Laatste "BWMch Bonnen die thans geldig zijn BURGERLIJKE STAND DONDERDAG 17 OCTOBER Ï9"4Ö HA'AREEM'S DAGBEAD Radio-Londen meldt uitgebreide bomaauvallon der Duitschers. Vernielingen op Leicester Square aangericht. STOCKHOLM. 17 October. (D.N.B.) De dag van gisteren is in een communiqué van het Brit- sche ministerie van Luchtvaart bijzonder rustig genoemd voor Londen daar er „slechts" tweemaal luchtalarm werd gemaakt. De Britsche omroep moest Donderdagochtend echter mededeelen dat de nachtelijke aanval op Londen weer zoo plotseling boven de stad was losgebroken, dat de eerste bom men reecs :n het centrum der stad vielen voor nog de sirenes huilden. De bomaanvallen, die toen volg den. zijn volgens de berichten van Radio-Londen opnieuw zeer uitgebreid geweest. In een groot aan tal stadswijken en voorsteden van Londen zijn weer grooie hoeveelheden springstof gevallen. Bijzon derheden hierover zijn tot dusver van Engelsche zijde nog niet gegeven. Ook zijn nog geen neutrale verslagen over den tot dusver grootsten massalen aanval ontvangen. Wel bevatten Donderdagochtend eenige in Stock holm verschijnende dagbladen berichten van hun Londensche correspondenten, maar daarin zijn geen nieuwe feiten opgenomen. Vaak zelfs houden deze berichten zich bijna letterlijk aan hetgeen reeds in de offïcïeele Britsche communiqué's is gezegd. Slechts een klein détail is in den loop van den dag uit neutrale bron gemeld, nL dat bij den vergel- dingsaanval op voor den oorlog belangrijke objec ten in Londen in den nacht van Dinsdag op Woens dag twintig Duitsche bommen van het zwaarste ka liber in het centrum der stad zijn gevallen en daar verscheidene groote bekende firmagebouwen met den grond gelijk hebben gemaakt. Vooral zwaar getroffen werden gebouwen op een, zooals gezegd wordt, wereldberoemd plein van Londen, waar twee groote zaken vernield en alle andere rondom het plein liggende gebouwen zwaar beschadigd werden. Het schijnt te gaan om de Leicester Square, dat naast het Piccadilly Circus wel het bekendste plein in het centrum van Lon den is. Aardschokken in Italië. MILAAN 17 October (D. N. B.) Het seismolo gisch instituut te Faenza heeft Woensdag om 15.19 uur een hevige aardbeving opgeteekend, waarvan de haard in de buurt van Perugia lag. De schok ken duurden 15 seconden. In Perugia is geen schade ontstaan. In Citta della Fieve zijn drie huizen inge stort. Persoonijke ongelukken zijn niet voorgeval len. Ook in andere plaatsen der provincies Perugia en Siena werden de schokken gevoeld. In Celle sul Rigo werden dertig huizen beschadigd. Vier per sonen werden licht gewond. ROME 17 October (D. N. B.) Woensdagmid dag tegen 15 uur 20 zijn in verschillende streken van Toscane, Umbrië en in het noorden van Latium aardschokken waargenomen die ongeveer 6 secon den duurden. Eenige huizen in Siena, Chiusi en verschillende omliggende plaatsen werden bescha digd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. BEVING IN BELGRADO OPGETEEKEND. BELGRADO 17 October (D. N. B.) Het seis- mografisch instituut van Belgrado deelt mede dat Woensdag van 14 uur 19 minuten 48 seconden toi 14 uur 30 minuten (tijd van Belgrado) een krach tige aardbeving is waargenomen, welke op een afstand van 530 K.M. van Belgrado haar epicentrum had. Suner Spaansch minister van buitenlandsche zaken. MADRID 17 October (D. N. B.) Volgens een decreet in het staatsblad is de minister van buiten landsche zaken kononel Beigbeder uit de regeering getreden. De minister van binnenlandsche zaken, Serrano Suner, wordt tot minister van buitenland sche zaken benoemd. De onderstaatssecretaris in het ministerie van binnenlandsche zaken, Lorente, wordt belast met de leiding der zaken in het mi nisterie van binnenlandsche