MAILT EI1ICITIN KORT EN BONDIG. AB'S AVONTUREN |f;'l Een man verdween... WOENSDAG 16 OCTOBER 1940 HAARLEM'S DAGBLAD Honderdduizend kubieke meters zand worden niet handkvacht te Maarn afge graven ten behoeve van den wegenaanleg in de provincie Utrecht. Foto Pax-Holland Gouden bruiloft. (Foto J. van Roon, Haarlem) (Foto G. Mol, Haarlem) Dit zijn, de heer Jac. v. d. Pol en zijn vrouw G. M. v. d. Pol-Nugteren, Besoekistraat 18 te Haarlem, die Zondag 20 October den dag hopen te herdenken, dat zij vijftig jaar geleden in den echt werden verbonden. Reeds in deze bruidsdagen mogen zij zich in veel belangstelling verheugen. Hun buren hebben o.a. voor een smaakvolle versiering van den ingang van hun woning gezorgd. VERVOERSOPBRENGSTEN N.Z.H.T.M. IN SEPTEMBER. De vervoersopbrengsten van de N.Z.H.T.M. gedu rende September 1940 (ongecontroleerd) waren in totaal f 278.267 tegen f 284.792 in September 1939. PURMEREND 15 October 1940. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 15 partijen, wegende 51.000 K.G. Handel matig. Hoogste prijs f32,25. Kaasmarkt. Aanvoer 884 K.M. Handel matig. 5 stapels kleine boeren f 27f 32,50 per 50 kilo. Boter 1202 K.G. f 160—f 1,64 per K.G. Runderen, totaal 794 stuks. Vette koeien 639 voor de levering. Gelde koeien 110 160230 per stuk, matig. Melk koeien 25 240340 per stuk, matig. Stieren 20 voor de levering. Paarden 7 175325 per stuk, stug. Vette kalveren 59 voor de levering. Nuchtere kalveren voor de slacht 73 voor de le vering. Nuchtere kalveren voo de fokkerij 1424 per stuk, matig. Vette varkens voor de slacht 60 f 0,58f 0,64 per K.G., matig. Magere Varkens 21 1835 per stuk, matig. Biggen 188 714 per stuk, matig. Schapen 257 3540 per stuk voor den handel, f 45f 65 voor de slacht. Handel goed. Bokken 93 416 per stuk, matig. Kipeieren f 7f 7,50 per 100 st. Eendeneieren 500 f 0,75f 0,80 per K.G. Oude kippen en hanen (wit en rood) f 0,50f 0,57'/2 per K.G. Oude kippen en hanen (blauw) f 0,55f 0,60 per K.G. Konijnen f 0,50f 3 per stuk Eenden 3600 f 0,40—f 0,60 per stuk (oude); f 0,75—f 0,85 (jonge). Duiven f 0,40 per paar. Ganzen 72 f 3,75 per stuk. Jonge hanen (wit en rood) 400 f0,62'/2f 0,67V2 per K.G. COÖPERATIEVE CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. Aanvoer 25.000 Eendeneieren f 4f 5. 40.000 Kippeneieren f 7,20f 7,50. Kleine kippeneieren f 5,50—f 6,50. INLICHTINGENDIENST DUITSCHE EN NEDERLANDSCHE NORMALEN. 's-GRAVENHAGE, 15 October (A.NP.) In verband met de omstandigheid, dat thans van Duitsche zijde meermalen aan Nederlandsche fabrikanten bestellingen worden gedaan vol gens Duitsche normalen, blijkt het bezwaar te bestaan, dat den fabrikant niet steeds voldoende bekend is of en in hoeverre overeenstemming bestaat met de desbetreffende Nederlandsche normalen. In het bijzonder heeft dit betrekking op materialen, halffabrikaten en werktuig onder deden. Het Centraal Normalisatiebureau. Willem Witsenplein 6. 's-Gravenhage, deelt mede, dat aan belanghebbendèn op aanvraag gaarne de noodige inlichtingen zullen worden verstrekt ten aanzien van eventueel bestaande Neder landsche normalen voor hetzelfde onderwerp en ten aanzien van de overeenstemming tusschen de betreffende Duitsche en Nederlandsche nor malen. VEREENIGING „HAERLEM". Het bestuur der Vereeniging „Haerlem" heeft de leden uitgenoodigd voor een wande ling op het landgoed „Elswout" te Overveen op Zaterdagmiddag 19 October a.s. Regeling van inleggen en terug betalen op de Rijkspostspaarbank. 