Stoulenbeek Restanten-Dagen Sstoutenfreek Duitsch commentaar Bouwwerken te Haarl? VRIJDAG 17 JANUARI 1941 HAARLEM'S DAGBLAD Krotwoningen tc Haarlem. Goed werk van Bouw- en Woningtoezicht. Bouw- en Woningtoezicht te Haarlem is er gere geld op uit om eigenaars van woningen waarover gegronde klachten bestaan te bewegen tot het aan brengen van verbeteringen. Elk jaar worden er op die manier honderden woningen weer in bewoon baren stand gebracht. Van 1927 tot 1940 werden er per jaar gemiddeld meer dan 500 huizen verbeterd. In het laatste jaar was het zelfs bijna 600. Dit had betrekking op huizen die door Bouw- en Woning toezicht geïnspecteerd waren op eigen initiatief of na het inkomen van klachten. De verbetering ge schiedde na overleg met de huiseigenaars. Soms werden de eigenaars die niet voor overreding vat baar waren ingevolge de Woningwet of de Bouw verordening gesommeerd hun huizen te verbeteren. In den loop van het tijdvak 1927 tot 1940 werden 397 pereeelen onbewoonbaar verklaard. Aan het einde van het jaar waren nog slechts 24 vam die panden bewoond. In 1938 werd door den gemeenteraad een voorstel van B. en W. aangenomen om, op aandrang der regeering, een premie beschikbaar tc stellen voor de moderniseerirg van arbeidershuizen. Er is alleen in 1938 één aanvraag ingekomen. Voor het betrokken perceel in de Raamsteeg werd een premie van f 240 beschikbaar gesteld. Daarna is er geen enkele aanvraag meer ingekomen. Veel succes heeft dde premieregeling dus niet gehad. Verduistering is onze plicht, Weer daarom uitstraling van 't licht. VAN 17 OP 18 JANUARI van 18.01 tot 9.40 Maansondergang 11.51 Maansopkomst 0.40 d.a.v. Er komt een nieuwe bon voor peulvruchten. Bon 103 voor peulvruchten is op 12 Januari j.L afgeloopen. Intusschen is van officieele zijde be kend gemaakt, dat de nieuwe bon nog nader zou worden aangegeven. Daar de twaalfde Januari reeds voorbij is en nog niets hierover bekend is gewor den heeft Het Volk zich tot het Centraal Distri butiekantoor gewend met het verzoek om inlich tingen. Men deelde het blad mede, dat binnen enkele dagen een bercht omtrent de nieuwe bon voor de peulvruchten tegemoet kan worden gezien. Een en ander maakt nog onderwerp van beraad slaging uit. Het publiek dient dus nog even geduld te hebben Aandrang tot instelling van een 1 Ziekenfondsraad. De Centrale Raad voor het ziekenfonds- en zie- kenhuis-verplegingswezen heeft dezer dagen het verslag over de verrichtingen in het verslagjaar 19391940 doen verschijnen. Uit dit verslag blijkt dat de Centrale Raad zich ten aanzien van de in stelling van een Ziekenfondsraad met 'n adres tot den minister van Sociale Zaken heeft gewend, waarbij uitgesproken werd, dat de Centrale raad van oordeel is, dat het in het belang van de volksgezondheid was, wanneer een Ziekenfondsraad met een adviseerende en bemiddelende taak zou worden ingesteld Een regelmatig contact met de regeerings-autori- teiten maakte het mogelijk, de belangen van de onderling beheerde ziekenfondsen en ziekenbuis- verplegingsvereenigingen op doeltreffende wijze te behartigen. Het verslag besluit met te eonstateeren, dat de samenwerking van deze beide groote landelijke organisaties heeft bewezen in een behoefte te voor zien en tevens van bijzonder belang is voor de organisaties welke zich op het terrein van het ziekenfonds- en ziekenhuisverplegingswezen be wegen in wording. Naar het A.N.P. verneemt heeft een aantal inge zetenen uit de Noordelijke provincies sinds eenigen tijd pogingen in het werk gesteld om te komen tot een cultureele samenwerking, waartoe thans de op richting van een stichting in vergevorderd stadium van voorbereiding is. Het doel dezer stichting zal zijn: lo. de bevorde ring van alles wat op cultureel gebied en zijn maat schappelijke en sociale