Bonnen die thans geldig zijn: De verduistering BURGERLIJKE STAND MAANDAG 4 NOVEMBER '1940 ET A A R" E E M'S DAGE E A D Ongelukken in «le duisternis. 's GRAVENHAGE, 4 November. Gisteravond om ongeveer half negen is de 56-jarige B. E. H. uit de VIietstraat tegen een rijdende wagen van de blauwe tram geloopen. Vermoedelijk is dit te wijten aan de duisternis. Het slachtoffer werd met een schedel fractuur naar het R.K. Ziekenhuis aan het Westeinde overgebracht, waar hij in den loop van den avond is overleden. Zaterdagavond is de 34-jarige bakker W. v. D. uit de Stuwstraat in het water van de Slachthuis kade terechtgekomen. Zondag werd zijn lijk opge haald. Vermoedelijk is hij met zijn bakfiets te water gereden. Voorts is Zaterdagavond een 46-jarige bewoner van de Ferdinand Bolstraat in het water van de Hooftskade geloopen. een 39-jarige bewoner van de Van Loostraat in de Hooikade, een 43-jarige bewoner van de Loosduinsche Kade in de Loos- duinsche Kade op den hoek van de Soestdijksche- kade, terwijl een 24-jarige verpleegster met haar fiets in den Zuid wal reed, evenals een 42-jarige bewoner van de Wouwermanstraat in de Bierkade. Zondagavond liep nog een 49-jarige bewoner van de Hemsterhuisstraat, die onder invloed van sterken drank verkeerde in het water van den Noordwal. Allen konden door handreiking worden gered. Voorts zijn nog verschillende kleinere ongevallen vorogekomen, waarbij enkele personen door de duisternis vielen en gewond werden. Ernstig waren deze verwondingen echter geen van alle. DELFT. 4 November. Uit de gracht aan den Geerweg alhier is door de politie het lijk opge haald van den ordebroeder van F., die in het R.K. Weeshuis werkzaam was. Vermoedelijk is de broeder door de duisternis misleid te water ge raakt. Voorts zijn nog negen personen gedurende het weekeinde in de grachten gevallen. Zij konden echter tijdig worden gered. HELMOND, 4 November. Zondagavond om streeks negen uur is alheir het 22-jarige lid van den Opbouwdienst H. Th. A. afkomstig uit Tege- len, door dc duisternis misleid, ter hoogte van de N.V. Van Vlissingens' Katoenfabrieken, in de Zuid- Willemsvaart geraakt en verdronken. Ofschoon spoedig hulp aanwezig was en geruimen tijd kunst matige ademhaling werd toegepast, konden de levensgeesten niet meer worden opgewerkt. (A.N.P.) A. N. P. Engelscli generaal in Athene aangekomen. BELGRADO. 4 November (D.N.B.) De Atheensche correspondent van de „Politika" meldt dat Zondag generaal Parrey in de Grieksche hoofdstad is aangekomen. Hij is tot verbindings officier tusschen den Engelschen generalen staf van het Orientleger en de Grieksche weermacht benoemd. Twee Engelsclie lmlpkruisers tot zinken gebracht. BERLIJN, 4 November (D.N.B.) Een Duit sche duikboot heeft, naar het D.N.B. verneemt, de beide Britsche hulpkruisers „Laurentic" (1.724 brt.) en „Patrocles" (11.314 brt.) benevens het gewa pende Britsche koopvaardijschip „Casanare" (5.376 brt.) tot zinken gebracht. Moskou wijst Britsch protest af. De Russische deelneming aan de nieuwe Donaucommissie. MOSKOU 4 November (DNB) Officieel wordt medegedeeld: Op 29 October heeft de Britsche ambassa deur in Moskou, Cripps, den volkscommissaris van buitenlandsche zaken, Molotof, een nota overhandigd, waarin de Britsche regeering protesteert tegen het besluit van de regeering der Sovjet Unie betreffende de noodzakelijk heid der vorming van een nieuwe Donau commissie en de deelneming van vertegen woordigers der Sovjet Unie aan de onderhan delingen met de vertegenwoordigers van Duitschland, Italië en Roemenië in Boekarest. Uitgaande van de overweging, dat de handel wijze der Sovjetregeering een