•BOUVY^&/20HdefL ï0ut,Doo%Tliu-PRotioi;/3cf.fi./êi6>pa4» JLcttcjerincj Bonnen die thans geldig zijn Kunst-Matinée. AGENDA. De verduistering DINSDAG 19 NOVEMBER Ï94Ö H A AR' ER M'S D A G BEAD 2 (UN/T iNIlETTEEEN^j Vereeniging voor Huisvrouwen. Het was we! een zeer groote teleurstelling voor de dames, die gistermiddag naar de tooneelzaal van Hotel „De Leeuwerik" waren gegaan, toen de voorzitster van de Haarlemsche af deeling der Vereeniging van Huisvrouwen, mevrouw Visser Brutel de la Riviere, met de mededeeling kwam. dat mevrouw Francien KooteGerrese, die ver zen van Guido Gezelle en schetsen van Aart van der Leeuw en Molnar zou voordragen, door een aanrijding verhinderd was op te treden. Het be richt was pas een uur te voren binnengekomen, zoodat het niet mogelijk was geweest mevrouw Koote, die hier zeer veel bewonderaarsters telt, nog door een andere declamatrice te doen ver vangen. Dus moest men het onder de leden zoe ken en zoo kregen wij een programma dat geheel door eigen krachten gedeeltelijk onvoorbereid werd gegeven. De nummers van het koor der afdeeling vorm den nu het hoofddeel van dit programma. Onder de enthousiaste en bekwame leiding van mej. Cor Igesz heeft dit dameskoortje zich tot een respec tabele hoogte opgewerkt. Zonder mij te willen begeven op het terrein van mijn muziek-collega waartoe ik mij trouwens niet in staat acht mag ik toch wel zeggen, dat ik getroffen werd door den fijn-genuanceerden zang van dit koortje, die ook in het fortissimo en welk een kracht wist het soms te ontwikkelen nooit ruw wordt. Vooral het eerste nummer ..Als das Christkind ward zur Welt gebracht" van Reinecke trof mij door de innig muzikale wijze, waarop het werd gezongen. Mej. Igesz liet terecht mevrouw Truus MondriaanLigthart. die op den vleugel had be geleid. deelen in de hulde, welke haar en het koortje na afloop werd gebracht. Het litteraire deel werd thans verzorgd door de voorzitster en. mevrouw Rademaker, die beiden zooals ik reeds schreef dit geheel onvoorbereid deden. Zij maakten het daardoor mogelijk, dat deze kunstmatinee dus toch kon doorgaan, wat door de vele aanwezigen ten zeerste werd op prijs gesteld. Mevrouw Visser las eenvoudig en gewoon, maar met zuiver litterair begrip eenige proza-stukjes voor. waarvan vooral het* geestige schetsje van Capek uit ..De Tuinman" veel bijval vond. evenals de met blijkbare liefde voorgedragen Rallade du jeune Marin" van A. den Doolaard. Mevrouw Rademaker las eenige gedichten van Adama van Scheltema o.a. Holland. De Kudde en De Dijk en ook zij vond een dankbaar ge hoor. Vooral met het zoo bekende, aardige „Pein- zerij bij een Bloemetje" had mevrouw Rademaker succes. Zoo was het dus toch geen verloren middag en kregen wij muziek en voordracht, zooals ons was beloofd. J. B. SCHUIL. (Adv. Inge~. Mcd.) FATLLÏS SEMENTEN. SURSEANCE VAN BETALING: Dd. 12 November 1940 is het door: Joseplius Francïscus Phillppus de Graauw, grossier, wonende te Bergen op Zoom, aangeboden akkoord bij de aan hem verleende voorloopige surséance van betaling, gehomologeerd. Bewindvoerder: Mr. P. G. A. J. Horsten, Stationsstraat 16. Bergen op Zoom. UITGESPROKEN: 13 Nov. P. H. Ilendrlx, den Bosch, Schapenmarkt 13. Recht. Comm. Mr. A. W. Kleinenhammans, Cur. mevr. Mr. Emma Lion, den Bosch. 13 Nov. H. Grodthand, schilder, Zwolle, van Galen straat S3. Recht. Comm. Mr. A. van Heijst, Cur. Mr. J. F. H. Boom, Zwolle, Terplekwijkstraat. 14 Nov. W. de Vries, caféhouder, winkelier en melk- slijter, Zuidermeer, Spanbroek. Recht. Comm. Mr. H. Th. A. van der Loos, Cur. Mr. P. S. Winkel, Hoorn, Groote Oost. 14 Nov. P. C. Lubbers, dakdekker, Arnhem, Hommel- scheweg 151. Recht. Comm. Mr. H. R. de Zaayer, Cur. Mr. H. G. Brinkert. Arnhem, Nieuwe Plein 38. 14 Nov. G. E. Peters—Engels, Arnhem. Kleine Oord 8. Recht. Comm Mr. H. R. de Zaayer, Cur. Mr. K. H. Jansma. Arnhem. WiUemspleln 3. 