Haarlem's Dagblad Haard- en Jonker's Het Tooneel. Loonstaat. Geen uitgaansverlof IN DANSEN DE LEEUWERIK Kachel blokken Het sprookje Rantsoeneering van gas en electriciteit. De loonbelasting Zware luchtaanval op Londen. OESTERS V 58e JAARGANG No. 17647 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij vooi Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N V Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37 Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082. Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825 Soendaplein 12230. Verschjjnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie; P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur; ROBERT PEEREBOOM Zaterdag 28 December 1940 'Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel Regelabonnementstarleven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15. Groentjes zie rubriek. In Rotterdam beraamt men velerlei groote plan nen en daartoe behoort het voornemen, het tooneel tot nieuwen bloei te brengen. Er zal natuurlijk een nieuwe schouwburg gebouwd moeten worden en dat vordert niet alleen veel geld maar ook tijd. De Rotterdammers willen daar evenwel niet op wach ten met de instelling van eer, eigen tooneelgezel- schap, dat dan maar tijdelijk elders onderdak zou moeten zoeken. En de Haagsche Post weet mede te deelen dat het hier een zeer ernstige ondernemVg geldt'en dat de plannen-al vasten vorm hebben aangenomen. Het gezelschap, dat op 1 October van het volgende jaar zou moeten gaan speler,, zou zijn taak beginnen in het vooruitzicht van de schep ping van een nieuwen schouwburg in welks baten het mee zou deelen, en omgekeerd. Het zou een stadsschouwburg worderdoor de overheid ge steund. En men is er van overtuigd dat de liefde voor het tooneel, die in vroeger tijden in de Maas stad zoo sterk was, nog lang niet is gebluscht. Ik geloof dat deze laatste zin ook op andere Ne derlandsche steden toepasselijk is, al kunnen de meeste niet bogen op een tooneel-verleden, verge lijkbaar met dat van Rotterdam. Als ouderen zich het Rotterdamsche Tooneel uit die dagen herinne ren komen van zelf gedaohten bij hen op aan voor stellingen, die hen na twintig of dertig jaar nog zijn bijgebleven, die een onuïtwischbaren indruk op hen gemaakt hebben. De Rotterdammers hebben tijden' van groote vermaardheid gekend, niet alleen in hun eigen stad maar in het geheele land. Hun stukken „trokken" veelal niet minder dan die van. het oude Nederlandsch Tooneel. En natuurlijk be trof die trek niet alleen de stukken maar ook een of meer bepaalde acteur,s of actrices die de hoogtij van hun loopbaan beleefden. Het is altijd eeo ken merkende Nederlandsche eigenschap geweest dat men zich meer interesseerde voor de spelers dan voor het spel, dat men naar een nieuw stuk ging kijken niet omdat de naam van den schrijver groote verwachtingen wekte maar omdat Louis Bouw meester of Willem Royaards er de hoofdrol in speel de.om nu maar een paar groote namen uit het verleden te noemen. En het is nog altijd zoo. Het treft mij altijd weer dat in de pauze en na afloop de gesprekken als regel beheerscht worden door de vraag „hoe vond je die of die?", dat sommigen zich niet eens den naam van den auteur kunnen herinneren, dat een zwak of gewrongen stuk dik wijls „gered" wordt als het spel van de een of andere geliefde ster een bijzonder succes blijkt. Deze volgorde van waardeering is voor mij in dien zin typisch Hollandsch, dat ik haar in het bui tenland dikwijls in omgekeerden zin heb waarge nomen. Het blijft de vraag of zij ons tooneel goed heeft gedaan; men zou geneigd zijn het tegendeel te veronderstellen. Het sterren-systeem