Haarlem's Dagblad Koekjes, gebakjes enz. ook op de bon Voortaan één ei per persoon per week Eeuwfeest. Extra broodrantsoen voor de jeugd. Nieuwe bonnen voor grutterswaren Britsche vliegvelden aangevallen. Eendvisscherij. 58e JAARGANG No. 17601 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendapiein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendapiein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Zaterdag 2 November 1940 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regel» ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15. Groentjes zie rubriek. .In dit felbewogen jaar 1940 worden twee grooten der Kunst herdacht, die in 1840 het eerste levens licht zagen. En men kan zulke herdenking waarlijk een eeuwfeest noemen als het menschen geldt, wier scheppingen voor zoovelen tot een feest van schoonheidsbeleving zijn geworden, wier arbeid zoozeer de gemeenschap heeft gediend en verrijkt. Beiden waren zij begenadigden: de Fransche beeld houwer Auguste Rodin en de Russische componist Peter Iljitsj Tschaikowsky, al is onze tijd geneigd alleen den eerste onder de allergrootste scheppers der Kunst te rekenen. Het is vaak gezegd dat de gemiddelde Hollander weinig gevoel voor beeldhouwkunst bezit en de schaarschte aan standbeelden in ons land, de ge ringe belangstelling die zoovelen toonen, die de va- derlandsche bewondering voor de schilderkunst toch wel bezitten, schijnt dat te bewijzen. Misschien zijn wij Hollanders er te weinig toe opgevoed, mis schien heeft de schaarschte van groote beeldhou wers in onze eigen historie er veel mee te maken. Mij wil het voorkomen dat de belangstelling voor beeldhouwkunst in de laatste kwart eeuw sterk ge groeid is in ons land, waartoe dan ook het werk van verscheidene zeer begaafde Nederlandsche kunste naars heeft bijgedragen. En de groeiende toepassing van beeldhouwwerk in de architectuur niet min der. In elk geval is gebleken dat ook de Hollander werd gegrepen door de ruige, hartstochtelijke, hevige scheppingen van Auguste Rodin. Ik weet niet meer hoevele duizenden de Rodin Tentoonstelling hebben bezocht, die enkele jaren geleden in Am sterdam werd gehouden. Maar ik herinner mij wel de geestdrift, die zij wekte. Er zijn talloozen in ons midden die het Musée Rodin te Parijs hebben be zocht, waarin zoovele werken van den meester bijeen zijn gebracht. En wie maar eenmaal werken als die prachtige groep De Burgers van Calais, als Le Penseur, als de geweldige figuur van Honoré de Balzac heeft aanschouwd dien blijft de herinnering daaraan in het geheugen gegrift. Die burgers van Calaismenschen die zich in 1347, bij het beleg van him stad door de Engelschen, opofferdenis het geen wonder des levens dat hun offer en hun beproeving vier en een halve eeuw later op zulk een levende, aangrijpende wijze hei-schapen kunnen worden, dat zij nogmaals uit het stof der historie verrijzen en de menschen ontroeren? Die figuur van Balzac, in 1895 geweigerd ja, geweigerd! door de opdrachtgeefster, de Société des Gens de Lettres, is zij niet het levende monument van de geniale krachtfiguur in de Kunst, van Rodin zelf wellicht niet minder dan van zijn sujet? Rodin stierf in 1917, na een leven van harden arbeid. Hij liet een zeer rijken, uitgebreider, en veelzijdigen arbeid na en die kwam ook tot stand in het veel kortere leven van zijn Russischen tijd genoot Peter Tschaikowsky, den componist. De datum van Tschailcowsky's geboorte was 7 Mei en na honderd jaar is die dag bijna samengevallen met de oorlogsuitbarsting op het Europeesche vas teland. Zoodat herdenkingen ook in ons land ver traagd zijn en in Haarlem de H. O. V. pas gisteren avond een bijzonder concert aan Tschaikowsky Wijdde, waarop het Vioolconcert en de Vierde Symphonie