ril p De vreemde Erfenis AB'S AVONTUREN MAANDAG 11 NOVEMBER 194(5 TT A A R L E M'S D A G B II A D' 4 Wintersport in voor bereiding. Als over en kele weken de sneeuw in het hooggebergte gevallen is, zullen de ski'ers er weer op uit trekken. De groote „glijschoenen" worden met vaardige hand ge reedgemaakt. (Foto Weltbild.) De distributie van lioutblokjes voor gasgeneratoren. De op 10 Augustus j.l., door den directeur van het rijksbureau voor hout verleende dispensatie is ingetrokken ten aanzien van: het vérkoopen en afleveren van houtblokjes voor gasgeneratoren met uitzondering van het verkoopen en afleveren: lo. door de N.V. Bataafsche Import Maatschappij de Standaard Amerikaansche Petroleum Com pagnie N.V., de N.V. Petroleum Maatschappij The Texas company, de N.V. Vereenigde Petroleum Maatschappijen en Purfina-Sinclair „Sinfina", alle te 's Gravenhage, of haar gemachtigde aan den houder van een motorrijtuig, dat is uitgerust met een houtgasgenerator; 2o. door den gebruiksgerechtigde van een bosch of een houtopstand of diens gemachtigde, voor zoover hij rechtstreeks verkoopt en aflevert aan den houder van een motorrijtuig, dat is uitgerust met een houtgasgenerator, die met dit voertuig de blokjes afhaalt uit het bosch of van den hout opstand, waar zij zijn vervaardigd, doch uitsluitend voorzoover de blokjes zijn bestemd voor verbruik in dien generator; 3o. door den vervaardiger van de blokjes aan de genoemde maatschappijen. Derhalve is de verkoop en aflevering van hout blokjes aan houders van een motorrijtuig, dat is uitgerust met een gasgenerator, veroorloofd aan de bovengenoemde maatschappijen en aan den ge bruiksgerechtigde van een bosch of een houtop stand of diens gemachtigde, voorzoover deze vol doet aan de onder 2 vermelde voorwaarden. De ge bruiksgerechtigde of diens gemachtigde mag be halve aan den houder van een motorrijtuig, als bovenbedoeld, slechts verkoopen en afleveren aan genoemde maatschappijen en de overige vervaar digers uitsluitend aan die maatschappijen. Binnenkort zullen nadere bepalingen ten aanzien van de vervaardiging, den koop. den verkoop, de aflevering en het verbruik van houtblokjes voor. gasgeneratoren worden bekend gemaakt. Inwinnen van inlichtingen betreffende distributiemaatregelen. In de eerste plaats bij de distributiekantoren. 's GRAVENHAGE, 9 November. In de dagbladen is een A.N.P.-berïcht verschenen over een rond schrijven van den secretaris-generaal van binnen- landsehe zaken aan de burgemeesters, waarin o.m. wordt gezegd, dat met de uitbreiding van het aan tal overheidsmaatregelen de behoeften om con crete inlichtingen te krijgen aangaande maatrege len op economisch gebied steeds grooter worden. Volgens dit bericht werd den burgemeesters ver zocht hen, die inlichtingen inzake overheidsmaat regelen op economisch gebied wenschen, in eerste instantie te verwijzen naar de daarvoor in aanmer king komende Kamer van Koophandel. Gevallen, die niet voor verwijzing naar de Kamer van Koop handel in aanmerking komen, zouden door de bur gemeesters aan het departement van Handel, Nij verheid en Scheepvaart (Economische Voorlich tingsdienst, Rijnstraat 24, ten Haag) kunnen blij ven worden voorgelegd. Van bevoegde zijde wordt ter vermijding van misverstand eenige toelichting op dit bericht wen- schelijk geacht, aldus meldt het A.N.P. Met name wordt er op gewezen, dat voor publiek en detail listen terzake van distributiemaatregelen uiter aard niet in de eerste plaats de Kamers van Koop handel. doch de plaatselijke distributiekantoren en voor