verschijningsvormen leeft in de bevolking der provincies Friesland, Groningen en Drente, benevens de naar den aard der bevolking aansluitende streken van Overijsel en Gelderland; 2o, te behoedep en zoo noodig in goede banen te leiden wat geschiedenis en traditie hebben overge leverd; 3o. het zelfscheppende en ontvangende deel der bevolking nader tot elkaar te brengen; 4o. de bevordering van een onderlnge uitwisseling van de cultuurwaarden in hét genoemde deel van Neder land. waar en op welke wijze dit mogelijk is met eerbiediging van het eigen karakter der provin cies en landstreken. OVERTREDING VAN VERORDENINGEN. Ter terechtzitting van het kantongerecht Haar lem werd 11 Januari j.l. een strafzaak behandeld wegens overtreding van de verordening mars kramers. Verd. werd veroordeeld tot f 5 subs. 5 dagen hechtenis. Op 8 Januari j.L werden 4 personen veroordeeld •wegens overtreding van den inditifieatieplicht tot straffen varieerende van f 1 subs. 1 dag hechte nis tot f 3 subs. 2 dagen hechtenis. Op 11 en 13 Jan. j.l. werden voor hetzelfde feit 8 personen veroordeeld tot straffen varieerende van f 1 subs. 1 dag hechtenis tot f 6 subs. 3 dagen hechtenis. Vier personen werden op 8 Januari veroordeeld ter zake van de verordening betreffende verkeersbe- perkingen tot resp. 2 x f 2 subs. 1 dag hechtenis en 2 x f 5 subs. 3 dagen hechtenis. Op 11 en 13 Januari j.l. bovendien nog 8 personen voor dit feit tot straffen varieerende van 0.50 subs. x dag hechtenis tot f 5 subs. 3 dagen hechtenis. AGENDA Heden: VRIJDAG 17 JANUARI. Gem. Concertzaal. Ledenconcert H.O.V. Soliste Gerda Pons, 7 uur. Luxor Theater: „Geheimen van het Oerwoud 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Inspecteur Eyck in de val", 2, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Laatste wals", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: „Vorsten tragedie", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. ZATERDAG 18 JANUART. Stadsschouwburg: Het Ned. Tooneel. „Als sterren Villen", 7.30 uur. Bioscooptheaters. .Voorstellingen des middags en fl.es avonds. op de verklaringen van Huil Het oordeel van de Diplo BERLIJN. 17 Januari. (D.N.B.) De verklarin gen van Huil voor de commissie voor Buitenland- sche Zaken van het Huis van Afgevaardigden noemt de „Deutsche Diploma tisch-Politische Korrespan den z" een gewaagde poging van den Amerikaan- schen staatssecretaris om een rechtvaardiging te geven van zijn eigen politieke verleden. Dit wordt er echter door gekenmerkt dat Huil sedert het oogenblik, waarop hij als afgevaardigde in 1920 in het Huis Afgevaardigden de ratificatie van het verdrag van Versailles verdedigde, de daar in het leven geroepen gedwongen orde niet alleen goed achtte, maai- haar tot op den huidigen dag met alle middelen in stand gehouden zou willen weten. Wat toen in Versailles en reeds tevoren door de Angel - saksers en hun bondgenooten met geweld in het leven geroepen en nagestreefd werd, heet bij Huil „orde, rechtvaardigheid en internationale .samen werking". Het woord „geweld" begint voor Huil eerst op het oogenblik, waarop toestanden, die ieder verstandig mensch ais ondragelijk beschouwde, uit den weg wenden geruimd door machten, die geens zins overenstemden met de merkwaardige begrip pen van Hull over „orde en rechtvaardigheid". Hull, die van Europa niet meer begrijpt dan de gemiddelde Europeaan van Amerika, stelt klaar blijkelijk de vernieling van de wanorde van Ver sailles gelijk met het verlies van het Paradijs. De „Korrespondenz" zegt dat Huil het behoud van de Britsche heerschappij ter zee zeer in het bij zonder van essentieel belang voorkomt en dat hij derhalve bij gebrek aan doeltreffende argumenten de openbare meening van zijn land tracht wijs te maken dat Duitschland de Britsche 'heersohappij