KOLEN Bonnen die thans geldig zijn: in van KRUL n.v. EURGERLIJKE STAM* VRIJDAG 17 JANUARI 1941 H A A R E E M'S DA'GBEAB ZANDVOORT De verplaatsing van liet Varkenskamp. Oplossing van ee nlang hangende quaestie. Het varkenskamp op Plan Noord, de zoo genaamde Entos, heeft in den loop der jaren veel aanleiding tot klachten gegeven,vooral over den stank. Nu de gemeente de beschikking heeft gekre gen over een nieuw duinterrein ter grootte van 100 H.A., zijn B. en W. van meening. dat de op lossing van dit vraagstuk gevonden kan worden door verplaatsing van het varkenskamp naar dit nieuwe terrein. De varkenshouders hebben bij den bouw hun ner hokken weinig rekening gehouden met eischen van doelmatigheid en hygiëne. Ten einde een herhaling te voorkomen, lijkt het B. en W. gewenscht, dat de gemeente de varkenshokken zelf laat bouwen en daarna aan de varkenshouders verhuurt. De directeur van publlieke werken heeft voor den. bouw van deze hokken een ontwerp gemaakt, waarmede B. en W. zich kunnen vereenigen. Lettende op het aantal gegadigden, dat zich heeft aange meld. ligt het in de bedoeling te beginnen met den bouw van twee hokken elk bevattende vier perceelen, waarmede een bedrag van f 7200 gemoeid zal zijn. Dit crediet wordt aange vraagd. ZANDVOORTSCHE HANDELSVEREENIGING. Donderdagavond hield bovengenoemde ver- eeniging een vergadering in Bodega Mustert. De voorzitter, de heer E. Brokmeier, wenschte allen een voorspoedig jaar. „Het vorige seizoen", zei hij, „was voor den middenstand zeer slecht. We zijn echter optimisten en hopen thans op een gun stig seizoen". De heer Sprengers dankte namens de aanwezigen den voorzitter voor de goede wenschen. Medegedeeld werd. dat de cursus lakschrijven en etalage-kunst (waarover in de vorige vergadering een principe-besluit werd genomen) intusschen reeds twee weken aan den gang was. De cursus werd bezocht door 28 personen. De vaststelling van het reglement steunfonds nam slechts weinig tijd in beslag. Hierna ging de voorzitter over tot de bespreking van de Omzetbelasting 1941, waarvan hij een uit gebreide studie had gemaakt zoodat hij voor iedere branche en elk artikel de bijzondere bepalingen kon meedeelen. Op vele vragen van de aanwezigen werd een duidelijk antwoord gegeven. NU NOG BEZUINIGEN OP DE BEGROOTING VAN1940! Op 21 December 1940 werd door B. en W. voor 1940 van Gedeputeerden Staten terugontvangen, met de mededeeling dat de door de regeering in gestelde commissie van oordeel is, dat het tekort van de begrooting dat geraamd was op 48.659. beperkt kan worden tot 38.500.Op de be grooting voor 1940 zal dus nog een bedrag van 8.159.moeten worden bezuinigd. Bij het schrij ven was een nota van opmerkingen gevoegd, waar in aanwijzingen worden gegeven, waardoor be zuiniging mogelijk is. „Mocht het echter niet moge lijk zijn, dat de aangegeven bezuinigingen worden doorgevoerd, dan zal door het aanbrengen van andere bezuinigingen het tekort op de begrooting tot het genoemde bedrag moeten worden beperkt, schrijven Gedeputeerde Staten. Nu het jaar 1940 reeds is verstreken zoo schrijven B. en W. aan den Raad is het bijna ondoenlijk alsnog bezuinigingen aan te brengen op de begrooting. Toch is het nog gelukt door het ver lagen van de ramingen op verschillende uitgaaf posten een bedrag van 5.927.te vinden. RAADSVERGADERING. Openbare vergadering van den raad der gemeente Zandvoort op Maandag 20 Januari, des middags 4 Uur ten raadhuize. De volgende agenda zal behandeld worden: I. