Scheepsbouwprogram van Roosevelt. Uit de Pers. Voor lange avonden SATERDAG 4 JANUARI 1941 HAARLE M'S DAGBtAD 5 Duitsch weermachtsbericht. Cardiff door de Duitsche luchtmacht bestookt. Bommen op twee plaatsen \n Noord Duitschland. BERLIJN 3 Januari CD. N. B.) Het opper bevel van de weermacht maakt bekend: „In den loop van den dag heeft het luchtwa pen aanvallen op doelen aan de Oostkust van Engeland gedaan. Een patrouilleboot werd in Buikvlucht met bommen bestookt en tot zinken gebracht. In den afgeloopen nacht hebben vrij ster ke formaties gevechtsvliegers als vergel ding voor de op Bremen gerichte Engelsche aanvallen boven de haven en de stad Car diff bommen van elk kaliber laten vallen, i Talrijke branden konden ten deele tot op een afstand van 100 K.M. waargenomen worden. Britsche vliegtuigen hebben op twee Noord- Hutsche plaatsen bommen laten vallen, waarbij peer een ziekenhuis en verscheidene huizen, oornamelijk in duidelijk te onderkennen woon wijken, getroffen werden. Branden, die in en- sole pakhuisruimten en fabrieksinstallaties ont staan waren, konden evenwel door de Luchtbe scherming van het bedrijf gebluscht worden [onder dat noemenswaardige schade op militair Eebied of op dat van de oorlogseconomie werd langericht. In totaal vallen acht dooden en {wintig gewonden te betreuren. Twee Britsche vliegtuigen zijn neergeschoten, j Een Duitsch vliegtuig wordt vermist." \taliaansch weermachtsbericht. Itaiiaansche artillerie slaat aanvallen aan de grens van Cyrenaïca af. Activiteit der luchtmacht fn Noord Afrika. ERGENS IN ITALIë, 3 Januari (Stefani) Het [oofdkwartier publiceert weermachtsbericht no. 210. Bet luidt als volgt: i „In het grensgebied van Cyrenaica heeft onze ar- Sllerie haar afweervuur gericht op vijandelijke ge mechaniseerde formaties en vlootstrijdkrachten. Bombardementsvliegtuigen hebben vele malen een [er vooruitgeschoven bases van den vijand aange vallen, alsmede schepen nabij de kust, waarbij een cruiser werd geraakt. Andere luchtstrijdkrachten ichtten bommen en mitrailleurvuur op gemecha- tseerde formaties aan het front van Bardia en m e woestijn. Onze vliegtuigen keerden alle terug. Aan het; Grieksche front werden aanvallen in enige sectoren, welke een plaatselijk karakter had- en beslist afgeslagen, pnze koene aanval deed de handelijke elementen vluchten en leverde krijgs- jcvangenen op. Vijandelijke vliegtuigen hebben il Bassan gebombardeerd waar zij eenige verliezen eroorzaakten onder de burgerbevolking. Uit Oost-Afrika niets van belang te melden". Storm en sneeuw in Spanje. Verscheidene treinen bleven op hun traject steken. Het D.N.B. meldt uit Madrid: Uit. geheel Spanje komen berichten binnen ver de schade die de zware storm, welke sedert onderdagochtend woedt, heeft aangericht. Bij .vila staan nog steeds een sneltrein en een oederentrein stil tengevolge van het weigeren er wissels en de sneeuwmassa's. Ook bij het scoriaal staan twee treinen in de sneeuw. In et geheele gebied van het Guaderama- en het omosierragëbergte houdt de sneeuwval onver hinderd aan. De telefoonverbinding met Avila e verbroken. Te Teruel staat de sneeuw een meter hoog. !