Bontmantels Burgemeester protesteert tegen ontslag. WEILL ZOON ZATERDAG 14 DECEMBER 1940 H A A R E E M'S D A 'G BEAD t/UT/TE flUfHTIN Grootste schip van Noorwegen gezonken. De Oslofjord" voer in Engelschen dienst. Bevoegde scheepvaartkringen te New York heb ben blijkens een D.N.B. bericht verklaard dat het grootste schip van Noorwegen, de ..Oslofjord'- (18 763 ton), twee dagen geleden in de nabijheid van New Castle op een mijn geloopen en gezonken is. De „Oslofjord", die door Engeland was over genomen. was op weg naar Canada. Naar Reuter meldt, is ook het in Engelschen dienst varende Zweedsche ss. „Daphne" '1514 ton) in den Atiantischen Oceaan gezonken. Slechts een lid van de uit negentien koppen be- 'uapjo.w paaag uoti Suiuueuiaq apuueqs Jean Decoiix over liet conflict met Thailand. „Elke aanval zal beantwoord worden." Vïce-admiraal Jean Decou*. Gouverneur-gene raal van Indo China, heeft tegenover de Japan- sche pers een verklaring afgelegd over de onwrik bare vastberadenheid van zijn regeering tegen over de huidige situatie tusschen Fransch-Indo China en Thailand. Hij zeide o.a.: „Mocht Thai land zijn invallen en militaire acties in de tos komst voortzetten dan beantwoorden wij iederen aanval van hen met een tegenaanval. Ofschoon Indo China nog hoop koestert op een vreedzame regeling moet Thailand verantwoordelijk gesteld worden, indien de toestand op oorlog uitloopt." Hertog van Windsor hij president Roosevelt. Onderhoud aan boord van de „Tuscaloosa". NEW YORK, 14 December. (D.N.B.) De As sociated Press medt uit Miami dat de hertog van Windsor een ontmoeting heeft gehad met president Roosevelt. Roosevelt heeft den hertog ontvangen aan boord van den Amerikaanschen kruiser „Tuscaloosa", die in een niet genoemd gedeelte van de Caraïbische zee lang. Zij had den met elkander een onderhoud dat llls uur geduurd heeft. Over den aard van de bespreking verklaarde de hertog na aloop. dat zij de kwestie der Amerikaan- sche steunpunten ten aanzien van alle West-Indi sche eilanden besproken hadden. Tevens hadden zij de economische toekomst van deze eilanden be sproken alsmede de kwestie hoe de Vereenigde Sta ten met Engeland zouden kunnen samenwerken om de West-Indische eilanden tot ontwikkeling te brengen. Van de zijde van president Roosevelt zijn geen mededeclingen over den inhoud van de be sprekingen verstrekt. Crematie van Lord Lothian in Amerika. Asch wordt later naar Engeland overgebracht. NEW-YORK, 14 December. (D.N.B.) De As sociated Press meldt uit Washington dat het stoffelijk overschot van den Engelschen am bassadeur Lord Lothian aldaar gecremeerd zal worden. De urn z&ï bewaard blijven op het kerk hof van Arlington, totdat zij naar Engeland zal worden overgebracht. EEN BRIL, DIE STAAT levert U Opticien ERDTSIECK, Vakdiploma V. V. O. ZIJLSTRAAT 57 TELEF. 19225. Leverancier alle Ziekenfondsen. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA ZATERDAG 14 DECEMBER. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Hoe hoort het eigenlijk?" door het Ensemble Fientje de la Mar 2.30 en 7.30 uur. Remonstrantsche Kerk (Wilhelminastraat): Kerst- wijding „Kerk en Vrede". 3.30 uur. Hotel „De Leeuwerik". Kruisstraat: Bijeenkomst Vereeniging „Oost en West", 2.30 uur. Hotel „De Leeuwerik". Kruisstraat: The American Club,8i 1 uur Frans Hals Museum. Tentoonstelling „Kunst Zij Ons Doel", 14.30lt> uur. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. Jeugdsamenkom- sten. 4 uur en 8 uur. De Nijverheid, Jansstraat 85. Vereen. „Harmonïa" Psychometrische Séance, 3 uur. Luxor Theater: „Laila" (De roepstem van het Noorden). 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Millionnairs", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: Jenny Jugo als „Nanette" 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: Bcnjamino Gigli zingt in „Vergeet mij niet" 2, 6.30 en 8.45 uur. ZONDAG 15 DECEMBER. Stadsschouwburg. Vereen. „Voor de Kunst": Cor de Groot: Chopin Recital, 2 uur. Rembrandt Theater: „Aan den Rand der Sahara" 11.30 uur. Palace: „Vergeet mij niet". 11.30 uur. ï.uxor Theater: „Laila". 11.30 uur. Gem. Concertzaal, H.O.V.: Ledenconcert, 2.30 üur. Gem. Concertgebouw, Tuinzaal: The American Club. 711 uur. Zuidcrkapcl. Zuiderstraat 15. Jeugdsamenkom- Sten, 3.30 en 7.30 uur. Frans Hals Museum. Tentoonstelling „Kunst Zij Ons Doel", 104 uur. Haarl. Jongcl. Vereen., I,. Margarethastraat 13. „Middeleeuwschc Kerstspelen"" 2.30 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. MAANDAG 16 DJZCEMBER. Frans Hals Museum. Tentoonstelling „Kunst Zij Ons Doel". 10—4 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. ROOSTER VAN APOTHEKEN. Van 14 Dec. tot cn met 20 Dec. zijn op Zon en feestdagen en op werkdagen gedurende de avonduren (na 8 uur) en nachturen (tot 8 uur 's morgens) geopend: Fa. C. G. Loomeijer en Zn.. Barteljorisstraat 11. Tel. 10175. Park-Apotheek, Kleverparkweg 13, Tel. 11793 Teyler Apotheek, Teylerplein 79. Tel. 17946. Tc Heemstede is geopend: Ileemsteedsche Apotheek, Binnenweg 98, Tel. $8197, KERST-TENTOONSTELLING van werken door Professor J. H. JURRES. (Composities uit het Oude en Nieuwe Testament). Dagèl. geopend van 104, Zond. van 24 uur. KUNSTHANDEL LEFFELAAR, Wagenweg 102, Haarlem. (Adv. Ingez. Med.) Eindcijfers van de Amerikaansclie presidentsverkiezing. NEW-YORK. 14 December (D.N.B.) Vrij dag zijn definitieve cijfers van de Amerikaan sche presidentsverkiezingen bekend gemaakt. In totaal werden 49.808.624 stemmen uitgebracht. Daarvan kreeg Roosevelt 27.241.939 en Willkie 22.327.226 stemmen. Roosevelt heeft dus 54.7 proeent van alle uitgebrachte stemmen op zich vereenigd. Dit is de meest schaarsche verkie zingszege sinds 1916. De verwoestingen in Sheffield. Nog steeds ontploffingen. NEW YORK. 14 December (D.N.B.) Ameri- kaansche pers'oureaux melden over den aanval welken het Duitsche luchtwapen gisteren op Shef field heeft ondernomen, dat overal in het En- gelsche staalcentrum verwoesting en verderf heerscht. Steeds nog explodeeren er tijdbommen. De geheele stad draagt sporen van de vernietiging door brisant- en brandbommen. In sommige be richten wordt gezegd dat de verliezen aan men- schenlevens en het aantal gewonden ondanks de hevigheid van den aanval betrekkelijk gering zijn. Uren lang hebben talrijke branden gewoed alvo rens gebluscht te kunnen worden. Een reeks stra ten is volkomen geblokeerd, vooral door tram wagens, die zijn blijven stilstaan toen de aanval begon en het slachtoffer van de Duitsche bom men zijn geworden. Italiaansche handelsbesprekingen. Onderhandelingen met delegaties van verscheidene landen In gezaghebbende kringen