AB'S AVONTUREN De Torenwachter MAANDAG 23 DECEMBER '194Ö HAARLEM'S DAGBE5B vroeger eeuwen op de kunst- en cultuurtentoonstelling, welke gedurende deze dagen te Berlijn gehouden wordt. (Foto Weltbild.) Onthulling van een oorlogs monument te Delft. Op de begraafplaats „Jaffa". In aanwezigheid van vele genoodigden en oud militairen is Zaterdagmiddag op de algemeene begraafplaats „Jaffa" te Delft het oorlogsmonu ment. dat aldaar werd geplaatst ter nagedachte nis van de in en om Delft gevallen Nederlandsche jnüitairen op plechtige wijze onthuld. De genoodigden, onder wie familieleden van de gevallenen, werden in de aula ontvangen, alwaar een verversching werd aangeboden. De organist J. H. Storm bespeelde inmiddels het orgel. Vervolgens begaven de genoodigden zich naar het monument. De harmoniekapel van de gist- en spiritusfabriek en van de oliefabrieken „Calvé Delft", speelde onder leiding van den heer D. F. Bandel ..O Heer. die daar des hemels tenten spreyt". waarna door het mannenkoor ,Die Delft- sche Sanghers" werd gezongen „Tenebrae factae sunt" van Haydn. Nadat nog gezongen was: „Et inclinato caipite emisit spiritum" nam de res. majoor W. J. Rich ter het woord. Hij zeide, dat dit monument een aandenken zal zijn aan de oorlogsdagen van Mei 1940. De namen van de gevallenen zijn in steen gebeiteld en het moge hun nabestaanden een troost zijn te weten, dat zij als eerlijke mannen streden voor ons ge liefd Nederland. Spr. bracht voorts dank aan degenen, die tot de totstandkoming van dit monument hebben meegewerkt. De generaai-majoor W. F. A. Hackstroh,-oud- inspecteur der infanterie en oud-commandant van de depóts der infanterie, onthulde vervolgens het monument. Hij gewaagde van den goeden geest, welke steeds bij de depóts heeft géheerscht en gaf uitdrukking aan zijn deernis met hen, die grootendeels op jeugdigen leeftijd bij de verdediging van hun vaderland het leven hebben moeten laten. Spr. zeide overtuigd te zijn, dat dit monument de her innering zal levendig houden aan de zware dagen, welke onze weermacht heeft doorstaan. Moge het voor de jongeren een aansporing zijn tot moed, trouw en plichtsbetrachting, gelijk 'betoond werd door hen die vielen. Het monument werd hierna door majoor Rich ter overgedragen aan den burgemeester van Delft, mr. G. van Baren, die daarop met een rede ant woordde. De burgemeester zeide o.a.: Dit monument bedoelt meer dan het eeren van de dooden in gewonen zin. Het bedoelt te eeren: gevallenen in den strijd voor het vaderland. De groote liefde voor het eigen volk en het eigen land sleepte hen ten grave. Zoo gezien zijn wij allen één groote Nederlandsche familie, die treurt om het verlies van haar zonen. Bovenal echter hebben wij de nagedachtenis van deze dappere mannen te eeren en wij zullen dat des te getrou wer en des te inniger doen naarmate wij zelf echte vaderlanders zijn. ..Die Delftsche Sanghers" zongen vervolgens „Litaney" van Schubert, waarna tijdens het spelen van een treurmarsch door de harmoniekapel de aanwezigen langs het monument defileerden. Aan den voet van het monument werden vele kransen neergelegd. Hierna bestond er voor het publiek gelegenheid om het monument in oogenschouw te nemen en kransen en bloemen neer te leggen. Diep onder den indruk van deze plechtige ge beurtenis verlieten de aanwezigen den dooden- akker. (A.N.P.) BURGEMEESTER VAN AMERSFOORT GAAT HEEN. Naar het Alg. Handelsblad verneemt is met in gang van 1 Januari a.s. aan den burgemeester van Amersfoort, mr. J. C. Graaf van Randwijck, eer vol ontslag verleend. Kaïiaalstraattuniiel te Utrecht geopend. Belangrijke