>e temperatuur is gedaald tot 18 graden onder jul, hetgeen sedert jaren niet is voorgekomen. }it Merida wordt gemeld dat in Campanario hvee mannen doodgevroren zijn. In het Lase- jenadal heeft de koude veel schade aan ge- rassen en veestapel toegebracht. Ook uit Vigo worden storm en regen gemeld, raarbij de temperatuur gedaald is. In de haven noesten de schepen hun verankering verster ken Vele visschersbooten konden bijtijds de laven binnenloopen. Er zijn geen menschenle- fcns te betreuren. In de haven van Souzas is ieu trawler gezonken, waarbij twee visschers fijn omgekomen. Een ander visschersvaartuig fc-rd op het strand geworpen. De telefoonver- [indingen tusschen Vigo en Madrid en tus- fchen Vigo en Portugal zijn verbroken. Ook storm in Spaansch Marokko. I MELILLA. 3 Jan. (D.N.B.) Ook in Melilla en omgeving in Spaansch Marokko woedt tdert van ochtend een zware storm, die groote :hade aan licht- en telefoonleidingen heeft aan dicht en vele boomen heeft geveld. Ward Price over den toestand. Engeland thans en een jaar geleden. De bekende Engelsche journalist Ward Price jchrijft in de „Daily Mail"' onder het opschrift: En den loop der komende zes maanden staan of lallen wij" o.a.: Een jaar geleden hadden wij slechts een te enstander en een machtigen bondgenoot. Dat thans omgekeerd. Buiten de hulp der Grieken jn de medewerking van kleine groepen staat het ^ritsche Imperium thans alleen. Duitsch- pnd heeft in het afgeloopen jaar niet alleen een londgenoote met een groot leger, een groote jloot, en een groote luchtmacht gekregen, doch iet heeft ook de heerschappij over de in- [ustrieele en agrarische hulpbronnen van Euro- la verworven. Van de Noordkaap tot de Pyre- Jf.eën cn van Brest tot de Zwarte Zee. Wanneer tmand dat voor een jaar geleden had voor- foela. zou men hem voor gek verklaard hebben. Het vorige jaar om dezen tijd vertrouwden wij i? zeer op de Maginot-linie. Laat ons thans niet te zeer op de Vereenigde Staten vertrouwen. Sir Walter Layton. de directeur-generaal van het ministerie van levensmiddelenvoorziening heeft Bit Amerika het volgende bericht meegebracht: Her. resultaa4 van de Amerikaansche inspannin- jpn kan niet me: het voorjaar, doch pas tegen Ben nazomer verwacht worden. De menschen hoeten niet denken dat. dit jaar een vloed van papens uit Amerika zal komen. (D.N3.) Een Eugclsclic Nieuwjaarsgroet aan Hongarije. Commentaar van het Hongaarsche Telcgraafagentschap. Het D. N. B. meldt uit Boedapest: De officieuze persdienst, het Hongaarsche Telegraafagent- schap, drijft den spot met den Nieuwsjaars- groet van de Londensche radio aan het Hon gaarsche volk. Aan de Londensche radio, zoo meent genoemd agentschap, is deze taak inderdaad zwaar ge vallen, want het Hongaarsche volk is reeds der mate ontnuchterd door de Engelsche politiek dat zelfs de grootste beloften zonder uitwerking moeten blijven. Hongarije heeft sinds het jaar 1919 als gevolg van Engeland's leiding bij de vorming van Europa twintig jaar lang hevig moeten lijden. De vredige samenwerking van Hongarije met zijn buren is ook niet tot stand gekomen, alvorens de Engelsche invloed in Zuid oost-Europa verdween. Ook de vriendelijke woorden aan het adres van de Hongaarsche Joden waren geheel mis plaatst. In Hongarije kent men het verband tusschen het internationale Jodendom en de Engelsche plutocraten. De anti-semietische koers in Hongarije is in tegenstelling tot de beweringen van den radio spreker te Londen niet door Duitschland opge drongen, doch heeft zich voor de eerste maal reeds in 1919 georganiseerd als reactie op den druk van de Westelijke democratieën. Nieuwe Fransclie secretaris-generaal voor de Volksvoorlichting. Senator prof. Portman genoemd. Uit Vichy wordt blijkens een D.N.B.