De vreemde Erfenis Polygonum AB'S AVONTUREN DONDERDAG 24 OCTOBER 1940 HXAREEM'S DXGBESD 4 Roman van HERBERT STEINMANN. Bewerkt door LIZZY VEEN. (Nadruk verboden). 1 5) In een wip is Hans Wenger bij het raam. Wat wilt u, wie bent u? De kleine man weert af. Niet veel vragen, slechts luisteren. Geen tijd voor veel praten. Cir cus Excelsior roept. Niet bang zijn voor gevaar, want u hebt geheime vrienden. U begrijpt, veel gevaar, bandieten, bedriegers, gangsters, ik kan niet alles in uw taal vertellen. U moet komen om het circus te redden. Rolf Wenger was een groot man en een goed directeur, u begrijpt? Het gelukt Hans eindelijk het heesche gefluis ter van den man te onderbreken. Wie is uw opdrachtgever, wie roept ons, wie zijn onze vrienden? De kleine man schudt het hoofd. Ik mag daar niet over praten, dat zou te gevaarlijk voor iedereen zijn, antwoordt hij en legt ton teeken van zwijgen den vinger op den mond. Het is alsof hij iets wil zeggen, maar van de deur af vaart er een tocht door de kamer. Op den drempel staat mr. Higgens. Seconden lang kijkt hij verbluft naar de groep, maar dan ver trekt zijn gezicht in een glimlach. Weg daar van het raam! roept hij en snelt naar het raam. De kleine man wordt nog bleeker, een kreet in een vreemde taal ontwringt zich aan zijn mond. Hij keert zich als een gejaagd dier om. Ellendeling, zegt Higgens bij het raam en de Wengers gaan langzaam achteruit. De Ame rikaan buigt zich uit het raam en ziet den klei nen man om den hoek verdwijnen. Hijgend treedt Higgens terug. Daar hebt u een voor beeld van hetgeen gebeuren kan. Wat heeft hij gezegd? vraagt hij. Hans Wenger trekt de wenkbrauwen op. Hij heeft ons gezegd, dat men ons in het circus noo- dig heeft. Heel wijs zijn wij uit zijn woorden niet geworden maar het zal wel niet van invloed op onze beslissing zijn, mr. Higgens. U weigert? valt Higgens snel in. Wij nemen het aan, zegt vader Wenger kalm. Juist op dit oogenblik komt rechter Detleven met miss Keele de kamer binnen. Gertrude heeft op hun bellen open gedaan en zij hebben juist nog de laatste woorden gehoord. Jullie nemen het aan? vraagt nu ook de rechter en hij ziet eruit alsof hij niet weet, of hij daar blij mee zal zijn, of dat hij er spijt van heeft. Higgens trekt zijn breede schouders op en hij zegt in het Engelsch tegen miss Keele: Ik heb hen gewaarschuwd. Hebt u Keljen niet ontmoet, Dorothy? Keljen? Er is merkbaar schrik in de stem van de mooie vrouw. Neen. was hij hier? Dat is net iets voor Bill Bing. U spreekt in raadsels voor ons. mr. Higgens. Wilt u ons niet uitleggen, wat dit alles beteekent? Wie is deze Keljen? Waarom is hij een gevaar? Waarbij ik nog wil opmerken, dat wij. nog voor dat u hier kwam. een dreigend telegram ontvin gen, dat onderteekend was met „Death". Higgens is opeens zeer kalm. Ik zal 't u uit leggen. U staat mij toe. dat ik mijn moedertaal spreek, ik heb gemerkt, dat u allen Engelsch ver staat. Daar ook de rechter knikt, gaat hij voort: U zult allen nog wel vaker zenuwachtig worden voor het geval u de zaak doorzet. Dat u een drei gend telegram ontving, verrast mij niet. Ik kan u zeggen, dat wij allen daarginds ook dreigbrieven hebben ontvangen. Ik vrees, dat uw tegenwoor digheid in het circus Excelsior de daders tot handelen zal aanzetten. Hans kijkt den Amerikaan kalm aan. En wat vermoedt u daarachter? Higgens trekt de schouders