Haarlems Dagblad Het Oude Feest. Egypte's premier plotseling gestorven. Nieuwe bonnen. Mussolini ontvangt Antonescu. Van nature. Groote hoeveelheid varkens- vleesch in beslag genomen. Krachtige luchtaanvallen op Coventry. Britsche luchtaanval op Berlijn verijdeld. Artikelen eni. 58e JAARGANG No. 17612 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij vooi Courant- Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zulder Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen DirectieP. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Vrijdag 15 November 194(1 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15. Groentjes zie rubriek. Binnen drie weken zal het weer St. Nicolaas- avond zijn. De Goede Heilige zal komen evenals in andere jaren. En dat moet ons allen wel weer over tuigen van de rechtmatigheid, waarmee hij in en na zijn tijd de Wonderdoener geheeten werd. Ook in het oorlogsjaar 1940 zal hij tot de kinderen ko men. En tot de groote menschen. Zijn tijd, schrijf ik lichtvaardig en onlogisch. Alsof zijn tijd voorbij is. Neen, die zal nimmer ein digen. Maar volgens de boeken was hij bisschop van My ra in de vierde eeuw; dat is dus lang ge leden, En reeds im de zesde eeuw was zijn cultus in het Oosten sterk verbreid. In den jare 1087 werd zijn gebeente naar Bari in Zuid-Italië overgebracht. Toen begon zijn naam ook in het Westen roem te verwerven en sponnen zich nieuwe legenden daar omheen. Dat staat in de boeken en nog veel meer. Maar ik vraag u ronduit of de dichter Henrik Scholte niet gelijk had, toen hij een jaar of tien geleden antwoordde op een enquête van het maand blad Astra of het maandblad Nova; dat weet ik niet precies meer. Bij die enquête werd tot een aantal bekende Nederlanders de vraag gericht, op welken leeftijd zij ophielden in het bestaan van St. Nico laas te gelooven. Er kwam een reeks min of meer plechtige schrifturen binnen en daartusschen on derscheidde zich gelijk een lichtende ster het ont hutste antwoord van Henrik Scholte: -„Ik begrijp uw vraag niet. Hij bestaat toch?" Waarschijnlijk hebben de meeste lezers van Astra of Nova dit als een grapje beschouwd en er dus om gelachen. Ten onrechte. Dit antwoord ver ried diepe wijsheid. Als een mensch zoo schoone gedachten van naastenliefde en zuivere levens vreugde in de wereld heeft verwezenlijkt, dat veertien eeuwen na zijn stoffelijken dood zijn cul tus" nog die liefde en vreugde in de harten en in de dane van jong en oud weet te doen ontwaken, telkens weer opnieuw, op zijn jaardag, dan bestaat hij nog. Dan leeft zijn geest voort, hetgeen het schoonste en belangrijkste is. En hem kenmerkt als Heilige en als Wonderdoener. Er is een schilderij van Gentile de Fabriano in de Vaticaansche Pinakotheek dat hem voorstelt, zil verlingen strooiend in de kamer der drie arme maagden. Als gij dit leest zullen sommigen uwer denken aan de Légende de St. Nicolas, die Jean Louis Pisuisse placht te zingen, met het refrein: „lis étaient trois petits enfants qui s'en allèrent glaner aux champs". (Als een uwer daarvan den volledigen tekst bezit houd ik mjj voor de herlezing aanbevolen; ik heb haar niet terug weten te vin den). Welnu, dat schilderij beeldt den Goeden Hei lige af zonder baard en zonder mijter. Hij is een jonge man, al omgeeft reeds de halo zijn slapen. En juist dit wekt de gedachte op aan een lang le ven vol mildheid en goedheid, dat den geest tot onsterfelijkheid onder de menschen zou voeren. Het as zelfs in zijn sirppele reproductie een wonderlijk bekorend schilderij, zooals gansch deze figuur van een wonderlijke bekoring doorstraald wordt en omgeven. En daarom zult gij ook ontdekken, gij velen die het dit jaar op St. Nicolaas weer „wat minder zult moeten doen", hetgeen