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot het opnieuw benoemen van schoolartsen. 3. Voorstel tot het opnieuw benoemen van den gemeentegeneesheer. 4. Benoeming van leden en plaatsvervangende leden van het scheidsgerecht. 5. Benoeming van leden van het bestuur der gemeentelijke instelingen voor maatschappelijk hulpbetoon. 6. Voorstel betreffende het streekplan voor Ken- nemerland-Zuid. 7. Voorstel betreffende den bouw van varkens hokken. 8. Voorstel betreffende de rechtspositieregelin gen van het gemeentepersoneel. 9. Voorstel tot verhooging van den gasprijs. 10. Voorstel tot opheffing van de commissie van toezicht op het lager onderwijs. II. Voorstel betreffende bezuiniging op. onver plichte onderwijsuitgaven. 12. Voorstel tot het verleenen van een crediet voor uitgaven, verband houdende met de buitenge wone omstandigheden. 13. Wijziging van de gemeentebegrooting voor 1940. 14. Voorstel betreffende de werkzaamheden op de vuilnisbelt. 15. Behandeling van belastingreclames. Verliooging gasprijs. Met cent per M3. Nu de exploitatierekening van het Gasbedrijf over 1940 waarschijnlijk met verlies zal slui ten en de exploitatie over 1941 een belangrijk verlies zal aanwijzen indien niet tot verhoo ging van den gasprijs wordt overgegaan, acht de directeur van het gasbedrijf den tijd geko men, den gasprijs te verhoogen. B. en W. geven naar aanleiding van een mede deeling van den Secretaris-Generaal in overwe ging den gasprijs met ingang van 1 Januari 1941 te verhoogen met Vz ct. per M3 en alzoo te brengen op pl.m. 8V2 cent voor gewoon gas van 1 Oct.—31 Maart, op 9V2 ct. voor gewoon gas van 1 April—30 September, op 6V2 cent volgens vastrecht tarief bij een maandverbruik van minder dan 2001 M3 en op 5 Vz ct. bij een maandverbruik van meer dan 2001 M3. VERWERKEN VAN IIET BELTVUIL. Het verwerken van het beltvuil werd gedurende de laatste jaren aangenomen voor 2500 per jaar door R. Rudolphus en Q. v. d. Meulen. Ook in 1941 verzochten zij het weer te mogen aannemen op dezelfde voorwaarden en de commissie van bij stand voor publieke werken adviseert aan het ver zoek te voldoen. B. en W. kunnen zich met dit ver zoek evenwel niet geheel vereenigen. In verband met. de Afvallenbesluiten 1940 I en II is het mis schien mogelijk, dat het verwerken van het belt- vuil goedkooper op een andere wijze kan worden uitgevoerd. De toestand van de gemeentefinanciën noopt tot de uiterste beperking en daarom stellen B. en W. voor om voorloopig voor het eerste kwartaal 1941 het verwerken van het beltvuil' op te dragen aan R. Rudolphus en Q. v. d. Meulen voor een be drag van 520.hetwelk overeenkomt met het bedrag dat de aannemers in het eerste kwartaal van vroegere jaren ontvingen. OPHEFFING COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET L. O. De verplichting tot het instellen van een com missie van toezicht op het L.O. is opgeheven; haar wel- of nietbestaan wordt nu aan het in- zjPv.'. ci„v, neergelaten. Het komt B. en W. voor, dat het nut van deze commissie, voor al nu oudercommissies en 'n ouderraad bestaan, in de laatste jaren niet groot meer is; sedert 1935 is ook geen jaarverslag meer ingezonden. Zij stellen daarom voor, met ingang van 1 Januari 1941 deze commissie op .te. heffen, HEEMSTEDE Nieuwe fase postkantoorkwestie Een houten gebouw zou komen op het terrein van de voormalige garage Kors. Naar wij vernemen bestaan er bij de Posterijen planner voor het oprichten van een tijdelijk post