te Rome zoo meldt Stefani legt men er den nadruk op dat parallel met de oorlogsactiviteit de Italiaansche regeering een groote bedrijvigheid op politiek en economisch gebied ontplooit. Op het oogenblik worden handelsbesprekingen te Rome gevoerd met delegaties van ZwedenBul garije, Slowakije en Denemarken. De besprekin gen met Zweden worden gevoerd in een sfeer van wederzijdsch vertrouwen en zullen over enkele da gen beëindigd worden. Met Bulgarije duren de besprekingen al een week en zijn genaderd tot een gunstig resultaat. Met Denemarken is reeds een accoord geteekend ter vernieuwing van de clea ring en vervanging van de bestaande accoorden door een handelsverdrag-, welke clausules zijn uit gebreid tot de Italiaansch-Albaneesche tolunie. De accoorden betreffen een handelsverkeer van 200 millioen lires. Britten moeten eenvoudiger leven. Het D.N.B. deelt mede: De Engelsche minister van levensmiddelenvoorziening, Lord Woolton, heeft, naar de Engelsche berichtendienst mede deelt, Vrijdag in een te Portsmouth gehouden rede gezegd dat hij zijn beroep op de bevolking in de toekomst tot een „eenvoudiger leven" over te gaan moest herhalen. De Engelschman, aldus spreker, moet niet alleen aan vandaag, doch ook aan den dag van morgen denken en daarom met de levensmiddelen uiterst spaarzaam omgaan. Tegen de hamsteraars van levensmiddelen zou de minister, naar hij zeide, met alle gestrengheid op treden. Woolton deelde verder mede dat men eenige vrachtschepen, die tot dusverre van overzee levensmiddelen naar Engeland vervoerden, uit dit verkeer heeft moeten nemen. Deze schepen wor den thans gebruikt om levensmiddelen en oorlogs materiaal naar het Midden-Oosten te vervoeren. Volgens de „Daily Mail" wordt de invoering van vleeschlooze dagen in restaurants door de regee ring overwogen. Waterpolo SCHEIDSRECHTERCURSUS. De Haarlemsche scheidsrechtersvereeniging „Kring Haarlem" organiseert dezen winter een cursus i scheidsrechters, die een vijftal avonden In beslag zal nemen. Daar deze cursus In het bijzonder van belang kan zijn voor spelers van hoogere zeventallen, zal er ongetwijfeld voor deze opleiding bij de diverse aangesloten vereeni- gingen van Kring Haarlem belagstelling bestaan. Wielrijden OM DEN GROOTEN PRIJS VAN NOORD-HOLLAND OP HOMETRAINERS. Zondag 15 December om 11 uur v m. organiseert R.K. W. V. Achilles een wedstrijd om den Grooten Prijs van N'oord-Holland op hometrainers, in haar clublokaal in de Kleine Houtstraat. De snelste Haarlemmers op de rollen. Piet v. d. Herden, Paul Duins. Joop Stet, Arer.d de Vlies en andere, zullen den strijd aan moeten binden met de beste renners op dit gebied uit Nederland Er kwamen inschrijvingen binnen uit: Den Bosch, Pijnacker. Den Haag, Scheveningen, Amsterdam, Alk- Korfbal De leiders tegen de hekkensluiters. Animo-Ready heeft een goede kans tegen Aurora 2. Wellicht om iets in te halen van den door de belde ver loren Zondagen in December ontstanen achterstand, stelde ae competitieleider van den Haarlemsohen Korfbalbond voor de eerste klasse het maximum aantal wedstrijden vast. T. H. B. 1. dat thans alleen aan den kop gaat krijgt bezoek van de hekkensluiters. Het wil er bij ons niet in dat Nieuw Flora 2 ook maar een schijn van kans heeft. Meerlebosch ontvar.gt De Zwaluwen en zal moeten spelen voor