op. Dat Is moei lijk te zeggen. Misschien is het iemand om het half millioen te doen, dat naar mijn meening in het geheel niet bestaat. Misschien heeft die groote onbekende ook een ander doel. In ieder geval gaat het tegen de directie van het circus. De oude Wenger kijkt op. Heb ik u goed be grepen, mr. Higgens. het half millioen waarom wij een proeftijd zouden moeten afleggen, bestaat niet? Weder een schouderophalen van Higgens. Ik geloof heelemaal niet aan het bestaan van dit geld. ik houd dit deel van het testament alleen voor een truc van mijn vriend Rolf Wenger om voor u deze erfenis aannemelijker te maken. Ver geef mij, maar ik kende Rolf en zijn eigenaardig heden. Ik zou u vriendelijk en in uw eigen belang willen verzoeken, nog eens goed na te denken, of u onder deze omstandigheden de erfenis wel zoudt aanvaarden. Hij krijgt geen antwoord. De oude Wenger heeft het hoofd gebogen. Gertrude ki.ikt onrustig naar den rechter, die bij de schrijftafel in zijn acten- tasch zoekt. Alleen Hans kijkt den Amerikaan aan. Nog een vraag, mr. Higgens? U wilde ons iets omtrent den kleinen zonderlingen man ver tellen, u noemde in dit verband ook een naam, welke, als ik mij niet vergis, ook in het testament voorkomt. Wilt u ons niet vertellen, hoe de sa menhang is? Zeker, als u daar waarde aan hecht, zeide de Amerikaan snel. Deze Keljen is een vroegere Hongaarsche jockey, die bij ons in dienst was. Een volkomen nietsnut, dien ik in San Francisco wegens diefstal moest ontslaan. Hij is een vriend en handlanger van den stalmeester Bill Bing. dien ik er van verdenk onrust in het circus te maken. De oude Wenger heft het hoofd op. Wat is dat voor een iemand, deze Bill Bing? De Amerikaan maakt een handbeweging. Weest u maar blij, dat u hem niet leert kennen. Vroeger was hij comboy en nog heden gaat hij ge makkelijk met een revolver om. Men zegt, dat hij in Texas allerlei op zijn kerfstok heeft. Maar hij is een goed ruiter, een uitstekend paardenverzor- ger en een uitstekend schutter, daarom heeft Rolf Wenger hem gehouden, ondanks zijn slecht karakter. Niemand antwoordt meer. niemand stelt nog een vraag. Maar nu klinkt de stem van Detleven door het vertrek. Hij heeft een blad papier in de hand, dat vol getypt is en legt dit op de schrijf tafel. Daarnaast een penhouder. Nadat de familie Wenger daar straks beslo ten heeft de erfenis te aanvaarden en daarmede de clausules in het testament heeft aanvaard moet ik u er opmerkzaam op maken, dat voor de rechtsgeldigheid van deze verklaring de hand- teekeningen op dit papier van den erflater nood zakelijk zijn. De oude Wenger kijkt zijn zoon aan en Hans kijkt zijn vader aan. Gertrude heft het hoofd op en knikt, alsof zij wil zeggen: Wat jullie doen. doe ik ook. Wat ik zooeven hoorde, kan niet den ge- ringsten invloed op mijn besluit hebben, ik aan vaard de erfenis van mijn broer, zeide Karei Hen drik Wenger ernstig. Ik zou u voor de laatste maal in overweging willen geven, begint Higgens, goed te bedenken welke gevaren u tegemoet gaat. U hebt waar schijnlijk niet alleen met Bill Bing, maar ook met d-en onbekenden briefschrijver rekening te hou den, en dan moet ik u ook nog waarschuwen voor Quito. Deze Quito is de gevaarlijkste vijand van het circus „Excelsior", een artiest die. Maar zijn woorden gaan onopgemerkt voorbij De oude Wenger heeft reeds met vaste hand zijn handteekening