Chiappe omgekomen. teit vetiaaisaisite, MAANDAG 2 DECEMBER 1940 HAARLEM'S DAGBLAD' 5 Op weg naar zijn standplaats Becroet verongelukt. Engelsche jager schoot zijn vliegtuig neer. Plet bureau van den Franschen vice-pre sident deelt naar het D.N.B. uit Vichy ver neemt, het volgende mede: „Ambassadeur en hooge commissaris in Syrië en den Libanon, Jean Chiappe, heeft onder dramatische omstandigheden den dood ge vonden. Hij was Woensdag j.l. per vliegtuig uit Frankrijk vertrokken om zijn functie in Beiroet te aanvaarden. De eerste étappe zou Tunis zijn. Bij het vliegen over de Middel- ïandsche Zee werd het vliegtuig van Chiappe in volle vlucht door een Engelsch jacht vliegtuig met machinegeweervuur bescho ten. Jean Chiappe. (Foto archief H. D.). Woensdagmiddag om 12 uur 06, halverwege de kust van Sardinië en Afrika, heeft het vliegtuig van Chiappe het volgende sein uit gezonden: „Worden beschoten, vliegtuig in brand. S.O.S." Het ongeluk geschiedde, toen het vliegtuig het gebied passeerde waar een zee gevecht werd geleverd tusschen Engelsche en Italiaansche oorlogsschepen. Uit de tot dusver ontvangen berichten blijkt dat twee Britsche vliegtuig moederschepen patrouilles van jacht- toestellen hadden uitgezonden. Het ongewapen de en weinig snelle vliegtuig van de luchtver- keersmaatschappij Air France bood een ge makkelijk doel. De Italiaansche autoriteiten hebben zonder verwijl de wapenstilstandscom missie in Turijn in kennnis gesteld en op de plaats van het ongeluk een onderzoek doen in stellen. Opsporingen van Fransche vliegtuigen zijn zonder resultaat gebleven. Ook het onder zoek dat tweemaal door de Fransche torpedo boot ,3uffon" is ingesteld, leverde geen resul taat op. Later is vernomen dat talrijke wrak stukken zijn gevonden, waaronder zich een reddingsgordel bevond met het opschrift „Air France". De gordel scheen niet gebruikt te zijn. De voorhanden berichten laten geen twijfel toe. Het vliegtuig van de Air France is verloren en alle passagiers en de bemanning hebben den dood gevonden. De „Farman"-machine had als passagiers behalve Jean Chiappe een officier aan boord". United Press meldt verder nog dat de publi catie van het ongeluk zoolang werd opgehouden om de vrouw van Chiappe te sparen, die op het oogenblik ernstig ziek in een kliniek te Parijs ligt. Twee bekende piloten bestuurders van het toestel. Behalve Chiappe bevonden zich aan boord twee bestuurders, een monteur, een marconist en nog een passagier. De beide bestuurders be- hooren tot de bekwaamste vliegers van Frank rijk. Een van hen was Guillaumet, die reeds 105 maal het Noordelijk deel van den Atlantischen Oceaan heeft overgestoken, o.a. als comman dant van de twee groote vliegtuigen „Lieutenant de Vaiseau Paris" en „Ile de St. Pierre". De andere bestuurders Reine, was reeds jaren in dienst van de Air France. Hij is herhaaldelijk op postvluchten in Fransch-Afrika in groote moei lijkheden gewee,st, en ging door voor een bijzon der bekwaam vlieger. JEAN CHIAPPE. Chiappe, die 62 jaar oud geworden is, was Cor- sicaan van geboorte. Na directeur van den Fran schen recherchedienst en secretaris-generaal van binnenlandsche zaken geweest te zijn, werd hij m 1927 benoemd tot politieprefect van Parijs. Na de bewogen dagen van Februari 1934 werd hij door minister-president Daladier van zijn functie ontheven. In Juni van dit jaar werd Chiappe be noemd tot gouverneur van Parijs. Kort geleden kreeg hij de post van hoogen Commissaris in Syrië en den Libanon. Lotharingen en Saargebied worden samengesmolten. ..Westmark" de nieuwe naam. Het D.N.B. meldt: Op een massale bijeenkomst In de historische zaal van den Wartburg te Saar- briieken heeft gouwleider Bürckel verslag uitge bracht over de bevolkingsuitwisseling in Lotha ringen. die thans voltooid is. De gouwleider moti veerde de genomen maatregelen, waardoor be reikt is dat aan de komende