Neville Chamberlain overleden. MAANDAG II NOVEMBER 1940 H A A R L E M'S D A G B E X O 5 STOCKHOLM, 10 November (D.N.B.) Naar Reuter meldt is Neville Chamberlain gis teravond in zijn landhuis in den leeftijd van 71 jaar overleden. Arthur Neville Chamberlain werd op 18 Maart 1369 als tweede zoon van Joseph Chamberlain en broeder van den overleden Austen Chamberlain geboren. Hij groeide op in Birmingham, waar hij het Rugs- and Mason-College bezocht. Na zeven jaar in een commercieele functie op de Bahama- eilanden te hebben gewerkt kreeg hij een functie in het stedelijk bestuur van Birmingham, waar hij in 1915 tot burgemeester wei'd gekozen. In December 1916 werd Chamberlain door Lloyd George benoemd tot directeur van de National Service. In 1917 trad hij uit deze functie. In 1918 werd hij gekozen tot lid van het parlement. Reeds in 1922 werd hij post master-general en een jaar later minister van ge zondheid. Nadat de conservatieven in November 1924 de regeering overgenomen hadden, werd hij wederom belast met de leiding van het ministerie van gezondheid. Met het kabinet-Baldwin trad hij in 1929 af. In de kabinetten der nationale samen werking werd Chamberlain eerst minister van wel vaart en later kanselier van de schatkist. Toen MacDonald aftrad en Baldwin zijn plaats innam, bleef Chamberlain aan financiën. Neville Chamberlain. (Foto archief H.. D.) Na het aftreden van Baldwin in 1937 nam hij de leiding der regeering op zich. Tevens werd hij voor zitter van de Conservatieve Partij. In 1933 werd tusschen zijn regeering en Italië de Britsch-Ita- liaansche Paasch-overeenkomst gesloten, die echter in den aanvang zonder effect bleef. In verband met het Sudeten Duitsch probleem bracht Chamberlain Duitschland drie bezoeken, n.l. de twee bezoeken aan München en het bezoek aan Godesberg. Bij zijn laatste bezoek aan München kwam de gemeenschap pelijke verklaring van Chamberlain en Hitier tot stand betreffende een accoord van vrede en vriend schap tusschen de beide landen. Toen Chamberlain in Februari 1939 sprak van een absolute solidariteit tusschen Frankrijk en Groot-Brittannie kwam steeds meer de vooi geno men omsingeling van het Duitsche rijk aan den dag. Een vreedzame overeenstemming tusschen Berlijn en Warschau werd door een garantiebelofte van Engeland aan Polen onmogelijk gemaakt. Toen Duitschland, uitgedaagd door de Polen, overging tot verdediging van zijn rechten, verklaarde de regee ring van Chamberlain Duitschland den oorlog op grond van deze garantiebelofte. Eenigen tijd na de Engelsche nederlaag in Noorwegen trad Cham berlain af als min.-president. In deze funciie werd hij opgevolgd door Churchill. Chamberlain werd toen benoemd tot voorzitter van den Kroonraad. Churchill bespreekt den oorlogs toestand. Rede op den jaarlijkschen maaltijd in Mansion House. LONDEN, 9 November. Op den jaarlijkschen maaltijd, die door den Lord-Mayor van Londen in Mansion House werd gegeven, heeft de Britsche minister-president, Churchill, een rede gehouden, waarin hij o.a. zeide dat Engeland erin geslaagd is aen nood .waartegenover het zich eënige maanden geleden nog geplaatst zag, - te overwinnen. Het is thans zes. maanden geleden aldus Churchill dat de koning en het parlement mij met de regee ring belast hebben. Het is een groot voordeel voor ons, dat wij geen beloften of optimistische voor spellingen gedaan hebben, omdat een geheele reeks van de treurigste onaangenaamheden, aanvallen verschrikkelijke gevaren over ons gekomen is. Wij zijn aan groote rampen blootgesteld geweest. Wij hebben catastrofen beleefd en tot nu toe de gevaren overwonnen. Maar het blijft een feit dat wij thans moeten toonen dat wij een groeiende kracht en een onbuigzamen wil tot overwinnen bezitten. Het En gelsche volk wil dezen oorlog doorstaan. Engeland zal de beloften, die het den landen heeft gegeven waarmede het verbonden is of geweest is, houden. Nadat hij nog over de