Bonnen die thans geldig zijn: 144T/TE BERICHTEN Autobus door trein gegrepen BURGERLIJKE STAND Uit de Qm&tieken j Herdenking van baron Röell NAAMKAARTJES VRIJDAG 20 DECEMBER 1940 H A" AREE M'S "D" A" "G B E 'A15 7, De „Crijnssen" in Engelschen dienst. Met Britsche vrijwilligers op weg" naar Durban. RIO DE JANEIRO, 20 December. Hier ver luidt dat het Nederlandsche stoomschip „Crijns sen" (4300 ton), dat als hulpkruiser in Engelschen dienst vaart, met talrijke Britsche vrijwilligers op weg is naar Durban. De vrijwilligers zouden in Afrika in den stïijd gebracht worden. (United Press). Koude belemmert krijgsoperaties. BELGRADO, 20 Dec. (D.N.B.) „Politika" meldt uit Saloniki dat in de afgeloopen dagen heele transporten soldaten met bevroren ledema ten alhier zijn aangekomen. De grimmige koude aan het noordelijke front rondom Pogradetsj vormt niet alleen voor de artillerie, doch ook voor het Iuchtwapen een beletsel voor het ontplooien van zijn bedrijvigheid. Winkelier dood in zijn woning aangetroffen. KERKRADE, 20 December (A.N.P.) Het par ket uit Maastricht heeft gistermiddag een onder zoek ingesteld in een woning aan de Heiveldstraat te Kaalheide, gemeente Kerkrade, waar in de gang het lijk is gevonden van den winkelier D. van Stokkum. Van S. woonde in het benedengedeelte van de woning, de eigenaar boven. Van S., die 59 jaar oud was, is vermoedelijk door een revolverschot gedood. Op last van de justitie is het lijik naar het zie kenhuis te Heerlen overgebracht. Vandaag wordt de sectie verricht. Men weet nog niet of hier misdaad in het spel is. Meer dan 400.000 Volks duitschers uit Oost-Europa verhuisd. Het A.N.P. verneemt uit Berlijn: Als resultaat van de Duitsche maatregelen zijn sedert 1939, toen met de uitvoering ervan werd begonnen, reeds meer dan 300.000 Volksduitschers uit Oost-Europa naar het Duitsche rijksgebied teruggekeerd. Te zamen met de ongeveer 40.000 personen uit Litauen, waarvan de verhuizing wordt voorbe reid, zal waarschijnlijk het totale aantal geëmi greerde Duitschers tot ongeveer 457.000 stijgen. Uit dit cijfer blijkt dat de verhuizing van Volks- duitsche groepen uit het oosten naar het Duitsche rijksgebied naar omvang en vorm een gebeurtenis vormt, die in de Europeesche geschiedenis wel zonder weerga is. De terugkeer der honderdduizen den voltrok zich in het geweldige gebied van de Oostzee tot de Zwarte Zee. De teruggekeerden zijn afkomstig uit Estland, Letland, Polen, Bessa- rabië, de Boekowina en de Dobroedsja, terwijl ten aanzien van de voormalige Litausehe gebieden nog diplomatieke onderhandelingen worden ge voerd. Er wordt van Duitsche zijde nog de aan dacht op gevestigd dat in al de genoemde ge bieden alle opgeroepen Duitschers, afgezien van enkele geringe uitzonderingen, naar het Duitsche rijk teruggekeerd zijn. De situatie op de vleeschmarkt. 's-GRAVENHAGE, 20 December. (A.N.P.) Wegens de geruchten als zou een verhoogde export van vee naar Duitschland de oorzaak zijn van het gebrek aan aanvoer op de vleeschmarkt, heeft de landbouwdeskundige van het rijkscommissariaat Graf Grothe in een persconferentie betoogd dat op geen enkele wijze de vee-export naar Duitschland schuld is aan de moeilijkheden bij de vleeschdistri- butie. Voorts zeide hij dat de voedselvoorziening van ide Nederlandsdhe bevolking verzekerd is. Bo vendien kan de boer gerust zijn dat niet tot al te ingrijpende maatregelen ten opzichte van den vee stapel zal worden overgegaan. De omstandigheid, dat in d.e laatste weken de uit gegeven vleeschbons niet ten volle konden worden ingewisseld en de daaruit voortvloeiende noodza kelijkheid tot leveringsplicht