zaken en is jegens het staatshoofd rechtstreeks verantwoording schuldig. Voorts treedt de minister van handel en industrie, Alarcon de la Lastra, uit de regeering. Tot zijn opvolger is benoemd Demetrio Carceller, tot dusver leider der Falanx in Catalonië en lid van de poli tieke commissie. Commentaar op den Amerikaan- schen dienstplicht. NEW YORK, 17 October (D.N.B.) In een nadrukkelijke verklaring van president Roosevelt ter gelegenheid van de aanmelding voor den dienst plicht in de Ver. Staten, dat de bewapening en invoering van dien dienstplicht „uitsluitend dient voor de verdediging en alleen voor de verdediging", ziet de „New York Daily News" een bindende ver zekering aan de 16.5 millioen dienstplichtigen in de Ver. Staten en aan hun gezinnen dat de president geen leger in het leven roept om hen later naar Europeesche slagvelden te verschepen. Het blad legt de verklaring van Roosevelt voorts uit als een verzekering, dat de Ver. Staten in geen omstandig heden een leger zullen uitzenden om op ver overing uit te gaan of om de wereld voor het een of ander doel „rijp" te maken". De „Saturday Evening Post" behandelt in een hoofdartikel de kwestie van de Amerikaansche neu traliteit en van het Amerikaansche rechtsgevoel. Klaarblijkelijk, aldus het blad, is de regeering der Ver. Staten niet neutraal. Het volk is door de neutraliteitswet gebonden. De regeering zelf echter heeft deze wet stelselmatig door handelingen van Interventie, geschonden, handelingen die werke lijk oorlogsdaden geweest zijn. Het volk heeft geloofd aan het geen de regeering gezegd heeft n.l. dat zij de Ver. Staten buiten den oorlog zou houden. Zoolang de regeering op den status van neutraliteit «taat. zijn de Ver. Staten aan de Haagsche con ventie gebonden, die zij geteekend hebben. Vervol gens wijst de schrijver op de schending der neu traliteit door de Amerikaansche regeering, vooral de levering van torpedojagers aan Engeland. Ondergang van zeven Noorsche schepen. OSLO, 17 October (D.N.B.) Zeven Noorsche schepen van in totaal 31.260 b.r.t., die in Engelschen dienst voeren, zijn nar het Noorsche persbureau uit Bergen meldt, in de maand September vergaan. De bemaning van vier schepen werd gered. Op de andere schepen zijn 17 man om het leven geko men. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Olie en vet gestolen In Worvermeer werden uit een fabriek eenige vaten vet en olie gestólen. Als verdacht van heling verscheen hedenmor gen voor de Arr. Rechtbank te Haarlem de zoon van een caféhouder. Een nachtwaker ver telde dat de verd. aan hem had gevraagd of hij niet 'n hoeveelheid olie voor hem te koop hadè „Ik ben daar toen op ingegaan" aldus get. Eerst heb ik een bus met vet van 121/* K.G. en toen een bus olie van 10 K.G. op het erf van verd. gezet. Verd. Ik ben er niet over begonnen. Hij heeft mij die olie aangeboden. Eerst kwam de olie en toen het vet. Pres.: U heeft in dien tijd ook dekens ge kocht. welke van diefstal afkomstig waren. Verd. Ik wist niet dat die van diefstal afkom stig waren. Pres.: Het is u niet ten laste gelegd dus daar zullen we niet verder op ingaan. De officier vond dat deze verdachte geen mede lijden verdient en wilde hem over één kam sche ren met degenen, die de goederen gestolen heb ben. De eisch luidde: 4 maanden gevangenisstraf met aftrek van de prev. hechtenis. Deze geschiedenis had een vervolg. In den nacht van 20 Juni begaven de nachtwaker en de zoon van den caféhouder zich tezamen op het terrein van de oliefabriek en haalden er 2 vaten met vet vandaan en laadden deze op een schuit. De bedoeling was om de vaten te verkoopen en de opbrengst zou aan beiden ten goede ko men. De waarde van deze vaten was ongeveer f 300. De officier