hulp van overzee had ge sproken, zeide Churchill dat Engeland tot dusver niet tot het offensief is overgegaan, omdat het nog niet voldoende munitie heeft kunnen produceeren. Men mag niet vergeten dat de Engelsche wapen fabrieken thans pas met haar arbeid begonnen zijn. De vijand tracht thans ook door aanvallen Engeland af te snijden van zijn overzeeschen aanvoer, die van zoo groote beteekenis is voor de voortzetting van den oorlog. Engeland moet er dus op bedacht zijn de heerschappij te blijven behouden. An het slot van zijn rede hield Churchill zich met Griekenland bezig. Engeland zal, aldus beloofde hij, in weerwil van alle dingen en alle bezorgdheid en van alle doodelijke gevaren niet nalaten zijn best te doen om de Grieken te helpen. (D.N.B.) „verplichtingen" jegens Europa en de Europeesche landen, aldus ce ..Deutsche Diplomatisch-Po- litische Korrespondenz" in een beschouwing over de rede van Churchill. Wal Engeland onder deze „verplichtingen" verstaat omschrijft de Diplo met er op te wijzer, dat Londen reeds lang vóór het ingrijpen van Italië een bezetting van Grieksche steunpunten door Britsche strijdkrachten eischte en Griekenland als legitiem steunpunt van Engeland in zijn strijd in.de Middellandsche Zee beschouwt. Onmiddellijk na het uitbreken van het Grieksche conflict door Engeland's schuld heeft me* uit Lon den ergerlijke en begeerige blikken geworpen op de Iersche steunpunten. Toen Ierland bij morde van zijn minister-president zich er tegen kantte tot slachtoffer te worden gemaakt van de Engelsche oorlogs-uitbreidingspolitiek zoo gaat de „Diplo" verder kreeg het het-brutale en cynische ant woord, dat dit land, welks volk in de vorige eeuw door het optreden der Britten bijna ten ondergarug gedoemd was, juist het leven te danken heeft aan de Engelsche scheepvaart. Afgevaardigden van alle partijen verklaarden dat maatregelen genomen moeten worden om het gebruiksrecht van de Ier sche havens te behouden. „Tegenover Frankrijk", aldus de „Diplo" verder, „is Engeland reeds weer tot daden overgegaan. De aanval, die ditmaal gericht is op de stad Libreville in Fransch West-Afrika, werd wederom opgedragen aan den vaderlandloozen De Gaulle, die vroeger eens beweerd heeft dat hij nooit het vuur wilde openen op Fransche broeders. Engeland gaat hier, zooals reeds zoo vaak in zijn geschiedenis, over tot den truc om rebellen vooruit te zenden tegen voor malige vrienden, met de bedoeling om dan zelf als lachende derde den buit te behouden. Samenvattend schrijft de „Korrespondenz": „Engeland heeft het inderdaad klaargespeeld zich door zijn onverzadiglijke heerschzucht tot den vijand te maken van alle Europeesche volken. Het was en is Engeland's historisch doel met behulp van al de steunpunten, die het in den loop der eeuwen met geweld en list aan zich getrokken heeft, een controle over Europa ter hand te ne men, die het mogelijk maakte om alle naties van het vasteland door hermetische'afsnoering op de knieën te brengen. Het ziet daarbij niet af van de methode om Europeanen tegen Europeanen te la ten strijden en te laten doodbloeden. Er bestaat geen compromis tusschen den kortelings weer aan den dag getreden Britschen wil om' een dwaniglheer- schappij op te richten ten koste van Europa en zijn volken, en de vastberadenheid van de door de spil- mogendheden geleide naties om nooit weer aan machten, die vreemd zijn aan de ruimte,-de moge lijkheid te geven Europa te splitsen om het in poli tieke en materieele afhankelijkheid te brengen. Hoe langer,, wanhopiger en hopeloozer Engeland dezen strijd voert, des te meer laat het het masker vallen, waal-mede het zijn meedoogenloos egoïsme verbloemt, des te laaghartiger en meedoogen-loozer worden de methodes, waarvan het zich bedient bij zijn oorlogvoering. De afrekening zal met dat alles rekening moeten houden". Italiaansch legerbericht van Zaterdag: De strijd in Griekenland. Italiaansche