zoover noodig het centraal distributiekantoor in den Haag de aangewezen instanties zijn, waar vragen en klachten dienen te worden voorgebracht. Verwerkingsverbod voor aard appelen. In de Staatscourant is een verwerkingsverbod voor aardappelen afgekondigd voor hen die niet aan gesloten zijn bij de Nederlandsche aardappelmeel centrale. Dit verbod is Zaterdag ingegaan. Eveneens is een verbod uitgevaardigd van ver werking van aardappelmeel tot puddingpoeders, cus tard. geoxydeerd aardappelmeel, oplosbaar aardap pelmeel, verpakt aardappelmeel, stijfsel, sago, vlok ken bestemd voor menscheljke consumptie en ouwel, welk verbod geldt voor hen, die geen vergunning van. de Ned. Meelcentrale hebben. Door den secretaris-generaal van het departement van landbouw en vïsscherij is ontheffing verleend van het verwerkingsverbod voor aardappelen voor wat betreft het bewerken, doen bewerken, verwer ken en doen verwerken van aardappelen tot aard- aardappelmeel door aardappelmeelfabrieken, die als georganiseerden zijn toegelaten tot de stichting Nederlandsche Aardappelmeelcentrale, gevestigd te Veendam, met dien verstande, dat de fabrieken ver plicht zijn te voldoen aan de door de genoemde stichting Nederlandsche Aardappelmeelcentrale zoo noodig te stellen voorwaarden en de door elk van de fabrieken bewerkte of verwerkte hoeveelheid aard appelen niet meer mag bedragen dan de aan die fabriek in gevouge een overeenkomst van koop en fabriek of eenig cooperatie-contract dan wel door haar aandeelhouders geleverde of te leveren hoe veelheid aardappelen van den oogst 1940 verminderd met een door die stichting te bepalen hoeveelheid. NIEUWE MILITAIRE DISTRIBUTIEBONS. Met terugwerkende kracht tot 21 October zijn nieuwe militaire distributiebons uitgege ven. Roman van HERBERT STEINMANN. Bewerkt door LIZZY VEEN. (Nadruk verboden) 20) Waar is dit alles voor gebruikt. Nieman? De monteur trekt de wenkbrauwen op. Ik weet het niet. directeur. Uw oom heeft het alle maal kort voor zijn dood in Frisco gekocht. Ook de motorfietsen. Alles is nog ongebruikt. Directeur Rolf was niet gewoon over zijn plannen te spre ken. Hü gaf orders en daarmee uit. U neemt het mij niet kwalijk mijnheer, maar hij was soms een beetje zonderling. Hij kon soms plotseling van idee veranderen. Onder het praten halen Hans en de monteeur de motoren te voorschijn. Hans ziet. dat het hier om twee uitstekende merken gaat, het eene Is iets kleiner en eleganter dan het andere. Ze zijn heelemaal in orde. geolied en alles! roept hij verheugd uit, alleen de benzine ontbreekt. De oude monteur lacht trotsch. ik heb ze steeds onderhouden, dat heeft uw oom bevolen. Hij heeft gezegd: Nieman. houdt de motoren in orde. zoodat wij ze ieder oogenblik kunnen gebruiken. Nu. en dat heb ik gedaan. Het ontroert Hans. dat de oude man zooveel aanhankelijkheid voor den doode toont.. Hij is nog steeds bezig met den motor, het liefste zou hy er op willen wegvliegen. Een schaduw valt door de deur en een vrouwenstem zegt: O. wat een fijne machine! Hans keert zich om Daar staat Juanita en haar oogen. die meestal zeer melan choliek zijn, stralen nu. O miss Juanita, u weet lets van motoren? roept Hans blij. Zij komt lachend naderbij. Ja waarom niet, directeur. Ik weet er zelfs veel van. Dat is niet zoo moeilijk als een glazen bol van het hoofd te laten schieten. Zaakkundig bekijkt zy de kleine, Vervoerverbod voor stroop. De Staatscourant van Zaterdag bevat een beschikking, waarbij is bepaald, dat het af leveren aan en vervoeren naar wederverkoo- pers van stroop in den