gezet. Hans grijpt naar den pen houder. Onderteekent u niet. snerpt een vrou wenstem. Bleek, een flauwte nabij, zinkt Dorothy Keele in de armen van Gertrude Maar reeds is Higgens bii haar en houdt zich met haar bezig. Een oogenblik had Hans geaarzeld, toen deze kreet als een waarschuwing weerklonk. Maar dan drukt hij zijn lippen op elkaar en onderteekent. Zorgvuldig vloeit Detleven de handteekening af Dorothy Keele heeft zich spoedig hersteld. Neemt u mij niet kwalijk, fluistert zij, ik ben anders niet zoo zwak van zenuwen, maar het was te veel, wat wij den laatsten tijd in het cir cus mee moesten maken. James Higgens keert zich naar de Wengers om een vriendelijk lachje ligt om zijn lippen, hij steekt den ouden boekhouder de hand toe en een vroolijke klank is er in zijn stem als hij zegt: Directeur Wenger, ik mag u als eerste met dezen naam begroeten nu u directeur van het circus „Excelsior" bent geworden. Wat er moge komen, ik ben altijd de vriend en raadsman van uw broer geweest. Terwille van hem heb ik veel van mijn Moeder verwaarloosde haar kiud. Twee jaar gevangenisstraf geëischt. De Rechtbank te Leeuwarden behandelde Woensdagmiddag een zaak tegen de 28-jarige vrouw J. de V.B., te Zwaagwesteinde, die haar zoontje, op 23 Maart 1940 geboren, in een zoo- damgen hulpeloozen toestand zou hebben ge bracht en gelaten, dat het kind op 4 Augustus overleed. Zij gaf het kind geen voldoende voedsel en het overleed aan uitputting en ondervoeding Een der getuigen verklaarde, dat de maden iiï net wiegje liepen. Toen het te laat was, werd de nuip van een dokter ingeroepen. De vader stond Zu *1 ,k.omst met een levensverzekeringspolis van het kind in de hand. De eisch luidde twee jaar gevangenisstraf. zaken verwaarloosd en ik heb meer met het circus rond gereisd dan goed was. Ik zal ook u helpen, als u wilt. Gelooft u mij. ik deed slechts mijn plicht, toen ik u waarschuwde.... De oude Wenger kan deze woorden niet ver baan, hij drukte de hand van den Amerikaan. Dan Kijkt. H'ggens den kring rond. Het zou mij verheugen, als u allen voor vanavond mijn gas ten zoudt willen zijn. U ook, mijnheer Detleven, er is veel te bespreken. Het oogst algemeene instemming. Het kleine feestmaal, dat Higgens allen aan biedt. vindt plaats in de nabijgelegen stad. Het is een prachtige Mei-avond, van het terras af heeft, men een fraai gezicht op het theater en net park. Het kleine gezelschap is in een vroolijke stemming welke tusschen reiskoorts'en afscheid ügt. Miss Dorothy Keele ls erg stil en in zichzelf gekeerd maar zoo kent men haar al en dus valt dit niet op. De mannen hebben honderden dingen te be spreken welke voor hun reis nog moeten worden gedaan Onvermoeid geeft Higgens. onder het diner door, raad, voorlichting en inlichtingen. Gertrude, die naast hem zit. is ongewoon leven dig. Van alles wil zij weten, zoo bijvoorbeeld hoe veel boorden zij voor de mannen mede zal moeten nemen. In het geheel geen lacht Higgins, wij maken daarginds niet zooveel drukte, als een hemd of een boord vuil is, gooien wij het weg en koopen een nieuw. Lieve deugd, verwondert zich Gertrude, wier wangen rood van opwinding zijn, wordt er dan in dat groote Amerika heelemaal niet gewas- schen? Ja. lacht Higgens. alleen voor de diplomaten. Maar dan wordt hij ernstig. Natuurlijk zijn er wasscherijen en dan wordt er veel werk van het wasschen door de