ZARAH LEANDER BOU VY kzu&MTWut, 'zutiJóvcüzaoy kbtdea zelfst. meisje EDERLAND Wegens sterfgeval Bentveld-Aerderthout DINSDAG '14 JANUARI 1941' HAARLEM'S DAGBLAD' Verduister goed, Zooals het moet. VAN 14 OP 15 JANUARI 1941 van 17.56 lot 9.45 Maansondergang 10.26 Maansopkomst 20.52 De watersnood van 1916. Vandaag, 14 Januari, is liet een ikwart eeuw ge leden, dat een nationale ramp ons land trof. Een Zuidwester storm dreef het Zeewater de zeegaten van onze kust in, de Zuiderzee vertoonde een wa terstand, 'hooger dan lang te voren het geval was geweest en op talrijke plaatsen begaf de dijk het en het water, dat over de lage landen bruiste, veroorzaakte een watersnood van ongekenden omvang. Het moge dan vijf en twintig jaar geleden zijn, de herinnering aan deze ramp is ons nog leven dig gebleven. Wie eenmaal gezien heeft, waartoe het ongetoomde water in staat is, welke reuzen krachten het kan ontwikkelen, vergeet zoo iets hooit weer. Wie eenmaal heeft gadegeslagen, hoe het losgebroken element flinke huizen omkeerde, het dak naar 'beneden, de muren naar boven, stukken van een paar duizend kubieken Meter inhoud het land in slingerde, twee, drie kilometer ver, behoudt voor de rest van zijn leven de her innering aan het schrikbeeld, dat watersnood heet. Dien Donderdag, 13 Januari 1916 had 'het ge stormd, niet eens zooveel erger dan wel meer in dezen tijd van het jaar gebeurt, maarde windrichting bleek fataal te zijn. Het water werd opgejaagd, al hooger en hooger; de nacht kwam maar bracht geen verandering. Integendeel, het Zuidwesten bleef blazen en nog voor de morgen was aangebroken waren op talrijke plaatsen in het land de waterkeeringen bezweken en razend stroomde overal het zoute water in 't zoet Hol land. Harderwijk stond meer dan een halven meter onder water, in Bunschoten stond de boel blank en zette het water al spoedig de Geldersche vallei tot Amersfoort onder, zoodat het spoorweg verkeer daar gestremd werd. Ook te Muiden ondervond men overlast tot waar de hoogere gronden van het Gooi het water tegenhielden. Maar dit alles was niets in vergelijking met wat Noord-Holland benoorden het IJ te wachten stond. Want wat in eeuwen zich niet had voor gedaan geschiedde thans: op verschillende plaatsen overstroomde de Zuiderzeedijk tus- schen Durgerdam en Enkhuizen en de polders achter de dijken liepen onder. De druk van het water hield aan. Het zeewater ondermijnde den dijk en dan,'plotseling, begaf de water- keering het. Een gat werd geslagen en met on tembare kracht stortten de wateren zich op de landerijen. Niets weerhield de ontzettende kracht waarmede alles, wat het water op zijn weg ont moette, vernield werd. Waar de dorpen hoog la gen vormden ze eilanden, die eenzaam uitstaken uit onafzienbare watervlakten, doch waar in de lage gedeelten huizen stonden was in enkele oogenblikken de verwoesting voltrokken, de wo ningen verwoest, de voorraden verdronken en met het voortbruisende water dreven de cadavers van groot en klein vee voort. Over het algemeen konden de bewoners zich tijdig redden, al kwam het meermalen voor, dat, op afgelegen punten, de menschen nog maar op 't nippertje uit hun benarde positie konden worden verlost. Kritieker was evenwel de toestand in de ge meenten in-de nabijheid van de Gouwzee. Mon nikendam, Volendam, Edam hebben zwaar, zeer zwaar geleden. Wat niet