voor slachtvee over te gaan, hebben in breede kringen, zoowel van ver bruikers als van boeren, een zekere onrust teweeg" gebracht. Wanneer in verband daarmede, aldus Gi-af Grothe, herhaaldelijk de vraag gesteld wordt of de vleeschproductie in Nederland voldoende is om op den langen duur de behoeften, met gebruikmaking van het distributiesysteem, te dekken, dan kan deze vraag crdubbelzinnig met ja beantwoord worden. Als de boeren van meening zouden zijn dat de pro ductiebasis in de veehouderij gevaar loopt, dan kan ondubbelzinnig verklaard worden dat dit noch in de bedoeling ligt, noch noodzakelijk is. Integen deel wordt als voorheen vastgehouden aan het plan de nu eenmaal ten gevolge der voèderschaarsch te noodzakelijke beperkingen voor het melkvee tot een minimum te beperken. Evenwel is het wekelijksche aanbod van slachtvee voor runderen zoowel als voor varkens sinds Nov. in een ongerechtvaardigde mate teruggeloopen. Zoo werden bijv. in de week van 2 tot 9 December jl. slechts ongeveer 1600 stuks slachtvee aan de markt gebracht tegenover een normaal aanbod van 8 tot 10.000 stuks. Het is mogelijk dat hiervoor verschillende oor zaken aanwezig zijn geweest, die de Duitsche be schouwers niet onmiddellijk interesseeren. Met na druk moet hierbij alleen worden vastgesteld dat op geen enkele wijze de export van vee daar de schuld van is. Deze export bedroeg in de perio.de van 10 Mei tot begin December circa 15.000 stuks, terwijl in de laatste drie weken geen enkel stuk slachtvee naar Duitschland is gegaan. Tegenover deze verhoudingen meende het depar tement van Landbouw en Visscherij de opgetreden moeilijkheden sleohts door het opleggen van een sfleveringsplicht tegemoet te kunnen treden. Op dit voorstel is toestemming verleend met dien ver stande dat de bevolen reconstructie, die wegens de dringendheid van dezen maatregel voorloopig zeer schematisch zonder rekening te houden met de structuur van het afzonderlijke bedrijf werd uit gevoerd, bij de definitieve vaststelling voor een langere periode zoo rechtvaardig mogelijk moest worden uitgewerkt. De tot 28 Februari 1941 gevorderde leveringen van slachtvee moeten evenwel, ongeacht de voor later beoogde veranderingen, onder alle omstan digheden worden voldaan Het departement van Landbouw en Visscherij is- doende maatregelen ten uitvoer te leggen, die een vlotte verzorging in de toekomst verzekeren. Daartoe wordt de te dezer zake competente centrale organisatorisch aan per soneel omgezet, Reeds is beslist dat de zorg voor den veestapel, daaronder begrepen de prijsvorming voor den producent en de toewijzing aan de be en verwerkende bedrijven, in een doelmatiger vorm geschiedt. Eveneens zijn maatregelen getroffens dat de vaststelling van de prijzen voor de boeren voor al het ter markt komende vee op dezelfde basis geschiedt. MR. F RUIN GEÏNSTALLEERD. UTRECHT. 20 Dec. Hedenmorgen half twaalf is de nieuw benoemde president der Arrondissements Rechtbank te Utrecht, mr. H. JM. Fruin, in een buitengewone openbare zitting geïnstalleerd. Drie mijnwerkers gedood. HEERLEN, 20 December. Doordat de spoorboomen niet gesloten waren, is vanoch tend een autobus met mijnwerkers door den trein gegrepen, waardoor drie menschen wer den gedood en negen ernstig gewond. Omstreeks vijf uur reden drie autobussen met mijnwerkers van Bocholts naar de mijn onder Bo- choltserheide. De bussen moesten den spoorweg overgang passeeren. De-boomen waren niet ge sloten. De eerste bus was den overweg reeds voorbij, toen men een geweldigen klap hoorde. Het bleek, dat de tweede wagen door een trein, welke in de richting Aken reed, was