's-Gravenhage. 15 October. In verband met de deviezen verordening 1940 en de verordering be treffende de behandeling van ijandelijke vermo gens wordt met betrekking tot inleggingen en te rugbetalingen op de Rijkspostspaarbank met in trekking van vroegere regelingen terzake het volgende medegod eeld: a. Op spaarbankboekjes ten name van niet-inge- zetenen (personen die niet binnen het bezette Ne derlandsche gebied hun woonplaats hebben, niet gewoonlijk daar verblijven, noch aldaar kantoor houden) kan alleen worden ingelegd, indien deze boekjes, benevens hun stamkaarten, voorzien zijn van een aanteekening in rood ..geblokkerd ten gun ste van het clearinginstituut". b. Terugbetaling op boekjes van niet ingezete nen (al of niet geblokkeerd ten gunste van het Ned. clearinginstituut) heeft alleen plaats ook voor be dragen beneden f 100, nadat een aanvraag hiertoe is icgediend bij den directeur van de Rijkspost spaarbank te Amsterdam en daarop gunstig is be slist. welke aanvraag eveneens noodig is ter. be hoeve van overschrijving op een postrekening. c. Geen terugbetaling geschiedt aan houders van boekjes, wier tegoed als vijandelijk vermogen, moet worden beschouwd t-w.: zij die onderdaan zijn van of hun woonplaats of verblijf hebben in Groot- Brittannië en Noohd-Ierland met de overzeesche bezittingen, koloniën, protectoraten, en mandaats- gebieden. evenals de dominions Canada, Australi sche Bond, Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrikaansche Unie met hun mandaatsgebieden. Frankrijk, met inbegrip van zijn bezittingen, koloniën, protecto raten en mandaatsgebieden, Egypte, Soedan, Irak en Monaco. Indien de beschikking over het tegoed noodig is binnen het kader van het bestuur van een bedrijf of onroerend goed of ter voortzetting van een huis houding, kan een aanvraag om terugbetaling tot den directeur van de Rijkspostspaarbank worden gericht. Dit laatste moet eveneens geschieden als men op dergelijke boekjes wenscht in te leggen. d. Op boekjes ten name van gehuwde vrouwen van Nederlandsche nationaliteit en verblijf hou dend binnen het bezette Nederlandsche gebied mag worden terugbetaald, ook al verblijft haar echtge noot in een vijandelijk land. (A.N.P.) FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haar lem zijn op Dinsdag 15 October geen Fail lissementen uitgesproken. Door het verbindend worden der eenige Uit- deelingslijst is geëindigd het faillissement van R. R. C. Pesch, rijwielhandelaar, wonende te Haarlem. Curator Mr. C. Blankevoort te Haarlem. De rijwieldiefstallen in oorlogstijd te Ede. Arnhemsche rechtbank spreekt een aantal veroordeelingen uit. De rechtbank te Arnhem heeft Dinsdag uit spraak gedaan in de zaak betreffende de reeks rijwieldiefstallen, welke in de oorlogsdagen te Wageningen door eenige inwoners van Ede waren gepleegd. De hoofddadei-, de 27-jarige glasblazer W. V. M. werd wegens diefstal veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf. Tegen de koopers der gestolen rijwielen werden de volgende vonnissen uitgesproken: H. J. twee maanden en vier weken met aftrek der preven tieve hechtenis en met bevel tot onmiddellijke in vrijheidstelling; E. V. G. acht maanden gevangenis straf met aftrek; P. H. een jaar gevangenisstraf; M. L. drie maanden voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar; P. H. vrijgesproken; J. G. v. d. M. een jaar en zes maanden met aftrek. PERSONALIA. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van Financiën is met in gang van 1 Februari 1941 op zijn verzoek eer- val onslag verleend aan den heer F. Bulthuis, verificateur der invoerrechten en accijnzen te Haarlem. EXAMENS. Academische opleiding. Geslaagd aan de Leidsche Universiteit voor het econ. doet. examen indologie: de heer B. J. Zoete- meyer te Haarlem. Voor het cand.ex. wis- en natuurkunde- letter K: de heer J. J. A. van Iersel, Heemstede. Sinds Zondagavond werd te Aarle Rixtel het achtjarige zoontje van den heer Fr. V. vermist. Men is gaan dreggen in de Zuid Willemsvaart nabij sluis 7, waar het kind het laatst was gezien. Dins dagmiddag om drie uur heeft men het lijkje opge haald. Dinsdagmiddag is het driejarige zoontje van den heer G. A. van Middelkoop in een onbewaakt oogenblik in het kanaal van den Prins Alexander- polder te Capelle a. d. IJssel geraakt en verdronken. Maandagavond is de 56-jarige L. J. M. Evers door de duisternis misleid in het water aan de Aelbrechtskolk te Rotterdam geloopen. Enkele agenten van politie schoten te hulp en slaagden er in den drenkeling naar den wal te brengen. De levensgeesten bleken echter reeds te zijn geweken. Dinsdagmiddag onl ongeveer vier uur is de 36-jarige wielrijder J. C. Ruit uit Den Haag te Was senaar het slachtoffer geworden van een verkeers ongeval. R. kwam per fiets van de Raaphorstlaan en wilde den Rijksstraatweg oprijden, waarbij hij werd aangereden door een personenauto. De wiel rijder werd op slag gedood. VOOR DE KINDEREN. Heel veel nauwe gangetjes moest hij doorloopen en toen nog een trap af. Dan stonden zij eindelijk stil voor een gesloten deur De magere agent klopte met zijn knokkels heel beschei den op deze deur. Onmiddellijk daar op hoorde Ab roepen: „Binnen!" De magere agent deed de deur open en duwde Ab naar binnen. Daarna salu eerden beiden en bleven wachten. Ab keek verbaasd in het gezicht van zijn autobusbuurman, het oude heertje. „Het is in orde, hoor," zei mijn heer Speurneus. De agenten groetten en verdwenen en Ab bleef alleen staan. Het was vier uur in den ochtend. Ab sprong uit zijn bed en waschte en kleedde zich vlug aan. Ondertusschen herinnerde hij zich het gebeurde van den vorigen dag weer. Hij had op alle vragen van dien mijnheer moeten antwoorden, die zich Speurneus noemde. En het ergste van alles was. dat hij hem niet geloofd had toen hij vertelde van zijn luchtreis. Mijnheer Speurneus had tenslotte gezegd „Het beste is maar, dat wij je weer naar huis terugbrengen wij moeten toevallig ook daarheen met onze boot." Zijn staart had hij terug gekregen. Er was nu eenmaal niets aan te doen! Het was nog vroeg in den mor gen en daar hij niets beters wist te doen, besloot hij eens een kijkje te gaan nemen aan boord. Hij sloop stil de trap op en liep naar het achter zijde van het schip. Hij had een verrekijker meegenomen, dien hij in zijn hut had zien hangen. Hiermee tuurde hij over de groote, stille water vlakte, waarop geen enkel stoom- of zeilschip te zien was. Maar toch, wat was dat daar aan den horizon? Pentastemon, Slangenkop. 