gegeven werden. Die avond zal wellicht velen met mij het gevoel hebben gegeven dat veel in deze muziek voor ons verouderd is. Maar dat bewijst nog niet, al voelen wij het zoo, dat latere generaties zich van hem af zullen wenden. Wel is door de muzikale critiek Tschaikowsky immer een „epigonen-natuur" toegerekend, is ook voor mu ziekliefhebbers de sterke invloed vooral van de Duitsche romantici op zijn werk sterk waarneem baar en is hij merkwaardig ongelijk in zijn schep pingen, zoodat zelfs in één werk geniale vondsten soms afgewisseld worden met thema's die triviaal zijn, zoodat er onder zijn kleine composities zijn die men goedkoop zou kunnen noemen.maar toch had hij die geniale vondsten en toch was er veel krachtige persoonlijkheid te ontdekken in zijn arbeid. In het programma der H. O. V. werd ge duid op de eigen „klankkleur" in zijn orkestrale oeuvre en velen zullen die gisterenavond weer her kend hebben. Het is zeker dat hij sinds meer dan een halve eeuw (hij stierf in 1893) op het reper toire is gebleven met een zekerheid die alleen den waai'lijk grooten ten deel valt en dat nog steeds de eersten onder de uitvoerende kunstenaars zijn scheppingen vertolken. Daartoe behooren dan in de eerste plaats een zijner vijf pianoconcerten, zijn vioolconcert, de nummers 4, 5 en 6 van zijn zeven symphonieën, de ouverture-fantasie Romeo en Julia en een deel van de ballet-suite Casse-Noisette. Er is oneindig veel meer. Er zijn marschen, kamer muziek, liederen, pianomuziek, verschillende bal letten, zelfs eenige opera's en velen zullen zich de merkwaardige Ouvertui-e 1812 herinneren, die ge schreven is voor uitvoering in de open lucht en die men daarom niet zoo vaak hoort. Ook zijn van Tschaikowsky verzamelde kritieken gebundeld verschenen; als criticus heeft hij ook nog een groo te hoeveelheid arbeid verzet. Het publiek, overmachtige beoordeelaar der Kunst, is hem trouw gebleven. Het is hem dank baar gebleven. En zoo is ook zijn herdenking een eeuwfeest. DANSVERBOD Wordt nu lid van THE AMERICAN CLUB. Geeft U op: Lourens Costerstraat 23, Haarlem. Doe het vóór het te laat is Binnenkort mogen wij geen nieuwe leden meer aannemen (Adv. Ingez. Med.) TAVENU WACHT OP U Allerzielen bij het militaire graf op den Grebbeberg. (Foto Pax Holland.) 's-GRAVENHAGE, 1 November. De secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van Landbouw en Visscherij, deelt mede, dat met ingang van Zaterdag 2 November 1940 een aanvang wordt gemaakt met de distributie van de z.g. bak kerijproducten, d.z. alle voor menschelijke consumptie geschikte artikelen, welke geheel of ten deele zijn gebakken uit tar wemeel, tarwebloem, roggemeel, rogge bloem, rijstemeel, rijstebloem, boekweitm eel of gruttenmeel (gemengd meel). Onder deze distributie vallen derhalve o.a. alle soorten koek, alle soorten meel of bloem bevattende koekjes, biscuits en wafels, taart en gebakjes, beschuit,cake, alsmede alle soorten groot en klein korstgebak, 'zooals bijvoorbeeld boterletter en amandel broodjes. De distributie van deze artikelen geschiedt in de eerste plaats met behulp van de brood kaart. Tot dusverre gaven de bonnen van deze kaart gedurende het tijdvak, waarvoor zij gel dig waren verklaard, uitsluitend recht op het koopen van brood. In den vervolge geeft elk van de bonnen der broodkaart gedurende be doeld tijdvak naar keuze recht op het koopen van hetzij 100 gram brood, hetzij een rantsoen van de opgesomde bakkerijproducten. Dit rant soen, kortheidshalve te noemen: „een rant soen gebak", zal voor de verschillende soorten bakkerijproducten verschilleiid zijn, aangezien het overeenstemt met de hoeveelheid bloem of meel, die in een bepaald artikel pleegt te wor den verwerkt. Ten einde ook degenen, die de bonnen