I. C. HAAN Jievst-QescPieukeu J f Candidaten voor het Finsche presidentschap. KORT NIEUWS. A Barteljorisstraat 39-41 en 34 HAARLEM jjfëfiscfieat ENDE 'S WOENSDAG 18 DECEMBER 1940 IT A A R i: E M'S D A G B E 'A D COEDE KANSEN VOOR PREMIER RISTO RYTI. Verkiezing waarbij verras singen niet uitgesloten zijn. Helsinki. 16 December. Ofschoon de Finsche bevolking niet aan de verkiezing van den nieuwen president, die de plaats van den afgetreden functionnaris Kallio zal innemen, medewerkt, vormt de aanstaande verkiezing toch het gesprek van den dag in het geheele land. De nieuwe president wordt, zooals reeds bekend is. door dezelfde kiesmannen ge kozen als Kallio, daar de presidentschapsperiode, die in Finland zes jaar duurt, pas in 1943 af loopt. Voor iederen Finschen staatsburger hangt er veel van af wie de plaats, die door de ziekte cn het aftreden van Kyösti Kallio vrijkomt, in de komende drie jaren zal bezetten. De boeren zoon Kallio was een vertegenwoordiger van de geheele Finsche natie in den waren zin van het woord. Hij was in staat zich steeds boven de be langen van de partijpolitiek te stellen, zoodat hij er veel toe bijdroeg de eenheid van de jonge Finsche republiek te versterken. Op het oogeubiik. nu Finland pas een oorlog achter den rug heeft, en de overige wereld nog door den strijd verdeeld is, zijn eenheid en eensgezindheid voor Finland belangrijker dan ooit. Daarom moet de nieuwe president, evenals Kallio. een man zijn die de achting van het geheele volk bezit. De keuze schijnt niet een voudig te zijn. *Het zou voor de hand liggen dat de verkiezing van maarschalk Mannerheim tot leider van het land de natuurlijkste oplos sing is. De veldmaarschalk geniet een onge ëvenaarde populariteit en een gezag als wel niemand anders in Finland. Maar juist zijn po sitie als „vader der vaderlands'" maakt het on waarschijnlijk dat hij een candidatuur zal aan vaarden. Zijn positie wordt het beste geken merkt door de uitspraak van een Fin, die zeide: ..Mannerheim is onze koning, hij kan onmogelijk onze president worden". Een andere candidaat, wiens kansen algemeen hoog geschat worden, is de huidige minister president Risto Ryti, die tijdens de ziekte van president Kallio, d.w.z. sedert September 1940, de functie van den president uitoefent. De verkiezing van Ryti zou echter een moei lijkheid opwerpen, namelijk de noodzakelijkheid van een wijziging der regeering en de aanwij zing van een nieuwen premier. Het is echter moeilijk te zeggen of deze overweging de beslis sing van de kiesmannen zal beheerschen. De derde man die „onder normale omstandig heden" uitstekende kansen zou hebben is de minister van buitenlandsche zaken uit den oor log en de leider van de sterkste partij van het Finsche parlement Vainö Tanner. Bij de laatste presidentsverkiezingen trad hij op als candidaat van de sociaal democratische par tij en reeds bij cie eerste verkiezing verkreeg hij 95 van de 300 stemmen. Nog twee namen worden als mogelijke candi daten genoemd, namelijk die van den Fin schen gezant in Moskou Paasikivi, die bij de vredesonderhandelingen met Rusland een be langrijke taak had en de huidige gezant in Ber lijn, Kivimaki. De verkiezing van een van deze beide mannen zou het nadeel hebben dat er mee- ningsverschillen over de buitenlandsche politiek van Finland zouden kunnen ontstaan, daar het groote publiek maar al te licht het politieke program van deze diplomaten in verband zou brengen met de functie, die zij op het oogenblik bekleeden. Maar oolc in dit geval is het de vraag of de kiesmannen zich door deze