Uit de Pers. KORT NIEUWS. aank. kellner Prachtige C. Bechstein Piano f 475.- OKDERDAG 12-.D-E.CE M B EE 1940 HAAKI.E Ars B A G "AB iHet Alg. Handelsblad schrijft: „Geen cul- nirvolk ter wereld zal in dezen tijd den oorlog om den oorlog voeren. Geen volk ter wereld it tot de jaren des onderscheids is gekomen, zal pi willen afwenden van een opbouw die zijn jgen kracht en waardigheid kan versterken en Sn geestelijken inhoud kan verrijken. Elk volk daarvoor, naar zijn aard, de vormen willen iezen waarmede het zich waarlijk vertrouwd fci voelen. Maar tusschen de volken, zoo goed als When de burgers van één land, zal een zekere Jnheid in verscheidenheid noodig zijn om de -enskansen voor allen béter te waarborgen. Die jternationale verbondenheid zal niet ineens Uen, zoomin als een positieve en zelfbewuste plksgemeenschap van heden op morgen kan wor- >n gesmeed. Het groeiproces is ook in Duitsch- |nd langdurig geweest Hitier heeft daaraan jk gisteren weer herinnerd. Het kan, wil het aarachtig zijn, en „volksch" in den zin van issend op den volksaard", ook niet worden op- jdrongen, of uit een onvrijen toestand worden mengesteld. GELEIDE PRIJZEN. Naar aanleiding van het radiovraaggesprek met |en gemachtigde voor de prijzen, schrijft Het pik": „Prijzen en loonen zijn zoo nauw verweven, slechts een geleide ontwikkeling van beide, onderlingen samenhang, doeltreffend kan zijn. ulks is slechts mogelijk, indien de geheele eco- omie in de door de overheid gewenschte richting jordt geleid. En het is slechts mogelijk de be- ;ippen billijkheid en redelijkheid een positieven ihoud te geven, wanneer voor de leiding der eco- omie een socialistische koers wordt uitgezet. Dan an met de prijs- en loonpolitiek ook voor de [ederlandsche volkshuishouding een nieuwe piode worden ingeluid. Dan zullen niet meer nkele machtige kapitalistische groepen den aard omvang der productie bepalen ter verkrijging an een zoo groot mogelijke winst, maar dan zal overheid de richtlijnen voor de econorfiische •tiviteit en de verdeeling van het maatschappelijk p>du,ct aangeven". OORLOGSSCHADEREGELING. De Nieuwe Rott. Crt. kan niet enthousiast zijn :er de oorlogsschaderegeling. Het blad heeft deze peling gelegd naast de verprdening, welke in luitschland, inzake deze matérie is uitgevaardigd is van oordeel, dat in deze verordening een venwichtige, sluitende regeling is bereikt, welke lie belanghebbenden kan bevredigen, zoowel wat jet uitgangspunt betreft als in de beginselen, die (oor allen dezelfde zijn. Het blad vervolgt dan „We zouden deze uiteenzetting nog kunnen ver- blgen met die van de procedure, welke bij de aststelling van de schadé wordt gevolgd. Wij zijn phter, dunkt ons, al ver genoeg gegaan, om tot slotsom te mogen komen, dat men in de Duit- jjhe verordening een evenwichtige, sluitende rege- Ing bereikt heeft, Welke alle belanghebbenden an bevredigen, zoowel wat het uitgangspunt be reft, als in de beginselen, die voor allen dezelfde Dat is een overtuiging, welke de Nederlandsche jerordening wel allerminst schenkt. Door van het fcginsel uit te gaan, dat de gemeenschap in de orlogslasten dient bij te dragen en dit overeen komstig het gemeenschapsbelang bij den weder- jpbouw, is cr een ongelijkheid van behandeling pgevoerd, welke wel tot ontevredenheid moet iiden, temeer omdat wat in het algemeen nog Éen redelijke grondslag lijken kan, in de verschil lede gevallen zoo onzeker zal blijken, dat het lubliek zeker geen duidelijk beeld van een recht- aardige regeling voor oogen zal krijgen. Is er geen onverklaarbaar verschil in de behan- iling