KEELPIJN Eet nu UNDO KNEIPP brood Spoorwegen moeten goederenvervoer laten voorgaan. AGENDA. SMIT'S LUXE BAKKERIJEN §BOü VY^ tw&éM Tri-Procédé, a£/ydmJju/j&ml3ci.f> fu&pak De verduistering DINSDAG 26 NOVEMBER 1940 H A" A R E E M'S D X "G BEAD 2 Reizigersverkeer moet ervoor wijken. De laatste jaren mochten de Nederlandsche f Spoorwegen zich verheugen in de intense be langstelling van het publiek. Geen wonder: het reizigersverkeer had zich sterk uitgebreid, het aantal forensen was met duizenden toegeno men. De actieve directie bracht ons spoorweg stelsel op een dusdanige hoogte, dat het met ieder land in Europa vergeleken kon worden. Uitstekend en zeer modern materiaal, goede en vele verbindingen en hoog opgevoerde snelhe den vormden een verwend publiek, dat aan een goede service hechtte. Thans maken de Nederlandsche spoorwegen en haar directie evenals vele ondernemingen in den lande zware tijden door, waarin men te kampen heeft met vele en velerlei moeilijkheden, Van de zijde van het publiek hoort men klach ten, klachten, die culmineeren in sombere ver moedens voor de naaste toekomst van ons spoorwegverkeer. Naar aanleiding hiervan heeft het A.N.P. een gesprek gehad met de directie van de Neder landsche Spoorwegen. In dit gesprek stelde de directie voorop, dat het reizend publiek toch vooral dient te begrijpen, dat wij leven in een tijd van groote en noodgedwongen versobering. Op vele gebieden is de distributiemaatregel in gevoerd. Ook, en noodgedwongen, op het ge bied van de spoorwegen. Er moet bezuinigd worden op het materiaal en op kolen: het aantal rijtuigen en locomotief kilometers moet zoo laag mogelijk worden gehouden. Een primaire eisch in dezen tijd ls een vlot goederenvervoer. Daarvan immers is grooten- deels het goed functionneeren der levensmidde lendistributie afhankelijk. Dit is een factor, die het publiek niet dient te vergeten. Daarbij be denke men, dat door benzinegebrek het vervoer per vrachtauto voor een belangrijk deel is ver vallen en dit vervoer is overgeheveld naar de spoorwegen. Wij kunnen dan ook zeggen aldus ce directie dat het goederenvervoer, waar voor de spoorwegen heeft te zorgen met 50 procent is toegenomen. Bovendien dient men het kolenvervoer niet uit het oog te verliezen, eveneens een factor van groot belang, zoowel voor de industrie als voor den burger. Dit kolenvervoer is 30 procent hoo- ger dan in normale tijden. Dat is deels ook toe te schrijven aan het feit, dat we door de oor logsdagen met het kolenvervoer van de z.g.n. zomeraanvulling ten achter waren. Bij ons gaat dus en dat zal iedereen kun nen billijken aldus de directie, het goederen vervoer thans vóór alles dat is dan ook wel eens oorzaak, dat een personentrein geruimen tijd moet wachten, of langzamer moet rijden tot het baanvak, in gebruik door 'den goederentrein, vrij is. Vertraging van goederentreinen moet worden voorkomen, om den omloop van het materiaal niet te verminderen. Dit principe, dat voor Ne derland een levensbelang is, heeft ons dan ook gedwongen voor te schrijven, dat Zaterdag middag en ook Zondag door moet worden gegaan met lossen door de ontvangers der goederen. De goederenwagens moeten weer vrij komen om den wagenomloop te versnellen en het goederenver keer zoo intensief mogelijk te maken. Wij kun nen een wagon niet anderhaTven dag ongebruikt laten staan. Gelukkig is ons materiaal zoowel dat voor goederenvervoer als voor reizigersvervoer vrijwel volkomen intact gebleven, slechts een klein percentage is door den oorlog in het on- gereede geraakt. Op al deze gronden moesten de spoorwegen de reizigerstreinen, die voor een niet onbelangrijk deel door plezierreizigers worden bezet, in- Optocht (Ier \V. A. door Breda. Eenige incidenten. Het A.N.P. meldt: Zondagmiddag hield de West-Brabantsche afdee- ling der WA. van de N.S.B. een marsch door de stad waaraan door een 130-tal W.A.