wonderlijke afbeeldingen, min of meer gestyleerd, die al heel weinig op de werke lijke planten geleken. Spr. liet het licht vallen op de oude opvatting van de signatuur, waaruit men zou moeten opma ken waarvoor iedere plant moest dienen, b.v. het leverkruid voor leverziekten; Chelidonium tegen geelzucht. Een en ander werd verduidelijkt met platen uit oude boeken. De voorzitter dankte den heer Van Dijk hartelijk voor de interessante voordracht. ONBEWOONBAAR VERKLARING VAN WONINGEN. Bij het gemeentebestuur is ingekomen een advies van den Inspecteur van de Volksgezondheid (Volks huisvesting) inzake onbewoonbaarverklaring van woningen. B. en W. deelen mede. dat te zijner tijd van hun college voorstellen tot onbewoonbaarverklaring kun nen worden tegemoet gezien. VOORKOMING VAN LICHTUITSTRALING. De afdeeling Bloemendaal-Overveen der Neder landsche Vereeniging voor Luchtbescherming ves tigt er de aandacht op dat een nieuwe uitgave is verschenen van de Rijks-Inspectie voor de Lucht bescherming ter voorkoming van lichtuitstraling uit gebouwen. Deze uitgave bevat behalve een korten toelichtenden tekst een twintigtal duidelijke afbeel dingen van de manieren waarop eenvoudige licht- sluizen kunnen worden aangebracht in woonhuizen, openbare gebouwen, winkels etc.: ook vindt men eenvoudige voorbeelden van middelen ter voorko ming van lichtuitstraling door ramen, plafonds en bovenlichten. De leden, die zoo n werkje gratis willen ontvan gen, kunnen het o.a. afhalen bij de blokleïders. AANVULLING ALG. POLITIEVERORDENING. B. en W. stellen den Raad voor, in de Alg. Po litieverordening aan Hoofdstuk III „Van de veilig heid van personen en goederen" een -paragraaf met 4 artikelen toe te voegen, houdende maatregelen en plichten der burgers ingeval van brand. VERBREEDING VAN DEN MR. H. ENSCHEDéWEG. B. en W. stellen den Raad voor, met het bestuur van ric Schoolvereenigmg „Aerdenhout-Bentveld" een ruiling van grond aan den Mr. Enschedéweg aan te gaan ten behoeve van de'geleidelijke ver breeding van dien weg. WIJZIGING AMBTENARENREGLEMENT. B. en W. stellen den Raad voor, een wijziging aan te brengen in het op 16 Maart 1933 vastgestelde Ambtenarenreglement in dier voege dat in art. 1 wordt geschrapt de bepaling, dat B. en W. be slissen of in hoeverre een ongehuwde als eenig kostwinner wordt beschouwd en de bevoegdheid hebben, in bijzondere gevallen, telkens voor een bepaalden tijd, ongehuwden geheel of gedeeltelijk met eenige kostwinners gelijk te stellen. Een gelijke bepaling zal dan ook moeten ver vallen in de „Verordening Gemeentepolitie". DE HOEK ZANDVOORTERWEG- ZWARTEWEG. B. en W. stellen den Raad voor, van mevr. de wed. dr. L. F. DriessenHoogenstraaten 18 M2. grond aan te koopen, voor f 8 per M2. daar het met het oog op de normalisatie van den Zandvoorter- weg gewenscht is, tegelijkertijd tot een afronding van den hoek Zandvoorter weg (Noordzijde) en Zwarteweg (Westzijde) over te gaan. AANKOOP GROND. B. en W. stellen den Raad voor, van de N.V. Kennemer Expl. Mij. van Onroerende Goederen te Bloemendaal voor f 5 per M2. aan te koopen een strook grond aan de Zuidzijde van de Van Val- kenburchlaan en hoek Noorder Stationsweg, ter oppervlakte van 299 M2. VERBREEDING VOETPAD SAXENBURGER- WEG. B. en W. stellen den Raad voor, van J. Werner Hoxel Hzn. ie Bloemendaal aan te koopen een strook grond ter oppervlakte van 41 M2„ voor f 5 per M2. ten behoeve van de verbreeding van een gedeelte van het voetpad langs den Saxenbur- gerweg (Oostzijde) nabij den Rïjperweg. GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal gehouden op 17 October 1940, des namiddags 2 uur, ten Raadhuize te Overveen. De agenda luidt: 1. Vaststelling notulen van de raadsvergade ring van 19 Sept. 1940. 2. Ingekomen stukken. 3. Taxatie-rapport van de gemeente-eigen dommen. 4. Wijziging art. 32 b van het .Ambtenaren reglement'' en art. 18 van de „Verordening Ge meentepolitie". 5. Vaststelling Verordening tot aanvulling van de Algemeene Politieverordening. 6. Verleening afschrijving schoolgeld bij zonder lager onderwijs schoolgeldjaar 1939- 1940. 7. Toekenning vergoedingen ex art. 100 La ger onderwijswet 1920 over het dienstjaar 1939. 8. Ruil van grond aan den Mr. H. Enschedé weg en Aerdenhoutsduinweg met de School vereenigmg .Aerdenhout-Bentveld". 9. Aankoop grond ter afronding van den hoek ZandvoorterwegZwarteweg van mevrouw de wed. dr. J. F. DriessenHoogenstraaten. 10. Aankoop strook grond voor verbreeding gedeelte voetpad Saxenburgerweg van J. Wer ner Hoxel. 11. Aankoop strook grond Van Valkenburch- laan hoek Noorder Stationsweg van N.V. Ken- nemer Expl. Mij. van Onr. Goederen. 12. Vernieuwing pachtovereenkomsten met C. J. M. Uitendaal, C. Schuyt. P. M. Bersee, P. Verbruggen en A. van der Werff Gzn. 13. Vaststelling 13de suppletoire begrooting (gewone dienst) dienstjaar 1940. Wandelsport KRING „HAARLEM EN OMGEVING" OPGERICHT. Op een druk bezochte vergadering, gehouden in Restaurant „Bolwerk" werd opgericht cle „Kring Haarlem en Omgeving" van den Nederlandschen Wandelbond, van 4 Augustus 1940. Het secretariaat is gevestigd bij den heer H. Roelofsen, Thomsonlaan 85, Haarlem. Haarlemsche Wielrencliibs. H.R.C. EXCELSIOR. De H.R.C. Excelsior hield Zondag haar laatsten wedstrijd van de Najaarscompetitie. De uitslag der A-kl. (60 KM.) was: 1. C. de Gier, 2. J. Walgien, 3. H. van Dijk. 3. B.-kl. (60 K.M.) 1. B. Kleinhout, 2. Ch. Schilfout en 3. G. v. Dijk. C-kl. 25 K.M. 1. R. v\ Tongeren, 2. E. Lekveld, 3. B. .Boersma. Junioren 25 K.M. 1. H. Walgien, 2. II. Jas, 3. Opstal. Hengelclubs. Zondag hield het vischcollege „De Fore.l" een puntenwedstrijd in de Hoofdvaart. De uit slag was: 1. N. Balk, 2. F. Huis in 't Veld, 3. B. Duits. 4. F. Steggink. 