versterkingen aan de Kalamas. Slachtoffers bij Engelsche lucht aanvallen op Italiaansche steden. ERGENS IN ITALIë, 9 November (Stefani) In zijn weermachtsbericht no. 155 maakt het Italiaan sche hoofdkwartier hét volgende bekend: „In Epirus (Griekenland), versterken onze een beden de bruggehoofden over de rivier Kalamas. Tijdens verkenningsvluchten in het centrale deel van de Middellandsche Zee zijn onze vliegtuigen in gevecht geraakt met vijandelijke jagers en heb ben zij een vijandelijk toestel brandend neerge haald, terwijl twee andere machines ernstig be schadigd werden. In Noord-Afrika werden gemechaniseerde vij andelijke eenheden door onze vooruitgeschoven elementen op de vlucht gedreven. De vijandelijke luchtmacht bombardeerde Tobroek, waarbij eenpersoon gewond werd. Er werd lichte schade aangericht. Voorts werden wo ningen te Derna gebombardeerd, waar negen doo- den te betreuren vallen. Bovendien werden 26 per sonen gewond en werd er eenige materieele schade veroorzaakt. In Oost-Afrika werd een aanval van vijandelijke vliegtuigen afgeslagen en werd een Engelsch toe stel neergehaald. Gedurende een vij.andelijken aanval op Turijn vielen bommen nabij een kraaminrichting, het sa natorium St. Louis, het militaire ziekenhuis en een kazerne, waarbij eenige schade werd aangericht. Een persoon werd gedood. Zeven gewond. Een bom viel op een huis tusschen Moncalieri en Cam- biano .Er vallen negen dooden te betreuren. Ver scheidene personen werden gewond. Kleine bran den konden snel gebluscht worden. Een vijandelijke luchtaanval op Cagliari veroorzaakte geen slacht offers en geen schade". Uit Rome verneemt het D.N.B.: De nachtelijke aanvallen van Engelsche vliegers op de bevolking van Apulië en Piemont hebben in geheel Italië de «ootste verontwaardiging gewekt. De pers kondigt, zeer scherpe vergeldingsmaatregelen aan Stefani meldt dat de bladen een lijst publiceeren met de slachtoffers van de luchtaanvallen, die En gelsche vliegers in den afgeloopen nacht op Turijn en'Moncalieri gedaan hebben. Tot de tien dooden behooren twee oude lieden, een kind van zes jaar en drie vrouwen. Italiaansch legerbericht van Zondag: Britsche viootstrijdkrachten in de Middellandsche Zee aangevallen. ERGENS IN ITALIë, 10 November (Stefani) Hier volgt het 156ste Italiaansche weermachtsbe richt. „Schitterende verkenningen van onze cavalerie, die doorgedrongen is tot de rivier de Vuvos (aan het front in Epirus-Griekenland. Red.) en daarbij een vijandelijk kanon onbruikbaar gemaakt en wa penen buitgemaakt heeft. In het centrale deel der Middellandsche Zee vielen onze formaties bommenwerpers Engelsche viootstrijdkrachten aan, troffen met bommen van zwaar kaliber een slagschip en een vliegtuigmoe derschip en geraakten in strijd met vijandelijke vliegtuigen, waarvan zij er twee brandend neer schoten. Een derde is vermoedelijk neergeschoten. Een formatie jagers heeft een vijandelijk toestel van het type Blenheim neergeschoten. In Noord-Afrika hebben onze bommenwerpers krachtige acties gevoerd boven Qassaba, Maaten Bagoesj, El Daba en Foeka, waarbij talrijke bran den gesticht werden. Bovendien zijn de haven van Alexandrië en Port Said doeltreffend gebombar deerd. Al onze vliegtuigen zijn op hun bases terug gekeerd. De vijand heeft enkele bommen boven Derna laten vallen zonder schade aan te richten. Zooals in weermachtsbericht no. 153 aangekon digd, hebben zich in Oost-Afrika verbitterde ge vechten voltrokken in de zóne van Gallabat. Als gevolg van aanvallen van sterkere strijdkrachten had ons garnizoen van Gallabat zich na dapper verzet op Netemma moeten terugtrekken. Een tegenaanval, die een der volgende dagen uitgevoerd werd, slaagde niet door de onvoldoende getals sterkte der strijdkrachten. Gisteren heeft een nieuwe tegenaanval, uitgevoerd met inmiddels aan gekomen versterkingen, het geheele verzet van den vijand omvergeworpen. Gallabat is opnieuw in onze macht. Onze