gegrepen. De gevolgen waren verschrikkelijk: drie mijn werkers waren op slag gedood, en negen ernstig gewond. Geestelijke- en geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. De lijken zijn naar het kloos ter in Bocholts vervoerd, de gewonden zijn naar het ziekenhuis in Heferlen overgebracht. De gedoode mijnwerkers zijn de 64-jarige H. Meisters, geboren te Maastricht, de 31-jarige J. Meesters en de 39-jarige J. H. Dumoit, zij woon den in Bocholts. Lijk van zevenjarig jongetje opgehaald. Donderdagmiddag half twee werd uit het water van het Spaarne te Haarlem opgehaald het lijk van den zevenjarigen W. J. M., die sedert 14 November uit de ouderlijke woning aan de Thorbeckestraat werd vermist. Het jongetje werd bet laatst gezien, toen hij op Donderdag 14 November, des namiddags zes uur, met een vriendje speelde op een schuit van de Ge- meëntereiniging, die aan de Houtmarkt gemeerd lag. De twee kinderen werden toen door pen man van die schuit verjaagd, waarop zij wegliepen. De zevenjarige-M. is sindsdien niet meer gezien en ook zijn vriendje wist niet te vertellen waar hij gebleven was. Het lijk werd zonder jasje gevonden. De politie verzoekt aan den man, die de kinderen weggejaagd heeft, zich voor het verstrekken van in lichtingen aan het bureau in de Smedestraat aan te meiden. Dit wordt ook verzocht aan hem, die om streeks 14 November een blauw jasje voor een kind van 'ongeveer zeven jaar vond. Hoofdagenten met pensioen. Er gaan te Haarlem weer twee verdienstelijke politiemannen met pensioen, namelijk met ingang van 29 December de hoofdagent S. Bosma, die vroe ger in de voormalige gemeente Schoten werkzaam was, en met ingang van 1 Januari de bekende hoofd agent-rechercheur Th Spoor. TENTOONSTELLING GAAT NIET DOOR. Naar wij vernemen zal de tentoonstelling van de pluimvee en konijnenfokkersvereeniging „Nut en Sport" die in samenwerking met de konijnenfok kersvereeniging „Het Raskonijn" in het gebouw St. Bavo te Haarlem zou worden gehouden, niet door gaan DE GEMEENTELIJKE AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDSONDERWIJS. Ter verbetering van de mededeeling in het stuk over „De Haai'lemsche Huishouding" in ons num mer van Donderdag, dat de gemeentelijke Avond school voor Nijverheidsonderwijs te Haarlern zou zijn opgeheven, zij vermeld dat de Burgeravond school is opgeheven en toen is gewijzigd in: Ge meentelijke Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. Laatstgenoemde school bestaat nog WAARDEVOLLE POSTZEGELS. Hedenmorgen had in het Verkooplokaal van den makelaar P. Hoogeveen Lz. aan de Nieuwe Gracht te Haarlem de veiling plaats van twee waardevolle collecties postzegels, inhoudende o.a. de voor phila- telisten belangrijke complete D.O.X.-serie en jubi leumzegels van f 10 van Nederland en koloniën. Er was voor deze veiling groote belangstelling en er werd vlot geboden. De beide collecties brachten resp. f800 en f 1100 op. „BLEEKE BET" IN DEN STADSSCHOUWBURG. In den Stadsschouwburg te Haarlem wordt in de Kerstweek t.w. van Zondag 22 December tot en met Donderdag 26 December en de beide Kerstdagen ook des middags een serie voorstellingen gegeven van Herman Bouber's zoo bekende, vroolijke schets uit het volksleven „Bleeke Bet" met een uitstekende bezetting, waarvan deel uitmaken: Henriëtte Davids (in de titelrol), Annie Verhuist, Tonny Foletta, Her man Bouber en vele anderen. Den laatsten tijd heeft men niet anders dan de filmbewerking kunnen zien; thans wordt weer Bou ber's origineel stuk ten tooneele gebracht in een be zetting, die een garantie is voor 'n uitstekende op voering. Verzendt Uw Kerstpaketten tijdig. De