Grieksche regeering beschuldigd Resultaat zal niet lang uitblijven. van vijandelijke houding jegens Italië. Hitier verliet Florence Maandagavond weer. Voor lange avonden. D T N S D AG 29 OCTOBER 1940 TT A A R L E M'S DAGBLAD DE ITALIAANSCHE NOTA AAN ATHENE. Italië verlangde Maandagmorgen bezetting van enkele strategische punten op Grieksch gebied Het D. N. B. meldt uit Rome: De Italiaansehe gezant te Athene, Grazzzi, heeft Maandag ochtend om drie uur de volgende nota aan de Grieksche regeering overhandigd: De Italiaansehe regeering heeft herhaalde lijk moeten constateeren dat de Grieksche regeering des'ijds in het huidige conflict een houding aangenomen en gehandhaafd heeft, die niet slechts in tegenspraak staat tot de vreedzame, vriendschappelijke buurbetrek- kingen tusschen twee naties, doch ook tot de welomschreven plichten, die voor de Grieksche regeering uit haar positie als neutralen staat voortvloeide. Herhaaldelijk heeft de Italiaansehe regeering zich gedwongen gezien de Grieksche regeering uit te noodigen zich aan deze plichten te houden en voorts te protesteeren tegen de stelselmatige schending, die bijzonder ernstig is, omdat de Griek sche regeering duldde dat haar territoriale wateren, kusten en havens in den loop der oorlogsoperaties door de Engelsche vloot gebruikt werden, voorts de ravitailleering der Britsche luchtstrijdkrachten begunstigde en de organisatie van een militairen berichtendienst in den Griekschen archipel tot na deel van Italië toestond. De Grieksche regeering is volkomen op de hoog te met deze feiten, die meermalen het voorwerp van diplomatieke stappen van de zijde van Italië waren, waarop de Grieksche regeering, die zich toen bewust had moeten zijn van de ernstige ge volgen harer houding, met geen enkelen maatregel ter bescherming der eigen neutraliteit, doch veeleer door inten si veering van haar actie ter begunstiging van de Britsohe weermacht en van haar samen werking met de vijanden van Italië antwoordde. De Italiaansehe regeering heeft de bewijzen in han den, dat deze samenwerking door de Grieksche re geering voorzien is en door overeenkomsten van militair, marine- en luchttechnisoh karakter gere geld was. De Italiaansehe regeering doelt daarbij niet slechts op de Britsche garantie, die Grieken land als een deel van een program beschouwde, dat tegen de veiligheid van Italië gericht was, doch ook op de uitdrukkelijke, welomschreven verplichtin gen, die de Grieksche regeering aangegaan heeft om belangrijke, strategische posities op Grieksch gebied waaronder luchtbases in Thessalië en Macedonië, die voor een aanval op Albaansch ge bied bestemd waren ter beschikking te stellen van de mogendheden, die zich met Italië in oorlog bevinden. De Italiaansehe regeering moet bij deze gelegen heid de Grieksche regeering herinneren aan de provoceerende actie, die zij gevoerd, heeft door haar terroristische politiek tegen de bevolking van Samoerië en de voortdurende pogingen om aan de overzijde van haar grenzen onlusten te verwekken. Ook met betrekking tot deze gebeurtenissen was de Italiaanschen regeering, zij het ook tevergeefs, ge dwongen de Grieksche regeering opmerkzaam te maken op de onvermijdelijke gevolgen, die een dergelijke politiek tegenover Italië zou hebben. Dit alles kan niet langer door Italië worden geduld. De neutraliteit van Griekenland is steeds meer louter tot schijn geworden. De verantwoorde lijkheid voor dezen toestand ligt voor alles bij Groot Brittannië en zijn voornemen steeds meer volken