DE RADIO-VERORDENING. X Voortaan een luistervergunning noodig. KORT NIEUWS. ZATERDAG 28 DECEMBER 194(5 H A A-R L E M'S D A C, B E 'A' O Maatregelen inzake rechtspleging in burgerlijke zaken. Op een ijsscliol afgedreven. Angstig: avontuur van drie visschers. MAKKUM, 27 December. (A.N.P.) Drie visschers, de geboerders Malsen uit Kornwerd en J. Poepjes uit Makkum, hebben gisteren een angstig avontuur beleel'd. Zij hadden zich een eindje bezuiden den af sluitdijk ter hoogte van Kornwerderzand op het ijs begeven om hun netten onder het ijsdek dat zich tegen den Afsluitdijk had vastgezet te zetten, Plotseling brak het ijs waarop zij zich bevonden af en dreven de mannen op de afgebroken ijs- schol naar liet open water. Er bestond voor hen geen mogelijkheid er af te komen. Omdat er niemand in de nabijheid was, baatte schreeuwen niets. Ter. einde raad begonnen zij te zwaaien met jassen en doeken in de hoop dat dit opgemerkt zou worden. Inderdaad werden zij op Kornwerder zand gezien. Men waarschuwde de marechaussee en met behulp van een motorboot wist men de visschers in veiligheid te brengen. Organisatie van de ijsbestrijding. De secretaris-generaal van het departement van waterstaat heeft een verordening inzake de organisatie van de ijsbestrijding vastgesteld. In deze verordening wordt o.m. bepaald: de ijsbestrijding in de vaarwaters van Nederland ten behoeve van het vervoer te water wordt geregeld door den directeur-generaal van den rijkswater staat, met inachtneming van door of namens den secretaris-generaal van het departement van wa terstaat te geven aanwijzingen. Ter voorlichting van den directeur-generaal van den rijkswaterstaat worden in door den secretaris generaal van het departement van waterstaat aan te wijzen districten van Kamers van Koophandel commissies van deskundigen ingesteld van ten hooaste 5 leden. Een lid, tevens voórzitter, wordt benoemd door den direoteur-generaal van den rijkswaterstaat, de anderen door de Kamers van Koophandel. Het hoofd van de afdeeling vervoerwezen van het departement van waterstaat kan houders en bemanningen van ijsbrékers en sleepbooten aan wijzen tot deelneming met hun vaartuigen aan het ijsbreken tegen een door hem vast te stellen ver goeding. Houders van ijsploegen en ander voor het ijsbreken geschikt materiaal zijn verplicht dit op eerste aanzegging van het hoofd van de afdeeling vervoerwezen ter beschikking te stellen van den directeur-genéraal van den rijkswaterstaat tegen een door het hoofd van de afdeeling vervoer wezen zoo noodig vast te stellen vergoeding. De directeur-generaal van den rijkswaterstaat kan doen ijsbreken in vaarwaters onder beheer van het rijk, dé provincies, de gemeenten, de waterschappen en particulieren zonder dat hier voor eenige vergunning vereischt is en zonder dat hiervoor eenige vergoeding aan den eigenaar of beheerder verschuldigd wordt, ook al zou er door het breken sohade aan de werken zijn ontstaan. De kosten aan de uitvoering van deze verorde ning verbonden komen, voor zoover het betreft de zorg voor de doorgaande vaart op vaarwegen, die de secretaris-generaal van het departement van waterstaat daartoe in verband met hun be langrijkheid aanwijst, ten laste van 's rijks kas. Ten aanzien van andere vaarwegen kan de secre taris-generaal van het departement van water staat een bijdrage in de kosten uit 's rijks kas toe kennen. EXAMENS. Theoretisch examen van het Nederlandsch Genootschap voor Heilgymnastiek en Mas sage.. Geslaagd mevrouw G. C. C. Markusse, Santpoortl Voorexamen van het Ned. Gen. voor Heil gymnastiek en massage. Geslaagd de dames: J. C. Koks, IJmuiden, R. Verpalen, Overveen, de heer G. A. Bergman, Heemstede. De luister-bijdrage voor 1941 bepaald op f9 Naar aanleiding van de paragrafen 3 en 5 der •erordening van den Rijkscommissaris voor het iczette Ncderlandsche gebied betreffende regelen nzake den Nederlandsch en radio-omroep nr. [32/1940, wordt bepaald: 1. Zonder in het bezit te zijn van een luister- 'ergunning is het verboden anders dan ten 'ervoer ol' in opslag aanwezig te hebben een nrichting door midddel waarvan de uitzendingen 'an den radio-omroep kunnen worden ontvangen ontvanginrichting). 