overweging zouden laten leiden. Een andere prominente diplomaat, namelijk de Finsche gezant in Washington. Hjalmar Pro cope, die kortgeleden genoemd werd als opvol ger van Tanner op de post van minister van buitenlandsche zaken, schijnt niet op de lijst der mogelijke candidaten te staan. Het is zelfs niet uitgesloten dat hij niet eens in de gelegenheid zal zijn zijn plicht als kiesman te vervullen. An dere mogelijke candidaten zijn nog de kanselier van de universiteit van Helsinki. Hugo Suo- lathi en de burgemeester van de hoofdstad, Eina Tulenheimo. Suolathi is reeds eenmaal can didaat voor het presidentschap geweest. In een redevoering, die hij ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan der Universiteit hield, heeft hij uitdrukking gegeven aan zijn sympathie voor de nieuwe ordening der as-mogendheden. Bur gemeester Tulenheimo heeft tot dusverre nog niet zijn politieke koers aangegeven. Als bur gemeester van Helsinki is hij echter populair en wordt hij gerespecteerd. De laatste man op de lijst der eventueele can didaten is Finland's groote figuur Peer Evind Svinhud. de voorganger van Kallio en een der bekwaamste leiders van Finland in moeilij ke tijden. Men bericht dat Svinhufvud, on- dan.;s zijn 76 jaren, bereid is het hoogste ambt wederom op zijn schouders te nemen. Met 86 kiesmannen was het blok-Svinhufvud bij de laatste presidentsverkiezingen het op twee na sterkste. De oppositie der sociaal-democraten, die het hem nooit vergeven hebben dat hij geen Het D. N. B. meldt uit New York: Bij 'een ont ploffing in een huis te Cincinnati zijn acht, vermoe delijk zelfs elf personen om het leven gekomen. Twaalf andere personen werden gewond. Drie daar van liggen waarschijnlijk onder het puin. Men neemt aan dat er een üchtgasontploffing ontstaan is. la aansluiting op de bespreking tusschen de ministers van buitenlandsche zaken van Argenti nië en Uruguay te Colonia verluidt thans te Monte video, dat de beide ministers opnieuw zullen bij eenkomen, waarbij dan ook de minister van buiten landsche zaken van Brazilië aanwezig zal zijn. (D N. B.). Associated Press meldt uit welingelichte kringen in Washington te hebben vernomen dat de Engelsche regeering overweegt haar tegenwoordi- gen ambassadeur in Argentinië, Norman Armour, als opvolger van den afgetreden ambassadeur Ken nedy naar Londen te zenden. Uit Boekarest meldt het D. N. B.: Prinses Maria van Griekenland een tante van den Griekschen koning is overleden. In verband daarmede heeft de Roemeensche koning een hofrouw van zes da gen bevolen. Blijkens een D. N. B.-bericht uit Algeciras meldt het agentschap Cifra uit Gibraltar dat de mi litaire gouverneur den tweeden en derden Kerstdag benevens den Nieuwjaarsdag als gevolg van den oorlogstoestand als feestdagen afgeschaft heeft. Reuter deelt mede dat de 24 onbewapende Amcrikaansche koopvaardijschepen, welke op 7 Ja nuari voor verkoop zullen worden vrijgegeven, een draagvermogen hebben dat varieert van ruim 8.000 ton tot 23.000 ton. De Britsche inkoopmissie zal biedingen doen. De Spaansche ministerraad heeft eenige gou verneurs benoemd. Miguel Primo de Rivera is be noemd tot civiel gouverneur van Madrid. (Stefani). Op eenige waterwegen in Rusland is het trans port van goederen stopgezet. Zoo is de scheepvaart op de Dnjepr. die bij Kiew en bij Dnjepropetrowsk dichtgevroren is, gestaakt. Ook op den Don, v/aar ijsgang is ontstaan, heeft het scheepvaartverkeer, naar het D. N. B. verneemt, opgehouden. van hen ooit in een van zijn regeeringen heeft gewenscht, maakt zijn keuze evenwel weinig