ZATERDAG 2S DECEMBER 1940 flAARLE M'S DAGBtAB De Torenwachter ONS KNIPPATROON. :!0' Het menu van den dai AB'S AVONTUREN GEBREIDE HEERENHANDSCHOENEN. Nu we weer allemaal fietsen en het bovendien nog behoorlijk koud is, zullen een paar warme, eigengebreide heerenhac.dschoenen wel gewaar deerd worden. Deze op de foto zijn gebreid van driedraads beige wol met dunne stalen pennen no. 10. Er :s 50 gr. wol voor gebruikt. We beginnen met den boord en zetten hiervoor 68 steken op, 'd.w.z. op de drie-pennen resp. 24, 24 en 20. We breien nu 25 toeren 2 recht, 2 averecht. Een toer is 3 pennen. We gaan nu over tot gewoon recht breien en wel 25 toeren, waarna we van den volgenden toer de laatste 12 steken op een draadje rijgen. Deze blijven staan voor den duim. Aan het eind van den daaropvolgenden toer maken we er weer 12 steken bij, (er bij opzetten) die dus pre cies boven de andere 12 steken komen te liggen. We hebben nu weer 68 steken en breien hiermee 24 toeren verder. We zijn nu aan de vingers gekomen, waarvoor we het werk als het ware in twee helften verdeelen, een boven- en een onderkant, en wel zoo dat het split voor den duim links onder komt te liggen. Dit is dan de rechter handschoen. Dubbel gelegd, zijn er nu aan den boven- en aan den onderkant elk 34 steken, waarvan we voor elk der vier vingers resp. 9. 8, 8. 9 reserveeren. Bij den wijsvinger te beginnen, nemen we van den boven- en van den onderkant elk 9 steken op de pen en maken er aan den kant. waar straks de middelvinger komt, nog 4 steken bij. De rest van de steken zetten we zoo lang op een draadje. Deze 22 steken nemen we op drie pennen en breien 40 toeren. Den volgenden toer breien we met telkens twee tezamen en rijgen de overgebleven 11 steken op een draadje; stijf aantrekken en aan den binnenkant afhechten. Voor den middelvinger nemen we voor 8 steken en ach tér 8 steken. Links nemen we nu 4 steken op (op het randje van den wijsvinger) en rechts maken we er 4 steken bij. Met deze 24 steken breien we i nu 45 toeren en breien den top als boven. Voor den ringvinger nemen we voor en achter 8 steken op en maken er links en rechts 3 steken bij op dezelfde manier als boven. Met deze 22 st. breien we 43 toeren als boven en kanten weer op dezelfde manier af. Voor den pink zijn er nu nog 18 steken over, waarbij we nu nog 4 steken opnemen aan den kant van den ringvinger. We breien 36 toeren en hech ten weer af als boven. Nu nemen we de steken van den duim op. Dit zijn er 24, maar om te voorkomen dat er gaatjes komen nemen we er bij de hoekjes een steek bij op dren we in den derden toer op dezelfde plaats weer tezamen breien. De duim telt 40 toeren en wordt weer op dezelfde manier afgewerkt. De linker handschoen wordt een spiegelbeeld van den rechter, dus als we aan de vingers gekomen zijn leggen we het werk met het duimsplitje aan den rechterkant enz. Beide handschoenen worden onder een vochtigen Öoek gestreken TWEE HARTIGE HAPJES VOOR OUDEJAARSAVOND. Gevulde broodjes (4 personen). 4 oudbakken, kleine puntbroodjes of geraspte broodjes. 2 ons jonge kaas. 2y2 dL. melk 2 afgestreken eetlepels bloem 2 afgestreken eetlepels boter 1 ei, peper, zout, nootmuskaat. Snijd van de broodjes het bovenste kapje af, hol .ze uit en maak een vulling als volgt. Maak een witte saus van 2 lepels bloem, 1 lepel boter en de melk. Kook het ei hard en snijd het evenals de kaas in dobbelsteentjes. Roer deze door de saus, maak ze op smaak af en vul er de broodjes mee. Leg de kapjes er weer op, bestrijk ze met de rest van de boter en bak ze in een warmen oven knappend (5 tot 10 minuten). EEN VERHAAL VAN DE ZEE. bewerkt door ADRIAAN J. HUISMAN. (Nadruk verboden). 