Goedkoope Marken Een juweel van bouwkunst De Post en de duisternis Werkloozen te Haarlem KORT NIEUWS. NETTE DIENSTBODE Veiling van div. inboedels foor c/en So/c on MAAKT ZELF WILLEMSEN Boomen DINSDAG 26 NOVEMBER 1940 HA ARE EM'S DAGBEAD 9. Bestellingen blijven op den gewonen tijd gehandhaafd. Maar hef publiek moef medewerken. De winter is altijd voor de Post een moeilijke tijd. In weer en wind al stormt het een orkaan en al kletst de regen als bij een wolkbreuk moeten de bestellers er op uit om te maken dat ieder zijn brieven en drukwerk op tijd krijgt. Als mijnheer 's morgens, voor hij naar de stad of naar het kantoor of de zaak gaat, zijn post niet heeft gehad, is hij niet te spreken. En er behoort toch heel wat toe om te maken dat in de foren- senwijken de besteller voor acht uur, half negen op zijn laatst, komt. De post moet immers van te voren ook nog gesorteerd worden. Nu is die arbeid van de Post wegens de ver duistering dubbel, neen wel twee of drie dubbel zoo moeilijk. Vooral wat het bestellen betreft. Eerst was gevreesd, dat het noodzakelijk zou zijn in de maanden November, December, Januari en Februari de tijdstippen der drie bestellingen te veranderen. De eerste bestelling later en de derde bestelling vroeger. Zelfs werd gevreesd dat de drie bestellingen dan tot twee ingekrompen zouden moeten worden. Maar het is nu al eind November en de tijden der bestellingen zijn nog op den ouden tijd ge handhaafd. De directeur van het Postkantoor was er over verheugd dat dit mogelijk gebleken is. Wel was hij overtuigd, dat de bestellers onder uiterst moeilijke omstandigheden hun werk ver dichten, maarhet is nog gegaan! Gehoopt wordt, dat het mogelijk zal blijken zoo den ge- heelen winter door te gaan. De bestellers mogen een klein lampje dragen dat van boven afgeschermd is. Daardoor is het moge lijk de adressen te lezen. Mits die.... duidelijk geschreven zijn! Het is dus van groot belang dat nu zoowel de eerste als de derde bestelling voor een groot deel tijdens de duisternis moet ge schieden elk voor duidelijke adressen zorgt. Maar er is nog meer. Het is in het donker voor de bestellers soms moeilijk de brievenbussen te vin den. Dit is te vergemakkelijken door de randen der bussen eenige strekefi witte verf te geven. Van minstens evenveel belang is, dat de huisnum mers wit-op-zwart worden geschilderd. De bestel lers mogen met hun lampje niet naar huisnum mers zoeken, want dan krijgen zij het met de po- itie te doen wegens overtreding der verduiste ringsvoorschriften. Het was een bekend feit, dat de postbestellers n den ouden tijd weinig fouten maakten. Het be- ïoorde tot de uitzondei'ingen dat men uit zijn brie venbus een stuk haalde dat voor een buurman be- itemd was. Ieder zal begrijpen dat onder de om- tandigheden waaronder de post nu moet werken Ie kans op vergissingen grooter wordt. Natuurlijk vordt er op gelet dat ook nu vergissingen hooge litzonderingen blijven, maar dat belet niet dat eder goed zal doen zijn post even te controleeren voor de stukken geopend worden. Dan is een cor- ectie immers heel gemakkelijk, een verkeerd be- orgde brief behoeft slechts in de bus van een buur- nan gestopt te worden en de zaak is in orde. Uw luurman doet natuurlijk op zijn beurt hetzelfde Is hij eens iets van u in handen mocht krijgen. Tenslotte nog een goed nieuwtje. De eerste post- lestelling in Haarlem en omstreken zal verbeterd vorden. Met ingang van heden komt een belang- ijlte posttrein uit Amsterdam 's morgens zoo tijdig lan. dat hij niet meer tot de tweede bestelling be- loeft te wachten, maar nog in de eerste kan wor- len meegenomen. In de