waarschijnlijk. De verkiezingen zijn voorloopig op 21 Decem ber bepaald, maar het is niet uitgesloten dat de verkiezingsdatum nog wordt uitgesteld. De kies commissie bestaat uit de volgende groepen: so ciaal-democraten met 95 stemmen. Svinhufvud- blok (conservatief) met 86 stemmen, boerenpar tij met 56 stemmen, Stahlbergblok i liberaal) met 36 stemmen. Zweedsche volkspartij met 25 stemmen en Zweedsche linkerpartij met 2 stemmen. Hieruit blijkt dat de stemmen van de sociaal-democraten en de boerenpartij teza men de absolute meerderheid vormen. Geen candidaat kan daarom op zijn verkiezing reke nen als hij niet tenminste den steun van een van deze partijen geniet. Als men de kansen beziet met als maatstaf de sterkte der groepen in de kiescommissie en van de politieke situatie, dan moet men van de acht genoemde candidaten Ryti, Kivimaki en Suolathi de meeste kans geven. Verrassingen zijn echter niet uitgesloten. Sedert de kiesman nen vier jaar geleden Kallio tot president kozen, is er veel veranderd. 16 hunner zijn dood, afwezig of door anderen vervangen. Slechts een klein deel der electoren beschikt over een Rijks dagzetel en heeft dus gelegenheid gehad met de politieke ontwikkeling in nauwer contact tf komen. De rest zijn particuliere personen, over wier politieke inzichten weinig bekend is. De meesten wonen in kleine steden en zijn slecht op de hoogte van de binnenlandsche politieke si tuatie. Zij moeten eerst door de partij leiders op de hoogte worden gebracht, alvorens zij het oor deel vellen wie in de komende jaren, die onge twijfeld voor de toekomst van Finland beslis send zullen zijn, het lot van het vaderland zal bestieren. (United Press). ENGELAND S VERZOEK OM STEUN. Zonder financiëele hulp geen aankoopen van ivapens meer in de Ver. Staten. CORDELL HULL VERWACHT EEN CRISIS IN ENGELAND ALS DE LEVERANTIES NIET WORDEN UITGEBREID. Het D.N.B. meldt uit Washington: De mi nister van financiën, Morgenthau, heeft aan de begrootingscommissie van het Huis van Afgevaardigden medegedeeld dat de Britsche onderstaatssecretaris van financiën, Phil lips, hem verklaard heeft dat Engeland geen nieuwe verplichtingen voor den aankoop van Amerikaansch oorlogsmateriaal op zich kan nemen, indien het geen financieele hulp ont vangt. Associated Pres verneemt dat Huil den com missarissen voor de defensie en anderen regee- ringsambtenaren heeft medegedeeld dat Groot Brittannië waarschijnlijk in het komende voorjaar zal komen te staan voor een ernstige crisis, wan neer de huidige leverantieplannen der Vereenigde Staten ten aanzien van de oorlogsbehoeften niet aanzienlijk worden uitgebreid. Deze bekendmaking der opvatting van Huil volgt direct op het Britsche verzoek^ om finan cieele hulp der Vereenigde Staten. Hall heeft dringend alle mogelijke haast bij de vervaardiging van wapens, vliegtuigen en ander materiaal geëischt. „DAILY HERALD" OVER DE BRITSCHE FINANCIEELE POLITIEK. Het Engelsche blad „Daily Herald" schrijft naar het D.N.B. uit Stockholm meldt omtrent de tegenwoordige Britsche financieele politiek o.a. dat men van de Engelsche arbeiders niet kan verlangen dat zij het eene offer na het andere brengen, indien men hun niet de toezegging kan geven dat de oorlog geenszins uitgevochten wordt om bijv. „de huidige grove onrechtvaardigheden van den rijkdom in stand te houden". Indien men den oorlog uitsluitend met behulp van geleend geld financiert, zooals de Britsche regeering dat thans doet, dan speelt men den welgestelden kringen het tegenwoordige natio nale inkomen in handen en wel ongeveer naar mate