eischte tegen den nachtwaker 1 jaar gevangenisstraf en tegen den zoon van den caféhouder 8 maanden. Mr. L. V. Hoog verdedigde den man, die zoo wel als helen en als dief was opgetreden en hij wees op den jeugdigen leeftijd van verd. en zijn blanco strafregister. De jongen heeft deze feiten gepleegd om zijn vader, die in de schulden zit, te helpen. PI. gaf de rechtbank in overweging een gedeeltelijk voorwaardelijke straf op te leggen. Mr. Bettink verdedigde den nachtwaker, die in beide gevallen zich schuldig gemaakt had aan diefstal en vroeg clementie. Vervolgens stond de schipper terecht, die de vaten had vervoerd. Verd.: Ze hebben mij gezegd dat de vracht van smokkel afkomstig was. Den schipper werd gevraagd om zijn schip bij de oliefabriek voor den wal te brengen. Toen hij vroeg: Waarvoor? gaf zijn op drachtgever ten antwoord dat hij dat maar liever niet moest vragen. Hij zou voor dezen opdracht f 20 krijgen. De officier eischte 3 maanden gevangenis straf. Mr. Felhoen Kraal constateerde dat de verd. niet wist dat de goederen van diefstal afkomstig waren en vroeg vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen. J||P «lllll^ I Hit de Omstteken J mi#' ZANDVOORT Seizoen 1940 in Zandvoort was slecht. Van de door de strandpachters verschuldigde pacht over 1940 a 27.485 is tot heden slechts 10.665.75 betaald. Daar de pachtbetaling is ge baseerd op de opbrengst van de stoelenverhuur, blijkt uit deze cijfers reeds dat het seizoen 1940 een slecht resultaat heeft opgeleverd. Het bestuur van de vereeniging voor strandpach ters heeft in een onderhoud met het college van B. en W. de moeilijkheden der strandpachters uit eengezet en aangedrongen op het verleenen van een korting op de pacht. B. en W. stellen voorop, dat de pachters het risico moeten dragen, dat voortvloeit uit ons wisselvallig klimaat. Voor zoover derhalve de weersgesteldheid in het afgeloopen seizoen tot de zeer slechte resultaten heeft bijgedragen behoort zulks voor de gemeente geen motief te zijn bepaalde maatregelen in over weging te nemen. Het seizoen 1940 heeft zich evenwel door andere factoren gekenmerkt. De gebeurtenissen welke in maand Mei plaats vonden hebben ten gevolge gehad dat het vreemdelingenbezoek vrijwel stil werd ge legd. De gevolgen daarvan kunnen niet gerekend worden te behooren tot het normale risico van het strandbedrijf. Op dezen grond achten B. en W. een korting op alle strandpachten billijk en gerechtvaar digd. Het percentage zou gesteld kunnen worden op 30. Ten aanzien van een tweetal categorieën pachten be hoort volgens B. en W. nog rekening te worden ge houden met bijzondere omstandigheden. Van de badinrichtingen werd veel minder ge bruik gemaakt. In verband hiermede achten B. en W. het wenschelijk de korting voor zooveel betreft de strandgedeelten geëxploiteerd als badinrichting te stellen op 40 pCt. In buitengewone mate zijn gedupeerd de strandpachters die hun be drijf uitoefenen op het kampeerterrein. Eerst mocht er 's nachts niet worden gekampeerd en later werd het kefmpeeren sterk belemmerd door de distributie maatregelen daar verstrekking van petroleum voor kampeerdoeleinden verboden werd. B. en W. het wenschelijk reeds thans de nieuwe strand geëxploiteerd op het kampeerterrein in de Noord een korting van 50 pCt. te verleenen. Wanneer op deze wijze de ongunstige factoren van 1940 in een korting verdisconteerd zijn kan bij den aanvang van het seizoen 1941 wederom de voor waarde gesteld worden dat alleen .die pachters tot het strand worden toegelaten die aan hun verplich tingen over het voorafgaande jaar hebben voldaan. Het voorstel van B. en W. gedaan overeenkomstig het advies van de financieele conmmissie heeft ten gevolge dat een totaal bedrag van 