-bericht gemeld dat een nieuwe functionaris zal worden benoemd op den post van secretaris-generaal voor de voorlichting, onder wien alle afdeelingen voor informatie, pers, radio-omroep enz. ressorteeren. Laval heeft in die functie indertijd Cathala be noemd. Doch deze is in Parijs gebleven en heeft zijn ambt nooit aanvaard. Thans wil men den se nator prof. Portmann beroemen, een vriend van Flandin die onder-voorzitter van de Democratische Alliantie, de partij van Flandin, is geweest. Port mann heeft gisteravond met Baudoin een onder houd over vraagstukken van voorlichting en pers gehad. Naar te Vichy verluidt is men voorshands niet van plan-de afdeeling voorlichting in te lijven bij het departement van buitenlandsche zaken. Tixïer-Vignancourt, die sedert twee weken ad in terim de leiding heeft van de afdeeling pers en censuur, zal die functie voorloopig blijven waar nemen. De verwachte ministerraad is gisteravond niet ge houden. Wel zijn er uitvoerige besprekingen ge houden tussohen de ministers van buitenlandsche zaken, marine en oorlog, Flandin, Darlan en Hunt- ziger. Italië in <lrn strijfl tegen Engeland. Minister Serena aan het woord. Uit Rome meldt het D.N.B.: In alle gebouwen der fascistische partij is Vrijdag het feit herdacht dat de Duce 16 jaar geleden in de Kamer afrekende met de vijanden van het fascisme. De secretaris der partij, minister Serena, heeft des avonds een radio rede gehouden, waarin hij o.a. zeide dat het Duit sche en het Itaiiaansche volk de ware voorwaar den hebben opgesteld voor de toekomst van den vol ker-vrede in gerechtigheid, voor den heiligen oor log der ontrechten tegen de plutocraten, der onder drukten tegen de onderdrukkers, der proletariërs tegen de winzucht der internatiocale Joden en vrij metselaars, dus tegen dezelfde vijanden van giste ren, vandaag en morgen. Het is de plicht van de jerge krachten der Europeesche revolutie deze vijan den te vernietiger. Men heeft beweerd dat deze oorlog zijn oorsprong slechts heeft in een koud. berekenend imperialistisch streven der spil mogend, heden. Niets is onjuister dan deze bewering en het is voldoende te herinnerer aan het geduld, waar mede Duitschland en Italië zich hebben gewijd aan de zaak van den vrede na Münehen. Toen het echter duidelijk was dat Engeland de ketens der volken nog vaster wilde smeder, hebben de volken van Italië en Duitschland en hun groote leiders den weg van eer en strijd gekozen. Op het uitgestrekte strijdtooneel van Poolcirkel tot aequator zal over het lot der menschheid beslist worden. De Britsche hegemonie tracht wanhopig haar posities te be houden, doch het moderne Carthago zal ondanks de hulp van overzee zün lot niet ontgaan. Nieuwe werven in de Ver. Staten Bouw van 200 koopvaardij schepen. WASHINGTON, 4 Januari. (D.N.B.)