vervolge slechts kan ge schieden onder dekking van door de Nederland sche Meelcentrale af te geven bescheiden. Slachtverbod voor schapen. Het slachten en doen slachten van schapen is verboden. Dit verbod geldt niet ten aanzien van schapen, waarvoor door of vanwege de stichting Nederlandsche Veehoudery-Centrale een slacht- vergunning is verleend. Dit besluit geldt voor het tijdvak dat is aan gevangen 9 Nov. j.l. en eindigt met ingang van 1 Januari 194:2. VOOR DE KINDEREN Ab en Dib stonden in gespannen aandacht met hun oor tegen het dun nen houten schot gedrukt. Ze ver namen echter geen stemmen. Het was het schuifelen van voeten of het ritselen van papier, wat zij hoorden. Toen ineens ontdekte Ab eenige kie ren in den dunnen plankenwand. Hierdoor zagen beiden in een groote, schamel verlichte ruimte. Hun hart stond stil, want daar zagen zij vlak voor hen liggen een slapende man en hierover gebogen op zijn knieën ont dekten zij Simpa. Uit den zak van den vreemdeling haalde hy een pa pier. motorfiets, en zonder dat zy het merken, zyn zij midden in een vakkundig gesprek. Zy nemen gemakkelijk een berg, zegt Jua nita. Hebt u al eens een berglandschap bereden? vraagt Hans. Ze kijkt hem aan en begrijpt nu pas zijn vraag. Ach. zegt zij. dat was toen ik nog by een an deren troep was. Hij zwijgt en haar gezicht wordt nadenkend. Lieve help! roept zij opeens uit. Ik ben hier toch niet om over motoren te praten. Quito heeft mij uitgestuurd om u op te zoeken, direc teur. Hij heeft u iets belangrijks te zeggen. Ver broken is de draad van 'n kleine saamhoorig- heid. al ging het dan maar over een motor. Juani ta bloost en lacht. U moet mij verontschuldigen, mijnheer Wenger. ik moet naar de manege, wij repeteeren. En reeds is zij verdwenen. Het is als een vlucht. Kans kijkt haar peinzend na. Lief en raadselachtig is dit meisje Juanita. Hij keert zich om en wil gaan. Wat zou Quito te zeggen heb ben? Achter hem klinkt de verwijtende stem van Nieman. Zullen wy het boeltje verkoopen, mr. Wenger, ook de motoren? Voorloopig nog niet. beste man. zegt Hans, ik moet er nog even over denken. Hy vindt Quito in zyn wagen, waar hij voor den spiegel zijn leeren vest aantrekt. Hy is blijkbaar gereed' voor de repetitie. De heldere zonneschyn valt in den wagen, door het geopende venster en door de deur weerklinkt het geloop en gepraat van de werkende menschen van het circus. Op het bleeke gezicht van Quito is een lachje. Ik zou u iets willen laten zien, mr. Wenger, omdat 't mogelijk is. dat ik uw circus spoedig ga verlaten. Hij haalt een telegram onder het glazen schaaltje tevoor- schyn. Zoo juist gekomen. Het is jammer, dat de besteller het geheele circus doorrende en mijn naam afriep. Ik houd niet van zooiets. Maar en fin. het is nu eenmaal gebeurd. Hans neemt het telegram. Quito, circus Ex celsior. De roode papaver zal weldra bloeien. De klok staat op vijf minuten voor middernacht. Als 't slaat, fladdert het papier. Alvarez gaat door jullie nacht. Voorzichtig. Patricia. Ik behoef u zeker miet uit te leggen wat deze Engelsche bomaanvallen. Het A.N.P. meldt d.d. 9 November uit Den Haag: In den afgeloopen nacht is weder een aantal aan vallen van Engelsche vliegers op een aantal plaatsen in ons land gepleegd. In het geheel zijn 15 woon huizen beschadigd. Ook zijn op verschillende plaat sen weer brandplaatjes gevonden. Personen hebben geen letsel gekregen. PLAATSVERVANGENDE INSPECTEURS VAN DE VOLKSGEZONDHEID. Volgens besluit van den secretaris-gene raal van het departement van sociale zaken zal het