9320.10 aan kor ting zal worden gegeven. De overeenkomst welke de gemeente met het rijk heeft aangegaan betreffende de pacht van het strand onder deze gemeente is met het seizoen 1940 geëin digd evenals de pachtcontracten welke de gemeente met de strandpachters heeft aangegaan. In het vertrouwen dat de gemeente het strand opnieuw van het rijk zal kunnen inhuren, achten B. en W. het wenscheijk reeds thans de nieuwe strandverpachting aanhangig te maken, opdat de pachters zullen weten hoe 't in 1941 met de strand verpachting zal gaan. Gelet op de huidige buitengewone omstandigheden verdient het volgens B. en W. zoowel in het belang van de pachters als van de gemeente de voorkeur de verpachting te doen geschieden alleen voor het jaar 1941 en in het algemeen voor de prijzen en de voorwaarden welke voor 1940 van kracht waren. RAADSVERGADERING. Openbare vergadering van den raad der gemeen te Zandvoort op Maandag 21 October 1940, des middags 2 uur ten raadhuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van een plaatsvervangend lid van de commissie voor georganiseerd overleg. 3. Voorstel tot wijziging van de rechtspositie regelingen van het gemeentepersoneel. 4. Voorstel betreffende de verbetering van den Zeeweg. 5. Voorstel tot vermindering van de huur, ver schuldigd voor speelvelden. 6. Voorstel tot het verleenen van een reductie op den prijs van water hetwelk door lekkage is ver loren gegaan 7. Voorstel tot wijziging der tarieven van de ge meentelijke- zee- en zonnebadinrichting „Zuiderbad" 8. Voorstel betreffende de invordering van de strandpacht 1940. 9. Voorstel aangaande de strandverpachting voor 1941. 10. Voorloopige vaststelling van de gemeente rekening over 1939 en die van de bedrijven en de gemeentelijke instelling voor maatschappelijk hulp betoon. 11; Aanbieding van de gemeentebegrooting voor 1941. 12. Behandeling van belastingreclames. BLOEMENDAAL ONTHULLING GEDENKTEEKEN HANS VEURMAN. Hans Veurman, onderwijzer aan de Bornwater- school, is op den laats ten oorlogsdag gesneuveld en het gemeentebestuur heeft het sympathieke plan geopperd, dit feit vast te leggen in een gedenktee- ken in de school, Waar hij gewerkt heeft. Woensdag is dit gedenkteeken onthuld in tegen woordigheid van de familie Veurman en verloofde, den burgemeester jhr. mr. C. J. A. den Tex, de beide wethouders de. heeren J. Ouwehand en A. Cassee, den loco-secretaris den heer G. J. van Abs, het personeel van de Born waterschoot en de Har- tenlustschool, aan welke school de heer Veurman eerst werkzaam was. De burgemeester trad allereerst naar voren. Het doel v^n de gedenkplaat, aldus spr., is voor de ko mende geslachten de herinnering vast te houden aan het grootste offer dat een mensch kan geven: zijn leven voor het vaderland. Zich* tot de familie wendende zeide de burge meester: Voor u beteekent dit heengaan een groot en onherstelbaar verlies, maar daar het weinigen gegeven is, het offer van den dood aan het lanid te brengen, kunt u trotsch zijn op uw zoon en kunt u hem in blijdschap herdenken. Hierop werd de koperen gedenkplaat welke in sobere woorden het feit vermeldt, door den burge meester onthuld. Links en rechts prijkten een ge- denktak en een bloemstuk. De voorzitter van de Oudercommissie, ir. H. Strang getuigde van de gevoelens van weemoed nu dit leven zoo plotseling is afgesneden, en van dank baarheid voor de jaren dat de heer Veurman zijn taak als onderwijzer heeft vervuld, welke dank baarheid tot uiting kwam in den gedenktak, welke naast de plaat is aangebracht. Dr. T. Popma herdacht den overledene als col lega en bracht hem een laatsten groet. In gelijken geest sprak de heer J. B. Klein Poel huis, die het geschenk van het gemeentebestuur in dark aanvaardde