5. P. Huts in 't Veld, 6. T Hoogeboom, 7. H. Mijer. SCHAAKTO; RNOOI „HET OOSTEN" De S. V. „Het Oosten" te Haarlem organiseert ter gelegenheid van haar eerste lustrum op de Zonda gen 3 en 10 November een Nationaal Schaaktour- nooi in de bovenzaal van café-rest. „Munniks" v/h. „De Sierkan", Groote Markt te Haarlem. Er wordt gespeeld in de volgende groepen: Hoofd-, 1ste-, 2de en 3de klasse, bovendien zijn er twee eere groepen gevormd. Opgave voor dit toumooi kan geschieden aan den heer Jac. Kroonsberg, secr. T. C. Arnulf- straat 16 te Haarlem (Oost). Korfbal Onverwachte nederlaag van Oosterkwartier. Blauw-Wit verrast Westerkwartier. De onverwachte nederlaag van O.K. tegen S.V.K, dat met een 43 overwinning naar Amsterdam te rugkeerde. was zeker eer. teleurstelling èn voor de spelers èn voor de supporters. Blauw Wit verraste Westerkwartier en versloeg met 31 de thuisclub, die toch nog met een klein verschil de leiding in de eerste klasse behoud. D.E.D. ondervond meer tegenstand, dan het ver wachtte en verloor te Koog Zaandijk met 64. Sportief verloor normaal met 24 van Swift. In 2 B wist S.V. haar bezoekers er niet onder te houden; Groen Geel won met 10 en verwissel de van plaats met S.V. Hercules liet Luto 2 onder aan staan door met 65 te winnen. Archipel wist zich door een 63 overwinning op Amsterdam- Zuid aan den kop te plaatsen. In 3 C bewandelt Haarlem den goeden weg en verdrong A'dam Noord van de eerste plaats, door van de Amsterdammers met 41 te winnen. Verder bleef Archipel 2 met 170 K.Z. 3 de baas en verloor R. Tekca met 40 van Z'dam-Zuid. In 3 D verloor O.K 2 op eigen terrein van D. V.D. 2 met 13. K.V.D. won van D.T.V. 3 met 11—1. Aurora werd wederom verslagen, nu door Sparta met 32. In 3 E verloren zoowel N. Flora als S. V. 2. De eerste werd met 62 verslagen door O.B.Z.B., ter wijl de S.V.-reserves met 81 naar huis gezonden werden door Victoria. De standen zijn nu: N. H. I: W.K. 5 4 0 1 8 33—16 1.60 BI. Wit 4 3 0 1 6 25—15 1.50 Swift 4 3 0 1 6 22—15 1.50 D.E.D 4 2 0 2 4 21—22 1.— S.V.K. 4 2 0 2 4 16—19 1.— D.V.D. 4 2 0 2 4 2427 1.— K.Z. 4 2 0 2 4 16—25 1.— O. K. 4 1 0 3 2 16—22 0.50 Sportief 5 0 0 5 0 22—34 0. 3 C: Haarlem 4 2 2 0 6 16— 8 1.50 A'dam N. 3 2 0 1 4 14— 8 1.33 Z'dam Z. 3 1 2 0 4 7— 3 1.33 Archipel 2 4 2 1 1 5 28—12 1.25 Sportief 2 4 2 1 1 5 22— 6 1.25 R. Tekca 4 1 0 3 2 416 0.50 K.Z. 3 4 0 0 4 0 442 .0. O.B.Z.B. 2 2 0 0 4 144 2.— BI. Wit 3 2 2 0 0 4 15— 7 2. D.T.V. 2 2 1 1 0 3 12— 5 1.50 Victoria 3 2 0 1 4 17—12 1.33 N. Flora 4 1 1 2 3 11—15 0.75 O. K. 2 3 1 0 2 2 13—17 0.67 S. V. 2 4 0 0 4 0 5—29 0. 2 B; Archipel 4 3 0 1 6 36—12 1.50 Gr. Geel 4 3 0 1 6 14—17 1.50 A'dam Z. 4 2 115 14—13 1.25 s- v- 5 3 0 2 6 15—11 1.20 A. W. 3 1113 10—11 1.— Hercules 4 1 0 3 2 15—29 0.50 Du to 2 4 0 0 4 0 9—20 0.— 3 D: Sparta 4 4 0 0 8 19— 9 2.— K.V.D. 2 110 3 15— 5 1.50 D.V.D. 2 3 2 0 1 4 14— 6 1.33 K. 2 4 2 0 2 4 1413 1.— A'dam Z. 3 1 0 2 2 9—12 0.67 D.T.V. 3 4 1 0 3 2 9—31 0.50 Aurora 4 0 1 3 1 9—13 0.25 Langs dezen weg bei-ichten wij U de blijde geboorte van onzen Zoon KEES. De heer en Mevrouw SALA—LODEWiIJK. 