luchtmacht, die doeltreffend deelge nomen heeft aan de operaties door de vijandelijke detachementen met mitrailleurs en bommen te be stoken, heeft drie Engelsche pantserwagens in brand geschoten. Bovendien bombardeerde zij Gedaref en veroox-zaakte daar een groote'n brand. Tijdens een vijandelijken luchtaanval, die gis teren bij het aanbreken van den dag op Sardinië ondernomen werd, werden er in Jjet gebied van Cai'binia bommen geworpen, die' geen slachtoffers maakten of schade aanrichtten. Een vijandelijke luchtaanval in het gebied van Cremona heeft even min slachtoffers gemaakt of schade veroorzaakt Vanochtend trachtten vijandelijke vliegtuigen bo ven Napels te vliegen. Daar zij terstond door het luchtafweei-schut ontvangen werden, konden zij geeh bommen boven dë stad laten vallen. Enkele bommen vielen; tusschen Napels en^Pompeji. Een brandbom kwam bij Torre Annunziata neer, waar geen schade tëweeggefoi-acht of slachtoffers ge maakt werden". Duitsch legerbericht van Zaterdag: Bommen op Engelsche havens en vliegvelden. De vliegtuigactie tegen Britsche convooien. BERLIJN. 9 November (D.N.B.) Het opper bevel van de weermacht maakt bekend: „Formaties van Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben de vergeldingsvluchten naar Londen overdag en des nachts met succes voortgezet en Tanger, de stad der tegenstellingen, die in verband met de. sleutelpositie van de Middellandsche Zee in de internationale belangstelling staat. Naast de oude poort staan moderne gebouwen en auto's en ezelruiters stoffeeren het stadsbeeld. (Foto Weltbild.) DUITSCH COMMENTAAR. Het D.N.B. meldt: Onder opschriften als „Churchill vei-sus Chur chill, „Ghurchill laat het optimisme varen" etc. bespreekt de Duitsche pers de gisteren uitgespro ken rede van den Engelschen minister-president. Jn het bijzonder gaat zij daarbij in op de contradic ties, die in de rede aanwezig zijn en op verschillen de beweringen van Churchill. Zoo constateert tde ,Börsenzeitunig": wanneer Churchill eenmaal op gang is, praat hij door, zelfs wanneer hij gevaar loopt den tegenstander van zijn plutocratenheer- schappij nog meer stof te geven tot eerlijke kant- teekenlngen vol leedvermaak. Eigenlijk dicteert hij ons al deze kantteekeningen zelf. Men behoeft slechts eenvoudig citaat naast citaat te plaatsen uit zijn laatste redevoeringen om den lezers het kostelijke schouwspel te bieder van een in eigen netten trappelenden leugenaar, Het blad komt tot de slotsom: wat ons betreft, zou Churchill dagelijks een dergelijke „optimistische" rede kun nen uitspreken. Hij slaat zich immers toch maar zelf in het gelaat. Churchill heeft weer eens de verzekering gege ten dat Engeland niets heeft opgegeven van zijn EEN KUNSTIG WERK. "In de beroemde glasschildersbedrijven van het Sudetenland voorzien de vrouwen de prachtige kristallen vazen van karakteristieke versieringen, .(Foto Weltbild.). plaatsten tal van treffers in bedrijven en ha vencomplexen. De aanvallen strekten zich ook uit tot havens aan de oostkust van Engeland, waarbij vooral Great Yarmouth verscheidene zware treffers kreeg, alsmede tot vliegvelden in de graafschappen Norfolk en Yorkshire. Hier gelukte het hangars en schuilplaatsen in brand te schieten. Des nachts werden fabrieken in Birmingham en Coventry, alsmede haven- complexen in Liverpool met bommen bestookt. Men vernam talrijke ontploffingen. Formaties duikbommenwerpers van den ge- neraal-veldmaarschalk Kesselring deden weer aanvallen op schepen en convooien in het zeege bied voor de oostkust van het Britsche eiland en brachten den vijand zware verliezen toe. Daar bij werden, zooals reeds gemeld, en naar met stelligheid kan worden geconstateerd, zes koop- voordijschepen van bij elkaar 34.000 b.r.t. tot zinken gebracht en twee andere schepen van tezamen 7.000 b.r.t. naar met groote waar schijnlijkheid kan worden aangenomen, vernie tigd. Een kruiser van 10.000 b.r.t. werd