Laatste- "BwMch Bonnen die thans geldig zijn Bekendmaking I Wi de Omstiekm DONDERDAG 7 NOVEMBER 1940 H AARDE M'S DSGBCSD 8 BON 15 v. 4 t.m. 17 Nov. 2000 gr. brood of 2500 gr roggebrood KOFFIE EN THEE BON 114 Algem Distributie- bonboekje van 28 Sept. t.m 8 Nov 1/2 pond koffie o1 3/4 ons thee SUIKER BON 42 Algem. Distributie bonboekje van 26 Oct t.m 22 Nov 1 K.G suiker VLEESCH EN VLEESCHWAREN BON 07 vleesch van de Vleeschkaart. Van 4 t.m. 17 Nov. 100 gr. rund-, kalfs- of varkensvleesch of ongesmol- ten vet. BON 07 „worst of vleesch- waren" 75-150 gr. vleesch- waren. BON 06 geldig t.m. 10 Nov. BOTER EN VETTEN BON 15 Boterkaart. T.m. 15 Nov 1/2 pond boter. BON 14 Boterkaart. T.m. 8 Nov 1/2 pond boter BON 15 Vetkaart. T.m. 15 Nov. 1/2 pond margarine of botér. BON 14 Vetkaart. T.m. 8 Nov. 1/2 pond margarine of boter KAAS BON 52 Algem. DistribxUie- boekje. 1 ons kaas. Geldig t.m 17 Nov BON 39 Algem. Distributie boekje. 1 ons kaas. Geldig t.m. 10 Nov PETROLEUM ZEGEL PERIODE 7 (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken), van 4 Nov. t.m. 29 Dec. 2 Ltr MEEL EN GRUTTERSWAREN BON 82 Algem Distributie- boekje T.m. 29 Nov. 250 gr rijst of rjjstemeel of rijste bloem of gruttenmeel. BON 83 Algem. Distributie boekje. T.m 27 Dec 250 gr havermout of havervlokken of haverbloem of aardappel- meelvlokken of gort of gort- mout of grutten. BON 88 Algem. Distributie boekje. T.m. 27 Dec. 250 gr gort of gortemeel of grutten BON 98 Algem. Distributie boekje T.m. 27 Dec. 100 gr. macaroni of vermicelli of spaghetti. BON 93 Algem. Distribtitie- boekje. T.m. 27 Dec. 100 gr. maizena of griesmeél o1 sago of aardappelmeel. BON 1 van de Bloemkaart. (Deze kaart moet nog worij den uitgereikt.) T.m. 1 Dec. 50 gram brood of 65 gram roggebrood of 35 gr. meel of bloem of 1/2 rantsoen gebak. EIEREN BON 65 Algem. Distriebutie- boekje. T.m. 17 Nov. 1 ei. KOEK EN GEBAK BON 13 v. d. Broodkaart. T.m. 18 Nov. 1 rantsoen koek of gebak. BON 1 van de Bloemkaart. (Deze kaart moet nog wor- gereikt T.m. 1 Dec.: 1/2 rantsoen koek of gebak. (1 rantsoen ontbijtkoek 160 gr., speculaas 140 gr. an dere koekjes 200 gr. biscuit en wafels 90 gr., beschuit 75 gr., cake 300 gr., taart 600 gr. gebakjes 600 gr., korstgebak 500 gr. klein korstgebak 400 gram.) ZEEP BON 55 T.m 12 Nov 150 gr toiletzeep of 120 gr. huishoudzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 ar zeeppoeder of 125 gr zeep vlokken of 250 gr zelf werkende waschmiddelen o1 200 gr vloeibare zeep SCHEERZEEP BON 116 T.m 31 Dec 50 gr scheerzeep of 1 tube scheer- crème of 1 pot scheerzeep BRANDSTOFFEN BONS 04, 05, 06, 07 Bonkaart distributie vaste brandstof fen - haarden kachels: 1 eenheid BONS 07 08, 09. 10, 11. 12, 13. 14 Bonkaart distributie cen trale verwarming 1 een heid Bons. gemerkt. Brandstof fen. één eenheid 2e perio de: l eenheid Bons, gemerkt. Cokes, één eenheid tweede periodeI eenheid BONS 08. 09 10. 11 Bonkaart distributie vaste brandstof fen - haarden, kachels 1 eenheid turf (Wenscht m;en geen turf. dan kan men op deze bons later andere brandstof fen betrekken) Alles geldig tot en met 30 November HONDENBROOD BON 6 Tm 30 Nov. Groep 1 en 2: 10 K.G. Gr 3: 8 K.G. Gr 4: 5 K.G. Gr. 5: 4 K.G. Gr 6: 3 K.G Hondenbrood wordt alleen verstrekt voor groote rashonden of ingeval men meer dan één hond heeft KATTENBROOD BON 6 T.m 30 Nov. 1 1/2 kg. Kattenbrood wordt alleen verstrekt voor raskatten. Inzake verkeersdiscipline Het A.N.P. meldt: 