'V- Een mooie en zeer dankbai-e borderplant is Pen tastemon Barbatus. Deze groeit liefst in een zan- digen vrudhtbaren grond, verder is een warme zon nige standplaats aan te bevelen. De hoogte van de planten varieert tusschen een halven meter en tachtig centimeter. Het zijn aar- dige heesters, die bloeien van Mei of Juni tot Oc tober. Die lange bloeitijd is wel hun grootste voor- deel. Wat is het niet prettig om een hoekje in den tuiin te hebben, waarvan we zeker kunnen verwach. ten, dat het maanden achtereen met vroolijke bloe men is getooid- In de kleur' der bloemen is verscheidenheid ge- noeg om het niet saai te maken, zelfs wanneer we een hoek voor Pentastemon alleen reserveeren. Pentastemon barbatus zelf heeft fraaie roode bloemen. De bloemen van Pentastemon barbatus coccineus zijn meer scharlakenrood terwijl die van Pentastemon barbatus hybr. praecox oranje rood zijn gekleurd. In de zomermaanden kunnen we aan deze roode tinten nog vele andere tinten toevoegen. Zoo draagt Pentastemon confertus in Juni-Juli zwavelgele bloemen, Pentastemon procerus heeft purperblauwe bloemen. De bloemen van Pentastemon Davikteoni! zijn lila-purper, van Pentastemon Mensiesii lila- rose en van Pentastemon Hallei violetrood. Al deze plantjes blijven echter veel lager, z< worden van tien tot dertig centimeter hoog, dus we kunnen ze in den border alleen vooraan plaatsen, Ze hebben edhter dezelfde wenschen voor hun mi lieu als Pentastemon barbatus, nl. een vruchtbaren zandgrond en een matig vochtige, zonnige stand- Al deze plantjes zijn ook alleraardigst voor den rotstuin, voor een muurtje of voor een tegelpad. Veel hooger wordt Pentastemon hirsutus. Het is een prachige borderplant, die tot tachtig centime ter hoog kan worden en van Juni tot September een schat van bloemen draagt, die violetpurper met wit van kleur zijn. Zeer mooi voor den border is ook Pentastemon tubifloris, waarvan de groote bloemen crème met iets paars zijn gekleurd. Deze plant wordt zestig centimeter hoog en bloeit van Juni tot Juli. Pentastemon barbatus wint het dus van de dere in iden duur van den bloei, het is de eenige, die met zijn variëteiten tot in October doorbloeit en de heldere roode bloempjes zullen, na hun zo- mersche taak ook ki October nog bijdragen tot een diepen vroolijken herfstgloed. A. J. D. Eerste opvoering Weensclie Staatsopera. 's GRAVENHAGE, 15 October. In het gebouw voor K. en W. heeft de Weensche staatsopera hedenavond de eerste opvoering gegeven in de Weensche kunstweek. Opgevoerd werd „Figaro's Hochzeit", onder muzikale leiding van prof. Hans Knappertsbusch. In de goed gevulde zaal waren zeer vele hooge Duitsche autoriteiten en leden van de weermacht aanwezig. O.a. de Rijkscommissaris, rijksminister Seyss-Inquart, de commissarissen-generaal Fisch- böck en Rauter en de politie-generaal Schümann De aanwezigen toonden door applaus hun waar deering voor het gebodene. Veel bloemen werden aangeboden en de hoofdrollen kregen verschil lende malen applaus bij open doek. (A.N.P.) door LESLIE FORD. S0) Ik drukte mij in het donker tegen den muur, doodsbang dat de ijzeren kleerenhangers boven mijn hoofd zouden rammelen. Ik hoorde zijn stap pen in de richting van Cecily's kamer gaan. „Juffrouw Cecily?" zei hij, niet luid, maar luid genoeg om