volkomen boven nood- peil was gebouwd stond blank en was vrijwel volkomen geïsoleerd. Slechts met een bootje viel er aan te denken, het terrein van de ramp te na deren en wij herinneren ons, hoe we des Zon dags na den storm met een schuitje door de marmeren gangen van het bekende hotel De Doelen te Monnikendam dobberden en in Edam aan een lantaarnpaal meerden, nadat onze bootsman ons had toevertrouwd, dat hij ter plaatse, waar het bolle lijf van een verdronken koe boven het water uitstak, twee dagen te voren nog boerenkool had geplukt. En aan den overkant van de Gouwzee lag Marken, waar men al evenzeer kritieke oogenblikken beleefde. Dien Vrijdagmórgen liepen de polders Waterland langs de Zuiderzeekust vol en tegen den avond stroomden ze over. Het water liep westwaarts, bereikte het Nbordhollandsch ka naal en stortte zich daarin, totdat ook dat over stroomde en de landen bewesten het kanaal blank zette, met het gevolg, dat het land van de Zuiderzee tot aan Zaandam onder water kwam te staan. Daarmee was de grens bereikt. De oude IJdijk en de dijken der oude droogmakerijen hielden het water tegen en men kon zich langzamer hand een beeld van den omvang van het ge beurde vormen. De zeedijk van waterland bleek op zestien plaatsen doorgebroken te zijn. Tal- looze plaatsen als Edam, Volendam, Monniken dam, Watergang, Broek, lip, Landsmeer, Oost- zaan en Oostelijk Zaandam stonden onder wa ter. Wat de schade elders betreft, wij noemden reeds het Noordelijker gedeelte van het Gooi en de Geldersche vallei, doch op vrijwel alle plaat sen waar de Zuiderzeekust geen natuurlijke wa- terkeering vormde, had het water groote stukken land geïnundeerd, zoodat duizenden H.A. buiten gebruik waren gesteld. Dat de wes tenwind het water ook elders in het land de zee gaten had ingestuwd, spreekt vanzelf. Zoo had ook Wieringen en, niet te vergeten, de omgeving van Rotterdam, veel te lijden van het hooge wa ter. Onmiddellijk werden grootscheepsche hulp acties in het leven geroepen. De destijds gemo biliseerde troepen werden aangewond tot het vormen van reddings- en hulpbrigaden. Voor de vluchtelingen ziet het overstroomde ge- TN HAAR NIEUWSTE FILM VORSTENTRAGEDIE VRIJDAG PREMIèRE VOOR HAARLEM IN REMBRANDT. (Adv. Ingez. Med, AGENDA DINSDAG 14 JANUARI. Remonstrantenhuis, Wilhelminastraat 22: Psycho metrische avond „Harmonia" (afd. Haarlem I) 7.30 uur. Luxor Theater: „Lajla", 2.30, 6.30 en 8 45 uur Rembrandt Theater: „De trouwelooze Eckehart'" 2,30. 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „De Dorpsrechter", 2.30 6.30 en 8.45 uur. Palace- „Tango Notturno", 2, 6.30 en 8.45 uur WOENSDAG 15 JANUARI. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Dansavond Maud Kool, 8 uur. Gemeentelijk Concertgebouw: Cabaretavond Ge zelschap Tholen en Van Lier voor Winterhulp Nederland, 7.30 uur Bioscooptheaters. Voorstellingen des middags en des avonds. (Adv. Ingez. Med.) - in Zaandam alleen waren er reeds 26.000 bij voorbeeld had een diepte landsche waterbouwkunde kreeg gelegenheid, te toonen, wat zij waard was. Het bekende aan nemersbedrijf Blankevoort trok met machtige ploegen arbeiders aan den arbeid. Het reusachti ge zinkstukken werd de gaten gedicht en nog geen jaar na den watersnood was het land op nieuw veroverd. De urgentie van de droogmaking van de Zuiderzee was opnieuw aan den dag getreden