van hun broodkaart niet of moeilijk kunnen mis sen voor het koopen van koekjes e.d., in de ge legenheid te stellen deze artikelen te betrekken, is voorts besloten, dat ook het meelrantsoen, hetwelk tot dusverre eens per vier weken op een bon van het algemeen distributiebonboekje beschikbaar werd gesteld, desgewenscht zal kunnen worden besteed voor het koopen van koek, koekjes, biscuits, ge bakjes enz. Aangezien het echter bezwaarlijk KRUISWEG hoek Parklaan lederen MIDDAG en AVOND CONCERT. (Adv. Ingez. Med.) Katwijksche logger op een mijn geloopen. Alle opvarenden om het leven gekomen. Het A.N.P. meldt: Donderdag is een Kat wijksche motorlogger, de K.W. 55 op een mijn geloopen, waarbij de bemanning, bestaande uit vier of vijf koppen, het leven verloor. Het ongeval is te wijten aan het feit, dat de schip per,, hoewel van de aanwezigheid van het mijnenveld op de hoogte, zoo onvoorzichtig was, zich in de gevaarlijke zóne te begeven. De ramp werd gezien door de bemanning der Scheveningschen logger SCH. 69, die in de nabijheid vischte. doch alle pogingen die in het werk werden gesteld om opvarenden van de K.W. 55 te redden, bleven zonder resul taat. Het A.N.P. sprak Vrijdagmorgen aan boord van zijn schip, dat weer gereed lag om uit te varen, schipper D. Pronk van de SCH. 69, die in een voudige woorden het relaas deed van deze ramp. Schipper Pronk vertelde, dat zij Donderdagmiddag om ongeveer 12 uur 40 doende waren het vischtuig uit te zetten, toen op een afstand van ongeveer 400 meter de K.W. 55 in een mijnenveld terecht kwam. De bemanning van de KW. 55 was benedendeks. Het schip had de boei gepasseerd, waardoor het mijnenveld wordt aangegeven. Dadelijk daarop weerklonk een ontzettende explosie. De voormast en het zeil, alsmede de achtermast van de K.W. 55 vlogen in de lucht terwijl het schip totaal werd vernield. Onmiddellijk sneed de bemanning van de SCH. 69 het vischtuig af om, indien mogelijk, hulp te bieden, dit kon echter niet meer baten, in anderhalve minuut was alles gebeurd en was op de plaats des onheils niets anders meer te zien dan een groote olievlek, welke getuigde van de ramp, die hier was geschied. De bemanning van de SCH. 69 stelde alles in het werk om nog te redden wat er te redden was. Ruim anderhalf uur bleef zij zoeken, zonder aoht te slaan op het ge vaar, dat zij hierbij zelf liep. Van de pogingen om een sloep uit te zetten moest worden afgezien in verband met de ruwe zee. Tweemaal kwam de Sch. 69 nog terug op de plaats van de ramp, doch alles was te vergeefs, van de bemanning van de verongelukte K.W. 55 werd niets meer gevon den. Een tragische bijzonderheid is nog, dat de KW. 55 waarvan schipper was G. Guit uit Katwijk aan Zee, eerst een week geleden begon deel te nemen aan de vissscherij. Een lid van de bemanning, die eenige dagen geleden, tengevolge van een on geval in het ziekenhuis werd opgenomen, heeft het hieraan te danken, dat ook hij niet het slachtoffer is geworden van deze ramp. zou zijn de met het meelrantsoen overeenko mende hoeveelheid koekjes e.d. in eenmaal te betrekken, zullen meel en bloem in den ver volge niet meer worden gedistribueerd op de bonnen van het algemeen distributiebonboekje, doch op een speciaal daarvoor uit te geven „bloemkaart". Bovendien is, ten einde den consument een zoo groot mogelijke vrijheid te geven, nog bepaald, dat de bloemkaart, behalve op het koopen van meel en bloem of koekjes e.d., desgewenscht ook recht zal geven op het koopen van brood. Aflevering van meel of bloem op de bonnen van de broodkaart blijft, evenals tot dusverre het geval was, verboden. De bloemkaarten, die door de distributiediensten worden uitgereikt, zullen bestaan uit 8 met „1" ge nummerde bonnen, 8 met „2" genummerde bonnen