staatstoezicht op de volksgezondheid voortaan mede kunnen worden opgedragen aan plaatsvervangende inspecteurs van de volksge zondheid. Den volgenden morgen was Speur neus vroeg bij de hand. Direct ging hy weer naar Simpa en vertelde, dat hy nu meteen vertrok. Morgenavond, wanneer alle bendeleiders aanwezig zouden zyn, zou hy ook komen. Speurneus merkte direct op, dat de houding van Simpa niet zoo nederig meer was. Hij scheen brutaler uit zijn oogen te kijken. Een oogenblik daar na stonden beiden buitèn. Onder zyn jas vandaan haalde Simpa een brief en overhandigde dezen aan Speur neus. „Kyk eens, Mafta, deze is voor u. Ik kreeg hem vanmorgen vroeg per koerier gezonden met de mededeeling deze over 24 uur te openen." beeldspraak beteekent, mr Wenger. Men gelooft in Florales, dat de zaak weldra een omzwaai ten gunste van de patriotten zal nemen. De macht hebbers hebben afgedaan. Ons uur slaat. Dan zal ik hun, door middel van de documenten, den doodsteek toe kunnen brengen. Een hélder licht is in de oogen van Quito. De vreugde van een man, die de vrijheid van zyn geknecht volk ziet. En wie is Alvarez? Quito's gezicht verduistert. Een agent van de anderen. Een fanaticus, een man, voor wien elk middel goed is, een meester in vermommin gen. spreekt iedere taal en is handig, dit is Al varez. Hans kykt Quito opmerkzaam aan. En wat beteekent: „gaat door jullie nacht". Dat beteekent, dat Alvarez hier in het circus is. maar dat mijn vrienden niet weten onder welk masker hij zich hier bevindt. Hij is de man. die de aanslagen op mij en Juanita gepleegd heeft. Maar wie is hy? vraagt Hans. Quito trekt zyn wenkbrauwen samen. Hij kan ledereen zyn. Bill Bing of een der stalknechts of Higgens. de oude Nieman. iedereen. Hij kan als de Indische toovenaar rondgaan, wij weten het niet. Hans heft het hoofd op. Ik zal het heele cir cus doorzoeken, al moest ik het eigenhandig doen, zegt hy woedend. In Quito's oogen schemert een vonk. maar zy is snel gedoofd. Het heeft geen doel, directeur. De knaap zal gewaarschuwd worden of tot dras tische maatregelen worden aangezet, welke niet in ons belang kunnen zyn. Hans denkt na. Zooals u wilt mr. Quito. Ik dank u in ieder geval voor de mededeeling. Ik heb nog een verzoek aan u, mr. Wenger. Ik wilde na de voorstelling naar de stad om mijn vrienden een telegram te sturen. Wilt u mij uw wagen daarvoor leenen? Hy schynt mij veilig. Hans stemt toe. Hy zal voor u klaar staan mr. Quito. Zal ik u een chauffeur meegeven? De meesterschutter lacht, Ik zou geen vreem de voor my in de waagschaal willen stellen, ik ryd zelf. In orde. zegt Hans. De uren vergaan en Hans Wenger heeft de Seller pe taal van de Ja panache pers tegen Ned.-Indië. TOKIO. 9 November. (D.N.B.) In verband met ie handelsbesprekingen tusschen Japan en Neder- landsch-ïndië verwijt de „Asahi Sjimboen" aan de autoriteiten van Ned. Indië, dat zij een tactiek vol gen van op de lange baan schuiven. Sinds een half jaar en pas dezer dagen nog hebben de autoriteiten van Ned. Indië verzekerd de onderhandelingen met Japan te willen voortzetten. Deze verklaringen ijn in strijd met de feiten. Japan moet daarom drastische maatregelen nemen. De „Tokio Nitsji-Nitsji" schrijft, dat Japan ge noodzaakt zal zijn de wapens te laten spreken, wanneer Ned. Indië aan zijn pro-Engelsche en pro-Amerikaansche houding blijft vasthouden en met Japan een koehandel probeert te drijven om de onderhandelingen te rekken. De Japansche re geering, zoo meent het blad, moet zoo noodig niet aarzelen tot den -<ianval over te gaan. De „Nitsji-Nitsji