overigens in de lange cri sisjaren, die vóór den oorlog kwamen, reeds vrij wel algemeen was geworden, dat de vreugde van het feest daaronder niet lijdt. Want St. Nicolaas bestaat en zorgt daarvoor. Gij zult merken dat de vreugde der kinderen niet minder is dan in vorige jaren en dat uw eigen blijdschap daar als immer door gevoed wordt. Midden in het feest zult gij pntwaren dat ge nog kunt zijn als de kinderen: on bezorgd 'blij, zelfs in dit oorlogsjaar en dat gij ge zamenlijk begiftigd wordt met een schoone herin nering temeer die u in komende tijden zal bijblij ven en soms, onverwachts misschien, helpen ster ken. Dan zult gij opnieuw erkennen dat St. Nico laas bestaat. Er is geen vraag of wij zijn feest vieren zullen of niet. Zoo'n vraag kan niet bestaan. Hij viert zijn feest en noodt er ons toe uit Wie zou er, als hij gaan kon, buiten blijven? Maar ik vraag u, te den ken aan degenen die niet gaan kunnen en iets voor hen te doen als gij kuntin zijn naam natuur lijkzoodat zij ook op het feest zijn. In uw herinnering evenals in de mijne zullen in deze weken, die den feestavond inleiden met hun étalages en hun surprises in wording en hun vaak zoo moeizaam gewrochte rijmen de gedachten op wellen aan een gansche reeks van St. Nioolaas- avonden, die als een ketting van louter schittering en vreugde door uw leven loopt, hoeveel zorgen dat ook gebaard moge hebben. En gij zult ervaren dat de gedachte aan de St. Nicolaas-avonden van later tijd niet minder schoon is dan de herinne ring aan die uwer jeugd. Zijn eigenlijk de mooiste tenslotte niet diegene geweest, waarop gij als va der en moeder het feest bent gaan beleven? Ik meen dat zeker te weten. En het is een der tref fendste bewijzen voor het bestaan van den Won derdoener, die ik kan aanvoeren. Dit is een wat ongewoon hoofdartikel. Het worde mij ten goede gehouden. Tenslotte is het onder werp heel belangrijk, vooral in een jaar als 1940. Want het herinnert ahn het leven van een, die voor anderen leefde en hun een weg wees die immer weergevonden zou worden. Be vind het heelemaal niet moeilijk te denken dat hij per stoomboot uit Spanje komt en gevolgd door Zwarten Piet over de daken rijdt en goede gaven strooit door de schoorsteenen. Neen, integendeel. Ik denk er soms nog veel meer bij. Scholte had gelijk„Ik be grijp uw vraag niet. Hij bestaat toch?" R. P. Bommen op den Vesuvius. ROME, 14 November (Transcontinent Press). Naar aanleiding van een Reuterbericht, waarin ge zegd werd dat de Engelsche vliegers bij hun acties tegen Napels in den Vesusius een prachtigen weg wijzer hebben, verklaren de Italiaansche bladen, dat dit klaarblijkelijk juist is, want een groot aan tal Engelsche bommen is precies op de lava rondom den krater van den Vesuvius terecht gekomen, le. StJUurtaos NU méér dan ooll kan dll (eest een succes worden; mits ge de vol gende punlen in acht KOOPT VROEGTIJDIG in verband met de verduisteringsbepalingen en.... de beperkte voorraden. ^et op c'ru'<,e kunnen wij gekochte goederer) ONMOGELIJK RESERVEEREN. Indien ge op tijd Uw bestellin gen in huis wilt hebben, raad ik U: NEEM DEZE DAN ZOVEEL MOGELIJK ZELF MEDE. 3e. Jiezoe&t niet urn kindeten- o«ie S.peeiqoeda{deetUtq (Adv. Ingez. Med.) Tijdens voorlezing van de troonrede ineengestort. Verontrusting in de Arabische wereld. Naar Reuter meldt is gisteren de minister president van Egypte, Hassan Sabri Pasja, overleden. Het D.N.B. meldt nader uit Beiroet: In tegenstelling tot de eerste Britsche berich ten, die zeiden dat Sabri Pasja was overleden kort voordat hij zich naar het parlement zou begeven, melden Engelsche bronnen thans dat de dood intrad, nadat Sabri was begonnen met de voorlezing der troonrede.Plotseling zakte hij voor de voeten van koning