wat zij waard is. De uitwedstrijd werd door de groe nen met 54 gewonnen en wij achten mede door het terremvoordeel ook thans Meerlebosch tot een kleine zege in staat. Animo Ready 1—Aurora 2 is ook reeds een return wed strijd. De vorige ontmoeting bracht een groote overwin- ninge voor Animo Ready, dat ook thans kan winnen. Haarlem 2Oosterkwartier 4 is een wedstrijd waarvan de uitslag heel moeilijk le voorspellen is Oosterkwartier 4 leed vorige week een groote nederlaag tegen Water vliet. dat op haar beurt eenige weken terug van Haarlem 2 vezloor. Toch zal Haarlem 2 niet zonder meer winnen. Beide hebben de punten noodlg en zullen spelen voor wat j waard zijn. Van dé tweede klassers zal Sport Vercent 3 wel van Oosthoek kunnen winnen, hetgeen zij aan haar plaats op de ranglijst niet minder dan verplicht is. De belde wed strijden Haarlem 3T. 11. B. 2 en Meerlebosch 2—Animo Ready 2 werden uitgesteld, terwijl werd ingelascht de wed strijd T. H. B. 2—Animo Ready 2. welke nog steeds geen doorgang vond. Het wordt tijd dat de oranje groene reresves eens in het veld komen daar z.tj nog slechts twee maal speelden. Zondag zullen zij dan tegen de leiders van de afdeellng kunnen toonen, of zij de tweede plaats, welke zij thans bezetten inderdaad waard zijn. Voor de derde klasse werden vastgesteld: T. H. B. 3— Oosthoek 2. Sport Vereent 4—Aurora 4 en Nieuw Flora 3— Meerlebosch 3. Voor de adsplranten afdeellngen Zaterdagmiddag 3 uur: ie kl. Haarlem A—Onder Ons. 3e kl.: Animo Ready B—Zwaluwen, B, Oosterkwartier B —Sport Vereent B Zondagmorgen 11 uur: 2e kl.: Nieuw Flora—Aurora. 3e kl.: Oosthoek—Haarlem B. Dammen KAMPIOENSCHAP NOORD-HOLLA ND, HOOFDKLASSE. Zondagmorgen speelt Oosterkwartier 1 tn haar club lokaal aan de Zomervaart tegen Damclub IJmuiden 1. Belde vereenigingen hebben met flinke cijfers van Zaan dam ge wonnen zoodat a.s. Zondag de beslissing zal vallen. Tijdens evacuatie zijner gemeente op bed blijven liggen Het Ambtenarengerecht te Utrecht heeft Vrijdagmiddag in een zeer uitvoerige zitting de zaak behandeld van den heer G„ die eenige maan den geleden eervol is ontslagen^ als burgemeester van de gemeente Hoogland bij 'Amersfoort. Daar de burgemeester meent, dat dit ontslag onrecht matig is verleend, kwam hij tegen de beslissing in beroep bij het ambtenarengerecht. Voor klager trad op mr. H. J. van Urk, advocaat te Amersfoort. Als gemachtigde van den secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van binnenlandsche zaken was aanwezig mr. J. M. Kan, referendaris van de af deeling binnen- landsch bestuur van dit departement. Mr. van Urk begon met te zeggen, dat klager burgemeester, was in een dorp. waar veel geruch ten de ronde deden, na den oorlog met name over den burgemeester zelf. Op 13 Augustus j.l. ontving de heer Grippeling, die tien jaar burgemeester van Hoogland is geweest, zijn ontslagbrief zonder nadere motiveering. Hierin stond o.a. dat hij zich schuldig gemaakt had aan ambtsovertredingen, en dat de gebeurtenissen uit de dagen van den evacuatietijd in Mei j.l., toen Hoogland tijdelijk in de gemeente Edam werd ondergebracht, den doorslag hadden gegeven en dat hij voor deze functie niet langer te handhaven was. Het ont slag is volgens de meening van den burgemeester een „détournement de pouvoir". In het kort schetste spr. hierna de tienjarige ambtsperiode van den burgemeester, waarbij hij erop wees, dat commissaris 's Jacob en minister Ruys de Beerenbrouck den burgemeester hadden aangeraden met straffe hand te regeeren. De ver houding met den dr. 