de KORT NIEUWS. Voor lange avonden. DINSDAG 14 JANUARI 1941' HAARLEM'S DA'GBEAD Opmarsch der Thailanders gestuit? Nieuwe opperbevelhebber der Indo-Chineesche troepen morgen te Saigon. Uit Sjanghai verneemt het D.N.B.: Vieï- Thai- ladsche vliegtuigen zijn op 10 Januari neerge schoten, zoo meldt een Indo-Chineesch frontbericht Twee werden door het luchtafweergeschut, twee door het luchtwapen neergeschoten. De opmarsch van de op verscheiden plaatsen in de provincie Cambodja binnengedrongen Thailandsche troepen is, volgens hetzelfde bericht, in verbitterde ge vechten gestuit. De nieuwe Fransche opperbevel hebber van de Indo-Chineesche troepen, generaal Mordant, wordt Woensdag in Saigon verwacht. Ge ineraal Maurice Martin die tot dusverre opperbe- 'elhebber was keert naar Frankijk teug. Blijkens een D.N.B.-bericht uit Genève zijn de vee Thailandsche vliegtuigen, die bij een luchtge vecht neergeschoten waren, naar via Vichy uit [Hanoi gemeld wordt, in de nabijheid van Siemreap vernield aangetroffen. De toestellen hadden deze [plaats aangevallen en waren daarbij tot een lucht gevecht genoodzaakt. Het Fransche bericht dementeert voorts officieel [dat het Fransche luchtwapen ooit officieel de Thai- idsche hoofdstad gebombardeerd heeft. De Thai- idsche infanterie heeft naar het rapport voorts leidt met aanzienlijke strijdkrachten een aan- •al ondernomen op Kradoi, tien kilometer ten oos ten van Poipet. Het Indo-Chineesche bataljon dat dit punt bezet hield heeft zijn defensieve posities betrokken, zon der daarbij door den vijand verontrust te worden. afg De strijd in de Middellandsche Zee. Matrozen in actie aan boord van een Italiaanschen oorlogs bodem. (Foto Luce). Engeland en de Fransclie koloniën. Het standpunt van generaal Platon is dat van Pctain en het Fransche volk. GENèVE, 13 Januari (D.N.B.) Naar uit Vichy gemeld wordt hebben officieuze kringen aldaar hun houding bepaald ten aanzien van een antwoord van Reuter op de verklaring van den Franschen minister van koloniën generaal Platon (men zie elders in dit nummer. Red.) dat Engeland zich meester wil maken van de Fransche koloniën. Reuter had verklaard dat Platon klaarblijkelijk slechts zijn persoon lijke opvatting heeft uitgesproken. Verder ver wees Reuter naar de boodschap van Churchill van 21 October 1940 aan het Fransche volk. waarin Churchill heeft gezegd dat het nooit de bedoeling van Engeland is geweest, de Fransche koloniën in beslag te nemen of zich van de Fransche vloot meester te maken. De bewering, zoo verklaart men in officieuze krin gen te Vichy, dat Platon slechts zijn „persoon lijke meening" heeft uitgesproken, is belache lijk. Deze meening is de opvatting van maar schalk Pétain, van de Fransche regeering. van de Fransche marine en van iederen Fransch- •man, die dezen naam waardig is. De verklaringen van Churchill van 21 October, vervat in zijn boodschap aan de Franschen, zijn buitengewoon eigenaardig, want zij zijn nauwelijks in overeen stemming te brengen met de volgende feiten: 1. De Engelsch vloot heeft in Mers el Kebir de Fransche Middellandsche Zeevloot, die ont wapend voor anker lag. overvallen en verschei dene honderden Fransche matrozen gedood. Pet Fransche slagschip „Bretagne" werd tot 2inken gebracht. Hoe brengt de heer Churchill, zoo vraagt men zich te Vichy af. en de Britsche K?j regeering deze diefstal en poging tot moord in Rj overeenstemming met de bedoeling „zich niet n 5 ^ransc^e vloot te willen meester maken? Of beter nog, was het niet de heer Churchill I®1* die in het Lagerhuis verklaarde: Mers el Kebir is de grootste overwinning ter zee sinds Trafalgar?" 