negers gemaakt De negerin nen zijn vaak waschvrouwen Higgens put zich uit in vroolijk gepraat, hij imiteert, inleen mengsel van talen, hoe de negerinnen de wasch tellen, thuis brengen en afrekenen. Zij lachen allen zoo dat zij bijna nle* tot bedaren kunnen komen. (Wordt vervolgd) INDUSTRIETERREINEN TE HAARLEM Duizendknoop. Kamer van Koophandel. Ir. Dufour herdacht. De Zilvervloot verloting van „Brederodeduin". Goedgekeurd werd een concept-brief aan den Se cretaris-Generaal waarnemend Hoofd van het De partement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart te 's-Gravenhage inzake het binnenlandsch telegram verkeer, waarin o.a. wordt gezegd, dat in de tegen woordige omstandigheden de practische waarde van het binnenlandsch telegramverkeer voor het be drijfsleven, ook in dit district, feitelijk tot nul is gereduceerd en gevraagd wordt van den Secretaris- Generaal om de nieuwe regeling voor het binnen landsch telegramverkeer zoodanig gewijzigd te krij gen, dat het voor het bedrijfsleven practisch nut heeft daarvan gebruik te maken. DE WINKELSLUITING Bij de rondvraag vestigde de heer Hooy er de aandacht op, dat er tegenwoordig op het gebied van de winkelsluiting een chaotische toestand heerscht. Er is geen maatstaf voor die sluiting; de een sluit om 5. de ander om 6, een derde om 8 uur. De heer Hooy stelde voor, dat er onder leiding van den voorzitter van de Kamer van Koophandel een bespreking zou worden gehouden van vertegen woordigers van den middenstand (ook van de groote warenhuizen) opdat er eenige vastheid kome ten opzichte van den sluitingstijd. Dit zal goed zijn en een goede verhouding bevorderen tusschen de winkeliers en het publiek. De voorzitter had willen voorstellen dat de Mid denstandscentrale deze zaak ter hand zou nemen om daarna advies te geven. De heer Hooy wilde in de besprekingen ook de groote warenhuizen en de groote bedrijven betrek ken. Het zou dus toch wel goed zijn, als de voor zitter van de Kamer van Koophandel de bespre kingen leidde. De voorzitter verklaarde zich bereid, eventueel deze leiding te geven. De heer De Breuk vroeg of andere "bedrijven: werkplaatsen, fabrieken, bouwwerken een sluitings regeling voor zichzelf kunnen bepalen. De voorzitter antwoordde bevestigend. Een alge meene regeling zal moeilijk te geven zijn en in ieder geval zal het beter zijn dat de Kamer zich niet bemoeit met de werktijden der bedrijven. De heer Klein Schiphorst zeide dat de directeuren van de Rijksbureaux en de Duïtsche overheid zeker zullen willen medewerken om de industrie aan ma teriaal te helpen, als dit mogelijk is. Hierna ging de Kamer over in geheime zitting. Linnen goederen blijven normaal in de distributie. Naar aanleiding van in enkele dagbladen opgenomen berichten, volgens welke het voor nemen zou bestaan, linnen en halflinnen goede ren buiten de distributie te doen vallen, of deze goederen tegen een minder aantal punten dan goederen van wol en katoen beschikbaar te stel len, deelt men het A.N.P. van bevoegde zijde mede, dat een dergelijk voornemen niet bestaat. VAN VOLLENHOVEN'S BIERBROUWERIJ N.V. GAAT REORGANISEEREN. Commissarissen en directie van Van Vollen- hoven's Bierbrouwerij N.V. deelen mede, dat de ongunstige gang van zaken gedurende de laatste jaren een drastische reorganisatie van de kapitali satie der N.V. noodzakelijk maakt. Definitieve voorstellen daaromtrent kunnen over eenigen tijd worden tegemoet gezien. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP VRIJDAG 25 OCTOBER Progr. 1: Jaarsveld. Van 9.1511.00 n.m. Gram. platenconcert voor de Radio Centrales. Progr. 2: Kootwijk. Van 9.1511.00 Zie Jaarsveld. Progr. 3: Duitsch station. Progr. 5: Idem. 7.008.00 Eigen gramofoonplaten concert. Opnamen van de London Piano Accordeon Band. 2 x intermezzo: Meistersextet. - Schuricke Terzett. 1 When I lost my heart: 2. There's no more you can say; 3. I'm lonesome for you Caroline; 4. Tina. Meistersextet: 5. So meschugge; 6. Ich wollt' ich war ein Huhn; 7. Bei der blonden Kathrein. L. P. A. B. 8. Sympthy Waltz; 9. Whisper Waltz: 10. Rosa Mia; 11. Welcomin' them into the welcome inn: 12. Gipsy Fiddles. Schuricke Terzett. 13. Bel Ami; 14. Fralein wenn •om Himmelszelt; 15. Joj joj joj. L. P. A. B. 16. Vienna you've stolen wij heart; 17. Somewhere in the blue ridge mountains; 18. One night in Napoli; 19. Give me this waltz. Het Dubbel Mannenkwartet „Harmonie", direc teur de heer P. M. Germes. zal Zondagavond een concert aanbieden in het Groote of St. Elisabeths Gasthuis te Haarlem. Filmcyclus over Indië. In het Frans Hals Theater te Haarlem. Het Frans Hals Theater te Haarlem maakt een begin met een reeks Zondagmorgen voorstellingen. Op Zondagmorgen 27 October wordt de film van mr. A. Hustinx „Kleur en glorie onzer tropen" ver toond. Mr. Hustinx zal de film toelichten. Op 3 November wordt de nieuwe film van Man- nus Franken vertoond „Tanah Sebrang". Op 10 November is er een West-Indisch pro gramma, terwijl op 24 November de ochtend ge wijd wordt aan de figuur van Max Havelaar. PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. 's GRAVENHAGE 23 October. In de vacature- dr. F. O. Bruyning heeft de voorzitter van het cen traal stembureau benoemd verklaard tot lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland mr. M- M. Rost van Tonningen. (A. N. P.) VOOR DE KINDEREN. De heer Brinkman bracht naar aanleiding van de voordracht onlangs door den heer M. A. Reinalda. wethouder van Haarlem, voor het Departement Haarlem der Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel gehouden over de havenplannen in onze gemeente, het bouwrijp maken van industrieterreinen ter sprake. Heeft de Kamer van Koophandel ook ken nis van die plannen gekregen? Spr. hoopte dat, als de plannen vasten vorm hebben aangenomen, dit ook aan de Kamer zal worden medegedeeld. De voorzitter vroeg of de plannen waarvan de heer Reinalda heeft gesproken, niet al lang be kend waren. De heer Brinkman wees er nog eens op, dat het meer dan noodig is dat in Haarlem bouwrijp in dustrieterrein komt. De voorzitter geloofde niet, dat er in de aller naaste toekomst veel van de plannen zal komen, maar zoodra de mogelijkheid van verder doorzetten bestaat zal de Kamer zeker niet worden uitgescha keld. MOEILIJKHEDEN VOOR DE KLEINE INDUSTRIE De heer Alders deelde mede, dat de kleine in dustrie nu tamelijk werk heeft, maar zij kan zich niet voorzien van materialen. Nog enkele maanden en dan dreigt daardoor groote werkloosheid. Ligt het op den weg der Kamer te trachten te bereiken dat er wat meer aanvoer van materialen komt? De voorzitter beloofde dat het Bureau deze zaak j onder de aandacht zal brengen van het Nationaal I Comité voor economische samenwerking. De lichtflitsen gingen nog steeds door hun