door twee bommen zoo zwaar getroffen, dat hij als verloren moet worden beschouwd. Vijf koopvaar dijschepen kregen zware treffers, waarna branden en ontploffingen ontstonden. Een an dere kruiser van 10.000 b.r.t. en vier koop vaardijschepen werden beschadigd. In den Atlantischen Oceaan, ten westen van Ierland, brachten Duitsche- gevechtsvliegtui gen twee koopvaardijschepen van tezamen 9000 b.r.t. tot zinken. Aan de monding van de Theems vielen .torpedovliegtuigen de haven met kanonnen en machinegeweren aan. Voort gegaan werd met het leggen van mijnen voor Britsche havens. De vijand vloog in den nacht van 8 op 9 No vember naar het gebied van het Duitsche rijk en wierp een aantal bommen uit. Eenige treffers werden geplaatst in München, Stuttgart en eenige kleinere plaatsen van Württemberg. De aangerichte schade is gering. Bij de aanvallen op woonwijken werden huizen door dakbran den beschadigd en werden twee personen ge wond. Bij de luchtgevechten van gisteren verloor de vijand zeventien vliegtuigen. Een ander toe stel werd des nachts door luchtdoel-artillerie neergeschotert. Vier Duitsche toestellen worden vermist." De luchtaanval op München. Het D. N.B. meldt voorts: In den nacht van 8 op 9 November heeft de Britsche luchtmacht aanvallen op München gedaan. Ofschoon be langrijk meer vliegtuigen deelnamen aan deze aanvallen dan aan de vroegere vluchten naar Berlijn, had ook deze actie geen groot succes. Er is slechts een onbeteekenende schade aange richt. Militaire gevolgen had de aanval in het geheel niet. Men kan het daarop ook niet ge munt hebben, want de Britsche luchtmacht had klaarblijkelijk alleen het doel de feestelijke uren van het Duitsche volk in de hoofdstad der nationaal-socialistische beweging te versto ren, dat plan is overigens volkomen mislukt. Generaal Klébers stoffelijk over schot. Plechtige overbrenging van Straatsburg naar Kronenberg. Het D.N.B. verneemt uit Straatsburg, 9 November: De stoffelijke resten van Napoleon's generaal Kléber zijn met volledige militaire eer van het Karl Roos plein te Straatsburg overgebracht naar het militaire kerkhof te Kronenberg, waar het temidden van Fransche soldatengraven is bijgezet. Zes paarden trokken de affuit, waarop de katafalk rustte. Onder de tonen van een marsch en het eerbewijs van de eex-ewacht vo'lti-ok zich deze plechtigheid. De stoet trok onder dof trommelgeroffel naar het kerkhof, waar de kist in de groeve zonk, terwijl een koraal gespeeld werd. Bij de plechtige overbrenging, die een bewijs is van achting, die Duitschland voor de grootheid van dezen Franschen generaal heeft, waren vertegenwoordigers van de Duitsche weer macht en andere vooraanstaande Duitsche autori teiten aanwezig. FOTOGRAAF IN DEN DOP. De jeugd toont zich enthousiast voor het hanteeren van heit ingewikkeld apparaat, dat zooveel interessant» op de gevoelige plaat kan vastleggen. (Foto Weltbild.) Duitsch legerbericht van Zondag: Spoorwegverkeer in Engeland tengevolge van luchtaanvallen belemmerd. Engelsche duikboot tot zinken gebracht. BERLIJN, 10 November (D.N.B.) Het opper bevel van de weei-macht maakt bekend: „Onze formaties gevechtsvliegers hebben over dag en 's nachts de vergeldingsaanvallen op Londen voortgezet. Zij troffen weer talrijke voor den oorlog belangrijke bedrijven. Voorts bestookten onze ge vechtsvliegtuigen, dikwijls in stoutmoedige duik vlucht, wapenfabrieken en vliegvelden met bommen en brachten op verscheiden plaatsen hevige ontplof fingen teweeg. Op vei'scheiden punten werden verkeerswegen succesvol met bommen bestookt en het sooorweg- yerkeer belemmerd. Aan de zuidkust wai-en haven installaties, een troepenkamp en een electrische centrale het doel van den aanval onzer gevechts vliegers. 