2. 'Ter verkrijging van een luistervergunning noet hij, die anders dan ten vervoer of in op- -ag een ontvanginrichting aanwezig heeft: a. hiervan aangifte doen bij het Hoofdbestuur der .T.T. te 's Gravenhage; b. jaarlijks tot instandhouding en verderen uit jouw van den .Nederlandschen radio-omroep een loor den directeur-generaal der P.T.T., na ge- jleegd overleg met den secretaris-generaal van jet departement van Volksvoorlichting en kunsten, el keri j aire te bepalen bijdrage (luisterbijdrage), velke een bedrag van f 12 niet zal te boven gaan, roldoen. De luistervergunning wordt afgegeven door het taatsbedrijf dei P.T.T. op de in de bijlage van dit jesluit aangegeven wijze en onder de in deze bij- age omschreven voorwaarden. Deze bijlage bevat laarnaast de voorschriften, welke ter uitvoering ran het in dit besluit bepaalde noodig zijn. 4. Dit besluit treedt in werking op 1 Januari De houder van één luistervergunning mag in het bij hem in gebruik zijnde perceel, vervoermiddel of in zijn woning ten eigen gebruike of ten gebruike van het gezin, waarvan hij het hoofd is, meer dan één ontvanginrichting aanwezig hebben. Deze op vanginrichtingen mogen echter op grond van één luistervergunning niet gelijktijdig wordt gebruikt. Wenscht de houder van meer dan één ontvang inrichting deze gelijktijdig te gebruiken of to doen gebruiken, dan is voor iedere ontvanginrichting af zonderlijk een luistervergunning noodig. Zij, die van den verkoop, de verhuur of het herstel van opvanginrichtingen een beroep maken, mogen zonder in het bezit te zijn van een luister vergunning van de in hun verkoopruimte of werkplaats aanwezige opvanginrichtingen geen gebruik maken. Zij mogen echter op grond van één luistervergunning meer dan één opvanginrichting gelijktijdig in hun verkoopruimte of werkplaats gebruiken. In bijzondere gevallen kan vrijstelling van de verplichting tot het betalen van de luisterbijdrage worden verleend. Hierbij wordt als algemeene norm aangenomen, dat niet meer dan 10% van het totaal aantal hou ders van opvanginrichtingen van het betalen der luisterbijdrage vrijgesteld kan worden. De door den directeur-generaal der P.T.T. aan te wijzen ambtenaren hebben, op vertoon van een legitimatie-bewijs, te allen tijde toegang tot alle plaatsen, waar redelijkerwijs kan worden aange nomen, dat een ontvanginrichting aanwezig is. Overtreding van het in dit besluit bepaalde wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste 6 maanden of met een geldboete van ten hoogste 1000. Niet nakoming van het in dit besluit bepaalde wordt beschouwd als overtreding. 's-GRAVENHAGE, 27 December. Versche nen is de eerste verordening van den Rijkscom missaris, houdende maatregelen op het gebied der rechtspleging in burgerlijke zaken. Artikel 1 daarvan luidt: Ten aanzien van geschillen over privaat rechtelijke aanspraken, welke in onmiddellijk verband met voorschriften van den Rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche ge bied of van de door dezen aangewezen instan ties door de daardoor getroffenen of door hun rechtsopvolgers worden geldend gemaakt, be slist met uitsluiting van den burgerlijken rech ter de Rijkscommissaris of de door dezen aan gewezen instantie. Artikel 2: Privaatrechtelijke aanspraken, welke middellijk of onmiddellijk uit oorlogsge beurtenissen voortspruiten, kunnen tot nader order tegen Duitsche staatsburgers, die hun woon- of verblijfplaats in het Groot-Duitsche rijk hebben, of tegen rechtspersonen of ver- eenigingen van personen, inrichtingen, stichtin gen en andere doelvermogens, welke hun zetel in het Groot-Duitsche rijk hebben, of althans aldaar hun bedrijf uitoefenen, niet voor den Nederlandschen rechter geldend gemaakt wor den. Verder ia bepaald, dat reeds aanhangige rechtsgedingen ingevolge art. 1, gestaakt, die in gevolge art. 2 geschorst worden. Maatregelen tot bewaring van rechten 'worden opgeheven. (A.N.P.) ZIEKTEWET. 