Haarlem's Dagblad Geheim militair pact Een beroepsbrandweer te Haarlem? Scherpe controle op wielrijders Interim. Craaf Ciano naar Duitschland. tusschen Thailand, de Ver. Staten en Engeland? Opnieuw grootscheepsche Duitsche luchtaanvallen Artikelen enz. 58e JAARGANG No. 17614 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant* Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V. Bureaux: Groot® Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred. 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM MaantTag 18 November 1940 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post ƒ3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meet 0.15. Groentjes zie rubriek. 1 Alle gemeenten met meer dan 100.000 inwoners moeten betaalde brandweerlieden hebben. Het college van B. en W. van Rotterdam heeft aan de leden van den raad medegedeeld, dat het van het waarnemend hoofd van het departement van Binnenlandsche Zaken bericht heeft ontvan gen, dat moet worden overgegaan tot reorganisa tie van de brandweer. Het college deelt in aanslui ting daarop verder medt, dat in alle gemeenten met meer dan 100.000 inwoners een beroepsbrand weer zal moeten worden ingesteld ter sterkte van 1 man per 2000 inwoners. Wij vernemen dat het gemeentebestuur van Haarlem de desbetreffende mededeeling nog niet uit den Haag ontvangen heeft. Het college van B. en W. heeft er zich dus nog niet over beraden, Ook de 'staf van de Brandweer heeft nog geen aanleiding gehad aandacht aan deze quaestie te schenken. Mocht evenwel blijken dat ook Haarlem een beroepsbrandweer zal moeten instellen naar een sterkte van 1 man per 2000 inwoners, dan beteekent dit aanstelling van ruim 70 betaal de menschen. Zooals men weet heeft Haarlem thans een Vrij willige Brandweer, waarbij een zeer klein aantal brandwachten een bezoldiging hebben. Hun aan tal bedraagt evenwel slechts 9 man. De mannen van den ladderwagen worden ook wel bezoldigd, maar alleen naar de uren die zij dienst doen. Haarlem was tot heden zeer tevreden over de werking van de Vrijwillige Brandweer. De organi satie is goed en het wordt algemeen aangenomen dat er weinig groote branden in Haarlem zijn omdatde brandweer er altijd zoo vlug bij is, dat het vuur meestal al gebluscht is voor het tot uitbreiding gekomen is. Het is aan te nemen dat van de zijde van het Haarlemsche gemeentebestuur in den Haag zal worden aangedrongen op het behoud van de Vrij willige Brandweer te Haarlem, die niet alleen goed, maar ook goedkoop is. Rotterdam heeft ook niet het voornemen, al moet er nu ook een beroepsbrandweer komen, het instituut der Vrijwillige Brandweer geheel af te schaffen. Er wordt daar gezocht naar een oplos sing waarbij het oude instituut der vrijwilligers behouden blijft naast de nieuwe organisatie die er moet komen. Rotterdam moet 300 vaste brandwachten aan stellen. Voorloopig wordt begonnen met 120 man te nemen die gebruikt zullen worden als een kern waaruit later de definitieve organisatie der 'be roepsbrandweer zal worden opgebouwd. „Ordnungspolizei" zal met Nederlandsche politie toezicht uitoefenen s— Naar wij vernemen, zal met ingang van heden de Duitsche „Ordnungspolizei" gezamenlijk met de Nederlandsche politie in alle groote steden een scherpe controle op het rijwielverkeer uitoefenen. Er zal streng -op worden toegezien dat de bekend making op de verkeersdicipline wordt nageleefd. Textiel. Verschillende nieuwe stoffen thans ook onder de distributie OOK NATUURZIJDE NIET MEER VRIJ De directeur van het rijksbureau voor de distributie van textielproducten door den han del, daartoe gemachtigd door den Secretaris- Generaal, waarnemend hoofd van het depar tement van handel, nijverheid en scheepvaart, deelt mede, dat hij de lijst van vrijgestelde textielproducten van 31 Juli 1940 met ingang van Zaterdag 16 November als volgt heeft gewijzigd. Niet meer vrijgesteld, doch op punten ge waardeerd en alleen verkrijgbaar op de textiel- kaart en eventueel op speciale vergunning zijn de volgende artikelen: 1. Geheel uit natuurzijde geweven, gebreide en tricot stoffen, en daaruit vervaardigde arti kelen, boven- en onderkleeding, Inclusief kousen en sokken. 