Sp&ct e*t MedMjdm JeiemsteUend LTl.O. m resultaat van Mijn kijk op het spel Een Haarlemsch bokssucces en het boksverbod Tennisballen. Klinkende overwinning van Haarlem VOETBALUITSLAGEN VAN DEN N. V. B: IJmuider kracht V.S.V. stelt niet teleur Stormvogels dooft kampioenaspiraties MX AND A G 11 NOVEMBER T94Ö H A A E E E SI'S D A" "G B E A D' Wedstrijd zonder doelpunten Ook niet H.V.C. wist te vinden het net Onmachtige uaoihaeden E.D.O. liet zich gisteren de kans ontglippen om voorloopig met H.V.C. af te r.ekenen. De mogelijk heid daarvoor heeft wel bestaan, maar de E.D.O.- voorhoede besliste hier anders over. Hoe deze voor hoede het klaar speelde om enkele wel zeer fraaie scoringkansen hopeloos te missen is een volkomen raadsel. Temeer omdat de E.D.O.-aanvallers vaak zeer goed werk deden. De bal kwam meestal vlot voor het H.V.C.-doel, doch het beslissende schot ontbrak dan of ging naast. Van het vijftal was Henstra de zwakste. Zijn spel had een remmenden invloed.en hij miste enkele kansen. Van de overige vier was Hellingman zeer actief, doch allesbehalve productief. Spek en Nolet op de vleugels stichtten nogal eens verwarring in de H.V.C.-verdediging. Tal van hun voorzetten noopten den uitstekenden H.V.C.-keeper tot groote activiteit. Nolet had met zijn schoten geen succes. Eenmaal deed hij het wel zeer slecht door een zeer fraaie kans voorbij te laten gaan. E.D.O. had aan de Amersfoorters geduchte tegen standers. De gasten beschikten over een goede ploeg die voor rust in staat was het tempo aan te geven. Vooral achterhoede en middenlinie maak ten een goeden indruk. Degetne die dit wel het meest gemerkt zal hebben was Schijvenaar. De E.D.O.-spil trad niet zoo op den voorgrond als in andere wedstrijden. Door minder zuivere passes naar de voorhoede, had zijn spel niet zoo'n nuttig effect. Dat hij op het middenveld toch een voor name rol vervulde, stempelt zijn kwaliteiten. Hij had een grooten steun aan den zwoegenden J. Schildwacht. Oomen Jr. en P. Schildwacht kweten zich raar behooren van hun taak, hoewel ze het verre van gemakkelijk hadden. Toen vooral voor rust H.V.C. sterk kwam opzet ten, moesten Zandstra en v. d. Sluys al hun kwali teiten ten toon spreiden. Ze zetten de H.V.C.voor- hoede leelijk den voet dwars, waarbij naar voren kwam dat aanvoerder Zandstra dit werk uitste kend verstond. Goed getëld twee keer was het E D.O.-doel in ernstig gevaar. Het was echter een lust om te zien hoe fraai Wille den HV.C.'ers deze kansen ont nam. Dat was inderdaad de E.D.O.-doelman op zijn best. Tot aan het einde was er volop spanning. Na de rust had E.D.O. een meestal flinke meerderheid gedemonstreerd. Maar hoe het ook geprobeerd werd, steeds zonder resultaat. Zoo bleef de stand 00, hetgeen wel iets te gunstig was voor H.V.C. E.D.O.-H.V.C: (0-0) Het 00 resultaat beteekent een pluim voor beide doelverdedigers en de twee rechts-achter- spelers Zandstra en Van der Pol. Het beteekent voorts een klap in het aangezicht van Aeolus, die den geheelen middag op een van zijn hoogste ver snellingen bleef blazen, dooh deze voor de aanval lers bedoelde vriendelijkheid volkomen genegeerd zag. Niet één der tien voorwaartsen en de half backs overigens evenmin zag kans de techniek van het schieten aan te passen aan de vereischten van de weersomstandigheden, dat wil dus zeggen, dat geen van hen begrip had voor