's Jacob opvolgenden com missaris was minder goed. In de stukken wordt opgemerkt, dat de gebeur tenissen van 10 tot 14 Mei den doorslag gegeven hebben. Er is volgens pleiter echter niemand in Hoogland, die zal durven ontkennen, dat de eva cuatie in Hoogland kalm en ordelijk is verloopen. Er wordt wel gezegd, dat de burgemeester op oogenblikken, dat men hem noodig had, nooit aanwezig was, maar spr. weet beter. Spr. kwam in Hoogland zonder te voren afgesproken te heb ben en vond den burgemeester altijd op zijn plaats. Dat de verhouding tusschen burgemeester en secretaris niet goed te noemen is, is een feit, doch het kan echter wel zijn, dat dit ligt aan den secretaris en niet aan den burgemeester. Dat klager als burgemeester absoluut ongeschikt was voor het ambt, mag men niet aannemen, want anders zou men hem toch niet de kans ge boden hebben eens te solliciteeren naar de vaca ture van burgemeester van Hontenisse. Tien jaar lang is deze heer G. een goed burgemeester ge weest en thans is hij broodeloos gemaakt. Invloe den van buiten af hebben het ontslag bewerkt. Mr. J. M. Kan, sprekende namens den secre taris-generaal van het departement van Bin nenlandsche Zaken, zeide, dat er in deze zaak uitvoerig materiaal was overgelegd en dat hij daarom niet in nadere bijzonderheden wenschte te treden. Spr. zeide. dat het verzoek om dit ont slag te behandelen bij-het Ambtenarengerecht te laat was binnengekomen. Men zou dus primair het beroepschrift niet ontvankelijk moeten verklaren en secundair liggen de feiten zoo. dat de gemeen tewet de overheid de bevoegdheid geeft om een burgemeester te ontslaan, eventueel zonder op gaaf van rekenen. De secretaris-generaal had uit gebreide rapporten van den commissaris van de provincie toegezonden gekregen en het is ondenk baar, aldus spr., dat alles wat in die rapporten staat uit den duim zou zijn gezogen. De commis saris van de provincie maakt geen rapporten op lichtvaardige gronden. Om een voorbeeld te noe men, dat deze burgemeester in gebreke is geble ven. een goed bestuurder van Hoogland te zijn: Op den dag van de evacuatie der burgers naar Edam heeft de burgemeester, die er de voorkeur aan gaf op zijn bed te blijven liggen, laten weten, dat als men hem wenschte te spreken, men om negen uur maar op de secretarie moest komen. Dat is echter niet het eenige bezwaar, dat inge bracht kan worden. Er zijn er wel dertig. Zij zijn alle uitvoerig in de stukken medegedeeld, doch er op in gaan lustte spr. niet. Dat de burgemees ter geheel broodeloos zou worden is onjuist, want hij heeft tien dienstjaren en dus op zijn 65ste iaar heeft hij recht op pensioen. Spr. hoopte ver der dat het ambtenarengerecht orimair het be roep niet ontvankelijk zou verklaren, subsidiair het als ongegrond zou beschouwen. Plet. Ambtenarengerecht zal vandaag over drie weken uitspraak doen. KORT EN BONDIG. Vrijdag had dc 20-jarige ongehuwde mijn werker L. B„ wonende te Doenrade bij Sittard, in de mijn te Belgisch Eysden het ongeluk on der afvallend gesteente te geraken. De man werd levensgevaarlijk gewond en