14 Nov. P. J. Peters, bakker. Arnhem, Kleine Oord 8. Recht. Comm. Mr. H. R. de Zaayer, Cur. Mr. K. H. Jansma, Arnhem. Willemsplein 3. 14 Nov. Jac. Johannes (Wilkens, veehouder, Drachten, Noorderdwarsvaart. Recht.'Comm. Mr. B. Ph. Baron van Harinxma thoe Slooten, Cur. Mr, R. Pollema, Leeuwarden. 14 Nov. H. M. Klous. caféhouder, wonende te Amster dam. Paardenstraat 4. Recht. Comm. Mr. A. C. N. P. Ruys. Cur. Mr. H. J. Boelen. Keizersgracht 678, A'dam. 15 Nov. Nalatenschap A. Kloek, Rotterdam. Noorder- havenkade 133. Recht. Comm. Mr. J. Overwater, Cur. Mr. A. Schadée. Rotterdam. 15 Nov. N.V. Technische Vloerenbedrijf. Rotterdam, Raampoortstraat 55. Recht. Comm. Mr. J. Overwater, Cur. Mr. F. B. Bakels. te Rotterdam. In de week van 11 t/m. 16 November 1940 werden in Ne derland 15 faillissementen uitgesproken. OPGEHEVEN WEGENS GEBREK AAN ACTIEF: 12 Nov. A. J. Loykens, dessinateur en handelsagent. TUburg. 14 Nov. L. Noort Albzoon. RSJnsburg. GEDEPONEERDE UITDEELINGSLIJSTEN 26 Oct. H. J.'Oosterwijk. Amsterdam. Geëindigd door het Verbindend worden der eenige uitdeeiingslijst. Uitk. 47 V». I Nov. H. A. Bosch. Amsterdam. Geëindigd door het ver bindend worden der uitdeeiingslijst. Uitk. nihil aan conc. crediteuren. II Nov. Weduwe M. Klerks, Drunen. Geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeeiingslijst. Uitk. 42,377 12 Nov. Jac. van den Bergli, rijwielhandelaar, Bergen op Zoom. Idem. Uitk. 22,87657 Tijdelijk iSc/o KORTING op Stoomen en Verven Groote Houtstraat 5a (Adv. Ingez. Med.) r Heden: DINSDAG 19 NOVEMBER. Gemeentelijke Concertzaal: Paedagogisch volks concert H.O.V., 7-uur. Frans Hals Museum. Tentoonstelling „Kunst zij ons doel", 104 uur. Frans Hals Theater: Stjenka Rasin, 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: Watt en Half Watt als: Comedianten. 2. 6.30 en 8.45 uur. Luxor: Blonde Carmen, 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: De Kribbebyter, 2.30, 6.30 Cn 8.45 uur. WOENSDAG 20 NOVEMBER. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Harald Kreutz- berg, 8 uur. Prinsenhof: Gemeenteraad van Haarlem, 2 uur. Frans Hals Museum. Tentoonstelling „Kunst zv ons doel", 104 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en (Jcs avonds. Zandvoort: Gemeenteraad, 2 uur. Haarlemmerlied e: Gemeenteraad, 10 uur. De Provinciale Bedrijven. Aan de Memorie van Antwoord van Ged. Staten op het algemeen verslag der afdeelingen van de Provinciale Staten van Noord-Holland, betreffende de balansen en verlies- en winstrekeningen over 1939 en de begrootingen voor 1941 der Provinciale Bedrijven ontleenen wij het volgende: Over uitbreiding van de medezeggenschap kun nen Ged. Staten nog geen toezegging doen, al blijft de aandacht hierop gevestigd. Wat het Provinciaal Electriciteitsbedrijf betreft: Ged. Staten zijn volkomen bekend met de moeilijk heden, welke zich door gebrek aan petroleum ten plattelande voordoen. Terwijl het steeds hun stre ven is geweest zooveel mogelijk perceelen en be drijven aan het net te doen aansluiten, is dat in de huidige omstandigheden nog zooveel te meer het geval. Men heeft intusschen terdege rekening te houden met de schaarschte aan materialen, die zich hoe langer hoe meer doet gevoelen. De invoering van het vastrechttarief heeft het gebruik van stroom voor verlichting zeer doen toe nemen. Het gevolg is geweest, dat het verbruik, waarop het vastrecht destijds gebaseerd was, verre is overschreden. Dit brengt mede, dat het gebruik der K.W.U.'s die met 5 ct. worden betaald, sterk is toegenomen en de gemiddelde prijzen, die de af nemers betalen, belangrijk zijn gedaald. Bovendien is -de vastrechtbasis in de laatste jaren nog twee maal met 10 pet. verlaagd (1936 en 1939). Is in de zomermaanden vooral door de verduiste ringsmaatregelen het lichtverbruik teruggeloopen, thans valt, in het algemeen gesproken, een ver meerdering van gebruik