vervoergelegenheid, waarover de post beschikt, is beperkt. De verduistering maakt 's morgens en 's avonds bet werken moeilijk. Daarom moet ook bij paklcetvervoer met vertraging worden gerekend. Wie een Kerstpakket verzenden wil bezorge het nog deze week ter post. Anders is er alle kans dat het te laat komt. Een degelijke verpakking met stevig papier en sterlc touw en een duidelijk geschreven adres op de adreskaart zoowel als op pakket zelf is thans meer dan ooit noodig. (A.N.P.) KERSTMIDDAG „VOLKSZANG". De afdeeling Bloemendaal van „Volkszang" is dit seizoen niet werkeloos gebleven. Óp de avonden, dat dit mogelijk was door het licht van de maan, hebben de leden trouw ge oefend. Ook het Kerstfeest zal niet achterwege blij ven. Op bescheiden wijze zal het a.s. Zondag middag worden gevierd in Maranatha aan de Donkere Laan. Wegens de beperkte ruimte zullen ditmaal de lichtjes in den Kerstboom niet worden ontsto ken. Onder leiding van den heer P. de Nobel zijn mooie Kerstliederen ingestudeerd; medewerking wordt verleend door mevr, E. BosmanRutten (zang) en mevr. M. Fokker—Kessler (.piano). HAARLEM, 20 Dec. Bevallen: 18 Dec.: A. Fijnheer:Pluim, d. 19 Dec.: D. Wijers—Halderman, d„ J. Pegtel—Koppelaar, i., Z. BootsmaKleine Deters, z., G. C. van Ma nenKrüger. z., J. van der PolGerritsen, d. 20 Dec.: L. A. Schouw—Buising, z. Overleden: 18 Dec.: M. J., 2 m„ d. v. A. J. de Zaaijer, Keizer Karelstraat. 19 Dec.r C. H. 10 d., z. v. C. H. Draijer, Hazepaterslaan. P. G. Bos, 87 j„ Hagestraat. J. van WaardeMeinster, 74 j„ Paul Krugerst-raat. S. A. Rijbroek—van Velthuij- sen, 72 j., Jacob Geelstraat. 20 Dec.: P. C, Hen driks, 56 1-, Paul Krugerstraat, iiinr „j. lliim imnuuiuiiiiuiinuuiuiutiuiiiiuininmiiiiBüHDiiiuiiiuuuiiuiiuiiBiiai^ Raad Bloemendaal Crediet voor het opslaan van groenten Vergadering van den Raad der gemeente Bloe mendaal op Donderdagmiddag, onder leiding van den burgemeester, jhr. mi'. C. J. A. den Tex. Mr. Dr. A. BARON UöELL HERDACHT. De voorzitter verzoekt de raadsleden zich#van hun zetel te verheffen en spreekt hierna de volgende rede uit: Ook de gemeente Bloemendaal deelt in het ver lies, door dit gewest geleden bij 'het overlijden van onzen Commissaris. Wanneer in later jaren op de Provinciale Griffie een jongere stilstaat voor het borstbeeld van mr. dr. Antbonie baron Röell, dan zullen hem in dat beeld de vierkante opzet der schouders en de mar kante trekken van den scherpgeteekenden kop treffen. Hij kan dan verzekerd zijn, dat hij van onzen laatsten gouverneur de meest kenmerkende eigenschappen heeft waargenomen, een scherpe geest, gedragen door een zeer levenskrachtig li chaam Hij zal dan ontdekken, dat hij twee zijden van deze zeer begaafde persoonlijkheid in het mar mer zag vastgelegd, die van den grooten kenner van ons administratieve recht en die van den on vermoeider! hoeder van dit gewest. Dit zijn ook de aspecten, die de gemeentebe sturen van Noordholland gedurende de vijf en twin tig jaren van zijn gouverneurschap in den Com missaris hebben ieeren bewonderen. Er zullen weinig burgemeesters zijn in dit ge west, die niet in de hooge kamermaan de Dreef hem om advies hebben gevraagd in vraagstukken, waarvan de oplossing niet in leerboeken te vinden was. Er is geen gemeente geweest in deze provincie, waar hij ciiet bij zijn bezoek toonde de grootere of kleinere belangensfeer van die gemeenschap te omvatten en te overzien. Het was dan steeds een genoegen zijn scherpen geest, gesteund door een 'uitzonderlijk geheugen, aan het werk te zien, ga ven, die hij kon hanteeren als een ontleedmes, om het hem voorgelegde vraagstuk van het