praktijk zal moeten blij :en of daardoor het aantal bestellers dat de eerste lestelling verzorgt vergroot moet worden. Nu gaan r ongeveer 100 man uit, doch er is kans dat het iu niet voldoende is. Als het aantal vergroot moet rorden is aan te nemen, dat het aantal bestellers lat nu met de tweede bestelling uitgaat (65 man) 'erminderd kan worden. Grootste vermindering in de groep 31 64 jaar. In ons vorig nummer hebben wij al medegedeeld lat het aantal werkloozen te Haarlem in October gedaald was tot 3721, tegen 4666 precies een jaar leleden. Een vermindering dus van 945. In den srsten tijd na den oorlog een periode die anders en daling te zien geeft was het aantal werkloo- en te Haarlem opgeloopen van 4216 tot 5312. Na Juli j.l. is dus het aantal werkloozen te Haarlem teruggeloopen van 5312 tot 3721. Een vermindering van niet minder dan 1591. Tot deze vermindering heeft natuurlijk bijgedra- |en het feit dat een groot aantal arbeiders uit "aarlem in Duitschland is gaan werken. Interessant is na te gaan welke groepen van verkloozen het meest geprofiteerd hebben van de erbetering op de arbeidsmarkt. Daarbij letten wij lan zoowel op den leeftijd als op het vak. Het sterkst is de werkloosheid verminderd onder Ie groep fabrieks-, haven- en transportarbeiders, tamelijk van 1593 tot 1046. Maar daarbij moet be- acht worden dat het aantal werkloozen van die ategorie in April slechts 851 bedroeg. Daarop alleen ittend, zou men zeggen, dat de toestand voor deze akken toch nog ongunstig is, maar die bedenking ervalt als wij naast elkaar zetten de cijfers van 'ctober 1939 en October 1940. Een jaar geleden waren er in die groep namelijk 534 werkloozen en nu slechts 1046. Een verminde- ing dus van 31 pet.! Het aantal werkloozen onder de bouwvakarbei- lers is ook belangrijk kleiner geworden: October 939: 1157, Januari 1940: 1709, April 1940: 1212, uli 1940: 1105 en October 1940 797. Er zijn er dus 60 minder dan een jaar geleden. Het is evenwel be- dat op dit oogenblik, door een gebrek aan louwmaterialen niet veel bouwwerken in uitvoe- itig zijn, zoodat de veronderstelling voor de hand gt, dat er nog veel bouwvakarbeiders in Duitsch- and zijn gaan werken. Het aantal metaalbewerkers zonder arbeid is thans 30, dat zijn er 306 minder dan in Juli j.l. en 50 binder dan in October 1939. Voor de overige groepen zijn de cijfers: Handels- en kantoorbedienden: October 1939: 552, Ictober 1940: 522. Daling 30. Arbeiders in de grafische vakken: October 117, 'ctober 1940: 159? Stijging 42. Land- en tuinbouw: October 1939: 143, October 940: 87. Daling 56. Andere beroepen: October 1939: 583, October 940: 580. Daling 3. Er is dus alleen een stijging waar te nemen in de roep: arbeiders in de grafische bedrijven. Tenslotte een vergelijking wat de leeftijden be reft. Die statistiek ziet er alsvolgt uit: werkloos op: Leeftijd Jan. April Juli October 4-17 jaar 86 76 244 220 6—30 jaar- 1050 739 1466 891 -64 jaar 4502 3261 3449 2459 i jaar en ouder 138 140 153 151 Daaruit zien wij dus dat het aantal werklooze togens (1417 jaar) van April tot Juli gestegen ras van 76 tot 244. Dus meer dan drie maal zoo- eel. De vermindering die daarna ingetreden is Slechts 24) is gering. De groep 18—30 jaar is er beter afgekomen. Wel igp het cijfer van April tot Juli op van 759 tot 1400, maar nu is het weer gedaald tot 891. Bijna is dus weer het lage cijfer van April bereikt. De eigenlijke vermindering vinden wij in de groep 3164 jaar. Van Januari tot April daalde het aantal werkloozen van die categorie van 4502 tot 3261 Toen kwam er weer een stijging in Juli tot 3449. maar sindsdien verminderde het