te constateeren, hetgeen zijn oorzaak vindt in de omstandigheid, dat men op normale wijze van de electrische verlichting kan gebruik maken door de in schier alle woningen getroffen maatregelen om geen licht naar buiten te doen uitstralen. Ged. Staten scharen zich aan de zijde van die leden, die tegen het invoeren van gedifferentieer de tarieven waarschuwden. Zij achten dusdanige tarieven onvereenigbaar met de eischen van een juiste bedrijfsvoering en tevens onuitvoerbaar we gens de daaraan verbonden financieele consequen ties. Ged. Staten hebben met leedwezen gezien, dat zelfs tegen het ten geschenke geven van een strijk ijzer aan ieder jonggehuwd paar, bezwaren zijn geopperd. Zij meenen, dat dit huiselijk geschenk de ontvangers er van aan het bedrijf zal binden. Van de rond f 3.266.000.aan geldmiddelen van het bedrijf, is een bedrag van f 1.800.000.in de provinciale kas gedeponeerd. Dit geld blijft niette min ter beschikking van het bedrijf, doch gedu rende de periode, dat het bedrijf laatstgenoemd be drag niet direct noodig heeft waarover regel matig overleg gepleegd wordt wordt dit dienst baar gemaakt aan de kasgeldbehoefte van de Pro vincie. Over het Provinciaal Waterleidingbedrijf wordt o.a. het volgende opgemerkt: De vraag of door de directie maatregelen zijn getroffen, die, bij eventueele schade aan de water- leidïngwerken ten gevolge van oorlogsgebeurtenis sen, een ongestoorde watervoorziening aan de pro vinciale bevolking waarborgen, meent het College zoodanig te mogen opvatten, dat men wenscht te weten of binnen de perken van het technisch en economisch verantwoorde het noodige gedaan is om de watervoorziening zooveel mogelijk te waar borgen; dikwijls toch zal niet te ontgaan zijn, dat beschadiging van waterleidingwerken eenige sto ring teweeg brengt. De. gestelde vraag kan, aldus- opgevat, bevestigend beantwoord worden. De zich voordoende vraagstukken, zoowel wat betreft de geschiktheid van het IJselmeer als bron van waterwinning als van andere bronnen, welke wellicht in aanmerking komen, zijn van dien aard dat nadere bestudeering, mede aan de hand van de gedurende den oorlogstijd opgedane ervaringen, noodig is. Medegedeeld kan worts worden, dat de directies van het P.W.N. en van de Gemeentewaterleidin gen van Amsterdam omtrent hun wederzijd'sche plannen reeds meermalen overleg met elkander hebben gepleegd. Het College is diligent wat het in het oog hou den van het belang der duinterreinen voor de re creatie betreft. Voor goede hygiënische toestanden in het kampeer terrein wordt gezorgd. PROVINCIALE ZIEKENHUIZEN. Aan het algemeen verslag der afdeeiingen van de Provinciale Staten van Noorcholland, betref fende de eerste suppletoire begrootingen voor 1939 van de Provinciale Ziekenhpizen nabij Santpoort en te Medemblik de balansen en rekeningen over 1939 en de begrootingen voor 1941 der Provinciale Ziekenhuizen nabij Santpoort. Duinenbosch te Bakkum en te Medemblik is het volgende ontleend: Een lid verzocht de mogelijkheid te overwegen om tot meer centralisatie ten aanzien van de eco nomische en administratieve diensten te komen. In verband met dit verzoek werd gevraagd, of meer overleg tusschen de drie hoofden dezer diensten dan wel aanwijzing van één hoofd dezer diensten der drie ziekenhuizen niet tot het gewenschte re sultaat zou kunnen leiden. Een lid prees de zuinige begrooting van het Zie kenhuis nabij Santpoort. Eén der leden had het getroffen, dat de kosten voor kleeding en bereiding van voedingsmiddelen, per patiënt per dag, in de drie ziekenhuizen zeer ongelijk zijn. In Medemblik zijn deze kosten aan zienlijk hooger dan in Duinenbc&ch en daar weer veel hooger dan in het Ziekenhuis nabij Santpoort. Gaarne zou dit lid daarvoor een verklaring ont vangen, alsmede beantwoording van de vraag, hoe eventueel daarin verandering zou zijn te brengen. Eenige leden achtten