gehoord te worden als ze in haar kamer geweest was. Toen hoorde ik hem de deur sluiten en de grendel er op schuiven. De voetstappen kwamen terug en na een oogenblik hoorde ik weer een grendel schuiven; ik begreep dat hij mijn gangdeur ontgrendeld had. Nu kwamen de stappen weer in de richting van de kast. Mijn hart kiopte zoo luid dat ik het ge voel kreeg dat hij het zou hooren en dadelijk de deur openen. Een oogenblik stond hij vlakbij stil. tren ging hij door het gangetje terug en sloot de deur achter zich. Ik trachtte mij niet te bewegen, maar mijn knieën bibberden. „En nu beste", hoorde ik hem zeggen met een stem als gedistilleerd venijn, „wie heb je gezien, toen je uit dien woonwagen kwam?" Ik hoorde het bed tegen den muur bonzen. Me vrouw Ridley moest achteruit geweken zijn, in een poging om aan die stem en die oogen te ont komen. „Niemand!" hijgde ze. „Ik heb niemand gezien, leg ik je. Niemand!" „Je liegt, May", zei Ridley ijzig kalm. „Je liegt. Daarom durfde je gisteravond mijn dochter van me weghouden. Probeer nu niet opnieuw te liegen. Het is te laat, beste. Het is te laat. Dacht je soms dat je slimmer was dan ik?" Hij lachte, zoo zachtjes dat ik het nauwelijks hoorde. En nóg begreep mijn suffe brein niet, waarover ze het hadden niet voordat ik me vrouw Ridley met die hulpelooze gehypnotiseerde stem hoorde zeggen: „O, niet doen. Alexander! Ik hèb je niet gezien; ik zweer dat ik je niet gezien heb. Daarom heb ik Lisa niet daar gelaten. Dat was omdat ik wilde wegloopen. Ik kan dit niet langer uithouden!" „Schreeuw niet zoo", zei Ridley, bijna vriende lijk. „Ik zou niet graag willen dat iemand je hoorde. Enfin, je vriendin Latham is er op het oogenblik niet om alles heet van de naald aan den kolonel over te brieven. Ik moet zeggen dat ze haar plicht goed vervuld heeft; ik heb er heel wat gemak van gehad. Als je ergens de aandacht op wilt vestigen, May, kun je het nooit beter laten doen dan door een onbewusten handlanger bij de instructie". Aarzelend zei mevrouw Ridley, nog steeds op dien hulpeloos angstigen toon: „Dus dan heb je nooit gewild dat George met haar trouwde! Ik kon al niet begrijpen waarom je zoo veranderd was. Maar nu begrijp ik je! Je wilde dat Lisa haar geld kreeg, om het haar te kunnen afnemen". Ridley lachte opnieuw. „Natuurlijk wilde ik niet dat je broer zou trouwen. Dacht je dat ik nog ruim twintig jaar langer zou willen wachten, voor ik mijn belooning kreeg voor al de jaren die ik met jou heb moeten doorbrengen!" „Je kunt Lisa haar geld niet afnemen. Dat is niet van jou. Mijn vader heeft jou wel goed door zien!" „Lisa is erg aan je gehecht, beste. Ik denk zoo dat ze er binnenkort zoowat haar heele bezif voor over zal hebben om jouw vrijheid te koopen. Als het niet ter wille van jou geweest was, dan had ik dat wel eerder kunnen doen". Ik zocht met een trillende ijskoude hand naar de deurknop, maar ik bleef, letterlijk verlamd van afgrijzen staan, toen ik hem hoorde vervol gen: „Misschien doen we het beter op een andere ma nier, beste. Ga daar aan de schrijftafel zitten.... Ik zei „Ga zitten!" Neem je pen en schrijf op: ik zal dicteerenAls je het niet doet, beste, zal je dochter beslist een ongeluk krijgen, als ze binnenkort over haar geld kan beschikken ZooNeem niet zooveel Inkt aan je pen. Schrijf op: „Kolonel