overleed eeni- gen tijd later. Omstreeks vijf uur Vrijdagmiddag werd in de Zeilstraat te Amsterdam nabij de brug een 15-jarig meisje door een tram aangereden. Zij sloeg tegen den grond en kreeg een schedel- basisfractuur. Zij werd naar het Wilhelmina- gasthuis overgebracht. Vrijdagavond om zeven uur werd op den Hoofdweg te Amsterdam nabij de Erasmus- svacht een 17-jarige jongen door een motorrij der aangereden. Hij kreeg ook een schedelbasis- fractuur en werd in het Wilhelminagasthuis op genomen. Vrijdag heeft personeel van de rivierpolitie in de Delfshavensche Schie te Rotterdam het stoffelijk overschot drijvende gevonden van den 53-jarigen Van Liersen, die op 4 November j.l. vermist werd. De man woonde in het evacuatie huis dat toen aan den Gordelweg gevestigd was en is vermoedelijk door de duisternis misleid te water geraakt. De paardenmarkt te Utrecht welke Maan dag a.s. zou worden gehouden zal niet door gaan. NIEUWE COLLECTIE Jiatles J!exsianeC Hexsiaitec1 Hutxia Veuteix- VR1J VAN DISTRIBUTIE Bontwerkers Barteljoiisstraat 26-28 Gevestigd 1856. (Adv. Ingez. Med.) In de ondergrondsche werken van de Oranje-Nassaumijn te Heerlerheide is de 17- iarige H.D. met het hoofd tusschen twee kipkar ren geraakt en gedood. Ter gelegenheid van Dingaansdag. den Zuid-Afrikaanschen nationalen feestdag, zal de VARA a.s. Maandag van 13.00 tot 13.30 uur een uitzending geven, waarin drs, W. R. Pieters zal spreken over den strijd der Boeren voor hun onafhankelijkheid. De persdienst van de N.S.B. meldt: Het se dert kort gestichte rechtsfront der N.S.B. breidt zich gestadig uit. Woensdag 11 December jj. vond onder groote belangstelling van leden van het rechtsfront, ook uit andere plaatsen, de oprichting plaats van den kring Gouda. Staande de vergadering gaven zich talrijke po- litie-ambtenaren uit Gouda en omstreken als lid op. Tot voorloopig leider van den kring Gouda werd benoemd de heer K. Behling, agent van politie te Gouda. Tegen den 27-jarigen koopman A. van P. uit Etten, die verdacht wordt een vischkoop- man en diens zoon ernstig te hebben mishan deld is voor de Bredasche rechtbank anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest geëischt. Donderdag is de 30-jarige wegwerker G. N. v. d. V. bij Blauwkapel door een losse locomo tief gegrepen en gedood. Hij laat een vrouw en vijf jeugdige kinderen achter. (A.N.P.) HOOFDDORP Wordt de molen „De Eersteling" gesloopt? Redding is nog mogelijk. Het bericht, dat de bekende korenmolen „De Eersteling" te Hoofddorp zal moeten worden ge sloopt, heeft in kringen van molenliefhebbers en wie houdt er niet van deze echt-Hollandsche cultuurmonumenten? eenige onsteltenis ver oorzaakt. Zooals men weet is „De Eersteling" de eenige molen in de Haarlemmermeer, die nog in tact is en het is dus te toegrijpen, dat velen er prijs op zullen stellen den molen te behouden. De heer E. de Koning, de molenaar heeft mede gedeeld, dat hij geen geld heeft om de noodige reparaties te laten verrichten. Dat is vooral thans zeer jammer, daar het wel eens kon gebeuren, dat door gebrek aan brandstof de molen weer zou moeten gaan draaien. Zoolang er echter geen geld voor reparaties is, is daarvan natuurlijk geen sprake. Thans is het molenaarsbedrijf van den heer de Koning gemotoriseerd en wordt het uit geoefend in een schuurtje