's-GRAVENHAGE, 7 November. De commis saris-generaal voor openbare veiligheid, de hoo- gere SS- en politieleider bij den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied acht zich verplicht in het bijzonder de automobilisten en de wielrijders nogmaals met de meeste klem de nood zakelijkheid van naleving van de uitgevaardigde verkeers- en verduisteringsbepalingen onder het oog te brengen. Zoowel de autorijder als de wielrijder moet zich, evenals iedere deelnemer aan het openbare weg verkeer, Zoo gedragen, dat het verkeer niet in ge vaar kan worden gebracht. Zij moeten zich zoo ge dragen, dat niemand anders schade lijdt of meer hinder of overlast ondervindt, dan de omstandig heden vereischen. Wielrijders moeten steeds de uiterste rechterzijde van den rijweg houden. Zij mogen slechts ten hoog ste met tweeën naast elkaar rijden. Maar het in halen is slechts aan een wielrijder tegelijk geoor loofd. Voortdurend naast een ander voertuig te rij den, in het bijzonder naast een tram, "hn ook het hangen aan voertuigen is verboden. Fietsers, die van richting willen veranderen of hun richting willen houden, moeten dit den anderen weggebrui kers tijdig en duidelijk doen blijken. Doch het uit steken van de hand ontheft den wielrijder niet van den plicht tot voorzichtigheid. Tenslotte moeten fietsers voorhanden en in behoorlijken staat ver- keerende fietspaden ook werkelijk gebruiken. Den autorijder zijn bij de verordening nr. 73 (vobl. pag. 236) de toegelaten maximumsnelheden nauwkeurig voorgeschreven. Zij bedragen binnen de bebouwde kommen voor alle soorten auto's 40 K.M. per uur. Buiten de bebouwde kommen als mede op speciale autowegen is de maximumsnelheid voor personenauto's, die met inbegrip van den chauf feur ten hoogste acht personen mogen vervoeren en voor motorrijwielen met of zonder zijspan 80 KAT. per uur, terwijl andere auto's slechts een snelheid van §0 K.M. per uur mogen hebben. Ondanks deze duidelijk^ bepalingen moet men steeds nog opmerken, dat wel autorijders zich aan een waanzinnig voortrazen schuldig maken. Daar tegen zal in de toekomst met de scherpste straffen en politiemaatregelen worden opgetreden. Ook de verduistering van auto's en rijwielen, waaromtrent in de verordening nr. 34 (vobl. pag. 131) nauwkeurige bepalingen zijn uitgevaardigd, laat veelal nog te wenschen over. Naast het onvol doende verduisteren van voertuigen is het natuur lijk ook verboden voertuigen en rijwielen geheel zonder verlichting aan het verkeer te doen deel nemen of op den rijweg of op het trottoir te par keeren. Al deze bepalingen hebben natuurlijk een zekeren tijd noodig gehad om- in te burgeren. Daar werd tot nu toe ook door de politie rekening mede gehouden. Van nu af echter moeten deze voorschriften aan een ieder bekend zijn en door ieder nauwgezet in acht worden genomen. De politieele en justitieele autori teiten hebben dan ook instructie ontvangen van nu af aan met de strengste straffen en de scherpste politiemaatregelen tegen een ieder op te treden, die meent deze voorschriften te kunnen veronachtza men. In de toekomst kan daarom degene, die de uitgevaardigde verkeers- en verduisteringsvoor- schriften niet of niet voldoende in acht neemt, noch op tegemoetkoming noch op genade van de zijde der justitie en politie rekenen. Moge iedere autorijder en wielrijder deze laatste aanmaning ter harte nemen. Pétain in Vichy terug. GENèVE. 