y KISTEN TE KOOP GEVRAAGD: SMIT'S LUXE BAKKERIJEN Te Huur f 32.50 Radio Specialist AGENDA. De verduistering LINDO-KNEIPP brood STENO TYPIST (E) BOEKH. C.A. TALEN INST. PONT Vereeniging vraagt Piano Bonnenopplak Centrale INBOEDEL aarlem's Dagblad ALPHENAAR BOEKEN EN VULPENNEN bij VEKO woensdag 27 november 1940 tt a a r t e m's d a 'gbl'a d 2 Een honderdjarige. Met een enkel woord hebben we het reeds ver meld: Op 9 December hoopt Mevrouw Wed. J. Struick-Kosters haar eeuwfeest te vieren. Ten huize van haar dochter, Mevrouw Wed. Schutte-Struick. Joh. Bosboomlaan 8 te Heemstede, waar zij reeds jaren vertoeft, zal het by leven en welzijn op dien datum feest zijn, natuurlijk met inachtneming van de zorg, die zulk een hoogen leeftijd nu eenmaal vereischt, maar daarom riet minder opgewekt. Want de aanstaande honderdjarige beschikt nog over een vitaliteit, die haar veroorlooft al wat in haar omgeving geschiedt op den voet te volgen en zich te interesseeren voor het gebeuren in en om haar vriendelijke woning. Wie haar daar opzöbkt we hebben dezer da gen dit voorrecht gehad vindt er een oude da me, die blijmoedig uit haar leunstoel in den tuin kijkt en den bezoeker gaarne vertelt, dat 't nog niet zoo lang geleden is, dat zij er haar dagelijksche wandelingetje maakte en de kippetjes ging bekij ken. Daar is dezen zomer helaas weinig van ge komen: in het voorjaar had zij een ernstige ziekte te doorstaan, waarvan zij weliswaar herstelde, maar waarna het natuurlijk oppassen was. (Foto Archief H.D.) Herinneringen, memoires? Het leven heeft haar nimmer gevoerd buiten de veilige beschutting van het ouderlijk huis, de echtelijke woning, tenslotte de omgeving, die haar kinderen haar bij zich ver schaften. Een goede moeder en een voortreffelijke echtger.oote en huisvrouw is zij geweest. Geboren in het Geldersche Heerewaarden bracht zij haar Jeugd in het stille dorp tusschen Tiel en Zaltbom- mel door, trouwde en vond haar verdere bestem ming in Woudrlchem, waar haar man zijn werk kring had en zij haar zorgen wijdde aan het gezin, dat haar de vreugden en verdrietelijkheden schonk van een omgeving, waar de blijdschap van het komen afwisselde met het leed van het gaan. Van haar acht kinderen moest zij helaas de meeste weer spoedig verliezen. Na het overlijden van haar echt genoot verliet zij Woudrlchem, om voortaan als huisgenoote bij haar kinderen te vertoeven. En thans, na het overlijden van haar schoonzoon, wij len Mr. Dr. W. F. M. Schutte, in 1930, woont zij samen met haar dochter in de stille Joh. Bosboom laan, nög vol belangstelling voor het heden en gaarne een oogenblik Wijdend aan het verleden. Er is zoo heel veel immers veranderd! Als kind hoorde zij in 't ouderlijk huis verhalen uit den Fransdien tijd was niet Grootvader maire van Wourichem geweest als zijnde de eenige inwoner, die Fransch sprak? verhalen bij 't schijnsel van 't patentolie- lidht ter afwisseling van het lezen van de courant, die, als zij uit de vouwen kwam het schijnsel van de moderateurlamp zoo hinderlijk onderschepte. Als jonge vrouw beleefde zij de spanning van den Duitsch-Oostenrijkschen en den Fransch-Duitschen oorlog. Een eeuw van voortgezette techniek, van ontwikkeling op alle gebied maatke zij mede en tot op dezen dag heeft zij haar belangstelling voor het