westelijke grens van Duitschland voor altijd een duidelijke toestand is geschapen, zoodat om dit grensgebied geen oorlog meer behoeft te worden gevoerd. Het testament van Richelieu is verscheurd. Thans geldt het be ginsel, dat tot aan de grenzen van het Duitsche Rijk slechts Duitschers behooren te wonen. Met den terugkeer van Lotharingen tot het Rijk is. aldus Bürckel, in de geschiedenis een periode afgesloten, die overoud Duitschland bevrijd en een politiek onrecht hersteld heeft. Er is daarmede een einde gekomen aan den eeuwenlangen strijd om den Rijn. Binnen dit gebied zal men tot volledige econo mische en politieke samensmelting van Saarpalts en Lotharingen komen. De gemeenschap en haar gouw heeten voor alle tijden .Westmark". Er is dan ook geen politieke gouw Lotharingen en geen politieke gouw Saarpalts meer. Deze gouw zal van nu af aan volgens den wil van den Fiihrer altijd „Westmark" heeten. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Duitsch legerbericht van Zaterdag: Luchtaanvallen op Londen, Liverpool en doelen in Schotland,Zuid-en Midden- Engeland. BERLIJN, 30 November (D.N.B.) Het opper bevel der weermacht maakt bekend „In den nacht van 28 op 29 November en op 29 November is Londen weer het doel geweest van vergeldingsaanvallen van het luchtwapen. Er wer den omvangrijke branden waargenomen in de Victoriadocks en het Zuidwesten van Londen. Sterke formaties gevechtsvliegers bestookten in achtereenvolgende nachtelijke aanvallen mili taire doelen in de havenstad Liverpool, benevens de dokwerken van het tegenover Liverpool liggen de Birkenhead met bommen, waaronder zich pro jectielen van het zwaarste kaliber bevonden. Ge weldige ontploffingen en branden in de uitge strekte pakhuizen verlichtten tot op verren af stand den nacht. Ook andere voor den oorlog belangrijke doelen in Schotland en Zuid- en Midden-Engeland, zoo als Birmingham, Bristol, Portsmouth en South ampton werden met talrijke bommen aangevallen. Voorts hebben gevechtsvliegtuigen een convooi aangevallen en een koopvaardijschip met zware bommen beschadigd. Voor Britsche havens wer den verder mijnen gelegd. In den middag van 29 November zetten batte rijen ver dragend geschut van het leger de syste matische vernieling van gevechtsinstallaties in het kunstgebied van Dover met waargenomen effect voort. Batterijen ver dragend geschut van het leger en de marine beschoten stoomschepen en convooivaartuigen aan den Oostelijken uitgang van het Kanaal. Door aanvallen van Britsche vliegtuigen in Noord- en West-Duitschland in den nacht van 29 op 30 November werden behalve een kleine fa- brieksinstallatie weer verscheidene huizen be schadigd; twee personen werden zwaar en ver scheidene licht gewond. Gisteren werden vier vijandelijke vliegtuigen neergeschoten, twee daarvan in luchtgevechten, twee door luchtafweergeschut. Twee eigen vlieg tuigen worden vermist." Duitsch legerbericht van Zondag: Croofscheepsche aanval op Londen. Hulpkruiser bracht 79.000 ton scheepsruimte tot zinken. BERLIJN, 1 December. (D.N.B.) Het opper bevel van de weermacht maakt bekend: „Een Duitsche hulpkruiser, die in overzee- sche wateren opereert, meldt als totaal resultaat van zijn actie tegen de koopvaardij het tot zin ken brengen van 79.000 b.r.t. vijandelijke scheepsruimte. Dit cijfer omvat nog niet de re sultaten van de mijnen, waarmee de hulpkrui ser geopereerd heeft. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft het Duitsche luchtwapen opnieuw een groot- scheepschen aanval op Londen ondernomen. Golf na golf vloog over de stad en wierp bom men van zwaar en het zwaarste kabiler, o.a. op Paddington, Kensington en Battersea. Gewel dige branden verlichtten de stad en wezen den aanvallenden vliegtuigen den weg. Ook andere voor den oorlog belangrijke doelen als Liverpool, Birmingham en Plymouth werden met succes aangevallen. Overdag beperkte de activiteit der Duitsche vliegtuigen zich tot gewapende verkenning. Hierbij werd geconstateerd dat te Plymouth nog steeds zware branden woeden, vooral in tankinstallaties. Londen is in den loop van deze vluchten opnieuw met bommen bestookt. Aan de Kanaalkust is het tot verscheidene luchtgevechten gekomen. Bij een herhaalde poging van den vijand om de Duitsche ravi- tailleeringsverbindingen met zee in het onge- reede te brengen, hebben Engelsche snelbooten voor de Schelde een Duitsch stoomschip aan gevallen. De escorteerende patrouillevaartuigen bestreden de vijandelijke vaartuigen en troffen twee snelbooten zoo zwaar dat met het verlies ervan rekening gehouden moet worden. Een derde boot werd zwaar beschadigd. Het Duitsche stoomschip, dat in staat was gebleven zich drij- velde te houden, kon binnengesleept worden. In den afgeloopen nacht heeft het Duitsche luchtwapen een grootscheepschen aanval on dernomen op een vitale haven aan de Kanaal- kust. Het Britsche luchtwapen liet zich in de zen nacht niet zien. Bij de luchtgevechten van gisteren werden zes vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. Vier eigen toestellen worden vermist." Southampton in vlammen. Duitsche gevechtsvliegersformaties, die van nachtaanvallen op Southmapton terug keerden, hebben, aldus het D. N .B„ een stemmig bericht bij hun nadering reeds twintig zeer groote en een aanmerkelijk aantal kleinere branden waargenomen te hebben. Nadat de Duitsche bommen uitge worpen waren, vereenigden de reeds bestaan de branden zich met de nieuwe tot een aaneengesloten vlammenzee, die de terug- keerende vliegtuigbemanningen nog van het eiland Jersey uit konden zien. In verband met deze ontzaglijke branden mag wellicht aangenomen worden, naar aan het D.N.B. verklaard is, dat talrijke zeer brandbare voorraden een prooi der vlammen geworden zijn. Dit is van groote beteekenis- voor de ravi- tailleeringspositie van Engeland en vooral van Londen, daar Southampton een vervangingsha ven voor de ravitailleering van Londen is ge worden, nadat de haven van Londen door de voortdurende vliegeraanvallen voor een deel uitgeschakeld is. De naderhand binnengekomen berichten doen zien dat de daar aangerichte schade buitenge woon omvangrijk en zwaar is, zoodat deze aan val behoort tot de ondernemingen, die den laat- sten tijd de duurzaamste gevolgen gehad heb ben. De terugkeerende bemanningen verkla ren dat de brandhaarden over het geheele ge bied, dat voor de bewapening van belang is, verspreid zijn. Eenstemmig maken zij melding van omstreeks zeventig branden, waaronder een geheele reeks reusachtige branden met steek vlammen bijzonder opvalt. De branden bij de electrische centrale en de treffers op het kade- gebied, vooral op de nieuwe proefkade, leveren het ondubbelzinnige bewijs van de trefzekerheid der Duitsche gevechtsvliegers. Boven de geheele stad verspreidde zich een reusachtige rook wolk, toen de laatste eskaders de terugreis aanvaardden. Deze rookontwikkeling dankte haar ontstaan hoofdzakelijk aan olietanks, die door de bommen in brand geraakt zijn. Het vurige schijnsel en de reusachtige rookwolk waren van daag in de vroege ochtenduren van buitenge woon grooten afstand zichtbaar. Dat de Duit sche gevechtsvliegers, die denzelfden nacht tegen Londen optraden, hun doelen goed ge troffen hadden, blijkt uit de beschrijvingen van de hierbij betrokken bemanningen. Italiaansch legerbericht van Zaterdag: Italianen bieden hardnekkig verzet tegen aanvallen aan het Crieksche front. Branden woeden op Malta ROME, 36 November (Stefani) Het Ita liaansche weermachtsbericht luidt als volgt: „Aan het Grieksche front hebben onze troe pen aan vijandelijke aanvallen hardnekkigen tegenstand geboden en op eenige plaatsen doel treffende tegenaanvallen van plaatselijken aard ondernomen. Bijzondere vermelding ver dient de divisie Ferrara en het cavalerie-regi