7 November (D.N.B. 1 Naar uit Vichy gemeld wordt is maarschalk Pétain heden ochtend van zijn inspectiereis naar Toulouse en Montauban teruggekeerd. Aan het station werd de maarschalk door de leden der regeering en de burgerlijke en militaire autoriteiten ontvangen. Voor zijn yertrek uit Toulouse heeft de maar schalk gisteren een ontvangst bijgewoond van de Academie Francaise, waarbij hij een korte toe spraak heeft gehouden en daarin heeft medege deeld dat eerlang zal worden overgegaan tot het instellen van Fransche provincies ter vervanging van het oude stelsel der indeeling in departe menten. In dit verband verklaarde hij, dat hij gelijk met de oude provincies haar eeuwenlange tradities weer wil laten herleven. Convooi voor de Fransche Kanaal- kust beschoten. BERLIJN, 7 November. (D.N.B.) Gisteren werd voor de Fransche Kanaalkust eer. vijandelijk con vooi bij Dover waargenomen. Verscheidene kust- batterijen openden het vuur. Op een der schepen kon een zware treffer worden waargenomen. Tegen zwerver vijf jaar geëischt. Aanslag op vliegersvrouw. AMSTERDAM, 7 November (A.N.P.) Het ge rechtshot' heeft vandaag met gesloten deuren de strafzaak behandeld tegen J. B., den 67-jarigen zwerver, die eind Februari van dit jaar een aan slag pleegde op de vrouw van een adjudant-on- derofficier-vlieger te Soesterberg De rechtbank te Utrecht had hem op grond van ontoerekeningsvatbaarheid ontslagen van rechts vervolging en zijn plaatsing in een krankzinnigen gesticht gelast voor één jaar en ter beschikking stelling van de regeering. Het was een vreeselijk drama, dat zich in de woning van den vlieger, die zelf door de mobili satie afwezig was, afspeelde. Gedreven door goedheid had het echtpaar het tuinhuisje, bij de woning onder Soesterberg, tijdelijk afgestaan aan den zwerver. Hij sloop op een avond de woning binnen, mishandelde mevrouw Van der G. ernstig, bond haar en stal uit de woning een groot aantal kostbaarheden. Mevrouw van der G. kon zich pas vier dagen later bevrijden. Uitgeput door de mis handeling en het bloedverlies werd zij opgenomen in een ziekenhuis in de nabijheid. Op 3 Maart werd L. gearresteerd in de boschjes van Poot te Den Haag. Het bewijsmateriaal tegen den zwerver was overstelpend, doch de man bleef ontkennen. De psychiater die hem onderzocht, ver klaarde hem ontoerekeningsvatbaar. Voor het Hof handhaafde verdachte zijn ontken- tenis; halstarrig hield hij vol, dat hij van niets wist. De procureur-generaal mr. A. A. L. F. van Dulle- jnen, was van oordeel dat verdachte wel degelijk voor zijn afschuwelijke daad aansprakelijk kan worden gesteld. Wegens zware mishandeling, aan randing en diefstal eischte hij vijf jaar gevange nisstra' cn ter beschikking stelling van de regeering. Als verdediger trad op mr. F. B. Jonker. Arrest 20 November. Joego-Slavische minister van oorlog afgetreden. Het D.N.B. meldt: De Joeglo-Slavische minister van oorlog, generaal Milan Neditsj, is afgetreden. Tot zijn opvolger is benoemd de reserve-generaal Peter Pesjilsj, die reeds in handen van minister president Zwetkpwitsj den eed heeft afgelegd. Pesjitsj was reeds in de Jaren 19221924 mi nister van oorlog en was een van de naaste mede werkers van Koning Alexander. De Duitsche troepen in Roemenië. BOEKAREST, 7 November (Stefani). De Roemeensche regeering heeft op de meest catego rische wijze het gerucht tegengesproken, volgens hetwelk dagelijks Duitsche troepen Roemenië zouden blijven binnenstroomen. Men doet in dit verband opmerken, dat het aantal der Duitsche troepen, die zich in Roemenië bevinden, niet uit gaat en niet zal uitgaan boven het aantal, dat door de beide regeeringen is vastgesteld voor de reorganisatie van het Roemeensche leger met de medewerking van een Duitsche militaire missie. Voorts wordt medegedeeld dat binnenkort prae- tische manoeuvres, zuilen beginnen met het nieuwe materiaal, waarvan het Roemeensche leger is voorzien. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 7 November 1940. Ondertrouwd: 6 November F. L. Valbracht en J. C. Hoogendoorn. Gehuwd: 7 November S. Sneeboer en M. G. Veen, B. van 't Hul en W. E. M. Hout, G. Keetlaer en M. P. Schrama. Bevallen: 5 November H. V. Tikvander Woude d.: 6 November M. van ZalenBroers z., A. van den Hoek—Hopman z.; 7 Nov. C. Schotvartger Mars z., A. E. MeerveldKleinhout z. Overleden: 6 November H. C. Bouwman, 49 j., Kamperlaan; L. StraathofWijsman, 69 j., Kam perlaan. jiiiiiiü-" VELSEN De straatlantaarns branden weer. Spaarverlichting zal tot de geheele gemeente-worden uitgebreid. Eenigen tijd geleden meldden wij reeds, dat het voornemen bestond, de gemeente van een beschei den straatverlichting te voorzien. Als voorberei dende maatregel waren inmiddels de lantarenpalen zoodanig veranderd, dat de lichtuitstraling recht standig naar beneden zou komen te vallen, terwij] voor eenige dagen de eerste spaarverlichting op den Wijk aan Zeeërweg ontstoken kon worden. Vele wandelaars wei-den Dinsdagavond in tal van straten verrast toen de vallende duisternis plot seling door een aantal lichtpuntjes verbroken werd. Het waren in hoofdzaak de straten rondom het gasbedrijf en verder in nieuw IJmuiden, zooals de Kennemerlaan, de burgemester Rambonnetlaan en de tusschenliggende straten, waar de straatverlich ting brandde. Naar de directeur van het gasbedrijf de heer A. de Wit ons mededeelde, zijn reeds 350 lichtpunten van de ongeveer 1800 die de gemeente telt, veranderd en worden de verdere geleidelijk onderhanden genomen, zoodat binnenkort de ge heele gemeente „verlicht" zal zijn. Het woord „verlichting" is voor deze spaarpitjes een Wel wat al te weidsche benaming. Uiteraard kan er onder de huidige omstandigheden van .een straatverlichting geen sprake zijn. Toch mogen we voor deze spaarverlichting dankbaar zijn, want in de eerste plaats zijn alle lichtpuntjes evenzoovele bakens in de duistere stratenzee, zoodat het koers- houden nu veel beter gaat en men zich dus ook beter kan oriënteeren. Maar bovendien is er mee bereikt, dat de sombere eentonigheid van het stadsbeeld met zijn groote zwarte massa's er door verbroken en wat minder „unheimisch" ge maakt wordt. Het is nu ten minste 's avonds niet alles zwart om ons heen op straat. De dezer dagen gehouden houtverkooping op Waterland en Beeckestein heeft in totaal f 13.000 opgebracht. De boomen brachten hooge prijzen op, tot f 350 per stuk. Er is maar eens een verkooping geweest, die meer opbracht, nl. in 1916, toen de opbrengst f 16.000 was. De hoe- 9 veelheid hout was toen echter veel grooter, zoo dat naar de verhouding daarvan de prijzen thans hooger waren. ZANDVOORT Winterhulp. De burgemeester deed een beroep op de ingezetenen. Woensdagavond werd in „Ons Huis" een ver gadering belegd, waar burgemeester Van Alphen sprak over de Winterhulp. De belangstelling voor deze bijeenkomst bleek de verwachtingen te overtreffen, want de groote zaal van „Ons Huis" kon