31) Het was in een kleine plaats als Penzance na tuurlijk onmogelijk te voorkomen, dat zich een waas van geheimzinnigheid en een krans van le genden weefde om de figuur van Mrs. Vansittart. Maar de dorpsconversatie hield "zich toch voorna melijk bezig met Bud. Het was dan ook geen klei nigheid voor een meisje „van haar positie", ver loofd te zijn met een officier van de Koninklijke Marine en toegang te krijgen tot de kringen van de aristocratie. En daar kwam nog bij, dat ze op een allerintjemsten voet omging niet alleen met den machtigen Traill, maar ook met zijn knappen, jeugdigen neef. dien ze zelfs heel familiaar als „Charlie' betitelde en dien zij behandelde, alsof hij een naaste bloedverwant was, zonder dat Lady Margaret en haar zoon daar ook maar het minste bezwaar tegen schenen te hebben. Tenslotte lekte een deel van het geheim toch uit. Enid ging met Traill een bezoek brengen aan Em- mett, den eersten officier van de „Chinook", die nog altijd niet heelemaal hersteld was. Hij zat, toen ze kwamen, een pijp te rooken in het voortuintje van het huis, waar Stephen Brand hem onderdak had gebracht. Hij schrok, toen hij ze zag en op zijn verweerd gezicht kwam de vreemde uitdrukking weer, waar mee hij Enid op den vuurtoren ook al eens had aangekeken. Zijn blik ontging Traill niet en hij zei tegen den zeeman: A propos, meneer Emmett, was u niet op de „Brittanic", toen mijn vrouw en ik, haar zuster en twee kinderen naar Engeland reisden, voor de „Es meralda" verging? Zeker, Sir. Off menigen tocht over den Atlantische® Oceaan KAASTRUFFELS. 1 ons zwart roggebrood, 2 ons oude kaas, 3 afgestreken eetlepels boter, peper en zout. Maal hef*roggebrood en kaas door een vleesch- molenije en houd wat kaas apart. Vermeng rogge brood, kaas en boter met elkaar en maak dit mengsel op smaak af. Maak er balletjes van en rol ze door de apart gehouden, geraspte kaas. Flatteuze middagjapon. Eenvoudig, doch gekleed model voor den middag met afkleedende vierkante halslijn. Ingehaalde ruimte op de schouders, die men echter ook kan verwerken in eenige postuurnaden. Lange, aanslui tende mouwen. Doorloopende midden voorbaan; hieruit komt de ceintuur die op den rug gestrikt wordt. Benoodigde stof pl.m. 4 M. Patroon in maat 52, prijs 26 ets.; het patroon is van Maandag af geduren de een week verkrijgbaar bij de bureaux van dit blad, Groote Houtstraat 93 en Soendaplein 37. VOOR DE KINDEREN De belde slijpsteenen waren omgekeerd en de canapé en tafel waren belde .-auw opgeladen. Veiligheidshalve had Ab nog een stevigen greep gemaakt om zich vast te houden. Spoedig zaten zij op de plank, die beide slijpsteenen ver bond en daar ging het langzaam den heuvel af. Maar dit fietstochtje liep niet zoo goed af als beiden dachtenl had Emmett verteld van de „reusachtig" aardige reis, die hij als jong stuurman had gemaakt, toen hij dagelijks met dat vroolijke gezelschap aan tafel had gezeten. Traill glimlachte. Hij wist, wat er ki het brein van den ander omging. Ziet u een gelijkenis tusschen deze jonge da me, vroeg hij, en iemand, die u vroeger gekend hebt? Wel, Sir, ik hoop, dat ik geen smartelijke her inneringen bij u wakker maak en het is ook al weer zooveel