en een wijdingsvolle verzorging toezegde. Diepbewogen bedankte de vader voor de hulde zijn zoon bewezen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. W. M. van Eerden—Hoogen d., D. Mense-Elizen d. OndertrouwdGeen Getrouwd: H. de Vries en J. A. M. van Asten; F. A. van Nieuwenhoven en H. B. M. Hooge- boom van Buggenum; C. J. Sindram en G. E. Groesz; P. A. W. Smit en E. W. Rovers; C. J. Bots en J. G. M. de Wit. Overleden: M. W. A. Wijtenburg 66 j. A. A. van Vlijmen 68 j., overleden te Haarlem; E. H. L. Meijer 61 j., echtgen. van den Bunt, over leden te Haarlem; J. W. Tuininga 66 j., G. R. Victor 34 j., echtge. Tobbe, wonende te Heem stede. Hoogland verrijst uit zijn asch. De wederopbouw der huizen, die onder den rook van Amersfoort in de oorlogsdagen verwoest werden, is met kracht ter hand genomen. De bakker, die zjjn bedrijf in een noodwinkel (rechts) voortzette, heeft inmiddels zijn nieuwe woning gereed (links). A v .(Foto Pax Holland.) BON 10 v14 t.m. 22 Oct. 2000 gr. brood of 2500 gr. roggebrood. KOFFIE EN THEE Bon 114 Algem. Distributie bonboekje van 28 Sept. t/m 8 November 1/2 pond kof fie of 3/4 ons thee. SUIKER BON 109 Algem.Distrïbutie- boekje. Van 28 Sept.-25 Oct. 1 K.G. Suiker. VLEESCH EN VLEESCHWAREN BON 04 vleesch van de Vleeschkaart, Van 14 Oct. t.m. 27 Oct. 100 gr. rund-, kalfs- of varkensvleesch of ongesmolten vet. BON 04 „worst of vleesch- waren" 75-150 gr. vleesch- tvaren. ZEEF BON 104 Tot 18 Oct. 150 gr. toiletzeep of 120 gr. huishoudzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder of 125 gr. zeep vlokken of 250 gr. zelf werkende waschmiddelen of 200 gr vloeibare zeep HONDENBROOD BON 4 Tot 31 Oct. Groep 1 en 2: 10 K.G. Gr 3: 8 K.G. Gr. 4: 5 K.G. Gr. 5: 4 K.G. Gr. 6: 3 K.G Hon denbrood wordt alleen verstrekt voor groote ras honden of ingeval men meer dan één hond heeft MEEL- EN GRUTTERSWAREN BON 78 Algem. Distributie boekje. Tot 1 Nov. 1/2 pond tarwebloem of tar wemeel of boekweitmeel of roggebloem of rogge meel of zelfrijzend bak meel of gruttenmeél. BON 76 Algem. Distributie boekje. Tot 1 Nov. 250 gr. rijst of rijstemee l of rijstebloem. BON 77 Algem. Distributie boekje. Tot 1 Nov. 250 gr havermout of havervlok ken of gort of grutten. BON 28 Algem. Distributie boekje. Tot 1 Nov. 100 gr. maizena of griesmeél of puddingpoeder. BON 15 Algem Distributie boekje. Tot 1 Nov. 100 gr macaroni of vermicelli of spaghetti. SCHEERZEEP BON 116 Tot 31 Dec. 50 gr scheerzeep of 1 tube scheercrême of 1 pot scheerzeep. PETROLEUM ZEGEL PERIODE 6 (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken). Tot 3 Nov. 2 Ltr KATTENBROOD BON 4 Tot 31 Oct. 1 1/2 K.g Kattenbrood wordt alleen verstrekt voor raskatten BOTER EN VETTEN BON 05 tot 12 Boterkaart Tot 18 Oct. 1/2 pond boter. BON 05-06-07 Vetkaart. Tot 18 Oct. 1/2 pond marga rine of boter. BON 08 Vetkaart. Tot 18 Oct. 1/2 pond boter of 1/2 pond gesmolten spijsvet. BON 09-10-11-12 Vetkaart 1/2 pond boter met reduc tie van 10 Cent p. 1/2 pond BRANDSTOFFEN. BONS 01 02 05 Bonkaart distributie vaste brandstof fen - haarden, kachels: 1 eenheid. BONS 01 02 05 04 05 06 Bonkaart distributie cen trale verwarming: 1 een heid. Bons, gemerkt: Brandstof fen, één eenheid, le perio de: 1 eenheid. Bons, gemerkt. Cokes, één eenheid, eerste periode: 1 eenheid. BONS 04 05 06 Bonkaart distributie vaste brandstof fen - haarden, kachels: 1 eenheid turf. (Wenscht men geen turf, dan kan men op deze bons later andere brandstof fen betrekken). Bons gemerkt: auto-anthra- ciet: 1 H.L. anthracietnoot- jes TV of V. Alles geldig tot en met 31 October. OVERVEEN VERGADERING VOLKSONDERWIJS. De afd. Bloemendaal en omstreken van de Ver eeniging Volksonderwijs, hield Woensdag een ledenvergadering in hotel