het feit, dat een met de wreef van den voet geschopten bal laag blijft en derhalve weinig of niet door den wind uit de gewenschte richting kan worden gebracht. Doch ook al prefereert men het leder door de 'lucht te spelen een voorkeur, die bij zeer vele voetballers in ons land ten onrechte ingeworteld is dam mag men toch vooral niet vergeten daarbij logisch te denken. De gedachte' 'ang moet dan aldus zijn: trap ik, met den sterken wind in den rug. den bal te hard en kom ik met mijn lichaam op het mo ment van trappen niet voldoende over den bal heen, waarbij het andere been minstens naast, doch liever iets schuin vóór het leder wordt geplaatst, dan kan het niet anders, of de bal wordt „ge schept", zijn toch al te hooge aanvangssnelheid wordt door den wind gedurende den boog door de lucht sterk vergroot en het eenige resultaat is, dat de toeschouwers achter het vijandelijk doel telken male op jacht kunnen gaan om het „bruine mon ster" terug te bezorgen. Het zou echter verkeerd zijn de meening te doen post, vatten, dat men met den wind als bondgenoot door een hoog schot geen succes zou kunnen boe ken. Dat kan zeer zeker wel, mits de bal, onder het midden geraakt, veel zachter wordt geschoten dan wanneer het windstil zou zijn. Het leder krijgt dan een bepaalde hoogte enjuist door de geringe kracht van het schot krijgt de wind gelegenheid daarop in dalende lijn invloed uit te oefenen met het ge volg, dat de berekeningen van den doelman dikwijls falen en de bal met onverwacht grooter wordende snelheid juist onder de lat komt aanzeilen. Deze „grauwe theorie" lijkt heel moeilijk, maar met eenige oefening is de practijk dat geenszins, mits men ziin hoofd gebruikt en kijkt, voordat men schiet. In dat geval zouden er meerdere doelpun ten van uit het middenveld kunnen worden ge maakt en dan ook zou men met recht kunnen zeg gen. dat een elftal het voordeel van den wind ge noot. Irtusschen hebben de keepers Wille en Brits kunnen bewijzen, dat zij uit het goede hout ge sneden zijn en het mag als een bijzondere eer voor den Amersfoortschen doelman gelden, dat hij zijn „internationale' collega in dezen wedstrijd over trof. Dat viel het meest op in het wegwerken van den bal, maar in alle overige onderdeelen van zijn taak bleek hij een meester. Er waren, zooals reeds terloops gezegd, nog twee andere uitblinkers, te weten Zandstra en Van der Pol; de E.D.O.-aan voerder speelt gemakkelijker en vooral ziin op stellen maakt hem dit mogelijk, doch de H.V.C.'er toonde zich een even onverzettelijk als effectief verdediger, die veel tot het succes van zijn ploeg heeft bijgedragen. Want dat het gelijke spel, gezien de aard van den wedstrijd en de stand van de ranglijst, voor de be zoekers een succes was, daaraan kan niet worden getwijfeld. Zij hebben gezwoegd van begin tot het einde en het merkwaardige was. dat ofschoon de spelers der thuisclub technisch stuk voor stuk be drevener waren, het roodzwarte elftal even hard moest zwoegen om zich te handhaven. Merkwaar dig ook, omdat rechtsbuiten Spek. daartoe in staat gesteld door goed aangeven van J. Schildwacht, den bal na de rust keer op keer voor doel zette, maar meestal juist te hoog om den anderen voor waartsen een kans op een rechtstreekschen koobal óf schot te bieden. Nolet wilde het te grondig doen en miste enkele goed vrij gemaakte ballen door veel te hard