2. De Engelsche vloot verscheen eenige dagen later voor Dakar en ondersteunde met haar ka- j jonnen drie landingspogingen. Zij bombar- deerde de stad. doodde en verwondde ver scheidene honderden Franschen en inboorlingen en trok zich tenslotte als gevolg van de grana ten der Fransche marine terug. Hoe brengt de •heer Churchill deze tweede poging tot dief- «tal en moord in overeenstemming met zijn voornemen „de Fransche koloniën niet te willen Kapen"? De waarheid is. zoo verklaart men in Officieuze kringen te Vichy, dat de Engelschen ~e Fransche vloot wilden rooven of vernielen en dat hun dat niet gelukt is. Daarna wilden zij zich meester maken van Dakar. Ook dit is hun hfet gelukt. Thans doet men in Londen alsof men de vloot en de koloniën van Frankrijk res pecteert. Wanneer de Engelschen, aldus wordt tenslotte gezegd in Dakar vasten voet verkre gen hadden, waren zijdaar gebleven. Admiraal rjaton heeft dit zeer terecht verklaard en alle franschen waren het met hem eens. lerl amerikaansch passagiersschip aan den grond geloopen. NEW YORK. 13 Januari (A.N.P.) Het groote Amerikaansche passagiersschip „Manhattan" is voor ce kust van Florida aan den grond geloopen. zoo W'erd Zondagavond uit Jacksonville gemeld Bij zonderheden zijn nog niet bekend. De ..Manhattan" heeft een \va; er verplaatsing van 24.289 ton en W'erd in 1932 in dienst genomen. Het schip behoort san de United States Lines Cy. ITALIë LAAT TURKSCHE VRACHTSCHEPEN VRIJ. ROME, 13 Januari (A.N.P.) Italiaansche oorlogsschepen, die eenigen tijd geleden Turksche vrachtschepen, welke wapens vervoerden, aanhiel den, hebben deze schepen thans vrijgelaten, zooals ook door de Turksche bladen gemeld wordt. Deze (Vrijlating geschiedde op grond van een Italiaansch- ïurksche overeenkomst Italiaansch weermachtsbericht. In Noord-Afrika: Bedrijvigheid aan hef front van Tobroek en in de zone van Dzjaraboeb- Luchtaanvallen op Italiaansche steden. Groot Engelsch schip in de Middellandsche Zee getorpedeerd. ERGENS IN ITALIë, 13 Januari (Stefani) Hier volgt het 220ste Italiaansche weermachtsbericht: Aan het Grieksche front normale bedrijvigheid van patrouilles en artillerie. Onze vliegtuigen heb ben troepen op marsch en colonnes vrachtauto's met mitrailleürvuur en bommen bes'ookt. In Cyrenaiea bedrijvigheid van de artillerie aan het front van Tobroek en van onze snelle coJonrres in de woestijn rondom Dzaraboeb. Een vooruitge schoven basis van den vijand is doeltreffend ge bombardeerd. De vijandelijke luchtmacht heeft enkele plaatsen in Cyrenaïca gebombardeerd zonder slachtoffers te maken. In het oostelijk deel van de Middellandsche Zee heeft een van onze vliegtuigen, bestuurd door luite nant Copello en met luitenant-ter-zee Olivari als waarnemer, een groote vijandelijke eenheid getor pedeerd. Het blijkt dat het slagschip, waarvan in het 217de weermachtbericht was gemeld dat het getrof fen was, behoort tot het type Malaya". Onze lucht- formatie die dit tot stand bracht stond onder bevel van majoor-vlieger Antonio Fadda. In Oost-Afrika hebben vijandelijke afdeelingen gepoogd twee van onze posten aan het Soedanfront aan te vallen. Zij zijn met verliezen teruggeslagen als gevolg van het vuur en den tegenaanval van onze troepen. Onze luchtmacht heeft vrachtauto's, troepen en verdedigingswerken op enkele plaatsen in den Soedan gebombardeerd. In den afgeloopen nacht heeft de vijand lucht aanvallen ondernomen op Turijn, waarbij eenige schade aangericht is en enkele personen gewond werden, op Venetië (schade, een doode, enkele gewonden) en op Cantania (eenige schade, maar geen enkel