aantal weer lot 2459. Met Juli vergeleken is de daling dus 990 of bijna 29 pet. Het aantal ingeschreven werkloozen onder de arbeiders die 65 jaar en ouder zijn bleef vrijwel stationnair. Het schommelde van 138 tot 151. In de jaren 19371939 hebben wij, bij het bespre ken van de schommelingen op de arbeidsmarkt te Haarlem, er meermalen op gewezen dat in dien tijd jongens en jeugdige arbeiders in het bijzonder pro fiteerden van de vermeerderde werkgelegenheid. Nu doet zich daarentegen het opmerkelijke ver schijnsel voor dat de gunstigste resultaten te consta- teeren zijn in de groep arbeiders van 31 tot en met 64 jaar. Onder de vrouwen is het percentage werkloozen niet groot. In October j.l. stonden er slechts 247 bij de Arbeidsbeurs ingeschreven. Daaronder waren 123 handels- en kantoorbedienden, 88 dienstboden en huishoudsters en 36 tot andere groepen behoo- rend. In April was het aantal werklooze vrouwen evenwel slechts 89, zoodat er wel van een verhou dingsgewijze sterke toeneming gesproken kan wor den. Het aantal werklooze vrouwelijke handels- en kantoorbedienden steeg in de laatste 6 maanden van 19 tot 123! PROVINCIALE STATEN. Begrootingszittingeii begonnen. Hedenmorgen half elf kwamen de Provinciale Sta ten van Noord-Holland in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de begrooting der pro vincie en van die der bedrijven en ziekenhuizen. Eerst werd het nieuwe lid der Staten, de heer W. F. Allan (V.D.) uit Koog aan de Zaan, die in de vacature van wijlen den heer D. Kooiman ge kozen was verklaard, geïnstalleerd. De heer Allan legde de bij de wet vereischte eeden af. BEHANDELING DER BEGROOTING De president, mr. dr. A. baron R e 11, deelde mede, dat er geen rantsoeneering van spreektijd was ingevoerd, omdat hij vertrouwde, dat de leden zichzelf wel een beperking zouden opleggen. Bo vendien zouden geen politieke beschouwingen worden toegestaan. De heer Van de Vail (S.D.A.P.) opende de ALGEMEEN E BESCHOUWINGEN. Hij merkte namens zijn vrienden op, dat het beeld van deze begrooting sober is, als gevolg van de tegenwoordige tijdsomstandigheden. Ged. Staten verdienen dan ook voor hun wijs beleid een woord an dank. Het is volgens spreker de algemeene wensch, dat dit beleid op dezelfde wijze zal worden voortgezet. Aanvankelijk was men bevreesd, dat één ding onder deze tijdsomstandigheden zou moe ten lijden, namelijk de financiering van het Wegen plan. Maar uit de memorie van antwoord van Ged. Staten was gebleken, dat die vrees ongegrond is en dit achtte spreker een gelukkig verschijnsel, omdat dit een krachtige bestrijding van de werkloosheid beteekent. Spreker noemde echter de loonen die in de werkverschaffing worden uitbetaald, te laag, vooral het loon vafi de arbeiders, die bij het zware baggeren te werk worden gesteld. Hij bestreed het standpunt van Ged. Staten, dat deze loonen, hoe wel aan den lagen kant, redelijk zouden zijn. De heer Van de Vall deed een krachtig beroep op Ged. Staten zich tot het landsbestuur te wenden, ten einde te verkrijgen, dat die loonen verhoogd wor den. „Veel stuurmanskunst zal van den Commis saris der provincie geëischt worden", aldus eindigde spreker, „maar ik ben er van overtuigd dat het pro vinciale schip veilig zal varen". De heer H e i 1 k e r (R.K.) bracht eveneens hulde an Ged. Staten en hun voorzitter voor hun krach tig beleid. Hij merkte op, dat de financieele toe stand van de bevolking in deze provincie met sprongen achteruit gaat. Ged. Staten hebben ge meend, de 18 opcenten van het vorig jaar te moeten handhaven. Dit beteekent volgens spreker eigenlijk een belasting verlaging, want dit aantal opcenten