schending vormde van de neutraliteit, verklaarde de Britsche regee ring dat zij geen enkel accoord kon erkennen, dat een inbreuk zou kunnen vormen op de bestaande verdragen en dat zij zich al haar in verband met deze kwestie staande rechten voorbehield. Op 2 November ontving de plaatsvervangende volkscommissaris van buitenlandsche zaken, Wys- jinski, den Engelschen ambassadeur, Cripps, en overhandigde hem uit naam van de Sovjet-regee ring een nota, waarin de Sovjetregeering ver klaart, dat zij zich gedwongen ziet de bewering van de Engelsche regeering onjuist te noemen, volgens welke de door de Sovjetregeering erkende noodza kelijkheid der vorming van een nieuwe Donaucom missie met deelneming der Sovjet-Unie aan de on derhandelingen in Boekarest een schending der neutraliteit vormt. De vorming der Donaucommissie met deelneming van de Sovjet-Unie benevens van de aan of nabij de Donau gelegen staten, beteekent een herstel van de rechtvaardigheid, die geschonden is door het verdrag van Versailles en andere verdragen, op grond waarvan de Sovjet Unie verwijderd was uit het verband zoowel van de internationale als van de Europeesche Donau commissie, waarbij de Britsche regeering een lei dende rol heeft gespeeld. De Donaucommissie moet op natuurlijke wijze gevormd worden uit de vertegenwoordigers der staten, die aan den Do nau liggen of nauw verband houden met den Do nau en die den Donau gebruiken als kanaal voor den werkelijken handel. Het is duidelijk dat Groot- Brittannië dat duizenden kilometei's van den Donau af ligt, niet tot deze staten kan worden ge rekend. Het is verder duidelijk dat de kwestie der samenstelling van de Donaucommissie niets heeft uit te staan met de kwestie van de neutraliteit. Gezien het hierboven uiteengezette kan de Sovjetregeering het protest niet aanvaarden, dat ingediend is in de nota van de Britsche regeering van 29 October De kwestie der Engelsche hulp voor Griekenland. STOCKHOLM, 4 November (D.N.B.) De Lon- denaars wachten op berichten over een succesvolle Engelsche „hulpactie voor Griekenland". Neutrale correspondenten melden dat men zich in officieele Londensche kringen moeite geeft voor overdreven optimisme te waarschuwen, doch dc meeste Engel sche beoordeelaars, zoo meldt vandaag bijv. „Da- gens Nyheter" uit'de Britsche hoofdstad, zijn van meening dat het uitbreken van het Italiaansch- Grieksche conflict Engeland een goede gelegenheid biedt thans eindelijk „er op los te slaan". Niet slechts de regeering zelf, doch ook een deel der Engelsche pers tracht ondanks het. anders ge- wenschte en door propaganda bewust gewekte op timisme deze verwachtingen ten aanzien van Grie kenland te verkleinen. Garvin schreef Zondag in de „Observer": De werkelijke strijd om het bestaan van het Britsdhe wereldrijk is thans in het oostelijk deel van de Middellandsche Zee begonnen. Nog meer als ten tijde van Napoleon staat ditmaal alles op het spel. Wanneer wij Engelschen Italië in Afrika en de Middellandsche Zee ditmaal niet kunnen verslaan, zullen de asmogendheden ons vernietigen. Er is geen uitweg. De strijd, die thans in de Middelland sche Zee begint, is voor Engeland net zoo gevaar lijk als de luchtoorlog tegen het Engelsche moe derland zelf. Aan den anderen kant toonen de uitlatingen van de „Sunday Express", welke verwachtingen men in uitgebreide kringen in Engeland koestert. Het blad beklaagt zich bitter er over, dat een geheele week verstreken is, zonder dat Engeland ook slechts een luchtoffensief tegen Italië is begonnen. Italië en Duitschland samen, verklaart het blad, beschikken over millioenen soldaten, over duizenden tanks en