2. Crepe georgette, crepe mousseline, organdi, opal, glabatist, velours chiffon, brocaat, en lamestoffen, cissele en daaruit vervaardigde bovenkleeding. 3. Kleeding, luiers en benoodigdheden voor babies en kinderen, die op 5 Augustus 1940 den leftad van 3 jaar nog niet hebben bereikt. Deze artikelen zullen van heden af, uitslui tend op speciale vergunningen mogen worden verkocht, welke speciale vergunningen door de plaatselijke distributie-diensten alleen wor den afgegeven op vertoon van de distributie- stamkaart van het kind. 4. Regenjassen, regenmantels en regencapes uit gummi of gegummeerde stoffen vervaardigd. 5. Handbreigarens vervaardigd uit natuurzijde, kunstzijde, celwol, melkwol enz., uitgezonderd de kleine opmaak voor handwerkdoelelnden, zooals strengetjes, kluwetjes en spoeltjes. De waardeering op punten van bovenstaande artikelen en of de verkrijgbaarstelling op spe ciale vergunning zal aan den detailhandel wor den bekend gemaakt door bovengenoemd rijks bureau. Tot zoo lang is de verkoop van deze artikelen aan het publiek verboden. Hebt u weieens gepoogd, met zwier, Een lied te tokk'len op de lier, Terwijl uw neus niet was te stuiten En u om de minuut moest snuiten? Wie kon ooit grijpen in de snaren, Terwijl zijn oogen beekjes waren? Wie klom ooit de Parnassus op, Met louter watten in zijn kop, Wie kon den Pegasus bestijgen, Terwijl hij snuivend stond te hijgen En wie zong niezend ooit een lied? Wie het ook deed ik doe het niet. Al kon ik een millioen verdienen, Ik ga naar bed met aspirine, Ik transpireer met een citroen En laat het werk een ander doen. P. S.: p. c. c. P. GASUS. ROME, 18 November (D.N.B.) De Italiaan- sche minister van Bultenlandsche Zaken, graaf Ciano, heeft zich gisteravond naar Duitschland begeven. Duitsck-Turksche betrekkingen normaal. Geen verandering te wachten meent Turksche ambassadeur. ISTANBOEL, 18 November. De Turksche am bassadeur in Berlijn, die voor het uitbrengen van rapport naar Turkije is teruggekeerd, heeft ver klaard „Ik ben er op dit oogenblik van over tuigd dat de Duitsch-Turksche betrekkingen nor maal zijn en dat daar in de naaste toekomst geen verandering in zal komen." (United Press.) PERSONALIA. Tot hoofd der gemeenteschool voor U.L.O. te Dordrecht is benoemd de heer H. Schuurman, te Haarlem. Aan den voet van den „Lange Jan" te Weert liggen de overblijfselen van het bovengedeelte van den toren, dat door den storm omlaag gerukt werd. (Foto Het Zuiden.) Steun aan Thailand; eischen aan Fransch Indo-China BANGKOK, 18 November (Domei). Thailand schijnt met Engeland en de Ver. Staten tot over eenstemming gekomen te zijn omtrent het sluiten van 'n geheime militaire overeenkomst, die de volgende zes punten zou behelzen: 1. Thailand zal met Groot Brittannië en de Ver- eenigde Staten samenwerken teneinde de gemeen schappelijke belangen te verdedigen. 2. Groot Brittannië en de Vereenigde Staten zullen Thailand helpen zooveel in him vermogen is om het de verloren gegane gebieden, welke thans bij Fransch Indo-China behooren, terug te bren gen. 3. Groot Brittannië en de Vereenigde Staten zul len in beginsel de neutraliteit van Thailand er kennen. 4. Groot Brittannië en de Vereenigde Staten zul len militaire hulp verleenen in geval het door een buitenlandsche gewapende macht wordt overvallen. In dit geval zal Groot Brittannië inlandsche troe pen uit Malaklca en Indië naar Thailand zenden, terwijl de Vereenigde Staten met oorlogschepen langs de kust van Thailand zullen patrouilleeren. 