schieten, doch gelukkig voor de thuis club bezondigde de middenvoor der tegenpartij zich aan dezelfde fout. Reeds meermalen is er in deze rubriek op gewe zen. dat technisdhe vaardigheid alleen geen over winningen brengt. Afgezien van het gemis aan schotvaai-digheid bleek dat ook ditmaal en wel door het hooge tempo, dat door H.V.C. werd aangegeven en volgehouden. Volmaakte techniek en een tempo, dat dat der tegenpartij overtreft, gaan in amateur voetbal slechts zelden samen, althans in ons land, en men heeft de waarheid van deze bewering aan nederlagen van Ajax en Feijenoord in hun besten tijd tegen minder geacheveerde, doch sneller spe lende teams kunnen toetsen. Wanneer ik hier dus E.D.O. met deze twee ver maarde clubs vergelijk, dan is dat een compliment waaraan echter noblesse oblige ook conse quenties zijn verbonden. Het zij derhalve aan de roodzwarten overgelaten, deze consequenties in tempo, tactisch inzicht der voorwaartsen en het aankweeken van schotvaardigheid te trekken. Door het snelle spel der tegenpartij had Schij venaar, die mij ditmaal niet in topvorm leek, zon der dat men nu bepaald van een „off-day" kon spreken, het hard te verduren en zijn mindere ef fectiviteit drukte zjjn stempel op de geheele ploeg. E.D.O. zal zich ongetwijfeld van een betere, althans productievere zijde in de komende wedstrijden laten zien, maar in verband met deze laatste voor waarde lijkt mij de vraag gewettigd, of Henstra, die in deze match zeer zwak speelde, wel de aan gewezen middenvoor is. Tenslotte een woord van hulde aan dan scheids rechter van Nunen, die dezen lang niet gemakke- lijken wedstrijd uitstekend in de hand hield. CRITICUS. E Haarlemsche amateurbokser Hessels van de boksclub „De Ring", kampioen vlieggewicht van Nederlmid heeft, in Amster dam een mooi succes behaald door van den vedergewicht Dieperink te winnen. Voor niet ingewijden in de edele kunst der zelfverdedi ging zij hierbij vermeld, dat vedergewicht twee klassen zwaarder is dan vlieggewicht. Deze Haarlemsche zege vestigt meteen weer eens de aandacht op een oude grief, die vele bokssportliefhebbers sedert lange jaren koesteren: waarom mogen er in Haarlem geen bokswedstrijden worden gehouden? Weliswaar schaart het Haarlemsche gemeen tebestuur zich door het boksverbod aan de zijde van bijkans alle Nederlandsche ge meenten Rotterdam en Amsterdam ten deele voor de amateurs loffelijk uitgezon derd doch het behoeft wel geen betoog dat een normale ontwikkeling van de boks- sport op die manier niet alleen geremd maar bijna geheel belemmerd wordt. Ook wij zijn geen voorstanders van boksexcessen. Wij vinden het zelfs maar matig, dat boksers uit verschillende gewichtsklassen elkaar bekam pen en ofschoon we Hessels zijn overwinning van harte gunnen hopen we dat hij zich voor taan tot het vlieggewicht zal bepalen. Dat neemt echter niet weg, dat de bokssport zelf een dergelijke behandeling zeker niet ver dient. Conservatisme en onwetendheid zijn meest al de bases van deze boksverboden, die spoe dig dienen te verdwijnen. Voor het sportbe- lang zullen wel meer conservatieve opvattin gen moeten wijken. (Een Nederlander heeft een appa raat geconstrueerd om overjarige en gebruikte tennisballen weer op de goede spanning te brengen.) Wanneer de tennisballen zeldzaam worden, En het lijkt wel, dat daar een kans op is, Dan rijst een vraagstuk