bij de film heeft een en ander zeker gestimuleerd, ook in de concertzaal trouwens, waar de vraag wie de so list is van grooten invloed op de publieke belang stelling is. Maar daar telt de samenstelling van het programma toch altijd nog zwaar mee en heb ben de namen der scheppende kunstenaars nog steeds grooter beteekenis dan die der uitvoerenden. Het tooneel beleeft nog een zeer slechten tijd en dat is niet alleen te wijten aan de tijds omstandigheden, die er nu wel extra moeilijk voor zijn. Het lijdt nog altijd aan verminderde belang stelling voor dezen vorm van kunst. Maar het heeft meer dergelijke inzinkingen in zijn eeuwenoude ge schiedenis gekend en is die weer te boven ge komen. Dus zal het ook deze weer overwinnen. Menschen die meenen dat het door de geweldige op komst van de film en de radio, die zeker het eind punt van haar mogelijkheden nog niet bereikt heb ben, naai1 een duurzame plaats op den tweeden rang der publieke belangstelling zou zijn verdrongen, vergissen zich. Zij staren zich blind op de verschijn selen van het. heden, vergeten dat die ook niet onveranderlijk kunnen zijn en onderschatten de duurzame waarde, de blijvende kracht van een kunst die haar sterke eigen kenmerken blijft be zitten en steeds grooten cultureelen invloed heeft doen gelden. Haar voornaamste karakteristiek: de levende mensck als uitbeelder, in zijn levend con tact met den toeschouwer, blijft haar eigendom' En daarom moet men de verhouding van tooneel en bioscoop ook niet zien als een soort strijd op leven en dood tusschen twee concurreerende han delsfirma's, waarin tenslotte een van beiden het af zal moeten leggen, maar als een wordingsproces waarin elk het haar toekomende deel tenslotte verwerven zal. Film en radio zijn ons niet gege ven om bestaande kunstvormen te verdringen maar als een nieuwe aanwinst, als een uitbreiding van de bestaande mogelijkheden, als een ver rijking. Het tooneel heeft niet alleen in de publieke be langstelling maai- ook in de waarde van nieuwe werken, ervoor geschreven en in zijn rijkdom aan uitvoerende kunstenaars van het eerste plan een inzinking ondervonden. Ook die zal voorbijgaan en het is een troost te bedenken dat tijden van groote beroering gewoonlijk door welk geheimzinnig samenstel van oorzaken dan ook leiden tot groote' opleving in de scheppende zoowel als in de uit voerende kunst. Zal de twintigste eeuw ons een Goethe en een Shakespeare brengen? R. P. WIJZIGING IN DE BEVELVOERING VAN DE BELGISCHE RIJKSWACHT. BRUSSEL, 27 Dec. (A.N.P.) Naar verluidt wordt er gedacht aan een grondige wijziging in het hooger commando van dei Belgische Rijkswacht, in verband met de verplichte taal kennis der hoogere officieren. Men verwacht o.m. de werving van Vlaamsche officieren voor de Rijkswacht in het Vlaamsche land. Te Brus sel denkt men aan een gemengd corps, terwijl in Vlaanderen en Wallonië eentalige corpsen zullen komen. Zooals men weet waren de Waalsche officie ren de Nederlandsche taal in het geheel niet of «wivoldoende machtig. (De huisvrouw moetin verband met de nieuwe loonbelasting eveneens zorgen voor loonstaten van haar personeel.) De huisvrouw is „in alle staten" Door 't nieuwe loonbelastingplan, Zij krijgt daar, zij 't in kleine mate Ook weer haar eigen zorgen van. Zij kan er nu al staat op maken, Dat zij een staat opmaken moet En dat soort zakelijke zaken Ligt haar, onwennig, niet zoo goed. Het zijn geen verre toekomstplannen, Het moet in een paar dagen klaar Het moet in kruiken en in kannen, Voor d'aanvang van het nieuwe jaar. En zij die snel weet op te treden Op elk huishoudelijk gebied. Ook in 't gecompliceerde heden, Ziet hier den weg zoo daadlijk niet. Zij zal (maar 'k wil er niet om wedden, Dat doe ik nooit als 'k zeker win) Zij zal ook nu zich wel weer i'edden, Daar staat haai' wei'kkracht wel voor in. Men kan het haar best overlaten, Dat het weer spoedig gladjes gaat, Nu is ze nog „in alle staten" Straks is ze kortweg weer „in staat". P. GASUS. in den Oudejaarsnacht Geen sterke drank en geen vuurwerk. 