's GRAVENHAGE, 27 December. Blijkens het heden verschenen verordeningenblad no. 42 zijn enkele wijzigingen gebracht in de ziektewet met de bedoeling de uitvoering dezer wet aan te passen bij de kinderbijslagwet. In het Aquarium van Artis te Amsterdam worden thans duizend eieren van de Californische regenboogforel gekweekt, hetgeen op verkleinde schaal een beeld geeft van het bedrijf en de verzorging in een forellen- en zalmkweekerij. (Foto Pax Holland.) Een sloot wordt „genomen" tijdens den traditioneeten Kerst-veldloop, welke door D. H. C. in de omgeving van Delft werd gehouden. (Foto Schlmmelpenningli.); Invoerbelasting. 's-GRAVENHAGE, 27 December (A.N.P.) De verordening op de omzetbelasting 1940 bevafc een hoofdstuk betreffende de invoerbelasting op ingevoerde goederen. Hij die goederen rechtstreeks of over entrepot hier te lande invoert is een invoerbelasting ver schuldigd ten bedrage van twee en een half ten honderd over de waarde dar goederen. Voormelde invoerbelasting' wordt geheven op denzelfden voet als ware zij als invoerrecht op genomen in het bij de tariefwet 1934 behoo- rende tarief. Onder waarde der goederen wordt verstaan die, welke is omschreven in artikel 120 van de algemeene wet van 26 Augustus 1822 (Staats blad no. 331 vermeerderd met alle Nederland sche belastingen en heffingen. Voor goederen ten aanzien van welke desge- vorderd, bij visitatie niet kan worden aangetoond dat zij bestemd zijn als grondstof voor een fa brikant of als handelswaar voor een groothan delaar of een kleinhandelaar, bedraagt het tarief van de invoerbelasting vijf ten honderd. Deze bepaling geldt niet voor gas, electriciteit en door den Secretaris-Generaal van het Departement van Financiën aan te wijzen goederen. Ten aanzien van brood worden voormeld per centage van twee en een half tot een en voor meld percentage van vijf tot twee vermin derd. Ten aanzien van melk, eieren, aardappelen en fruit, alsmede van versche, gezouten, gedroogde en gekoelde groenten worden voormeld percen tage van twee en een half tot een en voormeld percentage van vijf tot drie en een half vermin derd. Tegen opdrijving van hypotheekrenten. Peil van 9 Mei j.L, als maximum aangenomen. Verordeningenblad no. 42 bevat een besluit van de Secretarissen-generaal van de Departe menten van Justitie en van Financiën ter voor koming van opdrijving van hypotheekrenten en over verlenging van den geldigheidsduur van de crisishypotheekaflossingswet 1936. De nieuwe verordening bepaalt o.m.: Leeningen, tot waarborg waarvan een hypo theek is verstrekt, kunnen van het In werking treden van dit besluit af geen hoogere rente dra gen dan: die op 9 Mei 1940 voor de leening volgens overeenkomst was vastgesteld, indien de leendng op dien dag reeds was afgesloten en tot waarborg daarvan een hypotheek was verstrekt; die op 9 Mei 1940 voor soortgelijke leeningen algemeen gel dend was, in de overige gevallen. De Secretaris-generaal van het Departement van Financiën is fbevoegd vast te stellen, welke rentepercentages op 9 Mei 1940 algemeen geldend waren. De Secretaris-generaal van het Departement van Financiën is bevoegd zoowel in het algemeen als voor een bepaald geval uitzonderingen op het bepaalde dn lid 1 toe te staan. Voor zoover in overeenkomsten percentages zijn of worden bedongen, welke thans ten gevolge van het hierboven bepaalde niet meer rechtsgeldig kunnen worden bedongen, komen daarvoor de geoorloofde maximum