van voorname orde, Dan loopt het op de tennisbanen mis. Nu heeft een slimmerik iets uitgevonden, Hij pompt de oude ballen weder op En zoo behoedt hij tennisclubs en -bonden In het verschiet wel voor den ergsten strop. Dan zal de bal nog wel versleten blijken, Maar dat 's niet erg, dat went tenslotte wel, Een kniesoor, die op zoo'n detail gaat kijken, Hoofdzaak is spanning ir den bal en 't spel. En nu ik toch van hoofdzaak komt te spreken: Wat is de hoofdzaak in de tennissport? Dan is een ding dat dikwijls wordt bekeken, Als wetenschap haast uitgeknobeld wordt, De een beweert: dat is de stijl van spelen, Veel meer dan lichaamskracht en dan techniek, De ander, die dit niet geheel kan deelen, Zegt: neen, de hoofdzaak, dat is de tactiek. Een derde zegt: nou ja, dat 's alles noodig, Maar veel meer nog wedstrijdtemperament, De fraaiste stijl is vrijwel overbodig, Wanneer je daar toch van verstoken bent. Men is het eens, nooit is de hoofdzaak winnen, En racket, baan en net zijn het ook niet, Je kimt veel met een koekepan beginnen, Of, nog iets meer in stijl, met een vergiet. Maar of je er nu wat over wilt spotten. Of ernstig theorie er over lucht, Eén wezenlijke hoofdzaak blijft tenslotte, Al is die dan voor 't grootste deel maar lucht. Eén groote waarheid overtreft ze allen, Dat blijkt nu weer eens goed in dit geval, Nu er tekort dreigt in den voorraad ballen, De hoofdzaak van het tennis is de bal. P. GASUS. Ajax op eigen veld met 4-1 geslagen Haarlem heeft gisteren zonder twijfel zijn besten wedstrijd tot dusver gespeeld. Het moge waar zijn, dat de uitslag geflatteerd is, verdiend is zij ten volle, zelfs hadden de roodbroeken met een weinig meer geluk nog wel eenige doelpunten kunnen ma- ken. Deze zege op het dit seizoen toch waarlijk niet zwakke Ajax danken onze stadgenooten aan een tactiek, die Ajax vrijwel den geheelen wedstrijd in toom heeft gehouden. Voor rust beteekende dit het volledige inzetten van elke linie, doch daarna, toen het zwaarste gedeelte van den wedstrijd te duchten viel, kreeg van Wonderen gelegenheid, te laten zien wat hij als stopperspil waard is. Visser en Van Daa- len vervulden hun werk onverbeterlijk en De Winter en Boeree deden in teruggetrokken positie uitnemend werk. Op deze wijze was er voor Ajax geen doorkomen aan, het verband werd uit de Amsterdamsche ploeg gespeeld en dat bezorgde het trio Ninaber-Bakker-Koning voldoende kansen, om aan het. eene doelpunt van voor rust er drie toe te voegen. Bij de Amsterdammers gaf doelverdediger Keizer twee doelpunten cadeau. In de middenlinie kon het spel van den linkshalf Leemhuis bekoren. Zijn collega Looys kon het tegen Ninaber niet bolwer ken en de spil Van Stoffelen schoot te kort. In de voorhoede speelde Blomvliet een vrij onsympa thiek partijtje. De linksbuiten Ottolander was voor rust nogal gevaarlijk. Zijn collega Fischer aan den overkant moest in Stammes zijn meerdere erken nen. Ruim tien minuten na het begin opende Ajax de score door een schot van Ottolander, die een voorzet van rechts be nutte. Haarlem speelde rustig voort. De vlugge roodbroeken-voorhoede, waarin Bakker, Van der Hulst uitstekend ver ving, was gevaarlijker dan die der gastheeren. mede doordat de Haar lemsche middenlinie aan den aanval de noo- dige stuwkracht ver leende. Vooral Visser weerde zich geducht. Jammer, dat deze ver dienstelijke