-mannen werd deelgenomen. Om twee uur marcheerde men in twee groepen, welke geopend werden door bereden afdeelingen der W.A., op weg naar de Groote Markt Afdeelingen bereden marechaussee en de politie zorgden, onder leiding van den commissiaris van politie, den heer De Bruyn, voor de afzetting. Op de markt volgde een défilé voor den banleider in West-Brabant, F. Ouwerling en voor den districts leider W. D. de Ruyter. Vele honderden toeschou wers sloegen eveneens het défilé gade. Na den opmarsch ontstond er een rumoerige Stemming, welke door eenige incidenten werd ge volgd. Toen een der ruiters passeerde, begon het publiek te roepen en te fluiten, waarop de bereden afdeeling op de toeschouwers inreed. Dit verhitte de gemoederen nog meer, zoodat de politie zich genoodzaakt zag op eenige plaatsen met sabel en gummistok een charge uit te voeren, waarbij klap pen vielen. Enkele personen werden door de politie gearresteerd en opgebracht. Na deze incidenten werd de orde hersteld en kon de colonne zich on gehinderd naar de plaats van vertrek begeven, waar zij werd ontbonden. Ook Zaterdagmiddag is het op enkele plaatsen in de binnenstad tot botsingen ge komen. naar aanleiding van de gebruikelijke col portage, waarbij ook de bereden afdeeling van de WA. optrad. De politie %vas echter met een sterke afdeeling aanwezig, zoodat de relletjes spoedig de kop werd ingedrukt. vandaag en morgen verkouden: k Bescherm Uw keel tegen infectie i L met de beproefde geneeskracht van/<Qf/ (Adv. Ingez. Med.) krimpen. De treinen werden korter, het aantal treinen minder. De nieuwe dienstregeling die Maandag is in gegaan. geeft slechts een zeer geringe versobe ring op enkele baanvakken. Uitdrukkelijk kreeg het A.N.P. de verzekering, dat het forensenver keer zooveel mogelijk zal worden ontzien. De forens make zich over zijn treinverbindingen voorshands nog niet teveel zorgen. De directie van onze spoorwegen kent en begrijpt het groote belang, dat de forensen hebben bij een be hoorlijke treinverbinding. Wel zijn in de nieuwe dienstregeling de snel heden gewijzigd om de slijtage van het mate riaal te verminderen. De electrische treinen zijn teruggebracht van 120 op 100 K.M. per uur en de locomotief zal ons voortaan niet met een snel heid van 100 K.M. pear uur maar met een 80 K.M. vaart naar ons doel brengen. Wij zijn nu voor de electrificatie van een be langrijk deel van ons net zeer dankbaar, merkte ir. Éupkes nog op. De electrische treinen zijn snel, hebben een groote vervoerscapaciteit en geven een aanzienlijke kostenbesparing. Met de electrificatie van de lijn naar het Gooi wordt voortgegaan, de werkzaamheden zijn niet gestag neerd. Moge het publiek aldus besloot de directie ons helpen door inzicht in onze moeilijkheden te toonen. Organisatie van den handel in lompen. Erkenning noodig ora handel te drijven. De Staatscourant van Maandagavond bevat een beschikking van den secretaris-generaal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart in zake de organisatie van den lom penhandel. Onder lompen worden hierin verstaan alle nieuwe en oude afvallen, die uit wol, kunst- of celwol, katoen, zijde kunstzijde, linnen, jute, hennep of aanverwante vezelsoorten, in den vorm van weefsel, touw, vilt. watten e.d. zijn samen- ;esteld. De beschikking gaat uit van het algemeen be ginsel, dat het handeldrijven in lompen slechts is toegestaan aan kleinhandelaren, erkende tus schenhandelaren en erkende groothandelaren. Kleinhandelaren mogen lompen uitsluitend koo- pen van voortbrengers en uitsluitend verkoopen aan erkende tusschenhandelaren. Erkende han delaren zijn de bij het rijksbureau voor oude ma terialen en afvalstoffen ingeschreven onderne mingen, welke in het bezit zijn van een door den directeur in lompen verleende vergunning als onderscheidenlijk tusschenhandelaar of groot handelaar in