slachtoffer). Het luchtdoelgeschut te Catania heeft een vliegtuig neergeschoten dat in de omgeving van de stad te .pletter gevallen is. Te Venetië is eveneens een vliegtuig neergeschoten en, wel door de artillerie van de marine. De beman ning, bestaande uit zes officieren en onderofficieren, is gevangen genomen". James Joyce overleden. De schrijver van „Ulysses". De te Ziirich wonende Iersche schrijver James Joyce is, naar het D.N.B. mededeelt, op 58-jarigen leeftijd aan een darmoperatie overleden. Tot de werken van Joyce behoort de roman „Ulysses", die eenige jaren geleden in de Vereenig- de Staten is verboden. James Joyce woonde meestentijds in Parijs, waai- hij gedui-ende de laatste negentien jaar zijn vaste woonplaats had. In dien tijd bezocht hij Zwitser land echter herhaaldelijk om zich daar door be kende oogspecialisten te laten behandelen. Joyce heeft bij vroegere gelegenheden herhaaldelijk ver klaard dat hij Ziirich bijzonder lief had omdat deze stad hem- tot werken aanspoorde. Zijn bekendste werk „Ulysses" heeft hij in deze Zwitsersche stad geschreven. Drie weken geleden was hij daar opnieuw aangekomen, om daar zijn maagkwaal te laten behandelen. De bijzetting zal. naar United Press verneemt, waarschijnlijk in Ziirich plaats vinden, daar het thans moeilijk zal zijn het stoffelijk overschot naar Ierland over te brengen. ENGELSCH—JAPANSCHE CONFERENTIE. Binnenkort verwacht. TOKIO 13 Januari (Domei). Een persbericht uit Singapore meldt: Berichten, die in Singapore zijn aangekomen, melden, dat de Britsche regee ring het plan bestudeert voor een overeenkomst welke aan de regeeringen van Groot Brittannië en Japan de mogelijkheid zal geven de doo de economische controle van den oorlogstijd in bei de landen vastliggende Japansche en Britsche gelden op te nemen en uit te wisselen. Men overweegt eveneens een regeling tot uit wisseling van krijgsgevangenen en verwacht, dat binnenkort in Tokio een Engelsch-Japansche conferentie gehouden zal worden. In dit verband wordt bovendien gemeld, dat de autoriteiten in de verschillende deelen van het Britsche wereldrijk de Japansche depositobanken en andere instellingen, die onder hun jurisdictie vallen, contröleercn. gouden medaille voor de divisie julia. ROME, 13 Januari (D.N.B.) Het 8e en 9e Alpenregiment en het 3e regiment bergartillerie, waaruit de divisie Julia samengesteld is, die zich in de hevige gevechten van de laatste maanden bij zonder onderscheiden heeft, zijn voorgedragen naar een bijzondere correspondent van Stefani aan het Grieksch-Albaneesche front meldt voor toe kenning van de gouden medaille voor dapperheid, de hoogste militaire oorlogsonderscheiding in Italië. Landon versus Roosevelt en Willkie. Huil over Willkie's reis naar Engeland. Het A.N.P. verneemt uit Washington: De verklaring die Willkie Zondag te New-Yorb heeft afgelegd ten gunste van het plan van Roose velt tot het uitleenen van oorlogsmateriaal aan En geland is op felle wijze gecritiseerd door den vroe- geren republikeinschen candidaat voor het presi dentschap Landon die in de republikeinsche partij zeer veel invloed heeft. Landon verklaarde tegenover journalisten: De buitenlandsch-politieke opvatting van Willkie heeft principieel nooit verschild van die van Roosevelt. Wanneer Willkie reeds voor het republikeinsche partijcongres zijn standpunt ten aanzien van de buitenlandsche politiek zou hebben bekend ge maakt, zou hij nooit tot candidaat voor het presi dentschap zijn gekozen. Had Roosevelt zijn bui tenlandsch-politieke standpunt voor de president schapsverkiezingen laten weten, clan zou hij, naar Landon