's GRAVENHAGE, 27 December. De Com missaris-generaal voor de openbare veilig heid heeft in opdracht van den Rijkscommis saris bekend gemaakt, dat ook voor den nacht van 31 December op 1 Januari a.s. de bepalin gen betreffende het verblijf in de open lucht tusschen middernacht en 4 uur voormiddag en inzake de beperking van den kleinverkoop van sterk alcoholhoudende dranken onveranderd gelden. Voorts wordt bekend gemaakt, dat het af steken van vuurwerk en andere pyrotechnische artikelen in de open lucht streng verboden THE AMERICAN CLUB laat U gezellig A.s. ZONDAGMIDDAG van 2— 5.30 A.s. ZONDAGAVOND van 7—10.30 ROY KING EN ZIJN BAND YVONNE THIRY. (Adv. IngezMed.) De Eursinger- en Welling eresch in Zuid-Drente zullen door ruilverkaveling ver beterd worden. Dat dit noodig is, toont deze foto van den hoofdtoegangsweg, welke door water en sporen onbegaanbaar is. (Foto Pax Holland.) Ie Soort ook geschikt voor centr. verw. Franco huis vanaf f 3.50 per 100 K.G., f 35.— per 1000 K.G., uit voorraad leverbaar. HOUTZAGERIJ EN HOUTHANDEL HAARLEM Transvaalstraat 5,. Telef. 20549 Na 7 uur 26998. (Adv. Ingez. Med.) en de werkelijkheid. Winterhulp collectanten wekken de Haarlemmers op tot offeren. Vandaag zijn de „Winterhulp"-collectanten in de weer en zij dragen op hun kussens allerlei figuren uit de spi-ookjeswereld: Roodkapje, Klein Duimpje, Doorni'oosje en vele andere. Voor den tweeden keer in onze stad rammelen de Winterhulp"-bussen en wekken het publiek op tot offeren voor den misdeelden medemensch. Als tee- ken dat men geofferd heeft wordt Roodkapje, Klein Duimpje, Asschepoester of Sneeuwwitje op jas of mantel gespeld; al deze sprookjesfiguren zijn im- mers evenvele bewijzen ervan dat de deugd be loond wordt! Natuurlijk verheugt deze tweede col lecte zich in het bijzonder in de belangstelling van de jeugd. Menig jongetje of meisje zal zijn oudex-s er toe aansporen om zoo'n sprookjesfiguurtje mach tig te worden, en dat is een goed ding. Voor de jeugd lééft de sprookjeswereld nog. De ouderen gelooven niet meer in sprookjes zeggen zij, doch ze kunnen in dit opzicht nog wat van de jongeren leeren; het kind richt zich naar het deugdzame en neemt het op voor Sneeuwwitje tegen haar kwaadaardige stiefmoeder, voor den misdeelden molenaarszoon met zijn gelaarsde kat, voor Doorni'oosje tegen de booze fee. en voor Klein Duimpje tegen het spook van de armoede, dat zijn ouders belaagt. Welnu, „Winterhulp" stelt den ouderen in staat om het in werkelijkheid op te nemen voor de vele misdeelde en door het noodlot getroffen med.emenschen. In Haarlem trekken zij weer door de straten, de „Winterhulp"-collectanten en bellen aan de hui zen aan, opwekkend om te maken dat de sprook jeswereld van het kind geen vergeefsche is, doch één, die zich, als wij menschen grooter worden, om zet in weldadige werkelijkheid. Maximum voor vervoerprijzen. Op basis van vooroorlogsche overeenkomsten. Blijkens besluit van de Secretarissen-ge neraal van de departementen van Waterstaat en van Handel en Nijverheid en Scheepvaart is o.m. bepaald: De hoogst toelaatbare vervoerprijs is die, welke door den vervoerder, verhuurder of derde in het tijdvak van 3 tot en met 9 Mei 1940 voor een soortgelijke vervoer-overeen- komst of verhuur is bedongen of