van den huiseigenaar en van den hypotheek- louder, wiens aanspraken- onaangetast blijven, ter- pijl de positie van eerstgenoemde er in elk geval ro achteruit gaat? Werkt de regeling ten aanzien an de huisraadschade niet ten nadeele van den rinkelier, die achter zijn winkel volgens het aan- Oagbiljet in de personeele belasting goedkoop, Baar daarom nog niet armoedig woont? Of ten Êadeele van dengeen, die op de derde verdieping ifoont, in vergelijking met den bewoner van het fenedenhuis, zonder dat hun inrichting zooveel loeft te verschillen? Het zijn enkele voorbeelden uit vele om te be wijzen, dat wanneer overeenkomstig art. 2 van de ierordening de schade en de daarin te verleenen iijdrage worden vastgësteld overeenkomstig de ingen van de verordening aan de hand van ie uitkomsten der onderzoekingen, ingesteld door le schade-enquête-commissies, de nadruk wel zeer pp de vet gedrukte woorden vallen mag. D.1 lat de materieele regeling moet goedmaken, wat èr aan de formeele ontbreekt". GEEN BOCK-BÏER. Bock-bier, dat ieder jaar tusschen St. Nicolaas en Kerstmis in den handel wordt gebracht, zal haas met verkrijgbaar zijn. nmdat de brouwerijen ;een toestemming hebber, ontvangen voor de be tiding van deze b:etsoort Ir. verband met de graan- wsitie van ons land, aldus meldt de Ver. Kath. In het kader van het bouwprogramma, dat te Parijs evenals in het overige deel van Frank rijk zal worden uitgevoerd om de werkloozen Arbeid te verschaffen, wil men een groote Cein- timrbaan om Parijs aanleggen, aldus meldt het L.N.B. Het doel van deze ceintuurbaan bal pijn, de uitvalswegen van Parijs te ontlasten. [Met de uitvoering van het werk is men reeds [begonnen. i Doordat als gevolg van wolkbreuken de Ma- jritza en Toendsja buiten haar oevers zijn getreden is in de stad Adrianopel groote schade aangericht. Negentienhonderd huizen werden, kaar het D.N.B. meldt, onder water gezet en [moesten ontruimd worden. Hiervan zijn er [tweehonderd ingestort en honderdvijftig onbe woonbaar geworden. Adrianopel is van de bui tenwereld afgesneden. Behalve de Patriarch van Jeruzalem zijn Jhog andere hooggeplaatste geestelijken van de iRoomsch-Katholieke Kerk in Palestina door de Engelsche autoriteiten geïnterneerd. (D.N.B.) Uit Washington meldt Reuter: Toen men den gewezen president der V.S. Herbert Hoover naar zijn meening vroeg omtrent de bedoeling van de Britsche regeering bij haar weigering tot doorlating van zendingen levensmiddelen naar de door de Duitschers bezette gebieden, ver klaarde hij dat hij dit bericht met belangstel ling vernam, maar daarop geen commentaar kon geven. De Engelsche minister voor openbare ge zondheid, Macdonald, heeft gisteren naar uit Londen gemeld wordt, opnieuw een beroep ge daan op de Londensche bevolking, de kinderen terstond voor evacuatie te laten inschrijven en tegen diphteritis te laten inenten .(D.N.B.) De president van het Duitsch-Italiaansche genootschap, rijkssportleider von Tscham- Dier und Osten, heeft zich, blijkens een D.N.B.- bericht, naar aanleiding van een uitnoodiging van den Italiaanschen minister voor volkscul tuur Pavolini naar Italië begeven om de plechtige oprichting van het Italiaansch-Duit- iche cultuurgenootschap te Rome bij te wonen. Hongaar sell—J oego-Sla viscli vriendschapspact verwacht. Besprekingen te Belgrado vermoedelijk reeds heden ten einde. Het D.N.B. verneemt uit Belgrado: Prins-re gent Paul heeft Woensdagmiddag op zijn Witte Slot den Hongaarschen minister van buiten- landsche zaken graaf Csaky ontvangen. Bij de ontvangst waren ook de Hongaarsche gezant baron