verklaarde, nooit tot president zijn gekozen. Op de gebruikelijke persconferentie heeft men den minister van Buitenlandsche Zaken Huil ge vraagd. hoe het mogelijk is dat Willkie als parti culier een pas voor een bezoek aan de oorlogszone heeft gekregen. Huil antwoordde dat Willkie een der belangrijkste personen in de Vereenigde Staten is, zoodat het vanzelf spreekt dat men zijn ver zoek zich persoonlijk te kunnen overtuigen van de positie van Engeland, niet heeft afgewezen. Willkie heeft geen officieele of niet-officieele opdracht. Hij reist uit eigen wil naar Londen. mussolini beleedigd. MONTEVIDEO. 13 Januari (A.N.P.) Wegens beleediging van Mussolini is het geïllustreerde tijd schrift „Marche" door den Uruguayschen minister van Binnenlandsche Zaken voor onbepaalden tijd verboden. MEDICAMENTEN VOOR ONBEZET FRANKRIJK LONDEN 13 Januari (A. N. P.) In Bishop Auckland heeft Dalton een rede uitgesproken. Hij verwees naar het besluit ten aanzien van ze kere goeaerenzendingen, die door het Amerikaan sche Roode Kruis in het onbezette Frankrijk moeten worden verdeeld. Hij zei: „Op verzoek van president Roosevelt heeft de Britsche regee ring besloten, zekere goederen toe te laten tot het onbezette deel van Frankrijk, wanneer zij onze controle passeeren Deze goederen zullen worden beperkt tot medische artikelen in engeren zin. Voorts tot vitaminepreparaten, geconden seerde melk en kleeren voor zuigelingen. De goe deren zullen door agenten van het Amerikaan sche Roode Kruis en door kinderklinieken en ziekenhuizen worden gedistribueerd. Er worden strenge waarborgen opgesteld tegen een misbruik van deze overeenkomst. Wij behouden ons het recht voor, te allen tijde verdere zendingen te verhinderen, wanneer de voorwaarden, die wij ge steld hebben, niet in acht worden genomen." vrijwilligers regiment in noorwegen. OSLO 13 Januari (A. N. P.) Quisling, de lei der der nationale Noorsche beweging, heeft voor de radio een oproep uitgesproken om actief schouder aan schouder met de Duitsche kame raden te strijden voor de nieuwe orde in Europa. Hij riep de luisteraars op toe te treden tot een nieuw „Vrijwilligersregiment Nordland", dat thans is opgericht. Hij verklaarde verder, dat Duitschland tegen de Engelsche despotie ter we reld een algemeenen Europeeschën vrijheids- en onafhankelijkheidsstrijd voert en dat de Noren daarom uit vrijen wil aan de zijde van Duitsch land voor de gemeenschappelijke zaak van het Germaansche volk, voor het nieuwe Europa wil den strijden. De Engelsche luchtaanvallen op de Noord-Fransche kust. Britten verloren negen toestellen. Uit Berlijn meldt het D.N.B.: De verliezen die het Engelsche luchtwapen bij zijn aanval op de Noord-Fransche kust van 10 dezer geleden heeft zijn nog met een vliegtuig verhoogd. Dit toestel werd door artillerie der marine neergeschoten. Het totale verlies van het Britsche luchtwapen bij deze onderneming bereikt hiermede negen vliegtuigen. Bedrijvigheid van patrouilles aan het Balkanfront. Italianen bezetten een belangrijke stelling. Een speciale correspondent van Stefani aan het Grieksc'n-Albaansche front, meldt dat aan alle fron ten een levendige bedrijvigheid van patrouilles heerscht. Alle aanvallen van den vijand zijn afge slagen. Een groote Italiaansche afdeeling heeft zich opnieuw onderscheiden door een belangrijke stel ling te bezetten en den v ij and gevoelige verliezen toe te brengen. De verrichtingen op den grond ge schieden in samenwerking met de luchtmacht. Italiaansche jagers hebben den vijand in zekere zones tot tien kilometer achter het front zware verliezen toegebracht. Door de verbetering