bijkomstige te ontdoen en de kern er van bloot te leggen voor zijn ervaren oordeel. Woonde hij een plechtigheid bij, dan was. het een genot, door velen met vreugde tegemoet gezien, hem te 'nooren spreken. En nog lang als de herin nering aan het gesproken woord verklonken is, zullen zijn geschriften getuigenis afleggen van zijn verzorgden en toch zoo vrijen stijl. Hopelijk zullen wij nog bewindslieden kennen, die, zooals hij, een groote werkkracht aan een bui tengewone begaafdheid paren maar ik vraag mij af of er ooit weer een stylist en een redenaar gevormd zal worden, die onze taal kan hanteeren, zooals hij het deed. Want hier was de gelukkige vereeniging van een oorspronkelijken geest, die een waarde- vollen inhoud aan het gesprokene gaf, van een humanist, die dit vatte in de helderheid en de ele gance der klassieke redenaars en tenslotte van den muziekkenner, die elk woord eji eiken volzin op klank en op ïthyihane wist te toetsen. Zoo zijn er zinnen in zijn redevoeringen en in zijn missives, die doeltreffend helder en voornaam zijn als rapier der Renaissance. Hem waren vele gaven gegèven en de wijze waarop hij die gedurende zijn succesvolle loopbaan in dienst heeft gesteld van stad en gewest, ver dienen onze dankbaarheid en onze bewondering. Had 'hij zijn ambt neergelegd in de dagen na zijne huldiging, dan hadden wij hem heden herdacht als een der groote figuren van onze magistratuur. Maar het is hem tevens gegeveo geweest in de dagen der beproeving te toonen uit welk metaal hij gegoten was. Vaststaat immers, dat in de laatste maanden de werkkracht en wilskracht van den 76-jarige niet zijn verminderd, maar eerder onder den spoorslag van den tegenspoed zijn verhoogd. Zoo heeft hij getoond, dat door het ongeluk een groot karakter niet wordt terneergeslagen, maar wordt gestaald. Wij zijn hem, die onze belangen tot in zijn laat ste oogenblikken heeft gediend, onvergankelijke dankbaarheid verschuldigd. SCHEIDSGERECHT VOOR DE POLITIE. In de vacatures van voorzitter en plaatsvervan gend voorzitter van het Scheidsgerecht voor amb tenaren van politie wordt voorzien door de be noeming van de heeren mr. C. W. ThÖne (aftr.) en mr. Th. F. Raedt. SALARIS VAN EENIGE AMBTENAREN. B. en W. stellen voor, de Veordening tot^ regeling van de bezoldiging van het personeel in dienst der gemeente Bloemendaal te wijzigen in dier voege, dat de ambtenares voor het Maatschappelijk Hulp betoon, thans opgenomen in klasse XIII (1800— 2200) der salarisverordening, wordt onderge bracht in klasse XIV (f 2000—f 2400). Voorts stellen B. en W. voor, den controleur bij de werkverschaffing, wiens functie door de instel ling van het inmiddels ingestelde Rijksarbeids bureau binnenkort zal eindigen, aan te stellen lot controleur in algemeenen dienst en deze functie te rangschikken in klasse XIII van de bestaande salarisverordening (f 1800f 2200) met vier een- jaarlijksche verhoogingen van f 100. De heer Prinsenberg (R.-K.) acht de ver andering van salaris van den controleur niet gemo tiveerd. Bij zijn tegenwoordig salaris verricht de controleur ook gelijksoortigen arbeid. De voorzitter acht het te presteeren werk zeker het voorgestelde salaris waard. De voorstellen worden z.h.st. aangenomen. De heer Prinsenberg (R.-K.) vraagt aan- teekening, dat hy tegen is, wat den controleur be treft. ONTHEFFING BEBOUWING S- VOORSCHRIFTEN. Ingekomen is een verzoek van den Districts- bouwkundige van den Rijksgebouwendienst te Haarlem, ten behoeve van -een aan- en verbouw van het telefoongebouw der P.T.T. achter het Post kantoor te Bloemendaal. De meerderheid van B. en W. adviseert, afwijzend te beschikken. Het adyïes der Commissie van P. W. luidt gunstig. De heer Prinsenberg (R.