JC&C&tsê'C' VULPENHOUDERS N.V. DE GROOT ft 'O N ft ft ft D 'A C 2S N V ft M ft ft R' '193Ö T-T A 'A ft t ft M'S ft A" 'G BEAK Engelsche jager schiet Spaaiisch vliegtuig neer. Drie inzittenden omgekomen. MILAAN, 28 Nov. (D.N.B.) „Stampa" meldt uit Madrid dat tusschen het Spaansche schier eiland en de Balearen, in de buurt van deze eilan den. een Spaansch militair vliegtuig door Engel sche jachtvliegers, die van een vliegtuigmoeder schip waren opgestegen, is neergeschoten. De drie inzittenden van het Spaansche vliegtuig kwamen om het leven. Him lijken konden niet geborgen worden. Een vijfling geboren in Mexico. MEXICO. 28 Nov. iD.N.B.) In Monterey heeft de vrouw van een landarbeider, naar het blad „Ultimas Noticias" meldt, een vijfling ter wereld gebracht. COMMUNISTISCHE PARTIJ IX ZWITSERLAND VERBODEN. BERN, 27 November D.N.B.) De bondsraad heeft op grond van artikel 102 van de grondwet en op grond van artikel 3 van het besluit van den bondsraad van 30 Augustus 1930 betreffende maat regelen tot bescherming van het land en tot hand having van de neutraliteit besloten tot ontbinding van de communistische partij in Zwitserland. Beroep op Tsjang Kai Sjek. SJANGHAI 28 November. (D.N.B.) Op den vooravond van de onderteekening van het ver drag tusschen Nanking en Tokio heeft de chef van de Nanking-regeering. Wang Tsjing Wei, een laatste oproeping gericht tot Tsjang Kai Sjek, waarin hij wordt opgeroepen zich met zijn regeering bij de vredesbeweging aan te sluiten. Met de onderteekening van het verdrag, aldus verklaart Wang Tsjing Wei, kan een be gin worden gemaakt met den wederopbouw van de vernielde gebieden. Het verdrag heeft de Japansch-Chineesche samenwerking als basis. Met, de onderteekening komt ook het tijdstip van het terugtrekken van de Japansche troe pen uit het Chineesche gebied nader. Na het sluiten van dit verdrag is China in staat met andere landen, die China vriendschappelijk gezind zijn, een bond te vormen, die de veiligheid van China in den huidigen onrustigen toestand van ae wereld zou garandeeren. Engelsche bommen op Fransch gebied. Volgens een bericht van de „Nouvelliste" Uit Avignon hebben in den nacht van 25 op 26 November tusschen middernacht en een uur Britsche vliegtuigen gevlogen boven het plaatsje Entregues in het departement Vau- cluse. aldus het D.N.B. zij wierpen bommen neer. waardoor materieele schade is ontstaan. De militaire overheid heeft een onderzoek doen instellen. Egyptisch minister onverwacht overleden. Op station ineengestort. KAÏRO, 27 November. Nadat kort gele den de premier van Egypte onverwacht overle den is. is thans hetzelfde geschied met den Egyptischen minister van oorlog, Saleh Younes Pasja. Younes begleidde koning Faroek naar Fayoem waar een nieuwe waterinstallatie ingewijd zou worden. Onmiddellijk voor het vertrek van den trein zakte de minister plotseling in elkaar. Hij werd dadelijk naar de stationswachtkamer overgebracht, maar nog voor hulp aanwezig was. had hij den geest gegeven. (United Press.) \oImacbten voor de Turksche regeering. Door de wijziging, die thans wordt aange bracht in de wet ter bescherming van de natio nale huishouding worden de Turksche regee ring verstrekkende volmachten verleend, welke hoofdzakelijk zullen worden toegepast op het gebied der beveiliging van de voeding, de le vensmiddelenvoorziening en de energieke be strijding van het achterhouden van- goederen voor speculatieve doeleinden. Engeland's behoefte aan hulp. Oordeel van de ,,Diplo". Het D. N. B. meldt: Met bepaald meedoogenlooze openhartigheid heeft de