kantoor op het terrein aan den Binnenweg onge veer ter hoogte van de Spaarnzichtlaan, waar vroe ger de garage Kors is geweest. Zooals men weet zou op deze plaats aanvankelijk een bioscoopthea ter worden gesticht, welke plannen echter door de tijdsomstandigheden voorloopig van de baan zijn. Indien thans op dit terrein een tijdelijk postkan toor zal worden neergezet, zal het een houten ge bouw zijn. De vervanging van het tegenwoordige postkantoor aan de Raadhuisstraat is, naar.men zich zal her inneren, noodig geworden, doordat dit gebouw in zijn geheel gebruikt moet worden voor de automa tische telefooncentrale. HARDRIJDEN OP „DE VOLHARDING". Morgen zal door. de IJsvereeniging „De Volhar ding" een wedstrijd worden gehouden over 3090 M. voor amateurs. Het betreft hier een proef om te zien of er voor de langebaanwedstrijden meer animo bestaat dan voor den korten afstand van 160 M. Op de 500 M. was de deeneming goed te noemen. Indien deze proef mocht slagen zal het bestuur er waarschijnlijk toe over gaan elk jaar wedstrijder te organiseeren over 5001500 en 5000 meter. PERSONALIA. B. en W. stellen den raad voor de artsen C. A. van Faassen en C. J. Tichelaar weder om voor twee jaren te benoemen als schoolarts. B. en W. stellen verder voor den heer C. A. H. Gerke opnieuw tot gemeentegeneesheer te benoemen en wel voor de jaren 1941 en 1942. STREEKPLAN KENNEMERLAND-ZUID. In December 1940 werd door den raad be sloten medewerking te verleenen aan het tref fen en aan het tot stand komen van een re geling tot instelling van een commissie, als bedoeld in art. 45 der Woningwet, tezamen met de gemeenten Haarlem, Velsen e.a. B. en V/. stellen voor de gemeenschappelijke regeling, cetreffende het streekplan voor Ken- merland-Zuid vast te stellen overeenkomstig het door de gemeente Haarlem toegezonden concept, en in de strc-ekplancommissie te be noemen als vertegenwoordigers de heeren C. Siegers en A. Kerkman en tot plaatsvervangers te benoemen de heeren A. J. v. d. Moolen en C. L. Eolwidt. CREDIET VOOR BUITENGEWONE OMSTAN DIGHEDEN. De buitengewone omstandigheden hebben B. en W. genoopt tot het nemen van maatregelen: die zullen het college ook in den verderen loop van her jaar nog nopen tot het nemen van maatregelen, waarop in de begrooting niet is gerekend. Ten behoeve van de administratie moesten eenige tijdelijke krachten op arbeids contract in dienst worden genomen. Verder is het noodig groente in te slaan, om bij moeilijkheden in de voedselvoorziening ge durende 2 weken 5 dagen per week in de be hoefte kunnen voorzien. B. en W. van Haarlem zijn bereid, ook voor Zandvoort groente te bestellen en op te slaan, indien Zandvoort be reid is naar evenredigheid in de kosten en het risico deel te nemen. De kosten, worden geraamd op f 3380. B. en V/. stellen voor een crediet te verlee nen van f 10.000. Een gedeelte hiervan is dan bestemd voor maatregelen welke eventueel plot seling zouden moeten worden genomen. SUB-REGENT KLEIN-HAGEVELD. Tot sub-regent van het Klein-Seminarie Hage- veld is benoemd prof. N. J. van Ruyven, thans leeraar aan het Klein-Seminarie te Heemstede. DIEFSTAL VAN BAKJE WISSELGELD. Donderdagavond omstreeks 8 uur vervoegde zich een ongeveer 16-jarige jongen aan het wissel loket van een automatiek in de Raadhuisstraat en vroeg om een portie gebakken aardappelen. De houder der automatiek begaf zich even naar de bakkerij om de bestelling te verzorgen, doch ver zuimde het loketje te sluiten Toen hij terug kwam om de portie aardappelen in de automatiek te plaatsen was de jongen verdwenen en met hem het bakje met wisselgeld dat op een kist had gestaan vlak bij de deur van het wisselloketje en circa f 10 bevatte De politie stelt een onderzoek in. ONGEVAL OP HET IJS. Donderdagmiddag is deb ekende en populaire I-I.P.C.