Faroek ineen. De troonrede werd later verder voorgelezen door den voorzitter van den Senaat. Zij zegt dat Egypte het Engelseh-Egyptische verdrag op dezelfde wijze wil blijven nakomen. Hetgeen zou beteekenen dat de regeering haar politiek handhaaft en het Egyp tische volk buiten den oorlog tusschen Italië en Engeland wil houden. De plotselinge dood van den premier heeft in Egypte en de Arabische landen ontzaglijk opzien gewekt, daar men groote be'teekenis voor de toe komst van Egypte toekent aan de parlementszit- ting die thans begonnen is. Men verwacht daarvan een nieuwe poging van de Anglophiele Saadisten- partij onder leiding van Ali Mahar om Egypte aan de zijde van Engeland in den oorlog te brengen. Hassan Sabri Pasja, die zich bij zijn aanvaarding van het bewind op 27 Juni jl. solidair verklaarde met de door zijn voorganger, Ali Maher Pasja, ge voerde politiek van niet-oorlogvoering, heeft het bestaan ondanks sterken Engelschen druk dezen koers te handhaven. Nog kort geleden poogde de Engelsche minister van oorlog, Eden, tijdens zijn verblijf te Kairo door nieuwe dreigementen en be loften wijziging in de Egyptische politiek te bren gen. Ook deze poging strandde op de houding van den koning en zijn minister-president. In de parlementsbij eenkomst zou de plotseling overleden premier een groote rede houden, waar van men in 'pplitieke kringen algemeen een weige ring verwachtte aan het adres van de Engelschen en hun vrienden in het Egyptische parlement om deel te nemen aan den oorlog. Het tijdstip van overlijden van Hassan Sabri Pasja, die zich den avond tevoren nog in de beste gezondheid ver heugde, heeft groote verontrusting in de Arabische wereld teweeg gebracht. Deze plotselinge dood herinnert, zoo verklaart men, aan overeenkomstige geheimzinnige sterfgevallen in het Nabije Oosten, die reeds toegeschreven konden worden aan ge konkel van de Intelligence Service. Deze pleegden zich steeds voor te doen, als deze persoonlijkheden stonden voor belangrijke beslissingen, die Enge- land's belangen raakten. Weinig belovende loopjongen. Schuldig gemaakt aan diefstal met braak. De recherche te Haarlem heeft een 19-jarigen loopjongen aangehouden die ten nadeele van zijn vroegeren patroon een bedrag van f 130 had ontvreemd.Uit 't door de politie ingestelde onder zoek bleek, dat de jongen vroeger bij dezen patroon in betrekking was; hij was dus met de situatie op diens werkplaats bekend. Hiervan heeft hij gebruik gemaakt, door daar binnen te dringen en het geld uit een schrijfbureau weg te nemen. De jongeman, die bekend heeft is in verzekerde bewaring gesteld. Prix de Rome. Zooals elders ln dit nummer vermeld heeft de Haarlemmer Johan Limpers de gouden eere- medaille van den Prix de Rome voor beeldhouw kunst gewonnen. De zilveren medaille werd toegekend aan P. d'Hont uit Utrecht, de goudeneere-me- daille van de Prix de Rome voor monumentale versierende schilderkunst aan A. A. van der Weiden en de zilveren aan den schilder Dijker te Rotterdam. Brood Elk der met „15" genummerde bonnen van de broodkaart geeft gedurende de week van Maan dag 18 November tot en met Zondag 24 November a.s. recht op het koopen van 125 gram roggebrood óf 100 gram ander brood. Voorts geeft elke der met „15" genummerde broodbonnen recht op het koopen van een rant soen gebak. Dit omvat voor de hierna genoemde bakkerij producten telkens ten minste het daar achter geplaatste aantal grammen: beschuit 75 gram; biscuits en wafels 90 gram; speculaas 140 gram; andere koekjes 200 gram; koek 160 gram; cake 300 gram; gevuld klein korstgebak (b.v. amandelbroodjes) 400 gram; gevuld groot korst gebak (b.v. boterletter) 500 gram; taart en ge bakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem ge