Britsche minister van scheepvaart, Cross, gewezen op de fatale moeilijkheden, waarmede de ravitailleering van Engeland thans als gevolg van den oorlogstoestand te kampen heeft, aldus schrijft de „Deutsche Diplomalisch-Politische Korrespon- denz". Lord Lothian heeft zich niet met verklaringen tevreden gesteld, aldus betoogt de „Diplo", maar hij heelt luidkeels een kreet om hulp geslaakt, waarbij hij vooral te verstaan gaf dat Engeland, afgezien van zijn zijke hulpbronnen, thans na an derhalf jaar niet meer in staat is zoo maar zijn om vangrijke bestellingen te betalen, ofschoon het ze ker nog lang niet bereid is 2ijn faillissement aan te vragen. Aan den anderen kant bestaat evenwel nog de Amerikaansche neutralitèitswetgeving, die a priori de tactiek van nimmer aflosbare schulden buiten sluit. Met het oog op deze moeilijkheden en beletselen, die voorloopig bezwaarlijk te overwinnen zijn. wordt derhalve reeds thans druk gediscussieerd over een reeks andere recepten. De een probeert ondanks alles de hooge credit-saldi, die Engeland nog in Zuid-Amerika bezit, in het middelpunt dei- belangstel ling te plaatsen, vooral omdat zij zich ook uitstekend leenen tot overmaking naar NoordAme- rika. Anderen daarentegen wijzen op het feit, dat de Britsche bezittingen, waar de V. S. tot dusver slechts bij pachtovereenkomst steunpunten verwor ven hebben, ook als geheel In aanmerking zouden komen als koopobject. Hier te lande, zoo vervolgt de „Diplo", interes seert men zich in de eerste plaats voor de princi- pieele zijde van de aangelegenheid. In Engeland legt men zich er dus bij neer dat de uitverkoop van het Imperium thans kan beginnen en ook de goede vrienden aan de overzijde van den Oceaan hebben er blijkbaar niets op tegen van hun kant het eerst van dezen uitverkoop te profiteeren. Nie- man zal evenwel kunnen beweren, dat zoodra een maal dit beginsel te berde wordt gebracht, te we ten de toelaatbaarheid van den afstand van militair belangrijk traditioneel Britsch kroonbezit. dit een zijdig tot bijv. het Westelijke Halfrond beperkt zou kunnen worden. Behartiging der belangen van den handel in aardappelen, groenten en fruit. 's-GRAVENHAGE, 28 Nov.: (A.N.P.) Te dezer stede is opgericht de Stichting der behar tiging der belangen van den handel in aardap pelen, groenten en fruit, zulks ten overstaan van notaris H. Schalij. De wettelijke voorgeschreven zes weken zijn verloopen, zonder dat van de zijde van den pro cureur-generaal bij het gerechtshof te 's-Gravenhage bezwaar tegen de nieuwe stich ting is binnengekomen, zoodat zij dus als rechts persoon kan worden aangemerkt. De stichting omvat ongeveer 1000 aangeslotenen. STERKE STIJGING VAN DEN DOORVOER IN ZWITSERLAND. GENèVE, 27 November (Epej. De groote economische samenwerking tusschen Duitschland en Italië blijkt wel zeer duidelijk uit de zoo juist gepubliceerde statistiek van de Eedgenootschappe- liike Douane-Directie voor 1939 betreffende den doorvoer. Hoewel de ontwikkeling van het han delsverkeer tusschen de beide As-mogendheden zich in de cijfers over 1939 nog niet ten volle weer spiegelt en Zwitserland slechts een klein gedeelte van het handelsvolume tusschen beide landen doorvoert, daar het grootste gedeelte via de Bren- ner-pas gaat. zijn de cijfers in vergelijking met 1938 belangrijk hooger. Zoo zijn bijv. de Duitsehe leveranties via de Gotthard van 1.48 mill, ton in 1938 tot 2 mill ton in 1939 gestegen. 