5. De Vereenigde Staten zullen Thailand groote leeningen verstrekken en van oorlogsmateriaal voorzien, incl. vliegtuigen, wapenen, munitie en benzine, alsmede van technische hulp. 6. Thailand zal nauw samenwerken met de Chineesche bewoners des lands. De minister-presi dent van Thailand, Loeng Bipoel Songgram, zou den Britschen gezant te Bangkok hebben toegezegd, bin nen 'n week tijds een tegenvoorstel te zullen doen. De Britsche gezant zou de regeering van Thailand niet alleen gedreigd hebben met intrekking van de Engelsch-Amerikaansche belofte tot steun aan de eischen inzake het verloren gegane gebied, maar ook met onverwijlde intrekking van de Engelsch- Amerikaansche economische hulp en stopzetting der levering van petroleum en oorlogsmateriaal, inge val Thailand zou weigeren het militaire pact met Engeland en de Vereenigde Staten aan te gaan. Ingeval Thailand zijn neutraliteit practisch zou op geven aldus heeft de Britsche gezant jegens de regeering van Thailand betoogd zullen Engeland en de Vereenigde Staten tegen Thailand als oorlog voerende een economische blokkade beginnen. Ver nomen wordt voorts, dat de Britsche gezant op 14 November een onderhoud van twee uren gehad heeft met den Thailandschen minister-president. Sinds ongeveer 10 November zijn de Thailandsche minister van financiën en de adviseur van het ministerie van buitenlandsche zaken dagelijks in geheime conferentie met de gezanten van Engeland en de Vereenigde Staten. De aan Thailand toege zegde leening zou twintig millioen dollars groot zijn. TOKIO, 18 November (D.N.B.) De woordvoer der van het ministerie van buitenlandsche zaken verklaarde, dat de Japansche regeering nog geen of- ficieele berichten heeft ontvangen over de Engelsch- Amerikaansche poging om Thailand tot een mili tair bondgenootschap te bewegen, doch dat zij slechts inlichtingen heeft gekregen overdesbe treffende geruchten. Het mnisterie van buitenland sche zaken schenkt aan deze geruchten echter groote belangstelling, daar „geruchten reeds dikwijls zijn uitgekomen". De woordvoerder wees er verder op, dat het ministerie van buitenlandsche zaken overweegt, het Japansche gezantschap in Bangkok met het oog op de vriendschappelijke betrekkingen man Thai land te verheffen tot ambassade. SCHERPE TOON IN DE JAPANSCHE PERS. TOKIO, 18 November (D.N.B.) De berichten uit Bangkok over Engelsch-Amerikaansche pogin gen tot het sluiten van een militair verdrag met Thailand trekken in Japansche politieke en jour nalistieke kringen zeer de aandacht. De Jomioeri Sjimboen schrijft; dat de Japansche regeering deze onderhandelingen aandachtig volgt en zoo noodig drastische maatregelen zal nemen. De Engelsch-Amerikaansche manoeuvres hebben in de eerste plaats ten doel, in het Verre Oosten onrust te veroorzaken. Indien Thailand met miskenning van de positie van Japan in het Verre Oosten, wer kelijk samenwerking met Engeland en de Vereenig de Staten zou zoeken, dan zou Japan gedwongen zijn Thailand ernstig te waarschuwen. De Kokoemin Sjimboen betoogt, dat tot nu toe in de betrekkingen tusschen Japan en Thailand geen verandering is waar te nemen. Tokio hoopt dan ook, dat Thailand zal blijven streven naar ver sterking der betrekkingen met Japan, in plaats van toe te geven aan de Engelsch-Amerikaansche ma noeuvres. Mussolini zal lieden spreken. ROME 18 November. Ter gelegenheid van den vijfden verjaardag van de afkondiging der sancties tegen Italië zal de Duce waar schijnlijk van het Palazzo Vechia een redevoe ring houden. Dit zal de eerste toespraak van Mussolini zijn na het uitbreken van den oor