de textielvoorraden in de ziekenhuizen te gering. Naar hun meening had het bestuur in 1939 kunnen voorzien, dat grootere voor raden gewenscht waren. Gaarne zouden deze leden hierover opheldering ontvangen. ZUSTER ANTJE KLOM OVERLEDEN. In den ouderdom van 65 jaar is overleden de Diacones Antje Klom te Haarlem. Zij was 33 jaar aan het Diaconessenhuis verbonden, waarvan 21 jaar als Wijkdiacones te Nijmegen. De rouwdienst zal plaats hebben Donderdag 21 November a.s. te 10.30 uur in het Diaconessen- huis te Haarlem. De begrafenis volgt daarna te 12 uur op de Alg. Begraafplaats te Haarlem (ingang Kleverlaan). Dief te Hillegora bad berouw. Stuurde gestolen voorwerpen terug. Tijdens de afwezigheid van de bewoners werd eenige weken geleden ingebroken in een woning aan de Vosselaan te Hillegom. Hiervan werd na tuurlijk onmiddellijk aangifte gedaan bij de politie, die er ondanks ijverige nasporingen niet in slaagde den dader te arresteeren. Deze had eenig geld en voorwerpen van waarde ontvreemd. Blijkbaar heeft hij berouw gekregen, want ^eep der huisgenooten van bovengenoemd perceel vuhd in den tuin de gestole nvoorwerpen. Op een be drag van vijf gulden na had de dief alles terug ge zonden. Er was een briefje bij, waarin hij mede deelde, uit armoede tot zijn daad gekomen te zyn. Hij verzocht dringend, er geen politiewerk van te maken! Een belangrijk onderzoek. Uitbreiding der kennis van den bodem in ons land. Op het oogenblik is een groep studenten in de provincie in Noord-Holland bezig met onder zoekingen voor een nadere samenstelling van het zwaartekrachtnet yan Nederland. Deze onderzoekin gen worden gedaan door mddel van een zeer ge voelig instrument, den Thyssen-gravimeter, ir naupwe samenwerking met de Geologische Stich ting te Haarlem en staan onder hoofdleiding van prof. Vening Meinesz en diens assistent, dr. Nieuwenkamp. Dergelijke onderzoekingen naar de verhoudin gen van de zwaartekracht in den ondergrond van ons land, zullen- in geheel Nederland gedaan wor den. Deze metingen der zwaartekrachten zijn van het grootste belang voor de kennis van den bouw van den bodem niet alleen, maar ook voor de wetenschap, of er nuttige delfstof fen in dien bodem te vinden zijn en zoo ja, waar. De onderzoekingen bepalen zich op het oogen blik nog tot Haarlem (men ziet wel eens een driewieligen bakfiets, waarop een in leer verpakt instrument aan spraalveeren is opgehangen, met eenige studenten door de stad rijden) maar zullen worden uitgebreid tot de omgeving en geleidelijk tot geheel Noord-Holland. De verkregen gegevens worden in kaart ge bracht en daarna verwerkt door de Geologische Stichting. In enkele jaren hoopt men met de on derzoekingen (welke natuurlijk ook ten goede komen aan de opleidng der studenten die nu in het buitenland geen practische kennis kunnen opdoen), gereed te zijn. Mr. P. G. van Tieiibovcn 65 jaar. De voorzitter van de Vereeniging tot be houd van natuurmonumenten, mr. P. G. van Tien hoven, viert heden zijn 65én verjaardag. Het liefst had deze natuurbewonderaar dezen dag geheel onopvallend laten voorbijgaan en wellicht was deze wensch ook in vervulling gegaan, indien er niet zoo vele natuurvrienden waren, die ervan door drongen zijn hoeveel van zijn tijd en van zijn ge- heele persoonlijkheid de heer van Tienhoven aan dit cultureele werk gegeven heeft. Van het begin af aan heeft de jubilaris zit ting in het bestuur van de vereeniging „Natuur bescherming in Nederland" gehad, eerst als voor zitter, sedert het terugtrekken van den heer Oudemans als voorzitter en nog steeds is hij als zoodanig op het bureau te Amsterdam werkzaam Dat deze vereeniging zoo zeer aller vertrouwen geniet, is in belangrijke mate te danken aan mr. Van Tienhoven, den 65-jarigen voorzitter, die de vereeniging, in samenwerking met dr. Jac. P. Thijsse, hee.ft opgebouwd tot wat zij nu is. Knaapje door