hol, doch toen Ab met zijn mes gewapend op Dib wilde afstappen om ook hem zoo gauw mogelijk te bevrijden, was het weer stikdonker. Bijna was hij gevallen over de voeten van Dib. „Pas op," riep deze, „pas op, ik ben hier vlak bij je. Het is hier ook zoo donker." „Zeg, Dib, wat zouden dat voor lichten zijn, die hier steeds in schij nen?" „Snijd eerst maar eens al mijn tou wen door en doe dan dien ketting van mijn been af." Met een zucht stond Dib op „Nu zullen we eens onderzoeken waar dat licht vandaan komt. Zeg, hoe heet jij?" klonk de stem van Dib weer in het donker. „Ab," klonk het terug. „Zoo, Ab, mooie naam. Zeg, Ab, vertel eens alles: hoe kom je hier en waar kom je vandaan?" Ab moest alles vertellen. Plotseling was hun cel weer hel verlicht. „O," riep Ab, „wat ben jij lang Dat heb ik in het donker nog niet kunnen zien." „Nou," bromde Dib, „jij bent erg kort." Het geslacht Polygonum staat ons in zeer ver schillende vormen ten dienste voor de versiering van onzen tuin. Allereerst als de laagblijvende pollen van Poly gonum affine, die niet hooger wordt "dan twintig centimeter en die van Juni tot September een menigte recht opstaande aren met zachtroso bloempjes draagt. De pollen zijn zeer dicht en van een mooi donkergroen. Zij groeien zeer ge makkelijk in bijna eiken tuingrond. De pollen breiden zich ver uit, zoodat de plant vrij veel ruimte inneemt. Dan kennen we Polygonum als vrij hooge vaste plant. Hiertoe kunnen we de hiernaast af gebeelde Polygonum polystachum rekenen. Deze wordt tot anderhalven meter hoog en draagt in October tot November mooie witte bloemtros sen. Ook deze vaste planten groeien vrijwel in eiken grond en verlangen evenals hun kleinere vertegenwoordigers veel ruimte. De planten wor den ongeveer even breed als hoog. Eenige lagere soorten zijn Polygonum bistor- ta superbum, adderwortel, die niet hooger wordt dan een halven meter. Van Augustus tot Sep tember verschijnen de vrij groote rose bloemp jes aan de dichtbezette lange bloemaren. Deze groeit zoowel op beschaduwde als op zonnige plaatsen. Polygonum amplexicaule atropurpurea wordt 60 centimeter hoog en draagt van Juni tot Septem- langgesteelde aren met donker karmijnroode bloempjes. Deze planten zijn alle drie zeer geschikt om er een leelijk plekje in den tuin achter te ver bergen, een regenput of iets dergelijks. Door het weelderig groeien van de plant zal het gauw voor het oog verstopt zijn. Tenslotte kennen we Polygonum als snel groeiende klimplant. Hij wordt aangewend als begroeiing van muren, tuinhuizen, prieelen en pergola's. Plygonum baldschuanicum kan per jaar scheuten van vijf tot zeven meter maken. In JuliOctober bloeit de heester met groote plui men van groenwitte bloempjes, die zich later eenigszins rose kleuren. Polygonum aubertii wordt iets minder hoog dan de vorige soort, de bladeren zijn bij het uitloopen iets rood getint. De bloei duurt van Juli tot September, de groote bloemtrossen zijn groenachtig wit gekleurd, soms ook weer eenigszins roseachtig. Polygonum heeft dus niet alleen vele knoo- pen, maar ook zeer vele vormen, waarin hij ons helpt om den tuin aan te kleeden en dat doet hij met een radheid en een ijver, die alles zins bevredigend is. A. J. D. Trekking op Maandag 28 October. De trekking der Zilvervlootverloting ten bate van „Brederodeduin" is vastgesteld op Maandag 28 October a s. des n.m. te 2 uur