-K.) en wethouder Ouwe hand (C.-H.) betreuren het. dat indertijd geen paal en perk is gesteld aan den bouw ter plaatse, maar daar is nu niets meer aan te doen. Wethouder Cassée (V.D.) merkt op dat het hier gaat om het principe of het betrokken terrein moet worden volgebouwd of niet. De heer Noorman (S.D.) wijst er op, dat nu eenmaal 10 of 12 jaar geleden dispensatie gegeven is voor het telefoongebouw ter plaatse. De heer Posthumus Meyjes (Lib.) meent, dat B. en W. misschien nog in overleg kunnen tre den, of nog iets gedaan kan worden, bijvoorbeeld door aankoop van het aangrenzende huis. Aldus wordt besloten. Verlenging van de hem op 18 Juli 1Ö40 verleen de dispensatie wordt aan J. C. van Wessem Jr. te Amsterdam verleend ten behoeve van de verka veling in vier perceelen van het terrein van villa „Beukenhof". Afwijzend wordt beschikt op een verzoek van H. Oxener te Haarlem om dispensatie ten behoeve van den bouw van een dubbel woonhuis op een terrein aan de Zonnebloemlaan te Aerdenhout. Zonder hoofdelijke stemming worden goedge- keui'd de aanvulling van de verordening, regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging der politie en de intrekking der raadsbesluiten van 17 October 1940 tot wijziging van hel Ambtenarenreglement en de Verordening Gemeentepolitie. BROOD BON f9 Geldig van 16 t.m. 29 Dec. BON 18 Geldig van 9 t.m. 22 December BON 20 Geldig van 22 Dec. t.m. 5 Januari. 2000 gr. brood of 2500 gr roggebrood. KOFFIE EN THEE BON 81 Algem. Distributie bonboekje van 9 Nov. t.m. 20 Dec. 1/2 vond koffie of 3/4 ons thee BON 18 Algem. Distributie boekje van 21 Dec. t.m. 31 Januari 1/2 pond koffie of 3/4 ons thee. SUIKER BON 50 Algem. Distributie boekje v. 7 t.m. 20 Dec. 1 kg. suiker BON 85 Algem. Distributie- boekje. v. 21 Dec. tm. 17 Jan. VtEESCH EN VLEESCHWAREN BON 12 „vleesch" van de Vleeschkaart. Van 16 t.m. 29 Dec. 100 gr. rund-, kalfs- of varkensvleesch of ongesmol- ten vet of een rantsoen vleeschwaren. BON 12 „worst of vleesch waren" van 16 t.m. 29 Dec. 75150 gr. vleeschwaren. BOTER EN VETTEN BON 20 Boterkaart. Geldig v. 7 t.m. 20 Dec. 1/2 pond boter of margarine of twee ons vet. BON 21 Boterkaart. Geldig van 14 t.m. 27 Dec. 1/2 pond boter of margarine of 1/2 flesch slaolie. BON 22 Boterkaart. Geldig v. 21 Dec. t.m. 3 Jan. 1/2 pond boter of margarine. BON 20 Vetkaart. Geldig v. 7 t.m'. 20 Dec. 1/2 pond margarine of boter of twee ons vet. BON 21 Vetkaart. Geldig van 1427 Dec. 1/2 pond boter of margarine of 1/2 flesch slaolie. BON 22 Vetkaart. Geldig v. 21 Dec. t.m. 3 Jan. 1/2 pond boter of margarine. De aflevering der slaolie Is toegestaan t.m. 31 Januari PEULVRUCHTEN BON 105 Algem. Distributie- bdekje. Van 17 Dec. t.m. 12 Jan. 1/2 K.G. peulvruchten. KAAS BONS 49, 50, 52, 55 Algem. Distributieboekje elk 1 ons kaas. Geldig van 229 Dec BON 55 Geldig van 16 t.m 29 Dec 125 gram kaas. MEEL- EN GRUTTERSWAREN BON 45 Algem. Distributie boekje. T.m. 27 Dec. 250 gr rijst of rijstemeel of rijste bloem of gruttenmeel of rijstgries. BON 85 Algem. Distributie- boekje. T.m. 27 Dec. 250 gr havermout of havervlokken of haverbloem of aardappel- meelvlokken of gort of gort- mout of grutten. BON 88 Algem. Distribiitie- boekje. T.m. 27 Dec. 250 gr. gort of gortemeel of grutten BON 98 Algem. Distributie boekje. T.m. 27 Dec. 100 gr. macaroni of vermicelli of spaghetti. BON 95 Algem.. Distributie- boekje. T.m. 27 Dec. 100 gr maïzena of griesmeel of sago of aardappelmeel. BON 2 van de Bloemkaart Geldig van 2 Dec. t.m. 29 Dec. 35 gr. tarwemeel of tar webloem of roggemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel of boekweümeel. EIEREN BON 25 Geldig van 9 t.m. 22 December. BON 22 Geldig van 16 t.m. 29 Dpcem.ber BON 21 Geldig van 23 Dec. t.m. 5 Jan. 1 el KOEK EN GEBAK BON 18 Broodkaartv. 