vallende balken getroffen. Speelmakkertje zeer ernstig gewond. Op den hoek van den Gustoweg en. de Mar conistraat, op de grens van Schiedam en Rotter dam is een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan een jongetje, het leven heeft gekost en waardoor zijn speelkameraadje zoo'zwaar werd gewond, dat voor zijn leven wordt gevréesd. Een vrachtauto van het expeditiebedrijf Van der Most, uit Schiedam,, bestuurd door den chauf feur J. Jans, kwam daar den hoek om. De wagen was geladen met zware balken. In de bocht begon deze lading te schuiven, juist op het moment, dat drie ongeveer tienjarige jongetjes toeliepen. Waar schijnlijk wilden zij meerijden. De bovenliggende balken schoven van den wagen af en troffen één der knaapjes zoo zwaar op het hoofd, dat de schedel werd verpletterd en het kind op slag gedood werd. Een tweede jongen, de tienjarige P. Lock uit de Dwarsstraat te Schiedam, werd zwaar gewond. De derde liep van schrik hard weg. Studiereis van Ned. Vakvereeni gingsleiders door Duitschland. Bezoek aan Siemensstad. NUERNBERG, 15 November (Van een specialen verslaggever van het A.N.P.) De Nederlandsche vakvereenigingsleiders, die op uitnoodiging van het Duitsche arbeidsfront een studiereis door Duitsch land maken om een indruk te krijgen van de wijze, waarop in het Derde Rijk de scheppende mensch is georganiseerd, alsmede om zich op de hoogte te stellen van de sociale maatregelen, welke vooral de laatste jaren onder het nationaai-socia- listisch regiem zijn tot stand gekomen, verlieten hedenochtend de Rijkshoofdstad en arriveerden in den laten namiddag in Nuernberg, de stad, waar jaarlijks de partijdag van de N.S.D.A.P. wordt gehouden. De laatste twee dagen van het verblijf in Berlijn werd den Nederlandschen gasten niet veel rust gegund. De excursies intusschen waren buiten gewoon interessant, hetgeen in het bijzonder gezegd kan worden van het bezoek dathet gezelschap Woensdag aan Siemensstad bracht en dat duurde van den vroegen ochtend tot den laten middag. Acht uren lang werd dit geweldig groote industrie centrum doorkruist Een vermoeiende, doch on tegenzeggelijk hoogst belangwekkende bezigheid, welke des te prettiger was door de bijzondere har telijkheid, waarmede de Nederlandsche gasten op de Siemenswerke werden ontvangen en rondge leid. Uiteraard- toonden de Nederlandsche gasten de grootste belangstelling voor de sociale voorzie ningen, welke de Siemenswerke voor haar arbeiders en arbeidsters in den loop der jaren heeft getrof fen, welke voorzieningen vooral den laatsten tijd zijn uitgebreid en vervolmaakt. Woensdagavond werd in „Plaza", een theater van Kraft durch Freude", een variétévorostelling bijgewoond. De laatste dag, dat de Nederlandsche vakvereenigingsleiders in Berlijn verblijf hielden, werd benut voor een bezoek aan een kamp, waar buitenlandsche arbeidskrachten zijn onderge bracht. Dit kamp bevindt zich in de Berlijnsche voorstad Spandau en de meeste arbeiders, die hier zijn ondergebracht, zijn werkzaam in de bouw bedrijven. De verzorging, die deze arbeiders in dit „lager" ontvangen, voldoet ten volle aan alle eischen, welke daaraan redelijkerwijze te stel len zijn. De woonbarakken, beter gezegd slaap- barakken, maken een weiverzorgden indruk en het zelfde kan gezegd worden van de groote barak, waarin gegeeten en waarin de kampbewoners des avonds hun vrijen tijd kunnen doorbrengen. In deze ruime zaal organiseert-..Kraft durch Freude" zeer dikwijls cultureele bijeenkomsten, zooals muziekuitvoeringen, filmvoorstellingen enz. Tot de kampbewoners, die tezamen 11 nationaliteiten vertegenwoordigen, behooren ook 60 Nederlanders. Enkelen van hen, die op een bouwwerk in de omgeving van de stad werkzaam zijn, werden opgezocht en geruïmen tijd onderhielden de vak vereenigingsleiders zich met deze, zoo ver van hun vaderland werkende landgenooten. Dit onver wacht