50.945 goede renwagons van 10 ton meer dan in 1938 werden in 1939 via Zwitserland verzonden. Deze toeneming komt in eerste instantie voor rekening van de grootere kolentransporten. De Italiaansche leve ranties aan Duitschland stegen van 230.000 ton tot 250.000 ton. FINSCHE NIKKELMIJNEN AAN RUSLAND VERKOCHT. STOCKHOLM, 26 November (Europapress). De verkoop van de nikkelmijnen te Salmijarvi, niet ver van Petsamo, aan Sovjet Rusland, wordt nu bevestigd. De aan de Canadeesche maatschap pij Mond Nickel Co., behoorende mijnen zijn evenals de geheele productie aan de Sovjet Unie r.vergedaan. Tot nu toe is in deze mijnen niets ge dolven. doch sinds eenige maanden zijn de werk zaamheden weer aan den gang. zoodat men in het komende voorjaar het eerste nikkel zal kunnen winnen. Griffier van den Hoogen Raad der Nederlanden. Mr. A. B. Somer benoemd. 's-GRAVENHAGE. 28 November. Bij besluit van den secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van justitie zijn benoemd: Tot griffier van den Hoogen Raad der Neder landen. mr. A. B. Somer. thans substituut-griffier bij den Hoogen Raad der Nederlanden. Tot raadsheer in het gerechtshof te Amsterdam, mr. H. D. Feenstra, thans rechter in de rechtbank te Amsterdam. Tot president van de rechtbank te Utrecht, mr. H. M. Fruin, thans rechter in de rechtbank te Alkmaar. Tot substituut-officier van justitie bij de recht bank te Alkmaar mr. H. B. de Brueys Tack, thans ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kantongerechten in het arrondissement Alkmaar. Tot griffier van de rechtbank te Groningen, mr. W. G. Wiemann. thans substituut-griffier bij de rechtbank te Groningen. Mr. A. B. Somer. De nieuw benoemde griffier van den Hoogen Raad der Nederlanden, mr. A. B. Somer, begon zijn loopbaan als griffier bij het kantongerecht te Zierikzee. Daarna was hij substituut-griffier bij het kantongerecht te Rotterdam en vervolgens griffier bij het kantongerecht te Goes. Sinds Oc tober 1927 was mr. Somer als substituut-griffier werkzaam bij den Hoogen Raad. UURWERKGEBIED, heeft VAN NIEL zijn weerga niet!" GROOTE HOUTSTRAAT 8« - TEIEF. 10571 111 (Adv. Ingez. Med.) ONTVANGEN Mach. garen zonder Bon Rijggaren zonder Bon Sousbrassen zonder Bon CROOTE HOUTSTR. 98, HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) De aanvallen op Engeland. NEW YORK. 28 Nov. (D.N.B.) United Press maakt eveneens melding van Duitsehe aanvallen op een „stad aan de Zuidwestkust" van Engeland. Golven Duitsehe bommenwerpers, aldus wordt in dit bericht gezegd, zijn in den afgeloopen nacht met tusschenpoozen van tien minuten boven deze stad aan de Zuidwestkust van Engeland versche nen en hebben eerst brandbommen en daarna dynamietbommen neergeworpen. Eigenmachtig optreden in Roemenië wordt gestraft. BOEKAREST. 28 Nov. (D.N.B.) Als gevolg van de gebeurtenissen van gisteren, waarbij een groep Légionnairs eenige der gearresteerde hoog- waardigheidsbekleeders van het regime van Carol heeft neergeschoten is in de Staatscourant van vandaag een wet gepubliceerd, waarbij een stren ge straf wordt gesteld op dergelijke op zich zelf staande acties. In deze wet staat dat iedere schen ding van de vrijheid en huisvredebreuk met dwangarbeid varieerende van vijf tot twintig jaar. iedere toeëigening met geweld van eigen dommen met dwangarbeid varieerende van vijf tot tien jaar en iedere moord met voorbedachten rade met den dood wordt gestraft. Verduistering van bedragen tot en met een millioen worden volgens de nieuwe wet met tuchthuis bestraft, terwijl het verduisteren van waardevolle goederen tot een bedrag van meer dan 1 millioen lei met den dood zal worden bestraft. Athletiek D. H. C-'s KERST-VELDLOOPEN GAAN DOOR. Het Delftsche D. H. C. zal ook dit jaar op 26 December (2e Kerstdag) haar traditioneele Kerst-veldloopen houden. In afwachting van nadere gegevens verne men wij, dat het deelnemen van niet-N.A.U.