de rentelast voor de nationale schuld ver hoogd wordt. Het blad rekent uit dat de nationale schuld van Engeland bij een eenigszins geruimen duur van den oorlog de fantastische hoogte van twintig milliard pond zou bereiken zoodat de rentelast op dat tijdstip omstreeks zeshonderd millioen pond zou bedragen, hetgeen tweederde van de totale vooroorloogsche belastingopbrengst vormt. Dan blijft vrijwel niets meer over voor welke so ciale doeleinden ook. omdat al deze bedragen in de zakken van de bezittende klassen vloeien, onder wie de aandeelhouders der banken, zoo schrijft het blad woordelijk. Tot slot stelt de „Daily Mail" de vraag „Is niet het juiste tijdstip voor een deflationistischen maatregel een periode van inflatie dus thans?" Een Raphael vermist. De „Madonna" uit Mexicaansche universiteit gestolen. ELPASO (Texas). 17 December. De Ma donna, het beroemde schilderij van Raphael, is uit de universiteit gestolen. Het werk behoor de toe aan een millionnair, die het voor ten toonstellingsdoeleinden ter beschikking van de universiteit had gesteld. (D.N.B.) De Russische petroleumindustrie. Productie kan nog verhoogd worden. MOSKOU, 16 December (Europapress) Het jaar 1940 is voor de Sovjet-Russische petroleum industrie succesrijk geweest. Het besluit van de Sovjet-regeering zich te gaan bemoeien met de pe troleumindustrie van Azerbeidsjan (Bakoe), Grosny en Toerkmenie (de belangrijkste petroleumgebieden van Rusland) heeft geleid tot een verhooging dei- prestaties. Zoo wordt uit Bakoe gemeld, dat liet productie-programma overschreden is, terwijl in Grosny de systematische achteruitgang van de laat ste 5 jaar tot stilstand is gekomen. Hierdoor wordt de meening weerlegd, dat de petroleumbronnen van Grosny bijna uitgeput zijn. De onderlinge concurrentie, die momenteel in de petroleumindustrie toegelaten wordt, leidt tot uit stekende resultaten en tot verhooging der produc tie, o.a. in het gebied van Boegoeroeslan, ten oosten van Semara. Hoewel de resultaten in 1940 beter zijn dan in 1939. zoo zijn zij toch nog niet bevredigend. O.a. zijn in 1940 te weinig proefboringen verricht. Het onderzoek naar petroleum bij Bakoe, Grosny. Emba en Basjkierie zal intensiever moeten geschieden. Een van de voorbeelden voor een onvoldoende ex ploitatie is het verlies aan aardoliegassen. Honderd duizenden kubieke meters van de waardevolste gas sen gaan voortdurend in de gebieden van Basjkierie, Kasakstan, Toerkmenie enz. verloren. DE BUITENLANDSCHE HANDEL VAN DE S. A. MET JAPAN EN CHINA. Invoer uit China met 80 pCt. gestegen. NEW YORK, 17 December (Europapress). Vol gens mededeelingen van bevoegde zijde hebben de Ver. Staten gedurende de eerste 8 maanden van 1940 goederen ter waarde van 148 millioen dollar naar Japan uitgevoerd. Dit beteekent een toeneming van den export naar Japan van 12 millioen dollar in vergelijking met het vorige jaar. Hierbij werd voor 28,2 mill, dollar katoen, 25,7 mill, dollar petro- leumproducten, voor 19 mill, dollar machines en voor 14.7 mill, dollar koper naar Japan uitgevoerd. In hetzelfde tijdvak hebben de Ver. Staten goederen ter waarde van 92 mill, dollar uit Japan betrokken. In de eerste 3 maanden van dit jaar werd voor 78,4 mill, dollar van China naar de Ver. Staten uit gevoerd, hetgeen in vergelijking met het vorige jaar een stijging van 80 pCt. beteekent. Landarbeiders en de ontslagverordening. 