Sjimboen" verklaart in een hoofdartikel, dat het Japans uileindelijk doel is, de onderdrukte volken in Oost-Azië te bevrijden van het juk van het blanke ras. Het blad waarschuwt Nederlandsch-Indië tegen het aannemen van een ..arrogante houding" tegenover Japan. Het citeert een radiotoespraak van een vooraanstaand lid der Nederlandsch-Tndische regeering, Rïtman, waarin deze verklaarde, dat Indië zich bij het Japansche streven naar het tot stand brengen van een ge- meenschappelijken welstand in Oost-Azië als bui tenstaander beschouwt. Wanneer de Nederlandsch- Indische autoriteiten, aldus vervolgt het blad zich tegen den nieuwen toestand in Oost-Azië kee- ren en een houding aannemen, die berust op de oude orde van een veroveraar, moeten zij een dienovereenkomstige en plotselinge reactie ver wachten. De Japansche minister van handel, die tevens leider van de Japansche handelsdelegatie te Bata- \ia is. heeft in een interview verklaard dat een volledige samenwerking tusschen Japan en Neder- landsch-Indië niet alleen gewenscht, maar onver mijdelijk is, daar de officieele instanties in dit rijke Nederlandsche gebied beseffen, dat zij Japan de hand moeten reiken om haar regeering te kunnen handhaven. Door den oorlog is Europa als afzetge bied voor Indische producten gesloten, en daarom moeten staal, nikkel en landbouwproducten aan Japan verkocht worden. De Nederlanders zijn zich bewust van het belang van nauwere betrekkingen met Japan. Ned.-Iiiflië beperkt den uitvoer van tin en rubber. TOKIO. 9 Nov. (DNB) De autoriteiten van Ne- rierlandsch Indië hebben, naar het blad „Tokio Asahi Sjimboen" uit Batavia meldt, besloten tot een beperking in den uitvoer van tin en rubber. Deze maatregel wordt daarmede verklaard, dat de uitvoer van beide grondstoffen naar Japan, Mand- sjoekwo en China den laatsten tijd sterk was toe genomen. 129 ■O} Verwonderd dankte Speurneus Simpa voor dezen brief en stak hem weg in zijn jas. Daarna nam hij af scheid en stapte op weg. Hy had echter nog geen vijf minuten geloo- pen, of daar hoorde hy, dat hy aan geroepen werd door twee jonge men schen. De een was -heel lang en de andere heel klein. De kleinste, een aardig Chineesch jongetje, kwam vlug naar hem toe. handen vol. Brouwers' verdwijning heeft toch een plaats ledig gelaten. Vader Wenger, die anders veel uit de handen van zijn zoon overnam, moet nu by de kassa zitten. Het loopt reeds naar twee uur. Hans komt juist uit den olifantenstal waar hy heeft geholpen om het olifantenwyfje Katinka een emmer medicyn tegen buikpijn te geven. Geen gemakkelijk baantje bij zulk een omvangrijke en lastige patiënte. Daar' staat plotseling Juanita voor hem. Helpt u toch mr Wenger. fluistert zij. Ik ben zoo ongerust over Quito, hij is altyd nog niet terug! Hans aarzelt een oogenblik. Weet Juanita wel waarom 't hier gaat? Is zy ingewyd of heeft Quito tegenover zijn partnerin gezwegen. Maar haar angst toont duidelyk aan. dat zij op de hoogte is van het gevaar, dat Quito bedreigt. Ik hield het in de eenzaamheid van den wagen niet meer uit! Kunt u hem niet laten zoeken, mr. Wenger. Als hem maar niets over komen is Zij maakt den zin niet af, maar het is geen klaagtoon. Hans hoort verbaasd de dreiging in haar stem en opnieuw moet hy erkennen, dat hij niet alle zyden van dit meisje kent. Komt u mee, miss Juanita, wij zullen eens telefoneeren. Als er iets met mr. Quito gebeurd is, moet men het toch in de stad weten. Zij gaan naar den cassawagen waar de telefoon staat. Maar daar komt reeds de bekende grijze wagen aangestormd. De