ment Guide. Twee luchteskaders werden den geheelen dag in den strijd geworpen voor aanvallen met bom men, brisantgranaten en machinegeweervuur op de doelen, die van belang zijn voor het Al- baansch-Grieksche front. Militaire installaties, straten, knooppunten, troepenconcentraties en vijandelijke stellingen werden herhaaldelijk met voltreffers geraakt. In Policani werden afdee- lingen troepen doeltreffend onder mitrailleur- vuur genomen. Op den weg ten westen van Sajada werden tentenkampen en auto's in scheervluchten aangevallen en doeltreffend ge raakt. Boven Shkore werden drie van onze bom menwerpers door negen vijandelijke vliegtui gen van het Glostertype aangevallen. Na een le vendig gevecht werd een vijandelijk toestel neergeschoten. Al onze vliegtuigen zijn op hun steunpunten teruggekeerd. Op 27 November werden door onze jachttoe- stellen in luchtgevechten drie vijandelijke vliegtuigen van het Glostertype en een van het Bleinheim-type neergeschoten, welker beman ningen gevangen werden genomen. Drie eigen vliegtuigen zijn niet teruggekeerd. Tijdens een verkenning in de nabijheid van Malta hebben onze, vliegtuigen reeds op grooten afstand het laaien geconstateerd van een uitge- breiden brand, die bij het gisteren gemelde bombardement op La Valetta werd veroorzaakt. In Noord-Afrika hebben onze vliegtuigen artilleriestellingen in de zone van El Dawaia en Wadi Halazin (60 en 100 K.M. ten oosten van Sidi el Barrani) herhaaldelijk met mitrailleur- vuur bestookt. Vijandelijke vliegtuigen hebben zonder succes bommen geworpen op Sidi el Barrani. In Oost-Afrika hebben onze vliegtuigen vijandelijke auto's in de zone van Menze (ten noordwesten van Gubba) met brisantbommen bestookt en daarbij twee branden veroorzaakt. Vijandelijke bomaanvallen op Cheran hebben lichte schade doen ontstaan. Bij mitrailleur- vuuraanvallen op de haven van Assab werden zes personen gewond." VOOR HET ONTBIJT. - In een der openlucht- bakkerijen van de Duit sche Weermacht wordt het deeg gekneed en gevormd, om voor de manschappen te wor den gebakken. (Foto Weltbild.) DE STRIJD IN DE LUCHT. Duitsche verkenningsvliegtuigen zijn opgestegen, om het resultaat der luchtaanvallen op Engelsch gebied te constateeren. (Foto WeitbildJ welke ons naar 't Haarlem van een halve eeuw ge leden voerde. 'k Ben gister op verjaarsvisite geweest. Niet zoo'n gefwone verjaarsvisite, waarvan er dertien in een dozijn gaan. Neen. een heel bij zondere. Mijnheer Mulder werd 90 jaar, en van dien tijd heeft hij 53 jaar in Haarlem gewoond en was hij onafgebroken lezer van onze krant. Drie en vijf tig jaren lang las hij Haarlem's Dagblad, en daar mee schaart hij zich onder onze kampioen-lezers. En nu hebben we op dezen gedenkwaardigen 90sten verjaardag tegen mijnheer Mulder gezegd: „U heeft zoo lang gelezen wat in onze krant stond, nou willen we eens dat wat vertelt, opdat w ij kunnen lezen. „Tja, meneer, Haarlem, een halve eeuw terug", zoo vertelt de heer Mulder u en ons. terwijl hij met zijn heldere oogen door den goudgeranden bril nadenkend kijkt, dat zag' er anders uit dan tegen woordig." Toen de 'heer Mulder in Haarlem kwam reed daar de met drie paarden bespannen omni>bus: van Brinkmann op de Groote Markt naar Over- veen. Later kwam de paardentram van de Rozenstraat tot den Hout. „Maar vader ging altijd loopen" zegt de doch ter. die met de overige verjaarsvisite rondom de tafel in het gezellige huisje in de Païlasstraat ge schaard is. „Wanneer we naar de kerk gingen, reed moeder met de paardentram, maar wij en vader gingen loopen enkwamen altijd eerder aan!" „Dat is met de tegenwoordige tram nog precies zoo" vindt één der verjaarsbezoekers (Buiten ver antwoordelijkheid der redactie!) „Ik woonde een halve eeuw geleden aan den Spoorweg". De jarige vertelt verder „Die is er nu nog, voorbij 't viaduct van den Zijlweg. Maar daar was toen geen