enz. Voor elke periode van vier weken wordt een nummer van de bloemkaart aangewezen voor het koopen van meel en bloem of brood of koekjes e.d. Men heeft dus telkens gedurende de vier weken de beschikking over 8 bonnen. Twee van deze bon nen staan gelijk met één bon van de broodkaart. Angezien één bon van de broodkaart recht geeft op 100 gram brood of 1 rantsoen „gebak", geeft dus één bon van de bloemkaart recht op 50 gram brood of y2 rantsoen gebak. Voorts geven de 8 bonnen ■van de bloemkaart tezamen recht op het koopen van 1 rantsoen meel of bloem, d.i. 280 gram. Elk der 8 bonnen geeft derhalve recht op 1/8 rantsoen meel of bloem 35 gram. Het invoeren van de distributie van bak kerijproducten houdt verband met de geble ken wenschelijkheid aan jongens en meisjes, die in de ontwikkelingsperiode verkeeren, een extra-broodrantsoen toe te kennen. De door de distributie van bakkerijproducten te besparen hoeveelheid meel en bloem zal worden be steed voor het verstrekken van een extra- broodrantsoen van 400 gram per week aan jon gens en meisjes tusschen 14 en 21 jaar. Daar toe zal, gelijk met de uitreiking van de bloemkaart, op vertoon van de stamkaarten van hen, die op 0 October 1940 den leeftijd van 14 jaar reeds en den leeftijd van 21 jaar nog niet hebben bereikt, een extra-broodkaart worden uitgereikt, waarop van elk nummer 4 bonnen voorkomen. Ook deze bonnen kunnen desgewenscht worden gebruikt voor het koo pen van koekjes e. d. (Vervolg elders in dit nummer.) Gedurende het tijdvak van Zaterdag 2 Novem ber tot en met Vrijdag 29 November a.s. geeft de met „82" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 250 gram rijst óf rijstemeel óf rijstebloem óf grut tenmeel (gemengd meel). Gruttenmeel zal n.l. niet meer op den bon voor tarwebloem, maar in den vervolge op den bon voor rijst verkrijgbaar zijn. Met betrekking tot havermout, havervlok ken, gort en grutten is een wijziging in de distributie gebracht. Deze producten zullen niet meer verkrijgbaar zijn op één bon, die vier weken geldig wordt verklaard, maar in den vervolge zullen twee bonnen worden aan gewezen, die elk acht weken geldig zullen zijn. Voorts zullen in den vervolge haverbloem, gortniout en uit aardappelmeel bereide vlok ken, welke bestemd zijn voor menschelijke consumptie, slecht tegen afgifte van een bon gekocht kunnen worden. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 2 Novem ber tot en met Vrijdag 27 December a.s. geeft de De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Landbouw en Visscherij, deelt mede, dat met ingang van Maandag 4 November een aanvang zal worden gemaakt met de distributie van eieren, hetgeen beteekent, dat de verkoop van eieren aan het publiek uitsluitend op bon mag geschieden. Onder eieren worden begrepen kippen- en eendeneieren, in of uit de schaal, versch zoowel als geconserveerd. Het rantsoen zal voorshands één ei per persoon per week bedragen. Heden en morgen is de verkoop van eieren geheel verboden. Voor de eerste distributieperiode, welke loopt van Maandag 4 November tot en met Zondag 17 November a.s., zal nader een bon van het algemeen distributiebon boekje worden aangewezen ter verkrijging van één ei. Personen, die op medische gronden behoefte hebben aan een extra rantsoen eieren, zullen hier toe op gecontroleerd medisch attest van de distri butiediensten bonnen kunnen krijgen. De gasten van hotels, restaurants e.d. 2ullen voor de eieren, welke afzonderlijk worden ver strekt dus b.v. gekookte of gebakken eieren bonnen dienen af te geven. Voor een toe wijzing voor de eieren, welke de hotels, restau rants e.d. in de maaltijden verwerken, dienen deze instellingen zich op nader te bepalen dagen te wenden tot de plaatselijke distributiedien