verbetering van het verkeer. UTRECHT, 21 December. Zaterdag is de Ka naalstraattunnel te Utrecht plechtig door den bur gemeester van Utrecht, mr. dr. G. A. W. ter Pelwijk geopend en hierdoor zijn in het centrum van de stad het Westelijk en Oostelijk deel met elkaar ver bonden. Deze tunnel beteekent ook een belangrijke verbetering voor het verkeer naar den Haag, Lei den en 's Hertogenbosch. Met dezen tunnelbouw, welke ruim drie en een half millioen gulden heeft gekost, is men jaren bezig geweest en door de ope ning van de tunnel is een mijlpaal in de geschiede nis van de Domstad bereikt. Aan den kant van Oog in Al zijn twee overklui zingen gemaakt, een bij de Leidschekade en een bij de Damlustkazerne. Voor de tunnel is aan deze zijde een groot ver keersplein gemaakt, dat aansluit op alle groote ver keersaders, die daar tezamen komen. Bij de Smak- kelaarsbrug aan de zijde van de stad is eveneens een groote verkeerscirkel tot stand gekomen, waar door een einde is gekomen aan de jarenlange ver keerschaos daar ter plaatse. (A.N.P.) VERVANGING GEMEENTESECRETARIS VAN AMSTERDAM B. en W. van Amsterdam stellen den raad voor, te besluiten de vervanging van den gemeentesecre taris door mr. F. J. Franken, administrateur der afdeelingen algemeene zaken en militaire zaken der gemeentesecretarie, goed te keuren. Het Post- en Telegraafkantoor op de Kerstdagen. Regeling in Haarlem en omgeving. De directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Haarlem brengt ter kennis van belanghebben den, dat het postkantoor op den lsten Kerstdag, 25 December, zal zijn opengesteld als op andere Zondagen, derhalve van 8.309.30 uur voor de afgifte van gewone en aangeteekende correspon dentie alsmede voor den verkoop van frankeer zegels. Op den 2den Kerstdag, 26 December, zullen één brief- en één pakketpostbestelling worden uitge voerd, welke resp. om 10 en 9 uur zullen aanvan gen. Aangeteekende stukken zullen mede in de briefpostbestelling worden opgenomen. Op dezen dag vervalt mitsdien de gelegenheid tot het kosteloos afhalen van correspondentie doch overigens is de postdienst op dezen dag geregeld als op Zondagen, met dien verstande, dat ge durende de openstelling, 8.309.30 uur, ook ge legenheid bestaat tot het aanbieden van aange teekende stukken. Voor den Telegraafdienst is het kantoor op de beide Kerstdagen geopend als op Zondagen. De bijkantoren Aerdenhout, Schoterweg en Tempeliersstraat, zijn op die dagen gesloten. De bijkantoren Heemstede, Bloemendaal en Overveen, de hulpkantoren Bennebroek, Sant- poort-station, Santpoort-dorp en Spaarndam zijn op de Kerstdagen voor den post- en telegraafdienst opengesteld als op Zondagen, met dien verstande, dat ook gelegenheid tot het aanbieden van aan geteekende stukken bestaat. Ook op die plaatsen zal één brief- en pakket postbestelling in de morgenuren worden uitge voerd in welke bestelling mede .aangeteekende stukken worden opgenomen. Het P.T.T.-station te Vogelenzang is op den lsten Kerstdag, evenals op Zondag, alleen geopend voor het afhalen van correspondentie, doch op den 2en Kerstdag niet. daar ook aldaar des mor gens een brief- en pakketpostbestelling wordt uit gevoerd. NEDERLANDSCH INSTITUUT VAN ACCOUNTANTS. In de op 21 December j.l. gehouden 46ste jaarlijksche algemeene vergadering zijn in de vacatures, ontstaan wegens periodieke aftreding van de heeren C. A. Blazer, Amsterdam, J. P. Damme, Amsterdam en Kersen J. de Jong, den Haag die niet herkiesbaar waren, benoemd de heeren H. de Leede, Wassenaar, H. Munnik. Hilversum en R. W. Starreveld, Amsterdam. Tot voorzitter werd herkozen de heer