ter zee slechts wil vernietigen om haar dan zelf aan zich te trekken en tenslotte het Westelijke Half rond te bedreigen. Daartegenover spreekt de staatssecretaris, aldus de „Diplo", geen woord voor de grove benadeelin gen, zooals die niet in de laatste plaats de Zuid- Amerikaansche republieken door de Britsche dwangheerschappij op zee ondergaan, ook niet voor de onmenschelijkheden die de in strijd met het recht zijnde blokkadeoorlog, voor welks voering Enigeland zijn macht misbruikt, voor talloozen die geen deel hebben aan dezen oorlog met zich mede brengt. Engelsche hegemonie, hoe die.ook tot stand is gekomen en met welke middelen zij ook in stand gehouden worde»- kan, is voor Hull „Law and Or der" ('wet.en bevel), aldus de „Diplo" tenslotte. Ook het volkenrecht is, wanneer dat op het spel staat, van volkomen ondergeschikt belang. Huil gelooft klaarblijkelijk dat de eigen behoeften of die der vrienden een nieuw volkenrecht in het leven kun nen roepen. Goedkeuring van opdrachten en bon w ver gn n ningen 's-G-RAVENHAGE, 17 Januari (A.N.P.) Naar men weet bepaalt artikel 3 van het besluit be treffende de bouwnijverheid dat alle opdrachten tot uitvoering van werken op het gebied van waterbouw, spoorwegbouw, wegenbouw, burger lijken bouw en utiliteitsbouw, onderworpen zijn aan de goedkeuring van den algemeen gemach tigde voor den wederopbouw en voor de 'bouw nijverheid. Ook de door de gemeentebesturen te verleenen bouwvergunnigen moeten door den al gemeen gemachtigde worden goedgekeurd. Dr. Ringers heeft dezer dagen een rondschrijven verstuurd, waarin hij mededeelt dat tot nader order bovenbedoelde goedkeuringen kunnen wor den geacht te zijn verleend. Men kan dus voorloopig ten aanzien van die zaken handelen.als tot dusver-gebruikelijk was. HANDELSAVONDSCHOOL GEEFT HEDEN AVOND GEEN LES. De directeur van de Gem. Handelsavondschool te Haarlem deelt ons mede. dat hedenavond wegens brandstofbeperking geen les zal worden gegeven. HAARLEMSCHE GEMEENTERAAD. De burgemeester van Haarlem heeft aan de raadsleden medegedeeld, dat op Woensdag 22 Jan. a s. geen vergadering van den gemeenteraad zal worden gehouden, aangezien gee»7i genoegzaam aan tal zaken voor plaatsing op de agenda in aanmer king komt. De Amerikaausche hulpverleening aan Engeland. Toelichting van minister Stimson. Het D.N.B. meldt uit Washington: de minister van oorlog Stimson heeft Donderdag voor de builenlandsch-politieke commissie van het Huis van Afgevaardigden verklaard dat de grondgedachte van het plan van Roosevelt tot hulp verleen ing aan Engeland is de regeering der Vereen. Staten te maken tot inkoop- en distributie-agentuur voor alle in de Ver. Staten geproduceerde oorlogsmaterialen. De tegenwoordige situatie ten aanzien van de productie van munitie is, naar Stimson verder zeide, veel acuter dan in ^1917. Destijds waren munitie- en andere fabrieken in Engeland zoo tal rijk dat zij in staat waren de Ver. Staten het grootste deel der benoodigde wapens te leveren. Thans moeten de Ver. Staten in plaats van door andere naties met wapens voor de eigen verdedi ging te worden ondersteund, bij de voorbereiding hunner verdediging rekening houden met de be hoeften van andere naties. Stimson zeide verder, dat naar zijn meening „Amerika zeer ernstig het gevaar loopt 'van een invasie uit de lucht, als de Britsche vloot vernietigd zou worden of zich zou moeten overgeven". Op het oogenblik is de vloot der Ver. Staten waarschijn lijk niet sterk genoeg om een aanval af te slaan en zij zal dit, aldus Stimson, waarschijnlijk ook niet in den loop van dit jaar zijn. STANDPUNT VAN IIOOVER. De voormalige president der Ver Staten Hoover heeft de commissie voor buitenlandsche zaken van het Huis van Afgevardigden in verband met het voorstel tot hulpverleening aan