dat naast den molen staat. Het is echter zeer wel mogelijk, dat in de toekomst de windkracht weer te baat zal moeten worden genomen. Indien de molen dan echter niet gerestaureerd is, zal de molenaar genoodzaakt zijn het bedrijf te sluiten. Dat zou wel zeer jammer zijn. Levendig zal ieder zich nog de geslaagde actie voor den Santpoort- schen molen „De Sandhaes" herinneren. Zou het thans ook niet mogelijk zijn den molenaar de be hulpzame hand te bieden? Deze molen, die in 1856 werd gebouwd, mag zeker niet gesloopt worden zonder dat een poging tot behoud is gedaan. IJMUIDEN Marktberichten en besomininaren. IJmuiden 14 December. Consignatievisoh. Bot 110f 75, wijting f 28f 25, schar f 17.50 alles per 50 K.G. Gek. garnalen 4340 ct per K.G. Zoetwatervisch: Snoekbaars f 1.24f 1.20, karper 74 ct, baars 80 ct., spiering 80 ct. Alles per K.G. Kustvisschers (open booten): IJM 373 f 79. IJM 310 f 60. KERSTGRATIFICATIE VOOR HET PERSONEEL DER HOOGOVENS Zooals wij eenige weken geleden reeds mededeel den heeft in November het personeel van de Hoog ovens een voorschot ontvangen op een nader te ont vangen Kerstgratificatie. Thans heeft de directie medegedeeld dat deze gratificatie bedraagt: voor gehuwde beambten 4 pet. en voor ongehuwde beambten 3 pet van het jaarsalaris. Gehuwde arbeiders ontvangen tweemaal hun weekloon en ongehuwde arbeiders VA maal hun weekloon. Het in November ontvangen voorschot wordt hierbij natuurlijk in mindering gebracht VELSEN BURGERLIJKE STAND. Bevallen: G. A. Coté—Gans d„ Terrasweg 30 Santpoort; G. J. Portenger—Wijker z„ Willems- beekweg 127, IJmuiden; N. M. J. Reehorst Keemink d„ Kanaalstraat 37, IJmuiden; A. A. v. d. ZonOudendijk z., Ogelw.straat 19, Velsen-N.; M. Leeuw—Schol d„ Bontekoe straat 7, IJmuiden; C. M. WesselBöhm z.. Trompstraat 111, IJmuiden; T. PronkDob- benga d„ Kon. Wilhelminakade 32, IJmuiden. Overleden: J. Klaver 3 m„ z. van J. N. Klaver. Willemsbeekweg 33, IJmuiden; M. J. Verbrugge, 69 j., echtgen. van J. Voerman, IJmuiderstraat- weg 62. IJmuiden; L. Wijker 52 j„ echtgen. van A. Groen, J. v. Heemskerkstraat 76, IJmui den; J. P. C. Rutte, 5 j-, z. van C. Rutte, Biezenweg 27, Santpoort; M. Haak, 61 j., echtg. van A. v. d. Werff. Achterstationsweg 57, IJmuiden; G. de Visser 80 j., wed. van H. W. Cordes, Trompstraat 88, IJmuiden. Verduistering is onze plicht, Weer daarom uitstraling van 't licht: VAN 14 OP 15 DECEMBER 1940: van 17.27 tot 9.44 Maansopkomst 18.40 Maansondergang 9.43 VAN 15 OP 16 DECEMBER 1940: van 17.27 tot 9.45 Maansopkomst 19.39 Maansondergang 10.31 HEEMSTEDE Het nieuwe Postkantoor te Heemstede. Het is bekend dat het de bedoeling van P.T.T. is in de villa „Landzicht" aan den Binnenweg het nieuwe postkantoor voor Heemstede te bouwen. Het thans bestaande kantoor in de Raadhuisstraat is in de toekomst alleen noodig voor de afdeellng telefoon. Er is nog van de zijde van het Heemsteedsche gemeentebestuur getracht P.T.T. te bewegen voor het nieuwe postkantoor een terrein te zoeken dat meer zuidelijk in de gemeente ligt, maar daarvoor blijkt in Den Haag weinig neiging te bestaan. Aangenomen kan dan ook worden dat het hoofd bestuur van P.T.T. het plan handhaaft het nieuwe Postkantoor op den grond van villa „Landzicht", te bouwen. Er hangt evenwel nog een moeilijkheid inzake de rooilijn voor het