percentage in de plaats. Rente, welke over den tijd tot en met 31 Maart 1941 vóór het in werking treden van dit besluit is betaald, kan niet teruggevorderd worden met de motiveering, dat zij niet verschuldigd was. Ten aanzien van het vorderen en aannemen van bedragen, waarvan betaling ten gevolge van het hierboven bepaalde niet meer rechtsgeldig be dongen kan worden, vindt artikel 12, eerste lid, onder a, tweede en derde lid, alsmede de artike len 15 tot en met 19 van de prijsopdrijvings- en hamsterwet 1939 overeenkomstige toepassing. De crisis-hypotheekaflossingswet 1936 blijft ook na 31 December 1940 van kracht en vindt ook op de tusschen 8 Februari 1936 en 10 Mei 1940 afge sloten overeenkomsten toepassing. Heeft ten gevolge van een tusschen 8 Februari 1936 en 10 M.i 1940 afgesloten overeenkomst de gerechtelijke of onderhandsche executoriale ver koop reeds vóór den dag van het in werking tre den van dit gesluit een aanvang genomen, dan kan de schuldenaar uiterlijk binnen veertien da gen na het in werking treden van dit besluit een verzoek op den voet van artikel 1 van de crisis hypotheekaflossingswet 1936 indienen, indien de executoriale verkoop nog niet is geëindigd. STAATSRAAD JHR. MR. VAN BRONKHORST SANDBERG t In den ouderdom van 66 jaar is te 's-Gra- venhage overleden het lid van den Raad van State Jhr. mr, L. van Bronkhorst Sandberg. De teraardebestelling van het stoffelijk over schot zal Maandag as. te 1 uur op de begraaf plaats Heidehof te Uchelen geschieden. Jhr. van Bronkhorst Sandberg werd geboren te Apeldoorn 16 April 1874. Hij studeerde aan de universteit te Utrecht, waar hij pro moveerde tot doctor in de rechtswetenschappen. Zijn ambtelijke loopbaan begon hij aan de pro vinciale griffie van Zeeland, waar hij o.m. den rang van hoofdcommies bekleedde. Daarna werd hij benoemd tot referendaris bij den Raad van State. In 1917 deed hij zijn Intrede als lid van dit hooge college. Vele jaren was de thans ontslapene curator der Utrechtsche Universiteit en sinds 1933 be kleedde hij ook deze functie ten aanzien van de indologische faculteit aldaar. (A-NPJt t EEN TELEFOONCENTRALE IN EEN GALAZAAL. Temidden van de kostbare entourage in een der Fransche paleizen is een centrale opgericht en in dienst gesteld voor de telefonische communicatie tusschen de verschillende onderdeelen van de Duitsche weermacht. (Foto Scherl-Holland.) Aan een bij dit besluit behoorende bijlage ont- eenen wij het volgende: Onder een ontvanginrichting worden ver staan: a. een radio-ontvangtoestel, door middel waar aan de uitzendingen van den radio-omroep kun- ïen worden ontvangen; b. een aansluiting op een radio-centrale, door niddel waarvan de door de radio-centrale door gegeven programma's naar keuze van den aange slotene volledig kunnen worden ontvangen; c. Iedere andere technische inrichting,door mid- 3el waarvan de uitzendingen van den radio-om- ■oep kunnen worden ontvangen. Hij, die op 1 Januari 1941 anders dan ten trervoer of in opslag aanwezig heeft een ont vanginrichting is verplicht daarvan aangifte te doen vóór 15 Januari 1941. Wie na 1 Januari 1941 houder wordt van een ontvanginrichting, is verplicht daarvan aangifte te doen binnen 14 dagen, nadat hij de inrichting anders dan ten vervoer of in opslag aanwezig De' aangifte van de ontvanginrichting dient te geschieden op een daartoe bestemd formulier dat costeloos bij alle postinrichtingen verkrijgbaar Na toezending van het aangifteformulier ont vangt de houder van de ontvanginrichting vanwege het staatsbedrijf dr P. T. T. een luistervergun ning. De luistervergunnïng vervalt aan het einde van het kalenderjaar, waarop zij betrekking heeft. De luistervergunning staat op naam van den houder der ontvanginrichting en mag zonder toe- stemmming van den directeur-generaal der P.T.T. niet aan derden worden overgedragen. Zij moet