15 October 1940. jan Haringstraat 85. Tijdel. Beatrix Kliniek. Zijlweg Bezoekuren van 11—12 en 34 en 7.308.30 uur. Inplaats van kaarten. Heden overleed na een langdurig en geduldig lij den mijn lieve vrouw Inie Tobbe geb. Victor Uit aller naam H. TOBBE Aerdenhout, 14 Oct. 1940. Oosterduinweg 252. De begrafenis zal plaats hebben op Vrijdag 18 Oc tober a.s. op de Algemeene Begraafplaats te Heem stede te 1.30 uur. Tandheelk. Instituut Haarlem-N. Telef. 16726 Spreekaren: iederen morgen van 912, Behalve Donderd. Dinsdag- en Donderdagavond Pijnloos trekken inbegrepen. Mej. Dr. M. A. Thiel Leerares Fransche taal en Letterkunde Stolbergstraat 8 Tel. 19328 Opleiding L.O., M.O.A.. Handels correspondentie, Conversatie, Clubs en privaatlessen. gevr. van 's morgens 7 tot 7 uur. Loon f 8. Aanm. na 6.30 uur Ripperdapark 31. Kleverparkweg 142, Haarlem Telefoon 13269 ONDERWIJS in I DUITSCH FRANSCH ENGELSCH NEDERLANDSCH STENOGRAFIE Opl. v. alle Praktijk-examens en Akte „L.O." Repetitiecursussen voor af gewezen examencandidaten. Vraagt gratis prospectus Conversatie Correspondentie Vertalingen Grammatica en Clubles E. EHBETS v.h. Dir. Berlitz School Raamsingel 24. Tel 19428 in omgeving Haarlem getrouwd kinderloos niet ouder dan 45 jaar, voor koken en huiswerk, v.g.g.v. Voorkeur hebben zij. die reeds in dergelijke betrekking werk zaam waren. Salaris bij nadere overeenkomst. Brieven B 162. Boekhandel Vernout, Bl'daal. Mevr. SCHMIDT—DEGENER. Zijlweg 263. vraagt een NET MEISJE 2025 Jaar voor den dag of dag en nacht. Gevraagd zoo spoedig moge lijk FLINKE DAGDIENSTBODE van half 9 tot 4 uur. Mevr. KQHSCHULTE-ROOZEN. Zand voorter Allee 11, Heemstede. Gevr. v. dir. of 1 November net dienstmeisje van 8—5 urn-, zelfst. k. werken en eenv. koken. Aanm. na 7 u Dahlialaan 32, Aerdenhout. Bejaarde Dame vr. in Haarlem in Rusthuis (P.G.) ZIT-SLAAPK. met kast. Br. met prijsopg. on der no. 4434 bur. van dit blad. voor eenvoudigen fabrieksarbeid. Ee nige handigheid vereischt. Brieven spoedigst onder nr. 4432 Bur. v. d. Blad. Aangeb. in Heerenhuis in H.-Z. bij dame-alleen, mooie met verwarming en prima pen sion. Bad en telef. aanw. Brie ven no. 4439 bin:, van dit blad. Wegens vertrek aangeb. PENSION op beteren stand. Gestoff. en gedeeltelijk gemeub. tegen eik aann. bod. Br. onder no. 4437 bur. van dit blad. Wij kunnen plaatsen bespraakte DAMES EN HEEREN voor den verkoop van foto- vergrootingen op provisiebasis. By geschikth. vast loon. Br. Rembrandt, Prinsengracht 58, Amsterdam. Gevraagd een goede LABORANT voor portretfotografie. Brieven onder no. 4435 bur. van dit blad met opgaaf van leeftijd en ver langd salaris. liefst alleenstaand met tuin, omgeving Haarlem, te koop of tc huur gevraagd. Br. onder no. 4433 'bur. van dit blad. f 20.- p. m. Aduexte&U in dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3