dagelijksch gebeuren niet verloren, al dient zij voor al te schokkende berichten gespaard te blijven. Overigens, al mogen gezicht en gehoor niet zoo scherp meer zijn, levenslustig is zij nog volkomen. Haar rust is gezond, maar verslapen doet zij den ■dag allerminst en nog niet zoo lang geleden maakte zij zich een weinig vroolijk over een andere hon derdjarige, die naar haar smaak wat al te zeer met de kippen op stok girg. Tot voor korten tijd vond zij bovendien nog gelegenheid tot handwerken, wat echter de laatste maanden niet meer zoo gaat en zij. in de veilige hoede van haar dochter den dag doorbrengt, keuvelend over al wat haar nog bezig houdt, een. praatje over het weer, een informatie naar een karweitje in den tuin, een herinnering aan dezen of genen of aan dit of dat voorval, dat plot seling weer opduikt uit het verleden. Ba zoo zal er op 9 Decembe» in haar rustige woning feeste lijke stemming en feestelijke herdenking zijn en veel dankbaarheid bij de viering van dit eeuwfeest. ..FAMILIEFEEST'. Zaterdagavond half acht wordt in den Stads schouwburg te Haarlem door de Tooneelgroep „Het Masker", directeur Ko Arnoldi, een opvoering gegeven van „Familiefeest", het charmante stuk dat bij de Amsterdamsche vertooningen direct een groot succes had. Van de zeer groote bezetting maken o.a. deel uit: Jacqueline Royaards-Sandberg, Ko Arnoldi, Hetty Beck, John Gobau, Georgette Reyekski, Jan Retel. Heieen Pimentel, Adolf Rijkens en vele anderen. HONDERSTE ..FILOM EENTJE». Mevrouw Charlotte Kohier zal Zondag 1 Decem ber, (begin 2.15 uur) in den Stadsschouwburg te Haarlem de 100ste voorstelling geven van „Filo- meentje". PIANO en ORGEL stem! F. MOLENAAR, 5— p. jaar, 4 keer. Repareert, stemt, ook buiten de stad. Telef. 13795, Schalk- burgergracht 38, Haarlem-Noord. (Adv. Ingez. Med.) WOENSDAG 27 NOVEMBER. Rembrandt Theater: Snip en Snap in de Revue „Kop op". 2, 4.30 en 7.30 uur. Frans Hals Museum. Tentoonstelling „Kunst zy ons doel", 104 uur. Frans Hals Theater: „De verboden vrucht", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Singende Jugend", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Alarm". 2. 6.30 cn 8.45 uur. DONDERDAG 28 NOVEMBER. Rembrandt Theater: Snip en Snap in de Revue. „Kop op!" 2.30 en 7.30 uur. Frans Hals Museum. Tentoonstelling „Kunst zij ons doel", 104 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. WINTERHULP NEDERLAND. Afd. Haarlem. Misschien geen molentjes genoeg beschikbaar. Er wordt zooveel belangstelling verwacht voor den verkoop van speldjes op a.s. Zaterdag, dat de centrale leiding er niet in geslaagd is, zooveel molentjes aan te laten maken dat ook Haarlem daarvan zijn gerechte deel kan ontvangen. Het is dus niet onwaarschijnlijk, dat op een gegeven oogenblik de collectanten als bewijs, dat men zijn offer aan Winterhulp heeft gebracht, geen molentje meer beschikbaar zullen kunnen stel len. De directeur acht het goed hierop thans reeds de aandacht te vestigen. Hij vertrouwt daarbij dat niemand er bezwaar tegen zal maken om nochtans zijn bijdrage te geven. Hij merkt hierbij op, dat elke officieele collectant is voorzien van een bus met 'n rood-lwit-blauwen band. waarop de woorden Winterhulp-Nederland. Om den arm zal hij (zij) eveneens een band in de nationale kleuren dragen met