* Roo sevelt heeft op de persconferentie verklaard dat op het oogenblik zooveel scheepstonnage tot zinken wordt gebracht dat bij het einde van den oorlog in de geheele wereld waar schijnlijk een gebrek aan vrachtschepen zal bestaan. Roosevelt heeft derhalve beslotei een aanvang te maken met een bouwprogramma van tweehonderd koopvaardijschepen en hier voor nieuwe scheepswerven te doen bouwen. Roosevelt raamde de kosten van dit programma op 300 a 350 millioen dollar en deelde mede dat hij uit het fonds dat hem het vorige jaar ter be schikking is gesteld een bedrag van 36 millioen dollar voor het beginnen van den bouw van de scheepswerven heeft geschonken. De nieuwe sche pen zullen geheel volgens een standaardmodel wor den vervaardigd en Roosevelt hoopt dat men binnen een jaar met de voltooiing kan beginnen. Het be treft hier, aldus verklaarde Roosevelt verder, een zeer leelijk uitziende plomp scheepstype in den vorm van een langwerpige tank. Men zal alle on- deelen in de staalfabrieken vervaardigen en de werven alleen gebruiken om deze onderdeelen aan elkaar te lasschen. Ieder schip zal ongeveer een in houd van 7500 b.rt. hebben. Op een vraag of hij hiervoor voldoende staal ter beschikking heeft, antwoordde Roosevelt dat hij geloofde dat de tegenwoordige productie hiervoor voldoende is. Wat echter de bewapeningseischen betreft, zoo vreesde hij dat men binnenkort een plan tot het verhoogen der staal productie ernstig in overweging, zou moeten nemen. Roosevelt deelde verder mede dat deze schepen eigendom van de regeering zullen blijven en door de federale scheep vaartautoriteiten beheerd zullen worden. Op een vraag of dit bouwprogramma in het belang van Engeland is opgesteld weigerde Roose velt antwoord te geven. Het bericht in de Noord-Amerikaansche bladen van Vrijdagochtend, dat de nieuwe Engelsche am bassadeur Lord Halifax het afstaan van nog meer torpedo jagers aan Engeland zal eischen, noemde Roosevelt een krantenverzinsel. Evenzoo demen teerde Roosevelt het bericht dat de Vereenigde Staten torpedojagers aan Mexico zouden leveren. Het beslissende jaar. Aan een hoofdartikel in „Vo 1 k en Vader land" is het volgende ontleend: „In het nieuwe jaar, dat thans voor ons ligt, zal de beslissende slag worden geleverd tus schen arbeid en kapitalisme. Een nieuw en gaaf Europa is slechts mogelijk, als het kapitalisme volledig is vernietigd. Het staat dan ook wel vast, dat na de vernietiging van het Engelsche ver zet zelfs de laatste rest van het volksvijandige kapitalisme in Europa voorgoed zal worden uit geroeid. Want pas dan is de Volksche opbouw, die door Hitier wordt beoogd, mogelijk. Zoo al leen ook kunnen de volksche waarden in de ver schillende Europeesche volken tot hun recht ko men. Zoo alleen kan er volksche orde komen in Europa. En deze orde beteekent vrede. Dit is het groote en heilige oorlogsdoel van het nationaal-socialistische Duitschland, dat slechts verwezenlijkt kan worden door in Engeland het verzet te breken zooals dat ook in Nederland is gebroken. Het jaar 1941 wordt het beslissende jaar. Hoe de beslissing zal vallen, is voor nationaal-socia- listen geen vraag meer. Sommige verstokte de mocraten hopen nog op Engeland. Deze hoop zal ijriel blijken. De strijd- en arbeidskracht van het nieuwe Duitschland is onoverwinnelijk. In dit jaar der beslissing is voor ons. Nederlanders, het parool: arbeiden." CHRISTENDOM EN* VRIJHEIDSZIN. In een