pantserwagens, alsmede over duizenden vliegtuigen, die zij in geval van nood terstond op den Balkan in den strijd kunnen werpen. Niemand kan weten hoe lang Engeland nog stand kan hou den op de steunpunten, waartoe het thans toegang heeft. Engeland moet daarom terstond en recht streeks tot een actie overgaan. Thans moet het ein delijk eens gedaan zijn met de politiek van voor zichtigheid en afwachten, die Engeland tot dusver in dezen oorlog gevoerd heeft. In militaire kringen te Londen wijst men er steeds opnieuw op dat de taak, waarvoor Engeland zich thans in het oostelijk deel van de Middelland sche Zee gesteld ziet, moeilijk is. Zoo schrijft he denmorgen ook de „Times": de taak, Griekenland te helpen, is niet gemakkelijk te volbrengen. Rijden op gas. Faniilieadresseii geïnterneerden Buclienwalde. 's-GRAVENHAGE, 4 November. Aangezien de familiebetrekkingen van een aantal der Nederland- sche geïnterneerden in Buchenwalde tot dusver verzuimden haar adres in Nederland schriftelijk op te geven aan het informatiebureau van het Ne- derlandsche Roode Kruis (4e afaeeling), Zwarte- weg 75, Den Haag, mogen deze worden uitgenoodigd alsnog aan dit verzoek gehoor te geven. (A.N.P.) Als er geen benzine is dan rijden we niet pardon, zoo is het niet: dan rijden we zonder ben zine, maar gereden zal er worden. Met een aan- hangwagentje waarin we hout stoken, of met een 'generator, die dan maar ergens in de carrosserie een plaatsje moet vinden of wel nieuwste vin ding we nemen een zak gas mee en stoken daar van zoolang de voorraad strekt en als de voorraad op is dan vullen we dien weer aan. Sinds een paar dagen rijden er hier wonderlijke gevaarten door Haarlem en omstreken. Het gasbe drijf begon er mee, maar nu hebben de Citroën- taxi's het al nagevolgd. Op het dak van den wagen is een houten bak geconstrueerd en in die bak ligt een gummi ballon, gevuld met lichtgas, dat door een leidirkje den motor bereikt en daar, tot ex plosie gebracht, den dienst vervult van de benzine. Dat kost natuurlijk gas en allengs zakte de ronde ballon dan ook als een mislukte pudding in elkaar, maar dan wordt de ballon maar weer even op de gasleiding aangesloten en de taxi is weer goed voor 35 of 40 K.M. Het is duidelijk, dat het gasbedrijf het een beetje mondjesmaat moet doen. Waar zou het heen moe ten, als iedere autobezitter zich zoo'n lichtgasreser voir liet aanmeten Dar. zou de keuken weer te kort komen en daarom zullen er voorloopig niet meer dan 25 wagens met lichtgas worden toegerust, wat wel niet veel is, maar toch beter dan heelemaal niets. Een paar bedrijven kunnen nu weer uit dein weg en de Citroen taxi's rollen, dat het een aard heeft. Gevaarlijk, dat gas boven je hoofd? Toch niet. Natuurlijk is de ballon solide in een jasje ge pakt en van explosies of dergelijke onaangename dingen kan geen sprake zijn, aangezien het verbo den is, het gas te comprimeeren. En dus rijden we ongestoord voortaan in het vehikel, waarvan we te zijner tijd de afbeelding nog wel eens zullen be kijken als we ons glimlachend verdiepen om de wonderlijke uitvindingen, waartoe het ongemak van dezen tijd het menschen brein scherpt. KINDERVOEDING Door de Commissie voor Kindervoeding te Haar lem werd in de week van 28 October tot en met 2 November aan 6000 kinderen warm eten verstrekt, namelijk: in de lokalen Rijksstraatweg 1274, Soen- destraat 1206, Zoetstraat 1502, Kampei-straat 1032 en Teylerplein 776, voormalig Spaarndam 210 OUDERMIDDAG NIEUWE JAPANSCHE CONSUL-GENERAAL NAAR BATAVIA. TOKIO, 2 November (Domei) Joetaka Isjizawa, de nieuwe Japansche consul generaal in Batavia, vertrekt op 4 November naar zijn