lompen. Erkende tusschenhandelaren mogen lompen uitsluitend koopen van voortbrengers alsmede van kleinhandelaren en uitsluitend verkoopen aan er kende groothandelaren; deze laatsten mogen lom pen uitsluitend koopen van voortbrengers alsmede van erkende tusschenhandelaren en uitsluitend verkoopen aan verwerkers en voor export. Ver werker is de natuurlijke of rechtspersoon, die in zijn industrieel bedrijf lompen als grondstof ver werkt. Het is aan verwerkers verboden direct van voortbrengers lompen te koopen of op andere wijze te verwerven; zij mogen lompen uitsluitend van erkende groothandelaren koopen. De beschikking geeft voorts enkele handelsvoor schriften; zij bepaalt o.m., dat openbare verkoop en andere systemen van verkoop van lompen door gunning aan den meestbiedende verboden zijn. De tailhandelaren in textielwaren of andere ver- bruiksgoederen kunnen niet als handelaar in lom pen worden erkend, noch in aanmerking komen voor een door den directeur van bovengenoemd bureau te verleenen vergunning als kleinhande laar. Voorts bevat de beschikking sorteervoorschrif- ten. bepalingen betreffende lompen met een be paalde bestemming en betreffende de prijzen. Wat de erkenning betreft, bepaaldt de beschik- (MOUTBROOD) Rijk aan vitaminen en bloed*uive- rende zouten. Samenstelling als vanouds. Uitsluitend verkrijgbaar bij Smedestr., Botermarkt, Wagenweg, Zijlweg Telef. 10876 - 13714 - 12193 - 11643 - 21521. (Adv. Ingez. Med.) king, dat deze ten aanzien van tusschen- en groot handelaar in lompen slechts door den directeur van het rijksbureau kan geschieden door het ver leenen van een schriftelijke vergunning aan een bij het bureau ingeschreven onderneming, welke vergunning telkens voor een periode van drie maanden wordt verleend. Een vergunning kan door den houder niet worden overgedragen. Het is verboden bij het afsluiten van contracten betreffende levering van lompen of by de uitvoe ring dezer contracten middellyk of onmiddellyk, in welken vorm ook: a. als tegenprestatie levering van waren, werk- of dienstverrichtingen aan te bieden of te eischen; b. den afnemer de verplichting op te leggen, behalve lompen, goederen van anderen aard of. behalve de bestelde soorten lompen, andere soor ten lompen of werk- of dienstverrichtingen aan te nemen. Het is voorts verboden, bij het afsluiten van contracten betreffende levering van andere goe deren dan lompen of betreffende werk- of dienst verrichtingen, de levering van lompen, in welken vorm ook, middellyk of onmiddellyk. als tegen prestatie aan te bieden of te eischen. De beschikking treedt in werking zes dagen na den dag van afkondiging. Ook organisatie in den handel van oud papier. Een gelijksoortige regeling als voor den handel in lompen is getroffen voor den handel in oud papier, blijkens een beschikking van den se cretaris-generaal van het departement van han del, nijverheid en scheepvaart, welke in de Maan dagavond verschenen Staatscourant is opgeno men. Onder oud papier wordt verstaan: papier snippers (afval van de papierverwerking), be schreven en bedrukt papier, hetwelk niet overeen komstig zijn oorspronkeiyke bestemming is of wordt gebruikt, alsmede papier, bordpapier en pa pier- en bordpapierwaren, welke uitsluitend ge bruikt kunnen worden als grondstof voor de in dustrie. Ook deze beschikking treedt in werking zes da gen na den dag van afkondiging. KINDERVOEDING. Door „Kindervoeding"-te Haarlem werd in de week van 18 Nov. tot en met 23 November 1940 5846 porties warm eten verstrekt, n.l. in lokaal Ryksstraatweg 1309, Soendastraat 1130. Zoete- straat 1501, Kamperstraat 986, Teylerplein 705, Voorm. Spaarndam 215, 't Jiaoiste St.Tlicafaas Qeschenè Een Artistieke Kunstfoto van „RSCHE FOTO ART" 169 Groote Houtstraat Telef. 13472 (Adv. Ingez. Med.) Het research-laboratorium der B. P. M. In dienst van de Nederlandsche gemeenschap gesteld. AMSTERDAM. 