log. Naar Farinacci heeft medegedeeld zal de rede vermoedelijk tegen de bewering van de Engelsche propaganda zijn, dat de Italiaan- sche vloot bij Tarente aanzienlijke verliezen zou hebben geleden. Ook de Italiaansche veldtocht in Griekenland zal door den Duce worden be sproken. (United Press.) Britsch vlooteskader trekt zicli van Martinique terug. Naar uit de Fransch® kolonie Martinique gemeld wordt, is het Britsche vlqcrteskader aldaar, dat de bij het eiland liggende Fransche oorlogsschepen bewaakte en door een soort blokkade het eiland van de buitenwereld volkomen afsneed, terugge roepen. Men brengt deze maatregel van de Britsche admiraliteit met het feit in verband, dat Groot- Brittannië de aldus vrij komende oorlogsschepen onvoorwaardelijk voor de handhaving van het noodige scheepvaartverkeer met Canada noodig heeft, dat de laatste veertien dagen door de aan vallen van Duitsche vloot- en luchtstrijdkrachten het grootste gevaar liep. (D.N.B.) Puinruimers in Londen voor een hopelooze taak STOCKHOLM, 18 Nov. (D.N.B.) Nog voor dat de bedieningsmanschappen van de lucht doelbatterijen te Londen gistermiddag laat af gelost werden, begonnen, naar de berichten uit Londen melden, vroeger dan gewoonlijk, d.w.z. reeds kort na 17.00 uur, zeer scherpe en bij zonder snelle Duitsche luchtaanvallen op de voor den oorlog belangrijke doelen in Londen. Laat in den nacht trad een kleine pauze in. doch daarna begonnen de aanvallen opnieuw met verdubbelde kracht en duurden voort tot het aanbreken van den dag. Tijdens deze aanvallen zouden bijna uitsluitend bommen van het zwaarste kaliber neergeworpen zijn. Bommen van het zwaarste kaliber zijn niét alleen op nieuw in het centrum der stad gevallen, doch ook in het voorsteden en de buitenwijken. Van Engelsche zijde werden tot dusver geen offi- cieele mededeelingen verstrekt over de aange richte schade. Toch schijnen volgens de opmer kingen in de Britsche radio opnieuw zware schade en groote verwoestingen aan voor den oorlog belangrijke doelen der hoofdstad aange richt te zijn. Hoewel Londen het middelpunt vormde van de nachtelijke vergeldings-aanvallen, hebben ook andere gebieden van het land den geheelen nacht door luchtalarm en aanvallen te verdu ren gehad, die nauwelijks iets minder hevig en korter van duur waren dan die op Londen. Duitsche vliegers hebben urenlang boven Li verpool en de daar liggende haven- en dok installaties en graanpakhuizen gevlogen en een bijzonder groote hoeveelheid brandbommen uit geworpen, waardoor talrijke groote branden ont stonden. Andere aanvallen waren gericht tegen verschillende havensteden in Zuidwest Enge land, Zuid-Wales en de Engelsche Oost-kust. De aangerichte schade was overal groot. Neu trale correspondenten is het streng verboden nieuwe bijzonderheden te vermelden over de ver woestingen in de Engelsche hoofdstad, die even groot moeten zijn als die in Coventry. Naar uit betrouwbare bron verluidt heeft men thans in Londen definitief de hoop opgegeven, zekere straten, resp. stadswijken met behulp van tien duizenden puinruimers begaanbaar te maken. Men beperkt zich er thans toe, zekere hoofdstra ten resp. breede verkeersstraten voor het ver keer vrij te maken. Duizenden dakloozen in Coventry. Nog van tijd tot tijd ontploffingen. NEW-YORK, 18 November (D.NB. In het verwoeste Engelsche bewapeningscentrum van Coventry ontstaan, naar Amerikaansche correspondenten melden, thans nog van tijd tot tijd ontploffingen, welke door Duitsche tijd bommen veroorzaakt' worden. De puinruimers zoo luidt het bericht ver der, hebben talrijke gebouwen opgeblazen, die op het punt stonden in te storten. Er is nau welijks een straat in Conventry, waarin men niet over groote stapels verpulverde muren en glasscherven moet