post. Hij zal 12 November te Kobe aan boord gaan van het s.s. Nisjiran Maroe, dat naar Soerabaja vertrekt, waar het op 23 November zal aankomen. Isjizawa komt in de plaats van Otoji Saito. Bloemist in de bloemetjes gezet! Vandaag was de heer H. de Boer veertig jaar in dienst van de hoveniersfinna J. D. Boerkoel en Zoon aan de Olycanstraat 32 te Haarlem. De ju- biaürs werd vanmorgen op hartelijke wijze door zijn patroon gecomplimenteerd. De heer Boerkoel prees zijn ijver en groote trouw en wees op de prettige verstandhouding, die hier altijd tusschen werkgever en werknemer geheerscht heeft. Hij hoopte dat de heer De Boer nog vele jaren op dezelfde aangename wijze met hem mocht sa menwerken. Als stoffelijk blijk van sympathie overhandigde de heer Boerkoel hem een geschenk onder couvert. Ook van dezijde der klanten mocht de jubi laris vele blijken van belangstelling in ontvangst nemen, vooral in den vorm vanbloemen! Het verdere gedeelte van dezen gedenkwaardi- gen dag mocht hij in den huiselijken kring door brengen. JOH. J, VAN SCHUIJLENBURG 80 JAAR. De heer Joh. J. van Schuïjlenburg, oud-inspec teur van de Volksgezordheid, die heden in zijn wo ning aan den Kloppersingel te Haarlem zijn 80sten verjaardag viert, mocht vanmorgen reeds vele blijken van belangstelling ontvangen in den vorm van veel post, bloemen, geschenken en persoonlijk bezoek, o.a. van de besturen van „Rehoböth" (Ver eeniging voor Gereformeerd voorbereidend L.O.), Schoolvereeniging Groen van Prinsterer en de bouwstichting „Patrimonium". Op de Amsterdamsche Beurs. AMSTERDAM, 4 November (A.N.P.) Wie de koersbeweging gedurende de afgeloopen week op de Amsterdamsche effectenbeurs nog eens voor oogen houdt, kan niet anders dan tot de conclusie komen dat de koersstijging voor sommige fondsen in deze periode wel bijzonder „hard" van stapel is geloopen. Men moet geruimen tijd in de ge schiedenis omtrent den gang van zaken aan het Damrak terugbladeren, alvorens men weer een tijdvak tegenkomt waarin onder beurs een ver schil van 21 procent tusschen den hoogsten en laagsten koers, gedurende 1 tape tot stand kwam. Dit was Zaterdag j.l. bij aandeelen H.VA. het ge val. Deze werden van 11.10 uur tot 11.20 uur ver handeld tusschen 442 en 463 procent. Bij een afzonderlijke beoordeelïng van heï- koersverloop ter beurze kan worden gezegd dat de belangstelling tijdens de vorige week in de eerste plaats naar cultuurfondsen uitging. Suiker-, rub ber- en tabaksaandeelen werden grif gekocht, ter wijl zich daarnevens ook flinke aandacht ontwik kelde voor olie's. Van suikerfondsen behaalden H.V.A.'s per saldo een koerswinst van ruim 60 procent. Daarbij werd voor den zooveelsten keer de 400 procent ge passeerd. Met den laatsten koers van Zaterdag met 463 procent is men zelfs al weer op weg naar de mijlpaal van 500 procent. De omzetten in dit fonds waren daarbij aan den stijgenden kant. Maandag j.l. werden f 13.500 aandeelen verhandeld, terwijl dit cijfer tot f 31.500 op Vrijdag j.l. steeg. Het iotaal omgezette bedrag in deze periode be droeg f 139.000 tegen f 65.000 in de week daar voor. Bij een juiste beoordeeling dient rekening te worden gehouden met het feit, dat de nominale waarde van deze aandeelen f 500 bedraagt. Ook de minder courante suikerfondsen wisten aanzienlijk te stijgen. «lava Cultuur verbeterden van 222'/z procent tot 252 procent, Ned.