ontvangen. Heeft de vervoerder, verhuurder of derde geen vervoerprijs, als in het vorige lid bedoeld bedongen of ontvangen, dan geldt als hoogst toelaatbare vervoerprijs die, welke in het tijdvak van 3 tot en met 9 Mei 1940 voor een soortgelijke vervoerovercenkomst of verhuur gebruikelijk was. Overigens geldt als hoogst toelaatbare ver voerprijs de prijs, welke voor een soortgelijke vervoerovereenkomst of verhuur in het jaar, eindigende op 9 Mei 1940, laatstelijk gebruikelijk is geweest. De Secretaris-generaal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart kan ten aanzien van vervoer over zee. hetzij voor een be paald vervoer, hetzij in het algemeen, van de voorschriften van dit besluit ontheffing verlee- nen of doen verleenen of een anderen prijs bin dend vaststellen of doen vaststellen. De Secretaris-generaal van het Departement van Waterstaat heeft dezelfde bevoegdheid ten aanzien van alle ander vervoer. (A.N.P.) Kerstiiizameling Stille Armen. Nagekomen giften S. E. 10.—; Mr. J. D. B. 25,—; Mevr. A. E. F— S. 4,—: Gé v. d. B. 5.— J. S. 5,—; F. S. 25,—; F. te B. 25,—; G. S. B 10,—; O. P. F. 10,— Funke's Roggebroodfabr. 10.A. M. B. 10, A. A Heemst, 10,—; Dr. H. H. 7,50; J, H. 5,— J. H. v. d. W. B. 5.—: A. K. v. d. V. 5,—; G. v W. 5,—; fam. V. 5,—; Ir. J. A. W 4.—; J M. W 2,75; H. M. N. 2,50: A. W. 2,50; W. K. 2,50 A. V. 2,50; fam. B. 2.50; H. L. T. 2,—; E. B. 2,—: J. M. 2,—; Wed. H. G. 1,50; E. H. D. 1,—; F. en E. 1,—. Totaal zijn bij ons blad binnengekomen 855 giften tot een bedrag van 8609.03. DE INZAMELING IS THANS GESLOTEN. Ten behoeve van het Comité voor de „Stille Armen", werd bij de Twentsche Bank te Haarlem gestort: In opdracht van A. F. M. v. B. f 5, mej. S, v. D. f 1, J. G. T. f 5, J. J. B. f 25, Mr. J. v. G. f 2.50, H. H. f 19, G. W. M. f 5, J. de J. f 1, K. K. T. f 30 en D. A. M. f 2.50. Onder motto: „Voor zoon van overleden geleerde en echtgenoote over welk gezin Haarlem's Dag blad schreef" f 50. Bij het Comité ingekomen: Van Vereenigïng Wel dadigheid naai- Vermogen, voor hetzelfde gezin f 50. Onder letters H. S. f 25. Maatregelen le Haarlem. Het Haarlemsche gemeentebestuur vestigt de aandacht op de rantsoeneering van gas en electrici teit, die (volgens de regeling van den Secretai'is- Generaal van Handel. Nijverheid en Scheepvaart) is ingegaan op het tijdstip waarop na 15 Decem ber 1940 de eerste me ter opneming plaats vindt. Voor vele verbruikers is de i-antsoeneering dus al ingegaan. Er is voorloopig toegestaan evenveel te gebrui ken als in de overeenkomstige periode van het vorig jaar. Heeft men vei'leden jaar weinig ver- bruikt, dan mag men nu gaan tot de minimum rantsoenen. Deze zijn voor gas 60 M3. per periode van twee maanden en voor electriciteit (behalve koken) als meteropneming voor 16 Januari plaats heeft 55 K.W.U. voor de eerste twee maanden en 41 K.W.U. voor de twee volgende maanden. Heeft de metei'opneming na 16 Januari plaats dan zijn die minimum-rantsoenen 47 en 31 K.W.U. z Voor hen die in hoofdzaak electrich koken, worden de rantsoenen verhoogd met 150 K.W.U. per twee maanden. Voor nieuwe verbruikers worden de rantsoenen naar billijkheid bepaald. De Incassodienst te Haarlem zal aan iederen ■verbruiker opgeven wat hij het vorig jaar per 2 maandelijksche periode heeft verbruikt. Hiervoor zijn rantsoenkaarten in bewerking die bij de eerst volgende meteropneming zullen worden uitgereikt. De kaarten worden zoo ingericht, dat ieder zijn verbruik kan controleeren. Er wordt een toelich ting gegeven hoe men den stand op den meter moet lezen. Er zijn strafbepalingen gemaakt voor het over schrijden der rantsoenen. Als eerste straf geldt 50 