alle belangstellenden nauwe lijks bevatten. De burgemeester begon met een duidelijke uit eenzetting te geven van hetgeen men met winter hulp bedoelt. Volgens zijn volle overtuiging kan er door wintex-hulp zeer veel goeds en moois tot stand worden gebracht en daar alles, wat men voor winterhulp doet, geheel ten goede zal komen aaxx de hulpbehoevenden van Zandvoort, is hij er van overtuigd op de medewerking van de iixge- zetenen te kunnen rekenen. De vraag of er gedurende den winter hxilp noodig zou zijn, moet volgens spreker, bevestigend wor den beantwoord. Wel zijn er diaconieën, die hun werk kunnen voortzetten, wel is er Maatschappelijk Hulpbetoon, dat veel leed kan verzachten, en nie mand iu den steek zal laten, doch verder dan het noodzakelijk levensonderhoud gaat dit niet. Win tex-hulp daarentegen wil iets verder gaaix, door den armen behalve het noodzakelijk levensonderhoud ook een weinig levensvreugde te schenken. Hoe alles in de toekomst geregeld zal worden staat nog niet vast. Wel weten we, dat op Vrijdag 29 en Zaterdag 30 November in 't geheele land een collecte zal wox-den gehouden voor Winterhulp. Wal hier in Zandvoort bij elkaar wordt gebracht, blijft in de gemeente. Wel is het mogelijk dat het wordt aaxxgevuld door het Centraal Bureau in Dexx Haag, waar thans reeds allerlei giften binnenkomen. Telkens is weer- gebleken dat de offex-vaax-dig- heid in Zandvoort groot is, doch groote giften komen hier weinig binnen, omdat er nu eenmaal hier geen menschen wonen, die zich veroorloven kunnen groote bedragen te schenken. Daartegen over staat, dat het mogelijk is, ook gedurende het seizoen gelden bijeen te zamelen om daarmede de winterhulp te steunen. Daardoor zal het mogelijk zijn den behoeftigen iets meer te geven dan het noodzakelijk levensonderhoud. Ik heb dan ook de overtuiging, aldus de burgemeester, dal Winterhulp indien het goed wordt opgevat en uitgevoerd, een instelling zal worden, die we niet meer willen mis sen. We staan nog pas aan het allereerste begin. Per soonlijk ben ik als burgemester met de leiding belast. Vex-der hebben de heeren W. M. B. Bosman, Joh. A. Elffers en H. A. de. Jong zich bereid ver klaard de leiding op zich te nemen respectievelijk van de commissie voor organisatie, van de commissie voor financiën en van de commissie voor pro- pagaixda en opleiding. Als wij willen dat het werk zal slagen, moeten we het niet overlaten aan enkelen, doch dan moet geheel Zandvoort er de schouders onder zetten. Daarom doe ik thans op u een beroep in het belang van hulpbehoevend Zand voort: geef u op als helper of helpster voor Winter hulp te Zandvoort. Nadat nog enkele vx-agen door den burgemeester waren beantwoord, gaven de talrijke aanwezigen zich bijna zonder uitzondering spontaan op voor 't mooie werk van winterhulp. UITSLAG VEILING. Woensdagmiddag werden in „Ons Huis" te Zandvoort, ten overstaan van notaris W. H. van Ai-kel te Haarlem, publiek verkocht: zeven aan- eengebouwcle villa's met erven, garages en open terrein te Zandvoort aan den Boulevard de Fa- vauge. nl. no. 4, genaamd „1' Hox-izon"; no. 5 gen. „Amicitiae"; no. 6, gen. „Musis Sacrum"; no. 7. gen. „Studio", no. 8 gen. „Santa Forta"; no. 9 gen. „Corona" en no. 10 gen. „Kinheim", samen groot 13.40 A. De perceelen werden in combinatie verkocht voor f 50.087 aan den heer C. Keur, te Zand voort. HILLECOM PERSONALIA. Met ingang van 11 November is tot wacht- I meester bij de