sten. Ziekenhuizen, sanatoria e.d. zullen toewijzingen ontvangen volgens een afzonderlijke regeling. De directies van deze instellingen kunnen zich daartoe wenden tot de plaatselijke distributiediensten. Aan de eierverwerkende industrieën, daaronder b.v. ook begrepen de banketbakkers, zullen zoo noodig door de Nederlandsche Meelcentrale. Riouw- straat 174180 te 's-Gravenhage toewijzingen wor den verstrekt. Belanghebbenden dienen zich der halve tot genoemde centrales te wenden. In een officeele publicatie worden regelingen, welke voor detaillisten, grossiers, handelaren en pluimveehouders van belang zijn, bekend gemaakt. met „83" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 250 gram havermout óf havervlokken óf haverbloem óf aardappelmeelvlokken óf gort óf gortmout óf grutten. De met „88" genummerde bon van het alge meen distributiebonboekje geeft gedurende het tijdvak van Zaterdag 2 November tot en met Vrijdag 27 December uitsluitend recht op het koopen van 250 gram gort óf gortmout óf grutten. De met „88" genummerde bon zal der halve niet gebruikt kunnen worden voor het koopen van havermout, havervlokken, haverbloem of aardappelmeelvlokken. De detaillisten zullen in verband met het voor gaande een voorschottoewijzing voor gort van de distributiediensten ontvangen. Deze toewijzingen zullen worden berekend naar het aantal ingele verde bonnen, welke voor havermout zijn aan gewezen. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 2 Novem ber tot en met Vrijdag 27 December a.s. geeft voorts de met „98" genummerde bon van het al gemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 100 gram vermicelli óf macaroni óf spaghetti Ook alle soorten sago en aardappelmeel zullen in den vervolge uitsluitend tegen af gifte van een bon gekocht kunnen worden. De met „93" genummerde bon van het al gemeen distributiebonboekje geeft gedurende het tijdvak van 2 November lot en met 27 December a.s. recht op het koopen van 100 gram maizena óf griesmeel óf sago óf aard appelmeel, dan wel een hoeveelheid pudding poeder óf puddingsauspoeder, welke 100 gram zetmeel bevat. De hoeveelheid, puddingpoeders mag verdeeld zijn over twee pakjes, waarvan elk ten hoogste 50 gram zetmeel bevat, dan wel drie pakjes, waaiwan elk ten hoogste 33 gram zetmeel bevat. De hoeveelheid puddingsauspoeder, welke op één bon wordt gekocht, mag ongeacht de samen stelling over niet meer dan zes pakjes ver deeld zijn. De aandacht wordt er op gevestigd, dat in de vervolge alle soorten puddingpoeders, dus ook de met behulp van aardappelzetmeel bereide puddingpoeders onder de distributie vallen. Tenslotte wordt er op gewezen, dat op twee bonnen een pakje maizena van 225 gram kan worden gekocht, doch slechts in verpakkingen, welke vóór 22 Juli 1940 zijn vervaardigd. Het D.N.B. meldt: Twee Engelsche vliegvelden waren gistermorgen het aanvalsdoel van enkele Duitsche gevechtsvliegtuigen. Op het vliegveld Norwich-Catton in Midden-Engeland werd bij een krachtigen duikaanval de tankinstallatie getrof fen, waardoor groote ontploffingen volgden en dikke, zwarte rookwolken opstegen. Drie vlieg tuigen, die bij de tankinstallatie stonden, werden vernietigd. Dezelfde formatie viel aan de kust van geringe hoogte een patrouille-vaartuig met mitralleur- vuur aan. Ook hier werden effectvolle treffers waargenomen. De>tweede aanval richtte zich op hangars en onderkomens op een ander vliegveld in Midden- Engeland, waarbij verscheidene bommen van zwaar kaliber op deze doelen geworpen werden Een der hangars werd volkomen in de asch ge legd, naar duidelijk waargenomen kon worden. Een vliegtuig viel een opslagplaats van motor brandstof in een stad in Zuid-Engeland zoo doel treffend aan, dat men den grooten brand met daaropvolgende