eenzelfde aanduiding. Zonder eenig bezwaar kan men dus in een van deze bus sen zijn bijdrage storten. De directeur hoopt, dat het er zeer velen zullen zijn die „zonder kwitantie" offeren, want daaruit blijkt dan tevens dat de in zameling aan de gerechtvaardigde verwachtingen beantwoordt. DE COLLECTANTEN De collectanten worden thans door het secre tariaat ingedeeld. Zij kunnen er zich op voorberei den dat zij Vrijdag in den loop van den dag hun oproepingskaart in hun bezit hebben. BIJZONDERHEDEN OVER DE COLLECTE. Dinsdagmiddag had in het Stadhuis te Haarlem een vergadering plaats van de Collecte-commissie uit het comité van Bijstand en Advies van den di recteur van de plaatselijke afdeeling van Winter hulp met de wijkhoofden en hun assistenten, die Zaterdag a.s. de collecte in de gemeente hebben te verzorgen. De vergadering stond onder leiding van den plaatsvervangend directeur, die een korte uiteen zetting gaf van het werk in de wijken. Hij zeide, dat het niet de bedoeling was, dat elke gift minder dan 20 cent zou moeten worden afgewezen. Al hier om niet, omdat een kleiner bedrag voor iemand een veel zwaarder offer kan beteekenen, dan voor een andere een grootere som. De wijkhoofden zullen zoo tijdig mogelijk in de wijklokalen aanwezig zijn, dat ze de collectanten tegen 9 uur des morgens ontvangen om hen van hun collectebus, -armband en molentjes voor den verkoop en van de noodige instructies te voorzien De collecte zelf zal om ongeveer 9.30 uur begin nen tot 's avonds 5 uur, behalve aan de treinen, bij de halte van de Amsterdamsche tram, etc. Met waardeering maakte de voorzitter er nog melding van dat „De Sierkan" bereid was om bij wijze van sympathie voor het goede doel de collec tanten van een versnapering te voorzien. De vergadering was zeer geanimeerd en schonk het vooruitzicht, dat al het mogelijke zal worden gedaan om de collecte zooveel mogelijk te doen slagen. 959 „Hoe hoort het eigenlijk? Voordracht door mevr. Amy Groskamp Ten Have. In de Tooneelzaal van Hotel „De Leeuwerik" te Haarlem hield Dinsdagmiddag mevr. Amy Gros kampTen Have voor de afd. Haarlem der Ned. Vereeniging van Huisvrouwen een lezing over het onderwerp: „Hoe hoort het eigenlijk?" Zooals haar gelijknamig boek de aandacht heeft getrokken van het Nederlandsche publiek, zoo was ook de belangstelling voor deze lezing buitengewoon groot; de zaal was geheel gevuld en zelfs hadden vele dames op he't podium plaats moeten nemen. De voordracht van mevrouw Groskamp was aangekondigd als humoristisch en in het begin kregen wij meer den indruk dat de spreekster als conférencière zou optreden dan als iemand, die een lezing houdt. Maar die lezing kwam toch ook. Mogen wij mevrouw Groskamp gelooven (en waarom zouden wij niet?) dan had zij het boek „Hoe hoort het eigenlijk?" liever in 't geheel niet geschreven, maar een spotdicht op den dwang, ons door de „étiquette' opgelegd. In tusschen: het is toch een boek geworden en de schrijfster hoopt er mede iets gegeven te hebben, waaraan menig een iets heeft. Er zijn toch zooveel menschen, die het gemis gevoelen van een goed verzorgde op voeding, die in een beter milieu terechtkomen, dan waarin ze zijn opgevoed. Zij allen hebben een ruggesteun noodig en zullen dankbaar zijn voor him geboden practische hulp, dan behoeven