J. van Hamersveld, Amsterdam. Tot voorzitter van den Raad van Tucht werd herkozen mr. dr. F. C. van Geer, raadsheer in het Gerechtshof te Amster dam, tot lid van dien raad werd gekozen de heer Kersen J. de Jong te 's-Gravenhage, tot plaats vervangend lid de heer J. P. Damme, Amster dam. Tot voorzitter van den Raad van Beroep werd gekozen de heer mr. dr. J. Wijnveldt, advocaat- generaal bij den Hoogen Raad te 's-Gravenhage tot accountant-lid van dien raad de heer W. A. Hamelberg, Amsterdam, en tot accountant- plaatsvervangend lid de heer C. Th. J. van den Bergh, Haarlem. De loonbelasting voor de gepensionneerdeii. De Pensioenraad deelt mede, dat in verband met de ingevoerde loonbelasting alle ten laste van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds gepension- neerden van dien raad een formulier thuis ontvan gen, dat door hen moet worden ingevuld en zoo spoedig mogelijk, althans binnen twee dagen, aan den Pensioenraad moet worden teruggezonden in bijgevoegde retourenveloppe. De gepensionneerden kunnen dus niet passief blijven. Werkzaamheden in den zin der Ongevallenwet. Bij besluit van den waarnemend secretaris- Generaal van het departement van Sociale Zaken zijn, met ingang van 1 Januari a.s. als werkzaam heden. bedoeld in het 3e lid van artikel 2a der Ongevallenwet 1921, aangewezen: le. het bezor gen van en venten met voedingsmiddelen, genot middelen en gebruiksvoorwerpen; ?e. het bezor gen en colporteeren van couranten, bladen en tijdschriften; 3e. het bezorgen van reclame artikelen en drukwerken, voor zoover dit min of meer periodiek geschiedt; 4e. het vervoeren van veldvruchten en zuivelproducten ten behoeve van de fabriekmatige verwerking en vervoeren van de afvalproducten; 5e. het laden en lossen in groeps verband van goederen; 6e. het schillen, schoon maken. sorteeren en pellen van land- en tuin bouwproducten, lezen van peulvruchten en kren ten van druiven; 7e. het pellen van garnalen; 8e. het schoonmaken en verwarmen van gebouwen e.d.; 9e. het demonstreeren met of geven van on derricht in het gebruiik van apparaten; 10e. het boeten van netten; 11e. het slachten van runde ren. kalveren, schapen, paarden, varkens e.d. met bijbehoorende werkzaamheden. GEMEENTERAAD VAN GRONINGEN KEURT BEGROOTING GOED. In zijn Zaterdagmiddag gehouden vergade ring onder leiding van 'den burgemeester mr. P. W. J. H. Cort van der Linden, heeft de gemeente raad de begrooting voor 1941 zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Voor den gewonen dienst sluit zij met een tekort van f 1.580.000. De inkomsten zijn geraamd op f 13.927.529.13. de uitgaven op f 15.507.529,13. De kanitaaldienst sluit met een bedrag van f 6.351.798.76. Het rioleeringsvraagstuk te Haarlem Nu het Kleverpark aan de beurt. Het groote rioleeringsplan te Haarlem wordt stelselmatig uitgevoerd. Op 6 Januari zal Openbare Werken aanbeste den het maken van rioleeringen in de Kleverlaan. den Kleverparkweg en de omgeving. Dit gedeelte wordt in werkverschaffing uitge voerd. VOOR DE KINDEREN Een kwartier later zat Ab ln een aar dig huisje niet ver van de kust ver wijderd. De dikbuikige Braziliaan be reidde op een vuurtje het heerlijkste maal, dat Ab zich maar Indenken kon. Vanwege al die heerlijkheden, voelde hij zich direct groote vrienden met zijn redder. Veertien lange dagen was Ab de gast van deze dlkbulklgen en goedigen man. Zij hadden elkanders geschiedenis we- derkeerig verteld en zoo was Ab te we ten gekomen dat deze Braziliaan bewa ker was van een provlandopslagplaats. Hier zou het groote luchtschip van pro fessor Zoeker en oom Eduard een lan ding