marechaussee met standplaats te Voorschoten benoemd de agent van politie alhier, de heer W. de Ruiter. Een bijl van 3000-jari- gen ouderdom vormt een der curiositeiten van het Biologisch Sta tion te Wyster in Drente. Dit instrument is in zulk 'n ongeschon den staat bewaard ge bleven, dat er nog pa pier mede gesneden kan worden. (Foto Pax-Holland). BLOEMENDAAL DIEFSTAL VAN HOUT. Een inwoner van de gemeente Bloemendaal bemerkte in de omgeving van zijn woning een tweetal personen, die'uit een in het Park staaxxde schuur een partij nieuw hout haalden. Zij brachten het hout over naar een afgelegexi ter rein. De toeschouwer vond het geval een weinig verdacht en waarschuwde de politie. Onmidde- lijk toog een agent op onderzoek uit, maar bij diens komst waren de heeren gevlogen. De recherche bemoeide zich met het geval en slaag de er in twee Haarlemmers, nl. de 18-jarige M. G. en de 17-jarige L. T. G. S. aan te houden, die na verhoor bekenden dat zij pogingen in het werk gesteld hadden zich het hout wederrech telijk toe te eigenen. Een van hen werd voor den officier van Justi tie geleid, de ander is na verhoor op vrije voe ten gesteld. De partij hout bleek nog in haar geheel aanwezig .te zijn. MINDERJARIGE AANGEHOUDEN. Een 15-jarige knaap uit Nieuwer-Amstel, die de ouderlijke woning was ontvlucht, werd in deze gemeente aangehouden en door de politie aan zijn ouders teruggegeven. BEGIN VAN BRAND. Gisteravond werd de Bloemen^aalsche brand weer gealarmeerd voor een begin van brand in eerx perceel in Kweekduin. Bij onderzoek bleek de schoorsteenbetimmering te schroeien. Nadat eenige planken gesloopt waren kon de vuur haard gebluscht worden. De schade is gering. JAARVERGADERING BLOEMENDAALSCHE GYMNASTIEKVEREENIGING. In de jaarvergaderng der Bloemendaalsche Gymnastiekvereniging herdacht de voorzitter de gevallen turnmakkers door de aanwezigen te verzoeken een minuut stilte in acht te nemen. Hierna heette hij de leden hartelijk welkom, en gaf een kort overzicht van de gebeurtenissen van het afgeloopen jaar. De B. G. V. had met di verse moeilijkheden te kampen, doch dank zij de medewerking van alle leiders, bestuurders en le den kon toch een en ander gepresteerd worden. Secretaris en penningmeester gaven hun jaar overzichten ten beste; de penningmeester mocht het genoegen smaken de vereeniging in finan cieel goeden toestand voor te dragen. Het bestuur werd wegens aftreden van den heer Chr. Matla, als secretaris, aangevuld met de benoeming van den heer J. Zieren. Bij de rondvraag werd het voorstel gedaan een demonstratiemiddag voor gymnastiek, athletiek, en handbal te houden in het volgend jaar. Het bestuur nam dit idee gaarne in overweging. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. van GalenZwart z Ondertrouwd: A. P. Prenen en H. G. Koek. Getrouwd: G. J. B.eelen en D. M. A. Steevers. Overleden: F. J. Goedkoop 76 j., T. Spruijt 37 jaar. TUINBOUWVERGADERING. De afd. Bloemendaal en omstreken van de Kon Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde houdt een ledenvergadering op Donderdag 14 November in Rusthoek. De heer W. Beunder zal een film vertoonen van het buiten „De kortekamp" te Epe en hierbij een inleiding houden. Bovendien is voor deze bijeenkomst een prijs vraag uitgeschreven voor bloeiende chx-ysamthen (eigen teelt), waarvoor extra premies beschikbaar zijn gesteld. Liefhebbers voor den cursus in groententeelt voor particulieren kunnen zich