zij niet meer „in den knoop" te zitten met dood gewone dingen uit het dagelijksch leven. Hun leven wordt hun toch vaak vergald door gebrek aan houding en optreden. Mevrouw Groskamp zette uiteen, dat slechts die goede vormen waarde hebben, die voortsprui ten uit innerlijke beschaving. Iemand met „goede manieren" toont te allen tijde zelfbeheersching en houdt te allen tijde rekening met het standpunt van een ander. Dit is eigenlijk de spil. waarom alles draait. En dan: men beware toch niet alleen zijn goede manieren voor buitenshuis, maar ge- drage zich ook wellevend en toone zelfbeheersching in het gedrag tegenover de huisgenooten. Goede manieren toch zijn niet als een knellend feest kleed, dat men thuis zoo spoedig mogelijk aflegt. Mevr. Groskamp gaf gedurende hrar lezing ver schillende demonstraties, die niet nalieten hilariteit onder haar gehoor te wekken. Zoo liet zij zien, hoe men een peer moet schillen en hoe niet; zij gaf voorbeelden van een slordige houding en van slordig spreken, van op onduidelijke wijze gegeven orders: „Haal 's even zoo'n ding van de dinges!" en van verschillende onelegante manieren van zit ten en opstaan. Het was alles heel vermakelijk. De presidente, mevrouw VisserBrutel de la Rivière, dankte de spreekster voor haar aardige lezing, vooral voor de wijze, waarop zij gewezen had op de groote waarde van zelfbeheersching en het rekening houden met het standpunt van een ander. ZON EN MAAN OP 28 NOVEMBER. ZONSOPGANG 9.25 ZONSONDERGANG 17.53 MAANSOPKOMST 7.49 MAANSONDERGANG 17.25 d.a.v. 485e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) lste klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 27 November 1940 Hooge Pryzen f 1500.— 1817 I 1000.— 10290 f 200.— 10992 Prijzen van f 20. 1434 1489 1528 1596 1656 1921 1983 2219 2500 2554 2574 2619 2630 3092 3273 4091 4192 4246 4643 4802 5187 5589 5656 5792 5900 6167 6347 6702 6850 7167 7254 7499 7701 7800 7905 7961 8224 8323 8373 8375 3999 9066 9325 9342 9827 10410 10457 10471 11091 11254 11344 11617 11636 11733 11949 12533 12972 13642 13666 14025 14778 15222 15340 1575! 15764 15907 16074 17078 17381 17580 17610 17641 17850 18321 18430 18477 18491 18618 19159 19227 19329 19380 19606 20013 20288 ■20431 20488 20521 20535 20987 21042 21110 21302 21380 21644 21763 21768 (MOUTBROOD) Hoort op Uw ontbijt- en koffietafel, 't Blijft dagenlang versch. Samenstelling als vanouds. Uitsluitend verkrijgbaar bij Smedestr., Botermarkt, Wagenweg, Zijlweg Telef. 10876 - 13714 - 12193 - 11643 - 21521. (Adv. Ingez. Med.) PROVINCIALE STATEN. Behandeling der begrooting. Dinsdagmiddag twee uur werden de algemeene beschouwingen over de begrooting der provincie Noord-Holland en die der bedrijven en ziekenhui zen voortgezet. Mede namens de leden Westermann, Swierstra, Sietsma, Vermeulen, Doek en De Roos heeft de heer Hoogland een voorstel ingediend, om de jaar- lijksche bijdrage aan het Museum van den Arbeid te verhoogen tot f 900. Verder stelden zij voor, aan het Instituut voor Volkshuisvesting en Stedenbouw een jaarlijksche bijdrage van f 1000 te verleenen. De heer Van Wees (R.