-speler A. Braam bij het schaatsenrijden op dc Van Merlenvaart gevallen. Hij kwam daarbij zoo ongelukkig terecht dat hij zijn linkerbovenarm brak. Per auto is hij terb ehandeling naar de Maria- stichting te Haarlem overgebracht. Oorzaak van dit ongeval is dat een bewoner van een wonschuit daar ter plaatse asch op het ijs had geworpen. De man had gerekend dat den dooi door zou gaan, ander zou hij de asch daar niet hebben neer gegooid. SASSENHEIM NOTARIS WACHTER LEGT ZIJN AMBT NEER. Bij beschikking van den secretaris-generaal van het departement van justitie van 15 Januari 1941 is aan W. Wachter, op zijn verzoek, met ingang van 23 Januari 1941, eervol ontslag verleend als notaris te Sassenheim. HAARLEMMERMEER GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden voorwerpen: een schaar, een porte- monnaie, een motorhandschoen, een armbandhor loge, eenige nummers van een textielkaart, een zil verbon, een belastirgplaatje (clips), een heeren handschoen. AANBESTEDING. Het gemeentebestuur van Haarlemmermeer zal op Woensdag 29 Jan. in het openbaar trachten aan te bestesen het leggen van rioleeringen met bij- behoorerde werken over een lengte van ongeveer 950 meter, waarvan 775 meter te Hoofddorp en 175 meter te Zwanenburg. BURGERLIJKE STAND. Geboren; Cornells, z. v. C. Kerzaan en H. J. Ouwerkerk. Mieke Joyce, d v. J. J. Horsman en A.M.A. ten Hage. Johannes Gerardus, z. v. A. de Vos en A. Vis. Louize Maria, d. v. M. van der Maarl en M. L. Vonk. Geertje Aafje, d. v. G. A. van Oeveren en J. Soheijgrond. Adriana, d. v. W. Verhoeven en N. den Boer. Bernarda Elisabeth, d. v, D. van Bemmel en B. A. de Bolster. Arie, z. v. T. van Es en A. Overbeek. Grietje, d. v. J. Blokker en C. Huiizer. Johanna Maartje, d. v. R. van Elde- ren en M. Roos. Margaretha Jacoba, d. v. N. Balik en P. Wiebes. Theodora Maria, d. v. D. J. Kroezen en L. W. Bogers. Pieter, z. v. K. Slootweg en T. Beukers. Jacob, z. v. C. A. Feeleus en G. Schutte. Elizabeth Maria, d. v. K. de Ron en S. J. Polder man. Lodewij'k, z. v. P. Verhoog en G. Otto. Anto- nia, d. v, W. de Waal en C Tolenaars. Huibertus Wilhelmus, z. v. P. M. van der Lans en M. Glas. Levenl. dochter van D. de Vries en D. Bergsma. Leven 1. zoon van A. van der Voet en C. van der Linden. Ondertrouwd: Eliza Floris de Koning, 44 jaar en Jannetje Kagchelland. 34 jaar. Marinus Mes, 50 iaar en Johanna Maria Cornelia de Regt, 40 jaar. Johannes Maria Weel, 29 jaar en Johanna Corhe- lia Blom. 27 jaar. brood bon 22 Geldig van 6 t.m. 19 Jan. bon 23 Geldig van 13 t.m. 26 Jan. bon 24 Geldig van 20 Jan. t.m. 2 Febr. 2000 gr. brood of 2000 gr. roggebrood. suiker bon 91 AlgemDistributie boekje v. 18 Jan. t.m. 14 Febr. 1 K.G. suiker. vlefsch en vieeschwaren bon 14 „vleesch" van de Vleeschkaart. Geldig van 6 t.m. 19 Jan. 100 gr. rund-, kalfs- of varkensvleesch of ongesmolten vet of een rant soen vleeschwaren. bon 15 Geldig van 16 t.m. 29 Jan. bon 14 worst of vleesch waren". Geldig van 6 t.m. 19 Jan. 75150 gr. vleesch waren. bon 15 Geldig van 16 t.m. 29 Jan. boter en vetten bon 24 Boterkaart. Geldig van 4 t.m. 17 Jan. 250 gr. boter of margarine of 200 gr. vet. bon 25 Boterkaart. Geldig