opgeven bij den secretaris der afdeeling. VOORSTELLING OP „KAREOL". Op ixxitiatief van het Comité O. en O. zal de Haarlemsche Tooneelvereeniging „Jacob van Len- nep" op Huize ..Kareol" te Aerderhout op Maan dag 11 November in hotel Vreeburg te Bloemexx- daal een voorstelling geven van „De andere vrouw", een spel van vergissingen in drie bedrijven door Fr. Morris en W. Wyats. Daar de zaal meer plaatsen biedt, dan het aantal herstellenden van Kareol, heeft het publiek ook gelegenheid deze voorstelling te bezoeken. EEN VERBETERING. Den laatsten tijd, vooral toen de boomen nog in' blad stonden, kon het „heidensch" donker zijn 's avonds, zoodat menigeen moeite had op het goede pad te blijven. Welk een verbetering een enkele afgeschermde lamp beteekent, blijkt uit de lamp, die nu brandt op den hoek van den Bl.weg en de Zomerzorger- laan. Wij hopen dat het gemeentebestuur in staat zal zijn, om meer lichtpunten in deze donkere dagen aan te brengen. VOLKSBOND TEGEN DRANKMISBRUIK. Het is een verheugend feit, dat de afd. Bloe mendaal van den Volksbond tegen Drankmis bruik haar mooien arbeid dezen winter hoopt te hervatten en de meisjes nuttig hoopt bezig te houden op haar handwerkcursussen. Maar er zijn meer plannen. Nu de scholen Zaterdag gesloten zijn zien vele ouders ongaarne de jongens doelloos de straat opgaan. Van hun kant wordt dan ook drang uitgeoefend, ook voor de jongens wat te doen, zooals ook vroeger gebeurde. Het bestuur wil dit gaarne doen en een oproe ping plaatsen, zoodra men de beschikking heeft over leiders en lokaliteiten. Binnenkort hopen wij hierover nadere mede- deelingen te doen. HEEMSTEDE EEN GROOT RUIT VERNIELD. Wanneer kinderen met steenen gooien, al is dit dan spelenderwijs, kan 't ernstige gevolgen hebben. Een bewoner van een perceel aan den Meerweg onder vond dit. Een glasruit van 2.85 bij 1.40 M. werd vernield, wat een schadepost van pl.m. 100 be- teekende. Aan de politie is van een en ander kennis ge geven. TE HOOGE PRIJS VOOR EIEREN GEVRAAGD. Tegen een poelier uit Hillegom, die eieren afle verde zonder bon en daarvoor een te hoogen prijs vroeg, is proces-vex-baal opgemaakt. De eieren werden in beslag genomen. DIEFSTAL VAN KAAS. Bij de politie alhier is aangifte gedaan van dief stal van 5 stukken kaas van een wagen van een melkhandelaar.' De politie heeft deze zaak in onderzode. IJMUIDEN MARKTBERICHT. I.Jmuiden, 7 November. Deensche consignatievisch: Kleins chol 47; Schar 28.5025; KI. wijting 16—14. Alles per 50 KG. Zoetwatervisch. Snoekbaars 86 c.; Baars 50 c.J Blei 3510 c.; Voorn 38 c. Alles per KG. IJm. 209 32y2 kist. Versche hax-ing 1528. Ver- sche haring 4045 p. 50 KG. AERDENHOUT BUURTVEREENIGING „BUÜRTBELANG AERDENHOUT-BENTVELD". De buurt vereeniging Aerdenhout-Bentveld heeft voor haar leden en huisgenooten een bijeenkomst georganiseerd op Maandag 11 November in café Boekenroode te Aerdenhout. Prof. dr. A. A. van Schelven zal een lezing 'hou den over: „Marnix van St.^Aldegonde en zijn 'tijd". Daar het een maan-avond is, zal het niet al te donker zijn bij het naar huis gaan. MUZIEKAVOND OP „KAREOL". Voor de herstellende Nederlandsche militairen op „Kareol" zal Vrijdagavond een muziekavond gegeven worden, waarvan het klassieke gedeelte verzorgd zal worden door den heer Enxile Paleari en het amusementsgedeelte door de Band van de H.B.S. B, onder leiding van den heer Reyn- ders.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 10