-K.) vroeg aan Ged. Staten, de uiterste voorzichtigheid ten aanzien van concentratie van waterschapsbeheer te betrachten en een breed en zoo ruim mogelijk onderzoek in te stellen. De heer Wo Iters (C.D.U.) hield een pleidooi voor de manren, die in de werkverschaffing ar beiden: hij vroeg aan Ged. Staten, al him invloed te willen aanwenden, om te verkrijgen, dat aan hen en aan andere minder-draagkrachtigen een duurte- bijslag wordt verleend. De heer Groen (R.-K.) vroeg aan Ged. Staten, hun invloed bij de polderbesturen te willen aan wenden, opdat er meer soepelheid worde betracht met het innen der belastinggelden. Hij zou het liefst willen, dat in twee termijnen betaald kan wor den. Mej. Mr. Ribbius Peletier (S.D.A.P.) gaf Ged, Staten in overweging, te bevorderen, dat aan schoolkinderen, die daarvoor in aanmerking ko men, bijvoeding wordt verstrekt in den vorm van melk. „Het betreft slechts een klein gedeelte van de bevolking", zei spreekster, „maar het is een be langrijk gedeelte". Zij wees op de goede resultaten, die in dezen te Amsterdam en Haarlem zijn be reikt; daarom zou zij gaarne willen, dat de melk- verstrekking ook in kleinere gemeenten plaats kon hebben; zij hoopt dat Ged. Staten dit in het belang van de volksgezondheid willen bevorderen. Het geld en de moeite, die hieraan besteed worden, kun nen alleszins verantwoord worden genoemd. Dë heer Honig ('Chr.-Hist.) herinnerde er aan, dat Ged. Staten ontkennend hebben geantwoord op de vraag, of het niet gewenscht is, het ongevallen risico over te dragen aan de Rijksverzekeringsbank, omdat de laatste vijf jaar een gunstig resultaat heb ben opgeleverd. Ged. Staten meenen, dat het voor- deeliger is, het risico zelf te dragen, dan bovenge noemde bank tegen premiebetaling hiermee te be lasten. Inderdaad zijn de schade-bedragen gering geweest. De vraag is echter, of dit zoo zal blijven. Niemand kan hiervoor een garantie geven. Spreker meende, dat Ged. Staten een te groot risico op zich nemen, vooral nu het verkeer zoo gevaarlijk ge worden is." Hij hoopte dan ook, dat het college op zijn standpunt zal terugkomen. De heer Vlekke (N.S.B.) was van oordeel, dat de heeren Hoogland c.s. met hun voorstel ten aan zien van het Museum van den Arbeid niet ver ge noeg zijn gegaan; met f 900 komt men er niet om de gewenschte verbeteringen aan te brengen. Daar om stelde hij voor, een bijdrage van f 2000 te ge ven ten bate van het cultureele werk, dat daar verricht wordt. Mocht dit voorstel .worden verwor pen, dan zou hij voor het voorstel-Hoogland stem men. De heer B. de Vries (S.D.A.P.) bracht even eens de werkverschaffing ter sprake. Hij drong daarbij aan op behoud en bescherming van natuur- ;choon. GED. STATEN ANTWOORDEN. Mr. Slinger, berg (Ged. Staten) (V.-D.) be tuigde zijn erkentelijkheid voor de welwillende wijze, waarmee de Staten de begrooting hebben ontvangen. Wat de belastingkwestie betreft, zei spreker. Wen wij eigenlijk in den mist. Men weet met, hoe et in de naaste toekomst zal gaan. On getwijfeld zal het wel zwaar worden. Ten aanzien van het Wegenfonds verdedigde hij de financieele politiek van Ged. Staten. Met den wegenbouw zal worden voortgegaan, ook zonder storting in ge noemd fonds. Noord-Hollard is een provincie, waar de financiering van een zeer groot gedeelte van den wegenaanleg uit de gewone middelen wordt be- streden.Naar aanleiding van de opmerkingen van den heer Van Dok zei spreker, dat in het snelst denkbare tempo wordt gewerkt. Aan den