ter plaatse, waar de ontvanginrichting Eich bevindt, op verlangen van de daartoe bevoegde ambtenaren wordengetoond. Voorts is zij alleen van kracht indien zij is Voorzien van het bewijs, dat door den houder aan fle verplichting tot 't betalen van de luisterbijdrage is voldaan. BETALING DER LUISTERBIJDRAGE. Voor het kalenderjaar 1941 wordt de luisterbij- flrage bepaald op 9 per jaar. De on-jroepvereenigingen zijn verplicht aan de houders van een ontvanginrichting, voorzoover mo gelijk in den vorm van radio-zegels, terug te be talen hetgeen deze als lid of als luistervink aan vrijwillige bijdragen, anders dan als abonnement, op een omroepblad, voor het 'jaar 1941 of een deel daarvan aan deze omroepvereenïgingen vóór 1 Januari 1941 hebben betaald. De houder van een ontvanginrichting kan aan de verplichting tot het betalen van de luisterbij drage voldoen: a) door vóór den 15en van iedere kalender maand een radiozegel ter waarde van 1/12 gedeelte van de luisterbijdrage (voor 1941 een radiozegel van 0.75) te plakken op het daartoe bestemde vakje van de luistervergunning; b) door jaarlijks, halfjaarlijks dan wel drie maandelijks een bedrag, overeenkomende met de luisterbijdrage, resp. 1/2 en 1/4 gedeelte der luister bijdrage (voor 1941 bedragen van resp. 9, 4.50 en 2.25) over te schrijven of te storten op post rekening no. 400200 van het staatsbedrijf der P.T.T. te 's-Grave.nhage. Deze bedragen moeten worden voldaan binnen 2 weken na den aanvang van den termijn, waarvoor zi>" gelden. Voor de betaling kan men gebruik maken van radio-zegels welke verkrijgbaar zijn bij de postin richtingen. Hij, die zijn ontvanginrichting afschaft, dient hier van door het opzeggen van zijn luistervergunning kennis te geven aan een postinrichting. Gasgeneratoren vallen onder de distributiegoederen. Bij beschikking van den Secretaris-generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart zijn gasgeneratoren, persgasinstallaties en 'dlrukvaten, een en ander voor zoover dienende voor de voortstuwing van motorrijtuigen, aangewe zen als distributiegoederen in den zin van artikel 4 van de distributiewet 1939. Met ingang- van 1 Januari 1941 wordt de Zceuwsche gemeente Schore opgeheven. Het wes telijk van het kanaal door Zuid-Beveland gelegen deel wordt bij Kapelle, het Oostelijk van dat ka naal gelegen deel bij Kruinirgen gevoegd. Een 88-jarige inwoner van Malden bij Nij megen is dood langs den weg gevonden. In de mist is hij te dicht bij de tramrails gekomen en toen een tram treil-1 passeerde werd hij gegrepen. Rechercheurs hebben een inval gedaan in een winkel aan het Bonaireplein te Amsterdam. Zij troffen er anderhalf varken aan, dat in beslag is geromen. Tegen den winkelier is proces-verbaal opgemaakt. Het vleesch bleek afkomstig te zijn uit Mijdrecht. In den ouderdom van 71 jaar is te 's-Hertogen- bosch overleden de bekende musicus Peter Kallen- baoh, directeur van 's-Hertogenbosoh' Mannen koor en van Eindhoven's Mannenkoor, organist van de kathedrale basiliek van St. Jan en directeur van het zangkoor dezer baseliek, componist en lid van verschillende commissies en jury's en musicus van vermaardheid. Te Leerdam is een 80-jarige man door gas vergiftiging om het léven gekomen. Duitschers mogen geen arbeid verrichten in Joodsche huishoudingen. 