van 11 t.m. 24 Jan. 250 gram boter of margarine of 200 gram vet. bon 26 Boterkaart. Geldig van 18 t.m. 31 Jan. 250 gram boter of margarine. bon 24. Vet-kaart. Geldig van 4 t.m. 17 Jan. 250 gr. bo ter of margarine of 200 gr. vet. bon 25 Vetkaart. Geldig van 11 tm. 24 Jan. 250 gram boter of margarine of 200 gram vet. bon 26 VetJzaart. Geldig van 18 t.m. 31 Jan. 250 gr. boter of margarine. De aflevering der slaolie is toegestaan t.m. 31 Januari Vet in verpakking van 250 gram dat op 22 Nov. 7.1. reeds voorradig was, mag op bon 23 en 24 verkocht wor den in deze verpakking. kaas bons 47 48. 60 en 61 Algem. Distributieboekje elk luO gram kaas. Geldig van 30. Dec. t.m. 26 Jan. 'gffie en thee bon 18 Algem. Distributie - boekje van 21 Dec. t.m. 31 Januari 250 gram koffie of 75 gram thee. fn ^"utterswaren bon 108 Algem. Distributie boekje. T.m. 24 Jan. 250 gr. rijst of rijstemeel of rijste bloem of gruttemeel of rijstgries. bon 57 Algem. Distributie- boekje. T.m. 21 Febr 250 gr havermout of havervlokken of haverbloem of aardappel- meelvlokken of gort of gort- mout of grutten. bon 44 Algem Distributie boekje. T.m. 21 Febr. 250 gr. gort of gortemeel of grutten bon 3f Algem Distributie- boekje. T.m. 21 Febr. 100 gr. macaroni of vermicelli of spaghetti. bon 87 Algem. Distributie boekje. T.m. 21 Febr. 100 gr. maizena of griesmeel of sago of aardappelmeel of puddingpoeder of pudding- sauspoeder. bon 3 van de Bloemkaart. Geldig van 30 Dec t.m. Jan. 35 gr. tarwemeel of tarwebloem of roggemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel of boekweitemeël. eieren bon 33 Geldig van 6 t.m. 19 Jan. bon 111 Geldig van 13 t.m. 26 Jan. bon 46 Geldig van 20 Jan. t.m. 2 Febr. 1 ei. koek en gebak bon 22 BroodkaartGeldig van 6 t.m. 19 Jan. bon 23 (Broodkaart) Geldig van 13 t.m. 26 Jan. bon 24 Broodkaart. Geldig van 20 Jan. t.m. 2 Febr. bon 3 van de Bloemkaart Geldig van 30 Dec. t.m. 26 Jan. I rantsoen gebak. 1 rantsoen ontbijtkoek 160 gr., speculaas 140 gr. an dere koekjes 200 gr. biscuit en wafels 90 gr., beschuit 75 gr. cake 300 gr.- taart 600 gr. gebakjes 600 gr., korst- gebak 500 gr., klein korstge- gebak, 400 gram). teep bon 113 T.m. 31 Jan. 150 gr toiletzeep of 120 gr. huishoudzeep of 150 gram zachte zeep of 300 gr. zachte zeeppasta of 250 gr. zeep poeder of 125 gr. zeep vlokken of 250 gr. zelf werkende waschmiddelen of 200 gr vloeibare zeep. "cheerzeep bon 117 T.m. 30 April 50 gr scheerzeep of 1 tube scheer- crème of 1 pot scheerzeep. - - ^STOFFEN bons 08, 09. 10. Bonkaart distributie haarden en kachels. I eenheid. bons 15 t.m. 24 Bonkaart distributie centrale verwar ming, 1 eenheid. Geldig t.m. 31 Januari. Bons. gemerkt Brandstof fen, één eenheid 3e periode l eenheid. Bons gemerkt Cokes één eenheid derde periode: 1 eenheid. Geldig t.m. 31 Jan. bon 11 Bonkaart distribu tie vaste brandstoffen - haarden, kachels: 1 eenheid turf. (Wenscht men geen turf dan kan men op deze bon later andere brandstof fen betrekken). momqenbrood bon 10 T.m. 31 Jan. Groep l en 2: 10 K.G. Gr. 3: 8 K.G. Gr. 4: 5 K.G Gr. 5: 4 K.G. Gr. 6: 3 K.G. Honden brood wordt alleen verstrekt voor groote rashonden of ingeval men meer dan één hond heeft. attfnbrood bon 10 T.m. 31 Jan. 11/» kg. Kattenbrood wordt alleen verstrekt voor raskatten. petroleum zegel periode 8 (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken) van 30 Dec t.m 23 Febr. 2 L. zegel periode d Geldig van 20 Jan. t.m. 23 Febr. (Adv. Ingez. Med.) Getrouwd: Pieter van Huizen, 24 jaar ear Klaasje van der Hiaar, 20 jaar. Overleden: Bonefacius Jacob van Dale, 46 jaar, eöhtg. v. A. E. C. van Steenwijk. Carel Abraham Wesselius, 81 jaar, wedn. v. C. Blaazer. Elizabeth Ronk. 87 jaar, wed. v. J. Vinke. Petrus Johannes Bragmans. 