van het weer konden de Italiaansche bommenwerpers Maan dag meer activiteit ontplooien. Van bevoegde Italiaansche zijde worden, naar het D.N.B. meldt, de door de Engelsche propa ganda de laatste dagen verspreide geruchten over bloedige onlusten in Albanië in elk opzicht tegen gesproken en wordt geconstateerd dat zich niet het geringste incident heeft voorgedaan dat aan de vijandelipke propaganda aanleiding had kunnen geven tot haar valsche berichten. Bij Poitiers in Frankrijk zijn de rotswoningen ontdekt, waarheen vele Spaansche vluchtelingen tijdens den burgeroorlog in Spanje de wijk hadden genomen. .(Foto Sciierlj. Vernieling van kerkelijk bezit door luchtaanvallen. Rapport van Duitsche geestelijken. Het D.N.B. deelt mede: Katholieke geestelijken uit West-Duitsehland hebben dezer dagen aan het presidium van het Duitsche Episcopaat een uitvoe rig rapport toegezonden over de vernieling van kerkelijk bezit door de Engelsche vliegtuigen. Het rapport ging vergezeld van een aantal fotografische opnamen die den omvang der schade duidelijk aan toonden. Vooral betrof het hierbij de vernieling in de omgeving van de stad Düsseldorf a. d. Rijn, waarbij een aanval twee kerken, een klooster en een katholiek gezellenhuis zware bomtreffers kregen. In het rapport wordt medegedeeld dat de schade die aan de kloostergebouwen is berokkend bijzonder zwaar is. daar hierbij kostbare historische kerk beelden en ornamenten vernield zijn. De schade welke de aanvallen der Engelschen aan de katho lieke kerk in de laatste tien a twaalf maanden hebben berokkend, worden door de bevoegde ker kelijke instanties op vele honderdduizenden rijks- mark geraamd, zonder mee te rekenen de histo rische schilderstukken en ornamenten, wetter waarde in het geheel niet te ramen valt Ook dit maal verzoeken de geestelijken, zooals reeds in vorige gevallen, dat het Episcopaat het rapport aan het Vaticaan zal opsturen. Geruchten over Duitsche troepen transporten naar Bulgarije. Tegenspraken van Tass. Van welingelichte zijde zoo meldt het A.N.P. uit Berlijn wordt het volgende vernomen: Ten aan zien van de vele geruchten, onware beweringen en combinaties, die de laatste dagen zoowel in de we reldpers als door de buitenlandsche persbureaux over z.g. Duitsche troepentransporten naar Bulga rije gepubliceerd zijn, verwondert men zich er in politieke kringen alhier niet over dat het officieele Sovjet-Russische persbureau Tass op grond van die berichten er toe overging een tegenspraak uit te geven. In deze tegenspraak constateert Tass dat van Duitsche zijde tegenover de Sovjet-Unie nooit de kwestie van het verblijf of het vervoer van Duit sche troepen naar Bulgarije ter sprake ïs gebracht. Voorts merkt Tass ten aanzien van de bewering dat de Sovjet-Unie op een vraag van de Bulgaar- sche regeering inzake de toelating van Duitsche troeoen tot Bulgarije toestemmend geantwoord zou hebben op dat de Bulgaarsche regeering zich nooit tot de Sovjet-Unie met een dergelijke vraag heeft gericht en dientengevolge van de Sovjet-Unie ook geenerlei antwoord kon ontvangen. Amerika en <le oorlog. Zullen Kennedy en Bullitt worden ondervraagd? NEW YORK. 14 Jan. (D.N.B.) De democra tische senator Clark zal morgen, naar de „New York Daily News" uit Washington meldt, aan den Senaat het verzoek richten om de Amerikaan sche ambassadeurs te Londen en Parijs, Kennedy en Bullitt, door de senaatscommissie voor buiten landsche aangelegenheden te laten ondervragen over de houding die de Vereenigde Staten voor het uitbreken van den Europeeschen oorlog in Frankrijk en Engeland hebben aangenomen. Clark heeft geëischt dat de ambassadeurs gedwongen zullen worden hun verklaringen onder eede af te leggen Clark zeide. dat -het Amerikaansche volk het recht heeft te weten wat zijn woordvoerders in Londen en vooral in Parijs gezegd en gedaan hebben. Engelselie kapitaalbeleggingen in Amerika. Besprekingen inzake overneming door de Amerikaansche banken. WASHINGTON. 