's-GRAVENHAGE, 18 December. (A.N.P.) Van het departement van sociale zaken is het volgende rondschrijven aan de gemeentebestu ren uitgegaan: Aangezien in het rondschrijven van 15 Juli 1940 werd bepaald dat na 5 Juli 1940 personen slechts in de steunregeling kunnen worden op genomen, indien hun namen voorkomen op de bekende, door de werkgevers opgemaakte en door de arbeidsinspectie voor accoord geteekende lijs ten. doet zich op het oogenblik de moeilijk heid voor dat in feite ontslagen arbeiders in den land- of tuinbouw niet in de steunregeling kun nen worden opgenomen, omdat hun werkgevers weigeren een onslagvergunning aan te vragen. Deze werkgevers hebben zich op het standpunt gesteld dat „Landbouwbedrijven of tuinbouw bedrijven" niet vallen onder „Gewerbebetrieben" genoemd in het eerste uitvoeringsbesluit van 11 Juni 1940 betreffende het beperken van werk. Sommige kantonrechters hebben zich reeds voor deze meening uitgesproken, in verband waarmede termen zijn gevonden om voorloopig goed te keuren dat ontslagen landarbeiders die lid zijn van een werkloozenkas voor landarbei ders in dien zij niet voor het doormaken overigens aan alle terzake gestelde eischen vol doen. in de steunregeling worden opgenomen, tegen overlegging' van een ontslagbewijs, getee- kend door den laatsten werkgever. FAILLISSEMENTEN. (Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf en Co. N.V. Amsterdam). SURSEANCE VAN BETALING: Surséance E. G. van der Smit, bouwondernemer Hilversum, Sophialaan 3. Dd. 5 December 1940 is bepaald dat het verhoor is uitgesteld tot Woens dag 18 December 1940, des n.m. 3 uur. Bewind voerder Mr. F. Heemskerk, Keizersgracht 702, Amsterdam. Surséance van betaling Naamlooze Vennoot schap A. C. van der Schoot's Bloembollenhandel, gevestigd te Hillegom: Dd. 10 December 1940 is het aangeboden akkoord gehomologeerd. UITGESPROKEN: 11 Dec. J. A. Putter, landbouwer. Slagharen, ge meente Ambt-Hardenberg, R. 2. R.C. Mr. I. Du four, Cur. Mr. J.'A. ten Holte, Dalen. G. de Groot, Mid delkoop, gemeente Leerbroek. R.C. Mr. J. Bentfort van Valkenburg. Cur. Mr. J. van Nes. Tiel. J. P. M. van Lieshout. Eindhoven, H. Geeststraat 35. R.C. Mr. W. H. Ariëns. Cur. Mr. A. F. M. v. d. Mee- ren, Eindhoven. Cornells Hendrikus Cillekens, chauffeur. Rotterdam, Heer Kerstantstraat 73. R.C. Mr. A. Huygen. Cur. Mr. H. B. van Riesen, Rotterdam. H. P. van Schadewijk, wonende te Soest. Korte Brinkweg 5. R.C. Mr. A. D. van Reg- teren Altena. Cur. Mr. F. C. Terlingen, Soest. 12 Dec. Max Meier, wonende te Amsterdam. Aibr. Dürerstraat 37. R.C. Mr. P. F. Swagerman. Cur. Mr. H. B. F. J. A. Peters. Vondelstraat 102, Amsterdam. G. J. M. Brugman, wonende te Blari- cum, Torenlaan 35. R.C. Mr A. C. N. P. Ruys, Cur. Mr. H. A. J. Drost, Jan Toebarklaan 9, Naarden. H. F. van Bavel. smid. wonende te Amsterdam, Govert Flinckstraat 126. R.C. Mr. W. M. A. Weit- jens. Cur. Mr. L. Glaser, Vossiusstraat 49. Am sterdam. 13 Dec. H. J. Nap, koopman, Groningen. Oppen- heimstraat 3. R. C. Mr. J. Feitsma. Curatrice Mej. Mi-. W. J. R. Koppe. Ossenmarkt 1. Groningen. 13 Dec. J. Schut, Appingedam. Bolwerk 6. R.C. Mr. J. Feitsma. Cur. Mr. A. T. Vos, Appingedam. In de week van 9 t/m 14 December werden in Nederland 12 faillissementen uitgesproken. VERNIETIGD OP GROND VAN VERZET: 12 Dec.: H. L. Kaemingk, Aalten. 5 Dec. Jac. Johannes Wilkens, veehouder, Drachten. 13 Dec.: J. Huisman, Uithuizermeeden. OPGEHEVEN WEGENS GEBREK AAN ACTIEF: 2 Dec. W. J. C. Borsboom. Rijswijk. 3 Dec. G. v. Berneveld. Heemstede. 9 Dec. G. A. M, van den Burg. Rijswijk. 11 Dec. Joseph Tokkie. kleermaker. Amsterdam. A. J. de Koning, sigarenwinkelier, wonende te Zeist. 