rookontwikkeling kon waarné men. In de luchtgevechten, die zich hierbij ont wikkelden, werd een Spitfire neergeschoten. Bij de gevechtshandelingen van Vrijdag hebben eenige luchtgevechten boven Engeland plaats ge vonden. In totaal werden acht Britsche en een Duitsch vliegtuig neergehaald. De staartschutter van een Heinkel bommenwerper heeft een Brit- schen jager neergeschoten. Bommen op havenwerken. Aan de Engelsche Oostkust, ten Zuiden van Margate, werden vier rechtstreeksche treffers ge plaatst op de havenwerken van een stad. Verder zijn in de Westelijke bocht van de Theems te Londen bommen van het zwaarste kaliber gewor pen op verscheidene bedrijven, die van belang voor den oorlog zijn. Majoor Galland behaalde zijn 50ste overwin ning in de lucht BERLIJN, 1 November (D.N.B.)Nadat de Engelschen in de af geloopen dagen door gebruik te maken van de weersomstandigheden opnieuw gepoogd hebben de in het nauw gebrachte levens middelen positie van de hoofdstad door directe aanvoeren van zee uit te verbeteren, hebben zij vandaag van het Duitsche luc'ntwapen wederom een zware bestraffing gekregen. In den loop van den dag werden uit drie convooien dertien schepen met een gezamen- 1 ijken inhoud van 47.000 brt. tot zinken ge bracht en negen andere schepen met een ge- zamenlijken inhoud van ongeveer 36.000 brt. ernstig beschadigd. (De IJsselvieervisschers vangen thans niet zoo veel snoekbaars maar er raken veel wilde eenden in hun netten verstrikt.) Zij die 't IJsselmeer bevisschen, Moeten heden heel wat missen, Als zij denken aan 't verlêe; Toen zij vrijuit konden varen Op de nog gezouten baren Van de oude Zuiderzee. Veel visch nam sindsdien de beenen, Of zij is althans verdwenen, Daar zij 't zout des levens mist, Maar de vissehers moeten leven, Kan het meer dan minder geven, Er wordt steeds nog op gevischt. Daar kwam snoekbaars in de mode, Als een lichtpunt in de nooden, Snoekbaars, sander, was een visch, Die men nauwelijks nog kende, Maar waaraan men dankbaar wende, Aan den vaderlandschen disch. Maar zie, als men snoekbaarsnetten Nu vol vischlust uit gaat zetten, Vangt men daar veel eenden door, Hoe die dieren blijven hangen In een net om visch te vangen? Tja, daar zijn het eenden voor. Een enkel advies kan voor U van veel beieekenis zijn. Ons principe is U uitsluitend hei besle te adviseeren. OPTICIEN KEIP GR. HOUTSTRAAT naast Luxor j (Adv. Ingez. Med.) De aanvallen werden alle ondernomen voor da Engelsche Zuidoostkust, even voordat de Engel schen hun waardevolle ladingen in de haven kon den brengen. Afdeelingen duikbommenwerpers vielen voor de monding van de Theems evenals bij Dover convooien aan, die door oorlogsschepen en vliegtuigen zwaar beveiligd werden. Door talrijke voltreffers wisten zij deze convooien volledig uit een te slaan. Bovendien heeft de bemanning van een Heinkel 111 nog een bijzondere prestatie ver richt. Zij wist van een derde convooi, dat door meer dan twintig kruisers, torpedojagers en duik- booten werd beschermd, in het zeegebied van Great Yarmouth een kruiser en drie koopvaardij schepen tot zinken te brengen. HEDEN: 12 PAGINA'S. R. P.: Eeuwfeest. pag. 1 g P. Gasus: Eendvisscherij. pag. 1 g J. H. de Bois: Litteraire Kantteeke- j| ningen. pag. 2 |g B. K.: Avond in Haarlem. pag. 2 §j K. de Jong: Ledenconcert der H.O.V. f§ pag2 fg Bakvisschen. pag. 3 g Dr. P. H. Schroder: In het oog der j| wereld. pag. 3 Flitsen: Een wollen das. pag. 3 P. v. d. Hem: Winterhulp Nederland g pag. 3 U Voor de Vrouw pag. 4 j§ Filmschouw pag. 6 j Voor lange avonden. pag. 5 M C. J. E. Dinaux: Geneugten des le- m vens. pag. 7 g 250 jaar geleden kocht Haarlem zijn g eerste brandspuit. pag. 11 S Laatste Berichten op pagina 9 B

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1