en twee jaar na de ramp van 1916 werd het wetsonwerp-Lely aangenomen. Algemeene Middenstands Jongeren Organisatie te Haarlem opgericht. De Haarlemsche Handelsvereeniging heeft Maan dag een bijeenkomst belegd. Een aantal jonge mid denstanders was bijeen geroepen om tot oprichting' te komen van een Algemeene Middenstands Jonge- •en Organisatie (A.M.J.O.), afdeeling van de Jeugd groep van den Ned. Middenstandsbond. De voorzitter van de H.H.V., de heer B. W. Lasschuit, heette de aanwezigen welkom en sprak een opwekkend woord tot de jongeren. De secretaris van de Jeugdgroep, de heer Van Eist, gaf daarna een uiteenzetting van het doel en de werkwijze van de A.M.J.O. Tot besluit der vergadering werd een voorloopig bestuur gekozen, bestaande uit: me}. M. van Oort en de hee>-en P. Barend Jr., C. J. Gerbranda, F. W. Lichtenveldt Jr. en Th. J van Zutphen, welk. bestuur spoedig bijeen zal komen om werkwijze en programma vast te stellen. De heer A. Ph. Romeijn, secretaris der H.H.V. werd benoemd tot adviseur van de A.M.J.O. HAARLEMMERMEER GEREF. KERK VAN HOOFDDORP. De Geref. Kerk van Hoofddorp zal Maandag 20 Jan. a.s. het feit herdenken dat zij voor 75 jaar tot openbaring kwam. In verband daarmede zal dien middag in de kerk een herdenkingssamen komst worden gehouden die een sober karakter dragen zal. Ds. R. Oosterhoff zal een herdenkingsrede hou den, terwijl ook een historisch overzicht zal ge geven worden. De kerk van Hoofddorp telt thans 963 leden, waarvan 468 belijdende leden. I-n 1882 ontving de kerk in wijlen ds. P. v. Schaik haar eersten predi kant. Voorts hebben 'haar gediend de predikan ten ds. A. M. Diermanse, Ds. A. de Vlieg (beiden reeds overleden), ds. R. W. de Jong (thans eme ritus te Santpoort), Ds. E. Schouten (thans eme ritus te Amersfoort), Dr. C. Bouma (thans te 's-Gravenhage)ds. J. D. Wielenga (overleden) en ds. N. Willemse (thans te Rotterdam-Char lois) Sedert 17 Sept. 1933 dient ds. R. Oosterhoff haar als predikant. HALFWEG ERNSTIG IJSONGELUK. Te Halfweg heelt een zeer ernstig ongeluk op het ijs plaats gehad. De heer M. J. de B. uit Am sterdam sloeg met zijn schaats in die van een hem tegemoetkomenden rijder, waardoor de heer De B. viel. Hij kwam zóó ongelukkig op het ijs terecht, dat hij bewusteloos bleef liggen. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen; ook politie was spoedig ter plaatse. Dr. F. C. L. Kuypers uit Halfweg verleende de eerste hulp; het bleek, dat hij een ernstige schedelbasisfraetuur had opgeloo- pen. Na voorloopig te zijn verbonden werd hij per auto van den G.G.D. uit Amsterdam naar het Wil- helmina gasthuis overgebracht en aldaar ter ver pleging opgenomen. Zijn toestand is zorgwekkend. PERSONALIA. Tot brigadier bij de Rijksveldwacht te Halfweg, is benoemd de heer G. J. Moerenhout, thans bri gadier-titulair te dezer plaatse. NATIONALE WEDSTRIJDEN VAN DE IJSCLUB „NOOIT GEDACHT". Op de ijsbaan van de IJsclub „Nooit Gedacht" op bet Zljkanaal F te Halfweg werden verschillende wedstrijden gehouden, waarvan de voornaamste bestond uit een hard- rfijderij voor heeren over een afstand van 160 meter. Er startten 20 deelnemers, waarvan de eerste vijf plaatsen als volgt werden bezet: 1. J. Bosse, Amstelveen; 2. H. Gellekom, Sloten; 3. J. de Reus, Halfweg; 4. Jo Buis, Halfweg; 5. H. Oudenrijn, Sloten. Een tweede wedstrijd over een grooteren