26 November. Het Research- laboratorium van de Bataafsche Petroleum Maat schappij gevestigd in het imposante gebouwencom plex aan de overzijde van het IJ te Amsterdam irin tot voor korten tijd door den uitgebreiden we tenschappelijker) staf uitsluitend gewerkt werd ten bate van de B.P.M., wordt nu wetenschappelijk werk van de hoogste orde verricht ten bate van de Nederlandsche gemeenschap. Het speurwerk, dat in een Researchlaboratorium wordt verricht is zoowel gericht op verbetering var productiemethoden en van de eigenschappen dei producten zelf als op het voortbrengen van gehee nieuwe stoffen, welke gebruikt kunnen worden ah grond- of hulpstoffen voor andere bedrijven of aanleiding geven tot geheel nieuwe takken van bedrijf. Het vormt een onmisbare schakel in df industrie. De bijzondere omstandigheden van het oogenblik hebben het laboratorium, waaraan 1300 werkkrach ten, o.w. 150 academici, zijn verbonden, afgesneder van het contact met een groot deel der oliewinnings- en veredelingsbedrijven, die evenals de afzet gebieden over de geheele wereld verspreid liggen Daar verder in het grondstoffenmateriaal voor eer aantal onderzoekingen niet langer voorzien kon worden, kon een belangrijk deel van het in behan deling zijnde werk niet voortgezet worden. Anderzijds hebben echter deze zelfde omstandig heden de Nederlandsche overheid en de leiding van tal van industrieele ondernemingen voor een vloed onverwachte problemen geplaatst, welke drin gend om oplossing vragen. Meer dan ooit moei thans overal de uiterste zuinigheid betracht wor den, en vele bedrijven moeten zich instellen op de verwerking van andere tot dusverre niet gebruikte grondstoffen, op de fabricatie van vervangings goederen en moeten zich aanpassen aan sterk ver anderde marktomstandigheden. Een en ander heeft de leiding van de Bataafscht Petroleum Maatschappij doen besluiten het labora torium en de arbeidskrachten van deze organisatif beschikbaar te stellen voor de geheele Nederland sehe technische en economische gemeenschap. Donj dit initiatief stelt het laboratorium zich op een basi" waarvoor in Europa niet licht een parallel te vmder. is, maar die in Amerika reeds lang haar bestaans recht heeft bewezen. Men denke bijv. aan het befaamde Mellon In stitute. in Pittsburgh, gegrondvest met het doel om het Amerikaansche bedrijfsleven in al zijn geledin gen in staat te stellen speurwerk te laten uit voeren in een groot, goed geoutilleerd en rationee: georganiseerd laboratorium. Het doel van het instituut is door beschikbaarstelling van een orga nisatie die groote ervaring bezit op het terrein van toegepast natuurwetenschappelijk researchwerk, de grootst mogelijke baten te bereiken voor de ont wikkeling van wetenschap en techniek, terwijl door doeltreffendheid van organisatie de kosten zoo laag mogelijk gehouden worden. De physisch-chemische en technologische werk zaamheden, die het laboratorium in opdracht van derden uitvoert, zijn van den meest uiteenloopenden aard. Zij omvatten: het uitwerken van fabricatie-methoden van ver vangingsmiddelen voor producten of materialen, die schaarsch zijn geworden of niet meer te krij gen zijn; het uitwerken van nieuwe werkwijzen voor de bereiding van producten, waarvoor de tot dus verre gebruikte methode niet meer kan worden toegepast; het opsporen van de oorzaken van be- drijfsstoornissen of fabricatiefouten bij industrieën, het verbeteren van de eigenschappen van fabricate!) en half-fabricaten; het verrichten van natuurweten schappelijk onderzoek voor het oplossen van vraag stukken, die zich voordoen bij landaanwinning en bij land- en tuinbouw. Daarnaast zijn er belangrijke problemen voortge komen uit de burgerlijke bouwkunde, zooals hel. onderzoek van de eigenschappen van nieuwe of tol dusverre weinig toegepaste bouwmaterialen, en de bestudeering van de meest doelmatige