15 jaar, z. v. P. J. Brugmans. Harm Busscher, 60 jaar, echtg. v. E. Balk. Jacobus Zou tendijk, 75 jaar, echtg. v. A. C. Croese. Willem Jan Swen, 3 maanden, z. v. J. L. Swen. HALFWEG DE IJSBAAN WORDT OPENGESTELD. De landijsbaan aan de Domineeslaan te Zwa nenburg bij Halfweg zal Vrijdagmiddag voor het publiek worden opengesteld. PERSONALIA. Te Amsterdam slaagde voor het diploma Boek houden voor de Federatie-examens (Merourius- d'iploma) de heer G. H. J. Roelofsen ambtenaar ter secretarie te Halfweg. IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. Aangevoerd door consignatie-zendingen: Wij ting f 51—f 43 per 50 kg., sardines f 54.50—f 51 per 50 kg., bot f 110—f 90 per 50 kg., kleine schar f 17.50—f 15.50 per 50 kg. Zoetwatervisch: Snoek 94 ct. per kg., snoek baars f 2.041.88 per kg., baars 8850 ct. per kg., voorn 5348 ct. per kg., blei 56 ct. per kg., en spiering f 1.40 per kg. BEVERWIJK De vacature in den gemeenteraad. Benoemen en bedanken. Naar wij vernemen heeft ook de heer N. Ter voort zijn benoeming tot lid van den gemeen teraad in de vacature B. Schelvis niet aange nomen. De volgende op de lijst van de R.K. Staats partij is de heer W. Niesten. Het benoemen en bedanken zal voorloopig nog wel voortduren, daar indertijd een afspraak is gemaakt, dat als de R. K. Wijk aan Zeesche zetel vacant zou komen, deze weer ingenomen moet worden door een Wijk aan Zeeër. Voordat echter de eerstvolgende Wijk aan Zeeër, de heer A. A. Schellevis, voor de be noeming in aanmerking komt, zouden als de af spraak wordt nageleefd de heeren W. Niesten, Th. J. Chr. Wilms Floet, J. Slotemaker, P. Bakker, J. Heeremans en H. J. Holt, na hun benoeming weer voor het raadslidmaatschap moeten bedanken. Onderstaande is reeds in een deel van onze oongt oplage opgenomen.) 72-urige werkweek op Amerikaansclie marinewerven. WASHINGTON, 16 Januari (D.N.B.) De mi nister van Marine, Knox, heeft op de persconferentie meegedeeld dat de Amerikaansche marine tracht door een reorganisatie de 72 urige werkweek zoo spoedig mogelijk op haar werven in te voeren. Voor het oogenblik is hier de 48-urige werkweek regel. De minister heeft voorts bekendgemaakt dat 21 Januari gemeenschappelijke manoeuvres van vloot, leger en marinelandingstroepen in de Caraïbische Zee zullen beginnen. Dit zijn de jaarlijksche „rou tine-manoeuvres" die in de nabijheid van Portorico gehouden worden. Turkseh-Engelsche besprekingen. SOFIA, 15 Januari (D.N.B.) Inzake de bespre kingen tusschen de generale staven van Turkije cn Engeland verneemt het blad „Bora" dat de En- gelsche militairen ook de positie van den Turkschen vestinggordel der z.g. Ataturklinie bezichtigen zul len. Tien jaar Openluchtscliool te Haarlem. Tien jaar staat Maandag de Openluchtschool aan den Middenweg en tien jaar lang komen daar iederen dag een honderdvijftig jongens en meisjes, wier gezondheidstoestand een half- of heel jaarlijksch verblijf in deze omgeving wen- sóhelijk maakt. Men kent het principe: In een groote stad 1 heeft men nu eenmaal altijd een aantal bleek- TELEFOON 23517, OVERVEEN. TELEFOON 24028. Directeur JOS. M. K. GöBEL (Adv. Ingez. Med.) neuzen, slechte groeiers, trage eters, die een tijdlang er uit moeten, de zee