's Nachts werden behalve Londen weer Birmingham en Liverpool aangevallen. Op verschei den plaatsen werd brand veroorzaakt. Bij aanvallen op schepen gelukte het op 500 KM ten westen van Ierland een grooten koopvaardei van omstreeks 25.000 b.r.t. door verscheiden zware bommen te beschadigen. Op zee, ten oosten van Harwich, kreeg een vrachtboot van 3000 b.r.t., die in een sterk beveiligd convooi voer, zulke zware treffers dat beide flanken opengereten werden. Bij een aanval op een convooi elders beschadigden onze lichte gevechtsvliegtuigen nog een vrachtschip van 8000 b.r.t. door het wei-pen van bommen. Een Duitsch oorlogsschip heeft de Britsche duikboot H 49 tot zinken gebracht. De vijand heeft geen vluchten boven' Duitsch ge bied ondernomen. Een vijandelijk jachtvliegtuig werd in een luchtgevecht neergeschoten. Twee eigen vliegtuigen worden vermist. Het Stuka-eskader van luitenant-kolonel Hagen heeft sedert het begin van den oorlog 210.000 b.r.t vijandelijke seheepsruimte tot zinken gebracht en 306.500 b.r.t. zoo zwaar beschadigd en ten deele in brand geschoten dat op vernietiging van een derde dezer beschadigde seheepsruimte valt te reke nen. Aan vijandelijke oorlogsschepen werden dooi het eskader vernield een monitor, vier torpedojagers, drie lichtschepen. Beschadigd werden zes kruisers, een luchtafweerkruiser en tien torpedojagers". RADIOPROGRAMMA. DINSDAG 12 NOVEMBER 1940. HILVERSUM I. 415 M. AVRO-uitzending. 8.— Nieuwsberichten «A.N.P., gramofoonmuziek 8.30 Orgelspel. 8..50 Concertgebouw-orkest en solist (opn.) 10.Morgenwijding 10.15 Gramo- muziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroepox-kest (11.0011.20 Huishoudelijke wenken). 12.Gra mofoonmuziek. 12.45 Nieuws- en economische be richten A.N.P. 1.„Uw hond en de mijne", cause rie. 1.05 Avro-Amusementsorkest en soliste. 2. Cyclus „In den schijnwerper". 2.15 Viool en piano 2.40 Zang met pianobegeleiding. 3.AVRO—Mu sette-ensemble (opn.) 3.30 Gramofoonmuziek. 4. Omroeporkest en solist. 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten A.N.P. 5.30 Puszla-orkest. 6. Gramofoonmuziek. 6.25 „Het distributiersysteem en de bestemming van inkomen in oorlogstijd", cause rie. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek 7.007.15 Vragen van den dag en nieuwsberichten A.N.P. en sluiting. HILVERSUM II 301.5 M KRO-uitzending. 8.— Nieuwsberichten A.N.P. 8.15 W(j beginnen den dag. 8.30 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdien stige causerie. 12.Gramofoonmuziek. 12.15 Frans Wouters en zijn Caliente-orkest. (12.451.00 Nieuws- en economische berichten A.N.P. 1.00 1.45 Gramofoonmuziek) 1.45 Gramofoonmuziek 2-Vrouwenuur. 3.K.R.O.-symphonie-orkest. (3.454.00 Gramofoonmuziek). 4.40 Cyclus „Wij °n onze tijd". 5.00 VPRO: Jeugduitzending 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten A. N. P. ^-30 Gramofoonmuziek. 6.Zang met pianobege leiding. 6.15 KRO-sympnonie-orkest en solist. 6.— Zang met pianobegeleiding. 6.15 KRO-symphonje- orkest en solist, 6.45 Gramofoonmuziek. 7.007.15 Vragen van den dag en nieuwsberichten A.N.P. en sluiting. KOOTWIJK 1875 M. N.C.R.V.-uitzending. 7.— Berichten (Duitsch). 7.15 Gramöfoonmuziek (7.307.45 Berichten Engelsch) 8.Nieuwsberich ten A.N.P,. 8.10 Schriftlezing en Meditatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.35 Gramofoonmuziek. (9.00—9,15 Berichten Duitsch). 10.— Amsterdamsch salonorkest en gramofoonmuziek. 11.30 Berichten (Engelsch). 11.45 Gramofoonmuziek (12.0012.15 Berichten). 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Nieuws- en economische berichten A.N.P. 1.— Zang met piano begeleiding en gramofoonmuziek. 1.30 Be richten (Engelsch) 1.45 Gramofoonmuziek. (2.00— 2.15 Berichten Duitsch. 2.30—2.45 en 3.30—3.45 Berichten (Engelsch). 4.25 Cello, piano en gramo foonmuziek. 5.— Berichten (Duitsch). 5.15 Nieuws- economische- en beursberichten A.N.P. 5.30 RVU: Cyclus „Hoofdstukken uit de geschiedenis van den lach". 6.— Gramofoonmuziek (6.30—6.45 Berichten Engelsch). 7.007.15 Vragen van den dag en nieuws V,nvir-Vttor. A KT TD

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7