artikel in het jongste nummer van het weekblad van De Nedcrïandsche Urie ..De LTnie" wordt nog eens nagegaan, wat nu eigenlijk precies de grondslag van o s volk uitmaakt en wat onder „naar Nederlandschcn trant" moet worden ver- staa>*. Op twee hoofdpunten wordt dan de bijzon dere aandacht gevestigd: „De Nederlander is een godsdienstig mensch; het Christendom leeft in ons volk. Voor de overgroote meerderheid is het Christendom méér dan een stel regels van fatsoen; het beteekent inderdaad een diepste levensovertuiging, het geeft een positieven inhoud en het beïnvloedt in laatste instantie alle gedachten en alle gedragingen. ..Het meerendeel onzer landgenooten zou men aantasten ir. het heiligste wat zij bezitten, indien men de godsdienstige beleving zou willen terug dringen binnen de muren van het kerkgebouw en indien men b.v. in de opvoeding en de scholing van de jeugd essentieele wijzigingen op dit gebied zou aanbrengen". „Tot de typisch Nederlandsche karaktertrekken behoort ook de vrijheidszin. Die vrijheidszin is een karaktertrek, die in een eeuwerlangen strijd en ontwikkeling gegroeid en gesterkt is. De Nederlan der wil beschikken over zijn eigen daden en hij wil niet tegen zijn inzicht in tot bepaalde daden worden genoodzaakt. „Deze behoefte aan vrijheid beteekent niet, dat men zich verzet tegen denkbeelden en invloeden van buiten. Integendeel. Veel is ook hier van an deren overgenomen. Maar de Nederlander wil zélf beoordeelen en slechts uit overtuiging aanvaarden. Hij bekijkt alles rustig en zelfstandig hij zeeft wat binnen komt hij waardeert het op de innerlijke waarden. Indien hij begrijpt dat iets goed is, dan tracht hij het in eigen vorm om te zetten en aldus te assimileeren. Maar hetgeen hem tegen zijn overtuiging wordt opgedrongen, daartegen legt hij een onverzettelijke koppigheid aan den dag, welke toont, dat de taaie eigenschappen van het boeren volk in eeuwen van handel en verkeer niet zijn teloor gegaan". DE WERKVERSCHAFFING. Schrijvende over het door de werkverschaffing ontnemen van objecten aan het vrije bedrijf en over het uitvoeren van normaal werk in werkver schaffing publiceert „Het Volk" het volgende: „De werkverschaffing, zooals wij die kenr.en, is, hoe men het ook draait of wendt, een soort armen zorg. Daarom moet het werkverschaffingsloon blij ven beneden cat in het vrije bedrijf. Naar het heet, opdat de prikkel blijve bestaan om normaal werk te blijven zoeken. Nu make in de eerste plaats r iemand ons wijs, dat er in Nederland één arbeider is, die voor zijn genoegen naar de werkverschaffing gaat. Wie dit zou willen beweren heeft er niet de flauwste notie van wat werkverschaffing wel is. In ieder geval geen luilekkerland. Daar wordt gewerkt, hard ge werkt. Daar wordt bovendien gewerkt onder on gunstige omstandigheden. Beseft men wat het zeg gen wil voor een kapper om te spitten, voor een kleermaker om te graven of voor een kantoorbe diende om te delve»i? Daar worden evenmin schatten verdiend. Maar daarover straks. Neen, de werkverschaffing is geen pretje en de eerste werklooze, die niet direct in zijn oude vak in het vrije bedrijf werk zou willen aanvaarden, moet nog geboren worden. Neen. de eenige reden, waarom de maatregel, dat het werkverschaffingsloon lager moet zijn dan het