9 t.m. 22 Dec. BON 19 (Broodkaart) v. 16 t.m. 22 Dec BON 20 (Broodkaart) v. 23 Dec. t.m. 5 Jan. 1 rantsoen gebak. BON 2 van de Bloemkaart. Geldig van 2 t.m. 29 Dec. (1 rantsoen ontbijtkoek 160 gr., speculaas 140 gr. an dere koekjes 200 gr. biscuit en wafels 90 gr., beschuit 75 gr., cake 300 gr., taart 600 gr gebakjes 600 gr. korstgebak 500 gr. klein korstgebak, 400 gram SCHEERZEEP BON 115 T.m. 31 Dec. 50 gr scheerzeep of 1 tube scheer crème of 1 pot scheerzeep. BON 17 T.m. 31 Dec. 150 gr. toiletzeep of 120 gr. huishoudzeep of 200 gr zachte zeep of 250 gr zeeppoeder of 125 gr. zeep vlokken of 250 gr. zelf werkende waschmiddelen of 200 gr. vloeibare zeep. BRANDSTOFFEN BONS 08, 09, 10, Bonkaart distributie haarden en kachels: 1 eenheid. BONS 15 t.m. 24 Bonkaart distributie centrale verwar ming: 1 eenheid.. Geldig t.m. 31 Januari. Bons, gemerktBrandstof fen, één. eenheid 2e periode: 1 eenheid. Bons gemerkt: Cokes, één eenheid tweede periode: 1 eenheid. Geldig t.m. 31 Dec. BONS 08, 09,10, 11, Bonkaart distributie vaste brandstof fen - haarden, kachels: 1 eenheid turf. (Wenscht men geen turf dan kan men op deze bom later andere brandstof fen betrekken). HONDENBROOD BON 11 T.m. 31 Dec. Groep 1 en 2: 10 K.G. Gr. 3: 8 K.G. Gr. 4: 5 K.G. Gr. 5: 4 K.G. Gr. 6: 3 K.G. Hondenbrood wordt alleen verstrekt voor groote rashonden of ingeval men meer dan één hond heeft. KATTENBROOD BON 11 Tm. 31 Dec. 1 1/2 kg. Kattenbrood wordt alleen verstrekt voor raskatten. PETROLEUM ZEGEL PERIODE 7 (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken) van 4 Nov. t.m. 29 Dec. 2 Ltr ZEGEL PERIODE C Geldig van 16 Dec. t.m. 19 Jan. 2 L. Keuze uit 32 soorten. d/Rooij ANEGANG14 TEL.11963 HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) Ingekomen is een verzoek van W. J. Kars, con troleur bij den Dienst van Publieke Werken om zijn functie, (thans gerangschikt in klasse VI) over te brengen naar klasse XIII der Salarisverordening. B. en W. stellen voor, dit verzoek van de hand te wijzen. De heer S c h u 1 z (S.D.) ziet geen verschil tus- schen het werk van Kars en den nu pas benoem den controleur in algemeenen dit^ot. Ook Kars kan dus in klasse XIII geplaatst wor den. Wethouder Ouwehand (C.-H.) wil niets af doen aan de verdiensten van Kars, maar een „man van formaat" is hij niet. De beide controleursfunc ties zijn niet met elkaar te vergelijken. Spr. ont raadt aan het verzoek van Kars te voldoen. De heer Prinsenberg (R.-K.) is het hiermede niet eens. Hij heeft tijdens zijn zevenjarig wet houderschap Kars leeren kennen als een man met een zeer helder verstand. De aard van zijn werk is zeker riet minder dan die van het werk van den. controleur in algemeenen dienst. Het voorstel van B. en W. (het verzoek van Kars af te wijzen) wordt aangenomen met 12 tegen 3 stemmen. DE NIEUWE CIIR. SCHOOL. Wethouder Cassée (V.-D.) deelt voor de goedQ orde mede, dat de aanvrage voor een nieuwe Chr. School thans automatisch, voorloopig voor een een jaar, door de „Stopwet" is vervallen. HERZIENING UITBREIDINGS PLAN. B. en W. bieden ter voorloopige vaststelling aan een ontwerp voor een pa'rlieele herziening van het uitbreidingsplan voor de gronden aan de Donkere- laan en Stoel's Hofje. (Een en ander in verband met het verzoek van het bestuur der Woningbouw- vereeniging „Bloemendaal-Noord" om medewer king voor.aanvrage van een renteloos voorschot uit 's-Rijks kas voor den bouw van 35 arbeiderswonin gen oip de terreinen aan de Donkerelaan en het Hofje van Stoel). De heeren Posthumus M eij j e s (Lib.) en Prinsenberg (R.