speler niet meer werk van zijn plaatsen maakt waardoor me nige bal, zoo juist de tegenpartij ontfutseld, noo- deloos weer bij haar terecht komt. Een met een goeden voorzet afgewerkte aanval van Ninaber stelde Bakker in staat, de partijen op gelijken voet te brengen en bijna had Ninaber even later een magnïfieken voorzet van Koning benut. Een onverwacht schot van de Winter werd door Keizer gehouden. Met dat al had Haarlem allengs het beste deel van het spel gekregen en kon in de tweede helft gerust de dingen, die komen zouden, afwachten. Intusschen bleek al dra nadat hervat was, dat Haarlem haar strijdwijze had herzien. Middenlinie en achterhoede vormden een geheel, waartegen de Ajax-aanval weinig in te brengen kreeg, Een paar onbesuisde aanvallen van enkele Amsterdammers ontsierden het spel, doch konden Ajax niet aan een goal helpen. Aan den anderen kant was de Haar lemsche aanval uiterst gevaarlijk en daar de rood witte verdediging vrij lauw speelde dreigde hier, al werd er het meest op de Ajax-helft gespeeld, het grootste gevaar. Dat bleek, toen Koning goed voor zette en Ninaber even goed scoorde. Ajax deed vergeefsche pogingen, den gelijkma ker te forceeren en toen een kwartier voor het einde Bakker er in slaagde, den bal met een boogje over Keizer heen in het verlaten doel te werker was Ajax' lot besiist. De Haarlem-verdediging wist van geen wijken en toen Ninaber van een oogenblik van weifelen in de Ajax-achterhoede gebruik maakte en nummer vier scoorde speelde Ajax een verloren wedstrijd. Toen het eindsignaal klonk konden de roodbroeken met een klinkende over winning het veld verlaten. VISSER (Haarlem) (Foto archief H. D.). AFDEELING L Eerste klasse. DHC—Sparta 1—0 ADO—'t Gooi 3—0 KFC—DFC 0—4 FeijenoordH.-D.VS 1—2 StormvogelsDWS 1-0 2e klasse B. HFCde Kennemers 2—3 RCHW atergraaf smeer 1—2 HilversumHercules 3—1 EDO—HVC 0—0 De SpartaanVelox 0—0 VolendamHBC 21 3e klasse B De Zeem.Onze Gezel. 5—2 Bloemend.Kinheim 0—4 TYBBSantpoort 04 DEMRipperda 10 SchotemZandvoort 1—3 3e klasse C De Meerde Volew. 0—8 WA—TIW 4—0 NEAAalsmeer 32 TOGde Germaan 41 de Meteoor—WMS 1-1 Ah rendsWilskracht 2—3 4e klasse H. EHSSpaarnevogels 3—0 BSMWB 0—1 DSSH—VI. Vogels 2—3 WE-THB 4—0 HalfwegUitgeest 41 Reserve le klasse. Bl.-Wit 2—de Spart. 2 2—0 Haarlem 2Ajax 2 1—5 ZFC 2—RCH 2 2—3 Hilversum 2AFC 2 5—1 DWS 2Stormvogels 2 .3—2 Reserve 2e klasse A: WFC 2—Blauw-Wit 3 0—1 Zeeburgia 2DWS 3 5—2 de Kerm. 2de Spart. 3 3—1 OSV 2—Ajax 3 1—1 Ue erve 2e klasse B. DWV 2de Mpteoor 2 AFC 3—TOG 2 3—1 Volendam 2EDO 2 afgekeurd. OWO 2—VSV 2 0—4 Reserve 3e klasse C. Zandv. 2—DWV 3 0—2 HBC 2—DWS 4 0—1 Santp. 2Haarlem 3 1—2 Zeeburgia 3WA 2 0—6 WMS 2Zeemeeuwen 2 1—1 AFDEELING H. le klasse DOS—CW RFC—HBS AjaxHaarlem XerxesBl.-Wit VUC—VSV 3e klasse A. LugdunumLFC afgek. TonegidoASC 17 Bl. ZwartLaakkwart. 0—3 DOSRHillegom 21 Hillinen—RVC 2—2 AFDEELING III. le klasse. QuickEnschedé 11 Go aheadHengelo 2-3 3—1 4—1 1—4 1—1 1—4 Tubantia—AGOW 1—1 Ensched. Boys—NEC 2—2 HeraclesWagen ingen 5—0 AFDEELING IV. le klasse. Willem IIJuliana 1—4 LONGA—MW 2—2 LimburgiaNOAD 0—3 E in dho venRoerm ond 5—1 HelmondBW 00 NAC—PSV 1—1 AFDEELING V. le klasse. HSCGVAV 2—1 Be QuickVelocitas 3—0 HeerenveenAchilles 8—4 WW— Sn eek 1—1 VeendamLeeuwarden IIET BESTUUR IN DE BLOEMEN. De Haarlemsche Tafeltennisvereniging „Tot Ons Genoegen" hield Zondag receptie