- leden ook nu weer is toegestaan. T.V.S. BESTAAT 15 JAAR. De turnvereeniging „Santpoort" bestaat 17 De cember 15 jaar. De secretaris de heer A. W. Volmer, jubileert eveneens; hij is dan nl. 15 jaar bestuurs lid van deze vereeniging. NIEUWE UITGAVEN. „Kom je er uit?" door W. Sperling. Puzzleboek voor jong en oud voor Nederland bewerkt door J. C. Alders. Uitgave Bigot en Van Kossem N.V. te Amsterdam. Puzzlen is een aardig tijdverdrijf en tevens leer rijk. In deze donkere maanden voor Kerstmis is het een prettige ontspanning 's avonds in den hui- selijken kring gezamenlijk puzzles op te lossen en in die behoefte voorziet dit boekje, waarin 130 puzzles voorkomen met de oplossingen. De vragen stellen geen bijzondere eischen aan de kennis, maar het ligt in de bedoeling van den schrijver dat ze tot logisch denken aansporen. Voor liefhebbers van „denksport" zijn in dit boekje tal van problemen te vinden en zij die dit tot nu toe nog niet waren zullen het nu misschien worden. Dit aantrekkelijke puzzleboekje zal zijn weg zeker vinden. Als no. 42 van de „Uilenreeks", uitg. Bigot en Van Rossum, Amsterdam, verscheen „De amoureuze ergissing", door Jean Girandoux, vertaald door Victor E. van Vriesland. „Liefde in de zon" is de titel van een vertaling van Leo Walmsley's „Love in the sun", het eenvou dige verhaal van eenvoudige menschen. maar aan trekkelijk verteld en dus lectuur, die zich leent tot goede ontspanning op de lange winteravonden. De vertaling is van H. Gorter. Uitg. Bigot en Van Rossum, Amsterdam. OPMERKINGEN VAN LEZERS. WACHTEN OP HET STATIONSPLEIN. Een lezer schrijft ons o.a.. dat hij onlangs op het Sta tionsplein te Haarlem op de bus moest wachten, in regen en wind. Nu is er. zoo schrijft hij. vlak bij een groote overdekte ruimte, die plaats voor alle vóór rijdende autobussen zou bieden (de taxi's zijn er niet meer). Ik veronderstel, dat samenwerking tusschen de Ned. Spoorwegen en de N. Z. H. T. M. daarvoor noodig is. Het zou zeer gewenscht zijn, dat een oplossing gevonden werd. NIEUW POSTAGENTSCHAP. De directeur van het Post- en Telegraafkan toor te Haardem maakt bekend, dat met ingang van l December a.s. in het pand Thomsonlaan 18 te Haarlem een postagentschap, annex tele graafstation zal worden gevestigd dat op werk dagen voorloopig zal geopend zijn van 1017 uuren des Zaterdags van 1015 uur; op Zon en feestdagen zullen het agentschap en het sta tion voor het publiek gesloten zijn. FINANCIëN. Officieele valutakoers der Nederlandsche Bank 28 November. Valuta's (schriftelijke en tel. trans acties): New-York 1.88 3 '16—1.88 9/16. Berlijn 75.2875.43. Brussel 30.1130.17. Helsinki 3.81—3.82. Stockholm 44.8144.90. Zürich 43.63—43.71. Bankpapier: Berlijn 75.1975.34. New-York 1.86 1/2—1.90 1/4. Brussel 30.0830.20. Stockholm 44.76—44.94. Zürich 43.59—43.75. MARKTBERICHTEN VAN BARNEVELD. (Donderdag). Pluimveemarkt: Oude kippen f 0.95 a f 1.05 Oude hanen f 1.50 a f 2. Jonge hanen f 0.60 a f 1. N.H. Blauwen per K G. f 1.10 a f 1.30. Jonge hen nen f 1.10 a f 1.70. Duiven per paar 35 a 40 cent. Tamme eenden 60 a 85 cent. Wilde eenden (in jachttijd) f 1 af 1.30. Ganzen f 5 k f 6.50. Kalkoe nen per K.G. f 1 af 1.20. Tamme konijnen f 1.50 a f 3.50. Wilde konijnen f 1 a f 1.50. Hazen (in jachttijd) f 4 a f 4.75. Fazanten (in jachttijd) f 1.50 a f 2. Aanvoer 18.500; handel vlug. Eiermarkt. Kipeieren in alle soorten f 