-K.) brengen eenigc bezwaren van stedebouwkundigen aard te berde. Tot voorloopige vaststelling werd besloten OPSLAAN VOORRAAD STAPELGROENTEN. Naar aanleiding van een brief van B. en W. van Haarlem, inzake het in voorraad opslaan van stapel groenten (koolrapen, wortelen en uien) en vat- groenten (spereieboonen, snijboonen en andijvie)' ook voor deze gemeente, met het oog op de moge lijkheid van moeilijkheden in de voedselvoorzieing) stellen B. en W. voor, op het aanbod van Haarlem in te gaan en voor dit doel een crediet beschikbaar te stellen van f 6500. De Raad vereenigt zich hiermede. VOLKSHUISVESTING. Na een geheime vergadering nam de Ra aid nog het besluit, grond aan de Donkerelaan en huisjes aan de Dompvloedslaan aan te koopen in het belang van de volkshuisvesting. VOOR DE STILLE ARMEN. Evenals vorige jaren het geval is geweest, zal ook thans getracht worden voor de Stille Armen in deze donkere dagen eenig licht te brengen door een milde gave. Nog nimmer hebben degenen, die zich met de inzameling en de verdeeling der gelden vrijwillig hebben belast, tevergeefs een beroep op onze inge zetenen gedaan en telkenmale waren zij in staat door ruime bijdragen daar te helpen waar de nood niet zichtbaar, maar wel degelijk aanwezig is. Oolc thans hoopt het comité, dat ondanks het feit, dat van velerlei zijden op de offervaardigheid een be roep wordt gedaan, de burgerij de middelen zal verstrekken, die in de komende feestdagen ook den Stille Arme, zonder onderscheid van gezindte, eed lichtpunt zullen kunnen brengen. Giften worden gaarne ingewacht op do postre kening 81116 ten name van den heer Ir. J. Ouwe hand te Bloemendaal, met vermelding „Voor del Stille Armen". DIEFSTAL. Bij de politie is aangifte gedaan, dat ten na- deele van een inwoner dezer gemeente uit een keulcen een portemonnaie is ontvreemd, bevat tende een bedrag van circa f 20. Na een door de recherche ingesteld onderzoek! is als verdachte aangehouden een 16-jarige loop jongen uit Haarlem, die bekende den diefstal te hebben gepleegd. Hij heeft f 4.50 ten eigen bate aangewend en de rest met de portemonnaie in een sloot geworpen. Tegen den jongen is proces-verbaal opge maakt. HEEMSTEDE DE CURSUSSEN VOOR WERKLOOZEN. Het aantal deelnemers voor de cursussen hout en koperbewerking, te ovganiseeren door het algemeen comité tot ontwikkeling en ontspan ning voor de werkloozen in Heemstede is vol doende gebleken om den cursus weer te doen. plaats hebben. De opening der cursusssen zou reeds plaats gehad hebben indien over een geschikte lokaliteit kon worden beschikt. Het bestuur zal alsnog trachten hiex-in te voorzien en zoodra het hierin is geslaagd, den datum van aanvang bekend maken. SPORT ONDER DE WERKLOOZEN? Indien bij de werkloozen den ernstigen wil aanwezig is, zich in den sport te oefenen, dan is het bestuur van het algemeen comité tot het behartigen der belangen van werkloozeix be reid, de mogelijkheid tot het volgen van een cursus in gymnastiek en wandelsport te bevor deren. De cursus zal geleid worden door een daartoe bevoegden leeraar. Voor hen die daarom getraind willen worden, is het niet uitgesloten dat zij mogen deelnemen aan de bekende 4-daagsche afstandmarschen, een en ander ter beooi-deeling van den be voegden leider. Zij die aan dezen cursus wenschen deel te ne men kunnen zich opgeven bij den secretaris van het comité, Javalaan 31 Heemstede tot wterlijk 31 December 1940.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7