Primrose, ik heb mijn broer gedood „Ik wil niet!" „Jawel, May, je wilt wel. En zelfs vlug. De tijd dringt". „Alexander, je doet me pijn!" gilde ze plotse ling. „Ik zal wel schrijven! Ik zal ales schrijven wat je wilt! Beloof me alleen „Ik zal Lisa laten gaan, waarheen ze wil. Als je dat wenscht, wil ik zelfs wel beloven dat iK haar nooit meer zal opzoeken. Maar ga nu verder: „Ik doodde hem omdat hij door zijn huwelijk zou beletten dat mijn dochter de beschikking ove* haar erfdeel kreeg. Ik nam den revolver uit zijn kamer weg. Hij vertelde aan mijn man dat hij om half elf mevrouw Chapman bij het restaurant zou ontmoeten. Ik wachtte achter den woonwagen en schoot hem dood. Ik had geen tijd daarheen terug te gaan, omdat vlak daarna die gids van mevrouw Chapman hard kwam aanloopen, en daarna zijzelf en Grant. Ik verborg me achter den woonwagen tot ze weg waren. Toen ging ik weer naar binnen en wachtte tot de anderen kwamen". Zoo: onderteeken nu, beste. „En nu aan je dochter. Liefste Lisa. Vergeef het me, schat. Het was de eenige manier, waarop ik je kon redden. Blijf altijd aan me denken. Moeder". De korte stilte in de andere kamer werd gebro ken door een verstikten kreet van plotse!ingen doodelijken angst van mevrouw Ridley. „Alexan der, je wilt me toch niet „Doe niet zoo dwaas, beste", zei Ridley. „Ik ga niets doen. Het is tijd voor ons diner. Leg die twee briefjes in een boek op je kaptafel. Kam je haar en ga met me mee naar de eetzaal". Ik weet niet hoe lang ik nog in die kast bleef. Mijn hoofd klopte en ik moest me inspannen om mijn op hol geslagen hersenen weer in bedwang te krijgen. Hij zou haar ook dooden Of ze te versuft en te overdonderd was om het te beseffen, of dat ze aan zijn belofte Lisa vrij te laten geloofde, en bereid was er iedèren prijs voor te betalen, wist ik niet. Ik wist alleen dat iedere minuut haar dichter bij haar dood bracht, en dat er iets gedaan moest worden. Maar ik durfde me niet bewegen Ik kon mijzelf er niet toe brengen, mijn aanwe zigheid aan hen bekend te maken ik die zijn kostbare onbewuste medeplichtige geweest was. Ik dacht aan den eersten dag: toen ik mijn schoen had laten vallen en hij doorgegaan was met spre ken. En aan al die andere keeren. dat hij blijkbaar had zitten wachten en luisteren ik nog niet binnenkwam om mij in den waan te brengen, dat hij wilde dat George en Cecily zouden trouwen. Dat voorwendsel dat zijn beste en listigste verdediging vormde. Ik herinnartie me, wat Cecily had gezegd ever het meisje dat ze in mijn kamer had meenen te hooren. Hoe dikwijls, dacht ik dof, zou hij, als hij iets wilde zeggen dat ik niet mocht hooren, niet mocht overbrengen, aan die deur geklopt hebben, waarvan ik als vanzelfsprekend had aangenomen dat zij gesloten was? En ik bedacht hoe hij haar een moordenares genoemd had. Dat was ook al geweest om aan den kolonel te vertellen, en ik zegende de ingeving die me et van weerhouden had. Ik begreep, van hoeveel meer' belang dat ge sprek van hem met den kolonel dien ochtend ge weest zou' zijn, als deze reeds geweten had zooals Ridley natuurlijk veronderstelde dat hij van de schuld van zijn vrouw overtuigd was, en dat hij, in edele verdediging van haar. stond te liegen. „Als je klaar bent, beste hoorde ik hem vriendelijk zeggen. „Je ziet er miserabel uit. Ik wil niet dat je in het openbaar gaat flauwvallen. Hier. neem dit. Ik zal je een glas water geven" Mij hart stond stil. Ik legde mijn hand op de deurknop om naar buiten te rennen. Toen noorde ik baar zwakjes zeggen „Nee, nu niet; ik heb juist een aspirine gehad. Ik zal me wel goedhouden, Alexander. Ik zal geen scène maken". De deur ging open en sloot zich weer, en ik hoorde hun stappen langs mijn kamer gaan en in de verte wegsterven. XVIII. 