klauteren. Er is geen glas, geen electricitgit en geen water voorradig. Dui zenden dakloozen krijgen voedsel uitgereikt aan veldkeukens. Hier en daar ziet men het vuur nog smeulen. Reeds 250 lijken gevonden. NEW-YORK, 18 November (D.N.B.) Van officieele Engelsche zijde werd- Zondag mede gedeelde dat tot dusver 250 dooden uit de puin- hoopen van het Engelsche bewapeningscen trum Coventry geborgen zijn. Hieraan werd toegevoegd, dat men op een verhooging van het aantal dooden moet rekenen. Distributie van peulvruchten begint Dinsdag De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Landbouw en Visscherij deelt mede, dat op Dinsdag 19 November a.s. een aanvang zal worden gemaakt met de distributie van peul vruchten. Zooals reeds eerder werd bekend ge maakt, wordt onder peulvruchten verstaan alle voor menschelijke consumptie geschikte soorten groene erwten, spliterweten en grauwe erwten, capucijners, witte boonen, bruine en andere gé- kleurde boonen. Aanvankelijk zullen slechts groene erwten, spliterwten en wellicht ook capucijners worden beschikbaar gesteld. De distributie zal plaats vinden op nader aan te wijzen bonnen van het algemeen distributiebonboek je, welke gedurende een bepaalde periode recht zul len geven op het koopen van een bepaalde hoeveel heid peulvruchten. Voor de eerste periode, welke loopt van Dinsdag 19 November a.s. tot en met 16 December, is bon 56 van het algemeen distributie bonboekje aangewezen, tegen afgifte waarvan men derhalve ]/2 K.G. peulvruchten bij den winkelier zal kunnen betrekken. Personen, die op medische gronden behoefte heb ben aan een extra rantsoen peulvruchten, kunnen zich hiertoe onder overlegging van een gecontroleerd medisch attest tot den plaatselijken distributiedienst wenden. Ziekenhuizen, sanatoria e. d. zullen op aanvrage toewijzingen ontvangen op basis van 100 pet. van het normale verbruik. In een afzonderlijke publicatie zijn nadere zij- zonderheden, welke voor detaillisten, grossiers en houders van hotels, café's, restaurants e. d. van be lang zijn, vermeld. De Rijksveldwacht wordt opgeheven. Wij vernemen, dat thans is besloten, dat het korps Rijksveldwacht zal worden opgeheven en dat de ledfen daarvan naar het korps marechaussee zullen overgaan. De uitwerking van deze maatregelen vormt nog een onderwerp van overleg. Goedkoope levensmiddelen voor vluchtelingen. De secretarissen-generaal van Sociale Zaken en van binnenlandsche zaken hebben goedgekeurd, dat de gemeenten aan vluchte lingen goedkoope levensmiddelen op denzelfden voet kunnen verstrekken als aan werkloozen en armlastigen. Revolverschoten op huis van den burgemeester van Leidschendam Ook de woning van deri gemeente architect getroffen In den nacht van Zaterdag op Zondag te on geveer kwart over twaalf is een aaslag gepleegd op het huis van den burgemeester van Leidschen dam. den heer H. A. C. Banning. De heer Banning, die op 4 October j.l. als burge meester van Leidschendam werd geïnstalleerd, bewoont sedert 1 November j.l. de ambtswoning aan de Leidschekade. Op deze woning heeft de onbekende dader uit een automatische revolver een zestal schoten gelost. Een der kogels is geketst op den muur; de overige kogels doorboorden ver schillende ramen en een lantaarn. Gelukkig zijn door dezen ïxachtelijken aanslag geen dooden of gewonden te betreuren. De gemeentepolitie, bijgestaan door de rijks- recherche stelt een uitgebeeld onderzoek in. Bij dit onderzoek, waarover men nog geen inlichtin gen wilde verstrekken, is in de lantaarn boven de voordeur een kogel gevonden. Het geval wordt natuurlijk in de gemeente druk besproken te meer daar men de drijfveer niet kan veronderstellen. Het is dan ook een raadsel, wat de reden van deze daad is geweest, daar de heer Banning