uniformen van politie worden in den wagen zichtbaar. Hij leeft roept Juanita luid en de tranen rollen over haar wangen. Zy snelt naar den wagen. Hans is naast haar. Ja. dat is Quito, die daar bleeker dan gewoonlyk moeilyk uit den wagen stapt. Zijn rechterarm is in verband. Met een smartelyk lachje wyst hij de vragen van Juanita en van Hans af. Maar reeds verdrin gen de nieuwsgierigen uit het circus zich om hem heen. Het is niets, zegt Quito met verheffing van stem. een klein ongeval, ik had bijna uw wagen in puin gereden, directeur. Hij glimlacht vriendelijk tegen de politieman nen. Deze heeren van de motorbrigade waren zoo vriendeiyk my op te rapen en in een zieien- De behandeling der Duitschers in Ned.-Indië. Een aantal vrouwen losgelaten. Het A.N.P. meldt: Officieel wordt ons mede gedeeld, dat de in Nederlandsch-Indië op 10 Mei geïnterneerde Duitsche vrouwen en kinderen uit de interneering zijn ontslagen. Van Duitsche zijde heeft men dientengevolge de als represaille geïnterneerde Nederlandsche vrou wen vrijgelaten. Naar men weet, waren bij de laatste interneerin- gen geen vrouwen gearresteerd. Wel zijn tijdens, den oorlog op Duitsch gebied een aantal Nederland sche vrouwen geïnterneerd, die thans dus vrijgelaten zijn. Van Duitsche zijde hoopt men daarin een symptoom te kunnen zien van een algemeene ver andering van de houding van de Nederlandsch- Indische regeering. Men staat aan Duitsche zijde op 't standpunt, dat de represailles tegen Nederlanders die intusschen met zoo weinig mogelijk hardheid worden uitgevoerd, zullen duren, totdat in Ne derlandsch-Indië ook ten opzichte van de mannelijke geïnterneerden aan de Duitsche wenschen zal zijn tegemoet gekomen. De inrichting der Duitsche Justitie. 's GRAVENHAGE, 9 November. Het A.N.P. meldt: Bij de beoordeeling van de zittingen van het Landesgerieht is het misverstand gerezen, dat het Landesgericht op één lijn zou staan met de Duit sche krijgsraden. Het Duitsche Landesgericht en het Obergericht (de beroepsinstantie) zijn civiele gerechten (zie verordening 52 van 1940). Beide ge rechten hebben hun zetel te 's Gravenhage, Lange Vijverberg, en berechten de misdrijven en overtre dingen. door Duitschers gepleegd, of tegen het Duit sche rijk of tegen Duitsche officieele personen ge richt. Ook plunderingen en roof tijdens verduiste ring en luchtalarm worden door deze gerechten berecht. FAILLISSEMENTEN. lOpgegeve.n door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf en Co. N.V. Amsterdam.) Uitgesproken: 7. Nov. W. J. C. Kohier, metaalbewerker, wo nende té Amsterdam, Lanseloetstraat 33-ni. R.C. Mr. J. Sprey, Cur. Mr. H. J. Loman, Vygen- dam 26. Amsterdam. 7 Nov.: C. G. Roest, handelaar in lederwaren, Arnhem, Oeverstraat 110. 87. R. C. Mr. H. R. de Zaayer, Cur. Mr. C. W. Dubbink, Stationsplein 18, Arnhem. 6 Nov. Chr. H. Konings, landbouwer, Demen, G. 34, gemeente Ravenstein. R. C. Mr. A. W. Kleinenhammans, Cur. Mr. L. Rutten, te den Bosch. 6. Nov. Jos Manders, behanger, Volkel G 107. R.C. Mr. A. W. Kleinenhammans, Cur. Mr. Emide van Zinnicq Bergmann, den Bosch. 6. Nov.: B. W. Spijkers, schilder, Boxtel, Markt 27 a. R.C. Mr. A. W. Kleinenhammans, Cur. Mr. E. Sassen den Bosch. 6. Nov. W. Cox, handelende o.d. naam Vleeschwarenfabriek „Cofra", Tolhuisstraat 50, Rotterdam. R. C. Mr. J. Overwater, Cur. Mr. H. de Bie Jr., Rotterdam 6. Nov.: J. G. Oskamp, smid, Rotterdam, Kromme Wiekstraat 17. R. C. Mr. J. Overwater, Cur. Mr. D. D. van Waardhuizen, Rotterdam. 