Bakach-Sessenya en de Joego-Slavische minister van buitenlandsche zaken Cincar Maikowitsj tegenwoordig. Des ochtends had graaf Csaky een bezoek gebracht aan Cincar Markowitsj, aan den mi nister-president. Zwetkowitsj en aan den plaats- vervangenden minister-president dr. Matsjek. Bij het tegenbezoek, dat de Joego-Slavi sche minister van buitenlandsche zaken zijn Hongaarsche collega in de villa Toeka- rcwitsj bracht, vond een onderhoud plaats over de vraagstukken, waarbij de beide buur staten rechtstreeks betrokken zijn. In poli tieke kringen gelooft men dat deze eerste be spreking tot tevredenheid van beide partijen is verloopen en dat reeds hedenmiddag een vriendschapspact kan worden onderteekend. Csaky en de andere Hongaarsche staatslieden zullen reeds Donderdagnacht Belgrado veria ten en niet, zooals in het programma stond. Vrijdagochtend. Duitschland en de landen in Zuid-Oost Europa. BERLIJN, 11 December. Semi-officieel wordt medegedeeld: „Wij hebben met de naties van het Zuid-Oos ten een nauw contact, dat in overeenstemming is met het feit, dat Duitschland in deze ruimte zijn groote, vitale, economische belangen ziet. Daar om verbinden ons met deze landen speciale banden van belang, kameraadschap en vriend schap". Met deze woorden liet men zich van daag in de Wilhelmstrasse uit over de betrek kingen tusschen Duitschland en het Euro- peesche Zuid-Oosten. Ten aanzien van de reis van den Hongaar schen minister van buitenlandsche zaken naar Belgrado verwees men naar de verklaringen van de verantwoordelijke mannen v ten, volgens wie het daarbij, naar men gelooft, lutsluttor.* ging, d betrekkingen van de verantwoordelijke mannen van beide sta ten, volgens wie het daarbij, naar uitsluitend om een aangelegenheid ging, die de Hongaarsch-Joegoslavische onderwerp heeft. In dit verband voegt men hieraan toe dat Duitschland en Italië steeds het beginsel heb ben aangehangen dat de tusschen de afzonder lijke landen van het Europeesche Zuid-oosten hangende kwesties langs den weg van weder- zijdsch direct contact geregeld moeten worden en ziet daarom in de reis van graaf Csaky een feit, zooals het in werkelijkheid is. (D.N.B.) De strijd ter zee. Engelsche en Italiaansche verliezen. Het D.N.B. meldt uit Rome: In de eerste zes maanden van den oorlog zijn, naar in welingelichte kringen verluidt, door de Ita liaansche lucht- en zeestrijd krachten in totaal 70 eden, waaronder 4 kruisers, 13 torpedoboot- jagers, 20 duikbooten en 33 koopvaarlijschepen in den grond geboord. In denzelfden tijd werden 97 eenheden getroffen, waaronder 7 slagschepen, 29 kruisers, 6 vliegtuigmoederschepen, 11 torpedo-, bootjagers. 3 duikbooten en 34 koopvaardijschepen. In dezelfden tijd bedroegen de verliezen bij de Ita- laansche vloot 23 eenheden, waaronder 1 kruiser, 5 torpedoboot jagers, 10 duikbooten en 7 kleinere eenheden, die tot zinken werden gebracht en 4 een heden, waaronder 3 slagschepen en een torpedo- bootjager, die werden getroffen. De Italiaansche verliezen aan vliegtuigen op alle fronten bedroegen in dezen tijd 110 machines, terwijl door de Ita liaansche strijdkrachten 668, d.w.z. zes maal zon veel toestellen van den vijand neergeschoten wer den. Stefani deelt voorts mede dat de totale Italiaan sche verliezen sedert het begin der vijandelijkheden tot eind November gepubliceerd zijn. Voor de Ita liaansche troepen zijn de cijfers: "3655 dooden, 7538 gewonden, 2885 vermisten. Voor de Albaansche troepen: 14 dooden, 43 gewonden, 20 vermisten; voor de gekleurde troepen: 862 dooderu 2474 ge wonden en 1333 vermisten. BEKEND ITALIAANSCH