doen, nadat zij de Noordpool zouden hebben bereikt. Gedurende veer tien volle dagen was Ab nu bezig om van de overgebleven vaten een vlot te maken, terwijl de bewaker ernstig zee kaarten zat te bestudeeren. Eindelijk, na groote Inspanning was het beiden gelukt, een deugdelijk vlot te maken. Het nog intact gebleven zeil en mast stond weer stevig overeind. Een aardig sterk maar klein huisje was op het vlot in elkaar gezet, dat moest die nen om een schuilplaats te hebben ge durende den aanstaanden tocht. En ter wijl Ab de tros losgooide, heesch zijn gastheer het groote zeil. De zeer was kalm en de reis vlotte best. Als dit zoo gedurende den gehee- len tocht zou gaan, zouden ze ln tijd van twee dagen de bemanning van het luchtschip teruggevonden hebben. Ab had verteld van de groote vlammen, die hij van zijn ijsschots af had gezien en hierdoor had de Braziliaan het vermoe den gekregen dat er lets ergs met de luchtvaarders was. Gebeurd. Na lang over wegen was hij er dan ook toe besloten om te hulp te komen. Groote drukte.be zorgen in het don ker.... Dit jaar zal het moeilijk zijn alles op tijd af te leveren. Wilt U ons helpen? Koop! dan vroegtijdig en bestelt in de morgenuren. Elke kooper gratis een spel bridge- kaarten Winkels door de geheelc stad Na 7 uur mag niet meer worden afge leverd. Bestellingen gaarne v. d. middag (Adv. Ingez. Me Sprookjes die werkelijkhi kunnen worden De Winterhulp-Collecte op 27 en 28 December Lezer, herinnert u zich nog hoe u als 's avonds voordat u ging slapen, bij moedei schoot zat? Herinnert u zich nog hoe gespar. u luisterde naar de verhaaltjes, die zij u vert en hoe u meeleefde met de avonturen Klein Duimpje, hoe u in spanning toeluist wat er met Hans en Grietje verder zou beuren toen ze bij de heks gekomen waren? hebt u niet meegeleefd met Roodkapje die wolf in bed vond in plaats van haar grootmoe Als het u vergaan is zooals ons, lezer, zullen deze sprookjes u als herinnering uit kinderjaren zijn bijgebleven. En wanneer de terhulp Nederland straks, ter gelegenheid de tweede collecte op 27 en 28 December, sprc jesfiguurtjes als speldje uitbrengt, dan zulti het zien van deze overbekende figuurtjes wel! ook terugdenken aan uw kinderjaren. Of. wanneer gij zelf reeds kinderen hebt. ge met een glimlach denken aan het een of ai intiem huiselijk tooneeltje. Ge zult er weli aan denken hoe uw echtgenoote 's avonds kinderen op schoot neemt en hen deze sprookjes vertelt, die uw moeder u vertelde' onwillekeurig zult ge bij u zelf denken aan woorden, waarmee alle sprookjes begini „Er was eens Maar niet waar, het is er waarachtig de niet naar. met onzen geest te verwijlen in sprookjeswereld. De harde, nuchtere werké heid eischt onze volle aandacht op en deze w gevestigd op dingen die waarlijk niet veel een sprookje weg hebben. Distributiezorgen de rij staan om vleesch te krijgen, het heusch geen sprookjes: het is de harde noodzakelijke werkelijkheid en wij, gij en lezer, die nog tot de gelukkigen behooren, kunnen koopen wat er te koop is, wij kunnen ons nog wel eens veroorloven, samen met o kindeden een oogenblikje in de sprookjes teld te verwijlen en tezamen de ervaringen te beleven van de Gelaarsde Kat, Doornrot en Sneeuwwitje. En als wij althans eenigern bevrijd zijn van de zorgen van alle dag, kunnen de gebeurtenissen in het levën van schepoester ons wellicht ook nog voor en oogenblikken boeien. Maar deze sprookjeswereld vermag niet n te boeien, zelfs niet voor één enkel oogenl indien de angst om den dag van morgen, de om het schamel bestaan de eenige, altijd rende realiteit is. En zoo is het toch voor len. Wat