RENNIE IAAT/TE BERICHTEN Mijnramp in Roemenië. POSTGIRO No's KORT NIEUWS. MAANDAG 16 DECEMBER 1940 TT A A R Tl E M'S' D A G BEAD Krachtiger tegenstand <ler Italianen in Albanië. Gricksclie opniarscli in tien Noordelijken sector tot staan gebracht. Het A.N.P. meldt uit Belgrado: De Italiaansche tegenstand wordt van dag tot dag krachtiger en men kan reeds zeggen dat het den Italianen ge lukt is den Griekschen opmarsch tot staan te brengen. Italiaansche vliegtuigen hebben in ver scheidene golven de stad Pogradedsj en den straatweg tusschen Pogradedsj en Koritza gebom bardeerd. Zaterdagavond werden uit de richting van Koritza verscheidene zware ontploffingen ge hoord. Men neemt aan dat de Italiaansche vlie gers Grieksche munitiedepots hebben getroffen. De Grieksche en Britsche vliegtuigen bombar deerden de Italiaansche stellingen aan den straat weg naar El Basan. Ook de Grieksche bladen, die Zaterdag in Joego slavië zijn aangekomen, constateeren dat de tegenstand der Italianen steeds sterker wordt en dat de Italianen vooral ln den sector bij Tepeleni versterkingen hebben samengetrokken. In den noordelijken sector van het front is de Grieksche opmarsch tot staan gebracht. 58 dooden geborgen Stefani meldt uit Boekarest: Tengevolge van een mijngasontploffirg zijn in de steenkolen mijn van Lupeni in Zevenburgen 300 mijnwer kers op een diepte van 200 Meter opgesloten- Velen hunner hebben zich weten te redden, maar vele anderen zijn omgekomen. Naar United Press hedenmorgen vernam zijn in totaal 58 lijken geborgen. Drie zwaar gewon de en 12 licht gewonde arbeiders konden be vrijd worden. De hoop dat de overige bedol ven mijnwerkers nog gered kunnen worden is gedurende de laatste uren geringer geworden. De klopsignalen der ingeslotenen worden flauwer. Onder de dooden bevindt zich de di recteur van de mijn. Weer vijandelijkheden aan de Thailandsch—Indo-Chineesche grens Dertig bommen op grensplaatsjes. TOKIO, 16 December. (Domei) Uit Hanoi wordt gemeld dat na bijna twee dagen van rust acht Thailandsche vliegtuigen de Indo Chineesche grensplaatsen Savannakhet en Vientiane hebben aangevallen en meer dan dertig bommen hebben laten vallen. Inmiddels beschoten strijdkrachten van Thailand de plaats Savannakhet via de Mekong rivier. Uit een Japansche luchtbasis in Indo-China wordt voorts gemeld dat Japansche bommenwerpers Zon dag opnieuw vitale bruggen op den Birmaweg heb ben aangevallen. De z.g. Koengkoeo brug is zwaar beschadigd. Alle Japansche vliegtuigen keerden behouden op hun basis terug. Ecnschotclmaaltijd in Den Haag. 's GRAVENHAGE, 15 December. Het A.N.P. meldt: In tegenwoordigheid van den Rijkscommis saris, rijksminister Seyss-Inquart, de commissaris sen-generaal. minister dr. Fischböck, dr. Wimmer en F. Schmidt, den generaal Schuman, den rijks leider van den Duitschen Opvoedersbond, gouw leider Wachtler, die hier te gast is, en vele andere autoriteiten, had Zondag in Den Haag op het Lange Voorhout in daartoe opgeslagen tenten en deels in de open lucht voor den eersten keer in Nederland een maaltijd plaats, waarvan het menu uit één schotel (Einopfessen) bestond. Dit soort maaltijden is in Duitschland in de wintermaanden eens per maand gebruikelijk en de opbrengst daar van wordt dan voor de Winterhulp bestemd. De maaltijd werd door de veldkeuken verschaft. De deelnemers waren allen hier wonende Duitschers, met name de leden van de Duitsche kolonie. De opbrengst is uiteraard voor de Duitsche Winter hulp bestemd. Een S.S. muziekcorps bracht muzikale opluiste ring. Slot defect? Tel. 11493 DeSleutelspecialist.L.Veerstr. 