DUIKER GESNEUVELD. VIAREGGIO, December. Dezer dagen kreeg de familie van den bekenden Italiaanschen duiker Giovanni Francesconi van het departement van oor log bericht dat de 51-jarige duiker in Libië gevallen was. Francesconi, die luitenant was aan boord van een kustvaartuig der Italiaansche marine, werd bij een gevechtshandeling door een granaatsplinter ge troffen en gedood. Francesconi was de beste duiker van de Italiaansche bergingsmaatschappij Solrima, die voor millioenen aan gezonken schatten heeft geborgen. Eenmaal verloor Francesconi bijna het leven, toen zijn luchtslang vastraakte op het dek van een gezonken schip. Vermetel als hij was, sneed Francesconi eenvoudig de slang door en het ge lukte hem ondanks den enormen waterdruk zwem mende de oppervlakte te bereiken. Francesconi diende in den wereldoorlog bij de Italiaansche ma rine en bij het uitbreken van dezen oorlog meldde hij zich dadelijk als vrijwilliger aan. (United Press.) Gecompliceerd verkeersongeluk door de gladde wegen. Ongeveer 90 liter melk en 40 eieren gingen verloren. Toen hedenmorgen omstreeks 8 uur de tempera tuur even onder het vriespunt daalde, werden voor- de bitumen wegen in ijsbanen omgetooverd. Dit ondervond de voerman B. K. die met paard en wagen van den weg van de Amsterdamsche Wa terleiding den Heerenweg te Heemstede wilde op rijden. Toen zijn paard op den bitumenweg kwam. begon het te glijden, en sloeg tegen den grond. Met ver eende krachten en geholpen door omstanders werd het paard weer op de beenon gezet, doch niet nadat een hoeveelheid zand rondom het beest was ge strooid. Daar het nog in half duister was, leverde dit ongeval gevaar op voor het verkeer. Dit ondervond weer de melkslijter T. V., die daar juist met een volgeladen 3-wielige transportfiets passeerde. Een vrachtauto met aanhangwagen na derde vanuit de richting Bennebroek en op het sein „stoppen" kon de bestuurder daar niet voldoende gevolg aan geven. Door het krachtig remmen gleed de aanhangwagen weg en kwam tegen den melk wagen aan, die omvergeworpen werd waardoor ongeveer 90 L. melk, een 40-tal eieren en eenige flesschen pap verloren ging, terwijl ook de trans portfiets beschadigd werd. Het paard kwam er zonder ernstig letsel af. Openbare werken was later druk in de weer om de gevaarlijke wegen met zout te strooien. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avends betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Dit is wijsneus, het paard, dat zijn naam eer aandoet, want het maakte van de afwezigheid van zijn baas gebruik om van de Rozengracht te Amsterdam in het donker den weg naar den stal in de Korte Leidschedwarsstraat te vinden. (Foto Pax Holland) Crematie J. M. H. van Reijn. Onder veel belangstelling heeft Woensdagmid- ig in het crematorium te Velsen de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer J. M. H. van Reyn, koopman te Haarlem, die op 75-jarigen lefetyd in het Roode Kruis Zie kenhuis te Beverwijk is overleden. Vroeger woonde de heer van Reyn vele jaren in Afrika. De heer W. van den Berg zei, den overledene tien jaar te hebben gekend als een vriendelijk en welwillend man, wiens huis altijd gastvrij en gezellig was Namens zijn vader, zuster en broers dankte spr. den overledene voor de vriendschap, die in alle opzichten voorbeeldig was. Wij zullen, zei de heer Van den Berg, zijn nagedachtenis in hooge eere houden Een zwager van den overledene, de heer Van Endt, zei dat de overledene plotseling uit den familiekring was weggerukt. Spr. herdacht de jaren van trouwe vriendschap en memoreerde hoe zijn zwager Wildschut