viaduct. Daar stond juffrouw Dek ker, met haar zwart-roode cape om en hoogen gelakten hoed op met de roode vlag te zwaaien, wanneer er een trein voorbij kwam. Zij was de overwegbewaakster, ziet u, die waren er vroeger. En aan den Zijlweg stond toen nog geen huis! Aan beide kanten van den weg waren sloten, 's Avonds liepen de ratten er voor je beenen!" Dat is een detail, dat griezelig afsteekt tegen het gezellige en propere kamertje van het Haarlem- sche huis in Noord, waar we thee drinkend en banket-etend (groote gebeurtenissen werpen haar schaduwen vooruit, maar Sinterklaas kondigt zijn komst altijd onfeilbaar aan door banketstaven op theevisites!) bijeen zijn. En de Groote Markt, het hart van Haarlem? „Daar is ook wel wat veranderd". Toen de heer Mulder 50 jaar geleden op de Groote Markt wandelde was daar zijn zwager Jacobs kastelein in „De Kroon". „Mijn zwager heeft me hierheen gehaald. Ik had in het begin heelemaal geen zin in Haarlem, want het was ronduit niets gezellig, de menschen waren eigenzinnig, en je kwam er wat je noemt van buiten -want ik kwam uit Wormerveer moeilijk in. Later ging dat beter." (Of Haarlem ook in dit opzicht in een halve eeuw veranderd is, laten we gaarne ter beoordee ling van de Haarlemmers zelf!). Mijnheer Mulder zag uit de Hoofdwacht nog de schutters komen. Waar nu het Rembrandttheater is was toen de sociëteit „De Kroon", en in de plaats van de piano's werden aan den overkant galanterieën geëtaleerd. Op den hoek van de Groote Houtstraat woonde de sigarenhandelaar Maas. „In de Spekstraat ben ik nog wel in den bier kelder geweest". Plezierige herinneringen, mijnheer Mulder? Een opgewekte lach. waarmee alle verjaarsbe zoekers instemmen, is het alles omvattende ant woord. In het kleine huis naast de Vleeschhal, waar tegenwoordig briefkaarten en boeken prijken, oefende in vroeger dagen Harmans, de vischafsla- ger zijn beroep uit. De heer Mulder heeft dikwijls naar Harmans geluisterd. „Wie biedt er meer" vroeg Harmans. En wanneer hij niet genoeg voor zijn visch kon krijgen, dan werd hij op een goed moment nijdig. Altijd zei hij dan; „Gooit ze maar in de mand, Kees. Gaat maar naar de markt, daar koop je duurder" vertelt de heer Mulder, en 'hij lacht als ziet hij dit tafreeltje weer voor zich. Het publiek nam den vischafslager blijkbaar er tusschen, want het liet hem dikwijls net zoo lang wachten tot het stereotype ..Gooit ze maar in de mand, Kees" eruit kwam. Dan had men plezier voor tien Ook het Lourens.Costerhuis zag er anders uit. Daar waren de witwinkel en de stoffenwinkel in gevestigd. .En heb je ze nog boven de stoep zien hangen. Mulder?" informeert één der gasten, het in de verjaarssfeer bepaald ongezellige com mentaar daar bij leverend dat boven de Stad- huisstoep ook nu nog een balconnetje is met een ijzeren bint; daar werden vroeger misdadigers op gehangen. Maar mijnheer Mulder schudt heftig van neen. „Gelukkig niet". Dat moet al veel langer geleden zijn. IN HET BUITENLAND. De onderteekening van het verdrag tusschen Tokio en Nanking is een nieuwe schrede van Japan in de richtmg van wat door dit land genoemd wordt: -de ordening der Groot Oost-Aziatische levensruimte. Japan is dus blijkbaar vastbesloten liet program, dat minister-president Konoje enkele maanden geleden bekendmaakte en dat de sym pathie heeft van de as-mogendheden bij het pact van drie wordt de leiding van Japan in Groot Oost- Azië immers erkend door te zetten. Het nieuwe verdrag is in werkelijkheid de bestendiging van een bestaanden toestand, daar tusschen Japan en de regeering van Nanking, waarin de vroegere mede werker van Tsjang Kai Sjek, Wang Tsjing Wei, de voornaamste figuur is, de nauwste samenwer king bestond. Thans is de z.g. centrale Chineesche regeering echter definitief ingeschakeld in het om- vangerijke politieke plan van prins Konoje. Gaat men de onderdeelen van het verdrag