wijze van toepassing van die materialen bij den bouw. Enkele concrete voorbeelden, waaraan wel alge meen bekendheid mag worden gegeven, vormen de opdrachten, welke de B.P.M. op instigatie van regeeringsinstanties als het rijksdistributiebureau voor chemische producten, den dienst voor den wederopbouw, en de centrale organisatie voor toe- gepast-natuurwetenschappelijk onderzoek, van hel centraal instituut voor materialenonderzoek heeft ontvangen in zake het maken van vervangingsmid delen voor de gebruikelijke lijnolie-verven en lyn- olie-stopverf, voor producten op asphaltbitumen- basis. Men is bezig met een onderzoek naar de duur zaamheid van de bescherming, die deze bitumen- •erven geven en naar de omstandigheden waar onder ze worden toegepast. Voorts bereidt het laboratorium een zeer bijzon dere asphalt-bitumen-emulsie, die aan de verf- fabrikanten wordt geleverd en waarvan een sub stituut stopverf gemaakt kan worden, die door de ectie verf van het rijksbureau voor chemische pro ducten wordt voorgeschreven ter vervanging van circa de helft van de benoodigde lijnolie-stopverf. Een ander voorbeeld is het in opdracht van. het centraal instituut voor materiaal onderzoek inge stelde onderzoek naar de mogelijkheid het schaarsch wordende asphaltbitumen in de beschermende la gen van stalen busleidingen te vervangen toor kool- teerpek, zonder dat deze de bezwaren vertoonen, waardoor de lagen op koolleerpek-basis zich tot dusverre van die met asphaltbitumen onder scheidden. Bovendien hebben sedert eenige maanden de werkplaatsen van het laboratorium van de B.P.M. te Amsterdam een werkobject gevonden in den ombouw van bijzine-auto's op gas. (A.N.P.) (Adv. Ingez. Med.) Heden: DINSDAG 26 NOVEMBER. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Toontje heeft een paard geteekend" door de N.V. Het Residentie- tooneel. 7.45 uur. Rembrandt Theater: Snip en Snap in de Revue. „Kop op!" 2.30 en 7.30 uur. Frans Hals Museum. Tentoonstelling „Kunst zij ons doel", 104 uur. Frans Hals Theater: „De verboden vrucht". 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Singende Jugend", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Alarm". 2. 6.30 en 8.45 uur. WOENSDAG 27 NOVEMBER. Rembrandt Theater: Snip en Snap in de Revue. „Kop op", 2, 4.30 en 7.30 uur. Frans Hals Museum. Tentoonstelling „Kunst zii ons doel", 104 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. N.V. v. d. Sluys' Vleesch- en Veehandel. Spoed- eischende vergad. van aandeelh.: Kleine Houtstraat S0, 4.30 uur. WESTERHULP NEDERLAND. Afd. Haarlem. Het gironummer is 395.300. Wij achten het gewenscht dit nummer nog eens uitdrukkelijk onder de aandacht te brengen van het publiek. Iedereen toch dient het te kennen en dat niet alleen: men dient het ook te onthouden. Het is het nummer van de girorekening van den penningmeester van Winterhulp Nederland afdee ling Haarlem, welke penningmeester straks alleen dan ce noodige uitgaven zal kunnen doen als hij tevoren de noodige gelden daarvoor heeft ontvan gen. De directeur wekt dan ook iedereen op, zijn bij drage te storten op genoemd gironummer. Groote bedragen zijn welkom, maar kleine bedragen ook. Elke gift wordt dankbaar aanvaard. Hij weet dat er groote behoefte bestaat bij tal van medebur gers, behoeften die door een bijdrage uit Winter hulp straks zullen kunnen worden gelenigd. Het geen men op deze wijze geeft schenkt men dus, door tusschenkomst van deze nieuwe organisatie, aan zijn medeburgers, die aan deze hulp dringend behoefte hebbln. Men onthoude dus het gironummer. Elke girorekeninghouder kan het zich gemakke lijk maken door opdracht te geven tot automatische overschrijving bijv. van maand tot maand op ge noemde rekening van Winterhulp Nederland afd. Haarlem. Dat voorkomt veel moeite en voorkomt ook dat Winterhulp d.w.z. uw mede-stadgenoo- ten minder ontvangt dan u