-Indische Suiker Unie van 225)4 procent tot eenzelfde koers. Vorsten landen liepen op van 110 procent tot 124 procent. Van de rubberwaarden liepen zoowel de courante alsook de minder courante fondsen aanzienlijk in koers op. Amsterdam Rubber stegen 20 procent lot 247 procent. Dc overige aandeelen in deze afdeeling gaven koersstijgingen van 10 procent tot 20 procent te aanschouwen. Tabaksaandeelen bleven aanvanke lijk bij de algemeene stijging ter beurze achter. Maar ook hier werd tegen het einde van de week groote kooplust aan den dag gelegd. Deli Batavia boekten een winst van 30 procent tot 180 procent. Senembah stegen 20 procent tot 190 procent. Het schijnt adt Olie's, die in de vorige hausse periode sterk verwaarloosd in de markt hebben gelegen, thans wat meer belangstelling gaan ont moeten. In de verslagpexdode kwamen zij van 240 procent op 274 procent, terwijl de omzetten van dag tot dag stegen. Zaterdagmiddag hield de Junoschool te Haarlem haar eerste ouderbijeenkomst'in dit seizoen, onder voorzitterschap van het hoofd der school, den heer van Eerden. In verband met de aanschaffing van een piano voor de school werden allereerst eenige liederen door de kinderen van de 5e en 6e klas ten gehoore gebracht, die door den heer L. J. van Mechelen, on derwijzer aan bovengenoemde school, waren inge studeerd. De heeren J. G. Leibbrandt en A. G. Keyser, wa ren als leden van de Oudercommissie, aan de beurt van aftreden. De heer A. G. Keyser werd als lid her kozen. In de plaats van den heer J. G. Leibbrandt, die niet meer herkiesbaar was, werd de heer J. L. Koopmans benoemd. De voorzitter dankte den heer Leibbrandt, die verscheidene jaren het secretariaat voerde, hartelijk voor de wijze, waarop hij steeds alle werkzaamheden als secretaris van de oudercom missie had verricht. Voorts deelde de voorzitter mede dat het secretariaat thans gevestigd is bij den heer D. Verkijk, Zaanenlaan 149 alhier. Hierna werd door de heeren W. Pape en L. J. van Mechelen, resp. piano en viool, gemusiceerd hetgeen ten zeerste door de aanwezige ouders werd gewaar deerd, waarna Mevrouw C. J. M. KatBeyleveldt een causerie hield over het onderwerp: Muziek in 't kinderleven, waarbij zij gelegenheid had te wijzen op de verdiensten van de Volksmuziekschool, die juist voor de minderdraagkrachtigen een goede ge legenheid biedt om muziek te bestudeeren en te be oefenen. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een gretig gebruik gemaakt. Vervolgens werd weer door de heeren Pape en van Mechelen op piano en viool gemusiceerd waarop eveneens uitbundig werd geapplaudisseerd. Met een woord van dank aan de aanwezige ouder' voor hun belangstelling en aan alle medewerkender voor hun bijdrage voor het welslagen van deze- middag sloot de voorzitter de bijeenkomst. Officieele valutakoersen der Nederlandsche Bank. Officieele valutakoersen der Nederlandsche Bank, 4 November. Valuta's (schriftelijke en tel. trans acties). New-York 1.88 3/161.88 9/16 Berlijn 75.19—75.34 Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.8144.90 Zurich 43.63—43.71 Bankpapier: New-York 1.86)/—1.90 1/4 Brussel 30.08—30.20 Stockholm 44.7644.94 Zürich 43.59—43.75 Federatie van onderlinge brand waarborg maatschappijen. Van bevoegde zijde verneemt het A.N.P. dat dezer dagen de oprichting tot stand is gekomen van een Federatie van onderlinge brandwaarborg maat schappijen in Nederland. Tot nog toe zijn er over het geheele land verspreid een aanzienlijk aantal groote en kleine plaatselijke brandwaarborg maatschap pijen. Deze zijn gedeeltelijk aangesloten bij provin- cale bonden, gedeeltelijk bij provinciale onderlinge herverzekeringsmaatschappijen, en gedeeltelijk zon der eenig verband. Van een landelijk verband was tot nu toe geen sprake. Op initiatief van den heer H. J. Avis, oud-burge meester'te Midwoud, is een federatie gevormd van deze maatschappijen, die gezeteld is te