Engeland aange spoord terstond de aan Roosevelt te verstrekken volmachten nauwkeurig vast te stellen. In zijn brief aan de commissie zegt Hoover, dat het vorstel hevige meeningsverschillen onder de Amerikaansche bevolking veroorzaakt heeft, voor namelijk gelegen in de uitlegging van de door Roosevelt geëischte volmchten. Derhalve is het be slist noodig ondubbelzinnig vast te stellen of de pre sident Amerikaansche oorlogsschepen kan overch-a- gen, convooien uitzenden en de Amerikaansche havens voor Engelsche oorlogsschepen openstellen. Voorts of de ingediende wet de neutraliteitswetten opheft, de Haagsche conventie ontduikt en leenin gen toestaat, alvorens de Engelsche saldi uitgeput zijn. Deze verduidelijking moet in het belang van de Amerikaansche eensgezindheid èn van een zake lijk debat geschieden. Daarop herhaalde Hoover zijn vroegere verklaring dat hij voor redelijk uitvoerbare hulp aan Engeland s, maar iedere verwkkeling van Amerika in den oorlog afwijst. Voorts meldt het D.N.B. dat in de commissie voor buitenlandsche aangelegenheden de repu blikein Fish den minister van oorlog Stimson ge vraagd heeft of deze vorstander is van een wijziging van het ontwerp tot steunvereening aan Engeland- in den zin dat geen onderdeelen van de Amerikaan sche vloot kunnen worden afgestaan. Volgens de tegenwoordige redactie van het ontwerp, aldus Fish kunnen Amerikaansche oorlogsschepen wor den afgestaan onder alle voorwaarden die president Roosevelt aannemelijk acht. Stmson antwoordde: „Ik kan mij een situatie in denken, waarin de vloot onder zeer gunstige voor waarden zou kunnen worden afgestaan". Stimson liet zich overigens niet uit over dé vraag, welke die stuatïe zou zijn. Het A.N.P. verneemt nog uit Washington: De hoop der regeering de machtigingswet tot uit voering van Roosevelt's programma inzake steunverleening aan Engeland binnen den korst congres te doen behandelen en aannemen, zijn mogelipjken tijd door beide huizen van het blijkbaar mislukt. De tot de oppositie behoorende republikeinsche afgevaardigde Hamilton Fish (New York) heeft medegedeeld dat hij aan den door Roosevelt over wonnen republikeinschen capdidaat voor het pre sidentschap Wendell Willkie, aan gouverneur Lan- don Kennedey, kolonel Lindbergh en andere be kende personen telegrammen gezonden heeft, waar in hij hun verzoekt voor de buitenlandsche politieke commissie van he Huis van Afgevaardigden hun oordeel over- het plan tot steunverleening te zeg- g enMen neemt daarom aan dat de oorspronkelijk op drie dagen geschatte besprekingen der commissie thans wellicht drie tot vier weke,n zullen duren. BAL VAN DE DANSSCHOOL H. KWEKKEBOOM. Op Zaterdag 18 Januari organiseert de dansschool H. Kwekkeboom voor haar leerlingen een bal. „The Rhythm Sellers" zullen voor dansmuziek zor gen. 18 tlm 25 Januari.... Een OPRUIMING van uitsluitend enkele stuks WOLLEN- en ZIJDEN JAPONNEN en MANTELS, in de oude prima kwaliteiten en alle UITSLUITEND VAN DIT SEIZOEN Vanaf MAANDAG 27 JANUARI tot en met 31 JANUARI zijn wij genoodzaakt de zaak wegens INVENTARISATIE te SLUITEN. BevsauiyK (Adv. Ingez. M|, CENTRALE KEUKEN Woensdag 22 Januari: Donderdag 23 Januari: Vrijdag 24 Januari: Zaterdag 25 Januari: Maandag 27 Januari: Dinsdag 28 Januari: PF* MAALTIJDEN STEEDS TWEE GEMEENTE HAARLEM Stamppot van Snijboonen L Boerenkool. L Groentensoep L Stamppot van Witte kool. L Stamppot van Roode kool. j5 Stamppot van Andijvie. DAGEN VAN TE VOREN BESTELLEN (Adv. Ingez. Mea In Utrecht moet ieder sneeuw ruimen voor eigen huis. De gemeenteraad van Utrecht heeft een wijzi ging van de verordening op de straatpolitie aange nomen, waardoor de inwoners van Utrecht worden verplicht zelf de sneeuw voor hun woningen op te ruimen, zulks op grond van het feit, dat de outil lage van de gemeentereiniging