12 Dec. Meyer de Jong, Amsterdam. N. Telling, Amsterdam. J. Zandbergen. Ariesz., Oegstgeest. GEDEPONEERDE UITDEELINGSLIJSTEN 30 Nov. H. J. Deeterink. kapper. Amsterdam. Geëndigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. Uitk. 100% aan pref. en 15.76% aan conc. crediteuren. 8 Dec. F. J. E. van Houten, caféhouder. Amster dam. Idem. Uitk. 3 pref. 100%; 6 pref. 9.084%; conc. crediteuren nihil. G. Klaassen. makelaar, Amsterdam. Idem. Uitk. 100% pref. en 5,76% aan conc. crediteuren. G. J. Koeman, seinwerker Nederlandsche Spoor wegen. gewoond 'hebbende te Utrecht, thans wo nende te Amsterdam. Geëindigd door het verbin dend worden der eenige uitdeelingslijst met een uitkeering van nihil op grond dat de geverifieerde schuldeischers hun vordering hebben ingetrokken. Nalatenschap van D. Kruymel, Dordrecht. Ge ëindigd door het verbindend worden der tweede, tevens slotuitdeelingslijst. 1 Dec. T. Fahner. koopman. Hengelo (O.). Ge ëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. Uitk. nihil aan conc. crediteuren. 6 Dec. J. P. Klaver. Enschede Idem. Uitk. 10.145%. J. P. van der Meer, Nootdorp. Idem. Uitk. 26,47% conc. cred. J. A. Bergvelt Sr., Rotterdam. Idem. Uitk. nihil conc. cred. GROTE SORTERING Vrij van Distributie 0 SCHEMERLAMPEN 0 BOEKENKASTJES 0 KELIM-FAUTEUILS 0 FANTASIE-FAUTEUILS 0 COURANTEN BAKJES 0 KAPSTOKKEN 0 THEEMUTSEN 0 TAFEL- en DIVANKLEDEN 0 FANTASIE-KLEEDJES jBezoekt anze permanente Meubel ^tentoonstelling) Barteljorisstraat 34 Maak een NEZ O-voorraad Neem het zekere voor het onzekere - maak *n voorraadje van het zui vere, hygiënisch verpakte NEZO-zout, om ten minste niet zonder te zitten, wanneer er on verhoopt vervoersmoei- lijkheden komen' 1 3 ct. per kilopak. ConcWtczec op het krachtigste reclame-middel Coucantencedatne n Altijd welkom voor Hecren Een prachtige sorteering in zoowel stemmige als bijzon der moderne dessins, voór- oorlogsche kwaliteit, wacht op Uw bezoek. SitViji0' Rynbende's Nieuw Rood is de drank voor het heele jaar. In welk jaargetijde ook, 's middags of 's avonds, Rynbende's Nieuw Rood is steeds op zijn best. Het is een parelende drank, op wekkend en verfrisschend, met het zachte aroma der volrijpe, zwarte bessen. Zorg er voor; steeds Rynbende's Nieuw Rood ir» huis te hebben. U legt er eer mee in. NIEUW ROOD Verkrijgbaar bij Fa. Gebr. Arons, Fa. Gebr. Arons, A. Hendriks, Fa. Verkruyssen De Lange, Fa. Verkruyssen De Lange. Fa. Verkruyssen De Lange. Wijnhandel Royal. Wijnhandel „De Wijnpers", J. v. d. Boogaard, A. L. van Es, K. v. d. Heuvel. Gen. Cronjéstr. 80. Haarlem Spaarnw.str. 134, L. Begijnestr. 10, Gr. Houtstraat 146, Zijlstraat 32, Jan v. Goyenstr. 33, Heemstede Kruisweg 15, Haarlem Wagenweg 14, Zeeweg 68, IJm.-Oost Aalsm.derdijk 349, Aalsmeer Dorpsstraat 32, OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL, NIJVERHEID EN SCHEEPVAART. Papier. De Directeur van het Rijksbureau voor Papier, daartoe gemachtigd doof den Secretaris-generaal van het Departement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart, maakt het volgende bekend. Tot dusver was het aan verbruikers, die van den handel in papier niet hun normaal bedrijf maken, doch papier uitsluitend In eigen bedrijf gebrui ken, verboden meer dan 5000 kg papier in voorraad of voorhanden te hebben, zonder dat daartoe van den directeur vergunning was verkregen. Aangezien ts gebleken, dat dit verbod voor bovengenoemde categorie van verbruikers moeilijkheden medebrengt, wordt hun bij dezen hiervan dispen satie verleend. Zij kunnen derhalve ook zonder vergunning voorraden van meer dan 5000 kg. papier aanhouden.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 12