vroeger bij een reis naar Afrika, gastvrij door den overledene in het vreemde land was gehuisvest. Bij het dalen van de kist speelde de organist Abschied vom Walde, van Mendelssohn. Een neef van den overledene dankte voor de be langstelling. CABARETMIDDAG NED. REISVEREENIGING. Het bestuur van de afd. Haarlem der Nederland sche Reisvereeniging heeft voor de leden der af- deeling een cabaret-middag georganiseerd voor Zondagmiddag 15 December a.s. (begin 2 uur) in de tuinzalen van het Gemeentelijk Concertge bouw. Chiel de Boer met zijn schimmentheater en voorts zijn medewerkers. Zus de Groot, Antoine Brusta en Botterman zullen het programma ver zorgen. ILSE MEUDTNER. Ilse Meudtner, de beroemde Duitsche danseres, die in April van dit jaar een tournée door Hol- lnd maakte en daarmee zeer veel succes behaalde met haar humoristische danspantomimen, maar ook met haar ernstige dansscheppingen en door haar technisch meesterschap en acrobatische virtuositeit, zal, zooals gemeld, weer een nieuwe tournée door ons land maken. Hierbij zal zij een nieuw programma opvoeren, geheel anders dan dat, waarmede zij in den afgeloopen zomer in Sche- veningen de bewondering van het publiek wekte, Dit nieuwe programma omvat o.a.: „Napolitina". een korte tragedie in drie bedrijven, op muziek van Takacs; „Pygmalion", (menschwording, strijd met het verleden, overwinning), op muziek van Heuser; „Circus": de directeur, de jongleur, de danseres, de dierentemster, de hoogeschoolrijdster, de clown; verder: „Het lichtzinnige engeltje" (Mozart); „Vlammendans" (Haussermann), „Cas sandra" (Karg-Ehlert), „Pavane" (Rachmaninoff). De Nederlandsche, in Berlijn wonende en wer kende componist en pianist Jan Koetsier, zal de danseres begeleiden. Zooals reeds gemeld zal Ilse Meudtner op 20 December in den Stadsschouwburg te Haarlem op treden. Zij deed zeer veel aan sport, in 't bijzonder zwemmen en kunstspringen en werd als jong meisje bij de Olympiade van 1928 te Amsterdam Europeesch kampioene. Daarna bezocht zij de Berthé-Trümpy-school in Berlijn en deed haar examens. Kort daarna maakte zij met de „Skoronel-Meistergruppe" een tournée door Duitschland. Ook maakte zij als solo danseres met een door Harald Kreutzberg gevorm de dansgroep een tournée door Amerika. In Juni 1934 werd zij balletleidster en solo danseres in „Plaza", Berlijn; met de instudeering van „Polenblut" en „Donna Juanita" behaalde zij schitterende resultaten. Haar grootste succes had zij in de Staatsopera te Berlijn als „Barberina" (dansspel van Lizzi Maudrik). Hiermede verwierf zij zich de reputatie een der begaafdste danseressen van dezen tijd te zijn. Zij ontving vele vereerende verzoeken om Nieuwe functie bij het P. E. N. Ged. Staten van Noord-Holland schrijven o.a. aan Prov. Staten: Na het overlijden van den directeur van het Pro vinciaal Electriciteitsbedrijf is de toenmalige Tech- nisch-Adjunct-Directeur dezen als directeur opge volgd. Sedertdien is de functie van Technisch-Ad- junct-Directeur niet vervuld en het laat zich aan zien, dat daartoe voorloopig nog niet kan worden overgegaan. Het spreekt intusschen vanzelf, dat als de direc teur, hetzij wegens zijn jaarlijksch verlof, hetzij onverhoopt door ziekte, afwezig is, een plaatsver vanger beschikbaar moet zijn, die zich voor de uit oefening dezer taak door de instelling van zijn ar beid, geregeld voorbereidt. In de afgeloopen zes maanden is bij afwezigheid van den directeur de Secretaris van de Directie, tot onze volle tevredenheid, voor den directeur op getreden. De huidige secretaris was zoowel door zijn antecedenten