zal veel minder opbrengen, dan het vorig jaar. Het verheugde ook spreker, dat het tempo van den wegenaanleg niet vertraagd zal worden. Er behoeft in dezen dus geen stagnatie gevreesd te worden. Bij de uitbreiding van het verkeer zullen dan ook, wat wegenaanleg betreft, nieuwe eischen te verwachten zijn. Vol vertrouwen ziet de heer Heilker de toe komst der provincie onder het wijs beleid van dit college tegemoet en de staat van dienst van het nieuwe lid van dit college, den heer Van der Wal, staat er borg voor, dat het vertrouwen, in hem gesteld, niet beschaamd zal worden. De heer Boissevain (lib.) was eveneens van oordeel, dat het aan toewijding van dit college van Ged. Staten niet zal ontbreken. Hij vroeg in lichtingen over het ontginningsfonds. Er moet ge waakt worden voor het behoud van het natuur schoon; hiervoor zou een streekplan kunnen dienen, dat met de behoeften van de bevolking rekening zal houden. Spreker achtte het gewenscht, het boe zemwater te verzoeten, in het belang van de ma lariastrijding, want van eminent-wetenschappelijke zijde had hij vernomen, dat de maliaria in Zuid- Holland, waar het water zoeter is, niet zoo ernstig heerscht, als in Noord-Holland. Overhemden van kunstzijde. In „De Manufacturier", het vakblad voor ma nufacturen, confectie, modes en aanverwante vakken, wordt een lans gebroken voor het dragen van overhemden, vervaardigd uit kunstzijde. Aan dit artikel ontleenen we het volgende: „Hoe hebben wij in den loop der jaren niet ge ijverd voor de vervaardiging van kunstzijden overhemden in Nederland. Nooit is ons dat ge lukt en ziet, nu in deze omstandigheden krijgt kunstzijde de gelegenheid om te toonen, wat ze voor de overhemdenindusti-ie waard is. Wij zijn er van overtuigd, dat kunstzijde voor dit artikel 'n ideale grondstof is. Duidelijkheid halve, zonder af te dingen op kettingstoeltricot (Charmeuse) voor overhemdenstoffen, merken wij op, dat wij hier uitsluitend spreken van ge weven overhemdstoffen (ter onderscheiding van Charmeuse). Vooral de Nederlandsche kunstzijden garens zijn bekend om hun groote regelmatigheid; zij bezitten veel sterkte in drogen en natten toestand, het geen voor het weven van overhemdenstoffen zeer belangrijk is. Verder heeft men in de spinnerijen sedert eenige jaren de fabricatie ter hand genomen van geverfde garens. Dat wil zeggen in kleuren, die volkomen „echt" zijn. Het fabricatieproces is zoo, dat de garens even vlekkeloos regelmatig, vrij van pluizen en zuiver zijn als de witte. Vak lieden begrijpen, van welk een groot belang dit is. Bovendien wordt steeds gezorgd voor een moderne kleurenserie; daardoor kunnen de over hemdenfabrikanten er van verzekerd zijn, dat in ons land collecties kunnen worden samengesteld die aan alle eischen van frischheid en distinctie kunnen voldoen. Alle voorwaarden voor de vervaardiging van prima kunstzijden overhemdenstoffen zijn dus in Nederland aanwezig. De uitstekende outillage vah de Nederlandsche weverijen en hun deskundig heid zijn hiervoor ook een waarborg. Men zal zich dus afvragen waarom er niet reeds eerder kunstzijden overhemden gemaakt zijn. Wélke de omstandigheden ook geweest zijn, die de invoering daarvan hebben verhinderd, één ding kan men verzekeren: aan de kunstzijde zelf heeft dat nooit gelegen. In het ons omringende buitenland en in Amerika draagt men al sinds jaren kunstzijden overhemden en iedereen is er daarmede ingenomen. Ze bezitten alle voordeelen van overhemden, die bijv. van fijne katoenen garens zijn gemaakt; ze onderscheiden zich boven dien nog van deze doordat de vuildeeltjes veel minder vat hebben op kunstzijde