betrokken terrein. De Rijksge bouwendienst heeft een ontwerp voor het nieuwe postkantoor gemaakt. Er is evenwel nog niet be kend wanneer met den bouw begonnen zal worden* De bouw is ook nog niet goedgekeurd door den Algemeen gemachtigde voor den Wederopbouw. Zooals men weet mogen alleen bouwwerken wor den uitgevoerd die door hem zijn goedgekeurd. Deze beslissingen houden verband met de beperkte hoeveelheid bouwmaterialen in ons land. Tenslotte vernemen wij van goedingelichte zijde, dat als deze toestemming verleend zal worden, het vermoedelijk toch nog wel een jaar zal duren voor met het bouwen begonnen zal worden. CREMATIE II. RODENBURG. Onder veel belangstelling heeft Vrijdagmiddag in het crematorium te Velsen de crematie plaats ge had van het stoffelijk overschot van den heer H. Rodenburg, laatstelijk leeraar aan het Lyceum te Malang, op 45-jarigen leeftijd te Heemstede over leden. Gesproken heeft een zwager van den overledene, de heer J. v. d. Schaar, die zei den ontslapene in 1920 te hebben leeren kennen, toen deze bij h^t on derwijs in Indië kwam en op doorreis naar zijn eerste standplaats Klaten bij spr. eenige dagen bleef logeeren. „De heer Rodenburg was zeer verlangend naar zijn arbeid, werd later overgeplaatst naar Buitenzorg, maar door de groote afstanden op Java zagen wij elkander weinig. Hij studeerde hard om hooger op te komen, ook tijdens zjjn verlof in 1936-'37. Hij wist zijn doel te bereiken en toen hij van verlof terugkeerde, werd hij geplaatst bij de Hollandsch-Chineesche Kweekschool te Meester- Cornelis en in hetzelfde jaar 1937 nog aan het Lyceum te Malang. Eind 1938 werd hij echter ziek". Tn Februari 1939 deed spreker hem te Tandjong Prïok uitgeleide. Ondanks de beste hulp van ver scheidene professoren is herstel uitgebleven. Nu is de rust, die hij nooit zocht, gekomen. Bij het dalen van de kist speelde de organist Adagio van Anding. De vader van den overledene dankte voor de belangstelling. OPHAALDIENST VAN AFVAL VAN LEVENSMIDDELEN. Er is thans ook in Heemstede een vasiie regeling getroffen voor het ophalen van schillen en etens resten. Voor het ophalen is de gemeente in wijken verdeeld: in elke wijk is aan een schillenboer een schriftelijke vergunning verleend en aan hen alleen mogen schillen of etensresten afgegeven worden. De afvallen moeten droog en zoo versch mogeijk worden gehouden en riet verontreinigd worden door scherpe voorwerpen. Beenderen moeten aan den schillenboer worden afgegeven en afzonderlijk van de andere levens middelen-afvallen bewaard worden. Cadaver* van honden en katten moeten zoo spoe dig mogeljjk naar het terrein der gemeentereini ging worden gebracht. Tegen vergoeding zullen deze echter door den gemccitereinigingsdienst aan huis worden afgehaald, na kennisgeving aan het kantoor van openbare werken Wipperplein 12. Te lefoon 28800. ntraie Verwarming AUTOM OLIE KOLENSTOOKINR. N.V. Holster SANITAIRE INSTALLATIES (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 14 Dec. 1940. Bevallen: 11 Dec.: M. AalPelz z„ 13 Dec.: A. van AndelWisker z„ E. M. JacobsKart- schall d. Overleden: 12 Dec.: A. E. van Leeuwen Bertran 81 j„ Kinderhuisvest; 13 Dec.: J. G. A. Kors 75 jJan Steenstraat: C. H. W. Steen- ken—Dekker 68 j., Acaciastraat. -<

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2