's-GRAVENHAGE, 27 December. Het A.N.P. meldt: Verschenen is een verordening van den rijks commissaris betreffende het doen verrichten van arbeid door Duitschers in Joodsche huishoudingen. Wij laten de verordening hier volgen: Artikel 1 (1) Het is verboden, personen van Duitsche na tionaliteit, van Duitsche of stamverwanten bloede, arbeid te doen verrichten in huishoudingen van ge zinnen, waarvan een Jood het hoofd is of waarvan een Jood blijvend dan wel tijdelijk, mits voor lan- geren tijd dan vier weken ononderbrpken, deel uit maakt. (2) In den zin van het eerste lid: 1) is „Jood": hij die volgens de bepalingen van artikel 4 der verordening no. 189/1940 betreffende het aangeven van ondernemingen Jood is of als Jood wordt aangemerkt: 2) verricht arbeid in de huishouding van een gezin hij die geheel of gedeeltelijk voor bepaalden of onbepaalden tijd in dat gezin is opgenomen, om in de huishouding daarvan arbeid te verrichten of die zich, zonder in het gezin te zijn opgenomen met dagelijksche huishoudelijke werkzaamheden of met andere dagelijksche werkzaamheden, welke direct of indirect met de huishouding in verband staan, bezighoudt. (3) In afwijking van het in het eerste lid be paalde is het geoorloofd arbeid op grond van een reeds bestaande dienstbetrekking verder te doen verrichten: 1) van het tijdistip van inwerkingtreding dezer verordening af tot 1 Februari 1941; 2) van het tijdstip af, waarop de omstandigheid, op grond waarvan het in het eerste lid bedoelde verbod van toepassing wordt, ontstaat, tot hel ^tijd stip, tegen hetwelk de werkgeve'r de dienstbetrek king, op zijn vroegst na het ontstaan dier omstan digheid kan opzeggen, ten hoogste echter tot dertig dagen nadien. Artikel 2. (1)Overeenkomsten zijn nietig, voor zoover zij de verplichting tot het verrichten van arbeid in strijd met de verbodsbepalingen van artikel 1 in houden. (2) Voor den werkgever wordt niet als drin gende reden» in den zin van artikel 1639 p, lid 1, van het burgerlijk wetboek beschouwd het feit, dat de bepalingen van het eerste lid van artikel 1 op die dienstbetrekking van toepassing zijn of worden. Artikel 3. (1) Hij die in strijd met de verbodsbepalingen van artikel 1 een persoon van Duitsche nationali teit. arbeid doet verrichten, wordt gestraft met ge vangenisstraf van ten hoogste een jaar en met geld boete van ten hoogste tienduizend gulden of met een dezer straffen. (2) Het instellen van een strafvervolging tegen iemand, die noch de Duitsche nationaliteit, noch de Nederlandsche nationaliteit bezit, noch zonder nationaliteit is, kan slechts plaats hebben met toe- stemming van den Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied. (3)Feiten, als bedoeld in het eerste lid, worden beschouwd als delicten in den zin van het tweede lid van par. 2 der verordening no. 52/1940 be treffende de Duitsche rechterlijke macht - voor strafzaken. Artikel 4. De Rijkscommissaris voor het. bezette Nederland sche gebied kan vrijstelling van bepalingen dezer .verordening verleenen, Vrijstelling van invoerrechten voor Duitsche goederen. 'S-GRAVENHAGE, 27 Dec. (A.N.P.) Het Verordeningenbla'd van heden bevat een ver ordening waarbij wordt bepaald dat Duitsche goederen, als zoodanig ten invoer aangegeven, van invoerrechten worden vrijgesteld. Indien bedoelde goederen echter belast zijn met een specifiek invoerrecht, hetwelk verband houdt met den accijns op gedistilleerd, houtgeest, sui ker, bier, geslacht of zout, wordt een door den secretaris-generaal van h*t departement van financiën als aequivalent van den accijns vast te stellen bedrag geheven. Door den secretaris-generaal van het depar tement van handel, nijverheid en scheepvaart worden Duitsche goederen aangewezen, waar voor bij invoer vérreken, ingsbedragen ver schuldigd zijn. Het besluit treedt op 1 Januari 1941 in wer king. AANTAL POSTAUTO'S GAAN OP GAS RIJDEN. De Posterijen zullen binnenkort overgaan tot het gebruik van lichtgas voor een aantal P.T.T.- .auto's, aldus meldt de Tel. Te Amsterdam, den Haag en Rotterdam komen compressorstations, waardoor het mogelijk zal zijn weer een aantal auto's in totaal ongeveer 70, in dienst te stellen. Deze zullen echter alleen in de drie genoemde steden en haar onmiddellijke om geving worden gebruikt. Misschien zal later te Utrecht nog een compressorstation worden opge richt.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 11