Roozendaal te Overveen De voorzitter mr. J. H. Schultz van Haegen be gon met eenige woorden te wijden aan de nage dachtenis van den heer Veurman, die als een goed vaderlander zijn leven heeft gelaten bij de Grebbe- linie.' Mijn medelijden, zei spr., gaat uit naar zijn na bestaanden en het spijt mij, dat een onzer actieve leden ons is ontvallen. Verder herdacht de voorzitter den oud-voorzitter, den heer B. Heijmans die op 28 September is over leden. Zijn persoon zal in aangename herinnering blijven voortleven. Ofschoon hij een zwakke ge zondheid had, was niets hem te veel om het belang der afdeeling, die hij tot grooten bloei heeft ge bracht, te bevorderen. Hij sprong gaarne financieel bij, waar dit noodig was en zijn hart klopte warm voor het Openbaar Onderwijs. Verder verwelkomde spr. den heer Duinker, die behouden uit den oorlog is teruggekeerd. Besloten werd, aanwezig te zijn op de bijeen komst van den Kennemerkring op a.s. Zaterdag te IJmuiden-Oost. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Utrecht op Zaterdag 2 November werd benoemd de heer D. Duinker en tot plaatsvervanger de heer W. Noorman. Vervolgens werd uitvoerig de beschrijvingsbrief behandeld. De heer Schultz van Haegen zal candidaat worden gesteld voor lid van de financieele commissie. Het oordeel der vergadering was dat de plaats van bijeenkomst voor de herdenking van het 75- jarig bestaan der Vereeniging in Leeuwarden niet centraal genoeg is. In het Fonds tot steun zal de afdeeling eventueel 1750 storten voor eigen huis. Uitvoerig werd gesproken of het wel wensche lijk is, bedragen voor feestvieren beschikbaar te stellen en de vergadering was unaniem van oor deel, dat het beter is dit achterwege te laten en eventueele bedragen beschikbaar te stellen in het belang van het kind. HEEMSTEDE WIE MIST ZIJN RIJWIEL? Aan het bureau van politie zijn thans 9 rijwielen gedeponeerd die in den loop van een maand onbe heerd zijn aangetroffen. Het vermoeden bestaat dat deze rijwielen ergens in een andere gemeente zijn opgepikt door jongelui die geen kans meer za gen om vóór 10 uur thuis te zijn, en een karretje „leenden" om dit in de nabijheid van hun huis maar achter te laten,. De eigenaars kunnen zich aan het politiebureau vervoegen om weer in het bezit van hun rijwiel te komen. VERGADERING BESTUURSRAAD R. K. VOLKSBOND. Woensdagavond hield de bestuursraad van den R.K. Volksbond een vergadering waarbij alle ver- eenigingen en instellingen, die bij den R.K. Volks bond zijn aangesloten, vertegenwoordigd wai'en. De voorzitter, den heer H. A. Meeuwenoord, open de de vergadering, waarna hij een kort overzicht gaf van den stand van zaken, waaruit bleek dat de toe stand in den bond en haar onderafdeehngen vrij gunstig is. Met voldoening gewaagde de voo-zitter dat het R.K. Vereenigingsgebouw weer spoedig ge heel gereed is voor het vergaderingbezoek. Zeer uitvoerig werden de komende werkzaam heden besproken, waarbij vooral op den voorgrond trad de vraag, hoe het contact met de leden ge handhaafd kan worden. Vervolgens kwam nog ter sprake het „St Nico- laasfeest" voor de kinderen van de leden, dat zeker doorgang zal vinden, terwijl als de tijdsomstandig heden het toelaten, ook de „Kerstgave" niet achter wege zal blijven. LOOPJONGEN STAL 26. Bij de politie is aangifte gedaan van verduis tering van een bedrag van ongeveer f 26 door een loopjongen ten nadeele van een winkelier hier ter plaatse. Bij aanhouding was de jongen nog in het bezit van een groot gedeelte van het bedrag. IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. IJmuiden, 17 October. Deensche consignatievisch. Kabeljauw f 24f 20. Groote gul f 20f 19.50, Klein middel schelvisch f 49, Kleine schelvisch, f 43—f 41. Wijting