dan op katoen en er ook veel gemakkelijker afgaan. De over hemden kunnen dus minder vaak en veel gemak kelijker worden gewasschen en bezitten dus een grooteren levensduur. Het oogenblik is dus gekomen om de schade in te halen. De wevers hebben dit begrepen en heb ben de fabricatie reeds ter hand genomen. Maar nu moet er ook voor worden gewaakt, dat er uitsluitend eerste klasse stoffen worden ge maakt. Wij bevorderen dit niet slechts door beste en doelmatige garens te leveren maar ook door 't propageeren van normen die ten doel hebben de samenstelling en het gewicht der stoffen te doen beantwoorden aan minimum eischen. Aldus zal de Nederlander kennis maken met een artikel, waaraan hij in de toekomst trouw zal blijven. Want al zijn wij Nederlanders soms voor zichtig tegenover het nieuwe, wij zijn in staat tot groote trouw aan dingen, die dat waard zijn. En dat zal van de Nederlandsche kunstzijde fa brieken niet afhangen". Tot zoover dit artikel. We herinneren er aan, dat een overhemd van kunstzijde op 13 punten gewaardeerd wordt, tegen 16 punten voor gewone overhemden Hull over liet Engelscke verzoek om steun. Ver. Staten zullen de neutraliteitswet niet ontduiken. Het D.N.B. verneemt uit Washington: Den minister van buitenlandsche zaken, Huil. is Maandag door persvertegenwoordigers ver zocht zijn standpunt te bepalen omtrent de uiting van den Engelschen ambassadeur, Lord Lothian, dat Engeland financieele hulp noodig heeft. Cordell Huil zeide, dat hij deze aangelegenheid tot nu toe noch met Lothian, noch met andere departementen besproken had. Hij liet er geen twijfel over bestaan dat Engeland zonder uit drukkelijke toestemming van het Congres cre- dieten noch andere financieele hulp in de V.S. kon verkrijgen, Huil zeide dat credieten door de Johnson Act verboden zijn en dat ook alle andere plannen om bijv. de Johnson Act of de neutraliteitswet te ontduiken en aan Engeland toch financieele hulp te verschaffen naar zijn meening volstrekt ontoelaatbaar waren. Eerst moest in samenwerking tusschen re- geering en Congres tot een bepaalde politiek besloten worden, alvorens de Amerikaansche regeering eenigerlei maatregelen kon nemen. Lord Lothian heeft gisteren een langdurige bespreking gehad met president Roosevelt. In aansluiting daarop herhaalde Lothian zijn reeds Zaterdag afgelegde verklaring, dat Enge land vliegtuigen, munitie, schepen en finan cieele hulp noodig heeft. Hij onderstreepte even wel dat tijdens zijn onderhoud met president Roosevelt de kwestie eener financieele hulpver leening aan Engeland door de Veer. Staten niet ter sprake is geweest. - De Führer heeft, naar het D.N.B. meldt, in de nieuwe Rijkskanselarij te Berlijn den Italiaan- schen minister van justitie en voorzitter der Ka mer van fasci en corporaties. Grandi, ontvangen. Radio-Mackay meldt blijkens een Reuterbe- richt. noodseinen te hebben opgevangen van het Britsche s.s. „Port Hobart", dat mededeelde dat het bij de Antillen gebombardeerd was. Vijf-en- twintig minuten tevoren had het schip geseind dat het een verdacht vaartuig had gezien. Het Joego Slavische blad „Novosti" (Agram) meldt dat de Save en Bosna tot dusver dertig dorpen hebben overstroomd en de woningen van 40.000 menschen gevaar loopen. (D.NJ3.) Naar uit Londen gemeld wordt heeft de pre mier, Churchill, gisteren in Downing Street een bespreking van drie kwartier gehad met den ge wezen Franschen generaal De Gaulle. (D.N.B.) De Hongaarsche minister van handel, nijver heid en verkeer, Varga, is Maandagmiddag in het Palazzo Venezia te Rome ontvangen door den Duce, met wien hij een hartelijk onderhoud had. zoo bericht