jaren geleden, maar ik zou er een eed op kunnen doen, dat ze het sprekend even beeld is van uw overleden vrouw. Ik dacht het direct, toen ik haar voor het eerst op den toren zag. Dat is ook geen wonder, want ze is haar dochter! Haar dochter Uw dochter? zei Emmett adem loos. Een kleine daghit, de ooren gespitst als een ko nijn, stond, verborgen achter het openstaande raam, te luisteren. Dat was een uitgezocht nieuwtje voor den melkboer en den brievenbesteller en de loop jongens van den kruidenier en den slager! Dit was het kabbelende beekje, waaruit de bruisende stroom van gepraat ontstond, die steeds hooger wies, tot hij tenslotte het deftige boudoir bereikte van mevrouw Taylor-Smith, een van Lady Stanhope's hartsvrien dinnen. Zij liet zich terstond naar het huis van Jack's moeder rijden en vuurde onmiddellijk ee«" volle laag van vragen af. O ja, zei Lady Margaret zoetsappig, het is volkomen waar. Natuurlijk heb ik het direct ge weten. Ja, ze trouwen in het voorjaar. En Enid's bruidschat is ongeveer een kwart millioen. Zooals de meeste vrouwen, had ze een bijzon dere voorliefde voor dat magische woord. Een mil lioen, zelfs in fracties gerekend, is zoo een vaag ver begrip! De eenige persoon, die niet bijster tevreden was over den gang van zaken, was Charlie Payne. Con stance kwam heelemaal niet te voorschijn. Samen met juffrouw Sheppard, de huishoudster, zorgde zij voor de verpleging van haar moeder. Enid, of schoon ze zich betrekkelijk veel Sn het publiek be woog, zorgde uitstekend en met opgewektheid, dat in de huishouding alles vlot van stapel liep. Ook Brand was, op een paar bezoeken aan het WAT VOORBIJGING. Zonder verdriet, ook zonder de soms wat senti- menteele weemoed, die voor velen den Oudejaars avond kenmerkt, zien wij het einde van 1940 snel naderen. Het zal voor velen een stillen, voor anderen een smartelijken Oudejaarsavond zijn: misschien is er het gemis van iemand die hen lief was, misschien ook is het alleen maar een stille avond, die nu meer dan ooit voor binnens kamers is bedoeld, omdat er geen extra verlof wordt gegeven om tusschen twaalf en vier uur op sliaat te zijn. zoodat de gezelligheid van een familiebijeenkomst is uitgesloten. Wij zijn dit jaar maar samen, zeggen de bejaarde ouders, laten wij vroeg naar bed gaan. wat voor zin heeft het om op den slag van twaalf uur te wachten. Wij zijn dit jaar maar samen, zeggen hun jonggetrouwde kinderen. de kleintjes zijn naar bed wat voor zin heeft het om op den slag van twaalf uur te wachten. Wij zijn dit jaar maar samen, zeggen de twee vriendinnen die samenwonen, en die ge wond waren ieder jaar een hartelijken vrienden kring om zich heen te zien. Maar wanneer voor al die mensehen de Oudejaarsavond is aangebroken, zullen zij toch niet kunnen ontkomen aan de sfeer van afscheid van het oude en welkom aan het nieuwe die op dezen laatsten avond van het jaar kenmerkend is. En zij zullen toch willen wachten totdat het jaar 1940 onbetreurd is heengegaan, om 1941 met nieuwe hoop in het hart te begroeten. Het is waar. ieder nieuw jaar wordt met hoop volle gedachten begroet, en wat blijkt er dan aan het einde van te zijn uitgekomen? Soms maar bedroefd weinig maar als ons die hoop ont nomen werd om het nieuwe als een goede be lofte te ontvangen, dan zou er geen vreugda meer kunnen bestaan. Wie iets nieuws zonder hoop begint, kan we ten dat dit nieuwe ten doode is opgeschreven;- wie het nieuwe jaar niet als een betere periode dan het voorafgegane wil begroeten, is diep te beklagen. Hoeveel meer reden is er dan juist nu, om den eersten dag van Januari met opgewektheid te begroeten: het jaar 1940 dat door duisternis en zorgen gekenmerkt werd, ligt dan achter ons. en nu willen wij vooruit zien, het nieuwe jaar in. Daarop willen wij onze hoop vestigen, en daarvoor willen wij onze energie en onze levens lust aanwakkeren. E. E. J.