zelf wel zou wen- schen. wanneer u misschien door ziekte of an derszins verhinderd zoudt zijn of vergeten zou de noodige overschrijving of storting te doen. Noteer dus nu èn dadelijk het gironummer van den pen ningmeester van Winterhulp Nederland afd. Haar lem, t.w. 395300. HET EERSTE SCHAAP OVER DEN DAM. Naar ons van de afdeeling Propaganda van het bureau Winterhulp te dezer stede wordt medege deeld. is bij den Directeur de eerste gift tot een be drag van 500 van een van de hier gevestigde win kelzaken binnengekomen. Hier valt op het oogenblik niet aan toe te voegen danwie volgt! Naar ones wordt medegedeeld ligt het in het voornemen van den directeur om dezer dagen aan daarvoor in aanmerking komende zaken en par ticulieren in de gemeente een verzoek te richten om een bijdrage voor het sociale doel te willen af staan. Giften, hetzij in natura, hetzij in geld, worden gaarne ingewacht: de eerst aan het adres van het bureau Ged. Oude Gracht 47; de laatste, dus die in geld, op de girorekening van den penningmeester van Winterhulp-Nederland, afd. Haarlem, no. 395300. Zes zwaar gewonden bij autobotsing. Zandauto tegen verhuiswagen gebotst. - Maandagavond is een ernstige autobotsing ge schied op den Rijksweg onder de gemeente Ede. waarbij zes personen zwaar gewond werden en een aantal anderen lichte verwondingen opliepen. Omstreeks half acht wilde de chauffeur van een zandauto op den rijksweg tusschen de Klomp en Ede een andere zandauto passeeren, welke met een defect langs den weg stond. Op hetzelfde mo ment naderde een zware verhuiswagen uit Zutfen uit tegenovergestelde richting. In de cabine van de zandauto zaten drie personen en in den laadbak nog twaalf. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak vloog de zandauto tegen den verhuiswagen op en vervolgens tegen den langs den weg stilstaanden wagen, waardoor de menschen, die in dij laadbak zaten op den weg werden geslingerd, terwijl ook de twee personen naast den chauffeur ernstig in de knel kwamen. Daar de botsing tot ver in den omtrek hoorbaar was, schoot van alle kanten hulp toe. Weldra bleek, dat zes personen er ernstig aan toe waren, n.l. J. G Lodewijk uit Velp, mevr. J. de Heer uit Soesterberg en P. Bosveld, die in de cabine van de zardauto zaten, terwijl van de overige twaalf personen G. Bosveld, Vlaswinkel en H. Scheffer, allen uit Rhe- den zware verwondingen hadden. De zwaargewonden werden per auto naar de ziekenhuizen te Ede en Velp vervoerd, de overige licht gewonden konden, na ter plaatse verbonden te zijn, de reis naar hun haardsteden vervolgen. DE CONTROLE OP DE VERVOERCAPACITEIT DER BINNENVLOOT. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van waterstaat heeft naast de reeds eerder by of krachtens artikel 4 van de wet gebruik vervoermiddelen 1939 aangewezen per sonen, de ambtenaren van de scheepvaartinspectie belast met de controle op de uitvoering van artikei 1 van het besluit tot verhooging van de vervoer- capaciteite der binnenvloot en met de opsporing van desbetreffende strafbaar gestelde feiten. OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN. Op Donderdag 28 November a.s. des namiddags om 3 uur zal de heer J. Kits, leider van de „Open lucht-Evangelisatie" te Zeist in de Zuiderkapel aan de Zuiderstraat no. 15 te Haarlem een spreekbeurt vervullen, hiertoe uitgenoodigd door het Comité voor Opwekkingssamenkomsten, in de eerste week van December zal ,in verband met Sint Nicolaas, de wekclijksche bijeenkomst niet op Donderdag, maar op Dinsdagmiddag plaats vinden. Spreker is de Evangelist J. Scvensma, uit Amsterdam. ZON EN MAAN OP 27 NOVEMBER. ZONSOPKOMST 9.21 ZONSONDERGANG 17.34 MAANSOPKOMST 6.30 MAANSONDERGANG 16.44 d.a.v. Haarleinsclie bedrijven. Oprichting van nieuwe klein-industrie. Bij het gemeentebestuur van Haarlem zijn, in gevolge de Hinderwet, de volgende aanvragen in gekomen