bakken producten, welke hierboven niet genoemd zijn, geldt, dat een rantsoen een hoeveelheid om vat, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. De op 24 November nog niet gebruikte bonnen, blijven voorts nog geldig gedurende de week van 25 November tot en met 1 December a.s., met dien verstande, dat zij gedurende laatstgenoemde week niet gebruikt mogen worden voor het koopen van brood of gebak in hotels, restaurants e.d. Kaas Gedurende het tijdvak van Maandag 18 Novem ber tot en met Zondag 24 November a.s. geeft de met „51" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 100 gram kaas. De bonnen, welke op 24 November a.s. nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig tot en met Zondag 1 December aa.. met dien verstande, dat deze bonnen gedurende de week van 25 No vember tot en met 1 December a.s. niet gebruikt mogen worden ter verkrijging van kaas in hotels, restaurants e.d. Eieren De met „64" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje geeft gedurende het tijdvak van Maandag 18 November tot en met Zondag 24 November a.s. recht op het koopen van één ei. De bonnen, welke op 24 November nog niet gebruikt zijn blijven voorts geldig tot en met 1 December a.s., met dien verstande dat ook zij gedurende de week van 25 November tot en met 1 December a.s niet gebruikt mogen worden in hotels, res taurants e.d. Vleesch en vleeschwaren Mededeeling omtrent bonaanwijzingen voor vleesch en vleeschwaren volgt. Generaal Antonescu en de Roemeensche mi nister van- buitenlandsebe zaken, Sturdza, zijn Donderdag in het Palazzo Chigi ontvangen door graaf Ciano, die een hartelijk onderhoud met hen had. De Italiaansche gezant te Boe karest en de Roemeensche gezant te Rome wa ren daarbij tegenwoordig. Wat later vergezelde Ciano zijn gasten naar het Palazzo Venezia, waar zij door den Duce werden ontvangen. Het onderhoud begon te 17 uur en duurde tot 18.30 uur. Het werd bezield door den geest Van wederzijdsch begrip, die thans de betrekkin gen tusschen beide landen kenmerkt. De we derzij dsche gezanten waren wederom aanwe zig. De gasten keerden daarna terug naar de Vila la Madame. Langs den weg werden zij door de bevolking toegejuicht. Betreffende het bezoek van den Roemeenschen regeeringschef, generaal Antonescu, wordt in Ita liaansche politieke kringen naar het D.N.B. uit Rome verneemt, verklaard dat dit bezoek niet al leen van formeele beteekenis is. Na de door de spilmogendheden gegeven garantie voor de territo riale onaantastbaarheid van Roemenië en na het herstel van normale betrekkingen met Sovjet-Rus land kan het nieuwe Roemenië beschouwd worden als definitief te behooren bij de mogendheden, die haar politiek ontwikkelen in overeenstemming met de beginselen der spilpolitiek. Het bezoek van den Roemeenschen regeeringschef heeft reeds daarom een positieven inhoud van aanzienlijke beteekenis. Alle vraagstukken, die Roemenië en Italië, resp. de samenwerking van Roemenië met de spil-mogend- heden in het Donaubekken betreffen, zullen bij de besprekingen in Rome aandachtig worden bestu deerd, met inbegrip van de economische kwesties. Het is in Rome niet gebruikelijk, zoo wordt verder verklaard, preciseeringen te geven omtrent den in houd van die besprekingen. Het is echter duide lijk, dat bij de gedachtenwisselingen alle argumen ten in den geest van wederzijdsch begrip en weder- zijdsche vriendschap en in het kader van de nieu we politieke en de steeds nauwere economische betrekkingen, welke bestaan tusschen Roemenië en de spil-mogendheden, worden behandeld. Roemenië: de aarde beeft, En velen zijn bezweken, Terwijl men er in vreeze leeft, Dat 't nog niet is bekeken. Amerika: een sneeuwstorm woedt En menschen lieten 't leven, Bij storm op meren