10 (Adv. Ingez. Med.) N van de Winterhulp Nederland Winterhulp Nederland, den Haag, No. 5553. Als bank der Winterhulp Nederland is aangewezen de Kasver- eeniging N.V. Amsterdam No. 877. Stort op 5553 of 877 Ge brengt geluk in veler leven V AGENDA Heden: MAANDAG 16 DECEMBER. Frans Hals Museum. Tentoonstelling „Kunst Zfj Ons Doel", 10—4 uur. Luxor Theater: „Laila" (De roepstem van het Noorden), 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Millionnairs", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: Jenny Jugo als „Nanette" 2.30. 6.30 en 8.45 uur. Palace: Benjamino Gigli zingt in „Vergeet mij niet" 2, 6.30 en 8.45 uur. DINSDAG 17 DECEMBER. Gouvernementsgebouw, Dreef: Openbare zitting Prov. Staten, 10.30 uur. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Volksvoorstel ling van „De Rozenkrans", door De Vereenigde Schouwspelers. 7 uur. Frans Hals Museum. Tentoonstelling „Kunst Zij Ons Doel", 104 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. Dr. J. P. Fockema Andrcae voorzitter van den Architectenraad. Het dagelijksch bestuur van den Bond van Nederlandsche Architecten heeft dr. J. P. Fockema Andreae bereid gevonden de taak van voorzitter van den Architectenraad op zich te nemen. SCHIP MET EMIGRANTEN VERGAAN. Het onder Uruguaysche vlag varende s.s. ..Sal vador" met ongeveer vierhonderd Joodsche emi granten aan boord, is op weg van Bulgarije naar Palestina op de zee van Marmara tijdens een zwaren storm gestrand en in stukken geslagen. Naar United Press meldt zijn hierbij 228 opva renden omgekomen. Totnogtoe zijn 101 lijken aan gespoeld. Roosevelt op weg naar Washington. NEW-YORK, 16 December (D.N.B.) Presi dent-Roosevelt, die na terugkeer van zijn in spectiereis in de Caraïbische Zee naar Warm- springs in Georgië gegaan was, is Zondag avond naar Washington vertrokken. Tevoren had hij een langdurig telefoonsprek met minister Cordell Huil. Varken clandestien geslacht. Haarlemschc Kantonrechter legt flinke boete op. Hedenmorgen stond voor den Kantonrechter te Haarlem een 24-jarige brandstoffenhande- laar terecht, die een varken clandestien ge slacht had. Tegen hem werden een viertal dagvaardingen opgesteld, waarvan één een tweetal overtredingen behelsde. Ten eerste werd dezen verdachte ten laste gelegd dat hij in October een varken zonder kennisgeving in voorraad had, ten tweede dat het varken op 17 October zonder vergunning werd ge slacht, .ten derde dat het dier zonder voorafgaande bedwelming, d.w.z. met een mes werd afgemaakt, ten vierde dat de brandstoffendhandelaar op 26 October ongekeurd vleesch (12 K.G.) in voorraad had en ten vijfde dat hij een deel van dat vleesch verkocht. Men ziet welk een lijst van bekeuringen men zich door clandestiene varkenslachting op de hals kan halen! De ambtenaar van het O.M. eischte vier straffen van f 15 terwijl hij ter zake van het slachten zonder voorafgaande bedwelming, een geval van dieren- beuelerij dus, een boete van f 25 opgelegd wilde zien. De verdachte merkte op dat hij het varken voor eigen gebruik had geslacht, doch aangezien hij het vleesch niet op kon, verkocht hij er een gedeelte van. De kantonrechter legde den brandstoffenhande- laar 5 boeten van f 10 subs 5 dagen op, zoodat het totale bedrag der boete f 50 bedraagt subs 50 dagen. HAARLEMSCHE VOGELSTROOPER BESTRAFT. De Haarlemsche kantonrechter bestrafte heden morgen een vogelstrooper, die te Haarlem woon- chtig is en in Heemstede een vinkenbaan bezit. Hij had niet alleen kooivogels als vinken en sijsjes gevangen, doch ook een roodborstje en een winterkoninkj e. De vinkenbaan is door water omgeven en daar door zeer moeilijk te bereiken. De politie moest er met een praam naar toe. De ambtenaar van het O.M. eischte een boete van f 40 subs 20 dagen. De kantonrechter legde den vogelstrooper een boete op van f 20 subs 10 dagen. R1JWIELDIEF AANGEHOUDEN. Door de recherche te Haarlem is Zaterdagavond aangehouden een 23-jarige reiziger uit Haarlem, die zich schuldig had gemaakt aan diefstal van rijwie len. De man bekende, op 6 December in Bloemen- daal een damesfiets te hebben gestolen en op 12 December in Haarlem