elders, als door zijn grondige kennis van het bedrijf, daarvoor dan ook de aan gewezen persoon. Is deze oplossing dus in zooverre bevredigend, de tegenwoordige titulatuur van den plaatsvervan ger is in het geheel niet in overeenstemming met bedoelde functie. Benoeming van den huidigen Secretaris van de Directie, die geen technicus is, tot Technisch-Ad- junct-Directeur, is uiteraard niet mogelijk; boven dien wenschen wij dien rang voor een technicu: open te houden, omdat op den duur de aanwezig heid van een Technisch-Adjunct-Directeur ge- wenscht is. Wij hebben thans deze opossing gevonden, dat wij U voorstellen een nieuwe functie in de „Sala risregeling Hoofdambtenaren" op te nemen n.l. die van Economisch-Adjunct-Directeur P.E.N., met een salarieering van f 6475 in minimum en f 7900 in maximum, met drie tweejaarlijksche verhoogin gen van f 475. De salarisgrenzen blijven dus bene den die van den Technisch-Adjunct-Directeur, wiens salaris f 6650 in minimum en f 8075 in maxi mum bedraagt. Wordt wederom een functionaris in laatstbedoelden rang benoemd, dan zal die bij ontstentenis of ver hindering van den Directeur, automatisch diens eerste plaatsvervanger zijn. Op cliocolacïereepen uit Woensdagavond reden twee personen per taxi door Haarlem; zij bezochten alle winkels, waar chocoladeree pen verk-cht worden en trachtten groote hoeveelheden op te koopen. Daar dit aan de politie verdacht voorkwam, werden de mannen aangehouden. Het bleek dat zij per trein uit Roo sendaal waren gekomen; zij verklaarden de be doeling te hebben gehad, de reepen weer met een redelijke winst te verkoopen. Aangezien na een onderzoek, ook elders ingesteld, vermoed werd dat de chocolade tegen sterk verhoogden prijs zou worden verkocht en er dus sprake kon zijn van overtreding der Prijsopdrijvings- en Hamsterwet, werd de voorraad in bezit genomen. De politie zet het onderzoek voort. VERVOERSOPBRENGSTEN N.Z.H.T.M. IN NOVEMBER. De vervoersopbrengst van de N.Z.H.T.M. ge durende November 1940 (ongecontroleerd) was f 270.213 tegen f 270.812 in November 1939, HEEMSTEDE VREEMDE FIETSENSTALLING Dinsdagavond laat zette iemand een rijwiel in het tramhuisje aan de Julianalaan, omdat in zijn huis weinig plaats was. De fiets nu was gistermor in Indiië, Japan en andere overzeesche landen gen verdwenen. Later op den dag werd bij de po- nr> to trorlov. Tot Vio- op te treden. Tot heden kon hieraan nog geen ge volg worden gegeven. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Uitspraken. De chauffeur v. d. H. uit Uithoorn stond veer tien dagen geleden voor de Arr. rechtbank te Haarlem terecht verdacht van schuld aan den dood van een wielrijder. Hedenmorgen werd v. d. H. bij uitspraak van de Arr. rechtbank vrijgespro ken. Mr. Deenik had op grond van gebrek aan be wijs tot vrijspraak geconcludeerd. De eisch van den officier luidde f 30 subs. 18 d. N.V. Drukkerij „De Spaarnestad". Uitbreiding van het kapitaal. Woensdag werden drie buitengewone algemeene vergaderingen gehouden van de N.V. Drukkerij „De Spaarnestad" te Haarlem, n.l. een van aan deelhouders A (aandeelen op naam), een van aandeelhouders A. en B. en een van aandeelhou ders. Deze drie vergaderingen hechtten haar goed keuring aan het voorstel van de directie, het maatschappelijk kapitaal, thans groot f 2.505.000 op te voeren tot f 5.005.000. litie kennis gegeven dat het rijwiel door iemand was gevonden, die het een gunstiger plaats had ge geven. De eigenaar kon zijn stalen ros dus weer terug krijgen. DE WERKLOOSHEID. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbemidde ling zijn thans ingeschreven 205 werkzoekenden (vorige maand 163). Zij zijn als volgt over de ver schillende beroepen verdeeld: Grondwerkers 16 (v. m. 9), metselaars 2 (5). schilders 16 (6); tim merlieden l (7); opperlieden 3 (5); bloemist arbeiders 40 (30). losse werklieden 63 (41). me taalbewerkers 7 (8), kantoorbedienden 13 (20), bakkers 1 (3), diverse beroepen 43 (29). In de overeenkomstige tijdvakken van het vo rige jaar bedroeg het aantal werkloozen 362 (329). GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bij: Geels, Berkenlaan 18, zilveren armband; Prins, Bleekersvaartweg 33. bankbiljet; Pronk, Kerklaan 50, vleeschbon- nen; Gossens, Eikenlaan 13, droogrekje; Van Lennep, Heerenweg 142, grijze das; P. Janmaat, Binnenweg 25, kinderfoto's; Treffen, Banka- straat 93, bruin met witgevlekte hond; Rikkers, Cloosterweg 2 paar groene handschoenen; Oudenaren,, Hortensialaan 10, foxterrier, reu; Bureau van Politie: Bouvier; Idem, grijze hee- renhoed, maat 59;; Idem, grijs-blauwe heeren- hoed; Zandvoortschelaan 70, wollen kinder handschoenen; Visser, Joh. Vermeerstraat 5,1 Bruine kinderhandschoenen: Voogt. Landzicht laan 37. armbandhorloge; Termeer. Binnenweg 177, één groene en één grijze kitiderhandschoen; v. d. Wiel, Glipperweg 160, zwart ruigharig hondje; Kesting, Maasstraat 12 blauwe dames hoed; Lohman. Lindenlaan 35, hoed met let ters T.H.L.; Kennel Haerlem, wit gele terrier; Hoeboer, Wilhelmlnaplein 19, hoed met letters YV DV: Beerthuizen, Talmastraat 9, donker grijze hoed. maat 54, merk Pols; Dijkgraaf Cru- quiusweg 152. grijsblauwe hoed; Klaver, Timor- straat 18. blauwe hoed met zwarte rand; Hop- pezak, Binnenweg 135, zwarte handwarmer van zeildoek; Koning, Lanckhorstlaan, hoed met letters R. P.; Gielen, J. v. d. Bergstraat 18, blauwe dameshoed; v. d. Schoot, Rijnstraat 41, kammetje in étui; Bureau van Politie: electri- sche zaklantaarn; Bureau van Politie, roode meisjesmuts met groene veer: Breeuwen. Haem- stedeplein 22, bronzen medaille met voetballer; Groeneveld, Leidschevaart 38 B Haarlem, paar zilverden manchetknoopen in blauw doosje; Hee renweg 23 B, Heerenparapluie; Hageman, Lin delaan 39. damesparapluie; Venhuizen, Middel laan 29. Haarlem, donderbruine heerenporte- monnaie met inhoud; Spackel. Glipperweg 83, portemonnaie met een sleuteltje er in; de Ruif, Dinkelerstraat 20, Haarlem-O. linker regenpijp; Kouwnuf, Spaarnzichtlaan 6, rozenkrans; Rit- tershous, Wilhelminaplein 14, zwarte sjaal; Termeer, Binnenweg 177, sleutel; Galjaard, Haemstedeplein 15, zwarte sok; Bureau van Politie, witte gymnastiekschoen; Bakker, Kruis weg 1575 Hoofddorp, pl.m. 10 meter touw 1 duim dik; Ruisenaar, Rijnstraat 33, grijze dames- tasch met ritssluiting. Zwemmen ZWEMCLUB „HAARLEM". De zwemclub „Haarlem" hield haar Jaarlijksch St. Nicolaasfeest In café-restaurant Brinkman op het Hout plein. Vooral het avondfeest mag buitengewoon geslaagd heeten en mocht zich in een zeer groote belangstelling verheugen. St. Nicolaas. die als voorzitter van de Z. C. ..Barcelona", in de zwemzaken volkomen thuis was. reikte met enkele toepasselijke, geestige woorden de cadeaux uit. De avond verliep mede door de opheffing van het dansverbod zeer goed, tot genoegen van St. Nicolaas, die ondanks zijn hoogen leeftijd, op den gladden dansvloer eveneens volkomen thuis was. In de pauze werd de uilslag van de puzzle, die het Pro pagandanummer van het Clubblad van de Z. C. „Haar lem" „De Sterrenkijker", dat ter gelegenheid van het groote school-zwemfeest op Zondag 24 November uitge geven werd, opluisterde, bekend gemaakt. De voorzitter