na, dan blijkt dat beide regeeringen behalve het in den aanhef genoemde doel en den wensch naar vrede in Azië en elders in de wereld, verscheidene belangrijke punten hebben opgesteld. Zoo beloven de verdragsluitende partijen elkaar wederkeerig respect voor de souvereiniteit en onschendbaarheid van gebied, alsmede verdieping der vriendschap en der cultureele betrekkingen en beloven zij de daar toe noodige maatregelen te nemen. Ook willen zij elkaar wederkeerig bij de bestrijding van commu nistische actie van eiken aard steunen. Daartoe zullen Japansche troepen gelegerd woixlen in Bin- nen-Mongolië en op bepaalde punten van Noord- China. Tijdens den duur der bezetting zal worde* samengewerkt om rust en orde te handhaven. Chin* zegt Japan het recht toe deelen van de vloot tl stationneeren in bepaalde Chineesche havens me- het oog op den tegenwoordigen toestand. Een andeï artikel betreft de nauwe economische samen werking volgens de beginselen der gelïjkgerechtig- heid en wederzijdsch nut alsmede de nauwste Japan sche medewerking bij het ontsluiten van de bodem schatten vooral in Noord-China en Mongolië. De Japansche pers bespreekt naar aanleiding van de nieuwe overeenkomst ook de positie van Tsjang Kai Sjek en constateert dat deze zich opnieuw voor de vraag gesteld zien, vrede met Japan te sluiten of den strijd voort te zetten. Uit berichten uit Tsioen king moet men afleiden dat nog weinig van geneigd heid tot compromis of onderhandeling te bespeuren valt. De regeering daar toont zich zeer gebeten op Wang Tsjing Wei, tegen wien zij zelfs een ar restatiebevel heeft doen uitvaardigen. De minister van buitenlandsche zaken van Tsjang Kai Sjek's regeering heeft zelfs een verklaring genubliceerd, waarin de regeering van Nanking een „illegale or ganisatie" wordt' genoemd en waarin ontkend wordt dat het gesloten verdrag eenige wettigheid en bin dende kracht zou hebben. Onze krasse 90-jarige heeft gemoedelijker her inneringen: de trekschuit. „Ja met de trekschuit heb ik heel wat gereisd. Je klanten hadden toch geen haast. Ze wachtten wel met hun orders. Ik was reiziger in papier, ziet u". In papier? Een reden temeer voor verwantschap met de krant, welke hij nu een halve eeuw, of om precies te zijn, drie en vijftig lange en korte jaren leest Italiaansch legerbericht van Zondag Hernieuwde aanvallen der Grieken afgeslagen. ERGENS IN ITALIë, 1 December (Stefani). Het 177ste Italiaansche weermachtsbericht luidt als volgt: „Aan het Grieksche front werden hernieuwde vijandelijke aanvallen afgeslagen door onze troe pen, die een krachtigen tegenaanval deden. De Alpendivisie Julis onderscheidde zich in het bij zonder. In Noord-Afrika werden gemotoriseerde vijan delijke strijdmiddelen door een onzer escadrilles, die in het gebied van El Auenat een aanvalsver- kenning uitvoerde, met bommen van klein kaliber bestookt en op de vlucht gedreven. Twee vijandelijke vliegtuigen lieten boven Me- nelao (Cyrenaica)) bommen vallen, die geen slachtoffers maakten, noch schade veroorzaakten. Li Oost-Afrika werd een vijandelijke aanval op Gallabat afgeslagen. Een voor ons gunstig ge vecht speelde zich af te Iregri (ten westen van het Rudolfmeer)na zes uur strijd werd de vijand op de vlucht gedreven, met achterlating van 72 dooden, onder wie een officier, verscheiden ge wonden, wapenen en drie vrachtauto's met ma teriaal en munitie. Onze verliezen zijn geringer." Thailaiidsche hommen op Franscli Tndo-China. TOKIO, 1 Dec. Volgens berichten uit Hanoi hebben Thailandsche vliegtuigen naar de „Tokio Nitsji Nitsji" meldt op het Fransch Indo-Chineesche gebied van Savanaket drie bommen laten vallen. Verscheidene personen werden gedood en gekwetst. Gouverneur-generaal Decoux zou het gezant schap te Bangkok terstond opgedragen hebben bij de regeering van Thailand te protesteeren j

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 9