in den oorlog te betrekken. Het is thans volstrekt duidelijk dat de politiek der Britsche regeering er op gericht was en is het Grieksch ge bied te veranderen in een basis voor oorlogsacties tegen Italië of althans deze verandering toe te laten. Dit kon slechts tot een gewapend conflict tusschen Italië en Griekenland leiden, een conflict, dat de Italiaansehe regeering beslist voornemens is te vermijden. De Italiaansehe regeering is derhalve tot het besluit gekomen als garantie voor de neutrali teit van Griekenland en de veiligheid van Italië van de Grieksche regeering machtiging te verlangen om met de eigen weermacht voor den duur van het huidige conflict met Groot Brittannië enkele strategische punten op Grieksch gebied te bezetten. De Italiaansehe regeering noodigt de Grieksche regeering uit zioh tegen een dergelijke bezetting niet te verzetten en den vrijen doortocht der voor deze bezetting bestemde troepen niet te belemme ren. Deze troepen komen niet als vijanden van het Grieksche volk en de Italiaansehe regeering heeft geenszins het voornemen door de tijdelijke bezet ting van enkele strategische punten, die uit de noodzaak der situatie voortvloeit en een zuiver defensief karakter draagt, de souvereiniteit en onafhankelijkheid van Griekenland te benadeelen. De Italiaansehe regeering stelt aan de Grieksche regeering den eisch, terstond aan de militaire instanties de noodige bevelen te geven, opdat deze bezetting op vreedzame wijze kan geschieden. Voor het geval de Italiaansehe troepen op tegenstand zullen stuiten, zal deze tegenstand met wapenge weld gebroken worden. De Grieksche regeering zou daarmede de verantwoordelijkheid voor de daaruit volgende consequenties moeten dragen. STEFANI OVER BRITSCH-GRIEK- SCHE SAMENWERKING ROME, 29 October (D.N.B.) De diplomatieke medewerker van het agentschap Stefani schrijft het volgende over het Italiaansch-Grieksch conflict: De nota, die de Italiaansehe gezant te Athene Maandag aan de Grieksche regeering heeft over handigd, legt duidelijk de volle verantwoording! bloot, welke Griekenland met zijn uitdagende hou- ding en zijn voortdurende neutraliteitsschendingen op zich genomen heeft. De feiten, waarop het Ita- liaansche memorandum berust, zijn ten deele be kend. Sinds geruimen tijd ontwikkelde de Griek- I sche regeering aan de grens van Albanië een po litiek van terreur en chicanes tegenover de Albaan- sche bevolking, om aan de grens onrust te stichten. Minder bekend daarentegen zijn de schéndingen der neutraliteit, die de Grieksche regeering volgens de internationale neutraliteitsbepalingen begaan heeft. De territoriale wateren, de kusten en de ha vens van Griekenland werden en worden nog door de Engelsche vloot als operatiebasis tegen Italië ge bruikt. Met de Grieksche regeering als medeplich tige kon Engeland in den Griekschen archipel een geheel net oprichten voor het overbrengen van mi litaire informaties en voor het verzorgen van zijn eigen strijdkrachten. De diplomatieke vertegen woordiger van Italië heeft de Grieksche regeering daarop herhaaldelijk gewezen. Maar de Grieksche regeering heeft haar samenwerking met de bewa pende Engelsche krachten nog versterkt, in plaats van maatregelen te nemen die in overeenstemming waren met haar neutraliteitsplichten. Griekenland heeft zich daarbij verlaten op de „garantie" van Engeland, dat er sinds het uitbreken van het con flict slechts op uit was politieke en militaire ver plichtingen aan te gaan, welke Engeland een uit breiding van zijn