langs oil hei op. Kan dat samenvallen met de zomervact tie dan is dat natuurlijk mooi, maar als datn mogelijk is, dan veroorzaakt het hiaten in i onderwijs en andere, daarmee verband h: dende narigheid. Welnu, in de Openluchtsct heeft men deze bezwaren ondervangen, schoolgaan, maar in een omgeving, waar de voor de gezondheid nummer één is en blijft zoowel -aan behoorlijke voeding als aan lichamelijke opvoeding de noodige zorg w( besteed. En dat niet een paaL weken, maar half jaar lang. De plaatselijke schoolartsPK dienst stuurt de kinderen er heen, control» m( en beslist na een half jaar, of de kuur beëin<Ë,eer kan worden, dan wel, of er nog een half jï|en bij moet. Over het algemeen verlaat ha', g. jaarlijksch twee derde der bevolking de scht „i en maakt plaats voor nieuwen aanvoer, het aantal plaatsen van 150 is zoo goed als all; [aj bezet. Half negen des morgens is het aantreden. e n loopend kan komt loopend. Voor wie de afsteif^ bezwaarlijk is staat een vervoermiddel ter schikking. Men ontbijt gezamenlijk met papi jt brood, gaat naar school, gebruikt een wanEom maaltijd en rust anderhalf uur in de lighal, wai |en" na het onderwijs weer vervolgt. Om kwart vo i^l vijf vindt de avondmaaltijd plaats, waarna schooldag beëindigd wordt. „Gaat naar school" schreven we. Ja, mafche: het is een ander soort schoolgaan dan in: gangbare beteekenis. Het is immers een ope: luchtschool? Dat beteekent dat, zoolang i) r maar even mogelijk is, het onderwijs in de op: lucht wordt gegeven en als dat heelemaal ni mogelijk is, dan gaat er voor 't minst één vffi uit het leslokaal en het beoogde doel wordt tó: bereikt. En er wordt openluchtgymnastiek i oef end en er zijn verplichte schoolbaden waar het noodig is straalt de hoogtezon.... ffi ziet het: er wordt hier ter stede heel wat daan om bij voortduring bleekwangige, anaei sche kleuters om te bouwen tot gezonde sta? hu rakkers. Maandag bestaat de Openluchtschool tl jaar. Tot 1937 stond nu wijlen de heer E.1! 0 rema aan het hoofd. Daarna kreeg de heer van Hees, voordien hoofd der Centrale Sche de leiding. Het aantal leerkrachten is gelijk ai dat der openbare scholen. De herdenking van het tienjarig bestaan i in stilte plaats hebben. Maar ee,n beetje vis wordt toch wel verwacht en een beetje vreugf stemming komt er dan wel vanzelf I RVI Uitspraken Haarlemsche Rechtbai HAARLEM Donderi »a an De kantoorbediende, die ervan verdacht wo: Jrj van zijn gestorven directeur te Heemstede f 8 gestolen te hebben, werd bij uitspraak van Arr. Rechtbank van hedenmorgen vrij gesprot ?en aangezien het hem ten laste gelegde niet tea" wezen werd verklaard. TOch' iilli HAARLEM, 16 Januari Bevallen: 14 Jan.: N. StellooSchnater, z» Jan.: H. M. J. LeijdekkersBelt, d., A. T. Manl£ van Berneveld, d., H. LeunkBassner, d. Komduur—Hofstee, z., 16 Jan. A. M. Se walt-' lemse, z. en d., Overleden: 14. Jan.: A. van der Veldende V: ïanc 72 j., Kenaupark, A. J. B. Proost, 47 j., Cheribot De G. J. van Zoomden Otter, 42 j., Tesselschade nvr G. ten BroekKlaver, 84 j„ Ru ij cha verstraat Jan.: C. E. Vettewinkel, 71 j., Kleine Houtweg 14 m., z. van C, G. F. Stenger, Gasthuisvest Woudstra, 57 j., Marnixstraat. Ondertrouwd: 15 Jan.: E. Zwart en E. H Handgraaf; A. E. Lentscher en A. Weitering. Gehuwd: 16 Jan.: W. J. Duïjn en T. G. T. Lof-' eh; ker, S. Keulen en A. M. Holtus, J. Bijvoets en H. van Wijngaarden, N. de Vries en M. Kuijpet poli' Vc pst;

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 8