Van C. E. de Rek voor een koek- en banket- bakkery. Spaarnwouderstraat 75; van J. E. Hessen voor eentabakskerverij, Brouwersvaart 32; van J. H. Suidmeyer en Zoon voor een metaaldraaierij De Witstraat 10 en 12 en van de firma Jan Keyzer voor een inrichting voor het vervaardigen van meubelen, Brouwersvaart 48a. Fietser in liet w ater gereden. Door voorbijgangers op het droge gebracht. Maandagavond om half negen fietste een 19-ja- rige bloemist uit Heemstede in het Kenaupark te Haarlem. Hij wilde de Nassaulaan inrijden doch in plaats daarvan reed hij in de Nieuwe Gracht. Door onbekend gebleven burgers is hij met een reddings- haak op het droge gebracht. Op het bureau van politie is de drenkeling van droge kleeren voor- AFDEELINC.SBUREAU „NATIONAAL FRONT". Men schryft ons: Maandagavond opende „Nationaal Front", (af deeling Haarlem en omstreken) in het perceel Drossestraat 18 rood te Haarlem zyn eerste af- deelingsbureau. De leider Arnold Meyer, was tegenwoordig, evenals de gouwleider voor Noord-Holland, de heer K. H. Tusenius,. Precies half 8 be groette de afdeelingsleider de heer M. J. Elich. alle aanwezigen en kort daarop opende de leider officieel dit kantoor, waarna ook de gouwleider een korte toespraak hield Het bureau is nog zeer bescheiden; het is gratis in bruikleen afge staan door een der leden en de leden zelf hebben het interieur geheel verzorgd, gemeubileerd en ingericht. De bedoeling is, dat iederen avond aldaar in lichtingen zullen worden verstrekt aan belang stellenden, ook des Zaterdagsmiddags. GF.VONDEN" DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie. Smedestraat te Haarlem, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te bekomen bij: Vreenegoor. Gen. Bothastraat 21, autoped; Hema. Kruisstraat 53. bankbiljet; Weijers, Zd. Buiten Spaarne 134. boorden; Bureau van Politie, Smede straat. kerkboekje; arbeidskaart; kaart v. Maatsch. Hulpbetoon; personeelskaart; pet: rijwielplaatje; De Wolf, Zomervaart 28. duif: Asyl. Ridderstraat 11. 2 hon den; Rouwendal. v. Kinsbergenstraat 56. hond: Remmer, Slachthuisstraat 90 zw., hond; Botter. Zijlweg 172, horloge; Lem, Preangerstraat 23. horloge; Wilkes, Gen. Cronjé- straat 60. horloge; Pain, Bantarnstraat 74. hond; v. Slooten, L. Heerenstraat 52. motorjekker; Kliunper. Timorstraat 62, kleed; Asyl. Ridderstraat 11. 2 katten; Hoeboer, Oli- vlerstraat 16. mes; Colijn. Witte Heerenstraat 20. rijwiel- slot; Krugen. Patrimoniumstraat 20, portemonnale m. 1.; Papegaal. Saenredamstraat 113, portemonnale m. 1.; v. Galen, KI. Houtstraat 102. portemonnaie m. 1.; Greiner, Fred. Hendriklaan 25, portemonnaie m. i.: Galama, Rijks straatweg 475, rijwielplaatje: Einke, St. Bavostraat 9, rijwielplaatje: De Vries, Gen. Cronjéstraat 134. rijwiel plaatje; v. d. Burg, Jansstraat 52, rijwielplaatje; v. Iperen, Vrouwehekstraat 15. rijwielplaatje; Koomen, Harmen- jansweg 57 S, regenpijpen; v. Roon. Koetsveldstraat 16, regenpijpen; Ruygrok. Pr. Steynstraat 131, shawl; Bureau van Politie, Smedestraat taschje; 2 damestasschen; Brand, Schoterweg 144. zakje m. 1. PIANO en ORGEL stemt F. MOLENAAR, 5— p. jaar, 4 keer. Repareert, stemt, ook buiten de stad. Telef. 13795, Schalk- burgergracht 38, Haarlem-Noord. (Adv.,Ingez. Med.) 485e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) lste Klasse, 2de Lijst 4 Trekking van Dinsdag 26 November 1940 Hooge Pryzen f 20.000.— 19733 f 5.000.— 11924 f 2.000.— 10165 f 1.500— 10546 f 1.000.— 5880 18478 f 400.— 6913 11347 13607 f 200.— 5376 7196 10220 18018 f 100.— 5082 11151 11530 13629 20526 20720 Prijzen van f 20. 