—P. VOORZICHTIG MET WASCHGOED! Nuttige wenken voor de huisvrouw ter besparing van punten. Bonte wasch. Van bonte stukken moet, voor het in de week zetten, de echtheid der kleuren worden onder zocht, hetgeen men kan doen door een puntje van het goed in koud, helder water te dompelen en in een witte doek stevig uit te knijpen. Als het goed niet afgeeft, kan men wel aannemen, dat het wasch- baar is. Is het goed niet echt geverfd, dan zoo voorzichtig mogelijk in koud sop wasschen, of schoon men wijzer doet, het wasschen aan een chemische wasscherij over te laten. Echt geverfd goed kan in lauw of zelfs in heet water worden gewasschen maar dat wil nog niet zeggen, dat men het onnoodig lang in het spoel water kan laten lggen. Tenzij de goederen absoluut indanthreenecht geverfd zijn, mag men ze niet nat hotel na, al dief! tijd onzichtbaar gebleven. Hij noemde mrs. Vansittart's naam zelfs niet. Hij zag er bleek en afgetobd uit: als een man, die voort durend in innerlijk conflict leeft. De moeilijkheden in den huize Brand waren derj, jongen Amerikaan niet bepaald naar den zin; hij zag er geen heil in voor zijn eigen hartsaangelegenheid! Constance is natuurlijk heelemaal in beslag genomen door de moeilijkheden van haar vader, redeneerde hij bij zichzelf Er zullen wel onaange naamheden zijn in verband met haar moeder en in al die ellende vergeet ze mij natuurlijk. Ik moet er eens goed over nadenken! Toen het na vele dagen eindelijk eens een mooie, zonnige dag was, vertelde Enid, dat de patiënte op advies van den dokter naar beneden moest worden gebracht. Heeft meneer Brand haar al gezien of gespro ken? vroeg Payne. Neen, antwoordde Enid, wier gezicht een beetje betrok. Hij spreekt nooit over haar. Hij lijdt, dat kun je zien. maar hij zegt geen woord. Constance en ik weten ook geen van beiden, hoe we er met hem over moeten beginnen. Maar is er een oplossing te vinden? Wie zal het zeggen? De avondnadat we uit het hotel zijn weggegaan, heeft hij ors de heele geschiedenis van zijn huwelijk verteld en we kre gen allebei den indruk, dat het niet. absoluut on mogelijk zou zijn ze weer tot. elkaar te brengen, maar het belangrijkste is, dat we niets weten van haar leven in al die jaren. Is ze er zich van bewust, dat Constance weet, dat zij haar moeder is? We denken van wel, we zijn er zelfs zoo goed als zeker van. Maar ze is zóó ziek geweest en ze is nu nog zoo vreeselijk zwak, dat we haar niet de minste emotie durven bezorgen. Daarom is Con stance buitengewoon voorzichtig met haar, maar iedere blik, ieder woord toont, dat haar moeder op dit punt niet twijfelt. Het is een allermachtig harde noot om te kra ken, zei Payne, terwijl hij peinzend blauwe krin gen sigarenrook de lucht inblies. Zeg, Enid, ging hij ra een poosje zwijgen voort, denk je. dat als het morgen mooi weer is, Connie zin zou hebben om mee uit rijden tc gaan? Ik weet het niet. Maar het is een feit, dat ze op elkaar leggen, men moet ze dan door doeken van elkaar gescheiden