zijn voorgoed Veel visschers weggedreven. In Nederland: een stormwind blies Door bosschen en door steden, Dientengevolge menschverlies, Veel schade werd geleden. Berichten uit het eigen land En tevens uit den vreemde Over een hoogen waterstand, Bedreigend veld en beemden'. Ik zeg maar, als u 't nog niet weet, Alleen al „van nature" Heeft onze „aard"ige planeet Ook heel wat te verduren. Varkens frauduleus geslacht. Voor de consumptie ongeschikt. Door de aanhouding van twee wielrijders is de Haarlemsche politie op het spoor van een groot aantal overtredingen van de Vleeschkeuringswet gekomen. Zoodoende kon, dank zij de oplettend heid van de politie, een grootte hoeveelheid voor de consumptie ongeschikt vleesch in beslag wor den genomen. Op den Rijksstraatweg te Haarlem Noord zag de politie twee personen fietsen, die haar achter docht opwekten. Zij hield hen aan en toen bleek, dat de mannen een groote hoeveelheid varkens- vleesch vervoerden, dat zij voor een slager in Haarlem Noord naar. een slager te Bloemendaal moesten brengen. De politie stelde natuurlijk onmiddellijk een nader onderzoek in. Hierbij bleek, dat bij den Bloemendaalschen slager een groot gedeelte van het vleesch van hetzelfde varken aanwezig was. De rest van dit varken werd bij een chauffeur te Haarlem gevonden; het was bij een koopman te Haarlemmerliede frauduleus geslacht. In totaal werd 500 pond varkensvleesch in beslag genomen. De politie kwam van lieverlede tot de overtui ging. dat zij hier met een groot complot te doen had; bij dit onderzoek kon tevens in beslag wor den genomen eeng edeelte van een ander varken, dat eveneens te Haarlemmerliede frauduleus r~ slacht was. Het vleesch werd natuurlijk ter keuring naar het Openbaar Slachthuis vervoerd; hier moest het voor de consumptie worden afgekeurd! In totaal bleken negen personen bij deze on smakelijke affaire betrokken te zijn. Tegen hen werd proces-verbaal opgemaakt. Zij zullen zich voor een groot aantal overtredingen moeten ver antwoorden, namelijk van de Distributie-, Prijs- opdrijvings- en Hamsterwet, Vleeschkeuringswet, het Slachtverbod, het afleveren van varkens boven 110 K.G. en het afleveren van varkens aan een niet erkenden varkënshandelaar. Verder bleek het aan de politie, dat genoemde slager in Haarlem Noord drie kalveren te Haar lemmerliede frauduleus geslacht had. Ook daar voor werd tegen hem proces-verbaal opgemaakt. Dit kalfsvleesch kon helaas niet worden achter haald. NOG MEER VARKENSVLEESCH IN BESLAG GENOMEN. Donderdagavond acht uur werd door de politie te Haarlem aangehouden een 25-jarige chauffeur uit Badhoevedorp, die in een koffer op zijn fiets twintig pond varkensvleesch vervoerde, afkomstig van een frauduleus'geslacht dier. Ook dit vleesch werd in beslag genomen en naar het Slachthuis gebracht. Tegen hem en tegen deri man, die het varken geslacht heeft, werd proces-verbaal op gemaakt wegens overtreding van de Distributie- en Vleeschkeuringswet. Na buitengewoon zwaren arbeid is het gelukt, het dijkstuk in de monding van het Zwolsche Diep voor den Noord-Oostpolder te dichten. Een ingenieur en eenige uitvoerders doen de eerste schreden over het nieuwe dijkje. (Foto Pax Holland.), Groote ontploffingen en branden in centrum van Britsche vliegtuigindustrie. BERLIJN, 15 November (D.N.B.) In den nacht van 14 op 15 November heeft de Duit- sche luchtmacht naar het D.N.B. verneemt, krachtige vergeldingsaanvaUen ondernomen wegens den mislukten Britschen aanval op de partijfeesten te München. Behalve Londen en andere voor de oorlogvoering belangrijke doelen werd Coventry, het centrum van de Britsche vliegtuigindustrie, door sterke eenheden van Duitsche gevechtsformaties voortdurend aan gevallen. Reeds in de vroege avonduren