loon in het vrije bedrijf, werd getroffen, is deze, dat de arbeidsbemiddeling in ons land te kort schoot". GROENS WERKZAAMHEID. Na de vraag te hebber gesteld wat het kenmer kende het essentieele is van Groens werkzaamheid, dat ons in onzen tijd zoo na schijnt te staan, geeft „De Standaard" het volgende antwoord: „Men zou kunnen zeggen: Groens geheele open bare leven, zijn gansche politieke werkzaamheid is geweest een reactie, een crit.ick op de orde van za ken, die hier te lande in 1814 haar beslag gekre gen had. Zijn werk is geweest, verzet tegen de ge- meensehapsgedachte. de eenheidsgedachte van 1814. Wij zeggen niet 1813. maar 1814, omdat het jaar waarin de Grondwet tot stand kwam, hier formeel beslissend was. 1814 beteekent voor Groen de Nederlandsche eenheid, zooals die aansluit aan en gegroeid is uit de Napoleontische periode. 1814 is geen volledige tegenstelling met den Franschen tijd. Dit jaartal beduidt veeleer de nationale vervorming van den Franschen tijd. Het luidt de nationaliseering van de Fransche Revolutie in. Daartegen is, zijn geheele leven door Groers critiek gericht. De herordening van 1814. zoo kan men Groens standpunt weerge ven. is geen nationale reformatie, het is de voort zetting van de revolutie in gewijzigden vorm. In 1814 ontbrak ir Nederland de gezindheid, die, zon der de repristïnatie, zonder een terugtred tot voor 1795 te willen, toch in staat was om den zin der Nederlandsch Republiek, om de lijn der Oud-Va- derlandsche geschieden is, voor den dan aangebro ken tijd te vatten en pasklaar te maker". No. 31. FIGUUR-PUZZLE. De naar het middelpunt gerichte woorden be staan uit de volgende lettergrepen: af - an - be - bied - ble - bonk - ce - co - de - de - de - der - dom - droo - e - eer - el - em - gen - gend - ger - gif - in - in - kal - kas - kla - klank - koen - len - ma - men - na - na - ne - ne - nir - non - noom - om - os - paus - ren - ren - si - ta - te - te - ten - teel - wa - zee. Buitenrand: Een bekende zegswijze. Rondom de poes: Een spreekwoord. Van buiten naar binnen: Ontzag Narigheid Galm Burcht Overdracht. Stad in Italië Met de zaken vertrouwde. Rangtelwoord. Soezen. Staathuishoudkunde. Zalige vergetelheid. Stoere matroos Bekendmaking Vogel Jammerend Badplaats Kaart spelen. Geestelijke instelling. Zinnebeeld Afrikaansche. OPLOSSING VORIGE OPGAVE No. 30. WOORD-VIERKANT. De knooppunten van het spoorweg verkeer, de .wissels, vereischen in dagen van vorst een speciale zorg (Foto Pax-Holland) Voor de binnenvaart brengt de vorst al zeer spoedig haar ernstige moeilijkheden mee. Schippers be proeven de dikte van het ijs rond om hun schuiten. (Foto Pax-Holland' B 0 B B E L B 0 R R E L B D G E T D A P P E R F I C T I E M 0 S S E L RAEIC PROGRAMMA ZONDAG 5 JANUARI 1911. HILVERSUM I, 415 M. Nederlandsch Programma. s.M KRO. 1.0010.15 AVRO. 8.00 WIJ beginnen den dag. 8.15 Gramofoonmuziek. 8 30 Nieuwsberichten A. N. P. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.30 KRO-Kamerorkest (opn.). 10.00 Gramofoonmuzlck. 10.45 Hoogmis. 12.00 Zuid-Afrlkaansche gedichten. 12.15 „Die Gelre Sangers". 12.30 Planovoordracht (opn.) 12.45 Nleuws- en economische berichten A. N. p. i 00 AVRO-Musette- ensemble 1.30 Orgelspel. 1.45 Nederlands h Verbond voor Sibbekunde: Wie en wat waren onze voorouders. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.15 Vroolijk Zondagmlddagprogram- ma. 3.30 Uit Berlijn: 55e Verzoekconcert voor de Duitsche Weermacht. 6.00 Omroeporkest, dubbclmannenkwartct cn soliste. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek. 7 00 Gramofoonmuziek. 7.30 Berichten, Engelsch. 7 45 Gramo foonmuziek. 8 00 Nieuwsberichten A. N. P. 8.15 Gramofoon muziek. 8.30 Berichten, Engelsch. 8.45 Omroeporkest en solist. 9 35 Kerstprijsvraag (herhaling). 9.S5 Gramofoonmu ziek. 10.00—10.15 Nieuwsberichten A. N. P„ sluiting. HILVERSUM I. 301 M. 8.00 NCRV. 8.45 VPRO. 9.45 NCRV. 1.00 KRO. 4.00 NCRV. 5.13—7.15 KRO. 8.00 Gewijde muziek (opn 8.30 Nieuwsberichten A. N. P 8,45 Studlo-vroegdlenst. 9.45 Orgelconcert (opn.) 10.05 Gramofoonmuziek. 11.20 NCRV-Klein Koor en -orkest, m.m.v. solisten (opn.). 12.05 Zang met orgelbegeleiding. 12.25 Cyclus „Kent GIJ Uw Bijbel?" (opn.). 12.45 Nleuws- e economische berichten A. N. P. t oo „Die Gelre San gers'. 1.10 Gramofoonmuziek. 1.30 Middenstandspraatje. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 KRO-Kamerorkest. de Mees terzangers en solist. 2.30 Stedelijk orkest van Maastricht en solist. 4.00 Ned. Herv Kerkdienst. 5.15 Wekelijkschc ge- dachtenwisseling A. N. P. 5.30 KRO-Melodlslen cn Rococo- octet. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek. 7.00— 7.15 Gramofoonmuziek. MAANDAG 6 JANUARI 1941. HILVERSUM I, 413 M. Nederlandsch Programma. VARA. 8.00 Gramofoonmuziek. 8 28 VARA-Almanak. 8 30 Nieuws berichten A. N. P, gramofoonmuzlck 1000 VPRO: Morgen wijding 10.20 Declamsttc. 10.40 Viool cn plano. 11.10 Decla matie. 11.30 Orgelspel. 12 00 Esmeralda en solisten. (In de pauze: VARA-Almanak). 12.45 Nieuws- en ecoonmlsche berichten A N. P. 1.00 VARA-orkest. 2.00 Voor de vrou wen. 3.00 Sweellnck-kwartel. 3.45 Gramofoonmuzlck. 4.00 Gramofoonmuziek met toelichting. 4 30 Gramofoonmuziek. 4.45 Voor de kinderen. 5.15 Nieuws- economische cn beurs berichten A. N. P. 5.30 Orgelspel cn cello-soll. 6 00 Erlesch halfuurtje. 6 30 Esmeralda en solist. 6.45 Actueele repor tage of gramofoonmuziek 7 00 Economische vragen van den dag A. N. P. 7.15 Esmeralda cn solist. 7.30 Berichten, Engelsch. 7.45 Gramofoonmuziek. 7.55 VARA-Almanak. 3.60 Nieuwsberichten A N P. 8.15 Gramofoonmuzlck. 8.30 Berichten, Engelsch. 8.45 VARA-orkcst. 9.30 Radiotoonccl. 10.00—10.15 Nieuwsberichten A. N. P., sluiting. HILVERSUM II. 301 M. NCRV. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gewijde muziek (opn.) 1.30 Nieuwsberichten A. N P 8 40 Gramofoonmuziek. 10.1* Koor- en solozang (opn 10.30 Morgendienst. 11.44 Plan» oordracht en gr^nofoonmuzlek 11.40 Gramofoonmuzje*. 2.00 Berichten. 12.15 Reportage of muziek. 12 45 Nleuws- •n economische berichten A. N P 1.00 Celesta-ensemble en gramofoonmuziek 2.00 Gramofoonmuziek. 2.15 Plano, vio:l. cello en gramofoonmuziek. 3.25 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Voor de kin leren. 5.00 VPRO: Cyclus ..Het gezin in onzen tijd". 5.15 N'ieuws-. economische- en beursberichten A. N p 3.30 Berichten. 5.35 Orgelconcert. 6 10 UtrechUch Stedelijk orkest (opn 6.25 Gramofoonmuziek 6.45 Actueele repor tage of gramofoonmuziek. 7.00—7.15 Frjeseh praatje A. N, P.. sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 9