in het gebouw van den Haarl. Kegelbond, Tempeliersstraat, Haarlem, ten overstaan van notaris J. Wildschut. De houders van loten hebben, voor zoover er plaatsen beschikbaar zijn in het gebouw, gratis toegang tot deze trekking. Er is nog een klein aantal loten beschikbaar voor hen, die willen deelnemen aan deze sym pathieke verloting. Door een lot te koopen steunt men den strijd tegen den grootsten volksgeesel en in het bijzonder de verpleging van de slacht offers der tuberculose en bovendien maakt men kans op de prachtige gegarandeerd zilveren voor werpen. die worden verloot. Een groot deel der prijzen is thans geëtaleerd bij de firma Mathot. Groote Houtstraat, opdat ieder zich kan overtuigen welke mooie prijzen worden verloot. Het gironummer der Haarl. Vereen, tot bestr. der tbc. is 119600. OUDERBIJEENKOMST. De ouderbijeenkomst van de Centrale school No. 1 te Haarlem wordt op Zaterdagmiddag 26 October in de gymnastiekzaal van de Prinsen- school in de Soendastraat gehouden. De heer M. Ehrbecker zal spreken over het onderwerp „Onze school en onze kinderen". DUBBEL MANNENKWARTET „HARMONIE". „Ha." giechelde Ab pjlagerig. „De gebroeders Kort en Lang." „Zeg, als je niet ophoudt, dan bind ik je weer vast, hoor," snauwde Dib. „Zeg," ging Ab onverstoorbaar voort, „hoe oud is mijnheer?" „Gaat je niet aan," zei Dib driftig. „En als je nou niet ophoudt, dan dan „Nou, wat doe je dan. Dlbbie?" Met groote stappen was Dib plotse ling bij een houten deur en luisterde ingespannen. Doch niets kon hij ver nemen; alles was stil. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken vergaderde Woensdagmïd- dag in het gebouw der Kamer onder leiding van den heer J. J. Swens. De voorzitter herinnerde er aan dat Maandag j.l. de Kamer de laatste eer heeft bewezen aan een over leden lid, ir. Dufour. De heer Dufour, aldus spr„ was een sieraad van onze Kamer. Hij heeft zeer veel werk gedaan op een wijze die boven allen lof ver heven is en met kennis van zaken, helder verstand en groote humaniteit. Wij zullen hem zeer missen. Hij was lid van de Commissie voor Nijverheid en van de Commissie tot Steun aan Gemobiliseerden. Het voorzitterschap van laatstgenoemde commissie stelde hem in staat veel voor anderen te doen en anderen vreugde te bereiden. Dit moet een groote voldoening voor hem zijn geweest. Zijn nagedach tenis zal toi in lengte van dagen door ons in hooge eere worden gehouden. Deze woorden werden door alle leden staande aangehoord. Het rapport van de Kamer van Koophandel te Amsterdam inzake werktijden voor kantoren in ver band met de verduisteringsvoorschriften werd voor kennisgeving aangenomen. De vaststelling van de periodieke subsidies zou in besloten zitting behandeld worden in verband met de begrooting, evenals het voorstel van het Bureau, de Commissie voor zakelijken bijstand aan gemobi liseerden thans definitief op te heffen. (Dit laatste in verband met een ingekomen brief van de Mid denstandscentrale voor Haarlem en omstreken, welke brief ook in de geheime zitting aan de orde zou komen). BINNENLANDSCH TELEGRAMVERKEER Waar over enkele weken de Amsterdammer gaat schaatsenrijden. De radiateur voor de bevriezingsinstallatie van de kunstijsbaan, welke in de Apollohal te Amsterdam wordt aangelegd, wordt naar de plaats van bestemming gesleept. (Foto Pax Holland.)

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6