afstand had het volgende resultaat: 1. H. de Leeuw, Halfweg; 2. J. Keyzer. Amsterdam; 3. P. van der Hooft, Badhoevedorp, 4. A. Klaassen, Sloten; 5. H. van Gellekom, Sloten. Tenslotte werd een ringrijderij voor paren gehouden, waaraan niet minder dan 31 paren deelnamen. De uitslag als volgt: 1. J. Smit—mej. Buis, Halfweg; 2. mej. Ver- bruggen—R. Klaver, Groote IJpolder; 3. de heer en mej. Moerkerk, Groote IJpolder; 4. mej. Bodergraven—A. Verbruggen, Osdorp. Van de zijde van het publiek be stond voor de verschillende wedstrijden vrij veel belang stelling ondanks het feit, dat het weer niet in alle op zichten meewerkte. ZANDVOORT ZADV. HANDELSVEREENIGING. Donderdagavond houdt de Z.H.V. een algemeene vergadering in Bodega Mustert aan den Strandweg. De agenda vermeldt o.a. een voorstel tot verplichte bijdrage van 25 cent per maand voor het Borgstel lingsfonds 'en de vaststelling van het reglement steunfonds. HEEMSTEDE BLINDENFILM. Morgen, Woensdagavond, zal in het R.-K. Ver- eenigingsgebouW aan den Heerenwcg een blinden- .film vertoond worden. De opbrengst der voor stelling komt ten bate van den Ned. R.-K. Blindcn- bond. ONGEKEURD SPEK VERVOERD. Door de politie te Heemstede is in verband met de controle der distributiewetten een vrouw aan gehouden, die een partijtje bruine boonen had ge kocht zonder bonnen. Tevens werd aangehouden een persoon, die een sutk ongekeurd spek vervoerde van circa 5 pond alsmede een persoon die traalitte een stuk onge keurd spek van 12 pond te vervoeren. Het spek was vermoedelijk afkomstig van frauduleus ge slachte varkens. Door den controleur van den vleeschkeurings- dienst wordt een nader onderzoek ingesteld. CASTRICUM HOUTVEILINGEN. 27 en 30 Januari en 3 en 5 Februari zal het Provinciale Waterleidingbedrijf van Noord-Hol land de jaarlijksche houtveiling houden. IJMUIDEN In inemoriam C. van Leeuwen. Me. een kort woord hebben wij in ons blad van gisteren reeds melding gemaakt van het overlijden van den heer C. van Leeuwen, voor zitter van de Chr. Gemengde Zangvereeniging «Looft den Heer,". De heer van Leeuwen is slechts enkele weken ziek geweest, zoodat de tijding van zijn heen gaan ongetwijfeld voor velen geheel onverwacht gekomen. En velen zullen door dezé tijding- ten zeerste zijn getroffen want de heer Van Leeuwen was in breeden kring een geziene per soonlijkheid. Vooral voor het koor is zijn dood een groot verlies; de leden waten dat wie hem ook mag opvolgen, zijn opvolger nooit voor het koor kan zijn, wat de heer v. Leeuwen geweest is. Reeds van de oprichting van het koor in 1915 af is de heer Van Leeuwen voorzitter geweest; dat is dus meer dan 25 jaren. Op zichzelf is dit. reeds een unicum in het vereenigingsleven te IJmuiden. waar de heterogeniteit der bevol king het dikwijls zoo moeilijk maakt continuï teit in bestuursfuncties te verkrijgen. Maar de heer van Leeuwen is steeds op zijn post geble ven, welke moeilijkheden zich ook voordeden. En het koor bleef steeds zijn leider trouw, om dat het wist, dat deze door zijn groote liefde voor het koor steeds bij alles het belang der vereeniging voor oogen hield. Van Leeuwen en Looft den Heer" waren één en al zijn vrijen tijd gaf hij aan de vereeniging, die hem zoo na aan het hart lag. Wat er ook mocht gebeuren, de repetitie-avond zou hij nooit verzuimen. En als men hem voor het een of ander noodig