Amsterdam, waaraan ook op zichzelf werkende onderlinge brandwaarborgmaatschappijen kunnen toetreden. De zes oprichters zijn: 1. De provinciale coöpera tieve vereeniging tot dekking van brandschade in Noord-Holland (G. A.); 2. de Stichtsche Onderlinge Brand-Herverzeker-ing; 3. de Nationale O. B. H.; 4 de O. T. O. S. (Friesland): 5. de Coöp. Herverz. Mij ..Overijssel"; 6. de O. D. H. (Drente). Deze vertegenwoordigen reeds 110 onderlinge brandwaarborg maatschappijen met een gezamenlijk verzekerd kapitaal van plm. 615 millioen gulden.Tot voorzitter werd de heer H. J. Avis te Midwoud gekozen. Tot secretaris werd de heer G. J. Zwaan, te Enkhuizen benoemd en tot penningmeester de heer M. W. G. de Vrankrijker te Utrecht. Belangrijke concentratie op het gebied der geslacht- en wapenkunde. 's GRAVENHAGE, 2 November (A.N.P.) Voor eenige dagen werd door de in Nederland op het gebied der geslacht- en wapenkunde werk zame vereenigingen overgegaan tot een belang rijke concentratie. Onder leiding van den heer A. R. Kleyn te Zeist, werd door de verschillende bestaande orga nisaties besloten tot de oprichting van een centraal lichaam, „Het Nederlandsch Verbond voor sibbe- kunde". Tot deze concentratie traden toe de „Konink lijke Vereeniging voor geslacht- en wapenkunde", meer bekend als „De Nederlandsche Eeuw", de „Nationale Vereeniging voor geslacht- en wapen kunde" en de eerst kortelings opgerichte „Neder landsche Vereeniging voor genealogen". Het ligt in de bedoeling, dat de verschillende zgn. familie- vereenigingen, waarvan er in ons land verschillende bestaan, zich bij dit verbond zullen aansluiten. Op deze wijze is men er in geslaagd het ge heele organisatorische leven op het gebied der ge- 'slachts- en wapenkunde in een overkoepeling onder te brengen, hetgeen in de toekomst 'n groot voordeel zal blijken op te leveren voor allen, die op een of andere wijze te maken hebben met deze tak van wetenschap, die vooral in de komende tijden meer dan vroeger een belangrijke rol zal spelen in onze samenleving. Onder voorzitterschap van den heer A. R. Kleyn te Zeist werd een bestuur gevormd tezamen met de heeren dr. Th. R. Valck Lucassen, Driebergen en C. Pama te Voorburg, resp. voorzitter der Konink lijke Vereeniging voor geslacht- en wapenkunde en de Nederlandsche Vereeniging voor genealogen, terwijl de heer A. R. Kleyn tevens voorzitter der .Nationale Vereeniging voor geslacht- en wapen kunde is. BROOD BON 13 v. 4 t.m. 17 Nov. BON 12 v. 28 Oct. t.m. 5 Nov 2000 gr. brood of 2500 gr roggebrood. KOFFIE EN THEE BON 114 Algem. Distributie bonboekje van 28 Sept. t.m. 8 Nov. 1/2 pond koffie of 3/4 ons thee. SUIKER BON 42 Algem. Distrïbutie- bonboekje van 26 Oct. t.m. 22 Nov. 1 K.G. suiker. VLEESCH EN VLEESCHWAREN BON 07 vleesch van de Vleeschkaart. Van 4 t.m. 17 Nov. 100 gr. rund-, kalfs- of varkensvleesch of ongesmol- ten vet. BON 07 „worst of vleesch- waren" 75-150 gr. vleesch- waren. BON 06 geldig t.m. 10 Nov. BOTER EN VETTEN BON 15 Boterkaart. T.m. 15 Nov. 1/2 pond boter. BON 14 Boterkaart. T.m. 8 Nov. 1/2 pond boter. BON 15 Vetkaar t. T.m. 15 Nov. 1/2 pond margarine of boter. BON 14 Vetkaart. T.m. 8 Nov. 1/2 pond margarine of boter. KAAS BON 52 Algem. Distributie boekje. 1 ons kaas Geldig t.m. 17 Nov. BON 39 Algem. Distributie boekje. 1 ons kaas. Geldig t.m. 10 Nov. PETROLEUM ZEGEL PERIODE 7 (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken), van 4 Nov. t.m. 29 Dec. 2 Ltr, MEEL- EN GRUTTERSWAREN BON 82 Algem. Distributie boekje T.m. 29 Nov. 250 gr. rijst of rijstemeel of rijste bloem of gruttenmeél. BON 83 Algem. Distributie- boekje. T.m. 27 Dec. 250 gr. havermout of havervlokken of haverbloem of aardappel- meelvlokken of gort of gort- mout of grutten. BON 88 Algem. Distributie boekje. T.m. 27 Dec. 250 gr. gort of gortemeél of grutten. BON 93 Algem. Distributie boekje T.m. 27 Dec. 100 gr. macaroni of vermicelli of spaghetti. BON 93 Algem. Distributie boekje. T.m.