bezoek deed hun zichtbaar genoegen. Allen waren over de behandeling, welke zy in het kamp .en op het werk ontvangen zeer tevreden. In Nederland waren zij werkloos en liever te wer ken ver van huis dan in het eigen land te loopen en niets te doen, trokken zij in den vreemde. Dit was, in het kort samengevat, het verhaal, dat eenige nog jeugdige landgenooten, wier ouders het in Nederland-goed hebben en om financieele redenen niet in den vreemde- behoefden te gaan het gezelschap deden. Klachten hadden deze ar beiders niet en wanneer deze hier en daar toch bestaan zoo zeiden zij dan wordt alles ge daan om een bevredigende oplossing te krij gen. Na dit bezoek aan het arbeidskamp woonden de Nederlandsche gasten een voorstelling bij van de film „Jud Suess". 's Middags werd het ge zelschap in Berlijn-Dahlem ontvangen in het gas tenhuis van de rijksvrouwenleiding, waar de Nederlanders werden ingelicht omtrent de orga nisatie der Duitsche vrouwen 's Avonds waren zy in het N.S.-Gemeinschaftshaus de gasten van het Duitsche Arbeidsfront. Namens dr. Ley werd het gezelschap begroet door den heer Marrenbach, Vele Duitsche autoriteiten woonden deze ont vangst bij. (A.N.P.) BROOD BON 14 v. 11 t.m. 24 Nov. BON 15 v. 18 Nov. tm. 7 Dec. 2000 gr. brood of 2500 gr roggebrood KOFFIE EN THEE BON 81 Algem. Distributie bonboekje van 9 Nov. t.m. 20 Dec. 1/2 pond koffie of 3/4 ons thee. SUIKER BON 42 Algem. Distributie bonboekje van 26 Oct. t.m. 22 Nov. 1 K.G. suiker. VLEESCH EN VLEESCHWAREN BON 08 „vleesch" van de Vleeschkaart. Van 11 t.m. 24 Nov 100 gr. rund-, kalfs- of varkensvleesch of ongesmól- ten vet of een rantsoen vleeschwaren. BON 09 geldig t.m. 1 Dec. BON 08 „worst of vleesch waren" van 11 t.m. 24 Nov. 75150 gr. vleeschwaren. BON 09 geldig t.m. 1 Dec. BOTER EN VETTEN BON 17 Boterkaart. T.m. 29 Nov. 1/2 pond boter of mar garine. BON 16 Boterkaart. T.m. 22 Nov. 1/2 pond boter. BON 17 Vetkaart. T.m. 29 Nov. 1/2 pond margarine of boter. BON 16 Vetkaart. T.m. 22 Nov. 1/2 pond margarine of boter. KAAS BON 51 Algem. Distributie- boekje. 1 ons kaas. Geldig t.m. 1 Dec. BON 25 Algem. Distributie boekje. 1 ons kaas. Geldig t.m. 24 Nov. PETROLEUM ZEGEL PERIODE 7 (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken). van 4 Nov t.m. 29 Dec. 2 Ltr ZEGEL PERIODE B (alleen voor hen, die uitsluitend pe troleum verlichting hebben) van 11 Nov. t.m. 15 Dec. 2 L. MEEL- EN GRUTTERSWAREN BON 82 Algem. Distributie- boekje T.m. 29 Nov 250 gr rijst of rijstemeel of rijste bloem of gruttenmeel. BON 83 Algem. Distributie- boekje. T.m. 27 Dec. 250 gr havermout of havervlokken of haverbloem of aardappel- meelvlokken of gort of gort- mout of grutten. BON 88 Algem. Distributie boekje. T.m. 27 Dec. 250 gr gort of gortemeel of grutten BON 98 Algem. Distributie boekje Tm. 27 Dec. 100 gr. macaroni of vermicelli of spaghetti BON 93 Algem. Distributie- boekje. T.m. 27 Dec. 100 gr. maïzena of grlesmeel of sago of aardappelmeel. BON 1 van de Bloemkaart. T.m. 1 Dec. 50 gram brood of 65 gram roggebrood of 35 gr. meel of bloem of 1/2 rantsoen gebak. PEULVRUCHTEN BON 56 Algem. Distributie boekje t.m. 16 December 1/2 kg. peulvruchten. EIEREN BON 38 Algem. Distributie- boekje. T.m. 24 Nov. 1 ei. BON 64 geldig t.m. 1 Dec. KOEK EN GEBAK BON 14 van de Broodkaart. T.m. 24 Nov. 1 rantsoen koek of gebak. BON 1 t?an de Bloemkaart T.m. 1 Dec.: 1/2 rantsoen koek of gebak. (1 rantsoen ontbijtkoek 160 gr., speculaas 140 gr. an dere koekjes 200 gr. biscuit en wafels 90 gr„ beschuit 75 gr., cake 300 gr„ taart 600 gr gebakjes 600 gr., korstgebak 500 gr. klein korstgebak 400 gram.) ZEEP BON 29 T.m. 6 Dec. 150 gr. toiletzeep of 120 gr huishoudzeep of 200 gr zachte zeep of 250 ar zeeppoeder of 125 ar zeep vlokken of 250 gr zelf werkende waschmiddelen of 200 gr vloeibare zeep. SCHEERZEEP BON 116 T.m 37 Dec 50 gr scheerzeep of 1 tube scheer- crême of 1 pot scheerzeep. BRANDSTOFFEN BONS 04. 