kan hen het sprookje van Klein Duin of van Hans en Grietje schelen zoolang de h ger, die deze twee sprookjeskinderen kwelt, hen dagelijks pijnigende werkelijkheid Voor hen bestaat er maar één sprookje: een ven zonder gebrek de eeuwig-durende om het te-kort. En dat sprookje behoeft geen sprookje blijven. Dit is nu eens een sprookje, dat werkelijkheid kan worden en dus werkelijkh moet worden: voor al onze landgenooten een ven zonder gebrek, zonder te kort. En om sprookje werkelijkheid te doen worden koopen allen op 27 en 28 December de sproot speldjes van de Winterhulp Nederland. Landgenooten, herinnert u uit uw kinder welke sprookjesfiguur uw lievelingsfiguur was laat de kans niet voorbijgaan het speldje van te koopen. U helpt het groote doel be ken: Voor alle landgenooten een leven zon gebrek. HAARLEM'S VROUWENKOOR. Het bestuur van Haarlem's Vrouwenkoor di ons mede, dat het besluit genomen op de onla gehouden ledenvergadering, de repetities, voort pig althans, tot April uit te stellen, van kra, blijft. EEN VERHAAL VAN DE ZEE. bewerkt door ADRIAAN J. HUISMAN. (Nadruk verboden). 28) Toen Stephen Brand den naam van den mil- Uonnair in verband met zijn vrouw noemde, slaak te Enid een lichten kreet van pijnlijke ontsteltenis om dezen wonderlijken samenloop. Maar ze zei geen woord. Be geloof zei Brand na een nieuwe pauze, dat we voor vanavond genoeg over onze moeilijk heden gesproken hebben, vooral na alles, wat we de laatste dagen hebben doorgemaakt. Morgen is weer een dag. Morgenochtend hoop ik mijnheer Traill te ontmoeten. Hij is een robel man en een man van de wereld. Ik zal hem alles vertellen wat ik jitdie vanavond verteld heb. En ook aan Payne, want zoo jong als die is hecht ik toch groote waarde aan zijn oordeel. Maar wat we nu vóór alles noodig hebber, is rust; ik wil jelui wel eerlijk zeggen, dat ik inwendig heel blij ben, dat mijn chefs de ver antwoordelijkheid van mij hebben afgenomen en me gecommandeerd hebben naar huis te gaan. Geef me nu maar allebei een kus en dan moesten we maar eers een stevig glas warme punch nemen tenzij jullie de voorkeur geven aan champagne. Enid's zonnige neiging om den grappigen kant van de dingen te zien, kwam weer boven. Verlangt u een schijfje citroen in uw groc, Sir Stephen? vroeg ze met de intonatie van een platte landshuisbediende. Constance zette een kleinen koperen ketel op het vuur. Ze hadden him somberheid nu alle drie van zich afgeschud en forceerden zich tot een stemming, die iets opgewekts had, want in dit aardige land huis was verdriet een onwelkome gast.... toen ze verrast werden door een scherp kloppen op de buitendeur. Juffrouw Sheppard en het dienstmeisje wareo al naar bed; uitgeput door de angstige onzekerheid over het lot van hun huisgenooten op den toren. Dus ging Brand zelf naar de deur en de meisjes luisterden in spanning. Ze hoorden hun vader zeggen: Hallo, Jenkins, wat is er aan de hand? Jenkins was een pelitie-sergeant. dien ze goed kenden. Het spijt me, dat ik u moet lastig vallen, Sir zei de man maar er is iets heel eigenaardigs ge beurd Ik kwam een minuut of tien geleden een dame, een vreemdelinge tegen, die me den weg naar uw huis vroeg. Dien wees ik haar, maar om dat de dame me erg van streek leek, volgde ik haar langzaam. Ik was erg verbaasd, toen ik haar door het raam van uw woonkamer zag naar bin nen kijken. Zoover als ik zien kon stond ze te huilen om steenen te vermurwen en ik verbeeldde me, dat ze aan de deur wilde kloppen, maar toch niet goed durfde. Waar is ze nu? Waar is ze gebleven? Brand trad naar buiten in het maanlicht. De meisjes bleek en