-27 Dec. 100 gr. maïzena of griesmeel of sago of aardappelmeel. BON 1 van de Bloemkaart. (Deze kaart moet nog worij den uitgereikt.) T.m. 1 Dec. 50 gram brood of 65 gram roggebrood of 35 gr. meel of bloem of 1/2 rantsoen gebak. EIEREN BON 65 Algem. Dislriebutie- T.m. 17 Nov. 1 ei. KOEK EN GEBAK BON 12 v. d. Broodkaart. T.m. 7 Nov. BON 13 v. d. Broodkaart. T.m. 18 Nov. 1 rantsoen koek of gebak. BON 1 van de Bloemkaart. (Deze kaart moet nog wor- gereikt) T.m. 1 Dec.: 1/2 rantsoen koek of gebak. (1 rantsoen ontbijtkoek 160 gr., speculaas 140 gr. an dere koekjes 200 gr. biscuit en wafels 90 gr., beschuit 75 gr., cake 300 gr., taart 600 gr. gebakjes 600 gr., korstgebak 500 gr. klein korstgebak 400 gram.) ZEEP BON 55 T.m. 12 Nov. 150 gr. toiletzeep of 120 gr huishoudzeep of 200 gr zachte zeep of 250 gr zeeppoeder of 125 gr zeep vlokken of 250 gr. zelf werkende waschmiddelen of 200 gr vloeibare zeep. SCHEERZEEP BON 116 T.m. 31 Dec. 50 gr scheerzeep of 1 tii.be scheer- crême of 2 pot scheerzeep. BRANDSTOFFEN BONS 04, 05, 06, 07 Bonkaart distributie vaste brandstof fen - haarden, kachels: 1 eenheid. BONS 07. 08, 09, 10, 11, 12, 13. 14 Bonkaart distributie cen trale verwarming: 1 een heid. Bons, gemerkt: Brandstof fen, één eenheid, 2e perio de: I eenheid. Bons, gemerkt: Cokes, één- eenheid. tweede periode: 1 eenheid. BONS 08, 09, 10, 11 Bonkaart distributie vaste brandstof fen - haarden, kachels 1 eenheid turf. (Wenscht m:en geen turf dan kan men op deze bons later andere brandstof fen betrekken). 'Alles geldig tot en met 30 November. HONDENBROOD BON 6 Tm. 30 Nov. Groep 1 en 2: 10 K.G Gr 3: 8 K.G Gr. 4: 5 K.G. Gr. 5: 4 K.G Gr. 6: 3 K.G. Hondenbrood wordt alleen verstrekt voor groote rashonden of ingeval men meer dan één hond heeft. KATTENBROOD BON 6 T.m 30 Nov. 1 1/2 kg Kattenbrood wordt alleen verstrekt voor raskatten. Zonsondergang 18.06 Zonsopkomst 8.42 Gedurende den tusschenliggenden tijd moer worden verduisterd. Maansopkomst 13.18 Ondergang 22.26 Schijngestalten der maan 6 Nov. E.K. 15 Nov. V.M. 22 Nov. L.K. 20 Nov. N.M. CASTRICUM De sabotage-gevallen in Castricum. Bevolking met wegvoering bedreigd. De burgemeester van Castricum maakt be kend, dat de Duitsche Overheid heeft beslist, zulks in verband met de voorgekomen sabo- tagegevallen tegen de Duitsche Weermacht, dat bij herhaling de geheele bevolking zal worden weggevoerd en in kampen onderge bracht. BLOEMENDAAL BEGRAFENIS F. J. GOEDKOOP. Op de algemeene begraafplaats aan den Berg weg is Zaterdagmiddag teraardebesteld het stoffe lijk overschot van den heer F. J. Goedkoop, in leven kapitein-luitenant ter zee b.d., en later rent meester der familie Cremer. Vele vrienden waren in de aula aanwezig om den overledene de laatste eer te bewijzen. Toen de kist in de aula was opgebaard, sprak de zoon, de heer E. P. Goedkoop een woord van afscheid, evenals een zwager, de heer E. P. van Marken. Ds. J. C. van Dijk, Ned. Herv. predikant te Bloemendaal, merkte op, dat het leven van den heer Goedkoop werd gekenmerkt door bijzondere hoffelijkheid, hulpvaardigheid, zorg en correctheid, waardoor hij. al heeft het leven hem veel moeilijk heden gebracht, toch een gelukkig man was, die tot tweemaal toe een werkkring vond, waaraan hij zijn geheele hart kon geven. Hij was ook een ge- loovig man, die wist in Wien hij geloofde. Daarna las