van Donderdag vielen op talrijke motorfabrieken en fabrieken van. onderdeelen bommen, waaronder die van het zwaar ste kaliber. Reeds om 21 uur wezen meer dan 20 groote branden aan de later komende bommenwer pers, die den ononderbroken aanval gedurende den geheelen nacht voortzetten, den weg. De afweer was tegenover het krachtige optreden van het Duitsche luchtwapen machteloos. Onider soms ge weldige ontploffingen breidden de branden zich uit, zoodat behalve de fabrieksinstallaties ook nog groote hoeveelheden grondstoffen, half-fabrikaten en voltooide fabrikaten als vernietigd kunnen wor den beschouwd. De beteekenis van Coventry blijkt hieruit dat behalve motorenfabrieken als Morris, Bristol, Rover en Napier nog talrijke bekende fabrieken van on derdeelen, waarvan alleen nog General Electric ge noemd zij, daar haar zetel hebben. ENGELSCH COMMUNIQUé. BERLIJN. 15 November. (D.N.B.) Het door Reuter gepubliceerde communiqué van het Engel sche ministerie van Luchtvaart en van het ministe rie voor de Binnenlandsche Veiligheid van Vrij dagmorgen luidt: In den nacht van Donderdag op Vrijdag waren de vijandelijke luchtaanvallen hoofdzakelijk ge richt op Midden-Engeland. Een aanval werd met groote felheid op een stad in de Midlands onder nomen. Verscheidene branden werde veroorzaakt en er werd vrij aanzienlijke schade aangericht. Volledige inlichtingen zijn nog niet beschikbaar. Men vreest echter dat het aantal slachtoffers aan zienlijk is. In het gebied van Londen hebben vijan delijke vliegtuigen, welke met tusschenpoozen kwamen, bommen geworpen. Huizen en eenige an dere gebouwen zijn verwoet. Eenige personen wer den gedood en gewond. Er werden ook bommen geworpen in een aantal andere sterk van elkaar verwijderde gebieden in Engeland, alsmede in het noorden van Wales. Sterke formaties waren Duitschland binnengedrongen. Acht Engelsche toestellen neergehaald. BERLIJN, 15 November (D.N.B.) In den afgeloopen nacht hebben Engelsche vliegtuigen getracht een grootscheepschen aanval op do rijkshoofdstad te ondernemen. Deze poging die door het weer begunstigd werd, kon verijdeld worden. Langs verschillende wegen waren sterkere Engel sche vliegtuigformaties dan tot dusver Duitschland binnengekomen om de rijkshoofdstad te bombar deeren. De meeste Engelsche bommenwerpers wer den reeds voor het bereiken van hun doel door de tijdig optredende afweer gedwongen om te keeren, zoodat slechts tien tot vijftien vliegtuigen het stadsgebied van Berlijn bereikten. Hier bereidde hun het luchtdoelgeschut een warme ontvangst. Vier vliegtuigen werden in de voorsteden en even buiten de stad neergeschoten en een vijfde kon voor het bereiken van den versperringsgordel door het afweergeschut neergehaald worden. Drie andere Britsche bommenwerpers vielen reeds in West- Duitschland aan het luchtdoelgeschut ten offer. Een paar bommen, welke in de rijkshoofdstad te recht zijn gekomen, hebben geen noemenswaardige schade aangericht. Naar het D.N.B. nog verneemt zijn in Berlijn ver scheidene dakbranden ontstaan. Twee der neerge storte vliegtuigen veroörzaakten een vrij grooten brand, die echter geen schade van beteekenis aan richtte. Een woonhuis stortte tengevolge van bom inslag in. Onder de Berlijnsche bevolking zijn dien tengevolge vier dooden en een gewonde te betreu ren. Op enkele plaatsen hebben bomscherven lichte schade aan huizen veroorzaakt. HEDEN: 10 PAGINA'S. R. R.: Het oude feest. pap. 1 jj P. Gasus: Van nature. pag. 1 De Kerstbout. pag. 2 Johan Limpers wint den Prix de Rome voor beeldbouwkunst, pag. 3 J. H. M.: Als de aarde beeft. pag. 3 Damrubriek. pag. 7 Uit de Pers. pag. 6 Voor de Jeugd. pag. 6 Flitsen: In broer's dienst. pag. 3

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1