niet voldoende is en omdat er te weinig werkloozen zijn om de taak van sneeuwruimen volledig op zich te nemen. Overbelasting van autobussen te Utrecht ten einde. Naar aanleiding van de kwestie van de over belaste Utrechtsche autobussen welke Woensdag voor den Utrechtsche kantonrechter werd behandeld heeft de directie van het G.E.B.R.U. zich in ver binding gesteld met de rijksverkeersinspectie en de verkeerspolitie. Na gezamenlijk overleg heeft men besloten te bepalen, dat er in de bussen behalve 24 zitplaatsen ook 15 staanplaatsen mogen worden ingenomen. Aan het rijden met bussen met zestig en meer reizigers is derhalve thans een einde gekomen. 1BOUVY™™ Xuio&ld&l door he t 'fei-Pkoc (de, ï3ctp.Ü/opa6&l) (Adv. Ingez. Med.) ju» Speet en Schaken Wederom een tweekamp Euwe—Kramer. Naar wij vernemen zijn de plannen van het Kramer-comité "ten aanzien van de organisatie van een elfstedentocht in Friesland in een ver gevorderd stadium gekomen. Reeds sitaat vast, dat het Kramer-comité in samenwerking met den Ne- derlandschen Schaakbond en het Euwe-comité Ls overeengekomen in de tweede helft van Fe bruari dit nationale schaakevenement in de pro vincie Friesland te organiseeren. Voor dit tournooi zijn uitgenoodigd dr. Max Euwe, Hans Kmooh, S. Landau en de Friesohe kampioen Haije Kramer. Zoowel de opening als de sluiting van dit tournooi zal te Leeuwarden ge schieden. Eveneens is thans komen vast te staan, dat in de tweede helft van April dr. Max Euwe opnieuw den strijd zal aanbinden met den Frieschen kam pioen Haye Kramer. Een verrassing voor Rice. De Amerikaansche middenafstandlooper Walter Mehl is er het vorig Jaar In geslaagd, de 1500 Meter af te leggen in den prachtigen tijd van 3 min. 47.9. dat ls slechts 1/10 seconde boven het wereldrecord van den Nieuw-Zee- lander Jack Lovelock. Laatstgenoemde vestigde dit record tijdens de finale van de Olympische Spelen te Berlijn, waarin hij door een weloverwogen tactiek de favorieten Cunningham. San Roman! en Beccali de loef afstak. De Brit Wooderson, die reeds in de serie werd uitgeschakeld, heeft in de jaren van 1936 tot '38 op alle mogelijke ma nieren getracht, dit scherp staande record te verbeteren, daartoe aangespoord door een sportpers in eigen land, die, ondanks de bewijzen van het tegendeel, maar steeds vol hield, dat Sydney een beter looper was dan Jack. Woo derson kwam, om zijn doel te bereiken, in speciaal ge organiseerde handicapsraces uit en ofschoon hij aldus het groote voordeel van gangmaking had. slaagde hij er niet in om Lovelock's prestatie te benaderen. Walter Mehl deed dat, zooals uit bovenstaande cijfers bleek, wel en daarom verwachte geheel sportlievend Amreika, dat hem de Bullivan Trofee, die jaarlijks voor de beste prestatie door middel yaii.ceu enquête wordt toe-, gekend, zou ten deel vallen. Die verwachting is niet be waarheid, want de lange afstandlooper Gregory Rice bleek de uitverkorene: deze athleet kreeg het grootste aantal stemmen, omdat hij in 1940 vrijwel geen nederlaag had geleden. Men gaf dus de voorkeur aan een constanten vorm boven een topprestatie. Mehl kwam zelfs niet eens op de tweede plaats, die aan den schoonspringer Al Patrick ten deel viel, terwijl de bekende hordenlooper Ray Woicott als derde werd geklasseerd. Een 15 c.M. dikke betonlaag onder de kap van de als gemeentemuseum ingerichte Mariakerk te Nij megen beveiligt het gebouw tegen luchtaanvallen. .(Foto Pax-Holland) Hockey ALLE HOCKEYWEDSTRIJDEN AFGELAST. Alle hockeywedstrijden, welke Zondag voor de compe- Korfbal Alle gelast. HAARL. KORFBALBOND. wedstrijden voor Zaterdag en Zondag zijn af- Zwemmen JAARVERGADERING H. P. C. De algemeene jaarvergadering van H. P. C. zal op Woens dagavond 22 Januari a.s. in het Sportparkrestaurant worden gehouden. Op het programma staat o.m. de benoeming van een voorzitter en twee bestuursleden, zoomede de diverse commissies. FEESTAVOND H. P. C. Zaterdagavond 18 Januari a.s. lioudt de H. P. C. haar jaarUjkschen feestavond in haar clublokaal van het Sport parkrestaurant te Heemstede. De H. P. C.