05. 06. 07 Bonkaart distributie vaste brandstof fen haarden, kachels: 1 eenheid. BONS 07 08. 09. 10, 11. 12. 13. 14 Bonkaart distributie cen trale verwarming: 1 een heid. Bons. gemerkt: Brandstof fen, één eenheid. 2e perio de: 1 eenheid Bons. gemerkt: Cokes, één- eenheid tweede periode: 1 eenheid BONS 08, 09. 10. 11 Bonkaart distributie vaste brandstof fen - haarden, kachels: 1 eenheid turf (Wenscht m:en geen turf. dan kan men op deze bons later andere brandstof fen betrekken) Alles geldig tot en met 30 November HONDENBROOD BON 6 Tm 30 Nov. Groep 1 en 2: 10 K.G Gr 3: 8 K.G Gr 4. 5 K.G Gr 5 4 K G Gr 6 3 K G Hondenbrood wordt alleen verstrekt voor groote rashonden of ingeval men meer dan één hond heeft KATTENBROOD BON 6 Tm 30 Nov I 1/2 kg Kattenbrood wordt alleen verstrekt voor raskatten. Anisterdamsclie politie ontdekt kettiiigliandel. Verschillende goederen in beslag genomen. De afdeeling handelsrecherche van het hoofd bureau van politie te Amsterdam is er Zaterdag avond in geslaagd tot twee maal toe een ketting- handel op het spoor te komen. Het eerste geval be trof den handel in zeep, slaolie en melk. Gecon stateerd werd dat in de Schinkelstraat te Amster dam uit een woning een partij van vier doozen zeep, twee doozen zeepvlokken, negen flesschen slaolie en een kist, inhoudende ongeveer 150 blikjes gecondenseerde melk werden overgeladen op een bakfiets. Met deze bakfiets zou de partij elders wor den afgeleverd. De politie hield den kooper zoowel als den verkooper, die met de bakfiets ter plaatse was aangekomen, aan. Het verhoor wees uit dat de goederen verkocht waren met naar schatting een winst van 250 procent. Bij het onderzoek ter plaatse hadden de ambtenaren van de afdeeling handels recherche nog het geluk een derde persoon aan te houden. Dit was een jongeman die op de fiets nog een doos met negen flesschen slaolie kwam bren gen. Deze flesschen behoorden klaarblijkelijk tot de partij, welke op de bakfiets geladen was. Door deze laatste arrestatie kan ook de bron, waarvan da slaolie afkomstig was, vastgesteld worden. Wegens overtreding der prijzenbesehikking en der distri- butiewet werd tegen de drie personen proces-ver baal opgemaakt. Zaterdagavond werd voorts bij een kapper in Amsterdam-West een soortgelijke overtreding ge constateerd. Ook daar kwam een bakfiets voor, waarop geladen werd een partij, bestaande uit viei? vaatjes groene zeep, elk inhoudende zestig pond, een gros Palmolive-zeep, honderd stuks toiletzeep en dertig staven huishoudzeep. Dat hier wel degelijk van overtreding van de prijzenbesehikking sprake was, blijkt wel uit het feit, dat een vaatje groena zeep, dat onder normale omstandigheden ongevee* 10 kost. hier verhandeld werd voor ruim 20. Ook in dit geval werd tegen kooper en verkoopei proces-verbaal opgemaakt. Het uitgebreide onderzoek heeft reeds vastgesteld, dat men in beide gevallen te doen heeft met een en dezelfde tusschenpersoon. ZON EN MAAN OP 20 NOVEMBER: ZONSOPKOMST 9.0? ZONSONDERGANG 17.42 MAANSOPKOMST 22.55 MAANSONDERGANG 15.12 d.a.v. TOESLAGFONDS VOOR HET BLOEMBOLLEN- BEDRIJF. Het bestuur van het Toeslagfonds voor het Bloembollenbedrijf heeft bepaald, dat de eerst* uitkeeringen van het contractjaar 19401941 als volgt zullen plaats vinden: Maandag 2 December te: Lisse des morgens van 912 uur in den R.K Volksbond. Hillegom des morgens van 912 uur, in den R.K. Volksbond. Sassenheim des morgens van 9V2ll1/* uur in het gebouw van de K.S.A.. Heemstede des namiddags van 23 uur in het R. K. Vereenigingsgebouw. Oegstgeest des namiddags van 23 uur in het St.