ds. van Dijk Psalm 23. De zoon dankte voor de belangstelling. LEDENVERGADERING PROTESTANTENBOND. De afd. Bloemendaal van den Ned. Protestanten bond hield Zaterdag j.l. .een ledenvergadering in het Kerkgebouw aan den Potgieterweg onder lei ding van den heer L. van Essen. In zijn openingswoord gaf de voorz. als zijn mee ning te kennen, dat er ondanks veranderde tijds omstandigheden een taak voor het Vrijzinnig Pro testantisme is weggelegd. Aan het jaarverslag ontleenen wij het volgende: Op 1 Sept. waren er 243 leden, een kleine vooruit gang, ondanks het verlies door overlijden, vertrek- enz. Niettemin is het noodig om nieuwe leden te winnen. Er hadden 26 godsdienstoefeningen plaats, waar- .an 3 in de vacantie. Dc laatstgenoemde waren geen succes, verder was het kerkbezoek stijgende. Er is 5 maal kindei'kerk en 1 jeugddienst gehou den. De belangstelling hiervoor was niet voldoende. Het aantal leerlingen voor voorbereidend gods dienstonderwijs en cathechisatie is vooruitgaande. Om bij ouders meer belangstelling te wekken is door mej. Dra. Bethe een bijbelcursus geopend speciaal voor moeders met pl.m. 15 deelneemsters. Het financieel verslag geeft weinig reden tot te vredenheid: er is een nadeelig saldo van f 523. Van de leden is geen extra bijdrage gevraagd, omdat al geofferd was voor het orgelfonds. Dit bedraagt mo menteel pl.m. f 1600 en de inzameling hiervoor zal voorloopig worden stopgezet, om eerst het kastekort op te heffen. Voor de Algem. Verg. op 6 November te Utrecht werden als afgevaardigden benoemd mej. Bethe en de heer Van Gijn. De heer R. A. Kaiser had met het oog op zijn hoogen leeftijd bedankt als bestuurslid. In zijn plaats werd gekozen de heer D. J. Memelink. Mevr. A. M. de ClercqStoop werd herbenoemd. Hierna sluiting SANTPOORT VERBOUWING. Aan W. van Amerongen's Winkelbedrijf N.V. te Amsterdam is vergunning verleend tot het ver bouwen van het perceel Bloemendaalschestraat- weg 139 alhier. HEEMSTEDE VOETBAL POLITIE—GEM. AMBTENAREN. Zaterdagmiddag werd op het gemeentelijk Sport park een voetbalwedstrijd gespeeld tussschen eeh politie-elftal en een elftal uit ambtenaren van het Raadhui. In de eerste helft, met den sterken wind in den •ug gaven de ambtenaren aardig partij, zoodat de politie die beter getraind is, slechts 2 maal kan scooren. Na rust was de politie overwegend sterker en wist de score tot 11 op te voeren, waartegenover de ambtenaren slechts 2 maal het net konden vinden. IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. Deensche consignatievisch: Kleine schol f44—f31,50, Schar f28,50—f28, Kabeljauw f 48f 42, Leng f 26, Lon f 25f 22, Groote wijting f 18, Kleine wijting f 16f 10, alles per 50 K.G. Tongen f 3,50-r-f 2,20 per K.G. Zoetwatervisch per K.G.: Snoekbaars 7066 c.; Baars 3433 c.; Blei 25 c.; Voorn 22 c. HAARLEM 4 November. Bevallen: 1 Nov.: E. S. C. M. Rikkers-Duffhauss, d. M. H. M. Haarschoten-van der Veen, d. D. E. J. Polfliet-Peters, z. A. Willemse-Verzijlenberg, d. 2 Nov.: M. C. de Beij-Verkerk, z. H. F. Bezemer- Rietdijk, d. 3 Nov.: W. Engeman-Bi-uinsma, d. J. J. van Doorn-Schouten, z. P. Bouterse-Waals, d. A. J. Lammers-van der Manden, d. J. H. de Graaff-van der Meij, z. 4 Nov.: J. M. van de Manakker-Koehorst, d. A. P. Pieters-van Blok land, z. Overleden: 1 Nov.: J. E. van Rijssel-Vermeulen. 82 j„ Ga- rerskokerskade. M. J. Rekoert-van der Linden, 56 j.. Hazcpaterslaan. J. P. Silvester, 66 j„ Burg wal. 2 Nov.: R. Smit, 68 j., Timorstraat. J. M. Beezem, 84 j„ Zuiderstraat. W. A. Wouda- Blanskleij. 56 j., Oranjestraat. 3 E. H, E. Kool, 77 j., Saenredamstraat.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 8