een heeren- en een dames- rijwiel. De drie karretjes konden worden opge spoord en in beslag genomen. Tegen den dief werd proces-verbaal opgemaakt. Hij zal aan de justitie worden voorgeleid. KONIJNEN UIT EEN STAL GESTOLEN. Van officieuse zijde wordt uit Berlijn mede gedeeld: Het in het buitenland verspreide gerucht over een ontmoeting welke dezer dagen tusschen den Führer en den Duce zou plaats vinden, wordt in de Wilhelmstrasse gekenmerkt als van eiken grond ontbloot te zijn. Het aantal in. Duitschland arbeidende Belgen is voortdurend gestegen. In Juni werkten 16.500 Belgische arbeiders in Duitsche bedrijven, in Augustus 33.000, in September 49.000, in October 65.000 en in November 83.000. (D.N.B.) Eer» uit Rome naar Turijn rijdende personen trein is op het station Alessandria door nog niet volkomen opgehelderde oorzaak bij het rijden door een wissel tegen een stilstaande locomotief opge- loopen, waardoor eerige rijtuigen van den trein uit het spoor liepen. Het ongeval wekte een paniek onder de reizigers, van wie, naar het D.N.B. ver neemt, 15 gewond werden. Trantskontinent Press meldt dat een nieuwe Italiaansche verordening bepaalt dat alle Italiaan sche hotels voorzien moeten zijn van schuilkelders, die van het noodige comfort moeten zijn voorzien. Bovendien moeten daarvoor droge en te verwarmen ruimten gekozen worden. Met ingang van heden worden de toegangen tot de haven van New-York bewaakt door patrouil- leerende watervliegtuigen. Te dien einde is een aan tal nieuwe Vought-toestellen besteld. Volgens een Reuterbericht heeft het Britsche ministerie van veiligheid medegedeeld dat in den racht van Zaterdag "op Zondag vliegtuigen boven Noord-Ierland zijn waargenomen. Een in Finland heerschende koudegolf heeft in het noorden van Lapland temperaturen doen ont staan tot 29 graden onder nul. (D.N.B.) WIE RENNIE NEEMT, WEET VAN GEEN BRANDEND MAAGZUUR MEER... Een paar Rennies na tafel doen wonderen. Binnen enkele minuten geen spoor meer van pijn. Gemakkelijk en aangenaam in te nemen; gewoon laten smelten in den mond. Neem eens Rennie en ondervind zelf die wonderlijk snel intredende verzachting. 1.27 en 0.41. «tel. verh. O B„ bij alle Apoth. an Drog. (Adv. Ingez. Med.) (Adv mgez. Med.) Thee in den kettinghandel. Een pond voor 6. Zaterdagochtend werd onder de aandacht van de politie gebracht dat een 21-jarige Haarlem mer in Heemstede zonder bonnen een pond thee voor 6.te koop aanbood. De man werd door de politie aangehouden. Uit het door haar inge steld onderzoek bleek dat hij op zijn beurt de thee zonder borinen voor 4.per pond had ge kocht van een grossier te Haarlem. Ook deze werd aangehouden. Hij bekende. Tegen beide mannen is wegens overtreding van de Prijsop- drijvings- en Hamsterwet procesverbaal opge maakt. Er werd 46 pond thee in bezit genomen. JUBILEUM BIJ DE POSTERIJEN. Heden is de heer J. B. F. van Linschoten, de beheerder van het hulppostkantoor aan de Tem peliersstraat te Haarlem, veertig jaar in dienst van de P.T.T. De jubilaris werd Zondag te zijnen huize aan de Crayenesterlaan 45 namens het personeel op hartelijke wijze toegesproken door den heer Jac. Petersen, die hem daarbij een mand met fruit aanbood. Vanmiddag werd de heer Van Linschoten door de directie gecompli menteerd. EXAMENS. IJSBAAN ST. MORITZ HEDENMIDDAG GEOPEND. De ijsbaan St. Moritz aan de Amsterdamsohe Vaart zal hedenmiddag geopend zijn. Tuinbouw gaat in carton verpakken. Op initiatief van het centraal bureau van de tuinbouwveilingen in Nederland zal de fust in den tuinbouw gedeeltelijk door carton worden vervan gen. In verband met de houtschaarschte dreigde na melijk een stagnatie in den tuinbouw te ontstaan, wegens gebrek aan houten kistjes. Per jaar hebben namelijk alleen de tuinbouwveilingen in ons land reeds ruim 10 millioen kistjes noodig. De kisten, welke bestemd zijn om slechts één