'Ik maakte dat ik uit de kast kwam. Ik keek in den spiegel: ik zag er uit als een geest. Ik ren de naar de verbindingsdeur en deed den grendei er op. Daarna ging ik weer naar de kaptafel zette mijn hoed af, en wilde beginnen me te ver- kleeden. Plotseling bedacht ik me. Als ik dat deed, zou hij zien dat ik op mijn kamer geweest was, en dat was wel het allerlaatste wat hij mocht weten. Dus zette ik snel mijn hoed weer op er rende naar buiten. De hal was zoo goed als leeg. In den salon zocht ik wanhopig rond naar kolonel Primrose maar hij noch Buck was te zien. Wel was Pearl er. Pearl in een rose kanten japon met rose gar denias op den schouder, een oogje gericht op bei de deuren. Ze keek me aan met een blik die hooghartig bedoelde te zijn, maar die zoo vastbe raden was, dat ik dadelijk begreep dat mijn kin derlijke pogingen om Buck te redden, gefaald hadden. Plotseling stond ze op en produceerde een allerliefste serie meisjesachtige glimlachjes. Ik gluurde achterom en zag den sergeant binnenko men, die op het gezicht van zijn rose schoonheid opglansde als de befaamde obsidiaanklip van Yel lowstone in de zon. Toen zag hij mij en trok er een donderwolk voor de zon. Ik had een stap in zijn richting gedaan, maar nu stopte ik en vluchtte snel naar de eet zaal. Het was gelukkig een van de rustige avon den, zonder muggezwermen van dagjestoeristen. D! zaal was betrekkelijk leeg, en de gasten die er waren, behoefden hun eten niet naar binnen te schrokken om een bus te halen of naar lezingen te gaan luisteren. Ridley zat met zijn vrouw aan een intiem twee persoons tafeltje. Hij zag er joviaal en met hel leven tevreden uit. Mijn hart verkilde opnieuw toen ik haar zag, ondanks al mijn goede voor nemens om koel en beheerscht te blijven. Ze zag er uit als een natte spreeuw die door een sluwen, speelschen geduldigen ratelslang gehynotiseerd wordt. Een zestal tafels verder, bij een der breede ra men die over het meer uitkijken, zaten mevrouw Chapman en mijn zoon, Steve en Cecily. Cecil! straalde als een morgenzon en Steve wel, ik had zoo het gevoel dat Steve van de heele eetzaal niets zag dan haar gezicht. Bill wuifde en wee» naar een stoel, maar ik schudde het hoofd, want vlak voor me, geen drie meter van de tafel der Ridley's zaten de kolonel en de opperhoutvester. Het was vroeger wei eens meer voorgekomen dat ik wel had kunnen huilen van opluchting dat Ui hem zag het tegenovergestelde was ook wel eens het geval geweest maar nog nooit was ik zoo dankbaar opgelucht als toen ik hem daar zoo vlakbij de Ridley's zag zitten. Al was het waar schijnlijk volkomen toevallig. De kolonel trok een stoel voor mij achteruit Komt u bij ons zitten?" vroeg hij. Ik zag Ridley gluren. Hij nam mijn hoed en sportjasje waar, en mijn eenigszins verwaaids uiterlijk en glimlachte vriendelijk. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6