ter gelegenheid van haar eerste lustrum. Zittend v.l.n.r.: II. Beek, secretaris, A. Nunnink, voorzitter, H. Korsters, penningmeester. K. v. Dam, 2e-vóorzitter. Staande: W. Korsters, commissaris en verder de lustrum-commissie: B. de Jong, Mej. G. Korsters, E. v. Abbevc. (Foto De Haas.) V. S. V. heeft nu zes competitiewedstrij den gespeeld en ze alle gewonnen. Stormvogels hebben, na een wat onzeker begin van het seizoen, hun vorm gevonden en achtereenvolgens Feyenoord en D. W. S. verslagen zonder een enkel tegenpunt. Dat zijn de IJmuider clubs op het oogen blik en het is waarlijk niet gering. Men vraagt zich af, hoe dat nu zoo komt. Waarom zijn de voetballers uit onzen toch heusch niet zoo machtig grooten visschers- haven zoo machtig groot in voetbal. Het feit dat hier twee zeer sterke eerste klasse clubs zijn is op zichzelf al merkwaardig, wanneer men met veel grooter steden vergelijkt. Natuurlijk, het zijn harde, taaie jongens, de spelers van deze beide IJmuider ploegen. Zij zijn in staat van de eerste tot de laatste minuut in hetzelfde tempo te zwoegen. Ver der hebben zij een groot enthousiasme voor het spel, waarop zij zich. wat hun ontspan ning betreft, volkomen concentreer en. De clubs worden goed geleid. Dat weten we alle maal, maar dat is al jaren zoo en niet al die jaren was hun kracht zoo groot als ze nu blykt te zijn. V. S. V. lijkt practisch onverslaanbaar, de Stormvogels treden als „reuzendooders" op. Waar ligt dat aan? Wij zien het en kunnen het niet geheel verklaren. Wij hebben er in ieder geval respect voor en wenschen hun ook verder voetbalsucces. V.U.C. delft met 4-1 het onderspit In dezen wedstrijd kwamen de factoren waaraan het elftal van V.S.V. de tot nu toe behaalde suc cessen heeft te danken wel zeer duidelijk tot uiting. In de eerste plaats is het spel harer mid denlinie door het opnemen van Poulus met spron gen vooruit gegaan. Doch daarnaast en dit lijkt ons het allerbelangrijkst krijgt men van het spel der V.S.V.'ers steeds meer den indruk, te doen te hebben met een door en door getraind elftal. Hoe groot was dan ook het verschil in speel wijze in dezen wedstrijd. V.U.C. spande zich veel meer in dan haar tegenstanders, terwijl men bij V.S.V. den bal het werk liet doen en daarmee meer succes had. Maar al te dikwijls gaf het plaatsen van den bal voorheen reden tot kritiek doch ook hierin valt thans een aanmerkelijke ver betering waar te nemen. Hoe prachtig kreeg ook nu weer de V.S.V.-voorhoede den bal van haar middenlinie aangegeven en kon Döhring door de juist afgemeten passes van Poulus niet keer op keer behoorlijk voorzetten. Ook is er thans veel meer van een juiste spelverdeeling sprake, wordt het spel veel meer verdeeld over beide vleugels, terwijl voorheen te veel alles alleen over den linker- v'eugel moest gaan. Dat hierdoor de V.S.V.-voor hoede aan productiviteit heeft gewonnen bewijst het groote aantal doelpunten, dat in eiken wed strijd wordt gescoord. De verdediging gaf ditmaal minder reden tot tevredenheid en dat V.U.C. het slechts tot één doelpunt kpn brengen kwam niet zoo zeer door de kracht van de V.S.V.-verdediging dan wel door de onmacht van V.U.C. om de kan sen te benutten, die haar geboden werden Had V. U. C. slechts fflaaas»» een behoorlijken schutter gehad dan had dit onge- iwijfeld van invloed kun- M nen zijn op den einduit- slag van dezen wedstrijd. I Niet dat wij zouden wil len beweren dat V.U.C. dan dezen wedstrijd zou hebben kunnen winnen, doch het schijnt ons toe, dat een 24 uitslag ge zien de vele kansen welke de V. U. C.