had en men trof hem niet thuis, dan was het óf zijn zaak, óf het koor dat hem van huis riep. „Looft den Heer" heeft het tot groote ver richtingen weten te brengen.a Technisch heeft he dit aan zijn directeur te danken, maar zelfs de bekwaamste musicus had het koor niet tot die groote éénstemmigheid op kunnen voeren, wanneer hij er niet in geslaagd was. de een stemmigheid in den boezem der vereeniging te bewaren. Voor andere dingen kon men hem moeilijk interesseeren. Alleen de Vereeniging van Ken- nemerlaanbewoners, waarvan hij ook geduren de eenigen tijd voorzitter is geweest, had zijn belangstelling en voorts was hij steeds bereid te helpen, wanneer het gold het organiseeren van kinderfeesten op den een of anderen feest dag. Uit groote liefde voor de zangkunst heeft hij steeds geijverd voor een grootere eenheid in de IJmuidensche zangerswereld. Dat hij ruste in "vrede. Marktberichten en besommingen. Schar f 11,30—f 25,40 per 40 K.G. Aan de markt waren Maandagochtend 47 kustvisschers met tezamen f 2654 besomming. SCH 37, C. de Jong, met f12, TX 49, C. Vlaming, met f51; TX 19, F. Krijnen, met f59; TX 24, W. v. d. Vis, met f 1.39; SCH 70. C. T. v. d. Zwan, met f 11; KW 60, C. Haas noot, met f25; KW 3, J. v. d. Bent, met f42; KW 144 P Varkevisser, met f43; SCH 341, W. de Graaf, met f60; SCH 245, G. den Heyer. met f29; SCH 302, C. Taal, met' f33; SCH 14, W. Rog, met f 61SCH 284. P. den Heyer, met f58; SCH 285, M. Pronk, met f64; SCH 210, B. Rog, met f41; SCH 25, C. de Graaf, met f46; SCH 84. J. den Duik, met f79 en 30 motorschokkers met tezamen f1800 besomming. IJmuiden, 14 Januari. Schar f 18—f 17 per 50 K.G. Zoetwatervisch: snoek f 1.16f 1.10, snoekbaars f 1.78, voorn 0.62—0.60, spiering f 1.30—f 0.84 per Kilogram. Afd. Haarlem. De directeur der afdeeling Haarlem van Win terhulp Nederland schrijft ons: Wij meenen er goed aan te doen nog eens uit drukkelijk de aandacht van het publiek er op te vestigen, dat onic'er de auspiciën van Winterhulp het gezelschap Tholen en Van Lier Woensdag 15 dezer zal optreden in het Concertgebouw te Haarlem. Men bedenke wel, dat het deze week nog lichte maan is, zoodat men zonder eenig bezwaar te 7.30 uur bij het begin aanwezig kan zijn en het slui tingsuur van 10.30 uur ook geen bezwaar oplevert. Prof. Antonini, de bekerde Haarlemsche buik spreker, zal het genot van dien avond nog verhoo gd- Toegangsprijs f 1.f 0.75, f 0.50. Plaatsbespreking op Dinsdag en Woensdag van 10 tot 3 uur aan het Concertgebouw, waar ook voorverkoop van plaatsen is, evenals aan de vol gende adressen in de stad: Boekhandel Pallieter, Kruisweg 38: Magazijn De Duif, Leidschevaart, hoek Leidschestraat; Firma Gebr. Misset, Ijzerhandel, Marnixstraat 119; Siga renmagazijn K. Dernison, Gen. Cronjéstraat 56, Sigarenmagazijn D. H. J. v. Eskert, Houtplein 17; Sigarenmagazijn „Insulinde" van Maarten Rooij, Rijksstraatweg 70; Sigarenmagazijn Chr. Nagel, Ostadestraat 14; Sigarenmagazijn B. van Odijk Amsterdamstraat 12 en Sigarenmagazijn „Sumatra van S. C. Bekenkamp-Smink, Zijlweg 44. De Engelsche luchtaanvallen. 's-GRAVENHAGE. 