pet. van het verschuldigde bedrag extra be talen. Bij herhaling kan tot afsnijding van gas of electriciteit worden overgegaan. voor het huispersoneel Zooals men weet treedt met ingang van 1 Januari de loonbelasting in werking en op kantox-en, in fa brieken en werkplaatsen wordt daar natuurlijk rekening mede gehouden. Er is evenwel een uitgebx'eide categorie van wex'knemers, die straks eveneens loonbelasting zal moeten betalen. Dit is de groep van manne lijke en vrouwelijke personen, die dienst in het huishouden verrichten, dus huisknechts, chauf feurs, dienstboden, wei'ksters, dagmeisjes enz. Al deze lieden zullen met ingang van 1 Januari van hun loon belasting moeten betalen, hetgeen, zooals men weet, door inhouding op hun loon geschiedt. Hiertoe is het noodig, dat er een aantal for mulieren ten dienste van de belasting-admini stratie ingevuld worden. Voor een deel moet dit reeds vóór 1 Januari zijn beslag hebben ge kregen, zoodat het voor ieder, die deze formu lieren nog niet heeft ontvangen (gisteren en vandaag zijn er al heel wat door de belasting inspecties vei'zonden), de raad geldt: Voorziet U met spoed van deze formulieren, want U heeft nog maar twee dagen tijd. Een briefje of een telefoontje naar het belastingkantoor zal vol doende zijn. Het loon, dat inwonend of gedeeltelijk inwonend personeel ontvangt, bestaat gedeeltelijk uit geld, doch daarnaast ook uit kost en inwoning. De fiscus nu belast alles, het geldloon zoowel als de overige vergoeding. Daartoe zijn er normen gegeven, waar uit blijkt dat volledige kost en inwoning wordt ge steld op 25.— per maand, 6 per week en 0.85 per dag. Ook voor gedeeltelijke kost en inwoning zijn cijfers vastgesteld. Het is nu de bedoeling, dat de volledige beloo ning, in geld uitgedrukt, als grondslag voor den aanslag in aanmerking komt bij het invullen van de formulieren. Hiertoe behooren: allex-eerst de loonbelastingkaart die de werknemer invult en behoudt. Vervolgens een dubbel formulier, dat de werknemer binnen twee dagen moet invullen en aan den werkgever ter hand stellen, die het daarna aan den inspecteur der belastingen opzendt. De wei'kgever, die zich aan de hand van een ta bel, die ook door de belastingkantoren vex-krijgbaar wordt gesteld, vergewist heeft hoeveel belasting hij bij iedere loonbetaling moet inhouden, is nu gehou den, deze belasting maandelijks aan den ontvanger af te dragen en wel binnen tien dagen na de maand der betaling. Voor huiselijke diensten kan met kwarlaalsgewijze betaling worden volstaan. Van de uitbetaalde loonen moet een loonstaat worden aangelegd, waarvoor alweer een standaard model bestaat, welke loonstaat drie jaar bewaard moet blijven evenals de loonbelastingkaart. Tenslotte moet vijf dagen nadat de belasting aan den ontvanger is betaald een loonbelastingaangif te wox'den ingezonden, ook op een bepaald formulier, te verkrijgen aan de belastingkantoren. Men ziet bet: er zal heel wat van het belasting- administratief talent der huisvrouwen en huisva ders gevraagd worden! STOCKHOLM, 28 December (D.N.B.): Vrij dag heeft blijkens radioberichten uit Londen een bijzonder zware aanval op de Britsche hoofdstad plaats gehad. Volgens alle aan wijzingen, aldus wordt in deze berichten ge zegd, was dit de vrecselijkste „bliksem- aanval' sedert het begin van het Duitsclie luchtoffensïcf tegen Engeland. Het ontploffen der bommen, het licht der licht- fakkels en het oplaaien van talrijke branden zijn voor de Londenaars een angstaanjagend schouw spel geweest. Deelen van de stad, waax'in het Duitsche luchtwapen x-eeds bij vorige aanvallen zijn doelen gezocht had, hadden thans opnieuw den voornaamsten aanval