-voor goede kreeg, toch beter de verhouding had uitge drukt. Het is vast en zeker dat men met v. d. Gevel een beter en hechter POULUS (V. S. V,) backstel kan vormen dan (Foto archief H. D.). dit heden met Broek het geval was. De wijze waarop V.S.V. reeds na 6 minuten de leiding nam deed veel goeds verwachten. Slechts met weinig krachtsinspanning wist de V.S.V.-voor hoede dit doel te bereiken. Afgemeten ging de bal van den voet van Poulus naar v. d. Lugt: deze gaf met een tikje door naar Sterk en daar lag de bal reeds achter den V. U. C.-doeiman Holzenbosch (01). Daartegenover stond echter, dat in den beginne de V.S.V.-verdediging en zelfs eenmaal de Vries, de V. U. C.-voorhoede eenige ongewilde kansen bood, daaruit bleek dan ook de onmacht van de V.U.C.- voorhoede om doelpunten te maken. Terwijl door resoluut ingrijpen van Broek even eens een zeker schijnend doelpunt werd voorkomen. Daartegenover stelden de V. S. V.'ers een keurig veldspel. Het combineeren werd tot het uiterste doorgevoerd en met korte tikjes ging de bal van voet tot voet. Op een gegeven moment kreeg Balvers een voorzet van v. d. Kuil en bleef de V. U. C.- verdediging toekijken, hoe deze den voorsprong ver groot (02). En na een mooi combinatiespel tusschen v. d. Lugt, Döhring en Sterk deed laatstgenoemde de rust met een 30 voorsprong voor V.S.V. ingaan. Even daarvoor werden Vaalburg en Meeuwes Scholten vervangen door Zadelaar en Jongeneel. Na de hervatting had al dadelijk V.U.C. het tempo hoog opgevoerd en het kwam daarbij tot verschil lende aanvallen op het V.S.V.-doel. Bij een dezer aanvallen scoorde de Harder tenslotte onhoudbaar voor Michel het eerste en laatste doelpunt van V.U.C. Tot tweemaal achter elkaar schoot Jongeneel daarna in, doch beide keeren stopte Michel den bal. Maar toen ging V.S.V. haar tactiek wijzigen. Met het rustige, zelfbewuste spel was het toen ook gedaan. In een even hoog tempo werd V.U.C. be streden; een schot van v. d. Lugt kwam tegen de lat. Daarna kreeg v. d. Lugt, de wispelturige, nog maals een kans doch hij schoot op 2 meter voor het V.U.C.-doel, alleen voor den keeper staande, naast. Bij een volgenden V.S.V.-aanval kreeg hij echter op nieuw den bal van Döhring en ditmaal liet hij met een onhoudbaar schot de V.U.C.-keeper opnieuw visschen (14). Spoedig hierna kwam het einde. Ook D.W.S. lijdt eenzij het kleine, nederlaag Wederom heeft een candidaat voor de bovenste plaats één, die nog niet „geklopt" was onder vonden, dat met een in IJmuiden spelend Storm vogels niet te spotten valt. 't Is „maar" 10 geworden, wat menigeen na de 60 op Feijenoord misschien even zal zijn tegenge vallen, doch vergeton we niet. dat de D.W.S.-doel- man in zijn vorige wedstrijden slechts eenmaal is gepasseerd, een bewijs, dat de Amsterdamsche defensie wat in haar mars heeft. En inderdaad nu vve haar hebben zien spelen, kunnen we mede- getuigen. dat D.W.S. en Trock, Melchers en Fanger een uitstekende middenlinie heeft, in een zeer goed contact met Caldenhove en Van Stokken onderhield. En al moge dan „Bertus" niet meer de oude zijn, misschien is het beter te zeggen: nog niet de oude zijn een feit is het, dat met een doelman als Kleyn de D.W S.