13 Januari. Naar van cieele zijde worde medegedeeld hebben alleegn-i gen.de Engelsche toestellen gedurende de la; twee nachten op erkele plaatsen van ons landt: men geworpen, zonder echter noemenswaar schade aan te richten. Niemand werd gedood wond. Het meerendeel der afgeworpen bonu viel in het water of kwam in het open veld tere Twee voorraadschuren werden getroffen, doch gezien deze schuren leeg waren, is de schade geen beteekenis. Hier en daar ontstond door naatscherven of door den luchtdruk eenige rr. rieele schade. (A.N.P.; BURGERLIJKE STAM Onderstaande ts reeds tn een deel van onze vorige oplage opgenomen.) Het beperken van werk en bet verbod van loonsverlaging. Kantonrechter bevoegd van burgerlijke rechts vorderingen in deze kwesties kennis te nemen. In de Staatscourant zijn opgenomen twee uitvoeringsbesluiten van verordeningen van den Rijkscommissaris. Het eerste is het tweede uitvoe ringsbesluit van den waarnemend secretaris-gene raal van hel departement van Sociale Zaken inge volge de verordening no. 8/1940 van den Rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende het beperken van werk. Het tweede is het tweede uitvoeringsbesluit van den waarnemend secretaris-gereraal van het de partement van Sociale Zaken ingevolge de veror dening no. 111/1940 van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende het verbod van verlaging van loonen en salarissen. Bij deze besluiten is bepaald, dat burgerlijke rechtsvorderingen, welke voortvloeien uit niet-na- leving van het bepaalde in bovengenoemde veror deningen van den Rijkscommissaris worden geacht betrekking te hebben op een arbeidsovereenkomst. Dit beteekent, dat krachtens artikel 39 onder 3e van de wet op de rechterlijke organisatie de kan tonrechter bevoegd is van deze rechtsvorderingen kernis te nemen. Beide besluiten zijn in werking getreden met in gang van den dag volgende op dien van afkondi ging, dus op Zaterdag. Het A. N. P. meldt nog over deze kwestie: „Een belangrijk deel van de sociale politiek komt tot stand en wordt gestimu leerd door den sociaal-economischen dienst van hel N.V.V.", zeide Zaterdag de commissaris van hei N.V.V., de heer II J. Woudenberg in een perscon ferentie, waarin een belangrijke wijziging in het arbeidsrecht werd besproken door den heer Ver meulen. Aanvankelijk werd het gevaar van ontslag be perkt door de afkondiging van het „verbod tot het stopzetten van ondernemingen" d.d. 27 Mei 1940 Deze verordening werd achterhaald door de z.g. ontslagverordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied van 11 Juni 1940 en het daarbij behoorende uitvoeringsbesluit van den secretaris-generaal van het departement van sociale zaken. Deze ontslagverordening behoedde het Neder landsche gemeenschapsleven voor ontwrichting. Te gelijkertijd werd daarbij met één slag het Neder landsche arbeidsrecht een belangrijke schrede voor- uitgebracht en daardoor werd een reeds lang ge koesterde wensch van de arbeidersvakbeweging vervuld. De ontslagverordening had een meer publiek rechtelijk karakter waarop wel strafsanctes ston den doch geen directe civiele sancties, d.wz. de Ne derlandsche bestaande wetgeving bleef volledig van kracht wat de civiele zijde van deze kwestie be treft. De groote moeilijkheid was: hoe krijgt de zonder vergunning ontslagen arbeider snel loon- oi schadevergoeding uitgekeerd? Welke procedure moet gevolgd worden? Moet er gesproken worden van loon vordering of schadevergoeding? Wie competent? Deze kwesties hielden lang, zeer lang op. Het duurde maanden voor de arbeider' zijn geld in handen kreeg. Het N.V. voelde onmiddellijk