omsingelingsnlannen legen de as- mogendheden mogelijk maakten. De verantwoording voor een dergelijke politiek valt uiteraard allereerst op de regeering van Lon den terug, die van het begin af aan erop bedacht was steeds meer landen bij dit conflict ter verdedi ging van zijn eigen imperialisme te betrekken. Wil men nauwkeurig zijn, dan moet men echter zeggen dat de verantwoording voor hetgeen thans geschiedt rechtstreeks op rekening komt van de Grieksche re geering, die zich er rekenschap van had dienen te geven, dat de voortdurende schendingen der neu traliteit in alle omstandigheden ernstige gevolgen moesten hebben. De Italiaansehe regeering leeft buitengewoon lang geduld gehad. Maar thans is de maat vol en de ware bedoelingen van Griekenland moeten thans definitief worden opgehelderd. Laval Fransch minister van buitenlandsche zaken. Baudoin treedt af. Het D.N.B. meldt: Te Vicliy is officieel bekend gemaakt dat de vice-voorzitter van den ministerraad. Pierre Laval, tot minister van Buitenlandsche Zaken benoemd is. Paul Baudoin is benoemd tot staatssecretaris bij het minister-presidium. Hij behoudt zijn bevoegdheden als minister. Pierre Laval. (Foto archief H. D.) Dit secretariaat is belast bij het minister-presi dium met de coördinatie van de verschillende eco nomische vraagstukken, die zich voordoen voor de afzonderlijke ministeries, In het overdragen van het ministerie van Bui tenlandsche Zaken aan Pierre Laval is een goed keuring van den kant van Pétain te zien van de door hem ingeslagen politiek van Duïtsch-Fransche samenwerking en tegelijkertijd een persoonlijke waardeering voor het vestigen van het contact met den Führer. Laval is Maandagmiddag naar Parijs vertrokken en zal wel niet voor Woensdagmiddag naar Vichy terugkeeren. Omtrent het geheele geval Baudoin- Laval is tot dusverre officieel nog niets medege deeld. TWEE MANIFESTEN AAN HET FRANSCHE VOLK. De Fransche kranten zoo meldt het D.N.B. publiceeren twee radiomanifesten aan het Fransche volk, die blijkbaar ten doel hebben de koerswijzi ging der Fransche buitenlandsche politiek voor de Franschen begrijpelijk te maken. In het eerste manifest wordt gezegd dat de Fran schen moeten begrijpen dat de ontmoeting tusschen den Führer en maarschalk Pétain het begin van een nieuw tijdperk beteekent en de deur naar een betere toekomst opent. Wij hebben, zoo heet het o.a., in den loop van deze maanden smartelijke ja, tragische uren doorleefd. Wij weten dat de taak van den wederopbouw, die ons wacht, ontzagwekkend is, maar de hoop ontwaakt weer. Frankrijk heeft in een geest van vrijwillige in stemming van nu af de politiek geëntameerd, die zijn belang eischt. In den loop van den minister raad van 26 October hebben de leden der regeer ing eenstemmig verklaard dat deze politiek de eenige is, die met" de belangen van Frankrijk te rijmen valt. Deze eensgezindheid dementeert de loepende geruchten, die zekere agenten van het buitenland verspreiden. Wat de Engelsche propaganda betreft, de Franschen hebben al lang begrepen, welk ego ïstisch doel deze nastreeft. Frankrijk wil leven en heeft den weg naar zijn wedergeboorte en welzijn teruggevonden en het zal dien van nu af niet meer verlaten. Het tweede radiomanifest verklaart o.a.: Wij waren overwonnen. De door de nederlaag verwekte bitterheid, de toestand van desorganisatie, de ont zaglijke moeilijkheden van alle kanten, brachten het gevaar met zich mede een gevoel van onmacht en vertwijfeling in ons binnenste in stand te hou den. De regeering