het D.N.B. Des avonds gaf de minister van verkeer een maaltijd ter eere van den Hon- gaarschen gast. Het D.N.B. deelt mede: Uit Vichy woi'dt ge meld dat in welingelichte Fransche kringen ver nomen wordt dat de Fransche regeering het voor nemen heeft den voorzitter van de Kamercommis sie voor buitenlandsche zaken, Mistier, te benoe men tot gezant in Athene. Reuter meldt dat de Britsche oud-minister van post en telegraaf, Lord Tryon, is overleden. Voetbal Lastige uitwedstrijd voor Haarlem Twee plaatselijke ontmoetingen in de tweede klas. Het programma voor Zondag 1 December voor de clubs uit Haarlem en omgeving is als volgt: Stormvogels—'t Gooi Blauw Wit—Haarlem R. F. C.—V. S. V. E. D. O.—H. F. C. De Kennemers—De Spartaan H. B. C.R. C. H. SchotenBloemendaal De Zeemeeuwen-T. Y. B. B. Onze Gezellen—Beverwijk Kinheim—D. E. M. SantpoortZandvoort Gevraagd per 1 Dec.: zelfstandig kunnende werken en koken voor dag en nacht. Aanm. Mevr. ENNIK, Mr. Enschedeweg 16, Aerdenhout. TWEEDE-MEISJE gevraagd, van 8-8. Salaris f 8 p. w. Aanm. alléén m. prima get. tuss. 6 en 7 niet ben. 21 j. Pr. Mauritslaan 28, Haarlem. Gevr. in drogisterij: gedipl. DROGIST(E) of ASS.-APOTHEKER Brieven onder no. 4633 bur. van dit blad. TE HUUR keurig onderh. vrij Huls met tuin, Lange Poellaan 28. Huur prijs f 4.50 p. week. Bevr. Bureau Makelaar, Gierstraat 61. Terstond te huur vrij Huis Floresstr. 83, H.-N. f 28.50 p. m. A. H. K. POSTMA Iepenlaan 35, Bl'daal. Tel. 25825. A. D. BLOEMSMA Arts, en A. M. SCHUÏT geven kennis van him voorge nomen huwelijk op 11 Decem ber 1940. Huwelijkswijding in de Ned. Herv. Kapel „Nieuw Vredenhof'" te Heemstede, des n.m. 3 uur. Toekomstig adresWilheimi- nastraat 43, Haarlem. Voor uw hartelijke deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen lieven Vader, Be huwd- en Grootvader PI ETER STEFFENS betuigen wij U onzen oprechten dank. Uit al-er naam: J. STEFFENS. Haarlem, 26 Nov. 1940. A. PRINS Pianoleeraar. Dipl. A'damseh Conserv. Lessen aan beginnenden, ge vorderden en vakstudee- renden. Vijverweg 4 Bloemendaal, Telef. 24208. H. O. V. Gemeente Concertgebouw Vrijdag 29 November - 7 uur: LEDEN-CONCERT Dirigent: Marinus Adam. Solist: George Robert, orgel. Entrée: f 0.75, inci. bel. Voorverkoop bij den Mu ziekhandel Alphenaar, Kruis weg 49, tel. 11532 en bij den Piaaiohandel G. Otto, Schouwtjes!, 108, tel. 12515 N.V. MAATSCHAPPIJ VOOR ELECTRJSCHE CENTRAAL- STATIONS TE HAARLEM Buitengewone Algemeene Ver gadering van Aandeelhouders op Woensdag 11 December 1940 te 14 uur, in Café Brinkmarm Groote Markt te Haarlem. Punt van behandeling: Benoeming van een Directeur. Houders van aandeelen heb ben toegang tot de vergadering op vertoon van hun aandeelen of een bewijs van deponeering bij de N.V. De Twentsche Bank te Haarlem. De President-Commissaris. ,Jien uiaaqt Practisclie en Nuttige Geschenken!! Qeca-Zilmeta Vlekvrij door en door! Qeia-Jlessen~ Lemmebten vervaardigd uit Gero Roestvrij Metaal. Qexa-Jieukengexei Bestand tegen zuren, mos terd, eieren enz. enz. Uw waarborg voor kwaliteit. „Doet 's morgens uw inkoopen." Neem zoo omgelijk Uw plakjes mee. U heeft ze vlugger en spaart ons veel tijd en werk. GROOTE HOUTSTRAAT 99, HAARLEM. ZANDVOORT 9 DONDERD. 28 NOV., 10 u. Vcilinggeb. De Witte Zwaan Gr. Krocht 20. Tel. 2164. Kijkd. Woensd. 