6. Nov. M. J. Reedijk, Rotterdam, Caland- straat 2 a. R. C. Mr. J. Overwater. Cur. Jhr. Mr. W. L. Schorer, Rotterdam. Vernietigd door het Gerechtshof te Arn hem: 15 Oct. E. Kaufman, Nijmegen. Vernietigd: 24 Oct. Th. Cox, transportondernemer, Roer mond. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 5. Nov. P. Blankert, metselaar, Haarlemmer meer. 5. Nov. P. van Plas, schilder, IJmuiden. 6 Nov. G. W. van Hal, wonende te Utrecht. Gedeponeerde uitdeelingslijsten: 31 October. N.V. De Wyksche Bank, geves tigd te Wijk bij Duurstede. Geëindigd door het verbinderd worden der eenige uitdeelingslyst. Uitk. 5,919 pet. 1 Nov. A. Cohen, voorheen te Amsterdam, thans zonder bekende verblijfplaats. Idem. Uitk. 100 pet. 1. Nov. C. R. Holl, buiten gemeenschap van goederen gehuwde echtgenoote van H. A. Bosch, Amsterdam. Geëindigd door het verbinderd wor den der uitdeelingslyst. Uitk. nihil aan conc. crediteuren. 2 Nov. N.V. Maison Jépé, Amsterdam. Ge ëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslyst. .Uitk. 9,008 pet. 2 Nov. de N.V. „Noordzee-Express, gevestigd te IJmuiden, gemeente Velsen. Idem. Uitk. nihil aan conc. creriteuren. 3. Nov. J. J. M. Beijnes, koopman in automo bielen, destijds wonende te Heemstede. Geëin digd door het verbindend worden der 2e, te vens slotuitdeelingslijst. Uitk. 2,2954 pet. 4 Nov. A. M. Theysen, Amsterdam. Geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdee lingslyst. Uitk. 71,3999 pet. 4 Nov. J. van der Putten, aannemer, Haarlem. Idem. Uitk. 2,17 pet. 4 Nov. De Stichting Nederlandsche Hand werk Sigaren Industrie, gevestigd te Utrecht. Idem. Uitk. 8.5 pet. huis te brengen. Maar ik wilde toch liever naar het circus terug. Hij gaat door de menigte samen met Hans en Juanita naar zyn wagen. Als de deur achter hem gesloten is, zinkt hy kreunend op de kleine sofa. Het beheerschte lachje valt als een masker van zyn gezicht. Juanita. lieveling, als je mij een pleizier wilt doen, haal dan 'n syphon ijswater uit de can- tine. wil je? Ik heb een brandende dorst. Als Juanita weg is. kykt Quito Hans beteeke- nisvol aan. koorts flikkert in zijn oogen. Het was toch 'n schot, directeur, zegt hij grimmig. zoo ziet u. dat een vos ook wel eens een fout maakt. Inplaats van het telegram mee te nemen, laat ik het hier liggen. Toen ik met Juanita van de repetitie kwam, was het weg. Alvarez is flink. Hij heeft waarschijnlijk mijn geheelen wagen doorzocht naar de documenten, maar dan kan hij lang zoeken, die kan men slechts van mijn lijk wegnemen. Quito haalt moeilijk adem, waarschynlijk heeft hy koorts. Spreekt u niet. Quito, maant Hans, het is misschien het beste, dat u dadelyk gaat rusten. De gezonde hand van den meesterschutter weert af. Neen. ik wil u alles zeggen, voordat Juanita komt. De kerel heeft misschien gedacht, dat ik de documenten wil verzenden. Onderweg heeft men op mij geschoten. Maar mis. een gat in mijn arm. Een geluk, dat ik niet bewusteloos werd. want dan had de kerel met mij afzerekend. Ik kon den wagen nog tot stilstand brengen en toen kwamen de motoragenten Zij lieten zich overtuigen, dat de zaak anders was. Hij hoopte, dat de arm weder zou genezen, maar voorloopig is het nummer Quito van het programma ver dwenen. De laatste woorden waren bijna onver staanbaar. Quito valt terug Hans legt hem zorg vuldig neer en dan keert Juanita terug. Ja, het nummer is van het circusprogramma. Een nieuwe slag voor het circus Dat zegt ook de oude Wen ger als hy 's avonds met Hans naar het werk van Bubo en Dorothy Keele staat te kyken. .(Wordt vervolgd).,

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6