van maarschalk Pétain heeft in de eerste plaats Frankrijk weer zelfvertrouwen gegeven. En nu pleegt de overwinnaar, die zich boven zijn overwinning verheft, overleg met den man, die Frankrijk personifieert in het hoogste en edelste, dat het heeft. Hij verklaart dien met den uitleg dat hem geen wraakgierigheid bezielt. Hij spreekt den wensch uit Frankrijk de plaats te geven, waarop het in Europa van morgen recht heeft. Laten wij derhalve onze gevoelens van wrok tot zwijgen brengen. Laten wij uit onzen geest de ge vaarlijke illusies verjagen,- die een leugenachtige propaganda in stand tracht te houden. Laten wij onze ziel vernieuwen en voor alle dingen, laten wij eensgezind zijn. Duitsch leger bericht. Vliegvelden bij Londen en Schotland gebombardeerc BERLIJN, 28 Oct. (DJST.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „Het door luchtstrijdkrachten gebombardeerde en in brand geschoten Britsche transportschip „Em press of Britain" van 42.000 b.r.t., dat de Engel schen onder krachtige bescherming van torpedoja gers en patrouillevaartuigen trachtten binnen te brengen, is door een duikboot onder bevel van den tweeden luitenant-ter-zee Jenisch getorpedeerd en tot zinken gebracht. Meerendeels lichte formaties gevechtsvliegers hebben den geheelen dag talrijke vergeldïngsaan- vallen op Londen ondernomen. In het kader van deze gevechtshandelingen deden gevechtsvliegtuigen aanvallen met bommen op nabij de hoofdstad ge legen vliegvelden en op de belangrijke luchtbasis van Henlow. Talrijke hangars en gebouwen raak ten in brand. In andere luchthavens aan de Schot- sche oostkust gelukte het bij bomaanvallen in de eerste avonduren een aantal vliegtuigen op den be- ganen grond te vernielen. Behalve andere belang rijke militaire doelen aan de Zuidkust kreeg een groote electrische centrale verscheidene zware treffers. Ten noorden van Liverpool deed een gevechts vliegtuig een succesvollen aanval in duikvlucht op een wapenfabriek. Nabij York gelukte het een spoortrein door bomtreffers te doen ontsporen. Zoo. als reeds gemeld had de aanval van een vliegtuig ongeveer 300 K.M. ten westen van de noordelijke punt van het Iersche eiland op een krachtig be schermd convooi tot gevolg dat twee vrachtschepen van elk 8.000 b.rt. zware voltreffers kregen en met slagzij bleven liggen. Des nachts namen de door zware formaties ge vechtsvliegers versterkte bomaanvallen op de Brit sche hoofdstad toe. Bovendien werder fabriekscom plexen in Birmingham en Coventry alsmede de haven van Liverpool met bommen bestookt. Brit sche vliegtuigen meden ook gisteren overdag het rijksgebied. Zij vlogen pas onder de bescherming van de duisternis het Duitsche rijksgebied binnen en deden aanvallen op woonwijken, waarbij een weeshuis, een tehuis voor ouden van dagen en ver- cheidene woningen'beschadigd werden. Eenige burgers werden gewond. De eenige poging om een industrieel doel aan te vallen mislukte. Een hoog- n werd door een bofnscherf geraakt maar niet beschadigd. De vijand verloor gisteren bij elkaar 29 vliegtui gen, waarvan 17 in luchtgevechten in het gebied om Londen en 12 op de aangevallen vliegvelden. Negen eigen toestellen worden vermist". De „Ajax" beschadigd Alexandrië binnengeloopen. Met 13 dooden en 22 gewonden aan boord. ALGECIRAS, 28 Oct. Naar thans uit Alexan drië vernomen wordt, is de lichte kruiser „Ajax" na zijn laatste gevecht met Italiaansehe torpedojagers in de Middellandsche Zee met dertien dooden en 22 gewonden aan boord de haven aldaar binnen- ieloopen. Egyptische