27 Nov. 10-4 u. MIDDENSTANDS HUIZEN te koop gevraagd, nieuwbouw, liefst omtrek Marnixstraat of Zuid. Koopsom tusschen f 5000 f 6500 per pand. Geen tusschen- personen. Brieven no. 4628 bur. van di blad. Te koop of te huur gevraagd: HUIS MET APART BOVENHUIS orafcr, Hrl. H'stede. Brieven on der no. 4626 bur. van dit blad. Op verzekeringsge^ied wordt een Assurantie-Portefeuille ter overname gevr. Brieven on der no. 4629 bur. van dit blad. Stroo f1.50 p. baal f 0.25 p. bos HOOI EN HOUTWOL A. ZONDERLAND Spaarnwouderstraat 81 Tel. 12915. Gratis thuisbezorgen. Te koop gevraagd: KWEEKERIJ of TUINGROND. Brieven met prijs, ligging en grootte no. 4627 bur. van dit bl. Ons Gesohankenlijstje Voor dit vertrek komen uiteraard de l>uxe ge schenken het meest ln aanmerking. Dit sluit eohter niet lm, dat der gelijke surprises altijd kostbaar behoeven te zijn 'n Rookstandaard, Sche merlamp of Leeslamp, 'n echt bla/uw Delftsche pul of wandbord, 'n Fruit schaal van tin of modern aardewerk, een Drijf- sohaal, Blttenstel, Bowl- stel, 'n Theemuts, tinmen Servies of 'n verzilverde Fruit- of Gebakeohaal. mO ftARTEUORISSTR. tt TE KOOP: een SCHITTEREND GEBOUWDE VILLA, oerdegelijk materiaal, 1 jaar oud, bij de bosschen van Aerdenhout, in Haarlem; bev. 7 of 8 kamers, badk. met bad en geyser, zolder, groote kelder met solide centrale verwarming, provisieafdee- llng enz., voor-, zij- en achtertuin, eigen grond. Oude prijs, met garage 15000.middenhuis f 12000.Brieven ond. nr. 4630 aan het Bureau van dit Blad. voor reis, studie, geschenk en ondersteuning naar Duitschland Bohemen Moravië Elzas Lotharingen Dantzig Luxemburg Vraagt inlichtingen bij de NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK N.V. Kantoor HAARLEM, GIERSTRAAT 14. TELEF. 13098 een aardig kleedje, 'n Leuk haakwerkje voor de avonduren. Wij hebben voor U Visschersga- ren en puntenvrij Haakgaren in vele dikten. Losse patronen 5 ct. BOTERMARKT 46 hk. Barrevoetestraat. Tel. 16043 Indefce Jonkei-e winter/ Haay koobf kern iv eeri veckkuhdicr ofoticien r Opticien A. J. KAT, Gen. Cronjéstraat 63 Telefoon 15677 - Haarlem Weggeloopen ruwh. Terrier, penning 4765. Teg. bel. terugb. Duvenvoordestr. 42. LEESBIBLIOTHEEK ter overn. gevraagd. Brieven on der no. 4632 bur. van dit blad. OFFICIEELE PUBLICATIE van het Departement van Landbouw en Visscherij. Aflevering geraffineerde eetbare vetten en oliën. Op 25 dezer is in de Staatscou rant opgenomen een beschik king, waarbij een regeling wordt getroffen ten aanzien van het afleveren van geraffineerde eet bare vetten en oliën. Ontheffing van deze regeling wordt gegeven aan diegenen, die door een onderlinge regeling in de verdeeling van den afzet van zoodanige oliën en vetten hebben voorzien. Nadere inlichtingen omtrent een en ander kunnen worden verkregen bij de Nederlandsche Zuivelcentrale, Afdeeling Mar garine, Vetten en Oliën, Nassau- laan 6, 's Gravenhage. te koop gevraagd, geschikt voor zaaghout. Brieven ond. no. 4599 bur. ran dit Wad. OFFICIEELE PUBLICATIE van het departement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart. Handel in rubberartikelen. De directeur van het Rijksbu reau voor Rubber vestigt de aan dacht van handelaren in rub berartikelen er op, dat hun in gevolge artikel 3 sub c van de eerste uitvoeringsbeschikking van de rubberbeschikking 1939 no. 2 d.d. 1 October 1940, onder nader te stellen voorwaarden vrijstelling is verleend van het verbod tot het verkoopen en af leveren van bepaalde rubberar tikelen, Deze vrijstelling geldit niet voor auto-, motorrijwielen en rijwielbanden. Belanghebbenden, welke niet rechtstreeks door middel van circulaire r.b.r. 299 d.d. 6 No vember 1940 van het rijksbureau voor rubber van den inhoud de zer voorwaarden op de hoogte zijn gesteld, worden verzocht zich ter verkrijging van nadere inlichtingen tot genoemd bureau dat is gevestigd Heerengracht 182 te Amsterdam (C.), te wen den.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3