keer te worden gebruikt, zullen nu van karton worden gemaakt, waarvoor het centraal bureau een 30-tal machines heeft gekocht, welke over verschillende veilingen zelf de verpakking zullen kunnen ver vaardigen. Behalve een belangrijke houtbesparing beteekent deze nieuwe emballage een buitenkansje voor de stroocartonindustrie. BOVENZAAL CONCERTGEBOUW. Het Weekblad voor Bloembollencultuur meldt, dat de bovenzaal van het Gem. Concertgebouw te Haarlem van heden af weer beschikbaar is gesteld voor de keuringen van de Alg.. Vereen, voor Bloem bollencultuur- De a.s. feestdagen. Sluiting van kapperszaken. Het bestuur van de afd. Haarlem van den Nederl. Kappersbond adviseert de kappers voor de ko mende feestdagen de volgende regeling te treffen voor het sluiten hunner zaken; le Kerstdag gesloten, 2e Kerstdag geopend van 10 tot 12 uur. Nieuwjaars dag gesloten. Men zij erop attent gemaakt, dat Donderdag 19 December namiddags 1 uur gesloten moet worden. ZIEKENFONDS „ZIEKENZORG" TE HAARLEM. In de dezer dagen onder leiding van den beer P. Bruyn gehouden jaarvergadering van het Zie kenfonds „Ziekenzorg" te Haarlem werden de jaar verslagen van secretaris, financieel commissaris en Raad van Toezicht onder dankzegging goedgekeurd. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren H. J. Breddels, J. de Haas en J. Adelaar werden, zonder dat tegencandïdaten waren gesteld, her kozen. In de plaats van het periodiek aftredend lid van den Raad van Toezicht, den heer F. M. Souwer, die reglementair niet herkiesbaar was, werd bij meer derheid van stemmen, de heer A. Eizema gekozen. Mededeeling werd gedaan, dat het ledental van de afd. Haarlem, sinds het sluiten van het boekjaar op 30 Juni IJ. met ruim 400 was gestegen. Verder werd medegedeeld, dat de prijzen van brillen en bandages belangrijk zijn verhoogd. Om zoo lang mogelijk bijbetaling der leden te voorkomen, zal in overleg met de andere te Haar lem werkende fondsen een regeling worden ont worpen, waarbij de wachttijden der verstrekkingen worden verlengd. In het kort werd mededeeling gedaan van hetgeen bekend was van de regeling der in Duitschland werkende personen, wat betreft de verzekering der gezinsleden. Na een korte rondvraag werd de vergadering ge sloten. PROVINCIALE STATEN. Verbouwing R.-K. bijzondere school Verduister goed, Zooals het moet. VAN 16 OP 17 DECEMBER 1940 van 17.27 tot 9.45 Maansopkomst 20.44 Maansondergang 11.14 d.a.v. Karei Mengelberg dirigent van „Die Spaerne-Sangliers". Als opvolger van Lieven Duvosel is tot di rigent van het Haarlemsche mannenkoor „Die Spaerne-sanghers" benoemd de heer Karei Mengelberg uit Amsterdam. In een speciaal daarvoor te beleggen bijeenkomst in het repetitiegebouw aan de Jansstraat zal a.s. Donderdagavond de heer Mengelberg aan de le den en genoodigden worden voorgesteld en door den voorzitter worden geïnstalleerd, terwijl hij te voren aan de besturen van Die Spaerne-Sanghers en van Haarlems Vrouwenkoor aan de Muziek recensenten en andere genoodigden zal worden voorgesteld. Het bestuur van ,JDie Spaerne-sanghers" deelt nog mede, dat plannen in voorbereiding zijn voor de herdenking van het tweede lustrum door het geven van een koorconcert in April a.s. terwijl Haarlem's Vrouwenkoor zal worden uitgenoo- digd daarbij zijn medewerking te verleenen. In de bestuursvacature werd voorzien door de benoeming van den heer E. van der Kort. HEEMSTEDE SOCIALE ZONDAG BIJ DEN R.K. VOLKSBOND. Zondag hield de afd. Heemstede van den R.K. Volksbond een Socialen Zondag. Na de Hoogmis werd koffie gedronken in het R.K. Vereenigingsgebouw, waarna een bijeenkomst plaats had in de groote zaal die voor een groot deel gevuld was met leden van den Volksbond en van de St. Jozefgezellenvereeniging. In zijn openingswoord zeide de voorzitter de heer H. A. Meeuwenoord, dat deze eerste sociale Zondag, iets nieuws in de afdeeling. een succes was, zoowel door de groote deelneming aan de ker kelijke oefeningen als door de groote opkomst der leden. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat de nieuwe statuten nu ook kerkelijk goedgekeurd zijn en aan alle leden verstrekt zullen worden. Zoo mogelijk zal in Januari het jaarfeest ge houden worden met misschien een gemeenschappe lijk ontbijt en in Februari de jaarvergadering. Hierna sprak de geestelijk adviseur kapelaan R. Oud een propagandistisch woord voor vorming van nog eenige kernclubs, ook onder de Jozefgezellen. Een warm applaus en een hartelijk dankwoord van den voorzitter volgde op deze rede. Aan het slot deelde de voorzitter van het comité „Kerstgave aan werkloozen" mede, dat dit jaar van een Kerstgave niets kan komen. De vergadering werd daarna gesloten. IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. Tongen f 5.80—4.40 per kg. Kleine schil f 39, Schar f 38, Kleine schar f 20—12, Bot f 70—60, alles per 50 kg. Consignatievisch: Wijting f 27.50—20, Kleine schar f 27—14, Haring f 26—25, Sardien f 22.50, alles per 50 kg. Spiering 7875 c. per kg. Kustvisscher IJM. 209 f 634. Open booten: IJM. 328 f 83. IJM. 344 f 25. Het opruimingswerk bij de ruïne van een Lon- densch woonhuis, dat door een bombardement vernield werd. (Foto Weltbild.) ZAGEN. ZAGENAan het werk in het bij Tilburg gevestigd adspirant-leiders- kamp van den komenden Nederlandschcn Ar' sdienst. (Foto Pax Holland), voor buitengewoon L.O. te Haarlem. Naar aanleiding van de voordracht van Ged Staten, voor 40 procent bij te dragen in de kosten der verbouwing van de R.K. bijzondere school voor buitengewoon lager onderwijs te Haarlem, heeft één der leden in de afdeelingsvergadering het be treurd, dat eerst thans een beslissing wordt genomen op een aanvrage, die reeds op 26 Juli was ingediend en inmiddels zijn de prijzen der bouwmaterialen gestegen. Ook werd betwijfeld, of de verbouwing wel zou kunnen doorgaan, nu het waarnemend hoofd van het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen bij besluit van 19 November j.l. het bouwen en verbouwen van scholen heeft stop gezet. Namens Ged. Staten werd geantwoord, dat de aanvrage eerst na de zomerzitting werd ingediend en aangezien die de goedkeuring van de Staten be hoeft, was het niet mogelijk eerder een beslissing te nemen. Inderdaad is de uitvoering van het ver bouwingsplan onzeker geworden, maar volgens Ged Staten laat het besluit van 19 November j.l. ruimte voor uitzonderingen; zij hopen dat in dit speciale geval de toestemming alsnog zal kunnen worden verleend. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 16 Dec, Bevallen: 13 Dec.: C. A. Ruttevan Loon. d., E. M. BrinckmanMager, z., L. PolsVermeulen, d„ C. H. van der WielGales, z., M. G. Koedam— Hartog, d.. F. Kruijd—Hartman, z.. G. C. Baltus Tromp, d., C. H. Vermeerenvan Warmerdam, d. 14 Dec.: A. S. GroeneveldScheffer. d.. C. J. Din- gemans—Schijf, d., R. KolderiePasschier. z„ G. de VosJansen, z„ M. M. Rooslootvan Mus- scher, d. 15 Dec.: A. Boersvan Tol, z., E. Hart manDuits, z., C. van den Bergvan Maas. d., M. Schmitz—Portegijs, z. 16 Dec.: J. de Jong— Bakker, z„ S. A. van KordelaarHardenberg, z. Overleden: 13 Dec.: C. J. G. DiemeiMartin, 69 j.. Kamperlaan. A. H. van de VeldeEu we. 68 j., Fuhropstraat. W. Heeremans—van der Werff, 90 i.f Kastanjestraat. 14 Dec.. M. KuikenSmiers, 65 j., Rustenburgerlaan. M. J. KüllerMeursinge, 81 j., KI. Houtweg. 15 Dec.: A. van Til, 68 j.. Maerten van Heemskerkstraat. Gehuwd: 16 December: A. J. A. van Puffelen en A. C. Doeksen. Studiereis van Duitsche journalisten in Nederland. 