-leden zullen In verschillende nummers optreden onder de betiteling van Mill-sisters, Louardo La Mio, Sven Barlte en Ré Fooi, terwijl Romio voor de zaaldecoratie zorgt. Het pro gramma wordt afgewisseld door dansen. Boksen Locatelli ook tegen Wouters. Behalve zijn partij op 17 Januari tegen Luc van Dam zal Locatilli op 5 Februari te Brussel tegen den Belg Wouters boksen. Vermoedelijk zal hij eveneens te Brussel enkele dagen daarna tegen Al Baker in den ring komen om tenslotte in Parijs waarschijnlijk Despeaux als tegenstander te krijgen. Hoeveel minder er gebouwd wordtr dan 10 jaar geleden In het pas verschenen verslag der gei Haarlem over 1939 worden gegevens gepub over de bouwwerken die in de laatste 8 ji Haarlem in uitvoering aijin gekomen. Dit lijstje ziet er als volgt uit: 1931; f 7.006.990 1932: f 3.026.223 1933: f 5.319.863 1934: f 3.786.797 1935: f 3.706.076 1936: f 2.268.745 1937: f 2.538.297 1938: f 4.319.162 1939: f 2.743.395 Na het intreden van de crisis is dus hetj tal bouwwerken te Haarlem belangrijk vest derd. Er zijn jaren geweest, dat de bedrij.vi}*- in de bouwvakken zich bepenkte tot 1/3 vaf tijdvak vóór de crisis. In 1938 werd weer een vrij belangrijke op) geconstateerd, die zich helaas in 1939, in ve rnet den oorlog, niet doorzette In 1940 is de bouwnijverheid nog sterker krompen omdat er alleen materialen besohil gesteld konden worden voor noodzakelijke ken. Het is natuurlijk te begrijpen dat door de mindering van het aantal bouwwerken dei"1 loosheid onder de bouwvakarbeiders geste?IJ De Haarlemsche Irouwlustigen[J Een interessante statistiek. Wij hebben reeds medegedeeld, dat in 0 te Haarlem 1088 huwelijken gesloten wc:L Dit zijn er niet veel in vergelijking met want toen werd het recordcijfer van 1399 reikt. Dit kwam.omdat er toen buil omstandigheden waren, namelijk zeer veel bilisatiehuwelijken. In 1940 is er meer trouwd dan in 1938, toen werd de 1000 sl|t' .even overschreden. Uit een statistiek die door de afdeeling gerlijken Stand gemaakt is over het ve j van zaken op de Haarlemsche huwelijksn zijn enkele interessante gegevens op t« a, pën. 927 ongehuwde mannen traden in het I n lijk met een ongehuwde vrouw. Dit blijft regel. 24 gescheiden vrouwen lieten zich weer? het Stadhuis brengen door ongehuwde a nen. 9 jonggezellen kozen een weduwe tot lef® gezellin. 44 gescheiden mannen trouwden met| ongehuwde vrouw, 38 ongehuwde vrouwen gaven het jawoord aan weduwnaars. B In 22 gevallen trouwden gescheiden main met gescheiden vrouwen. 7 gescheiden mannen traden voor den a naar van den Burgerlijken Stand met een&n duwe, 9 weduwnaars huwden een geschil vrouw en 8 weduwnaars een weduwe, f Nu iets over de nationaliteiten. In 1044 van de 1088 gevallen waren delft wenden Nederlanders, 23 Nederlanders trj den met een Duitsche vrouw, 2 DuitscherslJ den met Nederlandsche vrouwen, j 3 der huwelijken golden Duitsche mq met Duitsche vrouwen. Een Turk trouwde te Haarlem met een Ij sche vrouw. In 1940 werden te Haarlem 58 echtsche gen- ingeschreven. Gymnastiek TURNLtJST. De gymnastiekvereeniging Turnlust houdt Zondagmid dag 19 Januari in het Gemeentelijk Concertgebouw te Haarlem haar Jaarlijksche propaganda-uitvoering, STADSSCHOUWBURG In de serie Zondagavondvoorstellingen i Stadsschouwburg te Haarlem wordt a.s. Zo:4 avond door de tooneelgroep-„Het Masker", di-'p Arnoldi, een opvoering gegeven van het blijspel „Ja of Neevan Kenneth Ktö waarmee dit gezelschap overal .veel bijval 4

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2