-Willibrordusgebouw. Warmond des namiddags van 1V22V: uur, bij I H. J. Weijers, Dorpstraat 214 B. Dinsdag 3 December a.s. te: Noorwijkerhout, des morgens van 910 uur, bij H. v. d. Voet, le Oude Schulpweg 1. Noordwijk des morgens van 10V212 uur in café Flora, Kerkstraat. Voorhout, des namiddags van 23 uur in café Boerhaven, Hoofdstraat. Rinnegom (Egmonden) des morgens om 10 uur precies in café v. d. Molen t.o. de R.K. kerk. Limmen des morgens om 11 uur precies in het Parochiehuis. Rechthebbenden dienen tijdig een verklaring van hun werkgever (s) te vragen, waaruit kan blijken hoelang zij in het contractjaar 1940 1941 werkzaam waren. In verband met de verduistering zijn de uit betalingstijden overdag gesteld. Indien recht hebbenden hierdoor niet persoonlijk kunnen komen kan de toeslag ook door een der huisge nooten worden ontvangen. Het trouwboekje moet zooals gewoonlijk getoond worden. Rechthebbenden te Overveen, Bennebroek en Castricum dienen zich vóór 1 Decer^r a-s. met de vereischte patroonsverklaring en -in trouw boekje te melden bij de volgende ad essen: Voor Overveen bij F. J. Koelem tj. Hout vaart 8, Haarlem. Voor Bennebroek bij P. J. van Lierop, School- laan, Bennebroek. Voor Castricum bij J. Hageman, Haagsche- weg 1, Bakkum. De eerste uitbetaling van het contractjaar 19401941 zal bedragen: Voor vaste arbeiders f 9 per rechthebbend kind. Voor losse arbeiders f 0.75 per maand dienst bjj aangesloten werkgevers en per kind. KOPERDRAAD GESTOLEN. Maandag heeft de politie te Haarlem drie man nen van resp. 24, 31 en 33 jaar aangehouden, die zich schuldig hadden gemaakt aan diefstal van ver scheiden hoeveelheden koperdraad ten nadeele van hun werkgever. Zij hadden het bij eenige opkooperi verkocht. De politie heeft het koperdraad in beslai genomen en de drie drieven in verzekerde bewa ring gesteld. GEVONDEN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, SmedestraaK te Haarlem, uitsluitend tusschen 11 en 23 uur. Terug te bekomen bij: Kimmenade. Amslerdainsch® aart 104, armband: Lenselink. Parklaan 76 rd.. kerk» boekje: Dekker, v. 't Hoffstraat 189. postzegeiboekje: Bu< ••eau van Politic. Smedestraat, handbesehermer; lamp; ■ozenkrans; 2 beurzen;, distributiebonnen; distributie* kaart; schoentje; Boerigter. Middenweg 68, handschoe nen: Nulsspaarbank, Jansstraat, horloge; Zonnemans, Kinderhuissingel 118: koralen; Rozenkrans, Jansstraat 15, distributiekaart; Kops. Spaarnhovenstraat 94, dames- laars; Zwiersen. Gen. Joubertslraat 42 rd.. portemonnaie m, De Jong. Oranjestraat 105, portemonnaie m. i.; De Kleuver, Voorduinstraat 8. regenpijpen; Augustlnus, Schoterweg 48 rd.. rijwielplaatje en ring; Verzijlberg, Accaciastraat 58. bril; Grit, Wllgénstraat 46. geld; Boms, Arnoldystraat 14. handschoen: Tichelaar, Spaanschevaart- straat Ui, handschoen; Browers, Kleverparkweg 190, hond; Pettegers, Colensostraa.t 14. handbeschermer; Wes- selink, Chr. Huygenspleln 8, jasje; Zoon, Scheepersstraat 42. distributiekaart; Klumper, Hof v. Egmond 30, Insigne wandelsport: Sluyter, Junoplantsoen 62. portemonnaie m. i.; Mol. Gen. Cronjéstraat 21 rd.. parapluie; v. Am- stel. Velserstraat 51, portemonnaie m. i.; Stokman. Ted. v. Berkhoutstraat 39, portemonnaie; Balk. Teylerplein 69. portemonnaie m i.; v. d. Bilt. Sparenbergstraat 20, riem; Vos. Gen. Bothastraat 63. rijwielplaatje; v. d. Linden, Olycanstraat 50, regenkapje; Pijnappel, v. Nieveltstraat 19. rozenkrans; Herbe, Zd. Polderstraat 93, regenkapje; Peterse, Zijlweg 109 rd., rijwielplaatje; v. 't Hof. Beren- steynstraat 26. distributiekaart. Kort. Lange Veerstraat 27. wol; Schaap. Ben vil j oenstraat 46. wanten. Franse, Kamerlingh Onnesstraat 81. bril; Sieraad. Zo- mei vaart 16 A rd., kerkboek; Maatkamp. Kortenaeistraat 5. handschoen; Nieuwpoort, Bantamst raat 34. na 6 uur, rieten koffer m. i.; Pan, Barbarossastraat 27. kettinkje; Camminga, Middenweg 117, pantoffel: Bol, Pijnboom- straat 134. regenpijpen; Bureau van Politie. Smedestraat, rijwielplaatje; taschje m. 1.; v. d. Broek. PlanetenlaaQ 142, regenkapje; Wijkblok, Uit den Boschstraat 6, vulpen*

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2