houden. Kant. Fijne en gevoelige kant kan men wasschen door ze om een flesch te wikkelen en deze door het waschwater heen en weer te halen. Crêpe-weefsels moeten op bizondere wijze worden behandeld. Eerst moet worden vastgesteld, of ze thuis kunnen wor den gewasschen. Een daarvoor geschikte plaats maakt men een beetje vochtig en als het goed erg krinkelt, dus krimpt, mag het alleen bij een che mische wasscherij behandeld worden. Hetzelfde geldt ook voor geplissecrde slof fen. Het is aan te bevelen, crêpe-artikelen voor de behandeling nauwkeurig te meten, opdat zij nader hand weer op de oorspronkelijke lengte, wijdte en breedte gespannen en gestrekt kunnen worden. Zulke crêpe-stoffen mogen niet met een zwaar, heet strijkijzer worden behandeld. Het strijkijzer moet er zoo licht mogelijk overheen worden ge haald. Men moet goed opletten, dat het goed vóór het strijken droog is, want anders is het niet uit gesloten, dat het crêpe-effect verloren gaat en het goed heelemaal glad wordt. Den volgenden keer iets over het spoelen, drogen en strijken. Knipt u deze wenken uit en hangt u ze ergens op een zichtbare plaats! WENKEN VOOR DE ZUINIGE HUISVROUW Allerlei nuttige dingen op naai en breigebïed. Breien. Breit u zelf de kousen en sokjes voor de kin deren? Denkt u in het vervolg er eens aan de hielen en knieën extra sterk te maken. Dit kunt u op een eenvoudige manier doen, door een draad naaigaren nr. 8 of 10 mee te breien. De kousen slijten dan veel minder gauw. Voeren. Door mouwen en rug bij jurken te voeren zul len ze veel minder gauw slijten aan armsgaten en ellebogen. Als voering kunt u oude zomerjur ken of flanel gebruiken. Overhemden, die geen dubbel borststuk heb ben, slijten vrij snel bij het boordje. Ter verster king naait u een belegstuk tegen de borst, welk beleg eenige centimeters in den schouder moet vallen. Jongensbroeken zijn het sterkst als ze geheel gevoerd worden. Kan dit niet. dan moet toch in elk geval het zitvlak extra gevoerd worden. Rijgen. Wees zuinig met rijggaren, haal de rijgdraad naihet stikken in zijn geheel uit het werk en wind de draad opnieuw op de klos. zoodat ze voor do tweede maal gebruikt kan worden. Weet u. dat wanneer de machinesteek aan den onderkant van uw werk niet goed is, bijv. rijgt, dat dan de bovenspanning niet in orde is, te ios zit: terwijl wanneer de bovenkant v. d. steek niet goed is. u de fout aan dè onderspanning, dus bij de spoel moet zoeken? Knippen. Sommige stoffen vertoonen een „vleug", d.w.z. dat er richting aan de stof is en dat dus alle deelen van het kleedingstuk in dezelfde rich ting geknipt moeten worden, bijv. fluweel. Knip zoo zuinig mogelijk, eerst de groote, daarna de kleinere deelen van het kleedingstuk. Bewaar alle restjes, ze kunnen later te pas komen. behoefte heeft aan frissche lucht. Zeg dan tegen Connie, waar haar vader bij is, dat als de zon schijnt, ik haar morgen om elf uur in een dogcart kom halen. Is mrs. Vansittart dan al beneden? Ja. En als Connie met mij uitgaat, wil jij dan zoo vriendelijk zijn om te zorgen, dat je toevallig een boodschap in de stad moet doen? Zeg maar, dal het met Jack in verband staat of iets dergelijks Zorg vooral, dat je vader het weet. A propos; stuur juffrouw Sheppard ook de deur uit. Maar wat ter wereld Je ziet er veel te aardig uit om te denken. Erid. Van denken krijg je rimpels! Doe wat ik vraagdan ben je een schat! Enid was buitengewoon verheugd toen