's-GRAVENHAGE, 16 December Ln het kader van een studiereis van zeventien vooraanstaande Duitsche journalisten door ons land was Zondag avond door den chef der persafdeeling van hpt rijkscommissariaat den heer W. Janke. een samen zijn gearrangeerd van Duitsche en Nederlandsche persmanner, waarbij ook de commissarissen-gene raal Schmidt en Fischböck aanwezig waren, bene vens een aantal andere Duitsche autoriteiten. Tij dens deze bijeenkomst heeft dr. T. Goedewaageo. secretaris-generaal van het nieuwe departement van volksvoorlichting en kunst, een toespraak ge houden over de taak van dit departement. Ook de directeur van de persafdeeling van het nieuwe departement de heer N. Oosterbaan, heeft het woord gevoerd, alsmede dr. Freiherr Du Prei, leider van het bureau partij pers van de Reichspres- sestelle der N.SD.A.P., de leider van de reisgroep der Duitsche journalisten. PORTEFEUILLE MET GELD VERLOREN. AMSTERDAM, 16 Dec. (A.N.P.) De com missaris van politie in de derde sectie te Am sterdam maakt bekend dat op 15 December j.l. verloren is een portefeuille, inhoudende bankpa pier, o.a. elf biljetten van f 100. Deze biljetten van f 100 zijn genummerd: BB 079043. BC 084280. BU 057528, BU 057529, BU 057530, BU 057532, BU 057533, CE 051604, CJ 094855. CJ 094856, CG 094854. Bij eventueel aanbieden van deze bankbiljet ten wordt men verzocht het Bureau Leidscheplein 1317 van de Amsterdamsche politie hiervan in kennis te stellen. Past op uw Kerstboutjes! Zaterdagmorgen kwam een veehouder in Haarlem Noord tot de onaange name ontdekking, dat gedurende den nacht uit zijn stal zes konijnen waren ontvreemd. Hij deed aan gifte bij de politie, met het gevolg dat door de recherche een dertigjarige arbeider werd opge spoord, die bekende zich aan dezen diefstal te hebben schuldig gemaakt. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt. De zes konijnen werden in be slag genomen. JUBILEUM Mr. J. N. J. E. HEERKENS TIIIJSSEN. Zondag was het vijftig jaar geleden dat Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen te Leiden promoveerde tot doctor in de rechtswetenschappen op eien disser tatie. getiteld: „Het geheim van den medicus". Hoe wel hij den wensch te kennen had gegeven, wegens de tijdsomstandigheden dezer, dag zonder feeste lijkheden voorbij te laten gaan, mocht hij toch in zijn woning aan het Plein te Haarlem vele blijken van belangstelling in ontvangst nemen, vooral in den vorm van bloemstukken, oa. van de Stichting Liefdewerk Oud Papier, Vereeniging van Gemeen tebelangen, van de A.V.O., van de Alg. Ned. Ka tholieken dagen, Drukkerij „De Spaarnestad", An- thonia Wilhelminafonds bestuur en commissip van advies voor opleiding van maatschappelijke wer kers en van vele particulieren. „NIEUW LEVEN" EN DE TENTOONSTELLING VAN HAARLEMSCHE SCHILDERS. Wegens plaatsgebrek kunnen de bijdragen van den heer Schuil over de opvoering van Nieuw Le ven en van den heer De Bois over de tentoon stelling van Haarlemsche schilders niet in ons nummer van heden worden opgenomen. Academische opleiding. Bevorderd aan de Gem. Universiteit te Amster dam tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld: „Gehoorbeschadiging door lawaai", de heer G. de Wit, geboren te Lichtenburg (Z.A.). Geslaagd voor het cand.-sociografie, de heer C. D. Saai, voor het doet. sociografie mej. H. P. de Haart en voor het doet. rechten mej. M. J. Bruse- ker en de heer W. Boers. Aan de Vrije Universiteit slaagde voor het doc toraal examen Scheikunde de heer P. J. Wuis te Haarlem INZAMELING VAN GELDEN. Men deelt ons van bevoegde zijde mede, dat Kerkelijke organisaties, werkzaam op sociaal ge bied in den ruimsten zin van het woord, die ge wend waren openbare geldinzamelingen te houden en dezen vorm van verkrijging van middelen be hoeven teneinde hun taak te kunnen voortzetten, zich met een aanvrage daartoe schriftelijk tot den burgemeester kunnen richten. Aanvragen om vergunning tot het houden van een Kerstcollecte kunnen op de zelfde wijze wor den ingediend ook door niet kerkelijke organi saties.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2