arbeiders repareerden de be schadigingen onder de waterlijn voorloopig. Daar op verliet de kruiser, na munitie geladen te hebben, de haven met onbekende bestemming. Aangenomen mag worden dat de „Ajax" voor definitief herstel der averij een der belangrijkste Britsche steun punten moet aandoen. Conferentie van verscheidene uren tusschen Führer en Duce. De meening te Berlijn Over het onderhoud tusschen den Führer en den Duce, dai Maandag te Florence plaats had, is, naar het D. N. B. meldt, de volgende offi- cieele bekendmaking verstrekt: „De Duce en de Führer hebben een onderhoud van verscheidene uren gehad, dat in den geest van het bondgenootschap tusschen de beide landen als gewoonlijk op den hartelijksten toon gevoerd werd en volkomen overeenstemming van opvattingen omtrent alle actueele vraag stukken bewees. Aan het onderhoud hebben de Italiaansehe minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, en de Duitsche minister van bui tenlandsche zaken, Von Ribbentrop. deelgeno men. Officieus wordt uit Berlijn gemeld: De samenkomst van den Führer en den Duce te Florence neemt de belangstelling van de geheele Duitsche hoofdstad in beslag. Zij wordt in politieke kringen te dezer stede als een symptoom voor het opgevoerde tempo der ontwikkeling van de wereldpolitiek zonder en tegen Engeland beschouwd. Men wijst er te Berlijn op dat de reeks diplomatieke acties van den laatsten tijd, de ontmoetingen van den Führer met den vice- voorzitter van den Franschen ministerraad, Laval, vervolgens met het Spaansche staatshoofd, genera lissimus Franco, en ten slotte met den president van de Fransche republiek, maarschalk Pétain, ge schiedden in aansluiting op de laatste bijeenkomst van Adolf Hitler en Benito Mussolini op den Bren ner. Het is derhalve niet meer dan natuurlijk, zoo verklaart men hier, dat de beide staatslieden van de as elkander thans weer ontmoeten om een besluit te nemen over datgene, waf zich intusschen opge worpen heeft aan onderwerpen voor beraadslaging. Men gejooft te Berlijn, dat het resultaat der bespreking te Florence niet lang op zich zal laten wachten en herinnert in dit verband op nieuw aan de vroegere samenkomsten van den Führer en den Duce, welker resultaten steeds zeer spoedig in daden en gebeurtenissen aan den dag getreden zijn. Hoewel omtrent den inhoud en de draagwijdte van deze nieuwe bijeenkomst Führer-Duce ook dit maal te Berlijn noch van officieele zijde noch in politieke kringen iets verluidt, vestigt men bij her haling de aandacht op het ordeningsbeginsel der as-mogendheden. Alle acties van de mogendheden, zoo verklaart men te Berlijn, kun nen worden teruggebracht op den wil uit Europa voor goed alle invloeden, die aan dit gebied vreemd zijn, uit te schakelen. De bijeenkomst van Maandag te Florence past zonder twijfel in dit zelfde kader. Waarnaar de vol ken snakken, zoo schrijft Megerle in de Börsenzei- tung, dat is een natuurlijk evenwicht van krachten dat in zichzelve rust en uitgaat van de erkenning en respecteering van de groote, natuurlijke machts factoren en invloedssferen. Op deze natuurlijke fun damenten kan men zonder dwang de solidariteit met de continenten opbouwen en langs organlschen weg het ideaal van een duurzamen vrede en een be veiligden welstand benaderen. De vrede is evenwel, zoo verklaart men in poli tieke kringen voor en na met nadruk, pas moge lijk na de overwinning der as-mogendheden. Men acht het te Berlijn symbolisch dat de Florentijnsche ontmoeting Führer-Duce op den