heer Honig antwoordde hij, dat Ged. Staten gaarne een onderzoek willen instellen over de kwestie van het ongevallenrisico. Met de gemaakte opmerkingen zullen Ged. Staten rekening houden. Het voorstel- Hoogland c.s. bestrijdt hijverhooging van subsidie wil hij wel overwegen, als het ten bate van de olkskracht zal zijn. Met den heer Vlekke is spre ker het eens. dat de huisvesting van het Museum ■an den Arbeid slecht is en dat men met f 1000 ter verbetering niets kan bereiken. Hij gaf in overwe ging, de voorstellen-Hoogland c.s. en -Vlekke te verwerpen, mede omdat dit een aargelegenheid voor het rijk is en niet voor de provincie. Mr. Bomans (R.-K.) merkte op, dat de loonen oor de werkverschaffing door het rijk worden astgesteld. Wel zijn Ged. Staten bereid, bij het rijk op verhooging aan te dringen, omdat hij erken den moet dat ce loonen laag zijn. Naar aanleiding an het verzoek om bij de werkverschaffingsob jecten aan het natuurschoon te denken, merkte spre ker op, dat het uitvoeren van economisch belang rijke werken de voorkeur heeft. Wat het ontgin ningswerk betreft, zei hij, dat dit een overwinning oor de provincie beteekent en een zegen voor Am sterdam en Zaandam, want het betreft hier een werk van zeven millioen. Natuurlijk zal er wel wat natuurschoon opgeofferd moeten worden, maar daarvoor komen golvende korenvelden in de plaats en dat is toch óók natuurschoon. Mr. Dr. Wit te ma (R.-K.) merkte op, dat de kwestie van eventueele salarisverhoogingen een zaak des rijks is. Er was gevraagd, of Ged. Staten dan geen aandrang kunnen uitoefenen. Spreker vond het echter beter, dit aan de personeel-orga- nisaties over te laten, al moet hij toegeven, dat de toestand nijpend is. Het college zal niet achter blij- -en, als het mogelijk blijkt, verlichting aan te bren gen. Te vijf uur werd de vergadering verdaagd tot Woensdagmorgen half elf. Heden is in den ouderdom van 77 jaar zacht ontslapen onze beste Zuster, Be huwdzuster. Tante. Be huwd- en Oudtante Henriette van Overzee Mede namens de verdere familie; Heemstede: H. A. VAN OVERZEE Amsterdam Dr. P. VAN OVERZEE Executeurs testamentair Haarlem, 26 Nov. 1940 Middenlaan 23 Rusthuis „Coralia". De teraardebestelling is bepaald op Vrijdag a.s. twaalf uur op Nieuw Eykenduynen te 's-Graven- hage. Vertrek van de ïouw- kamer Hooikade 46, aldaar, te half twaalf. Bezoekuren der rouwka mer dagelijks van 9.30— 18 uur. Volstrekt eenige kennis geving. Heden overleed nog plot seling, tot onze diepe droef heid, onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Antonia Johanna Broesterhuizen geb. de Graaff in den ouderdom van 71 jaar. J. BROESTERHUIZEN M. E. A. VRING BROESTERHUIZEN D. VRING J. BROESTERHUIZEN Jr. Joh. BROESTERHUIZEN - DE HAAN en kleinkinderen Haarlem, 27 Nov. 1940 Barrevoetestraat 16 De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 29 November a.s. te 12 uur op de Noorderbegraaf plaats. STOELZITTINGS. Klompencentrale STENO, clubles f 3.50 privéles f 6.50 p. mnd. TYPEN, aanv. 2 of 6 Dec. dag- of avondles Opleid, ex Merc. e. d clubl. f 4.50 p. maand ig&RB Opleid, ex Mere. e. d. Büffa clubl. f 4.50 p. maand Prosp. gratis. Oude Gracht 71 NET MEISJE gevraagd, voor d. en n. Tegen 1 December. Boven de 20 .laar. Zelfst. k. w. en k: Zijlweg 153. Keurig meisje gevraagd als 2e