trillend op hun beenen, volgden hem. Ze holde het tuinpad af en viel als een blok neer vlak bij het hek. Ik was net te laat om haar op te vangen. Ik heb haar opgebeurd en op een bark gezet. Daar is ze nu. Ik dacht, dat 't het beste was, voordat ik haar hierheen brachtom u even te vertellen Voordat Brand zich bewoog, snelde Constance den tuin in, gevolgd door Enid. Aan een hevige aan doening ten prooi, volgde de vuurtorenwachter hen. Hij zag Constance bukken over een onbeweeg lijke gestalte, die half-ineengezakt op de tuinbank zat. De lichte, gracieuse figuur van de bewustelooze vrouw, vormde een lichten last voor de sterke, jon ge armen.. Brand hoorde Enid fluisteren. Connie; zij is het! Maar de dochter haar moeder tegen zich aan drukkend zei rustig: Vader, ze is naar huis gekomen.misschien sterft ze. We moeten haar naar binnen brengen. Hij gaf geen onmiddellijk antwoord. Wat moest hij zeggen? Neen? Hij wendde zich tot den politie- sergeant. Ik ben je zeer verplicht Jenkins zei hij. We kennen mevrouw! Je zou me een groot plezier doen tenminste als je dat met je plicht overeen kunt brengen cxm met niemand over dit voorval te spre ken. Maar wacht! Als je langs het Mount's Bay Hotel komt wil je daar dan even zeggen dat Mrs. Vansittart plotseling op straat ongesteld is gewor den en dat er in mijn huis voor haar gezorgd wordt? Ik zal er voor zorgen, Sir, zei de politie-be- ambte en salueerde. Terwijl hij het tuinpad afliep, vroeg hij zich af, wie die Mrs. Vansittard wel zijn kon en waarom Miss Constance gezegd had, dat ze „naar huis was gekomen". Daarop diraaide hij zich om en keek naar het huis, waarin de anderen juist weer waren binnen gegaan.. Hij lachte in zichzelf. Stel je voor, bromde hij. Ik behandelde hem. alsof hij een onvervalschte lord is. En ik denk. dat mijn positie nog heel wat beter betaalt dan de zijne! Maar in elk geval, het is een dappere kerel! En ik ben blij, dat ik het maar gedaan heb; voor hem en voor die deerntjes. Wat zagen die er an diers weer piekfijn uit! Het is me altijd een raadsel geweest, hoe ze op die manier kunnen leven van het traktement van een vuurtorenwachter. Maar enfin, dat zijn mijn zaken niet! HOOFDSTUK XVIII. Enid draagt een oud sieraad. Het was nog niet laat in den avond, toen Lady Margaret het hotel verliet. Haar zoon vergezelde haar. Hun huis lag aan den rand van de stad en ofschoon Stanhope graag nog wat bij de beide an dere heeren was gebleven om wat na te praten over de gebeurtenissen van den avond, voelde hij, dat zijn moeder thans in de eerste plaats recht had op zijn gezelschap. Inderdaad zij had hem veel te zeggen! Ze was, evenals de anderen, onder den indruk gekomen van Mrs. Vansittart's persoonlijkheid, zelfs in de bui tengewone omstandigheden waaronder de kennis- mal: :ng had plaats gehad. De vrouwelijke intuïtie is onbarmhartig-critisch bij het beoordeelen van andere vrouwen, Zij ziet en, taxeert met één oog opslag die duizend kleinigheden en nuances van toilet en manier vandoen, die een man dikwijls ontgaan en waardoor zij onmiddellijk vrouw van goede geboorte en uit de kringen van hoogere beschaving kan onderscheiden van de als dame vermomde burgerjuffrouw. Het was voor de dames in Penzance altijd een onopgelost raadsel geweest, waar Cc*~stance Brand haar „Fransche" manier van zich te kleeden van daan had. Sommige dames beschouwen zich niet als „gekleed", als ze niet minstens een uur voor een langen spiegel hebben heen- en weergedraaid; anderen bezitten het flair om met kunstvaardige hand snel een japon aan te trekken en er bewon derenswaardig „af uit te zien! Elke