1.07 per K.G. Eendeneieren f 5.50 tot f 6.25. aanvoer 123.000; handel stug. Veemarkt: Zeugen f 0.50 tot f 1. Dr. Zeugen f 26 tot f 35. Schrammen f 26 tot f 35. Biggen f 17 tot f 20. Zware varkens 38 tot 39 ets. p. pond. Vette kalveren 42 tot 48 ets. p. pond. Nuchtere kalveren f 10 tot f 20. Aanvoer 52; handel redelijk. IJMUIDEN Marktherichten en besommingen. Consignatievisch: Bot f 9070. schar f 40, alles per 50 kg. Zoetwatervisch: Snoekbaars f 1.230.95, blei f 0.26. voorn f 0.26, spiering f 10.95, karper f 0.82, alles per kg. HEEMSTEDE VERGADERING IJSVEREENIGING „DE VOLHARDING". Woensdagavond vergaderde de IJsvereeniging „De Volharding" in „Hof van Heemstede". In zijn openingswoord sprak de voorzitter, dr. G. H. On- stein den wenscli uit dat wij dit jaar gespaard mo gen blijven voor een harden winter. De secretaris, de heer Tromp oogstte een warm applaus voor zijn zeer overzichtelijke notulen. Hier na volgden verschillende mededeclingen betreffende de aangebrachte en aan te brengen verbeteringen aan de baan en zijn accomodatie. Hiervoor, aldus de voorzitter hebben wij van den verhuurder, het gemeentebestuur, de volledige medewerking verkregen. Zoo zullen, mede ook ten gerieve der omwoners betonnen palen als afrastering geplaatst worden, Ook de schuur, die als bergplaats dienst deed, en voor de omwoners een doorn in het oog was, zal worden verplaatst. Tevens zal, mede ten gerieve der wandelaars die gebruik maken van den wan delweg langs het Spaarne en het kanaal de toegang naar het bruggetje en het bruggetje verbeterd worden. Ook de vlonders, die toegang tot de ijsbaan gaven, zullen verdwijnen. Daarvoor komt een beschoeiing in de plaats. Hierna kwam in behandeling de begrooting vooi 1940-1941, die (voor een ijsloozen winter) sloot met een inkomsten en uitgaven van 1050, waaronder een post van 225 voor onderhoud der eigendom men. Na enkele toelichtingen werd de begrooting zon der hoofdelijke stemming goedgekeurd. Als leden der kascommissie werden benoemd de heeren S. van Weele en H. Teeuwen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering met den wensch elkander nog wel op het ijs te ontmoe ten, maar dan voor een korte periode. i„k Sweet-swing °t >az! I Rodi (Adv. Ingez. Med.) In Scheveningsche Boschjes worden zieke plekken van boomen behandeld en met zink afgedekt, welke zinkplaten wit geschilderd worden, waarvan late wandelaars dus weer profijt kunnen trekken. (Foto Schimmelpenningh.) Armen en beenen bij duizendtallen. De poppenfabrieken hebben in deze dagen over gebrek aan werk niet te klagen, want voor de vrouwe lijke jeugd behooren de poppen nog steeds tot de meest begeerde geschenken* (Foto Weltbild.) ZANDVOORT F. Jellema. f (Foto archief H. D.) Na eeti langdurig, doch geduldig lijden is Woens dagavond, alhier in den ouderdom van 57 jaren overleden de heer F. Jellema, secretaris der ge meente Zandvoort. De heer Jellema werd 4 Juni 1883 in de gemeen te Baarderaaeel in Friesland geboren. Hij doorliep de 5-jarige H.B.S. te Leeuwarden en werd in 1908 ambte» aar ter secretarie in Rhenen. Vier jaren la ter vertrok hij als zoodanig naar Enschedé en van 1 Januari 1914 tot 1 Maart 1917 was hij chef der secretarie en plaatsvervangend secretaris van Coe- vorden. Op 1 Maart 1917 kwam hij als commies naar Zandvoort, werd hij chef van de afdeeling fi nanciën. Tevers was hij belast met de contröle der gemeentebelastingen. Enkele maanden daarna werd de heer Jellema, die men gaarne als ambtenaar der gemeente wilde behouden benoemd tot hoofdcom mies ter secretarie en plaatsvervangend