14 Jan. (D.N.B.) De Ameri kaansche minister van financiën Morgenthau heeft medegedeeeld dat de Britsche regeermg met een groep Amerikaansche banken onderhande lingen voert voor het overnemen van Engelsche kapitaalsbeleggingen in de Vereenigde Staten, Een bankierseroep heeft Engeland reeds een aan bieding gedaan. De onderstaatssecretaris van het Britsche ministerie van financiën, Phillips, heeft Morgenthau verklaard dat de Britsche re geering bereid is met de Amerikaansche banken zaken te doen. De waarde van de door Engeland aangeboden kapitalen heeft de minister van fi nanciën niet medegedeeld. Een Japansche handelsmissie, die in Zuid- Amerika de mogelijkheid van uitbreiding der handelsbetrekkingen bestudeert is gisteren te Rio de Janeiro aangekomen. Zij zal twee we ken te Rio blijven. (D.N.B.) In opdracht van de Duitsche bisschops conferentie hebben de Duitsche kerkvorsten, naar het D.N.B. mededeelt, den rijksmaarschalk Hermann Goering in een hartelijk telegram ter gelegenheid van zijn 48sten verjaardag geluk- gewenscht. De Britsche berichtendienst meldt, blijkens een D.N.B.-bericht dat de speciale afgezant van Roosevelt, Hopkins, gisteren door den Engel schen koning in het Buckingham paleis in audiëntie is ontvangen. Volgens Zweedsche krantenberichten neemt de influenza-epidemie te Stockholm steeds grooteren omvang aan. Het is de sterkst verbreidge epedimie sedert jaren De centrale ziekteverzekering te Stockholm heeft in vier dagen tijds niet minder dan 2300 ziekte gevallen geconstateerd. (D.N.B.) Uit Antakya, de hoofdstad van Hatay land (Turkije) wordt gemeld dat wolkbreuken en over stroomingen zware schade 'hebben aangericht. De stad is van de buitenwereld afgesneden. Naar officieel wordt medegedeeld zijn de verliezen aan menschenlevens zeer groot. (D.N.B.) De dienstplichtigen van het wapen der Bul gaarsche artillerie die nog niet gediend hebben en wier beurt het thans is om in dienst te treden zijn. naar het D.N.B verneemt, tegen 15 Januari voor eerste oefening opgeroepen. Het Columbiaansche kabinet is. blijkens een D N B -bericht uit Bogo'a. afgetreden. Het wil zoodoende den staatspresident de ordening ver gemakkelijken van den binnenlandsch-politieken toestand die als gevolg van den terugkeer van den gewezen oresident Lopez verscherpt is. In Noord-Hongarije heerscht. naar Stefani meldt, opnieuw felle koude. De thermometer is tot dertig graden onder nul gedaald Te Boedapest vriest het vijftien graden. DE HANDEL MET FRANKRIJK. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken deelt mede. dat op Vrijdag 17 Januari des morgens van 10 uur tot 12 uur in haar gebouw Na.ssauplein 46 te Haarlem voor belanghebbenden te spreken is de Secretaris-generaal van de Nederlandsche Kamer van Koophandel te Parijs. No. 34. WOORD-RECHTHOEK. A A E 0 E 0 E I A E I 0 U IJ E De klinkers in dezen rechthoek zijn in de juiste vakjes geplaatst. Voltooi de woorden in horizon tale richting door alleen nog medeklinkers in te vullen, waardoor woorden ontstaan van de vol gende be teekenis. 1. Hoenderachtige vogel met fraaien staart. 2. Geestelijk voedsel van den mensclh. 3. Zachtaardig. 4. Gymnastiek-werktuig. 