1025 1084 1099 1128 1132 1153 1210 1214 1242 1259 1291 1324 1328 1336 1368 1371 1395 1483 1485 1497 1524 1544 1579 1583 1605 1630 1707 1734 1752 1762 1801 1812 1865 1886 1911 1917 1918 1935 1989 2008 2013 2071 2272 2288 2306 2312 2326 2398 2418 2452 2483 2539 2556 2569 2593 2602 2608 2618 2633 2646 2654 2681 2692 2699 2710 2743 2759 2772 2776 2780 2817 2890 2908 2974 2984 2988 3011 3032 3082 3103 3119 3155 3168 3184 3204 3237 3267 3268 3300 3353 3410 3416 3509 3530 3555 3573 3618 3641 3724 3799 3822 3885 3945 3995 4006 4052 4064 4149 4188 4207 4222 4271 4291 4299 4364 4402 4439 4497 4508 4524 4570 4732 4750 4787 4810 4842 4852 4860 4945 5040 5066 5096 5137 5177 5198 5201 5219 5264 5280 5303 5319 5330 5340 5391 5419 5420 5481 5508 5529 5654 5657 5658 5683 5701 5742 5803 5840 5844 5882 5895 5399 5924 5937 5941 5947 5953 5955 6048 6055 6061 6069 6075 6119 6162 6193 6210 6224 6237 6273 6276 6295 6296 6361 6372 6391 6404 6460 6472 6558 6584 6603 6618 6619 6711 6723 6727 6785 6800 6808 6829 6914 6983 7118 7121 7161 7183 7215 7251 7270 7309 7344 7356 7413 7461 7490 7491 7513 7653 7655 7661 7720 7734 7739 7742 7776 7827 7837 7850 7852 7858 7875 7898 7903 7918 7970 7978 7979 8043 8049 8063 8096 8125 8144 8182 8192 8206 8269 8288 8292 8328 8399 8433 8460 8521 85«) 8580 8583 8589 8654 8660 8669 8705 8721 8744 8745 8765 8775 8840 8842 8949 9046 9079 9167 9210 9221 9287 9329 9343 9361 9455 9464 9471 9518 9519 9520 9530 9554 9567 9595 9639 9660 9702 9705 9724 9725 9786 9820 9S35 9842 9872 9886 9892 9893 9924 9995 9997 10010 10012 10044 10046 10066 10084 10086 10103 10183 10275 10327 10335 10421 10429 10443 10468 10480 10512 10519 10522 10525 10535 10559 10580 10588 10607 10634 10669 10680 10685 10702 10710 10715 10718 10722 10752 10785 10825 10840 10895 10935 10974 11031 11040 11077 11090 11107 11121 11125 11159 11211 11217 11313 11326 11331 11375 11388 11433 11481 11493 11502 11521 11536 11544 11558 11592 11606 11629 11655 11657 11661 11664 11673 11693 11715 11800 11857 11892 11927 12025 12052 12055 12061 12084 12100 12137 12157 12189 12219 12249 12253 12256 12257 12302 12332 12386 12416 12441 12459 12460 12492 12584 12688 12710 12754 12766 12305 12815 12831 12877 12889 12936 12951 12974 12983 12939 13037 13073 13084 13128 13201 13211 J3215 13256 13264 13302 13342 13378 13432 13509 13545 13549 13571 13703 13733 13736 13780 13824 13831 13874 13952 13988 13999 14010 14018 14043 14050 14074 14105 14126 14184 14242 14249 14269 14317 14342 14359 14366 14369 14384 14432 1-1462 14513 14545 14582 14586 14616 14619 14634 14636 14655 14728 14784 14801 14805 14808 14821 14892 14896 14915 14953 14973 14974 15003 15009 15044 15074 15181 15205 15227 15243 15245 15290 15323 15337 15345 15374 15382 15386 15412 15520 15530 15570 15575 15618 15635 15652 15660 15688 15705 15763 15822 15896 15947 15968 15982 15989 15999 16037 16043 16057 16086 16130 16133 16138 16147 16157 16170 16180 16231 16244 16256 16277 16296 16327 16335 16341 16443 16481 16487 16499 16504 16517 16532 16544 16546 16635 16637 16699 16701 16713 16715 16718 16719 16724 16733 16871 16933 16937 16964 16976 17053 17107 17131 17143 17147 17179 17195 17222 17259 17311 17333 17392 17412 17444 17450 17493 17551 17569 17586 17609 17637 17668 17683 17710 17738 17773 17782 17825 17826 17837 17849 17887 17915 17941 17988 18072 18082 18147 18154 18233 18284 18339 18340 18343 18423 18461 18464 18533 18636 18693 18806 18873 18890 18894 18922 18963 18966 18972 18997 19025 19052 19073 19086 19087 19118 19201 19207 19229 19393 19396 19435 19442 19460 19472 19481 19496 19565 19575 19614 19713 19722 19726 19791 19811 19835 19849 19895 19966 19970 20029 20047 20059 20064 20074 20076 20084 20096 20101 20120 20163 20211 20222 20234 20274 20305 20312 20366 20398 20434 20443 20448 20450 20462 20513 20574 20587 20677 20729 20752 20793 20818 20851 29896 20936 20945 20946 20947 20949 20973 20996 21002 21009 21016 21067 21072 21075 21077 21084 21099 21104 21180 21231 21233 21343 21397 21437 21446 21465 21503 21533 21554 21669 21694 21721 21782 21797 21811 21835 21857 21884 21899 21977 21980 21992

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2