voor velen nog een onbekende is. Naar de revolver is den geheelen dag in de Vliet en de sluizen gedregd, doch zonder resultaat. Later bleek, dat ook op de ramen van het huis van den gemeente-architect, den heer de Regt aan den Veurschestraatweg 21. een drietal schoten is ge lost. kort voordat hetzelfde bij den burgemeester geschiedde. (A.N.P.) Concentratie der organisaties voor de bloemisterij. In een dezer dagen gehouden gecombineerde vergadering van den kring bloemenveilingen der vereeniging „Groep Bloemisterij" met den bond van. bloemenveilingen, welke vergadering geleid werd door den heer P. Vis, voorzitter van "den bond, is besloten deze beide afzonderlijke organisaties van bloemenveilingen te doen samenvloeien tot een or ganisatie, waartoe de bond van bloemenveilingen besloot tot opheffing van den bond en aansluiting via de vereeniging „Groep Bloemisterij" bij den kring bloemenveilingen. Door deze concentratie is de reeds lang ge koesterde wensch van dh leiders der organisaties in vervulling gegaan, waardoor tevens is bereikt, dat thans vrijwel alle vereenigingen op het gebied der bloemisterij werkzaam, georganiseerd zijn in een centrale organisatie, nl. de vereeniging „Groep Bloemisterij", welke als centrale voor de bloemiste rij weer is aangesloten bij den Ned. Tuinbouwraad, de toporganisatie, waarin de verschillende takken van tuinbouw, zooals de groenten- en fruitteelt, de bloembollenteelt, en de boomkweekerij samenko men. Ambtenaren voor de Winterhulp. De secretaris-generaal van Binnenlandsche Zaken heeft aan de Gedeputeerde Staten der pro vinciën en aan de gemeentebesturen een circulaire gericht, waarin hij schrijft: „Indien de Winterhulp haar taak behoorlijk wü vervullen, zal zij moeten kunnen beschikken ovep een aantal behoorlijke geschoolde arbeidskrachten. Dit zou worden bevorderd, indien de onderschei dene provinciën respectievelijk gemeenten ambte naren ter beschikking konden stellen. Ik zou het op dezen grond op prijs stellen in dien uw college, zoo mogelijk wilde bevorderen, dat aan de by uw provincie respectievelijk gemeente in dienst zijnde ambtenaren eventueel vergunning worde verleend in hun ambtelijken tijd voor de Winterhulp werkzaam te zijn. Indien deze ambtenaren voor functies, die een volle dagtaak opleveren, als vaste ambtenaren naar de Winterhulp overgaan, zoo moge ik u verzoeken te willen bevorderen, dat de betaling van de sala rissen door de provincie respectievelijk gemeente voorloopig wordt voortgezet, totdat een definitieve regeling is getroffen, waarna verrekening met de Winterhulp zal plaats vinden". Mengverbod voor boter. Het ryksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat het met ingang van 18 November 1940 verboden is, boter met marga rine te vermengen. Dat de productie van melange den laatsten tijd van vrijwel geen beteekenis meer was, blijkt wel uit het feit, dat deze productie te- ruggeloopen is tot ongeveer 5000 K.G. per week. Ten gevolge van het mengverbod zal derhalve voortaan geen melange meer verkrijgbaar zijn. HEDEN: 10 PAGINA'S. Moet ook Haarlem een beroepsbrand weer aanstellen? pag. 1 J. B. Schuil: Molière's „School der Vrouwen" door Het Nederlandsch Tooneel. pag. 2 Alberdingk Thym speelt „Gebr. Kalkoen". pag. 2 Opvoering van „de andere Vrouw" door Jacob van Lennep. pag. 2 Ank van der Moer in eigen schetsen. pag. 2 K. de Jong: Tweede concert der Haarlemsche Bachvereeniging. pag. 2 J. H. de Bois: Boek- en Prentkunst in het Frans Halsmuseum. pag. 2 G. J. Kalt: Uitvoering door het Ne- derlandsch Operette Gezelschap. pag. 2 P. Gasus: Interim, pag. 1 j G. I.: Van menschen en dingen in Amsterdam. pag. 3 l Flitsen: pag. 3 1 Laatste Berichten. pag. 6 j

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1