5. Alles wat in een boek begrepen is. 6. Iemand die op klagenden toon huilt. OPLOSSING VORIGE OPCAVE. No. 33. KRUISWOORD-PUZZLE. (Tafelbel). HAM ERA RAD NA EB A E RA ES RAT EMS S T E R D A M OMA VREDE L E E R E N D KAT TEL OM K EI ORA BAR NOP PA A E BA IN ST DE AS N U KEPER T E E M SI A GA A I D T N M N E AR LID UI D E R DO E L K E K E L 0 B K ME L O NAS MR AT SOK LINT OF PI POEL MAGDALENA ONTLASTEN FAILLISSEMENTEN. (Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf en Co. N.V., Amsterdam. UITGESPROKEN. 9 Jan. W. Jurgens. meubelmaker, wonende to Eygelshoven aan de Torenstraat. R.C. Mr. J. Ga- diot. Cur. Mr. U. Postma, Hoensbroek. 10 Jan. J. W. C. van As. hulparbeider spoor wegen, Groningen. Helperbrink 34 a. R.C. Mr. J. G. A. Kattenbusch. Cur Mr. G. E. Mulder, Sfc. Jansstraat lla, Groningen. 10 Jan. P. Klevering. Groote Leliestraat 77, Gro ningen. R.C. Mr. J. G. A. Kattenbusch. Cur. Jhr. Mr. T. J. van Iddekinge, Turftorenstraat 13, Gro ningen. 10 Jan. F. Zoutman, landgebruiker, Heineburen, gemeente Leek, R.C. Mr. J, G. A. Kattenbusch, Cur. Mr. G. A. Swart. Niekerk. gem. Oldekerk. VERNIETIGD NA VERZET: 10 Jan. Hubert Sohols, aannemer, wonende to Gel een. 10 Jan. J. Wachelder. leeraar. wonende te Heer. GEDEPONEERDE UITDEELINGSLLJSTEN 30 Dec. H. ten Velde, expediteur. Amsterdam. Geëndigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. Uitk. 100?» aan pref. en nihil aan conc. crediteuren. S. H. Balkéma, voorheen Dedemsvaart, thans te Amsterdam. Geëindigd door het verbindend wor den der na gedaan verzet gewijzigde le, tevens slotuitdeelingslijst. PROGRAMMA WOKNSDAG 15 JANUARI 1941. HILVERSUM I, 415 M. Nederlandsen Programma. VARA. a.OO Gramofoonmuzlek. Om 8.30 Nieuwsberichten A. N. P. 10.00 VPRO: Morgenwijding. 10.20 Orgelspel en zang. 10.50 Declamatie, n.oo Esmeralda cn soliste. 12.00 VARA-orkcst. Tn de pauze: VAHA-Alinanak. 12.15 Nieuws- en economi sche berichten A. N. P i 00 Uitzending, uitgaande van de Nationale Bond „Landbouw en Maatschappij". 1.15 VARA- orkest. 2.00 Cyclus ,.Dc wereld van het kind" 2.20 Gra mofoonmuzlek. 3.00 Declamatie. 3.20 Verkorte opera „La Bohème' (gr.pl.) 4.20 Vlooi cn piano. 4.50 Gramofoonmu- ziek. 5.15 Nieuws-, economische- cn beursberichten A. N. P 5 30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart: Techni sche causerie. 6.00 Esmeralda en soliste. 6.45 Actueele re portage of gramofoonmuziek. 7.00 Economische vragen van den dag A. N. P 7 15 Volkszang 7.30 Berichten, Engelsch. 7.45 Gramofoonmuztck. 7 55 VARA-Almanak. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. 8.15 Radiotoonecl. 8 30 Be richten. Engelsch. 8.45 VARA-Orkest en solisten 9 30 Ra diotoonecl. 9.45 Gramofoonmuzlck. 10.00—10.15 Nieuws berichten A N. P. en sluiting HILVERSUM n, 301.5 M. NCRV. R.oo Schriftlezing cn Meditatie s 15 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.30 Nieuwsberichten A. N. P. 8 45 Gramofoon muzlck 10.30 Morgendienst 11.00 Gramofoonmuzlek. 11 20 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 12.00 Be richten. 12.15 Reportage of muziek? 12.45 Nieuws- en eco nomische berichten a. N. P. 1.00 Gramofoonmuzlek. 1.20 Orgelconcert 2.00 Gramofoonmuztck. 2.40 Pianokwartet „Die Haghe" en gramofoonmuzlek. 3 45 Bijbellezing. 4,15 Gramofoonmuzlek. 4.30 Voor de Jeugd. 5.00 VPRO: Cyclus „Het geestelijk karakter van ons volk". 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten A. N. P. 5.30 Berichten. 5.35 Christelijk dameskoor Rijswijk met pianobegeleiding gramofoonmuzlck «.15 „Opvoeding In dezen tijd" le zing. 6.3» Gramofoonmuziek. 6.4i Actueele reportage of gramofoonmuziek. 7.00—7.15 Brabantse!» praatje A. N en sluiting. -

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 7