MEISJE per 1 Dec. Bekend met tafel dienen en naaien. Zw. en kat. dr. en voorz. van pr. getuigen. Salaris ƒ35.Pr. Mauritslaan nr. 28, Haarlem. keurig nieuw huis, 6 kam., v. wascht., bad etc., omtrek Leid- schevaart. Bevr. Kantoor J. W. G. DROSTE G.O.Gracht 67, tel.10393 Opgave PRIJS en MERK. Br. ond. nr. 4594 Bur. v. d. Blad Dr. SCHAEPMANSTRAAT 57. Wij plakken voor alle zaken tegen kleine vergoeding. WASCHBORDEN. KI ompencen t ral e Levensverzekering Mij. „HAARLEM" ALGEM. VERGADERING van leden ,te houden op DINSDAG 10 DECEMBER A.S., om 2 uur n.m., ten kantore van de Mij., Wilsonsplein 11, te Haarlem. Agenda: benoeming commis saris. HAARLEMSCHE HULPBANK BUITENGEWONE VERGADE RING van leden op Maandag 9 December 1940 ten 15.30. Lange Margarethastraat 13. Punten van behandeling: Statutenwijziging Benoeming van een commissaris LOOPHEKKEN Klompencentrale Dame zoekt ZIT-SLAAPKAMER met stroomend water en half pen sion (omg. Den Hout). Br. met prijsopg. no. 4637 bur. v. d. blad Als de radio kapot is wat voor de buren een genot is Maar dan toch zeker niet voor U, die veel meer plezier heeft van perfect weergegeven muziek. Laat daarom Uw radio door ons herzien en opknappen. Plein 35 Tel.16823 ALGEMEEN VERKOOPLOKAAL. Belangrijke Veiling op DINSDAG 3 DEC. A.S. waarbij o.m. een 30-tal z. g. a. nieuwe stalen slaapkamer-ameu blementen met prima matrassen, n 60-tal dekens etc. Nader te om schrijven. De aangekondigde -verkoo- ping op Vrijdag a.s. is uitgesteld tot 13 December. KOLENZEVEN. Klompencentrale STELTEN. Klompencentrale circa 100 x 70 x 60 voor slechts ƒ1.per stuk. ZAANLANOSCHE HOUTHANDEL Hoogerwoerdstr. 8-12, tel. 22730 Flesschenparade Daar komt zij, de rij flesschen, die bij ons wachten om door U meegenomen te worden. Voor geurige St. Nico- laascadeaux naar PARFUMERIE „Tip-Top" PAARLAARSTEEG 3—5—7 GR. HOUTSTRAAT 129, TELEF. 11077 - HAARLEM STRIJKTAFELS Klompencentrale Oud goud, zilver en juweelen door Barteljorisstr. 2 STOVEN. Klompencentrale de courant waarin gij met 't meeste succes ADVERTEERT Qcaate Zus zal enorm in haar nopjes zijn met een: Muziek-album van Deanna Durbin, Zarah Leander, Erna Sack, Francis Day, Charlie Kunz, Ben j amino Gigli e.dv.a. 0.75 Pop. Bladmuziek (rijke sort.) v.a. 0.25 Jazz-boek (inter, beschouwing) 1.50 Mandoline, m. kunstz. inlegw. v.a. 4.50 Apropos! Nog cadeautjes te koopen? Dan brengt onze GESCHENKEN- ETALAGE U beslist op een idee Wat moet ik geven Peinzen alleen helpt U niet. Kom eens even aanloopen en U zult allerlei zaken zien, die uitnemend geschikt zijn voor cadeaux. Bijvoorbeeld: Landschaptegels 0.75, Spreuk tegels a 1.25Wapentegels a f 1.65, Oud-Hollandsch tafe reel Gobelins vanaf f 1.80, Pouffes vanaf 4.75, Couran- lenbakken f 4.50, enz. enz. te veel om op te noemen. Randfoe MEUBELFABRIKANTEN Gierstraat 162224, Telef. 10342 - HAARLEM. ZIET ONZE ETALAGES! KOLENKITTEN. KI om p encentr ale Kruisweg 49, H'lein. Wat ruikt dat lekker'. Een fleschje heerlijke parfum, welk een kostelijk St. Nicolaas- geschenk is dat Verovert harten met n geurig St. Nicolaas- cadeau van PARFUMERIE «FT. 7* f) Ttp-lop PAARLAARSTEEG 3—5—7 GR. HOUTSTRAAT 129, TELEF. 11077 - HAARLEM Amerik. Droogrekken. Klonipencentrale ZIJLSTRAAT 98 2e huis vanaf 't stadhuis

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2