-verdediging een uitstekend geheel vormt. En toch had Stormvogels met sprekender cijfers kunnen winnen, want de kansen daartoe hebben de Stormvogels-aanvallers zeker gehad, toen de D. W. S.-middenlinie, nadat Schoorl 9 minuten na de rust den stand op 19 had gebracht, wat verder van „honk" trok. Was tegen Feijenoord ieder schot raak, thans liet het schieten van Schoorl c.s. zoo niet alles, dan toch veel te wenschen over en in de enkele gevallen, waarin goed geschoten werd, toonde keeper Kleyn zich zijn plaats waard. Dat de D. W. S.-voorhoede weinig productief is kunnen we ons nu begrijpen. Haar spelers hebben stuk voor stuk een goede balcontrole wat de monstreerde Drager dat een paar maal meester lijk en weten hoe een hoog tempo bereikt wordt, doch ze maken het door hun kort spel de verdediging der tegenpartij vrij gemakkelijk om met succes in te grijpen. En tegen een verdediging als die van Stormvogels in de tweede helft is suc ces reeds bij voorbaat uitgesloten. Ja, toen sloot het in de IJmuider verdediging als een bus. Gerrits, die een besten wedstrijd speelde, had met Schipper den vleugel Wiertz- Drager uitstekend in bedwang. Den anderen vleu gelspeler, eerst Van Stokken, daarna Dijkstra, schakelde D. W. S. zelf uit, zoodat Jacobs Grif horst voor ziin rekening kon nemen en Haak en Tol het middenveld onschadelijk konden maken. Kraak heeft dan ook niet veel te doen gehad en toch heeft hij mogelijk den wedstrijd voor Stormvogels gewonnen, toen hij in de eerste helft een zeker doelpunt van den voet van Drager voorkwam. Zou D. W. S. de leiding genomen hebben, we zouden het nog niet zoo net geweten hebben! In de eerste helft speelde Stormvogels tegen den wind in. Toen vlotte het nog niet zoo bij de blauw-witten, vonden we het zelfs in de verde diging nog niet zoo kloppen. Het gevolg hiervan was, dat Van Stokken en Drager meer vrijheid genoten dan uit een Stormvogels-oogpunt beke ken. wel wenschelijk was. De D. W. S.-ploeg speel de toen aantrekkelijk voetbal, beheerscht, in een vlot tempo, doch te kort. Daardoor kwam het, dat de minder talrijke Stormvogels-aanvallen fei telijk gevaarlijker waren, ondanks het feit, dat Schoorl door Melchers vrijwel uitgeschakeld werd. Opbergen en Van Pel kregen zelfs fraaie kansen om te doelpunten, doch beiden richtten niet zui ver genoeg, zoodat doelman Kleyn de schoten kon stoppen, wat Kraak, zooals reeds gememo reerd, bii een schot van Drager zoo keurig deed. Toen Schoorl op magnifique wijze na de rust den stand op 10 had gebracht, ging Stormvogels ge ruster spelen, terwijl D. W. S. juist uit haar evenwicht werd gebracht, 't Gevolg van 't een was dat de Stormvogels-verdediging nu vrijwel niet meer te passeeren was, doordat er werkelijk met overleg werd verdedigd en van 't andere, dat de IJmuider voorhoede wat meer vrijheid van bewe ging kreeg. Schoorl, Van Pel en Opbergen schoten echter heel wat slechter dan tegen Feyenoord, zoo dat het bii 10 bleef. Lawn tennis Henkei en Giess tlians naar China. TOKIO 8 November (A. N. P.) Na hun tournool door Japan beëindigd te hebben zijn de Duitsche spelers Ilenkel en Giess hun terugreis begonnen. Op deze reis zullen zij ook nog enkele wedstrijden te Peking cn Tientsin spelen om vervolgens via Rusland naar Duttsch- land terug te reizen.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 9