achttienden ver jaardag der fascistische revolutie plaats vond. IN HET PALAZZO PITTI FLORENCE, 28 October (D.N.B.) Omtrent de leidersbijeenkomst te Florence verneemt het D. N. B. nog de volgende bijzonderheden: Na de bespre kingen tusschen den Führer en den Duce in de Sala Clemente in het Palazzo Vecchio en het noenmaal in het Palazzo Riccardi Medici reden Hitler en Mus solini met hun gevolg naar het Palazzo Pitti, het Florentijnsche koningsslot, waar de Führer reeds tijdens zijn bezoek in Mei 1938 vertoefd had. In een der zalen van het Palazzo, een juweel uit den bloeitijd der Italiaansehe renaissance, werd naar aanleiding van de aanwezigheid van den Führer en den Duce voor een kleinen kring een concert van uitgelezen Italiaansehe en Duitsche kamermuziek gegeven, waarbij, behalve de reeds genoemde Duit sche en Italiaansehe waai'digheïdsbekleeders, ook de Italiaansehe minister van volksontwikkeling, Pavo- lini, tegenwoordig was. Engeland erkent liet verlies der „Empress of Britain". 508 van de 643 opvarenden zouden gered zijn. De Britsche Admiraliteit en het ministexie van oorlog geven thans het verlies "van het s.s. „Empress of Britain" toe, aldus een D.N.B. bericht uit Stock holm. Voorts wordt gemeld dat de reddingsactie terstond aangevangen werd, doch dat het schip, terwijl men trachtte het op sleeptouw te nemen, zich plotseling uit het water verhief en wegzonk Ongeveer 508 overlevenden van een totaal van 643 opvarenden zouden gered zijn. Bekend Nederlander te Berlijn overleden. BERLIJN, 28 October (V.P.B.) Op den leef tijd vair 48 jaar is gisteren te Berlijn plotseling overleden onze landgenoot de heer Brenninkmeyer, lid van de firma C. en A. Brenninkmeyer aldaar. De overledene was door zijn milddadigheid ook in de Nederlandsche kolonie bekend. Hij laat vrouw en twaalf kinderen na. 'ijksmaarschalk Goe- ing in gesprek met de >emanning van een >uitsch vliegtuigeska- er, dat zoo juist van en vlucht naar vijan- 'elijk gebied is terug gekeerd. (Foto Weltbild). VERLENGING VAN HET SVEA-KANAAL IN ZWEDEN? STOCKHOLM. 28 October. (EPE). Het oude nlan van Zweden om het Malarmeer door middel ran een kanaal via het. Hjalmarenmeer met het Vanernmeer te verbinden, waardoor een nieuwe waterweg van Stockholm naar Göteborg en de Westkust zou ontstaan, staat weer in het middel punt van de belangstelling. De lengte van het eigenlijke kanaal, dat is het stuk tusschen het Hjalmarennreer en het Vanernmeer de overige deelen zijn reeds gekanaliseerd of bestaan uit mee- ren, bevaarbare rivieren of kanalen zal 118 K.M. bedragen. De diepte zal 5 M. worden, waar door het kanaal bevaarbaar zal zijn voor schepen tot 3000 ton. De kosten worden op 145 mill, kronen geraamd en gedurende 3 jaar zullen hier ongeveer 6000 menschen kunnen werken. Men rekent er op, dat jaarlijks een hoeveelheid van 1.200.000 ton goederen door dit kanaal zal gaan. Omtrent den bouw heeft de regeering nog geen definitieve be slissing genomen. Mexico wil goederenruil met Ver. Staten. MEXICO, October (Epe) Mexico voert thans onderhandelingen met de Ver. Staten over de mogelijkheden van een goederenruilverkeer. Mexico zou meer olie en metalen aan de Ver. Staten willen leveren, in ruil waarvoor het landbouw- en chemi sche producten wenscht te ontvangen. Na den terugkeer in het Palazzo Vecchio brachten Hitler en Mussolini nog eenigen tijd in de vertrek ken van dit historisch bouwwerk door. Intusschen had de bevolking van Florence zich verzameld op de Piazza della Signorina. Zij verlangde stormach