te verduren. Behalve licht- fakkels en brandbommen wei'den ook licht ont plofbare bommen neergeworpen, waaronder een aantal bommen van zeer zwaar kaliber. De Londensche radioberichten spreken verder van een aantal vernielde gebouwen De aanval is wat hevigheid betreft, slechts met enkele van de hevigste aanvallen, die tot dusvex-re op de Engel- sche hoofdstad wei'den ondei'nomen, te vergelij ken. De Duitsche bommenwerpers hebben bijna onaphoudelijk over Londen gevlogen en van ver ui*elkaar liggende wijken van de Engelsche hoofdstad zijn gelijktijdig berichten ontvangen over neergeworpen bommen. Hierbij is schade aan gericht en een aantal branden uitgebroken. Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen. De nieuwe voorzitter. Dr. J. E. Baron de Vos van Sleenwijk. (Archief H.D.) In de vacature, ontstaan door het overlijden van Mr. Dr. A. Baron Röell, is in de vergade ring van Directeuren tot voorzitter van de Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen te Haarlem gekozen Dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk, Burgemeester van Haarlem. DE STADSAPOTHEEK TE HAARLEM. Geen f 13.000 voor de verbouwing van het perceel JSassauplein 2. IS OPHEFFING GEWENSCIIT? Eenige weken geleden besloot de Haarlemsche gemeenteraad, op voorstel van B. en W., f 13.000 beschikbaar te stellen om het aan de gemeente toebehoorende perceel Nassauplein 2 (waar vroe ger het Oranje Nassau-Instituut was gevestigd) te verbouwen en in te richten voor een nieuwe huis vesting der Stadsapotheek. Zooals men w«et is deze thans gevestigd in een der bijgebouwen van het St. Elisabeth's Gasthuis, De apotheek wordt niet alleen door het Gasthuis gebruikt, maar zorgt ook voor de levering van de geneesmiddelen die door de doktoren van den Gem, Geneeskundigen Dienst worden voorgeschreven. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben bezwaar gemaakt dit raadsbesluit goed te keuren omdat het bedrag dat met deze verhuizing en ver bouwing gemoeid is zeer hoog genoemd kan wor den. Bovendien hebben Gedeputeerde Staten aan het gemeentebestuur in overweging gegeven de vraag onder oogen te zien of het voor de gemeen- tefinanciën niet beter is tot opheffing der apotheek over te gaan en de geneesmiddelen te betrekken uit particuliere apotheken. Wij herinneren er aan, dat langen tijd geleden een voorstel om tot ophef fing der apotheek over te gaan slechts door een zeer kleine meerderheid in den raad verworpen werd. Treinramp op Formosa. Trein stortte na botsing van spoordijk. TOKIO, 28 December. (D.N.B.) Op het eiland Formosa, vijf kilometer ten noorden van Takao zijn vermoedelijk door een ver- keei'de wisselstand een boemeltrein en een goederentrein met elkaar in botsing gekomen. De boemeltx-ein ontspoorde en stortte met alle wagens van den spoordijk. Meer dan 200 per sonen werden gewond of gedood. Van de FIRMA 1. RIENSTRA, Bloemendaalscheweg 339 - Telef. 13897. Geeft tijdig Uw bestelling op voor OUDEJAAR. (Adv. Ingez. Med.) HEDEN: 12 PAGINA'S. R. P.: Het Tooneel. pag. I P. Gasus: Loonstaat. pag. 1 Op ontdekkingsreis in de arbeids sfeer van den sierkunstenaar. g pag. 3 m C. J. E. Dinaux: Geneugten des le- g vens. pag. 3 g P. v. d. Hem: 1940—1941 pag. 3 Flitsen: Verrassing. pag. 3 jj Voor de Vrouw pag. 4 g B. de Jong van Beek en Donk: Te- M leurstelling onder het Zwitsersche g volk. pag. 5 ij Voor lange avonden. pag. 5 g J. H. de Bois: Kunst in Haarlem en Ij daarbuiten. pag. 6 g Filmschouw pag. 6 g J. B. Schuil: Sara Burgerhart, pag. 8 3 G. J. Kalt: Concert ten bate van jj Wintei'hulp. pag. 8 g 2 Laatste Berichten op pagina 9

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1