van „Haarlem", de heer Bals. trok uit de 29 goede inzen dingen 3 oplossingen, die met de prachtige prijzen n.l. een 3-maandeliJksch abonnement, een maandabonnement en een 10-badenkaart, bekroond werden. Schaken DE TWEEKAMP EUWE-KRAMER. Kramer wint de vierde partij. Nadat Dr. Euwe Woensdagmorgen de afgebroken derde partij had gewonnen, heeft de Friesche kampioen zich prachtig hersteld van zijn nederlaag door ln de vierde partij te zegevieren. In een Sicillaansche partij, die In een snel tempo begon, kwam op den veertienden zet van Zwart (dr. Euwe) een wending ten gunste van Kramer. Na den 29en zet waarover Euwe zeer lang nadacht kwam Kramer de kwaliteit voor te staan. Zijn stelling werd steeds beter en op werkelijk keurige wijze wikkelde hij de partij af. Euwe deed nog hardnekkige pogingen de kansen te doen keeren, maar door het sterke spel van Kramer kon hij na den 38cn zet niet anders doen dan opgeven, hetgeen ongetwijfeld een fraai succes is voor Kramer. De stand luidt na cle vierde partij: dr. Euwe 2 punten en Kramer eveneens 2 punten. Wit (Kramer). Zwart (dr. Euwe). 1. e2e4 C7—C5 2 Pgl—f3 d7—dC 3. d2—d4 Pg8—f6 Pblc3 c5xd4 5. Pf3xd4 g7g6 drakenvarlant Lfle2 Lf8—g7 7. 0—0 0—0 8. Lel—e3 Pb8—c8 f2—f4 Dd8b6 10.' e4e5 dGkeS 11. f4xe5 Pc6xe5 .2. Pd4— f5 Db6—e6 13. Pf5xg7 Kg8xg7 14. Ddl—d2 Pf6—g8 15. Pc3b5 De6d7 16. Dd2—c3 f7—f6 17. Pb5—c7 Ta8—b8 18. Le3xa7 Pe5c6 19. La7xb8 Pc6xb8 20. Tal—dl Dd7—a4 21. Dc3C4 Da4—as 22. Le2—f3 Kg7—h8 23. Kgl—hl Da5—b6 -1. Pc7b5 Pb8—d7 25. a2—a4 Pd7—eS 26. Dc4—c7 Dd6xc7 Pb5xc7 Pe5—f3 28. g2xf3 Lc8—f5 29. c2—e3 e7—e5 i. Tdl—d6 e5e4 31. f3xe4 Lf5xe4 32. Khl—gl f6—f5 33. Pc7e6 Tf8—c8 34. Tfl—dl Le4—c2 35. Tdl—d4 Lc2—b3 36. Td6bG Lb3—c4 37. PeG—d8 Lc4—e2 38. Tdi—d7 Zwart geeft op. SCHOOLSCHAAKWEDSTRIJDEN. Evenals vorige Jaren zullen ook ln deze Kerstvaeantle weer schaakwedstrijden voor de middelbare scholleren •an Haarlem en omstreken woiden gehouden. De wedstrijden, welke georganiseerd worden door het Gymnasium en het Kennemer Lyceum, zullen plaats vin den op Zaterdag 4; Maandag G en Dinsdag 7 Januari a.s. ln de Muziekzaal van Café-Restaurant Brinkmann, Groote Markt te Haarlem. Op de middelbare- en ULO-scholen zullen lnteekcn- lljsten worden opgehangen, tevens kan worden lngeschre- ïn bij A. A. Verdenlus, Westerhoutstraat 8 te Haarlem. De Inschrijving sluit Donderdag 19 December a.s. Dammen CLUBKAMPIOENSCHAPPEN 1940/1941 HAARLEMSCHE DAMCLUB. Bovengenoemde wedstrijden werden ln de bovenzaleif an Restaurant Munniks voortgezet. Hieronder volgen de uitslagen: Hoofdklasse: J. B. Sluiter Jr. wint van A. Miedema; P. H. Meure— K. Olij afgebroken. Eerste klasse: D. Schrljnemakers wint van H. A. Hod-< denbach; I. Risseeuw wint van H. W. C. van Rhoon; C< Vrolijk wint van H. A. Hoddenbach; A. Smit wint van J< Otter; J. Philippo wint van I. Ravensbergen. Tweede klasse: F. Akersloot wint van W. J. A. Matla; G. van Es wint van C. van Wageningen; H. L. Philippo wint van J. M. Rutgers; G. J. Steenkist wint van S. StodeL Gevr. voor direct FLINKE Br. nr. 4685 bureau van dit blad Gevraagd Z MILLE, 10 Va rente, wekel. aflossing. Overwaarde aanwe zig. Br. nr. 4686 bur. v. d. blad. Stroo f 1,50 p. baal, f 0,25 p. bos HOOI EN HOUTWOL A. ZONDERLAND Spaarnwoiiderstraat 81 Tel. 12915. Gratis thuisbezorgen in opdracht ten verkoop van een onzer cliënten, in- en uit wendig als nieuw, zonder ver plichting te bespelen. VAN WOUW. Kruisstraat 41, Telef. 13354. Positie gezocht met f 10.000 in deg. bedrijf. Br. met inl. omtrent branche ond. nr. 4687 bur. van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3