Parisier ne, sommige Amerikaansche en maar heel weinig Engelsche vrouwen, bezitten deze laatste gave, Constance was één van hen en Lady Margaret wist nu, dat zij een rechtstreeksche er fenis was van haar moeder. Deze ontdekking was in zekeren zir een bevestiging van een vermoeden, dat zij altijd diep-binnenin had gehad, namelijk dat Stephen Brand een „gentleman" van geboorte was. Ze verlangde hulp van haar zoon thans, om in al lerlei boeken en boekjes, die de namen bevatten van de „goede families van Engeland", na te gaan of haar vermoeden inderdaad juist was. Tijdens hur rit naar huis, vertrouwde zij een en ander var deze denkbeelden aan haar zoon toe en ze was hoogst verontwaardigd dat hij zich daarvan allerminst een aanhanger betoonde. Mijn beste jongen riep ze met pathos uit, je schijnt heelemaal de groote waarde voor je car rière niet in te zien van een vrouw van goede fa mine Moeder maakte hij een einid aan haar woor denstroom, u hebt daarnet gehoord, dat Enid de dochter is van Mr. Traill. Meneer Traill en ik heb ben heel wat over haar afgepraat de laatste paar dagen. Ik heb u vóór vanavord niet meer gezien, zoodat ik geen gelegenheid heb gehad om u alles te vertellen wat er besproken is. Hoe we er zelf financieel bijzitten hoef ik u niet te vertellen! Het zou u niet gemakkelijk vallen miin toelage te ver dubbelen en toen ik meneer Traill vertelde, dat ik al van Enid hield, lang voordat ik wist, dat ze zijn dochter was, gaf het me een kolossalen schok toen ik hoorde, dat hij van plan was haar.een bruidsc van twee honderd duizend pond te geven, kwestie waarover het nu gaat is niet meer of aangenomen dochter van eer armen vuurtor wachter, die in werkelijkheid misschien Lord I endie is een geschikte partij voor mij zou zijn, m omgekeerd of een arme luitenant-ter-zee dat is v een millionnairsdochter! Lady Margaret hijgde van opwinding. Dit oi trof de stoutste verwachtingen die ze ooit omtr de toekomst van haar zoon gekoesterd had. Het is natuurlijk een buitengewoon-gelukk omstandigheid ging deze jongeman voort Enid en ik het tevoren al met elkaar eens war anders zou ik me in deze omstandigheden als soenliik man natuurlijk hebben moeten terugtn ken. Maar luistert u nu eens moeder. Voorloö mag over alles wat vanavond gebeurd is natuur geen woord gesproken worden. We moeten van meneer Brand en van meneer Traill hoonen zij den tiid al gekomen achten om alles publiek maken. Maar als het zoover is moet u de bic dames, die op uw „jours' komen, maar eens e\ een fliVken ribbestoot geven met Enid's t.weeh« derd duizend pond! Dat zal ze opfrissehen. En gen dien tijd kunt u er waarschijnlijk, wel bij v tellen, dat Constance bezig is of reeds er in geslaagd meneer Traill's neef „aan den haak slaar". Dat is toch de goede uitdrukking, niet? gun u döt genoegen van harte, wamt ik ben om tuigd, dat ze u de laatste maanden hebben kweld met hun welwillende opmerkingen over re omgang met meisjes, die „niet van mijn stand1" ren. Is het niet zoo? Voor zij naar bed ging. bestudeerde Lady Ml garet met grooten ernst diverse Britsche ,'aó boekjes'' en vond daarin inderdaad vermeld de boorte en het huwelijk van Sir Stephen Brand, gender Baronet enz., „tegenwoordige levensomsta digheden onbekend". Ze ging naar bed, maar pen deed ze niet Jack evenwel was doodop: zóó erg zelfs, dat zich gekleed op 7iin bed het neervallen en on-'; de schokkende gebeurtenissen vat" den avor.d, hij in een oogenblik in slaap, wegglijdend uit werkelijkheid met het vage besef, dat hij zielsg lukkitg was! .(Wordt vervolgd^

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6