dat hierin snel een oplossing moest komen, een oplossing die vlug en zonder langdurige procedures met spitsvondigheden op juridisch gebied tot het doel zou leiden. Het N.V.V. zond een uitvoerig adres aan hei departement van Sociale Zaken met inschake ling van Justitie Vrijdag zijn in de Staatscourant twee uitvoeringsbesluiten gepubliceerd, die het ad vies van het N.V.V vrijwel op den voet volgen en waardoor de procedure, waarbij de arbeider schade vergoeding vraagt, tot de uiterste eenvoud en vlug heid is beperkt, n.l. door het indienen van een request bij den kantonrechter. Hierdoor is de eerste stap gedaan in de zon vurig gewenschte richting op dit gebied. Hel initiatief van het N.V.V. op dit gebied wordt door de Nederlandsche arbeiders zeer gewaardeerd HAARLEM, 13 Janua: Bevallen 9 Januari: F. C. VerwijkJansen, Januari: T. M. van LintWoltmann, d.; C. M WinterKuipers, d.; 11 Januari: A. M. A. B van Campen, d.; G. TensenThomas, d.; H. Sie: Rijkers, d.; J. RiemsdijkSnoeks, z.; E. Schee; van Wooning, d.; G. J. BesselinkBeenden G. Giesbei'genNagtegaal, d.; 12 Januari: H. V ningWeidijk, d.; H. M. van der BaanSchre d.; H. G. Wijtsma—Schildwacht, d.; A. VI. ningBuma, z.; A. M. BotingDoes, z.; J. M. der Polde Wolf, z.; C. H. AlsemaKoehorst 13 Januari: G. E. SchenkenVerboom, d. Overleden 10 Januari: A. C. Hendriks, 59 j. phiastraat; B. E. Savrijvan de Velde, 68 j., R Kiesstraat; J. C. E., 3 d„ d. v. J. Meij, Batavle plantsoen; O. J. JeekelVreede, 72 j., Ipenr straat; 11 Januari: J. Heeren, 55 j„ Kloosters! W. H., 4 m., z. v. W. F. L. Wurpel, Floresstraat C. R. van den Raadtde Korte, 61 j., Tugelasti 12 Januari: W. Schuurink, 72 j., Javastraat. De Heer en Mevrouw Ir. J. NEURDENBTJRG— BURGERSDIJK geven met .blijdschap kennis van de geboorte van een Zoon JAN WILLEM Hengelo, 11 Jan. 1941. Volstrekt eenige kennisgeving. 10 Januari overleed on verwacht mijn lieve Vrouw Berber Edwardina Savrijvan -de Velde in den ouderdom van 68 jaar. H. M. F. G. SAVRIJ. Haarlem, 14 Jan. 1941. Pieter Kiesstraat 62. Geen bezoek. Haar teraardebestelling vona heden in alle stilte plaats. Tot onze groote droefneid stierf onverwachts, op 10 Januari j.l. Berber E. van de Velde Echtgenoote van H. M. F. G. SAVRIJ M. PLATE E. PLATE— MUYSSON Haarlem. 14 Jan. 1941. Heden overleed onze lieve Vader, Behuwd- en Groot vader Jacobus Johannes van Bork Weduwnaar van Doetje Adriani in den ouderdom van 78 jaren. 12 Januari 1941. Zutphen: P. VAN BORK M. J. VAN BORK— DE RIDDER Groenekan J. SCHILT— VAN BORK H. W. SCHILT Nijmegen: H. MAC DONALD VAN BORK F. N. MAC DONALD en Kleinkinderen. De begrafenis zal plaats vinden te Haarlem, op de Algemeene Begraafplaats Kleverlaan, Donderdag den 16den Januari ten 1 ure namiddag. Eenige kennisgeving. Heden overleed, zacht en kalm tot onze diepe droef heid, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Groot vader Johannes Wolvendijk, in den ouderdom van 74 jaar. M. WOLVENDIJK— DE VRIES J. H. FORTGENS— WOLVENDIJK W. FORTGENS META. Haarlem, 13 Jan. 1941. Lange Heerenstraat 5rd. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 17 Januari a.s. te 1.30 uur op de Noorderbegraaf plaats. Heden overleed, plotse ling, tot onze diepe droef heid onze beste Vader, Be huwd- en Grootvader Johan Philippus Bakker W'eduwnaar van Maria Visser in den ouderdom van 74 jaar. Heemstede: G. BAKKER Amsterdam: P PH. BAKKER M C. A. BAKKER- BAKKENIST en Kleinkinderen. Heemstede, 13 Jan. 1941. Landzichtlaan 34. Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 16 Januari a.s.'te 1.30 uur op de Algemeene Be- era afolaat-s te Heemstede. Heden overleed plotse ling onze vertegenwoordi ger voor Heemstede, de Heer Joh. P. Bakker in den ouderdom van 74 jaar. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hooge eere blij ven. Fa. G. HONING EN ZOON. Nw. Gracht 36. Heden overleed tot onze diepe droefheid in het zie kenhuis St. Joannes de Deo. onze lieve Echtgenoot Vader en Behuwdvader Franciscus Antonius Fonville in den ouderdom van 67 jaar. Haarlem: H. M. FONVILLE— GEERS TR.UUS FONVILLE Schagerbrug: MIEP BOERS EN— FONVILLE NICO BOERSEN Haarlem: THEO FONVILLE HENK FONVILLE RIE FONVILLE Haarlem, 14 Jan. 1941. Zijlstraat 55. De H.H. Uitvaartdiens ten zullen gehouden wor den op Vrijdag 17 Januari in de Parochiekerk van den H. Antonius van Pa dua (Nieuwe Groenmarkt) om 7.30—8.15 en 9 uur de stille H.H. Missen en om 10 uur de plechtige H. Mis" van Requiem, waarna de begrafenis vanuit de Kerk om 11.15 op het kerkhof St. Barbara. Dinsdag en Woensdag avond om half acht Ro zenkransgebed in de ka pel van St. Joannes de Deo. Donderdag om 5.30 uur Rozenkransgebed in de St. Antoniuskerk. Nwe Groen markt. zal onze zaak Vrijdag de gehele dag gesloten zijn. „DE FRUITWINKEL" Fr. Fonville. Zijlstr. 55 Dank aan allen die mijn tertje uit de Delft gered heb'o Mevr. P. A. DE VRIE5- A. PRINS Pianoleeraar Dipl. A'damsch Conserv, Lessen aan beginnenden, gi vorderden en vakstudeerends Vijverweg 4 Bl'daal Telef. 24! Dr. C. KLEIN, Arts Julianastraat 8, Haarlem, zal voortaan algemeene hc arts-praktijk uitoefenen. Spreekuur voorloopig van dagelijks en Donderdagavo: ook van 7\30—8.30 uur. De poliklinieken kiunnen oud-patienten nog tot 2 5 Jam. den bezocht. Dansschol UI. Jmtqa Gr. Houtstraat Tel. 15150. Vanaf heden: INSCHRIJVEV) Nieuwe 12 lessa club Aanvang Zondag 19 jan. a, 4.45-6.45 uur. Cursusprijs f in fel. termijnen. JEUGDORKEST Voor meisjes en jongens r< 8-16 jaar die bespelen of len leeren bespelen: Acctt deon, Blokfluit, Guitas Klokkenspel, 'Mandolir Piano, Trampet, Triangi Trom, Viool, Cello, enz. Aanm. en inl. Wilhelminasl 51, Tel. 15691. Moderne Eiken Duitsche Piano f71 klein model, geheel in koper, nieuw, volle garantie, v. WO' Kruisstraat 41. Tel. 13354. HAARLEM'S MUZIEK-INSTITUU Dir. Nico Hoogerwerl Inschrijving' van nieuwe le lingen in ALLE vakken Toonkunst: WilhelminastJ Tel. 15 Zoo spoedig mogelijk een Net Winkelmeisje gevraagd in brood- en bari bakkerij en tevens voor de hi houding f 5 in de week met kost, Zondags vrij. Zich aa melden Firma J. J. v. Dili WIJN, Hoofdstraat 192 (da Santpoort. Wij zoeken per 1 Februari betrouwbaar MEtSJE voor en nacht, bekend met fijneh ken en zelfst. kunn. werken, modern huisgezin. Veel i Goede tramverbinding met! Br. ond. M 20. Adv. Bur. ROU Co., Amsterdam. In klein gezin te Haarlem legen 15 Febr. gevraagd, niet ben. 25 j. v.i werkzaamheden, behalve kd Kat. en zw. dr. gewenschfc. F ven 4819 bur. van dit blad. Wegens ziekte voor direct vraagd: een ionge onsehuW WERKSTER Aanm. tusschen half 5 en 6 Lorentzkade 436. FLINK MEISJE gevr. 18 j. in fel. gezin 9-4 Zondags vrij. Jan v. d. Bera 38, Heemstede.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2