secretaris. Op 1 Juli 1919 aanvaardde hij in de gemeente Dalfsen het ambt van secretaris. Slechts noode had hij de badplaats verlaten en hij koesterde toen reeds de hoop nog eens naar Zandvoort terug te keeren. Dit gebeurde vlugger dan hij waarschijnlijk verwacht had, want reeds bij raadsbesluit van 31 Maart 1922 werd hij benoemd tot gemeente-secre taris alhier. Op 1 Juni van hetzelfde jaar trad hij als zoodanig in functie. Zeer veel heeft de gemeente Zandvoort aan hem te danken. Zijn helder inzicht in gemeente-finan- ciën, zijn onkreukbare eerlijkheid en zijn groote werkkracht werden dan ook hoog gewaardeerd. Niet alleen de gemeente Zandvoort, doch ook de Ned. Herv. Gemeente heeft veel aan den heer Jel lema te danken. Als President-Kerkvoogd „stelde hij zijn licht niet onder de korenmaat" en zijn fi nancieel inzicht en beleid zijn de kerk zeker ten goede gekomen. Het nieuwe hek om de kerlc ge tuigt hiervan. De begrafenis zal plaats hebben op Maandag a.s. te half 3 op de Alg. Begraafplaats te Zandvoort. VELSEN Stichting „Winterhulp Nederland". Hieronder volgt een verantwoording van de eerste in onze gemeente ingekomen gelden ten behoeve van de Stichting „Winterhulp-Neder land". Dr. W. G. H. te Santpoort-station f 10; Ir. A. B. te Santpoort-station f 1, J. D. B. O. te Sant poort-station f 5, M. N. M. te Santpoort-dorp f 19, A. A. v. W. te Santpoort-station f 25, H. B. te Santpoort-station f 1, M. W. U. Driehuis r 2.50, J. H. A. M. A., Driehuis f 10, E. A. O., Driehuis f 10, L. D. Santpoort-station f 10, A. F. J. G. Santpoort-dorp f 2.50, J. P. P. Driehuis f 10, J. B. S. Santpoort-dorp, f 5, J. S. Driehuis f 5, A. T. Santpoort f 5, H. H. M. Velsen-N. f 2.50, A. L. Velsen f 5, Mevr. v. D. N. Santpoort-station f 10, Ir. L. M. V. Velsen-N. f 10, J. W. IJmuiden f 15, E. V. Velsen f 5, H. v. M. IJmuiden f 10, C. de J. IJmuiden f 50, W. F. C. B. S. Driehuis f 10, G. v. T. IJmuiden f 25, J. P. L. IJmuiden f 25, J. G. IJmuiden f 100, W. Z. IJmuiden f 5, H. L. v. D. Velsen f 2.50, J. Z. V. IJmuiden f 2.50, K. v. d. S. Velsen-N. f 5, A. de W. IJmuiden f 5, G. H. IJmui den f 10, W. J. F. IJmuiden f 2.50, KI. B. IJmuiden f 2.50, Mr. J. H. M. Santpoort-station f 10, C. O. Santpoort-station f 5, W. A. Velsen f 1, W. A. D. Santpoort-station f 200. D. Z. Velsen f 10„ C. H. R. te Driehuis f 1, A. G. IJmuiden f 25, C. W. B. IJmuiden f 25, Ir. G. A. K. IJmuiden f 1000, J. W. IJmuiden-O. f 5, P. v. d. P. Velsen-N. f 2.50, P. v. M. Santpoort f 3, G. T. H. I. Heemstede f 5, Wed. S. M. v. W. IJmuiden-O. f 5, E. L. IJmuiden f 25, G. S. IJmuiden f 10, A. K. IJmuiden f 2, F. M. IJmuiden f 2.50, J. P. IJmuiden f 100. Wij hebben een ENORME sorteering van ALLE merken Q.T&.f&anliytöa ZIJLSTRAAT 90 - Telef. 11161 Doet Uw inkoopen tijdig! Wij sluiten 6 uur. (Adv Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 28 Nov. 1940. Getrouwd: 28 November: J. W. F. Kamoen en L. M. Uilenbroek; A. J. Stoppelsteen en E. Mo- lijn; G. van Musscher en T. Hogerhuis; F. L. Valbracht en j. C. Hoogendoorn. Bevallen: 2:6 Nov.: C. M. SanbergMens z., 27 Nov.: D. L. van EdenKlingers 2 z., A. J. M. PruijsEldering d.. E. J. AbelingKramers, E. Korevaarvan Raaij z„ E. M. WeberDe Baene d., 28 Nov.: J. C. BraberVrolijks, A. M. C. Hurkmansvan Kessel z„ G. iScheer Wenning z. Overleden: 26 November: G. van Cranen- broekScholts 47 j.. Barbarossastraat; E. H. A. Harmes 50 j Kenaupork; T. MulderNien- huis 74 j„ Gr. Houtstraat: 27 Nov.: A. J. Broesterhuizen—de Graaff 71 j., Barrevoete- straat.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 10