ze merk te, dat Brand het plan, dat Constance mee uit rij den zou gaan, krachtig ondersteunde. Payne kwam precies op afgesproken tijd den volgenden morgen met een alleraardigste pony voor het landhuis voor rijden. Constance stond reeds geheel gekleed te wach ten en hij haar hartelijk begroet had en zij naast hem was komen zitten, zei hij: Ik denk, dat u hier in de buurt wel heel goed den weg weet. Dus u moet maar een aardig tochtje bedenken. Ze gaf hem de noodige aanwijzingen en zei toen: Het is verbazend aardig van u om u zooveel moeite te getroosten voor mij. Hij keek haar aan en zag een lichten blos op haar gezicht. Hoe is het met uw moeder? vroeg hij opeens. Ze is veel beter. Dat is schitterend, zei hij op een toon alsof hem een zware last van het hart viel. En daarop stapte hij van dit onderwerp af en begon haar te vertellen van de schipbreukelingen, die, ziek of ge wond, op het oogenblik nog in Perzance werden verpleegd of die de laatste dagen vertrokken wa ren. dat, voor zoover zij dit noodig hadden hun passage en een behoorlijke uitrusting door Traill waren betaald, vertelde hij er niet bij. Verder liep hun conversatie over koetjes en kalf jes. Het meisje begreep al gauw wat zijn bedoeli-g was. Zijn eenig verlangen was om haar op haar gemak te zetten, haar te doordringen van zijn prin cipe, dat alle wereldsohe lasten van den mens oh HOE WE VAN OUD NIEUW MAKEN <n Van een oude zeildoeken regenjas, die op schouders stuk gaat maar van onderen nog goi is, kunnen met veel succes een paar beenpijpi voor een man of jongen worden gemaakt zelfs ook voor een dame die niet al te aesthetis* is uitgevallen en erg veel in weer en wind mo fietsen. U knipt het model zooals de teekening la zien. Aan den buitenkant maakt u een ritsslu ting en van onderen komt er een stukje leer aa dat onder de voet doorloopt. Dit laatste mo met een extra leertje worden versterkt. Aan d( bovenkant wordt er eveneens een stukje le aangemaakt met een lus, die aan een knoop v: de pantalon wordt vastgemaakt. Deze beenpijpen zullen werkelijk een uitkom zijn voor regenachtige dagen. ZONDER PUNTEN koopt U JOZO en NEZO, het sneeuwblanke, verpakte keukenzout. (Adv. Ingez. Med.) Gebakken mosselen. Sla van Brusselsch lof. Aardappelen. Appeltaart zonder boter. RECEPTEN. Gebakken Mosselei Wasch de mosselen, zet ze op met niet te vee water in een goedgesloten pan en laat ze goei koken tot ze opengaan (ongeveer tien minuten) Neem de mosselen uit de schelpen, strooi er wa peper over en haal ze desgewenscht door paneel meel. Bak ze vlug bruin in olie Worden ze niet gepaneerd lan zijn ze wa minder machtig en nemen oo' ninder slaolie. Sla van Brusselsch Lo! 2 struikjes per persoon. Slasaus. Snijd de struikjes in dunne reepjes, wasch z zorgvuldig, laat ze goed uitlekken en vermen ze met de slasaus. Laat het gerecht een uurtje staan voordat he gebruikt zal worden. Appeltaart zonder bote! V/2 pond appelen, 2 ons suiker, 2 ons zelf rijkend bakmeel, 2 eieren, 1 ons rozijnen, wat melk. Roer de heele eieren met de suiker schuimig gedurende een kwartier en roer de gezeefd* bloem er luchtig door. Is de massa wat dik omdat de eieren in dezen tijd kléin zijn, voej dan zooveel melk toe, dat het beslag op cakedeej lijkt. Schil en snipper de appelen, wasch de rozïj nen, besmeer een springvorm met boter ei bestrooi hem met paneermeel. Leg hierin dl appelen en de rozijnen dooreengemengd, giet he deeg er over uit