tig naar den Führer en den Duce om haar hulde te betuigen. Toen daarop Hitler en Mussolini, aange kondigd door fanfares en herauten, op het balcon verschenen, bruiste hun een golf van geestdrift en onverwrikbaar geloof aan de gemeenschappelijke overwinning tegemoet. VERTREK VAN DEN FiilIRER Nader meldde het D. N. B. uit Florence: De Führer heeft na zijn gedenkwaardige ontmoe ting met den Duce om zes uur Maandagmiddag Florence weer verlaten. De Duce vergezelde per auto den Führer opnieuw onder de bijvalsbetui gingen van tienduizenden en nogmaals tienduizen den, die langs de straten opgesteld stonden van het Palazzo Vecchio naar het Centraal Station te Flo rence. Voor het station, waar ook de politieke leiders van de Landesgrup/Je Italië en der Ortsgruppe Flo rence, alsmede afdeelingen van de Hitier Jeugd aangetreden stonden, kwam het nogmaals tot oen overweldigende afscheidsdemonstratie. Op het per ron, waar dezelfde persoonlijkheden en vertegen- woordigers van partij, staat en weermacht als bij d« ontvangst aanwezig waren, inspecteerden de Führ* en de Duce de eerecompagnie. Voor het vertrek van den trein onderhielden Mua solini en Hitier zich nogmaals enkele minuten jt een uiterst vriendschappelijk gesprek en namen daarna zeer hartelijk afscheid. Ook het afscheid der beide ministers van buiten* landsche zaken was niet minder hartelijk en vriend* schappelijk. Onder de klanken van de Duitsche volksliederen zette de trein zich in beweging, tervvi de Führer uit zijn wagon den Duce een laatsten scheidsgroet toewuifde. IN HET HOOGE NOORDEN. Het rendier van de Lappenfamilie heeft de belangstelling van een der Duitsche soldaten. (Foto Weltbild.) No. 12. WOORD-PUZZLE. TOE DOS MES ODE S 1 M MOE HET D 1 E EED GevraagdEen woord vm negen letters dat een aanhanger van zekere godsdienstige sekte aanduidt. Het gevraagde woord mag geen andere letters bevatten dan die voorkomen in de negen kleine woorden uit de figuur. OPLOSSING VORIGE OPCAVE. No. 11. T-PUZZLE. kavsakphfbk moedverlorenalverloren a re v arolormoaorneonedu asreazeeoeeeleagernvi i resnresrsslssrasseeecs tttttttttttttttttttttt -U.RADH). PROEGAMMA WOENSDAG 30 OCTOBER 1940. JAARSVELD 414.4 M. VARA-Uitzending. ,n.S8El!SraïfcIdlten A' N' P" gramofoonmuziek. 10.00 VPRO: Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 VARA-orkest. 12.45 1.00 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00—1.15 Gramofoonmuziek. 2.00 Voor de vrouwen* 3.00 Voor de kinderen. 5.00 Gramofoonmuziek 5 15 Economische berichten A. N. P. 5.30 Sylvia-Amu- sementsorkest en solist. 6.15 Gramofoonmuziek 6,45Actueeie reportage of gramofoonmuziek. 7.00 "15 Nieuwsberichten A. N. P. en sluiting KOOTWIJK, 1875 M. KRO-ultzending. 7.00 Berichten, Duitsch. 7.15 Wij beginnen den da? B„erichten- Engelsch. 7.45 Gramofoonmu ziek. 8.008.15 Nieuwsberichten A. N. P 9 009 15 Berichten, Duitsch. 11.30—11,45 Berichten En gelsch. 12.00- Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.3012.56 Berichten, Duitsch. 12.451.00 Niemvs- er. economische berichten A. N. P. 1.301 45 Be richten, Engelsch. 2.00—2.15 Berichten, Duitsch 2.30—2.45 Berichten, Engelsch. 3.30 Berichten, En gelsch. 3.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Berichten Duisch. 5.15 Economische berichten A. N. P 5 30* onderwijsfonds voor de Scheepvaart: Taalies en causerie „De waterwegen in West-Europa". 6.00 Gra mofoonmuziek. 6.30—6.45 Berichten, Engelsch. 7 0Q •7.15 Nieuwsberichten A. N. P. en sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7