f 20—f 8. Zetschol f 50—f 49. Kleine schol f 47.50f 38. Schar f 26. Makreel f 30f 20. Haring f 15.50f 14 alles per 50 kilo. Zoetwatervisch: Snoekbaars 66 ct. Snoek 5044 ct. Baars 18 ct. Blei 2314 ct. Alles per kilo. Iets meer werkloozen dan verleden week. Het aantal werkloozen in deze gemeente, dat op 5 October j.l. 1038 bedroeg, was op 12 October tot 1069 gestegen. In een gesubsidieerde werkver schaffing waren op laatstgenoemden datum ge plaatst 656 arbeiders, tegen 636 op 5 October. Het aantal bij de Gem. Arbeidsbeurs ingeschre ven werkzoekenden bedroeg 1650 tegen 1606 op 5 October. Ingeschreven waren 189 (154) bouw vakarbeiders (167 (158) metaalbewerkers, 20 (22) houtbewerkers, 19 (22) landarbeiders, 197 206) havenarbeiders, 202 (185) visschers, 52 (72) kan toorbedienden, 551 (541) losse arbeiders, 253 (246) arbeiders in overige beroepen. Verder 83 (97) mannen onder 18 jaar, 37 (37) vrouwen boven en 23 (19) vrouwen onder 18 jaar. In een werkverschaffing werkten 56 (59) bouw vakarbeiders, 53 (47) metaalbewers, 8 (8) hout bewerkers, 11 (16) landarbeiders, 107 (102) ha venarbeiders, 78 (75) visschers, 250 (252) lossa arbeiders en 88 (77-) arbeiders in overige beroe pen. EEN LADE GELICHT. Door een inwoonster van IJmuiden-Oost is aan gifte gedaan van diefstal van geld uit de lade van haar winkel op Dinsdag j.l. gepleegd. De politie stelt een onderzoek in. BEVERWIJK Naar de 22000 inwoners. In de maand September steeg de bevolking met 61 personen, zoodat op 30 September Be verwijk 21.799 inwoners telde. De filmvoorstelling in het Kennemer Theater. Weer een steentje bijgedragen. In het Kennemer Theater is Woensdagavond een filmvoorstelling gegeven, waarvan de geheele op brengst bestemd was voor de getroffen Pruysdorp- bewoners. Jammer was. dat ook deze voorstelling niet druk bezocht was. Vertoond werd „Vergeet mij niet" met Ben j amino Gigli en een uisttekend voor programma dat alleen al meer belangstelling waard was. Zoo is er weer een steentje bijgedragen voor onze getroffen burgerij. De Coöp. „Algemeen Belang" stelde voor het zelfde doel f 10 beschikbaar. SANTPOORT LEDENVERGADERING SANTPOORTS BLOEI* Het bestuur van „Santpoort's Bloei" deelt ons mede, dat de ledenvergadering van Zaterdag a.s. door onvoorziene omstandigheden niet in het café van den heer Dekker te Santpoort-station gehou den zal worden, doch in het Stationskoffiehuis van den heer Klauwers. Deze vergadering zal natuurlijk slechts doorgang vinden, wanneer toestemming van den Procureur- Generaal te Amsterdam wordt verkregen. CULTUREELE FILM. Zaterdag a.s. worden in het Vereenigingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente wederom twee cultureele filmvoorstellingen gegeven. Vertoond worden dan „Het blauwe Licht" en „Festspiele in Bayreuth". HAARLEM. Gehuwd 17 October: F. Bakker en C. J. Hoven; C. E. de Rek en G. C. de Groot; G. J. Wurkum en H. M. Hartgerink; J. van der Vecht en C. C. Padpe, D. Hoogenbïrk en J. F. Barthel. Bevallen: 15 October H. W. RotteveelLimbach d.: M. T. de Jongevan Lonkhuyzen z.; L. Smit- Beek d., M. A. Veldhuizenvan der Wiel d., C. H. van BeekHeeremans d., M. M. J. SalaLode- wijk z„ 16 October W. Kentervan den Brink z., 17 October W. C. Ch. Ootesvan Lunteren z. Overleden: 15 October: J. M. van der Klugt— de Kruif 24 j., Damiatestraat; A. HannemaDral, 50 j., Nieuwe Groenmarkt; C. M. Schemmer Lelyvelt 65 j., Hazepaterslaan; A. S. K. SernéÉichhorn 71 j., Nieuwe Kerksplein; M. A. v. d. Rotten, 19 j., Kamperlaan; 16 October E. VanemanTesselaar 53 j., Kamperlaan; G. Rosenhartvan Opzeeland 88 j., Leidschevaart; J. N. 2 j., z. v. C. A. Doezl* Hagestraat; E. M. Gisius—Treling 83 j., Timor- straat.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 10