en laat de taart in een niet tl warmen oven lichtbruin en gaar bakken (onge veer een uur). Zorg voor het behoud van een STRALEND JEUGDIGE TEINT. Doe wat Radox in Uw waschwater. Dat voorkomt en verwijdert vetwormpjes. puistjes en vlekkerigheid en houdt Uw huid jeugdigen gezond. - Bovendien spaart het zeep, als ge wat Radox in Uw waschwater doet. B(j apoth. en drog. 41 ct. en 15 ct. incl. verh. O.B. (Adv. Ingez Med.) afvallen, als men de dingen van den zonnigen kant bescho.uwt. Zijn opgewekte stemming deelde zich al spoedig aan haar mee en ze babbelde over de menschen. die zij tegen kwamen en over de huizen en de dorpjes, die zij passeerden gedurende twee zorgelooze, gelukkige uren. Enid, de samenzweerster, wachtte tot het paar in ie dogcart uit het gezicht verdwenen was. Daar op ging zij naar de kleine kamer aan de achterzijde van het huis, waar Stephen Brand druk bezig ;cheen te zijn met berekeningen uit de gegevens, iie hij over zijn auriscoop op den toren genoteerd had. Ik ga uit, vader, zei ze, pogend heel onschul dig te kijken. Uitstekend, zei hij, terwijl hij zijn pijp neer legde. Ik zeg het u maar even, omdat juffrouw Sheppard ook uit is. Oh, zei hij. met iets scherps in zijn stem, maar de meid is toch thuis? Ja. Maar ze is zoo'n stoethaspel in sommige dingen. Als.. onze gast belt, hoort u het wel, riet waar? Heb' u bezwaar om Mary te zeggen wat ze doen moet. als het niet alleen af kan? Hij keek naar haar. Ze besteedde juist al haar aandacht aan het dichtmaken van haar handschoe nen en had moeite met een weerspannigen knoop. Als ik de bel hoor, zal ik vragen wat er is, zei hij en Enid ontsnapte schielijk. Toen zij weg was, wendde hij zich niet weer tot zijn werk. In de aangrenzende kamer, slechts door een dunnen steenen muur van hem gescheiden, was zijn vrouw! Een muur! Waarom moest er al tijd een muur tusschen hen beiden zijn? Maar 'lij had dien muur niet opgericht. Had zij in al die jaren dfi muur zoo hoog gemaakt, dat hij of zij zelf er niet meer overheen konden? En hoe zou het verder gaan, nu Constance in dagelijksche aanra king was met haar moeder? De dokter, in vriende lijke onwetendheid, had hem gezegd, dat mrs. Van sittart herstellende was en over een paar dagen zijn huis zou kunnen verlaten. In antwoord op een vraag van hem, had de dokter verklaard, dat me vrouw zelf gevraagd had, wanneer ze verzoend zou kunnen worden. .(Wordt yervolgd.| k De heuvel was steiler dan beiden had den vermoed. Het huisje lag al spoedig een groot eind achter hen. Zij gingen al sneller en sneller. Op het laatst kon Ab en ook Bolrondo den slinger van den slijpsteen, dien zij gebruikten als trap per niet meer bijhouden. In volle vaart vlogen zij nu den heuvel af, de zee tegemoet. „O!" brulde Bolrondo,Caramba Carambadaaro gano wïjo!" Ab kon van angst niets zeggen. Hij kon niets anders doen dan zijn hoofd goed vasthouden van schrik. Met ontzetting zag hij dat ze op eenigen afstand waren van hun boot. Ze hadden zeker een vaart van 100 K.M. in het uur. Krrrrakk, boeoemen holderdebolder vlogen zij met hun eigengemaakte fiets dwars over hun schip. En plons.... daar vloeg het heele ge valletje aan de andere zijde van hun boot in het water. Het water borrelde en schuimde en als een fontein spoten hier en daar lange stralen omhoog. Te midden van al dat gewirwar kon men eenige krampachtig trekkende beenen ontdekken.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6